توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک

  1 بازدید

  رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  بیات، رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک: کمک می‌کنم ایران و بلژیک با هم بازی کنند/ تصمیم گرفتم ویلموتس سرمربی بلژیک نباشد

  بیات، رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک: کمک می‌کنم ایران و بلژیک با هم بازی کنند/ تصمیم گرفتم ویلموتس سرمربی بلژیک نباشد

  مهدی بیات، رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک گفت: اگر فدراسیون فوتبال ایران درخواست بازی دوستانه با بلژیک داشته باشد، کمک می‌کنم تا این دو تیم با هم بازی کنند.

  به گزارش نود، مهدی بیات، رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» درباره اینکه چطور شد که به ریاست فدراسیون فوتبال بلژیک رسید، گفت: من 17 سال پیش در شارلوا کارم را شروع کردم و هفت سال پیش سهام باشگاه را خریدم و مدیرعامل باشگاه شدم. دو سه سال بعد از آن باشگاه‌های حرفه‌ای بلژیک از من درخواست کردند که به عنوان نماینده باشگاه‌های حرفه‌ای در فدراسیون حضور داشته باشم و بعد از آن هم مسئول تیم ملی فوتبال بلژیک شدم. در زمان انتخابات فدراسیون بلژیک هم باشگاه‌ها گفتند که با توجه به شناخت خوبی که از فوتبال بلژیک دارم به عنوان رئیس فدراسیون کار کنم.

  وی در پاسخ به این پرسش که در زمان انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال بلژیک رقیب سرسختی هم داشته است، بیان کرد: بله، دو رقیب جدی داشتم که یکی از آنها به خاطر من از حضور در انتخابات کناره‌گیری کرد و از 22 نفری که در رأی‌گیری حضور داشتند، من با 15 رأی به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک انتخاب شدم.

  رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک در مورد اینکه با مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ارتباط دارد یا خیر، تصریح کرد: نه، من با او در ارتباط نیستم. 2.5 سال پیش وقتی من مسئول تیم ملی بلژیک شدم تصمیم گرفتم که ویلموتس مربی بلژیک نباشد و با مارتینز کار کردیم. با این حال اعتقاد دارم تیم ملی فوتبال ایران صد درصد با ویلموتس موفق می‌شود. او می‌تواند از بازیکنان بهترین بازی را بگیرد و مطمئنم با کیفیتی که بازیکنان ایرانی دارند، تیم ملی ایران با ویلموتس خیلی خوب پیش می‌رود.

  بیات در پاسخ به این سؤال که حضور همزمان در باشگاه شارلوا و ریاست فدراسیون فوتبال بلژیک تناقضی در کارهای او به وجود نمی‌آورد، گفت: کار آسانی ندارم. خیلی‌ها وقتی رئیس فدراسیون شدم یک مقدار حسودی کردند و این ذهنیت پیش آمد که بخواهم بیشتر به باشگاه شارلوا کمک کنم.

  وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چقدر می‌تواند به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک به فوتبال ایران کمک کند، خاطرنشان کرد: من در خدمت همه هستم و اگر کسی از من کمکی بخواهد، قطعاً و با کمال میل کمک می‌کنم. ایران مملکت من هست و هر کاری از دست بر بیاید انجام می‌دهم.

  مدیرعامل باشگاه شارلوا درباره اینکه تمایل دارد کدام ستاره ایرانی را برای باشگاهش به خدمت بگیرد، گفت: بازیکنان خوب ایرانی زیاد هستند. کیفیت بازیکنان ایرانی خوب است، ولی باید فوتبال حرفه‌ای و تاکتیکی را یاد بگیرند و فوتبالیست‌های ایرانی بیشتری می‌توانند در باشگاه‌های بلژیکی حضور داشته باشند. کیفیت بازیکنان ایرانی در حد بازیکنان اروپایی است و فقط از لحاظ بدنی و فیزیکی باید بیشتر کار کنند و یاد بگیرند که مربیان چه انتظاری از آنها دارند.

  بیات ادامه داد: زمانی که راه باز می‌شود ادامه کار راحت است. وقتی کاوه رضایی به بلژیک آمد خودش را نشان داد و راه را برای بازیکنان دیگر ایرانی باز کرد. الان کم‌کم درها باز شده است و بازیکنان ایرانی راحت‌تر می‌توانند به فوتبال اروپا و بلژیک بیایند. یک مشکلی که بازیکنان ایرانی دارند مشکل نظام‌وظیفه است. بازیکنان ایرانی به دلیل مشکل نظام‌وظیفه ممنوع‌الخروج می‌شوند و فدراسیون فوتبال باید پشت این کار را بگیرد. اگر بازیکنان ما می‌خواهند به فوتبال اروپا بیایند باید کمک آنها باشیم تا مثل یک دانشجو بتوانند به خوبی بیایند اروپا و برگردند.

  وی درباره عدم حضور قلی‌زاده و دلفی در بازی ابتدایی شارلوا در لیگ بلژیک عنوان کرد: گفت: قلی‌زاده عمل جراحی کرده است و به مرور آماده می‌شود به تمرینات برمی‌گردد. فکر می‌کنم هفته دیگر صد درصد آماده شود. دلفی هم در بازی دوستانه مصدوم شد و از هفته دیگر در تمرینات حاضر می‌شود.

  مدیرعامل باشگاه شارلوا درباره برگزاری اردوهای تیم امید در روزهایی که فیفادی نیست و حضور بازیکنان ایرانی در این اردوها تصریح کرد: ما خیلی علاقه‌مند هستیم تا در حد توان‌مان به تیم امید کمک کنیم، اما زمانی که اردوی این تیم غیر از روزهای فیفا دی باشد دیگر این موضوع دست من نیست. مربی ما هم به بازیکنانش نیاز دارد و ممکن است نتوانیم بازیکنان‌مان را به تیم ایران بدهیم. من در کار مربی دخالت نمی‌کنم، چون ممکن است که بگویند به خاطر ایرانی‌ بودنم دخالت می‌کنم و این اصلاً حرفه‌ای نیست.

  رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک در پاسخ به این پرسش که برای به موفقیت رساندن تیم ملی بلژیک کار سختی دارد، گفت: من 2.5 سال است که در تیم ملی بلژیک مسئولیت دارم و الان هم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک کار سختی ندارم. با بازیکنان ارتباط خوبی دارم و یک سیستم خوبی پیاده شده است. اینکه بلژیک در رنکینگ فیفا اول است به خاطر همین موضوع است. بلژیک می‌تواند در فوتبال اروپا موفق باشد.

  بیات راجع به این موضوع که فدراسیون فوتبال ایران تا به حال با او ارتباطی داشته است و از وی کمکی خواسته است، تصریح کرد: نه، متأسفانه هیچ تماسی با فدراسیون فوتبال ایران نداشته‌ام. ان‌شاءالله بتوانم به زودی با آنها ارتباطی داشته باشم.

  بیات در پایان در پاسخ به این سؤال که اگر فدراسیون فوتبال ایران تقاضای دیدار دوستانه با تیم ملی بلژیک داشته باشد، او موافقت می‌کند، گفت: اگر این موضوع مطرح شود، بله با کمال میل کمک می‌کنم که ایران و بلژیک با هم بازی کنند.

  مهدی بیات

  یک ایرانی رییس فدراسیون فوتبال بلژیک شد

  یک ایرانی رییس فدراسیون فوتبال بلژیک شد

  به گزارش "ورزش سه"،  مهدی بیات به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال بلژیک برگزیده شد. مهدی بیات 40 ساله و ایرانی، به عنوان جانشین جرارد لینارد انتخاب شده و در سمت رئیس جدید فدراسیون فوتبال بلژیک فعالیت خواهد کرد. مهدی بیات برای 2 سال عهده دار این سمت خواهد بود و وی امروز در رای گیری برای انتخاب رئیس جدید انجمن فوتبال بلژیک، موفق به اخذ 7 رای از 15 رای شد.

  مهدی بیات بعد از انتخاب به عنوان این سمت گفت: "از اعتمادی که برای این پست به من شده بسیار خوشحال هستم. البته قصد دارم به پست مدیریتی خود در باشگاه شارلوا نیز ادامه دهیم و من از گروه مدیریتی فعلی که قبلا هم با هم کار کرده بودیم و همچنین از اجرای طرح 11 امتیاز حمایت می کنم."

  جرارد لینارد سال ها عهده دار این سمت بود و سال قبل با توجه به اینکه 75 ساله شده بود باید استعفا می داد اما این انجمن یک سال دیگر نیز به وی مهلت داد و حالا مهدی بیات بعد از رای گیری عهده دار این سمت شده است.

  این اتفاق در شرایطی رخ داد که موجی، برادر مهدی بیات در فدراسیون فوتبال این کشور پرونده دارد. پلیس بلژیک در ماه اکتبر گذشته اقدام به تحقیق یک ساله ای در زمینه پولشویی و رشوه خواری فوتبال بلژیک کرد که در همین رابطه ده ها تن از فعالان دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفتند که یکی از آنها برادر مهدی بیات بود که البته در نهایت وی در پایان ماه پس از پرداخت وثیقه آزاد شد.

  مهدی بیات در این رابطه گفت: "موجی قطعا برادر من است و شکی در این مورد وجود ندارد، اما ما در شرایط وجود دموکراسی زندگی می کنیم و من فکر می کنم که تمایز بین سرنوشت دو نفر وجود دارد."

  گرچه مهدی بیات متولد تهران است اما خانواده وی حدود 4 دهه قبل به کشور بلژیک مهاجرت کردند. فعالیت فوتبالی مهدی بیات در پست مدیر اجرایی باشگاه شارلوا و هنگامیکه پدر و عموی وی آغاز به سرمایه گذاری در این باشگاه کردند شروع شد و در ادامه وی سهامدار و در واقع همه کاره این باشگاه نیز گردید.

  در 2 دهه اخیر بازیکنان ایرانی زیادی راهی باشگاه شارلوا شده اند که آخرین آنها کاوه رضایی، مهاجم ایرانی این باشگاه بود که در تابستان سال 1396 برای ادامه فوتبال خود به این تیم ملحق شد.

  خانواده بیات در سال های اخیر از ارکان مهم فوتبال بلژیک بوده اند و علیرغم اخبار و اتفاقاتی که برای موجی نیز رخ داد، در نهایت مهدی بیات موفق شد رئیس فدراسیون فوتبال این کشور شود و این اتفاق جالب در حالی رخ داد که در حال حاضر مارک ویلموتس بلژیکی نیز عهده دار سمت هدایت تیم ملی فوتبال ایران است.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید