در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دعای الهی عظم البلا علی فانی mp3

  1 بازدید

  دعای الهی عظم البلا علی فانی mp3 را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  دعای الهی عظم البلا با صدای علی فانی + صوت

  دانلود

  ***

  اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ

  کد پیشواز همراه اول دعای "الهی عظم البلا" با صدای علی فانی

  به دلیل درخواست مخاطبان عزیز، کد پیشواز این دعا در ادامه در چهار بخش قابل دریافت است: (کد مورد نظر را به ۸۹۸۹ ارسال کنید)

  منبع مطلب : tabnakjavan.com

  مدیر محترم سایت tabnakjavan.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  دانلود آهنگ علی فانی : عظم البلا (دعای فرج) با کیفیت 320 و متن دعا

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  دعای فرج با صدای علی فانی (الهی عظم البلاء)

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  دعای فرج با صدای علی فانی (الهی عظم البلاء)

  مرحوم شیخ عباس قمی قدس سره در کتاب شریف مفاتیح الجنان در مورد این دعا می‌گوید: کفعمی در بلد الامین می‌گوید: این دعای حضرت صاحب الامر امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است که تعلیم فرمود آن را به شخصی که محبوس بود پس خلاص شد.

  ماجرای دعای فرج (الهی عظم البلاء)

  در کتاب «الزام الناصب» چنین نقل شده است: شیخ جلیل امین الاسلام فضل بن حسن طبرسی رحمه الله مؤلف کتاب تفسیر «مجمع البیان» در کتاب «کنوز النجاح» گفته است: دعایی که حضرت امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به أباالحسن محمد بن أحمد بن أبی لیث - رحمت خدای متعال بر او باد - در شهر بغداد در مقابر قریش به او تعلیم داد و أبوالحسن از زندان از ترس کشتن به مقابر قریش پناه برده بود و به برکت این دعا، خداوند او را از کشته شدن نجات داد.

  ابى الحسن محمّد بن احمد بن ابى الليث از ترس كشته شدن به مقابر قريش گريخته و پناه برده بود. پس به بركت خواندن اين دعا از كشته شدن نجات يافته است و وی گفته است كه آن حضرت به من تعليم نمود كه بگو:

  متن دعای فرج (الهی عظم البلاء)

  «اللَّهُمَّ عَظُمَ الْبَلَاءُ وَ بَرِحَ الْخَفَاءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجَاءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطَاءُ وَ ضَاقَتِ الْأَرْضُ وَ مَنَعَتِ السَّمَاءُ وَ إِلَیْکَ یَا رَبِّ الْمُشْتَکَی وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّةِ وَ الرَّخَاءِ.
  اللَّهُمَّ فَصَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ أُولِی الْأَمْرِ الَّذِینَ فَرَضْتَ عَلَیْنَا طَاعَتَهُمْ فَعَرَّفْتَنَا بِذَلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنَّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عَاجِلًا کَلَمْحِ الْبَصَرِ أَوْ هُوَ أَقْرَبُ.
  یَا مُحَمَّدُ یَا عَلِیُّ اکْفِیَانِی فَإِنَّکُمَا کَافِیَایَ وَ انْصُرَانِی فَإِنَّکُمَا نَاصِرَایَ یَا مَوْلَایَ یَا صَاحِبَ الزَّمَانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ أَدْرِکْنِی أَدْرِکْنِی أَدْرِکْنِی
  ».

  ترجمه دعای فرج (الهی عظم البلاء)

  خدایا! بلا و مصایب ما بزرگ شد و بیچارگی ما بسی روشن و پرده از روی کار برداشته شد و امیدم ناامید شد و زمین (با همه پهناوری) بر ما تنگ آمد و آسمان، رحمتش را از ما منع کرد و تنها تویی یاور و معین ما و مرجع شکایت ما و یگانه اعتماد ما در هر سختی و آسانی بر لطف توست.

  خدایا! درود فرست بر محمد و آل‌محمد که صاحب امر الهی (و مقام خلافت) هستند و بر ما اطاعتشان را واجب کردی و به واسطه این مطاع بودن مقامشان را به ما شناساندی، پس به حق منزلت و قدر آنها که به ما گشایشی نزدیک چون چشم بهم زدن یا زودتر عطا فرما!

  ای محمد و ای علی! شما مرا کفایت کنید که شما کافی هستید و مرا یاری کنید که شما یاران منید. ای مولای من! ای صاحب الزمان! فریادرس فریادرس فریادرس، مرا دریاب مرا دریاب مرا دریاب.[یزدی حایری، علی‌، الزام الناصب فی إثبات الحجة الغائب (عجّل الله تعالی فرجه الشریف)‌، محقق و مصحح:عاشور، علی‌، ج۲، ص۴۳، مؤسسة الأعلمی‌، بیروت، چاپ اول، ۱۴۲۲ق]

  راوی گوید: همانا آن ‌حضرت وقتی به این فراز از دعا «یا صاحب الزمان» که رسید به سینه شریف خود اشاره کرد.

  مرحوم محدث نوری گويد: ظاهر آن است كه مراد آن حضرت از اين اشارت اين باشد كه در وقت گفتن يا صاحب الزمان مرا بايد قصد نمود.(محدث نوری؛ نجم ثاقب؛ باب هفتم؛ حکایت ۲۴)

  منبع مطلب : www.ziaossalehin.ir

  مدیر محترم سایت www.ziaossalehin.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید