توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دفترچه آزمون استخدامی آموزش وپرورش

  1 بازدید

  دفترچه آزمون استخدامی آموزش وپرورش را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  استخدام آموزش و پرورش در سال 99 (تاریخ شروع ثبت نام) | ایران استخدام

  استخدام آموزش و پرورش در سال 99 (تاریخ شروع ثبت نام) | ایران استخدام

  آزمون استخدام آموزش و پرورش

  خبر 7 شهریور 99: خبر ممنوعیت جابه‌جایی پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدام پیمانی 98 آموزش و پرورش

  مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش از ممنوعیت جابه جایی پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدام پیمانی ۱۳۹۸ خبر داد. در ادامه این اطلاعیه آمده است: مدیران از هرگونه جابه جایی و تغییر محل خدمت افراد فوق الذکر جداً خودداری کنند.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  خبر 6 شهریور 99: اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش‌ درباره‌ تاریخ‌ ثبت‌ نام‌ و شرکت در‌ هشتمین آزمون استخدام فراگیر دستگاههای اجرایی کشور (منبع: سایت سازمان سنجش)

  به ‌اطلاع‌ همه متقاضيان‌ ثبت‌نام‌ و شركت‌ در هشتمين امتحان مشترک فراگير دستگاههاي اجرايي کشور سال 1399 مي‌رساند كه ثبت‌نام این آزمون در هفته سوم شهریوماه سال 1399 منحصراً از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان صورت مي‌پذيرد؛ لذا متقاضیان مي‌توانند در مهلت مقرر براي شركت در آزمون مذکور ثبت‌نام نمايند.
  دفترچه راهنمای ثبت‌نام در هشتمين امتحان مشترک فراگير دستگاههاي اجرايي کشور سال 1399 همزمان با شروع ثبت‌نام از طريق درگاه اطلاع رساني اين سازمان قابل دسترس خواهد بود.

  جهت دانلود اصل سوالات استخدامی آموزش و پرورش (همراه پاسخنامه) اینجا کلیک نمایید

  خبر 3 شهریور 99: خبر انتشار دفترچه آزمون استخدامی ماده 28 دانشگاه فرهنگیان تا 10 شهریور (منبع: خبرگزاری تسنیم)

  معاون وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه دفترچه آزمون استخدامی ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان هم قرار است تا 10 شهریور منتشر می شود گفت: 27 هزار و 300 مجوز برای این بخش داریم و آزمون یک ماه بعد از انتشار دفترچه برگزار می شود. 20 هزار نفر دیگر نیز از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه فرهنگیان می شوند.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  خبر 3 شهریور 99: تمام معلمان حق‌التدریس در آموزش و پرورش تا سال 1400 استخدام می شوند (منبع: خبرگزاری ایلنا)

  تا آخر سال ۱۴۰۰ باید همه حق‌التدریس‌ها، آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی و مربیان پیش‌دبستانی تبدیل وضعیت شده و استخدام شوند که برای امسال این مجوز، ۲۵ هزار نفر است.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  خبر 1 شهریور 99: آماری از تعداد پذیرش آزمون استخدامی آموزش و پرورش (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

  معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش گفت: مجوز آزمون استخدامی آموزش و پرورش صادر شده است و اعلام نیاز از طریق سازمان سنجش انجام خواهد شد. پیش از این یارمحمد حسین بر مدیرکل امور اداری و استخدامی آموزش و پرورش گفته بود که ۲۷ هزار و ۳۰۰ نیروی جدید برای امسال در نظر گرفتیم همچنین نزدیک به ۵ هزار سهمیه هم از سال گذشته داشتیم که در مجموع بیش از ۳۲ هزار نفر در مناطق مختلف کشور و رشته‌های مختلف پذیرش خواهیم داشت علاوه بر آن میزان پذیرش دوره چهار ساله از طریق دانشگاه فرهنگیان هم ۲۰ هزار نفر خواهد بود.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  خبر 31 مرداد 99:  انتشار دفترچه آزمون استخدام فراگیر هشتم بعد از برگزاری کنکور (منبع: خبرگزاری تسنیم)

  رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور: دفترچه راهنمای هشتمین آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی کشور بعد از برگزاری کنکور منتشر خواهد شد؛ در این آزمون بنا داریم حدود 45 هزار نیروی جدید را برای دستگاه های مختلف استخدام کنیم که 32 هزار نفر در وزارت آموزش و پرورش، هفت هزارنفر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مابقی در دستگاهی اجرایی جذب خواهند شد.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  خبر 29 مرداد 99: انتشار دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش تا دهم شهریور ماه (منبع: سایت آموزش و پرورش)

  مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت : تا دهم شهریور ماه دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای سال 99 در سایت سنجش درج خواهد شدو شرایط و ضوابط پذیرش نیرو اعلام می شود و همه فارغ التحصیلان دانشگاهی که دارای شرایط مندرج در این دفترچه هستند می توانند برای شرکت در این آزمون ثبت نام کنند. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر یارمحمد حسین بُر در ستاد استانی بازگشایی مدارس آموزش و پرورش فارس در سال 99 ، گفت : تا دهم شهریور ماه دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای سال 99 در سایت سازمان سنجش درج خواهد شد.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  خبر 29 مرداد 99: دریافت مجوز استخدام 47 هزار نفر در آموزش و پرورش سال 99 (منبع: خبرگزاری ایسنا)

  معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از دریافت ۴۷ هزار و ۳۰۰ مجوز استخدامی برای آموزش و پرورش در سال جاری خبر داد و گفت: از این میزان، ۲۰ هزار مجوز مربوط به جذب دانشجومعلمان در دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی است که از طریق کنکور سراسری ورود پیدا می کنند. وی افزود: موارد به سازمان سنجش اعلام شده تا نسبت به تمهید مقدمات و برگزاری آزمون اقدام کنند. هر زمانی که سازمان سنجش اعلام کرد و دفترچه منتشر شد متقاضیان می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  خبر 29 مرداد 99: صدور مجوز جذب بیش از 25 هزار نیرو در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری ایسنا)

  معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال ۲۵ هزار و ۹۰۰ مجوز استخدامی و بکارگیری نیروهای حق‌التدریس، نهضتی، شرکتی و خدمات آموزشی خواهیم داشت.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  خبر 28 مرداد 99: استخدام 2000 معلم تربیت بدنی در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری ایرنا)

  معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از جذب ۲ هزار معلم تربیتی بدنی از طریق سهمیه ماده ۲۸ در سال جاری خبر داد. مهرزاد حمیدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه با کمبود معلم ورزش در کشور مواجه هستیم، اظهار داشت: با اضافه شدن سه ساعت کلاس درس تربیت بدنی برای مقطع دوم متوسطه نیاز به سه هزار و ۸۰۰ معلم تربیت بدنی داریم.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  خبر 28 مرداد 99: آخرین خبر از استخدام آموزش و پرورش در سال 99 (منبع: شبکه خبر)

  ۷۳ هزار نفر در آموزش پرورش استخدام می‌شوند. وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: امسال ۲۰ هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان، ۲۸ هزار نفر از طریق ماده ۲۸ و ۲۵ هزار نفر هم از طریق تغییر وضعیت، استخدام آموزش و پرورش می‌شوند. او گفت: جذب این تعداد نیرو در وزارت آموزش پرورش بی سابقه است و از این نظر امسال از درخشان‌ترین سال‌های آموزش و پرورش است.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  خبر 26 مرداد 99: صدور مجوز استخدام 53 هزار نیروی جدید در آموزش‌ و پرورش (منبع: خبرگزاری ایسنا)

  معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در حاشیه پنجمین برنامه گفت و گوی هفته و در جمع خبرنگاران از اختصاص ۵۳ هزار مجوز جدید استخدام نیروی انسانی به آموزش‌وپرورش خبر داد.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  خبر 21 مرداد 99: خبر استخدام 1000 مربی بهداشت در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری مهر)

  معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گفت: امسال از ماده ۲۸ توانستیم ۱۰۰۰ سهمیه مربی بهداشت برای استخدام بگیریم اما این تعداد برای کمبودهای ما کافی نیست. یکی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده، پیش‌بینی برنامه‌ای است که رشته بهداشت مدارس در دانشگاه فرهنگیان ایجاد شود.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  خبر 20 مرداد 99: خبر زمان انتشار دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش در دهم شهریور 99 (منبع: خبرگزاری فارس و باشگاه خبرنگاران جوان)

  مدیرکل امور اداری و تشریفات آموزش و پرورش درباره برگزاری آزمون استخدامی و جذب نیروی جدید از این طریق توضیح داد. یارمحمد حسین بر مدیرکل امور اداری و تشریفات آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت استخدام نیرو‌های جدید از طریق برگزاری آزمون استخدامی اظهار کرد: دهم شهریور ماه دفترچه آزمون استخدامی در سایت سازمان سنجش بارگذاری می‌شود و امکان مطالعه سپس نام نویسی در این آزمون برای واجدین شرایط وجود دارد.
  رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به برگزاری هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه‌های اجرایی، گفت: همکاران ما در معاونت سرمایه انسانی تمامی کارهای مقدماتی این آزمون را به انجام رسانده‌اند، دستگاه‌هایی که سهمیه استخدامی دارند و توانسته‌‎اند درخصوص تأمین اعتبار با سازمان برنامه و بودجه کشور به توافق برسند، مشخص شده‌اند، توزیع سهمیه‌های استانی انجام شده است و در این آزمون حدود ۴۰ هزار نفر استخدام جدید خواهیم داشت. ما آمادگی داشتیم در مردادماه فرآیند ثبت نام در آزمون را آغاز کنیم اما به دلیل همه‌گیری بیماری کوید ۱۹ و تأخیر در برگزاری سایر آزمون‌ها، ثبت نام این آزمون نیز از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به اواخر مرداد ماه و اوایل شهریور ماه موکول شده است. امیدواریم بتوانیم با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی در نیمه دوم آبان‌ماه این آزمون را برگزار کنیم.

  جهت دانلود اصل سوالات استخدامی آموزش و پرورش (همراه پاسخنامه) اینجا کلیک نمایید

  جهت مشاهده متن کامل خبر اول اینجا کلیک نماییدجهت مشاهده متن کامل خبر دوم اینجا کلیک نمایید

  خبر 21 مرداد 99: نتایج نهایی آزمون استخدامی نهضت سوادآموزی در هفته جاری اعلام می شود (منبع: خبرگزاری ایلنا)

  مدیرکل دفتر منابع انسانی و پشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی گفت: به احتمال زیاد لیست پذیرفته‌شدگان آزمون نهضت سوادآموزی در این هفته در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد. مونسان خاطرنشان کرد: آن تعداد که امسال در آزمون شرکت کردند، بعد از قبولی در آزمون باید در دانشگاه فرهنگیان دوره یک ساله را بگذرانند و بعد از این دوره یک ساله استخدام خواهند شد. قانون می‌گوید افرادی که در آزمون نهضت سوادآموزی شرکت می‌کنند، اگر پذیرفته شدند در دوره یک ساله دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند و پس از اعلام قبولی در این دوره یک ساله استخدام  شوند.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  خبر 19 مرداد 99: خبر استخدام 72 هزار و 500 نفر در آموزش و پرورش (منبع: خبرگزاری فارس)

  عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از جذب ۷۲ هزار و ۵۰۰ نفر اعم از معلمان نهضت سوادآموزی، حق التدریسی و فارغ التحصیلان دانشگاهی در آموزش و پرورش طی سال جاری خبر داد.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  خبر 13 مرداد 99: خبر شروع استخدام هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی در مرداد 99 (منبع: خبرگزاری صدا و سیما)

  رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور از انتشار آگهی ثبت نام برای هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های دولتی در مرداد ماه خبر داد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، آقای جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور از انتشار آگهی ثبت نام برای هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های دولتی در مرداد ماه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد و گفت: حدود ۴۰ هزار نفر در این آزمون استخدامی جذب می‌شوند.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  خبر 28 تیر 99: ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از مرداد 99 (منبع: خبرگزاری فارس)

  وزیر آموزش و پرورش از فراخوان استخدام ۲۸ هزار نفر در آموزش و پرورش در مرداد خبر داد. وی افزود: ۲۳ هزار نفر را اجازه داریم از طریق ماده ۲۸ استخدام کنیم که ۵ هزار سهمیه هم از قبل مانده بود و ۲۸ هزار نفر می‌شود؛ این‌ها را از بین لیسانسیه‌هایی که در کشور موجود هستند، تامین می‌کنیم. فراخوانی داده می‌شود که فکر می‌کنم در مرداد این کار انجام شود. این‌ها شرکت می‌کنند و آن‌هایی که در آزمون موفق شدند باید دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان ببینند که کار تدریس را انجام دهند.

  جهت دانلود اصل سوالات استخدامی آموزش و پرورش (همراه پاسخنامه) اینجا کلیک نماییدجهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  خبر 23 تیر 99: خبر استخدام 32 هزار نفر از طریق آزمون استخدام در آموزش و پرورش (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)
  علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش بیان کرد: برای سال تحصیلی آینده مجوز جذب ۲۰هزار دانشجومعلم را با توجه به رایزنی‌های انجام شده دریافت کردیم علاوه بر آن با موافقت سازمان اداری استخدامی ۲۷ هزار و ۳۰۰ نیرو از طریق ماده ۲۸ جذب آموزش و پرورش خواهند شد همچنین ۵ هزار مجوز جذب نیرو از سال‌های گذشته باقی مانده است.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 - دانلود ۹۹

  دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 - دانلود ۹۹

  دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

   داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی من جمله آموزش و پرورش در سال 99 ، می بایست با کسب اطلاعات کامل در خصوص نام نویسی ، شرکت و پذیرش آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۹۹ کسب کرده و سپس در صورت علاقه در این آزمون ثبت نام کنند .

   داوطلبان آزمون سال جاری باید نخست به بررسی شرایط عمومی و تخصصی اعلام شده برای استخدام در آموزش و پرورش بپردازند ، چرا که برای ثبت نام و پذیرش در آزمون استخدامی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۹۹ باید واجد تمامی شرایط اعلام شده باشند . و تمامی مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش را داشته باشند .

    هم چنین داوطلبان می توانند برای اطلاع از رشته های آزمون استخدامی اموزش و پرورش ، من جمله رشته های تحصیلی مجاز به ثبت نام و رشته های شغلی مورد نیاز ، دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 را دانلود و مطالعه کنند .

   دفترچه راهنمای استخدام آموزش و پرورش معمولا با آغاز زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از سوی سازمان سنجش منتشر می شود اما با توجه به اظهارات برخی از مسئولین ، احتمالا دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 در تاریخ 10 شهریور و کمی زودتر از زمان ثبت نام آن منتشر خواهد شد .

   در ادامه به منظور آشنایی داوطلبان با ساختار و مندرجات دفترچه آزمون استخدامی ، فایل راهنمای سال گذشته ( سال 98 ) را ارائه داده ایم که به محض انتشار راهنمای آزمون سال ۹۹ ، فایل دفترچه جدید در این مقاله بارگذاری خواهد شد .

  برای دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 98 کلیک کنید .

   مجددا خاطر نشان می شود که به محض اعلام زمان دقیق انتشار دفترچه و یا به محض منتشر شدن فایل راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۹۹ این مقاله بروزرسانی شده و در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام آزمون های استخدامی هیوا اطلاع رسانی خواهد شد .

  جزئیات دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

   داوطلبان پس از دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۹۹، باید بخش های مختلف این دفترچه را مطالعه کرده و پس از اطلاع از شرایط ، ضوابط و قوانین نام نویسیدر صورت علاقه با پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در این آزمون نام نویسی کنند .

   به منظور آشنایی با مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 و هم چنین تسهیل روند مطالعه دفترچه در ادامه این مقاله جزئیات بخش های مختلف این راهنما را ارائه داده ایم .

   بخش اول :

  تعاریف مربوط به ارگان های مربوطه ، داوطلبان و سهمیه های مورد پذیرش این آزمون

   بخش دوم :

  شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام ازمون استخدامی آموزش و پرورش 99

   بخش سوم :

  مواد آزمون عمومی و اختصاصی

   بخش چهارم :

  سهمیه های مورد پذیرش در آزمون و تسهیلات ارائه شده برای هر یک از سهمیه ها

   بخش پنجم :

  مراحل ثبت نام ، زمان برگزاری آزمون و جزئیات کارت ورود به جلسه

   بخش ششم :

  جزئیات نحوه پذیرش آموزش و پرورش ، مصاحبه ها و پذیرش نهایی

   جدول شماره 1 :

   مواد امتحانی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۹۹ 

   جدول شماره 2 :

   كد و نام استان و شهرستان ها

   جدول شماره 3 :

   جدول شغل محل ها - شرایط احراز تحصیلی

   جزئیات ارائه شده بر اساس دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال گذشته بوده و به محض انتشار دفترچه جدید بروزرسانی خواهد شد . 

  اگر پس از مطالعه مقاله دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۹۹ ، سوالی درباره رشته های این آزمون دارید ، جواب آن را از طریق مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا جویا شوید . همچنین خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا پل ارتباطی مشاوران تحصیلی هیوا با شماست .

  داوطلبان دقت داشته باشند که با مطالعه دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۹۹ می توانند از مواد آزمونی عمومی و اختصاصی معرفی شده رشته شغلی انتخابی خود نیز مطلع شوند . متقاضیان شرکت در آزمون سال جاری می توانند برای اطلاع از منابع لازم برای آزمون آموزش و پرورش مقاله زیر را مطالعه کنند .

  سوالات متداول

  همزمان با شروع ثبت نام لینک دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش منتشر می شود .

  خیر . دفترچه ثبت نام آزمون دستگاه های اجرایی شامل همه دستگاه های اجرایی اعم از آموزش و پرورش است که به محض انتشار لینک دانلود در این مقاله نیز فعال می شود .

  بله . عمانطور که در این مقاله اشاره شده است ، شرایط اختصاصی هر سمت شغلی به تفکیک در دفترچه تعیین می شود .

  دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  برای کسب اطلاعات دقیق درباره جزئیات ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 و اطلاعیه های سازمان سنجش در این خصوص می توانید در کانال تلگرام ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام ایران مشاوره عضو شوید.

  آزمون استخدامی آموزش و پرورش هر ساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود تا از این طریق فارغ التحصیلان رشته های مختلف مقاطع کاردانی به بالاتر، وارد حرفه معلمی شوند. البته معلمان حق التدریس نیز مجاز به ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش می باشند و پس از پذیرش در این آزمون، سنوات حق التدریسشان به سابقه شغلی آن ها افزوده می شود. داوطلبان می توانند پس از اعلام زمان ثبت نام و انتشار دفترچه راهنما برای اطلاع از شرایط و ضوابط نام نویسی، دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش را که چند روز قبل از شروع بازه نام نویسی منتشر می شود، دریافت و بررسی نمایند.

  دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

  با توجه به آخرین اخبار منتشر شده به گفته وزارت آموزش و پرورش 23 هزار نیرو در سال 99 می توانند به استخدام اموزش و پرورش درآیند. همچنین وزارت آموزش و پرورش گمانه زنی کرد که زمان احتمالی انتشار دفترچه آزمون استخدام آموزش و پرورش مرداد ماه و زمان احتمالی برگزاری آزمون استخدامی اواخر شهریور ماه است و اطلاعات بیشتر و دقیق تری در دسترس نیست. در برخی دوره ها دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش به صورت جداگانه منتشر می شود اما اگر جذب نیرو در وزارت آموزش و پرورش به همراه سایر دستگاه های اجرایی کشور صورت گیرد، بنابراین دفترچه ای که برای این آزمون ها منتشر می شود نیز یکسان خواهد بود.

  دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99 معمولا چند روز پیش از آغاز ثبت نام، توسط سازمان برگزار کننده آزمون منتشر می شود، مجری برگزاری آزمون سال 99 سازمان سنجش آموزش کشور می باشد بنابراین دفترچه راهنمای ثبت نام نیز از طریق سایت این سازمان منتشر خواهد شد. داوطلبانی که خواهان شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش هستند نیز می بایست با دریافت این دفترچه از شرایط، ظرفیت ها و سایر جزئیات این آزمون مطلع شوند.

  جهت سهولت دسترسی شما عزیزان، این دفترچه به محض انتشار، جهت دانلود در جدول زیر قرار خواهد گرفت، همچنین برای آشنایی بیشتر شما با شرایط و قوانین ثبت نام در آزمون استخدامی دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 98 و برخی اصبلاحیه های آن را در جدول زیر درج شده است.

  دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش شامل چه اطلاعاتی است؟

  لازم است مجددا این نکته را ذکر کنیم که ثبت نام آزمون دستگاه های متمرکز اجرایی و آموزش و پرورش به صورت همزمان برگزار می شود، بنابراین همان طور که گفته شد برای ثبت نام کلیه موسسات دولتی و وزارت خانه ها، یک دفترچه ثبت نام مشترک منتشر خواهد شد. داوطلبان می توانند برای اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام، مواد آزمونی، امتیازات و سهمیه های قانونی، شرایط احراز شغل محل ها، مراحل و مدارک ثبت نام و … دفترچه راهنما را با دقت مطالعه نمایند. همچنین پیشنهاد می شود برای کاهش خطا و اشتباه در زمان تکمیل فرم ثبت نام، پیش نویس تقاضانامه ثبت نام را که در انتهای دفترچه قرار دارد، بررسی نمایید تا از اطلاعات لازم برای ثبت نام آگاه شوید.

  رشته های مورد پذیرش آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  رشته های استخدامی آموزش و پرورش در دفترچه راهنمای ثبت نام قید می گردد، همچنین ظرفیت و جنس مورد پذیرش هر یک از رشته ها در مناطق مختلف کشور از سهمیه های آزاد و ایثارگر نیز در دفترچه ثبت نام درج شده است.

  سوالات متداول

  معمولا به فاصله چند روز پیش از شروع ثبت نام، دفترچه این آزمون منتشر می شود.

  می توان از سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور و یا سایت ایران مشاوره، نسبت به دریافت دفترچه اقدام کرد.

  تمامی مواردی که برای ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی نیاز است، در این دفترچه ذکر می شوند. مانند راهنمای ثبت نام و زمان آن، انواع سهمیه ها، عناوین شغلی مورد نیاز، شرایط عمومی و اختصاصی و ... .

  سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید