توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دفترچه آزمون استخدامی تامین اجتماعی 99

  1 بازدید

  دفترچه آزمون استخدامی تامین اجتماعی 99 را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  استخدام تامین اجتماعی در سال 99 (اصل سوالات رایگان) | «ای استخدام»

  استخدام تامین اجتماعی در سال 99 (اصل سوالات رایگان) | «ای استخدام»

  استخدام تامین اجتماعی

  اخبار و استخدام‌های سازمان تامین اجتماعی به محض اعلام توسط مراجع رسمی در این صفحه اطلاع رسانی میگردد. بدیهی میباشد شما با مراجعه روزانه به این صفحه میتوانید علاوه بر مطالعه تمام اخبار و استخدام های سازمان تامین اجتماعی، آشنایی با سوالات و منابع مطالعاتی استخدام سازمان تامین اجتماعی و منابع مصاحبه استخدامی، در جریان استخدام جدید نیز قرار بگیرید. در ادامه با کلیک بر روی هر لینک فهرست مطالب به بخش مربوطه هدایت میشوید.

  به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، با توجه به اتمام مهلت ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در تاریخ ۲۳ مرداد ماه و درخواست برخی از داوطلبان؛ مهلت ثبت نام در این آزمون تا روز ۲۶ مرداد تمدید شد.
  آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود و ثبت نام در این آزمون نیز از طریق سایت سازمان سنجش قابل انجام است.
  شرایط شرکت در این آزمون و همچنین رشته‌های شغلی و سایر اطلاعات مورد نیاز در سامانه ثبت نام سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی http://www.sanjesh.orgدر دسترس داوطلبان قرار دارد.
  گفتنی است در این آزمون حدود ۴ هزار نفر در سازمان تامین اجتماعی استخدام می‌شوند.

  سازمان تامین اجتماعی به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز واحدهای تابعه، افراد واجد شرایط را از طریق برگـزاری آزمـون کتبی، مصاحبه و طی مراحل گزینش بصورت استخدام پیمانی و یا قراردادی در مراکز ملکی و مراکز تحت پوشش هولـدینگ درمـان در دو بخش درمان و بیمه ای دعوت به همکاری می نماید.

  بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی می رساند کـه ثبـت نـام در این آزمون منحصرا به صورت اینترنتی از طریق درگاه اینترنتی سازمان سنجش و آموزش کشور به نشـانی www.sanjesh.org از روز دوشنبه مورخ ۹۹/۵/۱۳ آغاز و لغایت روز پنجشنبه مورخ ۹۹/۵/۲۳ پایان می پذیرد.کلیه متقاضـیان ضـرورت دارد کـه در مهلت در نظرگرفته شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون و فراهم نمـودن مـدارک و اطلاعـات مـورد نیاز، نسبت به ثبت نام در آزمون فوق اقدام نمایند.

  شرایط عمومی استخدام:
  ۱ -تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
  ۲ -اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی.
  ۳ - دارا بودن حداقل ۲۰ سال سن تمام و حداکثرسن برابر مفاد مندرج در شرایط اختصاصی استخدام.
  ۴ -دارا بودن گواهی فراغت از تحصیل و دانش تخصصی و توانایی های لازم برای انجام وظایف و مسئولیتهای شغل مورد نظر.
  ۵ -دارا بودن برگ پایان خدمت زیر پرچم و یا معافیت دائم. (ویژه آقایان)
  ۶ -داشتن سلامتی جسمی و روانی و عدم اعتیاد به مواد مخدر.
  ۷ -نداشتن سابقه محکومیت جزائی موثر.
  ۸ -استخدام افرادی که در اجرای قـانون رسـیدگی بـه تخلفـات اداری یـا آراء قـانونی مراجـع ذیصـلاح بـه مجازاتهـای اخـراج، بازنشستگی، بازخرید خدمت و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شده اند ممنوع است.
  ۹ -داوطلبان استخدام نباید از مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی سازمان تامین اجتماعی باشند.
  یادآوری: ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهی فراغت از تحصیل، معافیت دائم و پایان خدمت نظام وظیفه داوطلبـان آخـرین روز ثبت نام ۹۹/۵/۲۳ و محاسبه سن آن ها اولین روز ثبت نام ۹۹/۵/۱۳میباشد.

  شرایط اختصاصی استخدام:
  ۱ -مقاطع و رشته های تحصیلی در عنوان شغلی مورد تقاضا براساس مقاطع و رشته های تحصیلی مندرج در این آگهی میباشد.
  داوطلبان صرفا در صورتی می توانند در این آزمون ثبت نام نمایند که عنوان مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و یا گـرایش رشـته تحصیلی آنان به طور کامل و به صورت مشخص در شرایط احراز مشاغل ذکر شده باشد لذا داوطلبانی کـه مقطـع تحصـیلی، رشـته تحصیلی و یا گرایش- رشته تحصیلی آن ها عینا در آگهی درج نشده باشد از ثبت نام خودداری نمایند. بدیهی است در هر مرحله از فرایند جذب و بکارگیری مشخص گردد که مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و یا گرایش تحصیلی آن ها با شرایط ذکر شده در آگهی منطبق نباشد و دارای پسوند، پیشوند کمتر و یا بیش از آنچه در آگهی ذکر شده، باشد از سایر فرایند استخدام حذف و داوطلب حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.
  توجه: اگر رشته تحصیلی بدون گرایش ذکر شده باشد صرفا رشته تحصیلی بدون گرایش ملاک عمل بوده و در صورتیکه رشـته تحصیلی با گرایش های مشخص ذکر شده باشد فقط آن رشته تحصیلی با گرایش هـای ذکـر شـده مـلاک عمـل خواهـد بـود. لـذا داوطلبان موظف اند در زمان ثبت نام با توجه به شرایط اعلام شده دقت کافی بعمل آورده و از ثبت نـام در شـغل هـایی کـه واجـد شرایط نیستند، خودداری نمایند.

  ۲ -شرایط سنی و مقطع تحصیلی و معدل کل داوطلبان به شرح ذیل تعیین می گردد:
  ۱/۲ -دارندگان مدرک تحصیلی فوق دیپلم صرفا در عنوان شغلی متصدی پذیرش و اطلاعات با شرط معدل حداقل ۱۴ و شرط سنی حداکثر ۳۰ سال تمام.
  ۲/۲ -دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس با شرط معدل حداقل ۱۵ و شرط سنی حداکثر ۳۰ سال تمام.
  ۳/۲ -دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس با شرط معدل حداقل ۱۵ و شرط سنی حداکثر ۳۲ سال تمام صرفا برای رسته بهداشتی و درمانی.
  ۴/۲ -دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس با شرط معدل حداقل ۱۴ و شرط سنی حداکثر۳۳ سال تمام.
  ۵/۲ -دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس با شرط معدل حداقل ۱۴ و شرط سنی حداکثر۳۵ سال تمام صرفا برای رسته بهداشتی و درمانی و دکتری عمومی .
  ۶/۲ - دارندگان مدرک تحصیلی دکتری (phd )با حداکثر۳۸ سال تمام.
  ۷/۲ -دارندگان مدرک تحصیلی دکتری (پزشکان متخصص) با حداکثر۴۰سال تمام.
  * مدارک تحصیلی موسسات آموزش عالی که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میباشد ملاک عمل خواهد بود.

  تبصره۱ :مدت خدمت سربازی، انجام خدمات قانونی (قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و ضریبK ،(مدت اشتغال تمام وقت متقاضیان استخدام در واحدهای تابعه سازمان، شرکت ها یا موسسات تابعه(صد در صد متعلق به سازمان)، کارگزاری های رسمی سازمان و نیروهای شاغل در بیمارستانها و سایر مراکز درمانی متعلق به سازمان که به صورت موسسه و یا هیات امنایی و یا هیات مدیره فعالیت می نمایند، با ارائه گواهی پرداخت حق بیمه و متناسب با مدت اشتغال به کار، دال بر تائید مراتب مذکور و نیز سنوات ارفاقی مندرج در قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان درمورد ایثارگران به حداکثر شرط سنی هر مقطع تحصیلی مندرج در این آگهی مشروط به آن که از حداکثر ۳۵ سال تمام و برای رشته های دکترا ( phd و متخصص) ۴۰ سال تمام تجاوز ننماید، اضافه میگردد.
  شایان ذکر است سایر سوابق پرداخت حق بیمه به هر طریقی خارج از موارد مذکور مشمول این بند نمیباشد.

  توضیحات:
  شرکتهای ماموریتی و تکلیفی سازمان تامین اجتماعی به شرح ذیل می باشد:
  ۱ -موسسه املاک و مستغلات تامین اجتماعی ۲ -بانک رفاه کارگران ۳ -موسسه حسابرسی تامین اجتماعی ۴ -شرکت گروه هتلهای هما ۵ -موسسه فرهنگی و هنری آهنگ آتیه ۶ -رفاه گستر ۷-سرمایه گذاری تامین اجتماعی ۸ -شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی ۹ -شرکت انتشارات علمی و فرهنگی ۱۰ -کار و تامین ۱۱ -گروه پزشکی حکمت ۱۲ -شرکت سرمایه گذاری خانه سازی ایران ۱۳ -شرکت مشاور مدیریت و خدمات ماشینی تامین۱۴-شرکت مهندسی تاسیسات وانرژی تامین.

  قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان استخدام:
  با عنایت به قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان استخدام(مصوب ۱۳۷۱ ،(مدت حضور داوطلبانه در جبهه های نبـرد حـق علیـه باطل به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثـر مجروحیـت در جبهه های نبرد حق علیه باطل به میزان مدت بستری، مدت اسارت در مورد داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروههای ضدانقلاب درآمده اند به میزان مدت اسارت و افراد خانواده شهدا، آزادگان و جانبازان ازکارافتاده کلـی کـه قـادر بکار نمیباشد و مفقودالاثرها (فرزندان، همسر، پدر، مادر، برادر و خواهر) تا میزان ۵ سال در صورت ارائه گـواهی از مراجـع ذیصـلاح قبل از مرحله مصاحبه در زمان تحویل مدارک به حداکثر شرط سنی هر مقطع تحصیلی مندرج در بند (۲ (این آگهی قابل افـزایش خواهد بود، مشروط به اینکه مجموع سن داوطلب و مدت قابل افـزایش طبـق ایـن بنـد از حـداکثر شـرط سـنی ۳۵ سـال و بـرای رشته های دکترا از ۴۰ سال تمام تجاوز ننماید.
  تبصره ۲ -فرزندان شاهد، جانبازان از کارافتاده کلی، آزادگان از کارافتاده کلی و فرزندان آنان که علاوه بر سـهمیه اسـتخدامی با کسب حد نصاب قبولی و امتیازات لازم در آزمون پذیرفته شوند می توانند هماننـد سـایر فرزنـدان شـاهد، جانبـازان و آزادگـان از شرط معافیت حداقل معدل و حداکثر سن بهره مند گردند.
  ۳ - معافیت پزشکی خدمت زیرپرچم داوطلبان در صورت قبولی در آزمـون اسـتخدامی کتبـی صـرفا پـس از تاییـد کمیسـیون پزشکی مبنی بر توانایی انجام امور مربوطه در عنوان شغلی مورد تقاضا قابل پذیرش خواهد بود.
  ۴ -ارائه گواهی انجام خـدمات قـانونی (قـانون خـدمت پزشـکان و پیراپزشـکان، ضـریب k (و یـا معافیـت از آن درمـورد فـارغ التحصیلان رسته بهداشتی و درمانی و پزشکان به هنگام اخذ مدارک (قبل از مصاحبه) الزامی میباشد. بدیهی است در صـورت عـدم ارائه گواهی مذکور در زمان مقرر، قبولی متقاضی در آزمون کتبی کان لم یکن تلقی خواهد شد.
  ۵ -عدم اشتغال و همچنین نداشتن تعهد خدمت به دولت، شرکت های دولتی و سازمان های وابسته به دولت وموسسـاتی کـه شمول قانون بر آنها مستلزم ذکرنام است به هنگام انعقاد قرارداد وشروع بکار درسازمان الزامی میباشد.
  ۶ -مقطع تحصیلی متقاضیان صرفا بر اساس مقاطع و رشته های تحصیلی مندرج در این آگهی خواهد بود.
  تبصره ۱ :ارائه هرگونه مدرک تحصیلی بالاتر از مقطع تحصیلی شغل مورد تقاضا پس از استخدام در سازمان (مدارک منطبق بـا شرایط احراز مشاغل سازمان) پس از طی ۱۰ سال خدمت در عنوان شغلی مورد تقاضای آزمون مربوطـه مشـروط بـه وجـود ردیـف بلاتصدی، رضایت از عملکرد و عدم نیاز استان به تامین نیروی جایگزین تا آزمون آتی بـا لحـاظ قـوانین و مقـررات ذیـربط سـازمان امکانپذیر خواهد بود.
  تبصره ۲ :ارائه مدارک معادل و افتخاری به عنوان مدرک تحصیلی معتبر ملاک عمل قرار نمی گیرد.
  ۷ -در صورتی که در کلیه مراحل حین استخدام و بعد از آن، خلاف موارد مندرج در آگهی اسـتخدام بـه اثبـات برسـد از ادامـه مراحل آزمون داوطلب جلوگیری و در صورت اشتغال به کار، به علت عدم رعایت شرایط استخدام و ارائه مـدارک خـلاف واقـع، فـرد مربوطه تا قبل از استخدام رسمی طی ابلاغ کتبی لغو قرارداد/اخراج و پس از رسمی شدن به هیات های رسیدگی به تخلفـات اداری جهت اتخاذ تصمیم معرفی خواهد شد. ضمنا در خصوص مقطع و رشته تحصیلی اظهار متقاضی در مرحله ثبت نـام و ارایـه مـدرک تحصیلی منطبق با شرایط آزمون مبنای عمل است.
  تبصره: حدنصاب لازم برای پذیرش داوطلبان در آزمون کتبی کسب حداقل ۵۰ درصد امتیاز در هر یک از بخش های عمـومی و تخصصی میباشد.
  ۸ -مصاحبه استخدامی از داوطلبان در صورت احراز حد نصاب امتیاز آزمون کتبی و با رعایت اولویت امتیاز مکتسـبه بـه میـزان سـه برابر ظرفیت استخدامی در عنوان شغلی مربوطه پس از تعیین تکلیف و کسر مجوز سهمیه های قانونی ایثـارگران بـه اسـتناد مـاده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و تبصره (۲ (آن و همچنین ۳ %قانون جامع حمایت ازحقوق معلولان صورت خواهد پذیرفت.
  ۹ -جذب مشمولین ماده۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و تبصره(۲ (آن، از محل مجوزهای استخدامی به میزان سـهمیه تخصیصی صرفا در صورت ثبت نام و از طریق شرکت در آزمون استخدامی ورقابت بـین داوطلبـان مشـمول سـهمیه هـای موصـوف بـر اساس اولویت امتیاز مکتسبه جهت معرفی به مصاحبه استخدامی و پس از احراز شرایط عمومی گزینش صورت خواهد پذیرفت.

  امتیازات و سهمیه های قانونی:
  ۱-سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران:
  حسب ماده (۲۱ )قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، بیست و پنج درصد (۲۵ %)سهمیه استخدامی به جانبـازان و آزادگـان، همسر و فرزندان شهدا و جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵ %)و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان یکسال و بالای یکسال اسـارت و خواهر و برادر شهید اختصاص دارد.
  نکته مهم: صرفا ایثارگرانی مجازند از سهمیه استخدامی ۲۵ %بهره مند شـوند کـه وضـعیت شـغلی آنـان در فرآینـد ثبـت نـام و برگزاری آزمون استخدامی در سیستم سجایا "بیکار" ثبت شده باشد.
  تبصــره۱ :مشــمولین ســهمیه ۲۵ %ایثــارگران مجــاز بــه بهــره منــدی از ســهمیه هــای اســتخدامی ســایر ایثــارگران نمی باشند. به عبارت دیگر هر یک از داوطلبان می بایست در صورت مشمول بودن، صرفا از یک سهمیه اسـتخدامی مشـخص شـده استفاده نماید. بدیهی است در این صورت مشمولین سهمیه ۲۵ %ایثارگران، جهت اسـتفاده از سـهمیه اختصاصـی خـود صـرفا بایـد مشاغل مشخص شده جهت این سهمیه را انتخاب نمایند.
  تبصره ۲ :به کلیه ایثارگران بیکار مشمول سهمیه استخدامی ۲۵ درصد ایثارگران توصیه مـی شـود بـرای حصـول اطمینـان از چگونگی امکان بهره مندی خود از سهمیه استخدامی، قبل از ثبت نام با مراجعه به سایت ایثار و یا در صورت نیاز بـه بنیـاد شـهید و امور ایثارگران محل پرونده، نسبت به مشخص شدن وضعیت شغلی خود و در صورت لزوم اصلاح آن اقدام نمایند.
  تبصره ۳ :باتوجه به هماهنگی بعمل آمده با بنیاد شـهید و امورایثـارگران عنـوان شـغلی و محـل خـدمت مـورد تقاضـا جهـت مشمولین سهمیه ۲۵ %ایثارگران از سهمیه سایر داوطلبان تفکیک گردیده و داوطلبان ایثـارگر مشـمول ایـن سـهمیه، بـرای اعمـال سهمیه مذکور صرفا باید مشاغل مشخص شده برای این سهمیه را انتخاب نمایند.
  تبصره ۴:کسب حدنصاب نمره آزمون برای مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران ( به استثناء خواهر و بـرادر شـهید) تـا سقف سهمیه (۲۵درصد) الزامی نمیباشد. بدیهی است در صورتی که ایثارگران موضوع این سهمیه در شغل محل هـای سـهمیه آزاد شرکت نمایند کسب حدنصاب نمره آزمون در شغل مربوط الزامی است.
  ۲-سهمیه ۵ درصد ایثارگران:
  پنج درصد (۵ %)سهمیه استخدامی به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزنـدان آنـان، فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد و فرزندان آزادگان کمتر از یکسال اسارت اختصاص دارد.
  تبصره ۱ : بکارگیری نیروهای مشمول سهمیه ۵درصد درصورت ثبت نام و شرکت در آزمـون حسـب بـالاترین نمـرات فضـلی (اولویت به بالاترین نمرات بین متقاضیان سهمیه ۵ درصد به تعداد سهمیه تخصیصی بدون لحاظ عنوان شغلی مورد تقاضا) و پـس از کسب حدنصاب امتیاز مصاحبه استخدامی و احراز شرایط عمومی گزینش امکان پذیر خواهد بود.
  تبصره۲ :داوطلبان سهمیه استخدامی ۵ %حق انتخاب شغل محل های مربوط به سهمیه ۲۵ %و تبصـره (۲)مـاده ۲۱ قـانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را ندارند و در صورت ثبت نام در آزمون حذف خواهند شد.
  تبصره ۳ :کسب حدنصاب نمره کتبی آزمون جهت مشمولین سهمیه ۵ درصد ایثارگران الزامی است.
  تبصره ۴ :پس از آزمون کتبی و معرفی داوطلبان برای بررسی مدارک و مصاحبه در سهمیه مشخص شده، امکان تغییر سهمیه معرفی شده داوطلبان وجود نخواهد داشت.

  ۳ -تبصره(۲ (ماده(۲۱ (قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران:
  به استناد تبصره مذکور، بکارگیری یکی از فرزندان شهید، فرزندان جانبازان بیست و پـنج درصـد و بـالاتر، فرزنـدان آزادگـان بـه جایگزینی همکاران بازنشسته ایثارگر به میزان سهمیه مندرج در این آگهی با رعایت شرایط عمـومی اسـتخدام از طریـق شـرکت در آزمون و رقابت بین مشمولین سهمیه مذکور و پس از کسب حدنصاب امتیاز مصاحبه اسـتخدامی و احـراز شـرایط عمـومی گـزینش امکان پذیر خواهد بود.
  تبصره: داوطلبان مشمول صرفا مجاز به انتخاب یکـی از سـهمیه هـای تبصـره(۲ )مـاده (۲۱ )قـانون مـذکور و یـا ۲۵ درصـد ایثارگران می باشند.
  تذکرات مربوط به مشمولین قانون مذکور:
  تذکر ۱ :سهمیه ایثارگران صرفا در عناوین شغلی اعمال خواهد شد که ظرفیت پذیرش آن بیش از یـک نفـر باشـد و در عنـاوین شغلی با ظرفیت یک نفر سهمیه مذکور لحاظ نخواهد شد.
  تذکر۲ :ایثارگران متقاضی استفاده از سهمیه استخدامی موضوع ماده (۲۱ )قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و تبصـره (۲ )
  آن صرفا از یکی از سهمیه های مشخص شده بر اساس ضوابط مربوطه می توانند استفاده کنند .
  تذکر۳ :جانبازان،آزادگان، فرزندان شاهد، فرزندان جانبازان و فرزندان آزادگان از شرط حداقل معدل و حداکثر سن معاف بوده و در صورت ثبت نام و موفقت در آزمون (کتبی و مصاحبه) به میزان سهمیه تخصیصی استخدام خواهند شد. بـدیهی اسـت معافیـت های مندرج در این بند صرفا به میزان تعداد سهمیه ها ی مندرج در این آگهی میباشد.
  تذکر۴ :رعایت شرایط علمی (مقطع و رشته تحصیلی) حسب موارد مندرج در آگهی و همچنین احراز شـرایط عمـومی گـزینش قبل از بکارگیری نیرو از محل سهمیه ایثارگران (۲۵ درصد- ۵ درصـد – تبصـره (۲ )مـاده (۲۱ )قـانون جـامع خـدمات رسـانی بـه ایثارگران) الزامی میباشد.
  تذکر۵ :پس از تعیین تکلیف سهمیه های مذکور، سایر داوطلبان متقاضی استفاده از محل سهمیه های یاد شده در صورت وجود شغل محل مربوطه در سهمیه آزاد به عنوان متقاضی عادی تلقی و در خصوص آنان رعایت شرط سن، معدل و سـایر شـرایط آگهـی الزامی خواهد بود.
  ۴ -سهمیه ۳ درصد معلولین:
  سه درصد از مجموع مجوزهای استخدامی هر استان از بین معلولان بهزیستی واجد شرایط از طریق ثبت نام و شرکت در آزمـون استخدامی و به میزان سهمیه تخصیصی پس از کسب حدنصاب بر اساس اولویـت امتیـاز مکتسـبه و اخـذ نظریـه هسـته گـزینش و کمیسیون پزشکی مبنی بر توانایی انجام کار صرفا در عنوان شغلی مورد تقاضا بکارگیری می گردند. شایان ذکـر اسـت رعایـت کلیـه شرایط مندرج در این آگهی جهت متقاضیان سهمیه موصوف الزامی میباشد.
  تبصره ۱ :سقف سنی مندرج در قسمت شرایط اختصاصی اسـتخدام جهـت مشـمولین سـهمیه ۳ %بهزیسـتی بـا یـک مقطـع تحصیلی بالاتر محاسبه می گردد.
  تبصره ۲ :سهمیه ۳درصد معلولان صرفا در عناوین شغلی اعمال خواهد شد که ظرفیت پذیرش آن بیش از یک نفـر باشـد و در عناوین شغلی با یک نفر ظرفیت سهمیه مذکور لحاظ نگردیده و انتخاب افراد بر اساس اولویت امتیاز مکتسبه خواهد بود.
  تبصره۳ :کسب حدنصاب نمره کتبی آزمون جهت مشمولین سهمیه ۳ درصد معلولین الزامی است.
  تبصره۴ :پس از تعیین تکلیف سهمیه مذکور، سایر داوطلبان متقاضی استفاده از محل سهمیه یاد شده بعنوان متقاضـی عـادی تلقی و در خصوص آنان رعایت کلیه شرایط الزامی خواهد بود. بدیهی اسـت مشـمولین مـی بایسـت در صـورت موفقیـت در مرحلـه آزمون کتبی نسبت به ارائه گواهی از سازمان بهزیستی اقدام نمایند.

  داوطلبان متقاضی سهمیه های ۳ درصد و ۵ درصد ایثارگران و همچنین تبصره (۲ )ماده (۲۱ )قـانون جـامع خـدمات رسـانی بـه ایثارگران ضرورت دارد در زمان ثبت نام به ظرفیت موجود برای سهمیه هـای فـوق در ادارات کـل و مـدیریت هـای درمـان اسـتانها مندرج در جدول شماره (۱ )توجه نمایند. بدیهی است در استانهایی که در سهمیه مورد تقاضا ظرفیت آن صـفر (۰ )درج گردیـده در صورت شرکت در آزمون بررسی شرایط آنان همانند داوطلب آزاد خواهد بود.
  مراحل ثبت نام:
  ۱ -تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی.
  ۲ -فایل عکس اسکن شده.
  داوطلب می بایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسـال از طریـق برنامـه ثبت نام اینترنتی آماده نماید:
  - عکس ۴ ۳ که در سال جاری گرفته شده باشد. (عکس تمام رخ)
  - عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.
  - اندازه عکس اسکن شده باید حداقل ۳۰۰ ۲۰۰ پیکسل و حداکثر ۴۰۰ ۳۰۰ باشد.
  - تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
  - حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلوبایت بیشتر باشد.
  - حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
  - حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
  تبصره ۱ :اسکن عکس از روی کارتهای شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و...) قابل قبول نمیباشد و داوطلبـان لازم اسـت از اصل عکس و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسکن نمایند.
  تبصره ۲ :عکس خواهران باید با حجاب و صورت آنان کامل مشخص باشد.
  تبصره ۳ :درصورت ارسال عکس غیرمعتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب میگردد.
  یادآوری مهم: با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمونهای قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکـس داوطلبـان، کـه ایـن موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجـام میشـود رخ داده اسـت. تاکیـد میگـردد کـه عـلاوه بـر کنتـرل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری بـه جـای عکـس شـما الصـاق نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقـررات بـا وی رفتـار خواهد شد.
  پرداخت وجه ثبت نام:
  ثبت نام به صورت اینترنتی از روز دوشنبه مورخ ۹۹/۵/۱۳لغایت روز پنجشنبه مورخ ۹۹/۵/۲۳ انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان واجد شرایط میبایست به درگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و پس از پرداخت مبلغ ۷۵۰/۰۰۰ریال به عنوان هزینه ثبت نام به صورت الکترونیکی و با کارتهای بانکی متصل به شبکه ی شتاب نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایند.لازم به توضیح است هزینه ثبت نام به حساب مشخص شده در سازمان تامین اجتماعی واریز خواهد شد.
  - متقاضیان شرکت در آزمون باید پس از پایان ثبت نام کد رهگیری خود را یادداشت نموده و تا پایان مراحـل اسـتخدام نـزد خود نگهداری نمایند.
  - به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچوجه مسترد نمیگردد.
  مدارک و مستندات لازم:
  با توجه به اینکه مدارک متقاضیان حسب نیاز سازمان پس از تعیین نمرات داوطلبان در آزمون کتبی به میزان دو برابر مجوزهای استخدامی اخذ و بررسی خواهد شد، لذا در صورتی که مدارک داوطلبان مغایر با شرایط مندرج در این آگهی و همچنین اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت نامی باشد، هیچگونه حقی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد، و در هر مرحله از آزمون، اعلام نتایج اولیه، مصاحبه و حتی درصورت پذیرش نهایی، داوطلب حذف خواهد شد و حق هیچگونه اعتراضی ندارد.
   زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون:
  - کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه مورخ ۹۹/۶/۱۸ بـرای مشـاهده و پرینـت بـر روی درگـاه اینترنتـی سـازمان سـنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه مورخ ۹۹/۶/۲۱ در مراکـز اسـتانها برگـزار خواهد شد و ملاک تعیین حوزه امتحانی بر اساس انتخاب داوطلب در تقاضانامه به هنگام ثبت نام خواهد بود. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون برروی کارت شرکت درآزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.
  لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تایید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نبوده و مـدارک داوطلبـان پس از اجرای آزمون بررسی خواهد شد

  مواد آزمون عبارتند از:
  به هر یک از داوطلبان یک دفترچه عمومی و یک دفترچه سوال تخصصی حسب مورد داده خواهد شد.
  آزمون عمومی:
  ۱ّ -فناوری اطلاعات (مهارتهای هفتگانـه L.D.C.I ،(۲ -زبـان انگلیسـی ـ عمـومی، ۳ -آیـین نگـارش زبـان فارسـی، ۴ -معـارف اسلامی*، ۵ -دانش اجتماعی و حقوق اساسی، ۶ -شناخت تامین اجتماعی، ۷ -اطلاعات عمومی، ۸ -هوش و توانمندیهای عمومی
  * توجه: اقلیتهای مذهبی از پاسخگویی به سوالهای معارف اسلامی معاف هستند و امتیاز آن در سایر مواد آزمون عمومی توزیـع خواهد شد.

  کتاب جامع درس و نکات آموزشی و اصل سوالات استخدامی وب سایت «ای استخدام» (بهترین و کاملترین منبع مطالعاتی برای آزمون تامین اجتماعی) - تخفیف ویژه

  دانلود سوالات عمومی و تخصصی آزمون استخدامی تامین اجتماعی

  دانلود رایگان سوالات استخدام تامین اجتماعی به همراه جزوه های رایگان

  **: آزمون عمومی نمره منفی دار.
  آزمون تخصصی:
  *علاوه برآزمون عمومی، آزمون تخصصی حسب مورد در عنوان شغلی مربوطه به شرح مندرج در این آگهی انجام خواهد شد.
  * سوالات آزمون تخصصی بر اساس رشته های شغلی طراحی می گردد و مواد (دروس) هریک از عناوین شغلی وجزئیات مربوطه در جدول شماره ۲ درج گردیده است.
  *برای پزشکان متخصص صرفا آزمون مصاحبه علمی برابر ضوابط ذیربط برگزار خواهد شد، بنابراین ثبت نام پزشکان متخصص حسب ضوابط و مجوزهای مندرج در این آگهی الزامی لیکن نیاز به شرکت در آزمون کتبی نمیباشد.

  دانلود سوالات عمومی و تخصصی آزمون استخدامی تامین اجتماعی

  دانلود رایگان نمونه سوالات تخصصی آزمون های استخدامی

  دانلود رایگان سوالات استخدام تامین اجتماعی به همراه جزوه های رایگان

  تذکرات و نکات مهم درخصوص استخراج نتایج اولیه:
  ۱-آزمون کتبی (عمومی و تخصصی ) دارای حدنصاب بوده و به صورت چهارگزینه ای و با احتساب یک سوم نمره منفی طراحی خواهد شد. استخراج فهرست افراد دارای حدنصاب صرفا بر اساس نتیجه آزمون کتبی خواهد بود.
  ۲ -کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمیکند.
  ۳-داوطلبان در صورت قرار گرفتن در فهرست دو برابرمجوزهای استخدامی مکلفند مستندات و مدارک مورد نیاز را قبل از مصاحبه استخدامی که متعاقبا از سوی سازمان تامین اجتماعی اعلام خواهد شد، ارائه نمایند.
  ۴-مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون، گزینش و جذب، محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر میشود.

  برای مشاهده دفترچه آزمون اینجا کلیک نمایید

  برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید

  کتاب جامع درس و نکات آموزشی و اصل سوالات استخدامی وب سایت «ای استخدام» (بهترین و کاملترین منبع مطالعاتی برای آزمون تامین اجتماعی) - تخفیف ویژه

  دانلود سوالات عمومی و تخصصی آزمون استخدامی تامین اجتماعی

  دانلود رایگان نمونه سوالات تخصصی آزمون های استخدامی

  دانلود رایگان سوالات استخدام تامین اجتماعی به همراه جزوه های رایگان

  استخدام تامین اجتماعی در سال 99 (تمدید مهلت ثبت نام) | ایران استخدام

  استخدام تامین اجتماعی در سال 99 (تمدید مهلت ثبت نام) | ایران استخدام

  آزمون استخدامی تامین اجتماعی

  جهت مشاهده لیست رشته ها و دانلود دفترچه راهنمای آزمون به انتهای صفحه (بخش پایانی آگهی) مراجعه نمایید

  خبر 21 مرداد 99: تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تأمین اجتماعی سال 99 (منبع: سایت سازمان تامین اجتماعی)

  به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، با توجه به اتمام مهلت ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تأمین اجتماعی در تاریخ 23 مرداد ماه و درخواست برخی از داوطلبان؛ مهلت ثبت نام در این آزمون تا روز 26 مرداد تمدید شد.
  آزمون استخدامی سازمان تأمین اجتماعی توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود و ثبت نام در این آزمون نیز از طریق سایت سازمان سنجش قابل انجام است. شرایط شرکت در این آزمون و همچنین رشته‌های شغلی و سایر اطلاعات مورد نیاز در سامانه ثبت نام سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس داوطلبان قرار دارد.
  گفتنی است در این آزمون حدود 4 هزار نفر در سازمان تأمین اجتماعی استخدام می‌شوند.

  سازمان تامين اجتماعي به منظور تامين نيروي انساني مورد نياز واحدهاي تابعه، افراد واجد شرايط را از طريق برگـزاري آزمـون كتبي، مصاحبه و طي مراحل گزينش بصورت استخدام پيماني و يا قراردادي در مراكز ملكي و مراكز تحت پوشش هولـدينگ درمـان در دو بخش درمان و بيمه اي دعوت به همكاري مي نمايد. بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام و شركت در آزمون استخدامي سازمان تامين اجتماعي مي رساند كـه ثبـت نـام در اين آزمون منحصرا به صورت اينترنتي از طريق درگاه اينترنتي سازمان سنجش و آموزش كشور از روز دوشنبه مورخ 99/5/13 آغاز و لغايت روز یکشنبه مورخ 99/05/26 پايان مي پذيرد.
  كليه متقاضـيان ضـرورت دارد كـه در مهلت در نظرگرفته شده و پس از مطالعه شرايط و ضوابط عمومي و اختصاصي آزمون و فراهم نمـودن مـدارك و اطلاعـات مـورد نياز، نسبت به ثبت نام در آزمون فوق اقدام نمايند

  1 -تابعيت جمهوري اسلامي ايران.
  2 -اعتقاد به نظام جمهوري اسلامي ايران و دين مبين اسلام يا يكي از اديان مصرح در قانون اساسي.
  3 – دارا بودن حداقل 20 سال سن تمام و حداكثرسن برابر مفاد مندرج در شرايط اختصاصي استخدام.
  4 -دارا بودن گواهي فراغت از تحصيل و دانش تخصصي و توانايي هاي لازم براي انجام وظايف و مسئوليتهاي شغل مورد نظر.
  5 -دارا بودن برگ پايان خدمت زير پرچم و يا معافيت دائم. (ويژه آقايان)
  6 -داشتن سلامتي جسمي و رواني و عدم اعتياد به مواد مخدر.
  7 -نداشتن سابقه محكوميت جزائي مؤثر.
  8 -استخدام افرادي كه در اجراي قـانون رسـيدگي بـه تخلفـات اداري يـا آراء قـانوني مراجـع ذيصـلاح بـه مجازاتهـاي اخـراج، بازنشستگي، بازخريد خدمت و انفصال دائم از خدمات دولتي محكوم شده اند ممنوع است.
  9 -داوطلبان استخدام نبايد از مستخدمين رسمي، آزمايشي و پيماني سازمان تامين اجتماعي باشند. يادآوري: ملاك عمل براي محاسبه تاريخ گواهي فراغت از تحصيل، معافيت دائم و پايان خدمت نظام وظيفه داوطلبـان آخـرين روز ثبت نام 99/5/23 و محاسبه سن آن ها اولين روز ثبت نام 99/5/13 ميباشد.

  1 -مقاطع و رشته هاي تحصيلي در عنوان شغلي مورد تقاضا براساس مقاطع و رشته هاي تحصيلي مندرج در اين آگهي ميباشد.

  داوطلبان صرفا در صورتي مي توانند در اين آزمون ثبت نام نمايند كه عنوان مقطع تحصيلي، رشته تحصيلي و يا گـرايش رشـته تحصيلي آنان به طور كامل و به صورت مشخص در شرايط احراز مشاغل ذكر شده باشد لذا داوطلباني كـه مقطـع تحصـيلي، رشـته تحصيلي و يا گرايش- رشته تحصيلي آن ها عينا در آگهي درج نشده باشد از ثبت نام خودداري نمايند. بديهي است در هر مرحله از فرايند جذب و بكارگيري مشخص گردد كه مقطع تحصيلي، رشته تحصيلي و يا گرايش تحصيلي آن ها با شرايط ذكر شده در آگهي منطبق نباشد و داراي پسوند، پيشوند كمتر و يا بيش از آنچه در آگهي ذكر شده، باشد از ساير فرايند استخدام حذف و داوطلب حق هيچگونه اعتراضي نخواهد داشت.
  توجه: اگر رشته تحصيلي بدون گرايش ذكر شده باشد صرفا رشته تحصيلي بدون گرايش ملاك عمل بوده و در صورتيكه رشـته تحصيلي با گرايش هاي مشخص ذكر شده باشد فقط آن رشته تحصيلي با گرايش هـاي ذكـر شـده مـلاك عمـل خواهـد بـود. لـذا داوطلبان موظف اند در زمان ثبت نام با توجه به شرايط اعلام شده دقت كافي بعمل آورده و از ثبت نـام در شـغل هـايي كـه واجـد شرايط نيستند، خودداري نمايند.

  2 -شرايط سني و مقطع تحصيلي و معدل كل داوطلبان به شرح ذيل تعيين مي گردد:

  1/2 -دارندگان مدرك تحصيلي فوق ديپلم صرفا در عنوان شغلي متصدي پذيرش و اطلاعات با شرط معدل حداقل 14 و شرط سني حداكثر 30 سال تمام.
  2/2 -دارندگان مدرك تحصيلي ليسانس با شرط معدل حداقل 15 و شرط سني حداكثر 30 سال تمام.
  3/2 -دارندگان مدرك تحصيلي ليسانس با شرط معدل حداقل 15 و شرط سني حداكثر 32 سال تمام صرفا براي رسته بهداشتي و درماني.
  4/2 -دارندگان مدرك تحصيلي فوق ليسانس با شرط معدل حداقل 14 و شرط سني حداكثر 33 سال تمام.
  5/2 -دارندگان مدرك تحصيلي فوق ليسانس با شرط معدل حداقل 14 و شرط سني حداكثر 35 سال تمام صرفا براي رسته بهداشتي و درماني و دكتري عمومي . 6/2 – دارندگان مدرك تحصيلي دكتري (phd) با حداكثر38 سال تمام.
  7/2 -دارندگان مدرك تحصيلي دكتري (پزشكان متخصص) با حداكثر40سال تمام.
  * مدارك تحصيلي موسسات آموزش عالي كه مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ميباشد ملاك عمل خواهد بود.
  تبصره1 :مدت خدمت سربازي، انجام خدمات قانوني (قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان و ضريبK) ،مدت اشتغال تمام وقت متقاضيان استخدام در واحدهاي تابعه سازمان، شركت ها يا موسسات تابعه(صد در صد متعلق به سازمان)، كارگزاري هاي رسمي سازمان و نيروهاي شاغل در بيمارستانها و ساير مراكز درماني متعلق به سازمان كه به صورت موسسه و يا هيات امنايي و يا هيات مديره فعاليت مي نمايند، با ارائه گواهي پرداخت حق بيمه و متناسب با مدت اشتغال به كار، دال بر تائيد مراتب مذكور و نيز سنوات ارفاقي مندرج در قانون اصلاح حداكثر سن داوطلبان درمورد ايثارگران به حداكثر شرط سني هر مقطع تحصيلي مندرج در اين آگهي مشروط به آن كه از حداكثر 35 سال تمام و براي رشته هاي دكترا ( phd و متخصص) 40 سال تمام تجاوز ننمايد، اضافه ميگردد. شايان ذكر است ساير سوابق پرداخت حق بيمه به هر طريقي خارج از موارد مذكور مشمول اين بند نميباشد.

  توضيحات: شركتهاي ماموريتي و تكليفي سازمان تامين اجتماعي به شرح ذيل مي باشد:
  1 -موسسه املاك و مستغلات تامين اجتماعي
  2 -بانك رفاه كارگران
  3 -موسسه حسابرسي تامين اجتماعي
  4 -شركت گروه هتلهاي هما
  5 -موسسه فرهنگي و هنري آهنگ آتيه
  6 -رفاه گستر
  7-سرمايه گذاري تامين اجتماعي
  8 -شركت بازرگاني بين المللي تامين اجتماعي
  9 -شركت انتشارات علمي و فرهنگي
  10 -كار و تامين
  11 -گروه پزشكي حكمت
  12 -شركت سرمايه گذاري خانه سازي ايران
  13 -شركت مشاور مديريت و خدمات ماشيني تامين
  14-شركت مهندسي تاسيسات وانرژي تامين.

  با عنايت به قانون اصلاح حداكثر سن داوطلبان استخدام(مصوب 1371) ،مدت حضور داوطلبانه در جبهه هاي نبـرد حـق عليـه باطل به ميزان حضور در جبهه و همچنين مدت زمان بستري شدن و يا استراحت پزشكي رزمندگان داوطلب در اثـر مجروحيـت در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل به ميزان مدت بستري، مدت اسارت در مورد داوطلباني كه در طول جنگ تحميلي به اسارت دشمن بعثي و يا گروههاي ضدانقلاب درآمده اند به ميزان مدت اسارت و افراد خانواده شهدا، آزادگان و جانبازان ازكار افتاده كلـي كـه قـادر بكار نميباشد و مفقود الاثرها (فرزندان، همسر، پدر، مادر، برادر و خواهر) تا ميزان 5 سال در صورت ارائه گـواهي از مراجـع ذيصـلاح قبل از مرحله مصاحبه در زمان تحويل مدارك به حداكثر شرط سني هر مقطع تحصيلي مندرج در بند (2 ) اين آگهي قابل افـزايش خواهد بود، مشروط به اينكه مجموع سن داوطلب و مدت قابل افـزايش طبـق ايـن بنـد از حـداكثر شـرط سـني 35 سـال و بـراي رشته هاي دكترا از 40 سال تمام تجاوز ننمايد.
  تبصره 2 -فرزندان شاهد، جانبازان از كارافتاده كلي، آزادگان از كارافتاده كلي و فرزندان آنان كه علاوه بر سـهميه اسـتخدامي با كسب حد نصاب قبولي و امتيازات لازم در آزمون پذيرفته شوند مي توانند هماننـد سـاير فرزنـدان شـاهد، جانبـازان و آزادگـان از شرط معافيت حداقل معدل و حداكثر سن بهرهمند گردند.
  3 – معافيت پزشكي خدمت زيرپرچم داوطلبان در صورت قبولي در آزمـون اسـتخدامي كتبـي صـرفا پـس از تاييـد كميسـيون پزشكي مبني بر توانايي انجام امور مربوطه در عنوان شغلي مورد تقاضا قابل پذيرش خواهد بود.
  4 -ارائه گواهي انجام خـدمات قـانوني (قـانون خـدمت پزشـكان و پيراپزشـكان، ضـريب k ) و يـا معافيـت از آن درمـورد فـارغ التحصيلان رسته بهداشتي و درماني و پزشكان به هنگام اخذ مدارك (قبل از مصاحبه) الزامي ميباشد. بديهي است در صـورت عـدم ارائه گواهي مذكور در زمان مقرر، قبولي متقاضي در آزمون كتبي كان لم يكن تلقي خواهد شد.
  5 -عدم اشتغال و همچنين نداشتن تعهد خدمت به دولت، شركت هاي دولتي و سازمان هاي وابسته به دولت وموسسـاتي كـه شمول قانون بر آنها مستلزم ذكرنام است به هنگام انعقاد قرارداد وشروع بكار درسازمان الزامي ميباشد.
  6 -مقطع تحصيلي متقاضيان صرفا بر اساس مقاطع و رشته هاي تحصيلي مندرج در اين آگهي خواهد بود. تبصره 1 :ارائه هرگونه مدرك تحصيلي بالاتر از مقطع تحصيلي شغل مورد تقاضا پس از استخدام در سازمان (مدارك منطبق بـا شرايط احراز مشاغل سازمان) پس از طي 10 سال خدمت در عنوان شغلي مورد تقاضاي آزمون مربوطـه مشـروط بـه وجـود رديـف بلاتصدي، رضايت از عملكرد و عدم نياز استان به تامين نيروي جايگزين تا آزمون آتي بـا لحـاظ قـوانين و مقـررات ذيـربط سـازمان امكانپذير خواهد بود. تبصره 2 :ارائه مدارك معادل و افتخاري به عنوان مدرك تحصيلي معتبر ملاك عمل قرار نمي گيرد.
  7 -در صورتي كه در كليه مراحل حين استخدام و بعد از آن، خلاف موارد مندرج در آگهي اسـتخدام بـه اثبـات برسـد از ادامـه مراحل آزمون داوطلب جلوگيري و در صورت اشتغال به كار، به علت عدم رعايت شرايط استخدام و ارائه مـدارك خـلاف واقـع، فـرد مربوطه تا قبل از استخدام رسمي طي ابلاغ كتبي لغو قرارداد/اخراج و پس از رسمي شدن به هيات هاي رسيدگي به تخلفـات اداري جهت اتخاذ تصميم معرفي خواهد شد. ضمنا در خصوص مقطع و رشته تحصيلي اظهار متقاضي در مرحله ثبت نـام و ارايـه مـدرك تحصيلي منطبق با شرايط آزمون مبناي عمل است.
  تبصره: حدنصاب لازم براي پذيرش داوطلبان در آزمون كتبي كسب حداقل 50 درصد امتياز در هر يك از بخش هاي عمـومي و تخصصي ميباشد.
  8 -مصاحبه استخدامي از داوطلبان در صورت احراز حد نصاب امتياز آزمون كتبي و با رعايت اولويت امتياز مكتسـبه بـه ميـزان سـه برابر ظرفيت استخدامي در عنوان شغلي مربوطه پس از تعيين تكليف و كسر مجوز سهميه هاي قانوني ايثـارگران بـه اسـتناد مـاده 21 قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران و تبصره (2 ) آن و همچنين 3 %قانون جامع حمايت ازحقوق معلولان صورت خواهد پذيرفت.
  9 -جذب مشمولين ماده21 قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران و تبصره(2 ) آن، از محل مجوزهاي استخدامي به ميزان سـهميه تخصيصي صرفا در صورت ثبت نام و از طريق شركت در آزمون استخدامي ورقابت بـين داوطلبـان مشـمول سـهميه هـاي موصـوف بـر اساس اولويت امتياز مكتسبه جهت معرفي به مصاحبه استخدامي و پس از احراز شرايط عمومي گزينش صورت خواهد پذيرفت.

  1-سهميه 25 درصد ايثارگران:
  حسب ماده (21 (قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران، بيست و پنج درصد سهميه استخدامي به جانبـازان و آزادگـان، همسر و فرزندان شهدا و جانبازان بيست و پنج درصد 25% و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان يكسال و بالاي يكسال اسـارت و خواهر و برادر شهيد اختصاص دارد.
  نكته مهم: صرفا ايثارگراني مجازند از سهميه استخدامي 25 %بهره مند شـوند كـه وضـعيت شـغلي آنـان در فرآينـد ثبـت نـام و برگزاري آزمون استخدامي در سيستم سجايا “بيكار” ثبت شده باشد.
  تبصــره1 : مشــمولين ســهميه 25 %ايثــارگران مجــاز بــه بهــره منــدي از ســهميه هــاي اســتخدامي ســاير ايثــارگران نمي باشند. به عبارت ديگر هر يك از داوطلبان مي بايست در صورت مشمول بودن، صرفا از يك سهميه اسـتخدامي مشـخص شـده استفاده نمايد. بديهي است در اين صورت مشمولين سهميه 25 %ايثارگران، جهت اسـتفاده از سـهميه اختصاصـي خـود صـرفا بايـد مشاغل مشخص شده جهت اين سهميه را انتخاب نمايند.
  تبصره 2 : به كليه ايثارگران بيكار مشمول سهميه استخدامي 25 درصد ايثارگران توصيه مـي شـود بـراي حصـول اطمينـان از چگونگي امكان بهره مندي خود از سهميه استخدامي، قبل از ثبت نام با مراجعه به سايت ايثار و يا در صورت نياز بـه بنيـاد شـهيد و امور ايثارگران محل پرونده، نسبت به مشخص شدن وضعيت شغلي خود و در صورت لزوم اصلاح آن اقدام نمايند.
  تبصره 3 :باتوجه به هماهنگي بعمل آمده با بنياد شـهيد و امورايثـارگران عنـوان شـغلي و محـل خـدمت مـورد تقاضـا جهـت مشمولين سهميه 25 % ايثارگران از سهميه ساير داوطلبان تفكيك گرديده و داوطلبان ايثـارگر مشـمول ايـن سـهميه، بـراي اعمـال سهميه مذكور صرفا بايد مشاغل مشخص شده براي اين سهميه را انتخاب نمايند.
  تبصره 4:كسب حدنصاب نمره آزمون براي مشمولين سهميه 25 درصد ايثارگران ( به استثناء خواهر و بـرادر شـهيد) تـا سقف سهميه (25درصد) الزامي نميباشد. بديهي است در صورتي كه ايثارگران موضوع اين سهميه در شغل محل هـاي سـهميه آزاد شركت نمايند كسب حدنصاب نمره آزمون در شغل مربوط الزامي است.

  2-سهميه 5 درصد ايثارگران:
  پنج درصد 5% سهميه استخدامي به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزنـدان آنـان، فرزندان جانبازان زير بيست و پنج درصد و فرزندان آزادگان كمتر از يكسال اسارت اختصاص دارد.
  تبصره 1 : بكارگيري نيروهاي مشمول سهميه 5درصد درصورت ثبت نام و شركت در آزمـون حسـب بـالاترين نمـرات فضـلي (اولويت به بالاترين نمرات بين متقاضيان سهميه 5 درصد به تعداد سهميه تخصيصي بدون لحاظ عنوان شغلي مورد تقاضا) و پـس از كسب حدنصاب امتياز مصاحبه استخدامي و احراز شرايط عمومي گزينش امكان پذير خواهد بود.
  تبصره2 :داوطلبان سهميه استخدامي 5 %حق انتخاب شغل محل هاي مربوط به سهميه 25 %و تبصـره 2 مـاده (21 ) قـانون جامع خدمات رساني به ايثارگران را ندارند و در صورت ثبت نام در آزمون حذف خواهند شد.
  تبصره 3 :كسب حدنصاب نمره كتبي آزمون جهت مشمولين سهميه 5 درصد ايثارگران الزامي است.
  تبصره 4 :پس از آزمون كتبي و معرفي داوطلبان براي بررسي مدارك و مصاحبه در سهميه مشخص شده، امكان تغيير سهميه معرفي شده داوطلبان وجود نخواهد داشت.
  3 -تبصره (2 ) ماده (21 ) قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران: به استناد تبصره مذكور، بكارگيري يكي از فرزندان شهيد، فرزندان جانبازان بيست و پـنج درصـد و بـالاتر، فرزنـدان آزادگـان بـه جايگزيني همكاران بازنشسته ايثارگر به ميزان سهميه مندرج در اين آگهي با رعايت شرايط عمـومي اسـتخدام از طريـق شـركت در آزمون و رقابت بين مشمولين سهميه مذكور و پس از كسب حدنصاب امتياز مصاحبه اسـتخدامي و احـراز شـرايط عمـومي گـزينش امكان پذير خواهد بود.
  تبصره: داوطلبان مشمول صرفا مجاز به انتخاب يكـي از سـهميه هـاي تبصـره(2 ) مـاده (21) قـانون مـذكور و يـا 25 درصـد ايثارگران مي باشند.

  تذكر 1 :سهميه ايثارگران صرفا در عناوين شغلي اعمال خواهد شد كه ظرفيت پذيرش آن بيش از يـك نفـر باشـد و در عنـاوين شغلي با ظرفيت يك نفر سهميه مذكور لحاظ نخواهد شد.
  تذكر2 :ايثارگران متقاضي استفاده از سهميه استخدامي موضوع ماده (21 ) قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران و تبصـره (2) آن صرفا از يكي از سهميه هاي مشخص شده بر اساس ضوابط مربوطه مي توانند استفاده كنند .
  تذكر3 :جانبازان،آزادگان، فرزندان شاهد، فرزندان جانبازان و فرزندان آزادگان از شرط حداقل معدل و حداكثر سن معاف بوده و در صورت ثبت نام و موفقت در آزمون (كتبي و مصاحبه) به ميزان سهميه تخصيصي استخدام خواهند شد. بـديهي اسـت معافيـت هاي مندرج در اين بند صرفا به ميزان تعداد سهميه ها ي مندرج در اين آگهي ميباشد.
  تذكر4 :رعايت شرايط علمي (مقطع و رشته تحصيلي) حسب موارد مندرج در آگهي و همچنين احراز شـرايط عمـومي گـزينش قبل از بكارگيري نيرو از محل سهميه ايثارگران (25 درصد- 5 درصـد – تبصـره (2 ) مـاده (21) (قـانون جـامع خـدمات رسـاني بـه ايثارگران) الزامي ميباشد.
  تذكر5 :پس از تعيين تكليف سهميه هاي مذكور، ساير داوطلبان متقاضي استفاده از محل سهميه هاي ياد شده در صورت وجود شغل محل مربوطه در سهميه آزاد به عنوان متقاضي عادي تلقي و در خصوص آنان رعايت شرط سن، معدل و سـاير شـرايط آگهـي الزامي خواهد بود.
  4 -سهميه 3 درصد معلولين:
  سه درصد از مجموع مجوزهاي استخدامي هر استان از بين معلولان بهزيستي واجد شرايط از طريق ثبت نام و شركت در آزمـون استخدامي و به ميزان سهميه تخصيصي پس از كسب حدنصاب بر اساس اولويـت امتيـاز مكتسـبه و اخـذ نظريـه هسـته گـزينش و كميسيون پزشكي مبني بر توانايي انجام كار صرفا در عنوان شغلي مورد تقاضا بكارگيري مي گردند. شايان ذكـر اسـت رعايـت كليـه شرايط مندرج در اين آگهي جهت متقاضيان سهميه موصوف الزامي ميباشد.
  تبصره 1 :سقف سني مندرج در قسمت شرايط اختصاصي اسـتخدام جهـت مشـمولين سـهميه 3 % بهزيسـتي بـا يـك مقطـع تحصيلي بالاتر محاسبه مي گردد. تبصره 2 :سهميه 3درصد معلولان صرفا در عناوين شغلي اعمال خواهد شد كه ظرفيت پذيرش آن بيش از يك نفـر باشـد و در عناوين شغلي با يك نفر ظرفيت سهميه مذكور لحاظ نگرديده و انتخاب افراد بر اساس اولويت امتياز مكتسبه خواهد بود.
  تبصره3 :كسب حدنصاب نمره كتبي آزمون جهت مشمولين سهميه 3 درصد معلولين الزامي است.
  تبصره4 :پس از تعيين تكليف سهميه مذكور، ساير داوطلبان متقاضي استفاده از محل سهميه ياد شده بعنوان متقاضـي عـادي تلقي و در خصوص آنان رعايت كليه شرايط الزامي خواهد بود. بديهي اسـت مشـمولين مـي بايسـت در صـورت موفقيـت در مرحلـه آزمون كتبي نسبت به ارائه گواهي از سازمان بهزيستي اقدام نمایند
  داوطلبان متقاضي سهميه هاي 3 درصد و 5 درصد ايثاگران و همچنين تبصره 2 ماده (21 ) قـانون جـامع خـدمات رسـاني بـه ايثارگران ضرورت دارد در زمان ثبت نام به ظرفيت موجود براي سهميه هـاي فـوق در ادارات كـل و مـديريت هـاي درمـان اسـتانها مندرج در جدول شماره (1 )توجه نمايند.

  جهت مشاهده جدول سهمیه استانها (جدول شماره 1) اینجا کلیک نمایید

  بديهي است در استانهايي كه در سهميه مورد تقاضا ظرفيت آن صـفر (0) درج گرديـده در صورت شركت در آزمون بررسي شرايط آنان همانند داوطلب آزاد خواهد بود.

  1 -تكميل فرم ثبت نام اينترنتي.
  2 -فايل عكس اسكن شده. داوطلب ميبايست يك قطعه عكس پرسنلي خود را با مشخصات زير، اسكن نموده و فايل آن را براي ارسـال از طريـق برنامـه ثبت نام اينترنتي آماده نمايد:
  – عكس 4 3 كه در سال جاري گرفته شده باشد. (عكس تمام رخ)
  – عكس اسكن شده فقط بايد با فرمت JPG باشد.
  – اندازه عكس اسكن شده بايد حداقل 300 200 پيكسل و حداكثر 400 300 باشد.
  – تصوير داوطلب بايد واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لكه باشد.
  – حجم فايل ذخيره شده عكس نبايد از 70 كيلوبايت بيشتر باشد.
  – حاشيه هاي زايد عكس اسكن شده بايد حذف شده باشد.
  – حتي الامكان عكس رنگي و داراي زمينه سفيد باشد.
  تبصره 1 :اسكن عكس از روي كارتهاي شناسايي (كارت ملي، شناسنامه و…) قابل قبول نميباشد و داوطلبـان لازم اسـت از اصل عكس و مطابق با توضيحات فوق، اقدام به اسكن نمايند
  تبصره 2 :عكس خواهران بايد با حجاب و صورت آنان كامل مشخص باشد.
  تبصره 3 :درصورت ارسال عكس غير معتبر، ثبتنام داوطلب باطل شده و حق شركت در آزمون از وي سلب ميگردد.
  يادآوري مهم: با توجه به مشكلات به وجود آمده در آزمونهاي قبلي، در خصوص اشتباه در ارسال عكـس داوطلبـان، كـه ايـن موضوع اكثراً براي داوطلباني كه ثبت نام آنان توسط ديگران انجـام ميشـود رخ داده اسـت. تاكيـد ميگـردد كـه عـلاوه بـر كنتـرل اطلاعات ثبت نامي، حتما نسبت به كنترل عكس ارسالي دقت نماييد تا اشتباهاً عكس داوطلب ديگري بـه جـاي عكـس شـما الصـاق نگردد. بديهي است كه در صورت ارسال عكس اشتباهي از طرف متقاضي، فرد به عنوان متخلف تلقي و مطابق مقـررات بـا وي رفتـار خواهد شد.

  ثبت نام به صورت اينترنتي از روز دوشنبه مورخ 99/5/13 لغايت روز یکشنبه مورخ 99/5/23 انجام خواهد پذيرفت.
  متقاضيان واجد شرايط ميبايست به درگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور  مراجعه و پس از پرداخت مبلغ 750000 ريال به عنوان هزينه ثبت نام به صورت الكترونيكي و با كارتهاي بانكي متصل به شبكه ي شتاب نسبت به تكميل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نياز اقدام نمايند.
  لازم به توضيح است هزينه ثبت نام به حساب مشخص شده در سازمان تامين اجتماعي واريز خواهد شد.
  – متقاضيان شركت در آزمون بايد پس از پايان ثبت نام كد رهگيري خود را ياد داشت نموده و تا پايان مراحـل اسـتخدام نـزد خود نگهداري نمايند.
  – به ثبت نامهاي ناقص ترتيب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختي به هيچ وجه مسترد نميگردد.

  با توجه به اينكه مدارك متقاضيان حسب نياز سازمان پس از تعيين نمرات داوطلبان در آزمون كتبي به ميزان دو برابر مجوزهاي استخدامي اخذ و بررسي خواهد شد، لذا در صورتي كه مدارك داوطلبان مغاير با شرايط مندرج در اين آگهي و همچنين اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت نامي باشد، هيچگونه حقي براي متقاضي ايجاد نخواهد كرد، و در هر مرحله از آزمون، اعلام نتايج اوليه، مصاحبه و حتي درصورت پذيرش نهايي، داوطلب حذف خواهد شد و حق هيچگونه اعتراضي ندارد.

  – كارت شركت در آزمون از روز سه شنبه مورخ 99/6/18 بـراي مشـاهده و پرينـت بـر روي درگـاه اينترنتـي سـازمان سـنجش آموزش كشور قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه مورخ 99/6/21 در مراكـز اسـتانها برگـزار خواهد شد و ملاك تعيين حوزه امتحاني بر اساس انتخاب داوطلب در تقاضانامه به هنگام ثبت نام خواهد بود. ساعت شروع و محل برگزاري آزمون برروي كارت شركت درآزمون درج و به هنگام پرينت كارت به آگاهي داوطلبان خواهد رسيد.
  لازم به ذكر است صدور كارت شركت در آزمون به منزله تاييد اطلاعات ارسالي از سوي داوطلبان نبوده و مـدارك داوطلبـان پس از اجراي آزمون بررسي خواهد شد.

  به هر يك از داوطلبان يك دفترچه عمومي و يك دفترچه سوال تخصصي حسب مورد داده خواهد شد.
  آزمون عمومی:
  1ّ -فناوري اطلاعات (مهارتهاي هفتگانـه ای سی دی ال
  2-زبـان انگليسـي ـ عمـومي،
  3 -آيـين نگـارش زبـان فارسـي،
  4 -معـارف اسلامي*،
  5 -دانش اجتماعي و حقوق اساسي،
  6 -شناخت تأمين اجتماعي،
  7 -اطلاعات عمومي،
  8 -هوش و توانمندي هاي عمومي
  * توجه: اقليت هاي مذهبي از پاسخگويي به سؤال هاي معارف اسلامي معاف هستند و امتياز آن در ساير مواد آزمون عمومي توزيـع خواهد شد.
  **: آزمون عمومي نمره منفي دار.

  آزمون تخصصی:
  *علاوه بر آزمون عمومي، آزمون تخصصي حسب مورد در عنوان شغلي مربوطه به شرح مندرج در اين آگهي انجام خواهد شد.
  * سوالات آزمون تخصصي بر اساس رشته هاي شغلي طراحي مي گردد و مواد (دروس) هريك از عناوين شغلي و جزئيات مربوطه در جدول شماره 2 درج گرديده است.

  جهت مشاهده عناوین شغلی و مواد امتحانی (جدول شماره 2) اینجا کلیک نمایید

  *براي پزشكان متخصص صرفا آزمون مصاحبه علمي برابر ضوابط ذيربط برگزار خواهد شد، بنابراين ثبت نام پزشكان متخصص حسب ضوابط و مجوزهاي مندرج در اين آگهي الزامي ليكن نياز به شركت در آزمون كتبي نميباشد.
  تذكرات و نكات مهم در خصوص استخراج نتايج اوليه:
  1-آزمون كتبي (عمومي و تخصصي ) داراي حدنصاب بوده و به صورت چهارگزينهاي و با احتساب يك سوم نمره منفي طراحي خواهد شد. استخراج فهرست افراد داراي حدنصاب صرفا بر اساس نتيجه آزمون كتبي خواهد بود.
  2 -كسب حد نصاب نمره لازم در آزمون هيچگونه حق استخدامي ايجاد نميكند.
  3-داوطلبان در صورت قرار گرفتن در فهرست دو برابرمجوزهاي استخدامي مكلفند مستندات و مدارك مورد نياز را قبل از مصاحبه استخدامي كه متعاقبا از سوي سازمان تامين اجتماعي اعلام خواهد شد، ارائه نمايند.
  4-مسئوليت ناشي از عدم رعايت دقيق ضوابط و شرايط اعلام شده در متن آگهي بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون، گزينش و جذب، محرز شود داوطلب به اشتباه يا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و يا فاقد شرايط مندرج در آگهي است، از انجام مراحل بعدي محروم گرديده و در صورت صدور حكم استخدامي، حكم مزبور لغو و بلااثر ميشود.

  جدول رشته های استخدامی و دفترچه راهنمای آزمون را می توانید از لینک های زیر دانلود نمایید

  به منظور برقراری نظام شایسته گزینی، دسترسی عادلانه و برابر همکاران به فرصت های برابر ارتقا شغلی سازمان تامین اجتماعی، دستورالعمل شماره 6862/98/1000 مورخ 98/5/20 مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی مبنی بر اجرای طرح فراخوان شناسایی مدیران آینده از بین کارکنان سازمان تامین اجتماعی صادر گردید. بر اساس این طرح، شناسایی نیروهای مستعد با عنوان گزینه های محتمل جهت تصدی پست های سطوح مدیریتی در آینده انجام خواهد شد. مهلت ثبت نام تا 18 مرداد 99 تا 23 مرداد 99 می باشد.
  مهلت ثبت نام آزمون مدیران آینده تامین اجتماعی تا 23 مرداد 99 تمدید گردید.

  جهت مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک نماییدجهت ثبت نام در آزمون اینجا کلیک نمایید

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید