توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دریافت ابلاغیه دادگستری

  1 بازدید

  دریافت ابلاغیه دادگستری را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  دریافت ابلاغیه الکترونیکی از سامانه ثنا

  دریافت ابلاغیه الکترونیکی از سامانه ثنا

  سابقا ، ابلاغیه اوراق دادگاه از طریق ماموران ابلاغ دادگستری انجام می شد ؛ اما در حال حاضر ابلاغ اوراق قضایی صرفا از طریق سامانه ای تحت عنوان " سامانه ثنا " امکانپذیر می باشد . به منظور مشاهده و دریافت ابلاغیه از طریق این سامانه نخست باید ثبت نام کرد .

  متقاضی ثبت نام برای انجام این فرآیند باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نماید . پس از آن ، دریافت ابلاغیه به شیوه الکترونیک امکان پذیر خواهد شد . به این منظور ، در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که دریافت ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا چگونه است . بنابراین ، به توضیح ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت ابلاغیه الکترونیکی از سامانه ثنا خواهیم پرداخت .

  ثبت نام در سامانه ثنا

  در سال 1395 قوه قضاییه اقدام به طراحی سامانه ای برای ابلاغ الکترونیکی برگه های قضایی نمود که تحت عنوان سامانه ثناشناخته می شود . در حال حاضر ، دریافت ابلاغیه تنها از طریق سامانه ثنا انجام می شود و برخلاف گذشته ، دریافت ابلاغیه ها از طریق نشانی منزل امکان پذیر نمی باشد . به همین منظور ، دارنده ابلاغیه در درجه نخست باید ثبت نام انجام بدهد . ثبت نام در سامانه ثنا به روش امکانپذیر است :

  متقاضی ثبت نام باید با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ، کلیه مراحل مربوط به ثبت نام را به صورت حضوری انجام دهد . به عبارت دیگر برخلاف گذشته امکان انجام مرحله ثبت نام به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه ثنا فراهم نیست و برای ثبت نام لازم است حتما به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه شود .

  . شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص مراحل ثبت نام در سامانه ثنا به لینک راهنمای ثبت نام در سامانه ثنا مراجعه بفرمایید . 

  دریافت ابلاغیه الکترونیکی

  پس از ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت رمز شخصی ورود با سامانه از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ، می توانید با مراجعه به سایت ثنا ، وارد سامانه شده و اقدام به دریافت ابلاغیه نمایید . دریافت ابلاغیه الکترونیکی از سامانه ثنا از طریق مراجعه به سایت www.adliran.ir امکانپذیر است . در قسمت خدمات ویژه ، بر روی لینک سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی کلیک کنید .

  پس از کلیک بر روی سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی صفحه زیر برای شما نمایش داده خواهد شد .

  با کلیک بر هر یک از دو لینک سامانه ی اصلی و یا سامانه پشتیبان ابلاغ الکترونیک صفحه زیر نشان داده می شود :

  در این مرحله ، با وارد کردن " شماره ملی " و " رمز شخصی " ، وارد صفحه جدیدی می شوید . سپس ، " رمز عبور موقتی " که به گوشی شما پیامک می شود را وارد نمایید . در صفحه جدیدی که باز شده است ، " ابلاغیه های جدید " قابل مشاهده و دریافت هستند .

  ابلاغیه هایی که قبلا مشاهده نموده اید هم از طریق " ابلاغیه های مشاهده شده " در دسترس هستند . در اینجا ، لیستی از ابلاغیه هایی که برای شما ارسال شده است در دسترس می باشد که با انتخاب هریک از آنها  و انتخاب گزینه " مشاهده " ، می توانید جزئیات آن را مشاهده نموده و در صورت تمایل ، با انتخاب گزینه " دریافت نسخه چاپی ابلاغیه " آن را ذخیره و چاپ نمایید .

  برای ورود مستقیم به صفحه دریافت ابلاغیه الکترونیکی کلیک کنید .

  علاوه بر این ، اگر مامور ابلاغ اوراق ابلاغ را تحویل داده است ، می توانید با " شماره ابلاغیه و تاریخ صدور ابلاغیه " اقدام بهدریافت ابلاغیه تاننمایید . در پایان ، عنایت داشته باشید که اگر در مکان های عمومی به این سامانه وارد شده اید، با انتخاب گزینه " خروج " ، از سامانه خارج شوید تا از سوء استفاده های احتمالی پیش گیری شود .

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورددریافت ابلاغیه الکترونیکی از سامانه ثنا​به کانال تلگرام آیین دادرسی و ادله اثبات دعوا مراجعه کنید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیراموندریافت ابلاغیه الکترونیکی از سامانه ثنا​پاسخ دهند .

  سوالات متداول

  مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا

  مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا

  به استناد قانون آیین دادرسی کیفری ، قوه قضاییه موظف شد تا اوراق قضایی را با استفاده از سامانه های الکترونیکی ابلاغ نماید . به این منظور ، قوه قضاییه در سال 1395 سامانه ای را طراحی نمود تا مشاهده ابلاغیه دادگستری از طریق آن امکان پذیر شود . بنابراین ، در حال حاضر تمامی امور مربوط به ابلاغ اوراق قضایی دادگاه ، صرفا از طریق سامانه ابلاغ الکترونیکی تحت عنوان " سامانه ثنا " صورت می پذیرد و دیگر هیچ گونه ابلاغیه ای به صورت فیزیکی درب منزل اشخاص فرستاده نمی شود . لذا به منظور مشاهده ابلاغیه دادگاه ، باید نخست ثبت نام کرده و سپس اقدام به مشاهده ابلاغیه نمود . به همین مناسبت ، در این مقاله قصد داریم به بررسی چگونگی مشاهده ابلاغیه الکترونیکی از سامانه ثنا بپردازیم . بنابراین ، به بررسی ثبت نام در سامانه ابلاغ ثنا و مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا خواهیم پرداخت .

  ثبت نام در سامانه ابلاغ ثنا

  برای استفاده از سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا و مشاهده ابلاغیه الکترونیکی دادگاه ، در مرحله اول باید در این سامانه ثبت نام کرد . برای ثبت نام در سامانه ثنا می توانید با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و با در دست داشتن مدارک شناسایی ، آدرس محل سکونت و کد پستی ، رمز ورود به سامانه ثنا را دریافت نمایید . 

  در واقع برای انجام ثبت نام در سامانه ثنا لازم است حتما به صورت حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرد و برخلاف گذشته دیگر امکان انجام ثبت نام به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه ثنا فراهم نیست .

  مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا

  پس از ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت رمز شخصی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ، نوبت به مشاهده ابلاغیه الکترونیکی دادگاه می رسد . در این مرحله ، با مراجعه به صفحه مشاهده ابلاغیه الکترونیکی ، باید شماره ملی و رمز شخصی ورود به سامانه را وارد نمایید . 

  پس از آن ، " رمز عبور موقتی " به تلفن همراه شما پیامک می شود که باید آن را در کادر مربوطه وارد نمایید . در صورتی که رمز عبور موقتی به گوشی شما ارسال نشد ، از گزینه " رمز موقت خود را فراموش کرده ام ، ارسال مجدد رمز موقت " استفاده کنید . 

  با وارد نمودن کد عبور موقتی ، وارد صفحه جدیدی می شوید که کلیه ابلاغیه های شما ، در تمام دعاوی قابل مشاهده و دریافت هستند . با انتخاب گزینه " ابلاغیه های جدید " و یا " ابلاغیه های مشاهده شده " ، به ابلاغیه های تان دسترسی پیدا می کنید .

  با انتخاب گزینه " مشاهده ابلاغیه " ، جزئیات کامل مربوط به ابلاغ شما نمایش داده می شود . در صورت لزوم ، می توانید با انتخاب گزینه " دریافت نسخه چاپی ابلاغیه" ، ابلاغیه را چاپ نمایید .

  لازم به ذکر است که تاریخ مشاهده ابلاغیه توسط کاربر ، تاریخ ابلاغ محسوب شده و کلیه آثار قانونی ابلاغ ( مانند مهلت تجدید نظر خواهی از رای دادگاه ) ، از آن تاریخ محاسبه خواهد شد . بهتر است پس از مشاهده ابلاغیه ، با انتخاب گزینه " خروج " از نوار بالای صفحه ، از حساب کاربری خارج شوید تا از سوء استفاده های احتمالی از اطلاعات شخصی شما ، به خصوص در مکان های عمومی پیش گیری شود . 

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دریافت ابلاغیه در کانال تلگرام آیین دادرسی و ادله اثبات دعوا عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون دریافت ابلاغیهپاسخ دهند .

  سوالات متداول

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید