توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  درس آزاد نگارش پنجم فرهنگ بومی 2

  1 بازدید

  درس آزاد نگارش پنجم فرهنگ بومی 2 را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  نمونه درس دوازدهم فارسی پنجم ابتدایی درس آزاد فرهنگ بومی ۲

  نمونه درس دوازدهم فارسی پنجم ابتدایی درس آزاد فرهنگ بومی ۲

  نمونه درس آزاد پنجم ابتدایی فرهنگ بومی ۲ صفحه ی ۸۹ همراه با درست و نادرست و درک مطلب صفحه ی ۹۰ درس دوازدهم فارسی پنجم ابتدایی فرهنگ بومی 2 و همچنین جواب سوالات درک و دریافت صفحه ۹۵ و ۹۶ در این نوشتار از ساینس هاب تقدیم شما خواهد شد.

  نمونه درس آزاد پنجم ابتدایی فرهنگ بومی ۲

  مانند نمونه‌ای که برای درس 7 فارسی پنجم ابتدایی (فرهنگ بومی 1) مشاهده کردید، در این صفحه نیز یک نمونه‌ی دیگر برای درس 12 فارسی پنجم ابتدایی (فرهنگ بومی 2)تقدیم شما عزیزان می‌شود و از آنجایی که درس دوازدهم در فصل نام آوران (فصل 4) آمده است و البته داغ بودن موضوع کرونا بنابراین ساینس هاب این نمونه را به معرفی خدیجه صبوحی که یکی از نام آوران و اولین شهید مدافع سلامت شهر اصفهان می‌باشد اختصاص می‌دهد.

   خدیجه صبوحی متولد تیرماه ۱۳۴۸، در روزهای پایانی خدمت ۳۰ ساله‌اش و در آستانه‌ی بازنشستگی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در حین خدمت به شهادت رسید. این بهورز در روستای جوزدان از توابع مرکز خدمات جامع سلامت منشیان مرکز بهداشت شماره یک اصفهان خدمت می‌کرد.

   شهید صبوحی بهورز خانه بهداشت جوزدان تا قبل از ابتلا به بیماری کرونا در جهت خدمت‌رسانی و انجام مراقبت‌های بهداشتی از افراد مختلف مانند زنان باردار، سالمندان و کودکان تلاش بسیاری می‌کرد. نخستین بانوی شهید مدافع سلامت اصفهان، نقش بسزایی در اطلاع‌رسانی، آموزش و غربالگری مردم در زمینه بیماری کرونا به‌ویژه در روستا‌ها داشت.

  خدیجه صبوحی دهمین شهید مدافع سلامت اصفهان و اولین بهورز مدافع سلامت استان اصفهان بود که پس از حدود ۲۰ روز جدال با بیماری کووید-۱۹ در بیمارستان الزهرا اصفهان، سرانجام ۱۹ آبان ۹۹ در سن ۵۱ سالگی فوت کرد. مراسم تشییع پیکر شهید صبوحی صبح روز پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹ با رعایت موارد بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی در مرکز بهداشت شماره یک اصفهان برگزار شد.

  همین نمونه درس آزاد برای صفحه ی 89 فارسی پنجم ابتدایی فرهنگ بومی 2 را می‌توانید در عکس زیر نیز مشاهده کرده و در صورت تمایل آن را ذخیره نمایید.

  ❤ ساینس هاب ❤

  درس دوازدهم فارسی پنجم ابتدایی فرهنگ بومی 2

  درست و نادرست صفحه 90 درس آزاد فارسی پنجم ابتدایی

  اکنون از دلِ نمونه درس آزاد فرهنگ بومی 2 کلاس پنجم که در بخش قبلی تقدیمتان شد، تعدادی جمله‌ی درست و نادرست طرح می‌کنیم:

  1️⃣ خدیجه صبوحی نخستین بانوی شهید مدافع سلامت اصفهان است. (درست)

  2️⃣ خدیجه صبوحی بر اثر کهولت سن درگذشت. (نادرست)

  3️⃣  خدیجه صبوحی نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و آموزش در زمینه‌ی بیماری کرونا در روستا‌ها داشت (درست)

  ❤ Sci-HuB.iR ❤

  درک مطلب فرهنگ بومی ۲ فارسی پنجم دبستان

  درک و مطلب درس ۱۲ فارسی پنجم با جواب

  1️⃣ خدیجه صبوحی چند سال به عنوان بهورز خدمت کرد؟

  30 سال

  2️⃣ خدیجه صبوحی چند روز با ویروس کرونا دست و پنجه نرم کرد؟

  تقریباً 20 روز

  به پرستاران، دکترها و کلیه‌ی کادر درمانی که در زمینه‌ی مبارزه با ویروس کرونا قعالیت کرده و برای سلامتی مردم مبارزه می‌کنند و در این راه فوت می‌کنند، شهید مدافع سلامت گفته می‌شود.

