توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دیدن مار در خواب به تعبیر حضرت یوسف

  1 بازدید

  دیدن مار در خواب به تعبیر حضرت یوسف را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  تعبیر حضرت یوسف برای دیدن مار در خواب

  تعبیر حضرت یوسف برای دیدن مار در خواب

  اگر خواب مار ببینید چه حالی خواهید داشت؟ می‌ترسید؟ وحشت زده از خواب می‌پرید؟ خواب دیدن را می‌توان یکی از مرموز‌ترین و جالب‌ترین رخداد‌های زندگی هر فردی دانست. برخی افراد هر شب خواب می‌بینند، برخی در طول یک وعده خواب چندین رویا و کابوس را تجربه می‌کنند و برخی به ندرت خواب می‌بینند. اما ماجرای خواب مار از پر مفهوم‌ترین خواب‌های جهان است.

   شاید اغراق نباشد اگر بگوییم دیدن خواب مار از پیچیده‌ترین مفاهیم جهان محسوب می‌شود. برای مثال از رنگ مار تا نحوه برخورد آن مثلا نیش زدن یا آرام بودنش تعابیری متفاوت دارد.

  بسیاری از انسان‌ها در حالت عادی از مار می‌ترسند یعنی اگر با یک مار واقعی و حتی مار آبی و غیر سمی مواجه شوند فرار می‌کنند، اما در دنیای خواب ما ناهشیارانه رفتار‌هایی متفاوت در پیش می‌گیریم و شاید واکنشی غیرمنتظره داشته باشیم.

  تعبیر پر تکرار مار و ثروت

  بسیاری از افراد و بهتر است بگوییم قدیمی‌تر‌ها معتقدند دیدن مار درخواب یعنی دستیابی به گنج و ثروت. درواقع اگر خواب مار دیده باشید باید منتظر ثروتی قابل توجه باشید. بر اساس شواهد تاریخی ریشه این عقیده به ماجرای قدیمی مار و گنج باز می‌گردد. یعنی ایده‌ای که معتقد است هر کجا ماری حضور دارد به معنای محافظت مار از گنجی عظیم است.

  مار و دشمن مرموز

  برخی دیگر معتقدند وجود مار در خواب یعنی یک انسان خوش خط و خال و موزی در پی فریب دادن شما و یا سوء استفاده از شما است. درواقع این افراد مار را به فردی چند رنگ و نیش مار را به زخم زبان‌ها و فشار‌های کلامی وی تعبیر می‌کنند. برهمین اساس افراد زیادی معتقدند کشتن مار خوش خط و خال به معنای پیروزی بر نیرنگ است.

  هر ماری مفهوم خاص خود را دارد

  طبعیتا انتظار نداریم که در خواب مار شناس شوید و انواع مار را از بین صد‌ها هزار مار تشخیص دهید، اما می‌توانید بین مار‌های شناخته شده، تمایز قائل شوید چرا که برخی منابع تاکید دارند نوع مار خواب شما در تعبیر موثر است.

  برای مثال مار‌های بزرگ مانند مار بوا نشانه موانع انسانی و محیطی سر راه تحقق آرزو‌های شماست. این در حالی است که مار‌های سمی و زهرآگین‌تر مانند مار کبرا و زنگی نمادی از ارتباط شما با افراد خطرناک هستند. برخی معتقدند مار کبرا می‌تواند نشانه‌ای از ضعف عزت نفس باشد.

  دیدن خواب مار در حالتی که تعداد آن‌ها زیاد می‌باشد یعنی مراقب دوستان باشید. دیدن مار ماهی در خواب تعبیر از بهبودی سریع یک بیماری دارد. در صورتی که ببینید مار ماهی در دست گرفته اید یعنی شانس بزرگی در راه است. اما اگر مار ماهی را در حالت مرده ببینید یعنی می‌توانید از خود دفاع کنید.

  دیدن مار در خواب نشانه مشاجره و خیانت نیز می‌تواند باشد و این که باید مراقب دشمنان خود باشید. هم چنین اگر خواب ماری را دیدید که در قفس است یعنی شخصی بد در اطراف شما کمین کرده است.

