توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  رتبه نیروی هوایی ایران در جهان

  1 بازدید

  رتبه نیروی هوایی ایران در جهان را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  رتبه بندی قویترین نیروی هوایی جهان

  رتبه بندی قویترین نیروی هوایی جهان

  ثبت نام و گرفتن اجازه دسترسی کاربران در وبسایت های "اسپوتنیک" از طریق حساب یا حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی حاکی از قبول این مقررات خواهد بود.

  کاربران ملزم هستند قوانین ملی و بین المللی را رعایت کنند. کاربران موظف هستند با دیگر شرکت کنندگان در بحث ها و خوانندگان محترمانه صحبت کنند.

  مدیریت سایت حق دارد کامنت های نوشته شده به زبان های دیگر متفاوت با زبان سایت را حذف کند.

  هرگونه کامنت درج شده درسایت های sputniknews.com به هر زبانی قابل تغییر است.

  کامنت های کاربران در حالات زیر حذف می شود:

  مدیریت حق دارد در صورت نقض این مقررات دسترسی کاربر به صفحه را مسدود کرده یا حساب کاربری وی را بدون اطلاع دهی از قبل، حذف کند.

  کاربر می تواند با برقراری تماس با ناظمان از طریق پست الکترونیکی زیر پیشنهاد احیای حساب / آزاد کردن دسترسی را مطرح کند: [email protected]

  نامه باید حاوی نکات زیر باشد:

  اگر ناظمان احیای حساب کاربری / آزاد کردن دسترسی را ممکن تشخیص دهند، این کار انجام خواهد شد.

  در صورت نقض دوباره مقررات از جانب کاربر، دسترسی دیگر احیا نخواهد شد. برای برقراری تماس با گروه ناظمان به نشانی زیر نامه بنویسید: [email protected]

  منبع مطلب : ir.sputniknews.com

  مدیر محترم سایت ir.sputniknews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

  ارتش چند فروند سامانه موشکی و جنگنده در اختیار دارد؟ /جایگاه ارتش ایران در رده‌بندی معتبرترین سایت نظامی +عکس

  ارتش‌های کشورهای مختلف در طول هر سال تجهیزات فراوانی را می‌سازد که هر کدام از آن‌ها در مولفه‌های قدرت نظامی یک کشور موثر هستند و با همین تسلیحات در بین سایر ارتش‌ها رتبه‌بندی می‌شوند.

  رتبه‌بندی ارتش‌های جهان هر سال توسط سایت‌های معتبر نظامی، چون گلوبال فایرپاور ارائه و به روز می‌شود که ارتش جمهوری اسلامی ایران هم شامل آن می‌شود، این سایت‌ها براساس مولفه‌هایی، چون میزان هزینه‌های صرف شده برای تجهیز قوای نظامی، تعداد تجهیزات و ادوات در اختیار یگان، معیشت، تولید ناخالص داخلی، تعداد نظامیان، تعداد کشتی‌های جنگی و زیردریایی‌ها، تعداد هواپیماها و هلی کوپترها، تعداد تانک‌ها و نفربرها و شرایط جغرافیایی حاکم بر کشور مورد نظر و مواردی از این دست اقدام به رتبه‌بندی می‌کنند.

  نوروز/اوج‌گیری دوباره ایران در بین نیروهای نظامی جهان

  نکته جالب این است که در این رتبه‌بندی کشورهایی، چون ایالات متحده آمریکا با صرف هزینه هنگفت نیروهای خود را مجهز کرده‌اند در صدر هستند و برخی کشورها از جمله همسایگان ایران در حاشیه خلیج فارس نیز با خریدار سنگین تسلیحات غربی در بین ۳۰ کشور اول جهان قرار دارند، اما حتی نمی‌توانند یک پیچ از این قطعات را تعویض کنند و این در حالی است که برخی کشورها، چون جمهوری اسلامی ایران که بدون هیچ وابستگی به غرب و شرق در بین ۱۵ کشور برتر است.

  نوروز/اوج‌گیری دوباره ایران در بین نیروهای نظامی جهان

  نوروز/اوج‌گیری دوباره ایران در بین نیروهای نظامی جهان

  ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز رتبه چهاردهم دنیا را در اختیار دارد، اما روزگاری بود در رژیم پهلوی که این نیرو وابستگی شدیدی به تجهیزات غربی داشت، اما پس از پیروزی انقلاب و با تحریم سقوط چندین پله‌ای را تجربه کرد که با همت جوانان مومن و انقلابی مسیر بازگشت با جایگاه واقعی در حال طی شدن است.

  تجیزات بومی عامل رشد ارتش ایران

  ارتش جمهوری اسلامی ایران در چند سال اخیر بخاطر ساخت تجهیزات بومی و سرعت بالا در تولید انبوه آن‌ها از رتبه بیست و سوم در سال ۲۰۱۶، در سال ۲۰۱۷ به رتبه ۲۱ جهان دست پیدا کرد و با روند رو به رشد خود در سال ۲۰۲۰ توانسته جایگاه خود را به عنوان چهاردهمین ارتش دنیا تثبیت کند.

  نوروز/اوج‌گیری دوباره ایران در بین نیروهای نظامی جهان

  متخصصان ایرانی توانستند با طراحی و تولید تجهیزات پیشرفته و مدرن، چون تانک کرار، جنگنده کوثر و سامانه پدافندی باور ۳۷۳ آن هم زمانی که دشمنان تصور نمی‌کردند تهران توفیقی داشته باشد به این جایگاه برسند.

  جمهوری اسلامی ایران سال‌ها با بودجه ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلاری برنامه نظامی خود را مدیریت می‌کرد، اما در چند سال اخیر این میزان را به ۱۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار افزایش داده که آن هم بخاطر افزایش جایگاه ارتش ایران است، در نیروهای مسلح کشور ۴۷ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۱۰۵ نفر آموزش‌دیده نظامی حضور دارند که حدود ۱ میلیون و ۳۹۴ هزار و ۴۷۶ نفر آن‌ها هر ساله به سن حضور در نیروهای نظامی می‌رسند که از این میزان ۸۷۳ هزار نفر نیروی رسمی نظامی هستند که ۵۲۳ هزار نفر نیروی فعال میدان نبرد و ۳۵۰ هزار نفر نیروهای ذخیره هستند.

  نوروز/اوج‌گیری دوباره ایران در بین نیروهای نظامی جهان

  نوروز/اوج‌گیری دوباره ایران در بین نیروهای نظامی جهان

  در ارتش جمهوری اسلامی ایران چهار بازوی قدرتمند زمینی، هوایی، دریایی و پدافند حضور دارند که در حوزه زمینی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ۲ هزار و ۵۶ دستگاه تانک، ۴ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو ترابری، بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ قبضه سلاح خودکششی و ۱ هزار و ۹۳۵ فروند سامانه موشکی را در اختیار دارند.

  نوروز/اوج‌گیری دوباره ایران در بین نیروهای نظامی جهان

  نوروز/اوج‌گیری دوباره ایران در بین نیروهای نظامی جهان

  در نیروی هوایی ایران تا سال ۲۰۲۰ تعداد ۵۰۹ فروند جنگنده حضور دارند که از این بین ۱۵۵ فروند جنگنده - رهگیر، ۲۳ فروند مخصوص حمله هوا به زمین، ۶۲ فروند هواپیمای ترابری و ۹۴ فروند جنگنده آموزشی هستند، البته این اعداد تقریبی هستند چرا که متخصصان نیروی هوایی ارتش در چند سال قبل توان تولید جنگنده را بدست آورده‌اند؛ در کنار جنگنده کشورمان ۱۰۰ فروند از انواع بالگردها را در اختیار دارد که تعداد ۱۲ فروند از آن‌ها بالگردهای ما تهاجمی هستند.

  نوروز/اوج‌گیری دوباره ایران در بین نیروهای نظامی جهان

  نوروز/اوج‌گیری دوباره ایران در بین نیروهای نظامی جهان

  در حوزه دریایی هم ارتش جمهوری اسلامی ایران که قدرت خود را با ساخت ناوشکن‌هایی چون جماران و دماوند ثابت کرده بود؛ در سال ۲۰۲۰ توانست با ساخت ۳۹۸ فروند از انواع ناوها، شناورهای تندرو و تجهیزات جدید دریایی که ۷ فروند از آن‌ها ناوچه، ۳ فروند ناوچه سبک، ۳۴ فروند زیردریایی، ۳۴۲ فروند شناور گشتی و ۸ قبضه مین دریایی هستند، قدرت خود را به رخ جهان بکشاند، البته در این حوزه جوانان ایرانی توانستند ناوشکن سهند را با تکنولوژی روز جهان بسازند و سامانه دفاع نقطه‌ای کمند را روی ناوشکن‌ها نصب کنند که حریف سامانه فالانکس آمریکا است.

  نوروز/اوج‌گیری دوباره ایران در بین نیروهای نظامی جهان

  نوروز/اوج‌گیری دوباره ایران در بین نیروهای نظامی جهان

  البته در این راه دانش ساخت ناوشکن‌های سه بدنه‌ای یا تریماران هم بدست آمده و فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرده که نسل جدید ناوشکن‌ها نداجا از نوع تریماران خواهد بود که خود کاری بزرگ است.

  در حوزه پدافندی نیز بسیاری از کشورها صاحب تکنولوژی هستند، اما در سایت‌های نظامی حساب نمی‌شوند و جمهوری اسلامی ایران هم با ساخت سامانه‌هایی، چون باور ۳۷۳، ۱۵ خرداد، تلاش، سوم خرداد و طبس که هر کدام به نحوی آسمان کشورمان را به امن‌ترین آسمان منطقه تبدیل کرده‌اند پا به میدان نبرد گذاشته‌اند.

  نوروز/اوج‌گیری دوباره ایران در بین نیروهای نظامی جهان

  آمار موسسه گلوبال فایرپاور که مربوط ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی است نشان می‌دهد که ارتش ایران روند روبه رشدی را در پیش گرفته و با تولید تجهیزات پیشرفته و تجهیز یگان‌های خود به این سلاح‌ها می‌تواند چنان قدرتی پیدا کند که تمام دنیا به خصوص دشمنان را متعجب کند.

  2727

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  مدیر محترم سایت www.khabaronline.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 13 روز قبل
  0

  رتبه بندی شما در مورد قدرت نظامی کشورها اشتباه است عربستان قدرت نظامی کاملا وابسته به خرید از دیگر کشورها است همچنین روسیه به عنوان دومین قدرت نظامی برتر در دنیا است

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید