در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  درس ازاد کلاس ششم فرهنگ بومی ۱

  1 بازدید

  درس ازاد کلاس ششم فرهنگ بومی ۱ را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  جواب درس آزاد فارسی ششم ابتدایی فرهنگ بومی ۱ (درس هفتم)

  جواب درس آزاد فارسی ششم ابتدایی فرهنگ بومی ۱ (درس هفتم)

  جواب درس آزاد (درس هفتم) فارسی ششم ابتدایی فرهنگ بومی ۱ تقدیم شما می‌شود که از صفحه ۵۴ شروع شده و شامل یک نمونه نمونه درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی 1، درک مطلب و جواب سوالات خوانش و فهم درس هفتم صفحه ۵۷ فارسی ششم دبستان است. همچنین میتوانید این درس را به PDF دانلود کنید. با ساینس هاب همراه باشید.

  درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی ۱

  جواب صفحه ۵۴ درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی ۱ (درس هفتم) بستگی به وظایف و موضوع تعیین شده توسط معلم در کلاس دارد. به طور کلی هدف از درس هفتم فارسی ششم ابتدایی این است که دانش آموزان بتوانند به صورت فردی یا گروهی درباره آداب و فرهنگ‌های اقوامی که برای آن‌ها تعیین شده است یک درس تنظیم و ارائه کنند. پرورش مهارت در نوشتن و بند نویسی به صورت منسجم درمورد یک موضوع و تقویت دامنه واژگان و جمله بندی صحیح و استفاده از علایم نگارشی از اهدافی است که در درس آزاد فارسی ششم دنبال می‌شود.

  در ادامه یک نمونه درس آزاد برای فارسی ششم ابتدایی تقدیم شما میشود.

  جواب درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی ۱

  نمونه درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی 1

  در این بخش از ساینس هاب یک نمونه درس آزاد برای فارسی ششم ابتدایی (فرهنگ بومی 1) برای شما بازنشر می‌کنم. منبع این درس، دبستان شهید صالح خسروی می‌باشد.

  معلمی که شنا بلد نبود اما شناگر قلب ها شد

  ادهم مظفری در تاریخ پنجم شهریورماه 1353 شمسی در خانواده‌ای مذهبی در روستای پشته از توابع کامیاران به دنیا آمد. ادهم مظفری کودکی را در میان کانون گرم و صمیمی خانواده سپری نمود و به سن شش سالگی رسید. سن فرارسیدن تحصیل و مدرسه، پدر که دوستدار تحصیل فرزندش بود او را به شهرستان کامیاران فرستاد تا بتواند به مدرسه برود. محیط شهر برای کودکی همچون ادهم غریب بود، اما وی با استعداد و لیاقتی که داشت خیلی زود خود را در مدرسه میان معلمان و همکلاسی‌هایش جا انداخت. ادهم توانست مقاطع ابتدایی و راهنمایی را با کسب بهترین نمرات سپری نموده و به دبیرستان راه یابد و در رشته‌ی ریاضی و فیزیک در دبیرستان شهید غفاری کامیاران به ادامه‌ی تحصیل بپردازد. در سال دوم دبیرستان بنا به علاقه‌ی قلبی که به شغل شریف معلمی داشت و دریافته بود که زادگاهش به او نیاز دارد با شرکت در آزمون ورودی دانشسرا طرح دو ساله در خردادماه ۱۳۷۱ با نمره‌ی عالی پذیرفته و در دانشسرای سنندج ثبت نام نمود و در سال ۱۳۷۳ با کارنامه‌ای درخشان فارغ‌التحصیل شده و به جمع معلمان شهرستان کامیاران پیوست. وی با شور و اشتیاق فراوان شروع به کار نمود. در سال تحصلی ۷۴ – ۷۳ در روستای درویان سفلی در سال تحصیلی ۷۵ – ۷۴ در روستای ورمهنگ، در سال تحصیلی ۷۶ – ۷۵ در روستای پشاباد و در سال تحصیلی ۷۷ – ۷۶ در روستای الک از توابع کامیاران مشغول به امر مقدس تدریس شد.

  چهارشنبه سوری است. ۲۷/ ۱۲/ ۱۳۷۶ ادهم صبح زود از منزل خارج می‌شود تا به آخرین دیدار با شاگردانش برود، او از اول صبح به قصد خداحافظی رفته بود با شاگردانش، با ما و با همه. اما غافل از اینکه او از لحظه‌ی خداحافظی خود را به ما شناساند و ما تازه با او آشنا شدیم و هرگز پیمان آشنایی را با جدایی عوض نخواهیم کرد.

  چهارشنبه سوری امسال برخلاف سال‌های گذشته در دیار ما چهارشنبه‌ی سیاهی بود؛ هوا طوفانی بود. ساینس هاب، باران و برف هم از دیشب شروع به باریدن کرده بود. رودخانه‌ی کام صدای عجیبی داشت. رودخانه‌ی کام به خود جرئت داده بود کام برف و باران را برآورده نماید. رودخانه به تعداد شاگردان مدرسه تماشاچی داشت اما هیچکدام را نمی‌پسندید. به دنبال میهمان خود می‌گشت. رودخانه بهانه‌ی لازم را پیدا کرد و آن بوئیدن یکی از گل‌های مدرسه، دانش‌آموز شهین فریدی بود. او خوب می‌دانست که باغبان برای نجات گل خواهد آمد. همین که گل به روی آب افتاد گل‌های دیگر با فریاد و همهمه باغبان را صدا کردند.

  آب طغیانگر، گل را نزدیک ۷۰ متر با خود برده بود اما او خوب میدانست که گل ته آب نمیرود چون هنوز بسیار سبک است و سال‌ها تا درخت شدن فاصله دارد. ادهم خود را در آب انداخت و همچون غواصی شناگر شاگردش را به روی تنه‌ی درختی انداخت و او را از مرگ حتمی نجات داد.

  ادهم بارها گفته بود که در طول عمرش شنا نکرده و از آب خیلی می‌ترسد. اما اینبار ادهم چیزی دیگر بود؛ انگار که سال‌های سال است با آب مونس است. آب از ترس او صدایش را بلندتر کرده بود. همه‌ی مردم در تلاش بودند که ادهم را نجات دهند. ادهم هیچ سر و صدایی نمیکرد، حتی یکبار هم نگفت مرا نجات دهید. تنها می‌گفت: «مردم من چیزیم نیست، شهین چه شد؟» چندین بار این جمله را تکرار کرد و با جریان سرد و بی‌رحم آب همسفر گشت و برای همیشه به خاطره‌ها پیوست.

  ای دوست، ای انسان، ای معلم ای کاش می‌دانستم که در آن لحظه‌ای که میهمان آب بودی و تا سینه در آب غلتیده بودی چه در قلبت می‌گذشت. آری تو اسطوره شدی.

  آری! او همان دستانی را تکان داد که انسانی را نجات داده بود و این جملات را برای دستان خود زمزمه می‌کرد: «امیدوارم که از من راضی باشید. با شما بر تخته‌ی کلاس درس انسانیت را نوشتم، خواندم و نوشتم که آری من انسانم.»

  آری! آب و میهمان بزرگش بار سفر بستند. ادهم ۲۳ سال عمر نکرد. تنها سه روز زندگی کرد و بقیه را فقط زیست، اما باید طول هر روز زندگی او را بی‌نهایت نوشت. مردم می‌دانند که نام و یاد ادهم تا انسانیت باشد زنده خواهد ماند. او درس ایثار و فداکاری را از همان کودکی در دامن پاک خانواده در روستای بی‌آلایش پشته آموخته بود و نام او همچون شاهو سربلند و استوار، پابرجا خواهد ماند. زیرا در دامن او بزرگ شده بود. وی از شاهو زیبایی و استواری زندگی را فراگرفته بود. وی با شاهو پیمان بسته بود که قلّه‌ای شود مرتفع‌تر و زیباتر از او و این پیمان ناگسستنی است تا زمانی‌که شاهو پابرجاست.

  ادهم مظفری معلمی که معلمانه زیست یادش گرامی باد.

  درک مطلب درس هفتم صفحه ۵۵ فارسی ششم ابتدایی

  سوالات این بخش هم بایستی بر مبنای درس تنظیم شده در بخش قبل طرح و پاسخ داده شود که شما در این قسمت چند سوال از متن فوق مشاهده خواهید کرد.

  1️⃣ چرا ادهم مظفری شغل معلمی را انتخاب کرد؟

  به خاطرِ علاقه‌ی قلبی که به معلمی داشت و دریافته بود که زادگاهش به او نیاز دارد.

   2️⃣ منظور از عنوان درس چیست؟

  ادهم مظفری تابحال شنا نکرده بود اما با انسانیتی که برای نجات جان شهین به خرج داد، خود را در قلب همه‌ی انسان‌ها جا کرد و اسمش جاودانه شد.

  3️⃣ ادهم زمانی که میان آب می‌غلتید چه جمله‌ای را تکرار می‌کرد؟

  مردم من چیزیم نیست، شهین چه شد؟

  دانلود PDF درس آزاد فرهنگ بومی 1 فارسی ششم

  برای دانلود فایل PDF درس آزاد فرهنگ بومی 1 فارسی ششم ابتدایی (به همراه در آزاد نگارش ششم) با حجم کم 230 کیلوبایت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

  دانلود

  ❤❤❤

  بخوان و حفظ کن درس هفتم فارسی ششم ابتدایی

  شامل شعر همه از خاک پاک ایرانیم می شود که می‌توانید معنی آن را در لینک: معنی شعر همه از خاک پاک ایرانیم فارسی ششم ابتدایی بخوانید.

  در ادامه جواب سوالات خوانش و فهم صفحه 57 فارسی ششم را مشاهده خواهید کرد.

  جواب خوانش و فهم درس هفتم فارسی ششم

  جواب خوانش و فهم صفحه ۵۷ فارسی ششم

  با آهنگ حماسی خوانده می‌شود زیرا این شعر در وصف ایران سروده شده است و قصد دارد تا احساسات وطن دوستانه‌ی مخاطبان را برانگیخته کند. بنابراین واژه ی دشمن با آهنگ حماسی و لحنی تنفرآمیز خوانده می‌شود.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درس هفتم فارسی ششم ابتدایی درس آزاد

  درس هفتم فارسی ششم ابتدایی درس آزاد

  اهداف درس هفتم فارسی ششم ابتدایی درس آزاد 

  1 –   تشخیص کاست یهای احتمالی کتاب و اقدام به تولید محتوای متناسب با فرهنگ بومی؛
  2  – پرورش توانایی تولید مادّهٔ درسی در دان شآموزان با نظارت و هدایت آموزگاران؛
  3  – پاسخ به نیازهای معلّمان، دانش آموزان و اولیا؛
  4  – بهر ه گیری از مشارکت همکاران در تألیف کتاب؛
  5  بهر ه گیری از تعامل دانش آموز و خانواده در سازماندهی و تألیف کتاب؛
  6  – آشنایی با برخی از نمودهای فرهنگی و جلوه های آداب و رسوم و سنّت های بومی یا منطقه ای؛
  7  – شناخت بیشتر شخصی تهای علمی و فرهنگی محلّ زندگی؛
  8 –  توجّه عمیق تر به لهجه، گویش و نشان ههای زبان محلی؛
  9  – پرورش توانایی تفکّر و نقد و تحلیل نسبت به مباحث فرهنگی؛
  10  – ایجاد علاقه نسبت به فرهنگ محلّی و آثار ادبی و زبانی منطقه ای.

  روش پیشنهادی تولید درس آزاد: بارش فکری

  مراحل تولید

  1 –  با نظرخواهی از دانش آموزان، موضوعی مرتبط با فرهنگ بومی و محلّی انتخاب می شود.
  2 –  قوانین مربوط به بارش فکری برای دانش آموزان مطرح می شود و آنها ملزم خواهند شد این قوانین را رعایت کنند.
  انتقاد کردن، آری، رد کردن دیدگاه های دیگران، خیر.
  ساختن ایده های بهتر از ترکیب ایده های مطرح شده؛ استقبال از هرچه بیشتر شدن ایده ها.

  3 –  نظرات یا اطّلاعات دانش آموزان دربارهٔ موضوع انتخابی پرسیده می شود و کلیهٔ جمله ها بدون کم و کاست، روی تابلو نوشته می شود.
  4  – پس از تمام شدن بارش فکری دانش آموزان، آنها گروه بندی می شوند تا راجع به جمله های نوشته شده در گروه گفت وگو کنند و از این طریق، جمله های تکراری را حذف نمایند. جمله هایی را که قابلیت ادغام دارند، ادغام و جمله هایی که نیاز به اصلاح دارند، اصلاح کنند.
  5 –  جمله های جدید، مجدداً بر روی تابلو نوشته می شوند و با نظر کلیهٔ دانش آموزان، اولویت بندی صورت می گیرد.
  6 –  متن حاصل بعد از تنظیم و نهایی شدن با خطّ خوش، بر روی تابلو نوشته می شود و همهٔ دانش آموزان، آن را در کتاب خود می نویسند.

  نکتۀ مهم: پیشنهاد می شود در هر استان، متون تولید شده در این فصل، گردآوری و جمع بندی شود.

  نوشته به گونه ای باشد که ویژگی های آن استان را به خواننده معرّفی کند.

  این مطالب برای گروه زبان و ادب فارسی دفتر تألیف ارسال شود

  تا از کنار هم قرار دادن آنها کتابی با عنوان دایره المعارف استان شناسی تولید شود که مخاطبش دانش آموز دورهٔ ابتدایی باشد.

  بدیهی است استا نهایی که مطلبی ارسال نکنند، در آن کتاب، غایب خواهند بود.

  معلمان گرامی می توانند هفت جلسه را طبق برنامهٔ درس های پیشین به درس آزاد اختصاص دهند.

  منبع مطلب : dabesto.ir

  مدیر محترم سایت dabesto.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درس هفتم ( آزاد ) کلاس ششم خراسان شمالی

  فرهنگ بومی(1)

  برای دانلود درس روی تصویر کلیک کنید .

  با فرمت Word

  با فرمت Pdf

  منبع مطلب : www.talashvatalim.blogfa.com

  مدیر محترم سایت www.talashvatalim.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  آنیسا : خیلی زیاده !!!!

  آنیسا : خیلی زیاده !!!!

  ناشناس : خیلی دراز هست یه زره کوتاه بنویسین ولی یه جور جاش میدم

  ناشناس : زیادی درازه اندازه ‌......... هست 😂😂😂😂😂

  بنیتا : اصلا راضی نیستم

  Sahar : سلام من موندم چی بنویسم😕😕

  مهسا : به نظر من متن کوتاه باشه بهتره

  ناشناس : خیلی مسخرس یک چرا این متن هیچ ربطی به فرهنگ بومی نداره و تازه همه میفهمن از روی اینترنت هست یا خودت ننوشتی دوم اصلا وقتی این نمره نداره یا مثلا تو امتحان نمیاد باید بهمون بدن بنویسیم

  مهتاب : میشه لطفا خلاصه کنیدو نگارشش رو هم بنویسید

  ممد : خیلی زیاده

  فاطی : ارع خیلی طول میکشه

  محمد یوسف : خوب حالا توهم 🤗🤗🤗🤗

  ناشناس : خیلی‌ خیلی خیلی زیاد هست 😤

  ناشناس : خیلی مسخرس

  ابوالفضل عاکفی فر : همین سایت ها چرا جوابی ندارند چرا وقت مارو می گرند

  درست : تو راست می گی ولی به توچی

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  نیلی 11 روز قبل
  1

  خیلی زیاده......... اصلا نمیتونم بنویسم چون زیاده ☹️👀👀🙆‍♀️😔👍

  نیلی 11 روز قبل
  1

  من هیچی نمیدونم خیلی زیاده 😔👀👀👀👀

  نجمه 1 ماه قبل
  0

  چقدر زیاده 😂

  عالی 1 ماه قبل
  -1

  عالی

  ماهک 2 ماه قبل
  1

  خیلی زیاده

  ناشناس 2 ماه قبل
  -1

  واقا عالی متنش که خیلی کم بود کاش زیاد بود

  تتلیتی 2 ماه قبل
  1

  کیا تتلو رو دوس دارن؟💜

  یه تتلیتی 2 ماه قبل
  0

  سلام فقط میتونم بگم 🖕🏿

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  عالی

  سهیلا 2 ماه قبل
  0

  خیلی دارز

  ن 2 ماه قبل
  -1

  ع

  پرنسس 2 ماه قبل
  0

  خیلی خیلی 👍خوبه عالیه دانلود کنید من همیشه توگوگل دانلود می کنم

  ناشناس 2 ماه قبل
  -2

  خیلی زیاده مطالبش خیلی طولانی هست،،،😒😒😒

  !!! 2 ماه قبل
  0

  سلام، به نظرم یکم زیادیه ولی بازم جاش میدم ممنون که فعالیت میکنین

  پویا 3 ماه قبل
  0

  ممنون خیلی خوب بود ولی زیاده

  0
  """" 2 ماه قبل

  خوب نبود

  اوین 3 ماه قبل
  0

  ع

  0
  زهر 2 ماه قبل

  سلام

  چونن

  خاصن

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  حجکگجدند پ مدح

  فرشته 4 ماه قبل
  2

  سلام ممنون خیلی خوب بود

  2بضثب 4 ماه قبل
  -1

  من یه چیز خوب و کوتاه میخواستم نه اینجوری

  نازنین زهرا 4 ماه قبل
  -2

  خیلی متن زیادیه

  -2
  yeganeh 4 ماه قبل

  لطفا‌بلد‌نیستی‌ننویس و‌جست‌جو‌نکن

  محمد 4 ماه قبل
  0

  خیلی زیاده

  -2
  اره خیلی خیلی زیاده 4 ماه قبل

  آره خیلی خیلی زیاده کاش دوستان مختصر ومفید بنویسن ممنون میشم

  طاها 4 ماه قبل
  0

  اره این چه مدل درسیه

  مهلا 4 ماه قبل
  0

  خیلی زیاده متن های دیگه ای نداره اگر دارم من گشتم ندیدم

  آیات 4 ماه قبل
  -2

  خیلی مطلبش خوبه اما خیلی زیاده

  -2
  مهلا 4 ماه قبل

  دقیقا

  ناشناس 4 ماه قبل
  -2

  ۱.خیـــلی زیاد بود۲.من هیچی نفهمیدم۳.اولش خوب شروع شد ولی بقیش قشنگ نبود۴.من اینو چجوری تو کتابم جا بدم؟!

  4
  درست 4 ماه قبل

  تو راست می گی ولی به توچی

  0
  yeganeh 4 ماه قبل

  پس داتلود‌نمی‌کردی

  ابوالفضل عاکفی فر 4 ماه قبل
  4

  همین سایت ها چرا جوابی ندارند چرا وقت مارو می گرند

  1
  yeganeh 4 ماه قبل

  بله‌من‌هم‌موافقم

  حفصه 4 ماه قبل
  2

  این خیلی زیاده

  مهدی 4 ماه قبل
  1

  نمیدونم کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن

  ناشناس 4 ماه قبل
  4

  خیلی مسخرس

  0
  اره خیلی خیلی زیاده 4 ماه قبل

  یس

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  همه سایت ها این داستانه رو داره

  Asal 4 ماه قبل
  2

  سلام من که همیشه درس هام و از ساینس هاپ و گام به گام نمره برتر میگیرم و خیلی کمک میکنه دوستان و اینکه من فقط دارم دنبال نگارشش میگیردم و نگارش رو میخوام ولی مطالب که دادید عالی بود دوستان خیلی خوب بود کسی های که میگن بد بود براتون متاسفم ممنون از شما و سایتتون♥️😚

  ❣محدثه❣ 4 ماه قبل
  2

  خیلی خوب بود اما بهتر بود کوتاه باشه توکتاب جانمیش

  فاطمه سادات طالب پور 4 ماه قبل
  0

  ممنون خیلی خوب بود

  علی ریحان 4 ماه قبل
  -2

  میشه درس آزاد را نشون بدین

  0
  صاحب متن 10 روز قبل

  نمیشه

  Sahar 4 ماه قبل
  6

  سلام من موندم چی بنویسم😕😕

  0
  آرین 4 ماه قبل

  من هم

  رستا 4 ماه قبل
  2

  میشه بگید جواب هاش. کجاس ممنون میشم بگید

  ممد 4 ماه قبل
  5

  خیلی زیاده

  بنیتا 4 ماه قبل
  6

  اصلا راضی نیستم

  0
  خوشایند 10 روز قبل

  خیلی هم خوبه دم کسی که نوشته گرم

  فاطمه گلی🙋‍♀️ 4 ماه قبل
  2

  سلام خیلی درباره من کوتاه دوست دارم بنویسم 😒

  فاطی 4 ماه قبل
  0

  یکم کمتر مینوشتی دستم درد گرفت از بس نوشتم😶😐😐

  سلام 4 ماه قبل
  1

  سلام

  0
  ناشناس 4 ماه قبل

  سلام

  مهتاب 4 ماه قبل
  5

  میشه لطفا خلاصه کنیدو نگارشش رو هم بنویسید

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  ببخشید شما هیچ معلم خوبی نیستید چون شما هیچ مطالبی رو کامل نکردین

  ناشناس 4 ماه قبل
  -2

  سلام خیلی راضی بودم ممنون

  0
  علی رضانوری 4 ماه قبل

  خیلی خوب بود از نظر من عالی هستش

  Fatemeh 4 ماه قبل
  -1

  خیلی خیلی خوبه

  🔱💔 4 ماه قبل
  -2

  درس ازاد معلوم نیس تا کدوم پایه هست

  0
  رضایی 10 روز قبل

  چرا معلومه

  فاطمه 4 ماه قبل
  0

  خیلی خوب بود اما یکم زیاد بود

  kosar 4 ماه قبل
  3

  ببخشید من نگارش درس ازدا ششم با متنمعلمی ک شنا کردن بلد نبود اما شناگر قلب ها بود با این موضوع. نگارش رو می خوام لطفاً بزارید خواهش میکنم

  ناشناس 4 ماه قبل
  4

  خیلی‌ خیلی خیلی زیاد هست 😤

  ناشناس 4 ماه قبل
  8

  زیادی درازه اندازه ‌......... هست 😂😂😂😂😂

  4
  محمد یوسف 4 ماه قبل

  خوب حالا توهم 🤗🤗🤗🤗

  مجید دلیجه 4 ماه قبل
  -1

  من از استان البرز میدونم

  ناشناس 4 ماه قبل
  8

  خیلی دراز هست یه زره کوتاه بنویسین ولی یه جور جاش میدم

  0
  شادی 4 ماه قبل

  نگارش رو هم بزارین

  -2
  حسنا 4 ماه قبل

  اره زیاده و لی کوچیکه مینوسم تا جا بشه

  4
  فاطی 4 ماه قبل

  ارع خیلی طول میکشه

  sara 4 ماه قبل
  1

  چرا همه سایت ها در مورد این موضوع توضیح داده؟؟؟؟؟

  💗💗 4 ماه قبل
  0

  به نظرمن میشه که نگارش روتکمیل کنید تادیگران باکمک اینجا نگارششون روتکمیل کنند ماننداملاودانش زبانیش وهمش این نظره منه😎

  -2
  شاهرخ 4 ماه قبل

  خیلی دراز هست ولی جاش میدم

  ناشناس 4 ماه قبل
  -1

  سلام من از پست های شما را دوست دارم☺️✨

  0
  احسنی 10 روز قبل

  باید هم خوشت بیاد

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  خیلی هم خوبه کسانی که فشح می دهند ببخشید. ببخشید خودشون نفهمند

  0
  مهیار 4 ماه قبل

  ساکت بابا ته

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  خیلی زیاده

  -1
  Joker 4 ماه قبل

  واقعا بعد چه ربطی به فرهنگ بومس داشت😶🤨

  ناشناس 4 ماه قبل
  5

  خیلی مسخرس یک چرا این متن هیچ ربطی به فرهنگ بومی نداره و تازه همه میفهمن از روی اینترنت هست یا خودت ننوشتی دوم اصلا وقتی این نمره نداره یا مثلا تو امتحان نمیاد باید بهمون بدن بنویسیم

  0
  حسین 10 روز قبل

  خیلی هم ربط داره بعد خب بنویس اگر عقل داری و میتونی

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  ممنون معلمم راضی بود

  فاطمه 4 ماه قبل
  -2

  سلام ✋✋✋✋✋✋

  0
  نازنین 10 روز قبل

  برو تو کلام🤣🤣

  فاطمه 4 ماه قبل
  -1

  سلام ✋✋✋✋✋😜😜

  -1
  نازنین جهان تیغ 4 ماه قبل

  سلام

  -1
  Joker 4 ماه قبل

  سلام بابا سلام اه

  درباره ایران ندارید 5 ماه قبل
  -1

  نه یا اره

  یکی متنفر از معلم ها 5 ماه قبل
  -2

  فوضول ها معلم های فضول

  نویسنده 5 ماه قبل
  1

  ممنونم

  0
  امیر 10 روز قبل

  تو که کاری نکردی تازه متن هم بد بود

  زهرا نوروزی 5 ماه قبل
  0

  عالی بود معلمم راضی بود

  زهرا نوروزی 5 ماه قبل
  0

  مممنونم

  6 5 ماه قبل
  1

  سلامتی تون ✋ سلام 🙂 سلام سلام سلام سلام

  6 5 ماه قبل
  2

  7

  یسنا 5 ماه قبل
  0

  خیلی زیاده ولی جالب هم نیست😒😒😒

  0
  ناشناس 4 ماه قبل

  Vay

  -2
  سارا 4 ماه قبل

  موافقم اصلا ربطی به فرهنگ بومی نداشت.زیاد هم بود

  -2
  ناشناس 4 ماه قبل

  ساکت

  (:setayesh 5 ماه قبل
  1

  باحال نی

  -1
  ✅❌ 4 ماه قبل

  Ok

  ♡ عسل♡ 5 ماه قبل
  -1

  😑😑😑😑خوبه حالا 😉

  مرینت 5 ماه قبل
  0

  خیلی زیاده ولی یه جوری جاش میکنیم99/8/26

  0
  ✅❌ 4 ماه قبل

  چه باحال تاریخ هم زده 😂😂😂😂😂

  0
  ♡ عسل♡ 5 ماه قبل

  مرینت منم ko🤨

  مهسا 5 ماه قبل
  5

  به نظر من متن کوتاه باشه بهتره

  آنیسا 5 ماه قبل
  9

  خیلی زیاده !!!!

  برای ارسال نظر کلیک کنید