توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دلیل ممنوع الروضه شدن محمود کریمی

  1 بازدید

  دلیل ممنوع الروضه شدن محمود کریمی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  آیا محمود کریمی ممنوع الروضه شده است؟

  آیا محمود کریمی ممنوع الروضه شده است؟

  محمود کریمی مداح ایرانی است. محمود کریمی مداح مناسبت‌های متعدد عزاداری در بیت رهبری با حضور سید علی خامنه‌ای بوده‌است. در زمستان سال ۱۳۹۲، ماجرای جنجالی تیراندازی از جانب خودرومحمود کریمی به یک خودروی دیگر در شرق تهران خبرساز شد.محمود کریمی نوحه‌خوانی را از سن ۷ سالگی آغاز کرد. محمود کریمی مداح اهل بیت بسیار کم صحبت است و خیلی اهل مصاحبه نیست. ولی در بین همان حرف های کمی که می زند، می شود دغدغه های فرهنگی اش را هم کشف کرد. 

  به تازه گی فیلمی از روضه خوانی مداح معروف، محمود کریمی در فضای مجازی دست به دست می شود که دردسرهایی را برای اون بهمراه داشته است. روز جمعه یک مداحی از حاج محمود کریمی در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شد. محمود کریمی در این مداحی که به صورت زنده از شبکه دوم سیما پخش می‌شد گفته بود که فردی به نام خسرو در حالت مستی با امام حسین(ع) تخته نرد بازی کرده و دو کسیه برنج به ایشان باخته و این کیسه‌ها را به هیئت محل داده است.او در این مداحی گفته است: وقتی این فرد به هیئت می‌رسد، به او می‌گویند خانمی منتظرت بود، وقتی نیامدی گفت به او بگویید نذرت قبول است، اما هیچ وقت با بچه من قمار بازی نکن.پس از جنجالی‌شدن این مداحی، حاج محمود کریمی گفت: این سخنانش یک حکایت بوده که در زندگی معمولی برای خیلی از افراد رخ داده است، نه یک روایت دینی. وی همچنین اعلام کرد که این فرد در «خیال خود با امام معصوم قمار بازی کرده بود.»یک کارشناس فرهنگ و رسانه با انتقاد از سکوت مسئولان تلویزیون درباره حواشی صحبت‌های یک مداح در تلویزیون از رئیس این سازمان چند سوال پرسیده است.به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا دباغ با اشاره به اهمیت موضوع مداحی از دو منظر رسانه و فرهنگ، در یادداشتی نوشته است: از منظر رسانه‌ای، اشتباه در پخش یک برنامه زنده از نظر فنی یا محتوایی امری اجتناب‌ناپذیر است و کمابیش رخ می‌دهد، لکن وقتی مساله‌ای تا این حد در افکار عمومی بازتاب می‌یابد، این رسانه موظف به پاسخگویی است،  اما روابط عمومی صداوسیما، درحالی دربرابر این موضوع مهم سکوت اختیار کرده است که چندی پیش درباره بیماری یک گوینده خبر اطلاعیه صادر کرده بود.

  او با اشاره به اهمیت بعد فرهنگی مداحی عنوان کرده است: نکته‌ دوم از بعد فرهنگی است که به مراتب مهمتر است. مداحی یکی از شاخصترین ابزارهای تبلیغ مذهبی در فرهنگ شیعه است که نقش مهمی در ایجاد معنویت دارد. لکن در دهه‌های اخیر، مداحی در مسیر جدیدی ریل‌گذاری شده که ممکن است به ضد معنویت ختم شود. متاسفانه مداحان منتخب صداوسیما که با سلیقه هم‌هیاتی‌های راه‌یافته خود در رده‌های مختلف مدیریتی و برنامه‌سازی در تمام مناسبت‌های مختلف از تریبون آزاد برخوردار می‌شوند، درک‌شان از اهمیت رسانه جمعی به بلوغ لازم نرسیده است. اکنون از همکار سابق خود جناب آقای دکتر علی‌عسکری در این زمینه پاسخ می‌خواهم، باشد که هردو ما به تکلیف خویش عمل کرده باشیم.

  دباغ در ادامه یادداشت خود خطاب به رییس سازمان صدا و سیما پرسش‌هایی را مطرح کرده است: جناب آقای علی‌عسکری، جنابعالی خودتان یک مداح هستید و به ضرورت‌های این شغل اشراف کامل دارید، لطفا مشخص فرمایید:

  ۱-آیا شما اظهارات این مداح را تایید می‌فرمایید؟

  ۲- با توجه به رصد شبانه‌روزی صداوسیما از سوی شبکه‌های معاند برای تحقیر فرهنگ شیعی از طریق بازنشر منتخب بریده‌ای از مداحی‌ها و سخنرانی‌های مذهبی، تصور می‌کنید حتی در صورت اثبات وجود موهوم خسروخان قمارباز، پخش این حکایت از یک شبکه‌ تلویزیون سراسری به مصلحت بوده است؟

  ۳- ضرورت پخش مستقیم مداحی‌ها چیست؟ و چه راهکاری برای جلوگیری از اشتباهات محتوایی و سوءاستفاده‌های احتمالی در این موارد اتخاذ کرده‌اید؟

  ۴- با وجود مداحان بااخلاص اهل بیت در نقاط مختلف کشور، علت حضور دائمی چند مداح مشهور تهرانی در برنامه‌های شبکه‌های مختلف رسانه ملی چیست؟ آیا میزان سواد رسانه‌ای این‌ها از سایر مداحان کشور بیشتر است یا تعلقات دیگری مطرح است که امکان عدالت رسانه‌ای از ظرفیت مداحان خوش‌صداتر نقاط مختلف کشور را از میان برده است؟

  ۵-شما سال گذشته مدیر شبکه پنج سیما را برای محتوای نامناسب یک مداحی در کمتر از  ۲۴ ساعت بعد از پخش برکنار کردید، اکنون با گذشت چند روز از پخش این مداحی هیچ توضیحی در رد یا قبول مسئولیت محتوای شبهه‌دار این مداحی نه از سوی شما و نه مدیر شبکه ۲ سیما و نه از سوی هیچ‌کدام از مسئولان سازمان ارائه نشده است. این امر ممکن است شبهاتی را به وجود آورد؛ اول این‌که بام شبکه پنج از بام شبکه دو کوتاه‌تر است. دوم این‌که شخصیت جناب آقای محمود کریمی از مصونیت ویژه‌ای برخوردار است، سوم این‌که تصمیم قبلی شما درباره مدیر شبکه پنج اشتباه بوده است، کما این‌که ایشان به فاصله کمی بعد از عزل به ریاست مرکز سیمافیلم منصوب شده است. به هرحال باید دانست افراط و تفریط در این‌گونه مسائل جایز نیست چه در محتوای مداحی و چه در تصمیم‌های مدیریتی.

  این کارشناس فرهنگ و رسانه در پایان مطلب خود یادآور شده است: فارغ از هر نوع نگاه، ائمه اطهار علیهم‌السلام خط قرمز فرهنگ شیعه محسوب می‌شوند؛ خدا نیاورد روزی را که برای دفاع از اشتباه یک مداح محبوب، ناخواسته اسباب وهن این پایگاه‌های معنوی فرهنگ شیعه شویم.

  حمایت مداحان از محمود کریمی

  به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، چند روز گذشته بود که بیان حکایتی از زبان محمود کریمی مداح اهل بیت (ع) در برنامه زنده رسانه ملی حواشی بسیاری را برای او به دنبال داشت. این برنامه مذهبی که از اولین شب ماه رمضان به صورت زنده از حرم امام رضا(ع) پخش می‌شد، پس از این اتفاق پخش مناجات خوانی بامدادی با اجرای این مداح معروف متوقف شد.

  حواشی ایجاد شده درباره این مداح معروف با واکنش‌های حمایتی جمعی از مداحان اهل بیت همراه شد که در ادامه تعدادی از پست‌های منتشر شده در صفحات مداحان را مشاهده می‌کنید.

  بیوگرافی محمود کریمی


  تحصیلات محمود کریمی


  شغل و فعالیت‌های دیگر محمود کریمی


  خانواده محمود کریمی

  ازدواج و فرزندان محمود کریمی


  شهرت حاج محمود کریمی


  تیراندازی از خودروی محمود کریمی


  فعالیت‌های سیاسی محمود کریمی


  فعالیت‌های ورزشی محمود کریمی

  سخن آخر


  منبع:نبض بازار

  شایعه | حاج محمود کریمی ممنوع الروضه شد؟

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  به گزارش خبرنگار شمانیوز:  در شبکه های اجتماعی شایعه شده است محمود کریمی ممنوع الروضه شده است که این امر صحت ندارد و موضوع بر می گردد به ماجرای صحبت های این مداح در ماه مبارک رمضان و هیچ ارتباطی به ماه محرم ندارد

  .

  *ماجرای روضه این مداح را در ماه مبارک رمضان در زیر می خوانید:

  *مداحی جنجالی محمود کریمی در ماه مبارک رمضان

  محمود کریمی در این مداحی که به صورت زنده از شبکه دوم سیما پخش می‌شد گفته بود که فردی به نام خسرو در حالت مستی با امام حسین(ع) تخته نرد بازی کرده و دو کسیه برنج به ایشان باخته و این کیسه‌ها را به هیئت محل داده است.

  او در این مداحی گفته است: وقتی این فرد به هیئت می‌رسد، به او می‌گویند خانمی منتظرت بود، وقتی نیامدی گفت به او بگویید نذرت قبول است، اما هیچ وقت با بچه من قمار بازی نکن.

  پس از جنجالی‌شدن این مداحی، حاج محمود کریمی گفت: این سخنانش یک حکایت بوده که در زندگی معمولی برای خیلی از افراد رخ داده است، نه یک روایت دینی. وی همچنین اعلام کرد که این فرد در «خیال خود با امام معصوم قمار بازی کرده بود.»

  *توضیحات محمود کریمی به این مداحی در ماه مبارک رمضان

  حاج محمود کریمی ممنوع الروضه شد + فیلم روضه جنجالی - مطلب نیو

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  بعد از پخش روضه جنجالی حاج محمود کریمی از شبکه دوم سیما که به صورت زنده در حال پخش بود او در یک روایتی عجیب از قمار بازی شخصی در روبروی امام حسین (ع) صحبت کرد که بعد از آن با انتقادات بسیار شدید روبرو شد

  مطلب نیو –بعد از پخش روضه حاج محمود کریمی از شبکه دوم سیما که به صورت زنده در حال پخش بود و بعد از یک روایت عجیب از امام حسین (ع) این روضه مورد انتقادات شدید بسیاری از مردم و رسانه ها قرار گرفت

  البته حاج محمود کریمی بعد از انتقادات وارده به او در خصوص این روضه توضیح داد که یک برداشت اشتباه از روضه او باعث ایجاد این جنجال شده و قصد توهین به مقدسات و اهل بیت را نداشته است.

  بعد از ایجاد جنجال های بسیار در خصوص روضه حاج محمود کریمی برخی از رسانه‌ها خبر از ممنوع الروضه شدن او را منتشر کردند

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  بهار 23 روز قبل
  0

  کارش درسته اشتباه متوجه شدن اون کسایی که دارن قضاوت میکنن این داستان از زبان یکی از طرفداران امام بوده بیان شد میخاسته بگه حتی قمار بازارن امام واهل بیت رو قبول داشتن قمار هم میکردن نظری میدادن منظور همین کسایی که دزدی میکنن ولی نظری هم میدن

  ناشناس 23 روز قبل
  0

  سلام اقای کریمی منظورش یه فرد دیگه هست نه امام درست گوش کنید ای مردم خنگ برای همه چی حرف درمیارید این صحبت از زبان یکی از طرفداران امام بوده گفته خنگول ها متوجه بشید ملت عقب افتاده

  حاج رضا 2 ماه قبل
  0

  سلام به شخصه وقتی این سخنرانی یا روضه منتسب به محمود کریمی رو شنیدم تعجب کردم ابتدا فکر کردم کسی صدای کریمی رو تقليد کرده است واقعا جای بسی تاسف است همین رو کم داشتیم .هیچ توجیهی قابل قبول نیست. مردم نسبت به اسلام و مکتبی که امثال ایشون نمایش می‌دهند بدبین که چه عرض کنم گریزان شده‌اند خدا آخر و عاقبت همه رو بخیر کنه .این هم از مداح مؤید شدمون

  برای ارسال نظر کلیک کنید