  تعبیر خواب مار از دید حضرت یوسف

  بر اساس گفتار‌های حضر یوسف، دیدن مار بلائی است که از دشمن به فرد می‌رسد که باعث دشمن شادی می‌شود. دیدن بیرون آمدن مار از شکم فرزند دشمنی را نشان می‌دهد و دیدن نیش خوردن از مار به مفهوم نیش و آسیب دیدن از رقبا است. دیدن مار بزرگ نشانه‌ای از دشمن بزرگ است.

  نظر امام جعفر صادق (ع) درباره خواب مار

  از دید امام جعفر صادق دیدن مار درخواب ده وجه است:

  اول: دشمن پنهان. دوم: زندگانی. سوم: سلامتی. چهارم: پادشاهی. پنجم: سپه سالاری. ششم: دولت، هفتم: زن. هشتم: مراد. نهم: پسر. دهم: سیلاب.

  نظر منوچهر مطیعی تهرانی درباره مار

  منوچهر مطیعی است که سال‌ها تحقیق و مطالعه‌ی کتاب‌های تعبیر خواب از جمله تعبیر خواب ابن سیرین و بسیاری کتاب‌های ایرانی، عربی و اسلامی کرده معتقد است مار، خطر یا دشمن خانگی است. خطری که بدون اطلاع قبلی و بی آنکه انتظارش را داشته باشید و حدس بزنید چه می‌شود و چه کسی در کمین شماست به سراغتان می‌آید و دشمنی است زیبا و قشنگ و خوش نقش و نگار و دل فریب که که زیر سر یا در خانه شما هست و از وجودش بی اطلاع هستید.

  اما این دشمن اگر فرصت بیابد نیش زهر آلود خودش را در تن شما فرو می‌برد. برخی نوشته اند، مار ثروت است و دارائی نهفته و موجود که در این مورد نیز شما از وجودش بی خبرید. مار دشمنی است زیبا و خوش نقش و نگار و دل فریب و آرام که بی صدا می‌آید و زهرش را می‌ریزد و می‌رود. چنین موجودی می‌تواند یک زن زیبا نیز باشد. زنی که در عین دولت داشتن خطرناک است و در عین خطرناک بودن دوست داشتنی است. در خواب خیره نگریستن به چشم مار را درست ندانسته اند. چندین حیوان و جانور هستند که در خواب به چشم آن‌ها خیره شدن خوب نیست از آن جمله است مار. اگر دیدید ماری را کشتید بر دشمنی پیروز می‌شوید ولی به زودی ندامت و پشیمانی به سراغ شما می‌آید.

  نظر ابن سیرین درباره خواب مار

  محمد ابن سیرین یکی از مشاهیر اهل علم و ادب است پدر او برده انس بن مالک بود، ابن سیرین در تعبیر خواب در جامعه بسیار شهرت داشت و مردم برای تعبیر خواب‌های خود به او رجوع می‌کردند. پیشه او بزازی بود و از تابعین مشهور است. تابعین افرادی هستند که پیامبر اسلام را ندیده، ولی با اصحاب او معاشرت داشته‌اند. ابن سیرین در رابطه با تعبیر خواب مار نظریه‌های مختلفی دارد:

  _دیدن مار در خواب نشانه دشمننی خطرناک است

  _تعبیر خواب مار می‌تواند مثبت و به معنای ارتباط با افراد صاحب نام باشد

  _نبرد با مار به معنای جنگ با دشمن واقعی و حتی شکست دشمن است

  دیدن مار در خانه دلیل دشمنی خانگی است

  _ دیدن خوردن گوشت مار دلیل است که مال و اموال دشمن را به دست می‌آورید

  _مار مرده نشانه رفع بلاست

  تعبیر خواب مار از دید خالد بن علی بن محد العنبری

  در رابطه با تعبیرخواب مار می‌گویند: اگر در خواب مار ببینید یعنی شما دشمنی ثروتمند دارید. اگر ببینید که ماری را کشته اید یعنی بر دشمن خود غلبه می‌کنید. به گفته ایشان اگر در خواب ببینید که چندین مار وارد خانه شما شده و بدون این که آسیبی به شما برسانند آن جا را ترک کنند، نشانه این است که دشمنان شما از اقوام و خویشاوندان می‌باشند.

  اگر در خواب دیدید که مار را به خانه آورده اید یعنی دشمن شما را فریب می‌دهد، اما اگر ببینید که مار را کشتید یعنی شما بر دشمن خود غلبه می‌کنید. یکی از دیگر تعبیر‌های خواب مار از نظر ایشان این است که می‌تواند به عداوت زن و فرزندان فرد بیننده خواب دلالت داشته باشد.

  نطر جابر مغربی درباره مار

  جابر مغربی در رابطه با دیدن مار بزرگ در خواب می‌گوید، اگر ببینید که مار بزرگ شما را بلعیده است یعنی دشمن شما را به هلاکت می‌رساند./انتخاب

  منبع مطلب : www.neshanonline.com

  مدیر محترم سایت www.neshanonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  دیدن مار در خواب به تعبیر حضرت یوسف

  تعبیر خواب جامع آنلاین

  محمدبن سیرین گوید:

  دیدن مار به خواب، دلیل دشمنی پنهان بود. اگر مار را در خانه بیند، دلیل دشمنی خانگی بود. اگر در صحرا بیند دشمنی بیگانه است. اگر بیند که با مار جنگ کرد، دلیل است با دشمن خصومت کند. اگر بیند که مار بر وی خیره شد، دلیل است که دشمن بر وی غالب گردد. اگر خود را خیره بیند دشمن را قهر کند. اگر بیند که گوشت مار خورد، دلیل شاهی است. اگر بیند که مار به دو پاره کرد، دلیل است که مال دشمن خورد. اگر بیند که ماری مرده، دلیل که آفتی از وی رفع شود.

  ابراهیم کرمانی گوید:

  اگر بیند که ماری سفید بگرفت، دلیل بزرگی بود. اگر بیند که مار از وی بگریخت، دلیل ضعفِ دشمن است. اگر ماران سیاه بیند، دلیل است دشمن بسیار بود. اگر مار را سبز بیند، دلیل است که دشمن او زاهد و صالح بود. اگر زرد بیند، دلیل است دشمن او بیمارگونه بود. اگر مار را سرخ بیند، دلیل است دشمن او معاشر است. اگر بیند که ماران بسیار پیش او جمع شدند، دلیل است خویشان دشمن او باشند.

   

  جابرمغربی گوید:

  اگر کسی بیند که از سوراخ دهان یا بینی یا گوش یا ذکر یا مقعد او ماری بیرون آمد، دلیل که فرزند دشمن او است. اگر بیند که مار را بگرفت و گزندی به وی نرسید، دلیل است که بزرگی یابد و بر دشمن غالب شود و مقصودش حاصل شود.

  حضرت امام جعفر صادق فرماید:

  دیدن مار درخواب ده وجه است.

  اول: دشمن پنهان.

  دوم: زندگانی.

  سوم: سلامتی

  چهارم: پادشاهی.

  پنجم: سپه سالاری.

  ششم: دولت.

  هفتم: زن.

  هشتم: مراد.

  نهم: پسر.

  دهم: سیلاب (سیل).

  منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

  مار،خطر یا دشمن خانگی است. خطری که بدون اطلاع قبلی و بی آنکه انتظارش را داشته باشید و حدس بزنید چه می شود و چه کسی در کمین شماست به سراغتان می آید و دشمنی است زیبا و قشنگ و خوش نقش و نگار و دل فریب که که زیر سر یا در خانه شما هست و از وجودش بی اطلاع عید اما این دشمن اگر فرصت بیابد نیش زهر آلود خودش را در تن شما فرو می برد. برخی نوشته اند، مار ثروت است و دارائی نهفته و موجود که در این مورد نیز شما از وجودش بی خبرید. این تعبیر از آنجا ریشه می گیرد که در افسانه ها گفته اند و خوانده ایم که دفائن و خزائن گنجینه های نهفته در زیر خاک و ویرانه های قصور کهن و باستانی را مارها و اژدها و افعی ها حراست و پاسداری می کنند و چون این باور در اعماق ذهن ما هست دیدن مار می تواند به پول اندوخته و نهفته اشاره ای باشد که ما از وجودش بی اطلاع هستیم.گفتم که مار دشمنی است زیبا و خوش نقش و نگار و دل فریب و آرام که بی صدا می آید و زهرش را می ریزد و می رود. چنین موجودی می تواند یک زن زیبا نیز باشد. زنی که در عین دولت داشتن خطرناک است و در عین خطرناک بودن دوست داشتنی است. در خواب خیره نگریستن به چشم مار را میمون ندانسته اند. چندین حیوان و جانور هستند که در خواب به چشم آنها خیره شدن خوب نیست از آن جمله است مار. اگر دیدید ماری را کشتید بر دشمنی پیروز می شوید ولی به زودی ندامت و پشیمانی به سراغ شما می آید.

   

  علامه مجلسی ( ره) گوید:

  دیدن مار را در خواب قرض و وام می داند

  لوک اویتنهاو می گوید :

  مار : وجود موانع به هر شکل و نوعی

  مار چند سر : جذبه

  تبدیل به مار شدن : عدم احترام

  گرفتن آن : وسوسه

  اگر نتوان از دست آن فرار کرد: ناامید بودن نسبت به آینده

  نیش خوردن ازمار: از بین رفتن آرامش در خانواده

  ماری که خودرا کش و قوس میدهد : شما با تکیه بر شانستان از یک خطر خواهید جست

  کشتن آن : پیروزی در مقابل دشمن

  مار افعی : اطراف شما پر از آدمهای یاوه گوست

  گرفتن افعی : شما برای مشکلاتتان راه حلی خواهید یافت

  نیش خوردن از افعی : بدبختی

  یوسف نبی علیه السلام گوید:

  دیدن مار بلائی باشد که از دشمن به وی رسد که از او شاد شود

  دیدن بیرون آمدن مار از شکم فرزند دشمنی کند

  دیدن گزیدن مار از دشمن گزند رسد

  دیدن مار بزرگ دشمن بزرگ باشد

  تعبیر از تام جت ویندو:

  مار درخواب ، نخست نشانگر غریزه جنسی است و ازسوی دیکر

  ممکن است باعث بروز ریشه دارترین ورضایتبخش ترین رابطه ها

  شود .

  اگر در خواب بببند که ماری به  دور بدنش پیچیده ، تعبیر آنست

  که خواب بین اسیر و کرفتار هیجانات خویش است .

  اگر ببیند ماری دمش را به دهان برده است ، نشانگر میل به

  مقاربت و همخوابکی است .

  اگر ببیند که ماری اورا بلعید ، نشانگر عمری است که از خواب

  بین می کذرد و تعبیر آن جنین است که فرد از تلف شدن عمرش

  ناراحت است .

  اگر ببیند ماری به دور چوبی جنبره زده است ، نشانگر شفا ،

  تولد مجدد و شادابی است .

  اگر در خواب ماری را در جمنزار ببیند، نشانگر بی وفایی ،

  افسوس خوردن و تهمت است .

  تعبیر از اسمعیل بن اشعث:

  اگر ببیند تعدادی مار دورش را گرفتند، خویشان و بستگانش با او دشمن هستند.

  آنلی بیتون می‏گوید:

  1ـ اگر زنی خواب ببیند ماری مرده به او نیش می زند ، نشانة آن است که از بدخواهی و شرارت کسی عذاب خواهد کشید .

  2ـ دیدن مار ، نشانة ابتلا به انواع و اقسام شر و بدی است .

  3ـ اگر خواب ببینید مارها در هم می لولند ، نشانة آن است که از کشمکش های خود با دیگران نادم و پشیمان خواهید شد .

  4ـ کشتن مار در خواب ، نشانة آن است که از هر فرصتی برای پیش بردن زندگی خود استفاده خواهید کرد و از پیروزی بر دشمنان لذت خواهید برد .

  5ـ اگر خواب ببینید از روی مارها راه می روید ، نشانة آن است که از بیماری که گریبانتان را خواهد گرفت هراسان خواهید شد . افراد خود خواه می کوشند مقام و شان شما را میان دوستانتان پائین بیاورند .

  6ـ اگر خواب ببینید ماری شما را نیش می زند ، نشانة آن است که تسلیم کارهای ناپسند خواهید شد .

  7ـ اگر خواب ببینید ماری خوش خط وخال از لای علفهای سرسبز به سوی شما می آید و از کنار شما می گذرد و جایی ناپدید می شود و بعد از مدتی باز از دور پدیدار می شود ، و به سمت شما می آید و هر چقدر که نزدیکتر می شود ، بزرگتر و بزرگتر به نظر می رسد ، تا اینکه مبدل به اژدهای عظیم می گردد ، نشانة آن است که با نافرمانی و بی قیدی شما کارها از بد هم بدتر می شود . اما پذیرفتن وظایف خود و کنار گذاشتن کاهلی اوضاع بهبود می یابد .

  8ـ اگر خواب ببینید ماری به گرد شما حلقه می زند و نیش خود را بیرون می آورد ، نشانة آن است که با ناتوانی در چنگ دشمنان اسیر خواهید ماند . 

  9ـ خرید و فروش مار در خواب ، نشانة آن است که برای پیروزی به مخالفان خود ، سیاستمدارانه با آنها رفتار می کنید .

  10ـ اگر خواب ببینید مویی ناگاه مبدل به ماری می شود ، نشانة آن است که وقایعی بی اهمیت افکار شما را پریشان می کند .

  11ـ اگر خواب ببینید مارها به شکل های غیر عادی مبدل می گردند ، نشانة آن است که مشکلات شما تنها با حفظ خونسردی و آرامش و داشتن اراده ای قوی بر طرف می گردد .

  12ـ اگر خواب ببینید مارها در آب می لولند ، نشانة آن است که در جایی که احساس می کنید به لذتی تمام و کمال دست می یابید ، با درد سر روبرو می شوید .

  13ـ اگر خواب ببینید مار کسی را نیش می زند ، نشانة آن است که ناآگاهانه به یکی از دوستان خود ، صدمه ای می زنید .

  14ـ دیدن مارهای کوچک در خواب ، نشانة آن است که کسانی را دوست می پندارید و از آنان پذیرایی  می کنید که می کوشند شما را پنهانی بدنام سازند ، و موفقیتهای روز افزون شما را نابود بسازند .

  15ـ اگر خواب ببینید بچه ها با مار بازی می کنند ، نشانة آن است که نمی توانید دوست را از دشمن تشخیص بدهید .

  16ـ اگر زنی خواب ببیند بچه ای ، مار پشت سر او می گذارد و صدای فس فس مار را می شنود ، نشانة آن است که کسانی او را متقاعد می سازند که ثروت خود را تسلیم دیگران کند . بعداً پی خواهد برد که به دام دسیسه دشمنان افتاده است .

  18ـ اگر زنی خواب ببیند ماری را تحت فرمان خود در آورده است ، نشانة آن است که حقوق او در آستانة پایمال شدن قرار خواهد گرفت . اما قانون و دوستان با نفوذش از او حمایت خواهند کرد .   

  منبع مطلب : tabirkhab.blog.ir

  مدیر محترم سایت tabirkhab.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  میم 1 ماه قبل
  1

  من درخواب دیدم که ماری کنار دستم به من خیره است و من به کمر او این درحالی بود که اطرافیان بافریاد به من هشدار داده و از من خواهش میکنند که فرار کنم درحالی که حتی توان حرکت هم نداشتم، ای صحنه از خواب فقط در یک وعده خواب سه نوبت تکرار شد

  ناشناس 9 ماه قبل
  1

  سلام من درخواب دیدم که ماری را زند بلعیده ام لطفاً تعبییرش را بفرمایید چیست

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید