توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  درس ازاد کلاس ششم فرهنگ بومی ۱

  1 بازدید

  درس ازاد کلاس ششم فرهنگ بومی ۱ را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  جواب درس آزاد فارسی ششم ابتدایی فرهنگ بومی ۱ (درس هفتم)

  جواب درس آزاد فارسی ششم ابتدایی فرهنگ بومی ۱ (درس هفتم)

  جواب درس آزاد (درس هفتم) فارسی ششم ابتدایی فرهنگ بومی ۱ تقدیم شما می‌شود که از صفحه ۵۴ شروع شده و شامل یک نمونه نمونه درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی 1، درک مطلب و جواب سوالات خوانش و فهم درس هفتم صفحه ۵۷ فارسی ششم دبستان است. همچنین میتوانید این درس را به PDF دانلود کنید. با ساینس هاب همراه باشید.

  درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی ۱

  جواب صفحه ۵۴ درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی ۱ (درس هفتم) بستگی به وظایف و موضوع تعیین شده توسط معلم در کلاس دارد. به طور کلی هدف از درس هفتم فارسی ششم ابتدایی این است که دانش آموزان بتوانند به صورت فردی یا گروهی درباره آداب و فرهنگ‌های اقوامی که برای آن‌ها تعیین شده است یک درس تنظیم و ارائه کنند. پرورش مهارت در نوشتن و بند نویسی به صورت منسجم درمورد یک موضوع و تقویت دامنه واژگان و جمله بندی صحیح و استفاده از علایم نگارشی از اهدافی است که در درس آزاد فارسی ششم دنبال می‌شود.

  در ادامه یک نمونه درس آزاد برای فارسی ششم ابتدایی تقدیم شما میشود.

  جواب درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی ۱

  نمونه درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی 1

  در این بخش از ساینس هاب یک نمونه درس آزاد برای فارسی ششم ابتدایی (فرهنگ بومی 1) برای شما بازنشر می‌کنم. منبع این درس، دبستان شهید صالح خسروی می‌باشد.

  معلمی که شنا بلد نبود اما شناگر قلب ها شد

  ادهم مظفری در تاریخ پنجم شهریورماه 1353 شمسی در خانواده‌ای مذهبی در روستای پشته از توابع کامیاران به دنیا آمد. ادهم مظفری کودکی را در میان کانون گرم و صمیمی خانواده سپری نمود و به سن شش سالگی رسید. سن فرارسیدن تحصیل و مدرسه، پدر که دوستدار تحصیل فرزندش بود او را به شهرستان کامیاران فرستاد تا بتواند به مدرسه برود. محیط شهر برای کودکی همچون ادهم غریب بود، اما وی با استعداد و لیاقتی که داشت خیلی زود خود را در مدرسه میان معلمان و همکلاسی‌هایش جا انداخت. ادهم توانست مقاطع ابتدایی و راهنمایی را با کسب بهترین نمرات سپری نموده و به دبیرستان راه یابد و در رشته‌ی ریاضی و فیزیک در دبیرستان شهید غفاری کامیاران به ادامه‌ی تحصیل بپردازد. در سال دوم دبیرستان بنا به علاقه‌ی قلبی که به شغل شریف معلمی داشت و دریافته بود که زادگاهش به او نیاز دارد با شرکت در آزمون ورودی دانشسرا طرح دو ساله در خردادماه ۱۳۷۱ با نمره‌ی عالی پذیرفته و در دانشسرای سنندج ثبت نام نمود و در سال ۱۳۷۳ با کارنامه‌ای درخشان فارغ‌التحصیل شده و به جمع معلمان شهرستان کامیاران پیوست. وی با شور و اشتیاق فراوان شروع به کار نمود. در سال تحصلی ۷۴ – ۷۳ در روستای درویان سفلی در سال تحصیلی ۷۵ – ۷۴ در روستای ورمهنگ، در سال تحصیلی ۷۶ – ۷۵ در روستای پشاباد و در سال تحصیلی ۷۷ – ۷۶ در روستای الک از توابع کامیاران مشغول به امر مقدس تدریس شد.

  چهارشنبه سوری است. ۲۷/ ۱۲/ ۱۳۷۶ ادهم صبح زود از منزل خارج می‌شود تا به آخرین دیدار با شاگردانش برود، او از اول صبح به قصد خداحافظی رفته بود با شاگردانش، با ما و با همه. اما غافل از اینکه او از لحظه‌ی خداحافظی خود را به ما شناساند و ما تازه با او آشنا شدیم و هرگز پیمان آشنایی را با جدایی عوض نخواهیم کرد.

  چهارشنبه سوری امسال برخلاف سال‌های گذشته در دیار ما چهارشنبه‌ی سیاهی بود؛ هوا طوفانی بود. ساینس هاب، باران و برف هم از دیشب شروع به باریدن کرده بود. رودخانه‌ی کام صدای عجیبی داشت. رودخانه‌ی کام به خود جرئت داده بود کام برف و باران را برآورده نماید. رودخانه به تعداد شاگردان مدرسه تماشاچی داشت اما هیچکدام را نمی‌پسندید. به دنبال میهمان خود می‌گشت. رودخانه بهانه‌ی لازم را پیدا کرد و آن بوئیدن یکی از گل‌های مدرسه، دانش‌آموز شهین فریدی بود. او خوب می‌دانست که باغبان برای نجات گل خواهد آمد. همین که گل به روی آب افتاد گل‌های دیگر با فریاد و همهمه باغبان را صدا کردند.

  آب طغیانگر، گل را نزدیک ۷۰ متر با خود برده بود اما او خوب میدانست که گل ته آب نمیرود چون هنوز بسیار سبک است و سال‌ها تا درخت شدن فاصله دارد. ادهم خود را در آب انداخت و همچون غواصی شناگر شاگردش را به روی تنه‌ی درختی انداخت و او را از مرگ حتمی نجات داد.

  ادهم بارها گفته بود که در طول عمرش شنا نکرده و از آب خیلی می‌ترسد. اما اینبار ادهم چیزی دیگر بود؛ انگار که سال‌های سال است با آب مونس است. آب از ترس او صدایش را بلندتر کرده بود. همه‌ی مردم در تلاش بودند که ادهم را نجات دهند. ادهم هیچ سر و صدایی نمیکرد، حتی یکبار هم نگفت مرا نجات دهید. تنها می‌گفت: «مردم من چیزیم نیست، شهین چه شد؟» چندین بار این جمله را تکرار کرد و با جریان سرد و بی‌رحم آب همسفر گشت و برای همیشه به خاطره‌ها پیوست.

  ای دوست، ای انسان، ای معلم ای کاش می‌دانستم که در آن لحظه‌ای که میهمان آب بودی و تا سینه در آب غلتیده بودی چه در قلبت می‌گذشت. آری تو اسطوره شدی.

  آری! او همان دستانی را تکان داد که انسانی را نجات داده بود و این جملات را برای دستان خود زمزمه می‌کرد: «امیدوارم که از من راضی باشید. با شما بر تخته‌ی کلاس درس انسانیت را نوشتم، خواندم و نوشتم که آری من انسانم.»

  آری! آب و میهمان بزرگش بار سفر بستند. ادهم ۲۳ سال عمر نکرد. تنها سه روز زندگی کرد و بقیه را فقط زیست، اما باید طول هر روز زندگی او را بی‌نهایت نوشت. مردم می‌دانند که نام و یاد ادهم تا انسانیت باشد زنده خواهد ماند. او درس ایثار و فداکاری را از همان کودکی در دامن پاک خانواده در روستای بی‌آلایش پشته آموخته بود و نام او همچون شاهو سربلند و استوار، پابرجا خواهد ماند. زیرا در دامن او بزرگ شده بود. وی از شاهو زیبایی و استواری زندگی را فراگرفته بود. وی با شاهو پیمان بسته بود که قلّه‌ای شود مرتفع‌تر و زیباتر از او و این پیمان ناگسستنی است تا زمانی‌که شاهو پابرجاست.

  ادهم مظفری معلمی که معلمانه زیست یادش گرامی باد.

  درک مطلب درس هفتم صفحه ۵۵ فارسی ششم ابتدایی

  سوالات این بخش هم بایستی بر مبنای درس تنظیم شده در بخش قبل طرح و پاسخ داده شود که شما در این قسمت چند سوال از متن فوق مشاهده خواهید کرد.

  1️⃣ چرا ادهم مظفری شغل معلمی را انتخاب کرد؟

  به خاطرِ علاقه‌ی قلبی که به معلمی داشت و دریافته بود که زادگاهش به او نیاز دارد.

   2️⃣ منظور از عنوان درس چیست؟

  ادهم مظفری تابحال شنا نکرده بود اما با انسانیتی که برای نجات جان شهین به خرج داد، خود را در قلب همه‌ی انسان‌ها جا کرد و اسمش جاودانه شد.

  3️⃣ ادهم زمانی که میان آب می‌غلتید چه جمله‌ای را تکرار می‌کرد؟

  مردم من چیزیم نیست، شهین چه شد؟

  دانلود PDF درس آزاد فرهنگ بومی 1 فارسی ششم

  برای دانلود فایل PDF درس آزاد فرهنگ بومی 1 فارسی ششم ابتدایی (به همراه در آزاد نگارش ششم) با حجم کم 230 کیلوبایت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

  دانلود

  ❤❤❤

  بخوان و حفظ کن درس هفتم فارسی ششم ابتدایی

  شامل شعر همه از خاک پاک ایرانیم می شود که می‌توانید معنی آن را در لینک: معنی شعر همه از خاک پاک ایرانیم فارسی ششم ابتدایی بخوانید.

  در ادامه جواب سوالات خوانش و فهم صفحه 57 فارسی ششم را مشاهده خواهید کرد.

  جواب خوانش و فهم درس هفتم فارسی ششم

  جواب خوانش و فهم صفحه ۵۷ فارسی ششم

  با آهنگ حماسی خوانده می‌شود زیرا این شعر در وصف ایران سروده شده است و قصد دارد تا احساسات وطن دوستانه‌ی مخاطبان را برانگیخته کند. بنابراین واژه ی دشمن با آهنگ حماسی و لحنی تنفرآمیز خوانده می‌شود.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درس هفتم فارسی ششم ابتدایی درس آزاد

  درس هفتم فارسی ششم ابتدایی درس آزاد

  اهداف درس هفتم فارسی ششم ابتدایی درس آزاد 

  1 –   تشخیص کاست یهای احتمالی کتاب و اقدام به تولید محتوای متناسب با فرهنگ بومی؛
  2  – پرورش توانایی تولید مادّهٔ درسی در دان شآموزان با نظارت و هدایت آموزگاران؛
  3  – پاسخ به نیازهای معلّمان، دانش آموزان و اولیا؛
  4  – بهر ه گیری از مشارکت همکاران در تألیف کتاب؛
  5  بهر ه گیری از تعامل دانش آموز و خانواده در سازماندهی و تألیف کتاب؛
  6  – آشنایی با برخی از نمودهای فرهنگی و جلوه های آداب و رسوم و سنّت های بومی یا منطقه ای؛
  7  – شناخت بیشتر شخصی تهای علمی و فرهنگی محلّ زندگی؛
  8 –  توجّه عمیق تر به لهجه، گویش و نشان ههای زبان محلی؛
  9  – پرورش توانایی تفکّر و نقد و تحلیل نسبت به مباحث فرهنگی؛
  10  – ایجاد علاقه نسبت به فرهنگ محلّی و آثار ادبی و زبانی منطقه ای.

  روش پیشنهادی تولید درس آزاد: بارش فکری

  مراحل تولید

  1 –  با نظرخواهی از دانش آموزان، موضوعی مرتبط با فرهنگ بومی و محلّی انتخاب می شود.
  2 –  قوانین مربوط به بارش فکری برای دانش آموزان مطرح می شود و آنها ملزم خواهند شد این قوانین را رعایت کنند.
  انتقاد کردن، آری، رد کردن دیدگاه های دیگران، خیر.
  ساختن ایده های بهتر از ترکیب ایده های مطرح شده؛ استقبال از هرچه بیشتر شدن ایده ها.

  3 –  نظرات یا اطّلاعات دانش آموزان دربارهٔ موضوع انتخابی پرسیده می شود و کلیهٔ جمله ها بدون کم و کاست، روی تابلو نوشته می شود.
  4  – پس از تمام شدن بارش فکری دانش آموزان، آنها گروه بندی می شوند تا راجع به جمله های نوشته شده در گروه گفت وگو کنند و از این طریق، جمله های تکراری را حذف نمایند. جمله هایی را که قابلیت ادغام دارند، ادغام و جمله هایی که نیاز به اصلاح دارند، اصلاح کنند.
  5 –  جمله های جدید، مجدداً بر روی تابلو نوشته می شوند و با نظر کلیهٔ دانش آموزان، اولویت بندی صورت می گیرد.
  6 –  متن حاصل بعد از تنظیم و نهایی شدن با خطّ خوش، بر روی تابلو نوشته می شود و همهٔ دانش آموزان، آن را در کتاب خود می نویسند.

  نکتۀ مهم: پیشنهاد می شود در هر استان، متون تولید شده در این فصل، گردآوری و جمع بندی شود.

  نوشته به گونه ای باشد که ویژگی های آن استان را به خواننده معرّفی کند.

  این مطالب برای گروه زبان و ادب فارسی دفتر تألیف ارسال شود

  تا از کنار هم قرار دادن آنها کتابی با عنوان دایره المعارف استان شناسی تولید شود که مخاطبش دانش آموز دورهٔ ابتدایی باشد.

  بدیهی است استا نهایی که مطلبی ارسال نکنند، در آن کتاب، غایب خواهند بود.

  معلمان گرامی می توانند هفت جلسه را طبق برنامهٔ درس های پیشین به درس آزاد اختصاص دهند.

  منبع مطلب : dabesto.ir

  مدیر محترم سایت dabesto.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درس هفتم ( آزاد ) کلاس ششم خراسان شمالی

  فرهنگ بومی(1)

  برای دانلود درس روی تصویر کلیک کنید .

  با فرمت Word

  با فرمت Pdf

  منبع مطلب : www.talashvatalim.blogfa.com

  مدیر محترم سایت www.talashvatalim.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  آنیسا : خیلی زیاده !!!!

  آنیسا : خیلی زیاده !!!!

  مهسا : به نظر من متن کوتاه باشه بهتره

  ناشناس : خیلی دراز هست یه زره کوتاه بنویسین ولی یه جور جاش میدم

  ناشناس : زیادی درازه اندازه ‌......... هست 😂😂😂😂😂

  Sahar : سلام من موندم چی بنویسم😕😕

  نیلی : خیلی زیاده......... اصلا نمیتونم بنویسم چون زیاده ☹️👀👀🙆‍♀️😔👍

  🖕 : 🖕🏻:خاک تو سرتون با اون درسی که نوشتین

  بنیتا : اصلا راضی نیستم

  💖 : انقدر که زیاده چرا وقت خودمون رو تلاف کنیم میریم تو گوگل به جای اینکه بزنیم درس آزاد و ‌... میریم میزنیم آداب و رسوم و سوغاتی های فلان شهر بعد اونو قشنگ کپی میکنیم 😊😇😆

  من صوفیا محمودی هستم : من از این راه استفاده کردم عالی بود ممنون از نظر خوبتون 🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🙏🙏🙏🙏🖐️🖐️🖐️🖐️❤️❤️❤️❤️❤️

  ممد : خیلی زیاده

  نیلی : من هیچی نمیدونم خیلی زیاده 😔👀👀👀👀

  ناشناس : خیلی مسخرس یک چرا این متن هیچ ربطی به فرهنگ بومی نداره و تازه همه میفهمن از روی اینترنت هست یا خودت ننوشتی دوم اصلا وقتی این نمره نداره یا مثلا تو امتحان نمیاد باید بهمون بدن بنویسیم

  ناشناس : خیلی‌ خیلی خیلی زیاد هست 😤

  مهتاب : میشه لطفا خلاصه کنیدو نگارشش رو هم بنویسید

  م : سلام خانم من درس آزاد فرهنگ بومی ۱ می خواهم

  چرت : چرت

  فاطی : ارع خیلی طول میکشه

  محمد یوسف : خوب حالا توهم 🤗🤗🤗🤗

  ابوالفضل عاکفی فر : همین سایت ها چرا جوابی ندارند چرا وقت مارو می گرند

  درست : تو راست می گی ولی به توچی

  نجمه : چقدر زیاده 😂

  yasi : خیلی زیاده🙁

  😇 : سلام این خیلی گند به این طول و درازی هرکس این نوشته خر خون

  ناشناس : خیلی زیاده 🥺 خلاصه کنید🙏🏻

  ناشناس : خدایا این خیلی طولانی من این رو کجای دلم بزارم 👿👿😱😱😱😱🤬🤬🤬

  💖 : البته میتونیم به جای آداب و رسوم شهر ها و این متن ها از سایت های دیگه هم نگاه کنیم 😇

  سیماا : خیلیییی زیادهههه

  ناشناس : خجالت نکش بیشتر بگو

  عشق پرسپولیس : سلام مثل در هر شهری زندگی میکنی در هر روستایی زندگی می‌کنید بنویسید مشخصات هم بنویسید

  کارلین یوسف پور : با سلام این متن خیلی زیاد هست و نمیشه توی کتاب نوشت چون داخل کتاب جان نیست که این همه متن رو توش جای بدیم و اینکه من اصلاً از متنش خوشم نیومد احساس می کنم متنش اصلاً قشنگ نیست لیست حداقل این کارش یک متن خیلی قشنگ تخیلی و ادبی بنویسید و اینکه کمی کوتاه تر باشه با تشکر

  🖤 : خیلی زیاده من نصف شو نتونستم جا بدم🙃

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهیار 3 ماه قبل
  0

  من فقط دوست دارم بخورم و بخوابم از مدرسه بدم میاد

  ناشناس 3 ماه قبل
  1

  خیلی خوبه

  مــریــم 3 ماه قبل
  0

  سلام اگرمی شد یکم کوتاه تر می نوشتی😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅

  a 4 ماه قبل
  1

  اینقدر زیاده دفترم تمام شد

  a 4 ماه قبل
  1

  اینقدر زیاده دفترم تمام شد

  A 4 ماه قبل
  1

  کسی که اینو نوشته خیلی خره

  مریم 4 ماه قبل
  0

  سلام خیلی خوب بود

  ملیکا 4 ماه قبل
  3

  درس خوبی بود نگارش راهم بنویسید

  یلدا 4 ماه قبل
  3

  خوب بود ولی طولانی بود

  نا شناس 4 ماه قبل
  1

  خیلی زیاده

  🖤 4 ماه قبل
  4

  خیلی زیاده من نصف شو نتونستم جا بدم🙃

  0
  پشمک 4 ماه قبل

  هعییییی من تو دفتر نوشتم:)

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  نه ناراحت نباش خوب بود ولی ادامه داشت بهتر بود

  ناشناس 4 ماه قبل
  3

  خیلی زیاده بابا

  Mahya 4 ماه قبل
  1

  خیلی زیاده نمیتونم تو کتاب جاش کنم😝

  Mahya 4 ماه قبل
  2

  خیلی زیاده نمیتونم تو کتاب جاش کنم😝

  Mahya 4 ماه قبل
  1

  خیلی زیاده نمیتونم تو کتاب جاش کنم😝

  ناشناس 4 ماه قبل
  -2

  سلام اینو که نوشتید بدرد نمی خوره اصلا

  هلیا 4 ماه قبل
  1

  چه خبره اینا را کی مینویسع

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  آفرین

  مرحبا

  آحسن

  علوم

  ترجمه انگلیسی فرانسوی فارسی

  کارلین یوسف پور 12 ماه قبل
  4

  با سلام این متن خیلی زیاد هست و نمیشه توی کتاب نوشت چون داخل کتاب جان نیست که این همه متن رو توش جای بدیم و اینکه من اصلاً از متنش خوشم نیومد احساس می کنم متنش اصلاً قشنگ نیست لیست حداقل این کارش یک متن خیلی قشنگ تخیلی و ادبی بنویسید و اینکه کمی کوتاه تر باشه با تشکر

  ناشناس 12 ماه قبل
  1

  بد

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  ممنون

  عشق پرسپولیس 1 سال قبل
  4

  سلام مثل در هر شهری زندگی میکنی در هر روستایی زندگی می‌کنید بنویسید مشخصات هم بنویسید

  رامان 1 سال قبل
  0

  خوب بود بد نبود

  ناشناس 1 سال قبل
  4

  خجالت نکش بیشتر بگو

  سیماا 1 سال قبل
  4

  خیلیییی زیادهههه

  سیما 1 سال قبل
  1

  خیلیییی زیادهههه

  خالد دورقی 1 سال قبل
  0

  عالی

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  ۶

  فاطمه یوسفی 1 سال قبل
  -1

  مسخره ربتی نداره بابا

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  خیلی زیاد هستش یه کم کم بود بهتر بود

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  سلام خیلی زیاده

  زنبور ملکه 1 سال قبل
  -2

  خوبه بدک نیست😏

  کفشدوزک 1 سال قبل
  3

  سلام

  میشه خلاصش بکنید

  و نگارششم بگید ممنون

  🖕 1 سال قبل
  8

  🖕🏻:خاک تو سرتون با اون درسی که نوشتین

  خانم دانشگر 1 سال قبل
  1

  من میگم درباره روزی حلال میخوام خاک تو سر درباره چیزی دیگه میگه واقعا که

  ■ ب■ ی■ ش■ع■ و■ ر■♡

  فاطی 1 سال قبل
  -2

  عالیه منم نوشتم زرنگ کلاس شدم 😊😉💋💜مرسی از سازندش 💜

  1
  🖕 1 سال قبل

  خاک تو سر معلمت که نفهمید تو ننوشتی

  0
  خانم دانایی 1 سال قبل

  اونا چین که تو زرنگ کلاس شدی واقعا شوخی کردم

  چرت 1 سال قبل
  5

  چرت

  مری 1 سال قبل
  -2

  خیلی سخته خدایی من از دیدنش خسته ام🥴

  Jeeni 1 سال قبل
  3

  اصا جا نمیشه خیلی زیادهههه

  فاطمه 1 سال قبل
  0

  خیلی بده

  ملبتبلتپد 1 سال قبل
  0

  نالدوهلید

  عغغتن

  لپالتتلتذذقق ذابردللاد

  م 1 سال قبل
  5

  سلام خانم من درس آزاد فرهنگ بومی ۱ می خواهم

  1
  کارلین یوسف پور 12 ماه قبل

  خب همین و بگیر مال فرهنگ بومی ۱ کن چه فرقی داره .

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  پدرسگ خیلی زیاده😡😡

  2
  الینا 1 سال قبل

  احمق شاید یکی خیلی زحمت کشیده تا اینو نوشته خودت پدرسگ بیتربیت

  هانیع 1 سال قبل
  1

  خوبع بود

  خخخخخخخففففففففففننننننن😈😈 1 سال قبل
  3

  خیلی زیاده چیز دیگری بنویسید

  -2
  هستی 1 سال قبل

  نه خیلی خوبه که

  فاطیما 1 سال قبل
  3

  حالم به هم خورد .

  این دیگه چیه .

  😞

  3
  خخخخخخخففففففففففننننننن😈😈 1 سال قبل

  راست می گه

  ام قلی 1 سال قبل
  3

  بخدا این معلما خیلی زور میگن

  هیچی هم بلد نیستن

  -1
  کفشدوزک 1 سال قبل

  راست میگی والا

  💖 1 سال قبل
  7

  انقدر که زیاده چرا وقت خودمون رو تلاف کنیم میریم تو گوگل به جای اینکه بزنیم درس آزاد و ‌... میریم میزنیم آداب و رسوم و سوغاتی های فلان شهر بعد اونو قشنگ کپی میکنیم 😊😇😆

  7
  من صوفیا محمودی هستم 1 سال قبل

  من از این راه استفاده کردم عالی بود ممنون از نظر خوبتون 🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🙏🙏🙏🙏🖐️🖐️🖐️🖐️❤️❤️❤️❤️❤️

  4
  💖 1 سال قبل

  البته میتونیم به جای آداب و رسوم شهر ها و این متن ها از سایت های دیگه هم نگاه کنیم

  😇

  علی خیری 1 سال قبل
  3

  سلام یک متن خیلی خوب بزارید

  افتضاح 1 سال قبل
  3

  افتضاح

  ناشناس 1 سال قبل
  4

  خدایا این خیلی طولانی من این رو کجای دلم بزارم 👿👿😱😱😱😱🤬🤬🤬

  0
  الینا 1 سال قبل

  خودت بنویس اگه زیاده

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  خیلی زیاده من این رو کجای دلم بزارم ☹☹☹😡😠🤬

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  خیلی زیاده

  محد محسن هکر 1 سال قبل
  2

  میگه کامل نیست کاملش چیه هههههه خیلی زیاده

  ناشناس 1 سال قبل
  4

  خیلی زیاده 🥺

  خلاصه کنید🙏🏻

  😷😷 1 سال قبل
  2

  خیلی زیاده 🥵🥵🥵

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  اگه بخونینش نیاز به نوشتن ندارین

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  خیلی زیاد

  اردکان یزد 1 سال قبل
  -2

  درس آزاد ششم

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  اععوغ

  غ۴

  amir 1 سال قبل
  2

  سلام.

  خیلییییییییییی زیادههههههههه

  آنایوردی 1 سال قبل
  -2

  عالی هست ولی چون واسه من زیاد جا نبود درک مطلب 2و3رو ننوشتم 😓

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  خیلی زیاده

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  خیلی تولانییییئیییییییییییییییییهههههههه

  1
  کارلین یوسف پور 12 ماه قبل

  اره داخل کتاب جا نمیشه

  ناشناش 1 سال قبل
  -1

  سلام می توانید متن را خونده و خودتان خلاصه کنید . قرار نیست جوابا همینطوری راحت براتون فراهم شه که 😒

  1
  amir 1 سال قبل

  اسکل مشنگ

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  بد

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  بروبابا

  Zahrs 1 سال قبل
  0

  سلام خیلی طولانی هست ولی هر جور که بود جاش کردم آنقدر ریز نوشتم که نمیشه خوند

  Zahrs 1 سال قبل
  0

  سلام خیلی طولانی هست ولی هر جور که بود جاش کردم آنقدر ریز نوشتم که نمیشه خوند

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  خوب میشه درباره فرهنگ بومی ارسال کنید

  0
  عارف 27 روز قبل

  هفت و نیم خراب شده

  حسین 1 سال قبل
  0

  زیاده کمترش رو می خوام حولاصه

  Losla 1 سال قبل
  0

  عالی بود

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  لالا

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  سلام واییییی خیلی بد بود من 3ساعت باهاش گیر بودم واییی

  اینقد طولانی نباشه

  Z 1 سال قبل
  0

  عالی عالی بود 🌹🤩😍

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  خیلییی زیاده

  محمد امین 1 سال قبل
  1

  خیلی زیاد

  ؟ 1 سال قبل
  2

  نمی نوشتی خیلی بهتر بود مسخره

  پصرک دپرس🚶🏻‍♂️ 1 سال قبل
  3

  خیلی زیاده عااا ناموصن چه جوری جاش کنم 😐

  1
  کارلین یوسف پور 12 ماه قبل

  ههههه اره نمیشه جاش کرد

  😇 1 سال قبل
  4

  سلام

  این خیلی گند به این طول و درازی هرکس این نوشته خر خون

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  سلام لطفا از آداب رسوم شهر ها هم بزار

  yasi 1 سال قبل
  4

  خیلی زیاده🙁

  سما 1 سال قبل
  1

  خیلی زیاد ولی خوب هست

  谢谢 Okey thanks

  علیرضا اصلانی 1 سال قبل
  -1

  عالییی

  hades 1 سال قبل
  -1

  okعالیبود 🙃❤

  نیلی 2 سال قبل
  8

  خیلی زیاده......... اصلا نمیتونم بنویسم چون زیاده ☹️👀👀🙆‍♀️😔👍

  نیلی 2 سال قبل
  6

  من هیچی نمیدونم خیلی زیاده 😔👀👀👀👀

  نجمه 2 سال قبل
  4

  چقدر زیاده 😂

  عالی 2 سال قبل
  -2

  عالی

  -2
  hades 1 سال قبل

  موافقم

  ماهک 2 سال قبل
  0

  خیلی زیاده

  تتلیتی 2 سال قبل
  2

  کیا تتلو رو دوس دارن؟💜

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  من

  -1
  0 1 سال قبل

  تو

  0
  پصرک دپرس🚶🏻‍♂️ 1 سال قبل

  من🤙

  1
  سما 1 سال قبل

  من

  -1
  hades 1 سال قبل

  من

  0
  hades 1 سال قبل

  من

  یه تتلیتی 2 سال قبل
  2

  سلام فقط میتونم بگم 🖕🏿

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  عالی

  1
  سما 1 سال قبل

  🤝🏻👌🏻

  شقایق 2 سال قبل
  -1

  خیلی زیاده

  پرنسس 2 سال قبل
  0

  خیلی خیلی 👍خوبه عالیه دانلود کنید من همیشه توگوگل دانلود می کنم

  پویا 2 سال قبل
  3

  ممنون خیلی خوب بود ولی زیاده

  اوین 2 سال قبل
  -1

  ع

  -1
  زهر 2 سال قبل

  سلام

  چونن

  خاصن

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  حجکگجدند پ مدح

  فرشته 2 سال قبل
  2

  سلام ممنون خیلی خوب بود

  2بضثب 2 سال قبل
  -1

  من یه چیز خوب و کوتاه میخواستم نه اینجوری

  0
  سما 1 سال قبل

  بله دقیقا

  محمد 2 سال قبل
  -2

  خیلی زیاده

  0
  اره خیلی خیلی زیاده 2 سال قبل

  آره خیلی خیلی زیاده کاش دوستان مختصر ومفید بنویسن ممنون میشم

  طاها 2 سال قبل
  0

  اره این چه مدل درسیه

  مهلا 2 سال قبل
  0

  خیلی زیاده متن های دیگه ای نداره اگر دارم من گشتم ندیدم

  آیات 2 سال قبل
  -2

  خیلی مطلبش خوبه اما خیلی زیاده

  -2
  مهلا 2 سال قبل

  دقیقا

  ناشناس 2 سال قبل
  -2

  ۱.خیـــلی زیاد بود۲.من هیچی نفهمیدم۳.اولش خوب شروع شد ولی بقیش قشنگ نبود۴.من اینو چجوری تو کتابم جا بدم؟!

  0
  مهدی 12 ماه قبل

  تموم شد .........خیلی تاثیر گذار بود

  0
  مهدی 12 ماه قبل

  تموم شد .........خیلی تاثیر گذار بود

  4
  درست 2 سال قبل

  تو راست می گی ولی به توچی

  0
  yeganeh 2 سال قبل

  پس داتلود‌نمی‌کردی

  ابوالفضل عاکفی فر 2 سال قبل
  4

  همین سایت ها چرا جوابی ندارند چرا وقت مارو می گرند

  1
  yeganeh 2 سال قبل

  بله‌من‌هم‌موافقم

  حفصه 2 سال قبل
  2

  این خیلی زیاده

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن

  ناشناس 2 سال قبل
  3

  خیلی مسخرس

  0
  اره خیلی خیلی زیاده 2 سال قبل

  یس

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  همه سایت ها این داستانه رو داره

  Asal 2 سال قبل
  2

  سلام من که همیشه درس هام و از ساینس هاپ و گام به گام نمره برتر میگیرم و خیلی کمک میکنه دوستان و اینکه من فقط دارم دنبال نگارشش میگیردم و نگارش رو میخوام ولی مطالب که دادید عالی بود دوستان خیلی خوب بود کسی های که میگن بد بود براتون متاسفم ممنون از شما و سایتتون♥️😚

  ❣محدثه❣ 2 سال قبل
  3

  خیلی خوب بود اما بهتر بود کوتاه باشه توکتاب جانمیش

  فاطمه سادات طالب پور 2 سال قبل
  0

  ممنون خیلی خوب بود

  Sahar 2 سال قبل
  8

  سلام من موندم چی بنویسم😕😕

  0
  سلام منم موندم 1 سال قبل

  درس ششم

  1
  آرین 2 سال قبل

  من هم

  رستا 2 سال قبل
  1

  میشه بگید جواب هاش. کجاس ممنون میشم بگید

  ممد 2 سال قبل
  6

  خیلی زیاده

  بنیتا 2 سال قبل
  7

  اصلا راضی نیستم

  0
  خوشایند 2 سال قبل

  خیلی هم خوبه دم کسی که نوشته گرم

  فاطمه گلی🙋‍♀️ 2 سال قبل
  2

  سلام خیلی درباره من کوتاه دوست دارم بنویسم 😒

  فاطی 2 سال قبل
  0

  یکم کمتر مینوشتی دستم درد گرفت از بس نوشتم😶😐😐

  سلام 2 سال قبل
  1

  سلام

  0
  ناشناس 2 سال قبل

  سلام

  مهتاب 2 سال قبل
  5

  میشه لطفا خلاصه کنیدو نگارشش رو هم بنویسید

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  ببخشید شما هیچ معلم خوبی نیستید چون شما هیچ مطالبی رو کامل نکردین

  ناشناس 2 سال قبل
  -2

  سلام خیلی راضی بودم ممنون

  0
  علی رضانوری 2 سال قبل

  خیلی خوب بود از نظر من عالی هستش

  Fatemeh 2 سال قبل
  -1

  خیلی خیلی خوبه

  🔱💔 2 سال قبل
  -2

  درس ازاد معلوم نیس تا کدوم پایه هست

  0
  رضایی 2 سال قبل

  چرا معلومه

  فاطمه 2 سال قبل
  0

  خیلی خوب بود اما یکم زیاد بود

  kosar 2 سال قبل
  2

  ببخشید من نگارش درس ازدا ششم با متنمعلمی ک شنا کردن بلد نبود اما شناگر قلب ها بود با این موضوع. نگارش رو می خوام لطفاً بزارید خواهش میکنم

  ناشناس 2 سال قبل
  5

  خیلی‌ خیلی خیلی زیاد هست 😤

  ناشناس 2 سال قبل
  8

  زیادی درازه اندازه ‌......... هست 😂😂😂😂😂

  4
  محمد یوسف 2 سال قبل

  خوب حالا توهم 🤗🤗🤗🤗

  مجید دلیجه 2 سال قبل
  -1

  من از استان البرز میدونم

  ناشناس 2 سال قبل
  8

  خیلی دراز هست یه زره کوتاه بنویسین ولی یه جور جاش میدم

  0
  شادی 2 سال قبل

  نگارش رو هم بزارین

  -2
  حسنا 2 سال قبل

  اره زیاده و لی کوچیکه مینوسم تا جا بشه

  4
  فاطی 2 سال قبل

  ارع خیلی طول میکشه

  sara 2 سال قبل
  1

  چرا همه سایت ها در مورد این موضوع توضیح داده؟؟؟؟؟

  💗💗 2 سال قبل
  0

  به نظرمن میشه که نگارش روتکمیل کنید تادیگران باکمک اینجا نگارششون روتکمیل کنند ماننداملاودانش زبانیش وهمش این نظره منه😎

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  خیلی هم خوبه کسانی که فشح می دهند ببخشید. ببخشید خودشون نفهمند

  -1
  مهیار 2 سال قبل

  ساکت بابا ته

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  خیلی زیاده

  1
  Joker 2 سال قبل

  واقعا بعد چه ربطی به فرهنگ بومس داشت😶🤨

  ناشناس 2 سال قبل
  5

  خیلی مسخرس یک چرا این متن هیچ ربطی به فرهنگ بومی نداره و تازه همه میفهمن از روی اینترنت هست یا خودت ننوشتی دوم اصلا وقتی این نمره نداره یا مثلا تو امتحان نمیاد باید بهمون بدن بنویسیم

  -1
  عسل 1 سال قبل

  اصلا ربطی ندارد وکیلی تابلو هست که از اینترنت در آوردیم باید کامل باشه و ربط پیدا کنه

  -2
  حسین 2 سال قبل

  خیلی هم ربط داره بعد خب بنویس اگر عقل داری و میتونی

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  ممنون معلمم راضی بود

  فاطمه 2 سال قبل
  -2

  سلام ✋✋✋✋✋✋

  -1
  معین خدادادی 1 سال قبل

  به هر حال خوب بود ولی چرا جواب نگارش و نداشت ؟؟؟؟؟ 😂😂😂😂😂😂😂⚽️⚽️⚽️

  -1
  معین خدادادی 1 سال قبل

  این درس خیلی زیاده تازه شم معلما میفهمن که ما تو اینترنت اواردیم و نمره ای هم نداره

  -2
  نازنین 2 سال قبل

  برو تو کلام🤣🤣

  فاطمه 2 سال قبل
  -2

  سلام ✋✋✋✋✋😜😜

  نویسنده 2 سال قبل
  -1

  ممنونم

  -1
  امیر 2 سال قبل

  تو که کاری نکردی تازه متن هم بد بود

  زهرا نوروزی 2 سال قبل
  -2

  مممنونم

  6 2 سال قبل
  -2

  سلامتی تون ✋ سلام 🙂 سلام سلام سلام سلام

  6 2 سال قبل
  0

  7

  یسنا 2 سال قبل
  -1

  خیلی زیاده ولی جالب هم نیست😒😒😒

  (:setayesh 2 سال قبل
  0

  باحال نی

  ♡ عسل♡ 2 سال قبل
  0

  😑😑😑😑خوبه حالا 😉

  مرینت 2 سال قبل
  2

  خیلی زیاده ولی یه جوری جاش میکنیم99/8/26

  مهسا 2 سال قبل
  9

  به نظر من متن کوتاه باشه بهتره

  آنیسا 2 سال قبل
  11

  خیلی زیاده !!!!

  برای ارسال نظر کلیک کنید