  در بخش بعدی با جواب سوالات درک و دریافت صفحه ی 95 و جواب صفحه 96 فارسی پنجم ابتدایی همراه باشید.

  درک و دریافت درس دوازدهم فارسی پنجم ابتدایی با جواب

  جواب درک و دریافت صفحه 95 فارسی پنجم

  چون موی کودک مثل پیرمردها سفید بود و سام از این مسئله شرمسار بود و نمی‌خواست کسی کودک را ببیند.

  سیمرغ همچون دایه‌ای مهربان، کودک را بزرگ کرد، برخلافِ سام که با بی‌رحمی فرزندش را در کوه البرز رها کرده بود.

  رفتار سام را نمی‌پسندم زیرا فرزند بی‌گناهش را تنها به خاطر شکل ظاهری‌اش طَرد کرد و هنگامی که فرزندش بزرگ شد و به جوانی قدرتمند تبدیل شد به سراغ او رفت.

  حکایت بوعلی و بانگ گاو کلاس پنجم

  جواب صفحه 96 فارسی پنجم دبستان

  ✅ مفهوم این حکایت با کدام مثل تناسب دارد؟

  امیدوارم نمونه درس آزاد فرهنگ بومی ۲ و جواب سوالات درس دوازدهم فارسی پنجم شامل درک مطلب و درست و نادرست صفحه ۹۰، درک و دریافت صفحه ۹۵ و ۹۶ درس ۱۲ فارسی پنجم ابتدایی مورد رضایت شما عزیزان کلاس پنجمی واقع شده باشد و از ساینس هاب راضی باشید. برای دسترسی به سایر دروس از برچسب های زیر استفاده کنید.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درس ازاد دوازدهم کلاس پنجم فرهنگ بومی 2 صفحه 64 و 65 و 66 کتاب نگارش

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درس آزاد فارسی ( دوازدهم ) پایه ی پنجم

  به نام یزدان پاک

  درس دوازدهم ( آزاد ) پایه ی پنجم ابتدایی قسمت فرهنگ بومی و محلّی

  بازی های بومی و سنتی میراثی از گذشته

  در لغت نامه های فارسی بازی به سرگرمی، مشغولیت ، تفریح ، لعب ، کار، ورزش و فریب معنی شده است. زیست شناسان و روان شناسان نیز در مورد بازی نظرات مختلفی را ارائه داده اند   و براین باورندکه علاقه ی انسان به بازی به کنجکاوی وی درکشف و شناخت محیط اطراف  ارتباط دارد و روان شناسان نیز می گویند نیاز انسان به بازی در حقیقت مصرف انرژی نهفته       در وجود اوست و البته جامعه شناسان نیز بازی را وسیله ای برای تمرین انسان در زندگی اجتماعی توصیف می کنند .

  برخی نیز بر این باورند ، بازی خود هنری است که ناشی از فرهنگ و آداب و سنن هر جامعه   می باشد .

   اگر بخواهیم به این مقوله ، عمیق تر بنگریم ، باید بگوییم که بازی همه نظرات و تعاریف فوق را دربرمی گیرد .

  درکشورپهناور ایران که از تنوع اقلیمی و قوم و قبیله ای خاصی برخوردار است ،                 انواع بازی و سرگرمی رواج داشته و دارد . این بازی ها درمراسم عروسی ، قبل و بعد از آغاز کاشت و برداشت محصولات کشاورزی  و شب نشینی ها …اجرا می شده است .

  این که بازی ها از چه زمانی و مکانی آغاز شده اند اطلاع دقیقی در دست نیست ولی از      نوشته ها ، کتیبه ها و نقوش غارها و دیوارها چنین استنباط می شود که بازی ها درحقیقت نوعی سخن گفتن ، انتقال اطلاعات و معلومات ، ایجاد و حفظ  آمادگی جسمانی برای جنگ ها ، ایجاد سرور ونشاط و  شکرگذاری به درگاه خداوند بوده است . بازی ها ویژگی های خاص خود را دار هستند که می توان به ابزار ، امکانات مکان ، گستره  ، سن و جنسیت بازی اشاره کرد.

  یکی از بزرگ ترین دغدغه ی انسان عصر حاضر به ویژه در کشور ما ، چگونگی پر کردن اوقات فراغت است .

   همه ساله به ویژه در ایام تابستان دستگاه های اجرایی بسیج می شوند تا زمینه ی پر کردن اوقات فراغت میلیون ها دانش آموز را کهتنها به برپایی کلاس های درسی ، علمی و هنری محدود می شود و نزد نوجوانان و جوانان چندان جایگاهی ندارد فراهم کنند . جاذبه نداشتن برنامه های اوقات فراغت دیکته شده و فاقد روح شادی و نشاط ، عدم وجود امکانات                 و شرایط لازم  برای گذران اوقات فراغت ، نبود شناخت  اقشار مختلف نسبت به فرهنگ ،        آداب و سنت های گذشته و بازی ها وباعث شده است  تا اوقات فراغت بسیاری از جوانان          و حتی بزرگ سالان به بطالت بگذرد .در این بین نهادهای فرهنگی و ورزشی مثل فرهنگ           و ارشاد اسلامی ، صدا و سیما ، تربیت بدنی ، میراث فرهنگی ، ایرانگردی و جهانگردی                و جهاد کشاورزی نقش بسزایی در شناساندن بازی به مردم دارند.

  برگزاری جشن های خرمن، جشن مهرگان، بیس شیش عید ماه و…تولید برخی برنامه های محلی از جمله این فعالیت هاست . برای مثال در استان مازندران تاکنون حدود  ۱۴۷ بازی شناسایی      شده است.

  این بازی ها از نظر مکان اجرا ۹۱ بازی در فضای باز( مانندمیادین روستا، زمین های کشاورزی      و دامنه ی کوه و جنگل) و ۳۲ بازی در فضای بسته (مانند اتاق ) انجام می گیرد .هم چنین       ۱۱۳ بازی صرفاً حالت بازی سرگرمی و بقیه نمایشی – ورزشی و .. می باشد.                            یکی از ویژگی های مهم بازی های محلی و بومی ، استفاده از ابزار  و امکانات محل زندگی        و عدم نیاز به تجهیزات و اماکن خاص است.

  عمده امکانات و ابزار مورد نیاز بازی ها شامل چوب، خاک ، سنگ ، پارچه ، استخوان طناب ، توپ ، کلاه ، کمربند ، شلاق ، گردو ، سیب ، پرتقال و…می باشد  .  دیگر این که برای هر گروه سنی      بازی های خاصی وجود دارد.

   

  درست و نادرست :

  1-     انسان برای پر کردن اوقات فراغت هیچ دغدغه ای ندارد . (             )

  2-     ابزار ، امکانات مکان ، گستره  ، سن و جنسیت از جمله ویژگی های خاص بازی هستند . (            )

  3-     چوب ، سنگ ، طناب و ... از جمله وسایل بازی هستند . (                  )

  درک مطلب :

  1-     نظر روانشناسان و زیست شناسان در مورد بازی چیست ؟ ( در یک سطر نوضیح دهید . )

   2-   گنجاندن برنامه های تابستانی ، در چه مورد به ما می رسد ؟

  3-  دو مورد از نهادهایی که در امر بازی نقش دارند را نام ببرید .

   4-     ................................................................................................. ؟

  دانش زبانی ؛ « واج آرایی »

  واج‌آرایی تکرار یک یا چند واجصامتیا مصوتدر شعریا در نثر است ، که در کلمه‌های یک مصراع      یا بیت به گونه‌ای که آفریننده موسیقی درونی باشد و بر تأثیر شعر بیفزاید .                  موسیقی برخاسته از واج‌آرایی صامت‌ها عموماً محسوس‌تر از موسیقی‌است که از واج‌آرایی مصوت‌ها ایجاد می‌شود . با این حال مصوت‌ها نیز تأثیر خاصی در واج‌آرایی داشته‌اند ؛           قدما تکرار مصوت (-ِ) را تتابع اضافات می‌نامیده‌اند و چنین می‌پنداشتند که مانع روشنی و رسایی   سخن است در حالی که امروزه در ادبیات بر این باورند که این تکرار و همچنین تکرار مصوت «اُ» موسیقی بیت را بیشتر کرده و بر ثاثیر کلام می‌افزاید؛ مانند این بیت از سعدی:

  همچنین یکی از زیباترین نمونه‌های حس‌آمیزی را در این بیت حافظ می‌توان دید:

  در این بیت علاوه بر تکرار واج «س» در مصرع اوّل و واج «د» در مصرع دوم ، نکته دیگری که به واج‌آرایی زیبایی دوچندانی بخشیده است ، بردن ذهن خواننده با تکرار واج «د» به حال و هوای اماکن گنبدی شکل و پیچیده شدن و بازتاب صدای ضرب و آلات موسیقایی چون دف است.

  نغمۀ حروف

  وقتی واج‌آرایی بیانگر و یا یادآور صدای خاصی در طبیعت باشد، به آن نغمۀ حروف گفته می‌شود[۱]؛ مانند این شعر از فردوسی:

  در این شعرِ منوچهری واج «خ» و «ز» تکرار شده‌است. واج «خ» یادآور خرد شدن برگ پاییزیِ درختان در زیر پاست:

  پانویس

  منابــع

  ۱.فنون بلاغت و صناعات ادبی، علامه جلال‌الدین همایی، نشر هما، ویرایش اوّل، چاپ سی‌ویکم،

  ۲.آرایه‌های ادبی (قالب‌های شعر ، بیان و بدیع) ، کتاب سال سوم آموزش متوسطه ، شاخه نظری (رشته ادبیات و علوم انسانی) ، مولف: دکتر روح‌الله هادی

   بخوان و حفظ کن ؛

  درکتاب چار فصل زندگی

  صفحه ها پشت سر هم می روند

  هریک از این صفحه ها ، یک لحظه اند

  لحظه ها با شادی و غم می روند

  آفتاب و ماه ، یک خط در میان

  گاه پیدا ، گاه پنهان می شوند

  شادی و غم نیز هریک لحظه ای

  بر سر این سفره مهمان می شوند

  گاه اوج خنده ی ما گریه است

  گاه اوج گریه ی ما خنده است

  گریه ، دل را آبیاری می کند

  خنده یعنی اینکه دلها زنده است

  زندگی ترکیب شادی با غم است

  دوست می دارم من این پیوند را

  گرچه می گویند شادی بهتر است

  دوست دارم گریه با لبخند را

  قیصر امین پور

  حکایت :

  همه را می خواهم

   سلطان محمود پیری ضعیف را دید که پشتواره خار می کشد . بر او رحمش آمدگفت :

  « ای پیر ، دو سه دینار زر می خواهی یا  درازگوشی یا دو سه گوسفند یا باغی که به تو دهم تا از این زحمت خلاصی یابی » .

  پیر گفت : « زر بده تا در میان بندم و بر درازگوشی بنشینم و گوسفندان در پیش گیرم و به باغ بروم و به دولت تو در باقی عمرآن جا بیاسایم «   .
  سلطان را خوش آمد و فرمود چنان کردند .

  برگزیده ای از رساله دلگشا ی عبید زاکانی

  بخش نوشتاری

  جان بی جمال یاران میل چمن ندارد      هرکس که این ندارد حقّا که آن ندارد     حافظ

  لبخند تو خلاصه ی خوبی هاست      لختی بخند خنده ی گل زیباست     قیصر امین پور

  خیزید و خزآرید که هنگام خزان است   باد خنـک از جـانب خـوارزم وزان اسـت     منوچهری دامغانی

  هنوز زین همه نقاش ماه و اختر نیست      شبیه سازتر از اشگ من ثریا را       شهریار

  بادام = (                  ) ، (                 ) ، (                )    سو = (       ) ، (       ) ، (       )

  خاک = (                 ) ، (               ) ، (                  )   نان = (           ) ، (                ) ، (            )

  بابک = (          ) ، (            ) ، (           )        بن = (       ) ، (       ) ، (       )

  برای منتظر ماندن ، یک بهانه کافیست       ............................................................ 

  یکی از ویژگی های زیر را درمورد فرهنگ بومی و محلّی منطقه ی زندگیت انتخاب و راجع به آن ، 8 سطر توضیح بده . 

  منبع مطلب : www.salmani-moalem.blogfa.com

  مدیر محترم سایت www.salmani-moalem.blogfa.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  بیتا : ای کاش نگارش هم میذاشتین

  محمدرضا : نگارش نداره چرا /= اگه نگارش داشت عالی بود /=

  ناشناس : لطفاً درس آزاد نگارش بگذارید 🙏🙏

  ناشناس : لطفا نگارش را هم بگذرید ممنون میشم

  ناشناس : نگارشش کجاست. واقعا که.

  مرینت 😍 : سلام جواب کجاست

  پارسا : فارسی خوانداری خیلی خوب بود ولی اصلا نگارش نداره

  ناشناس : لطفا نگارش رو بزارید لطفا لطفا🙏🙏🙏

  ناشناس : آره منم باهات موافقم👌👌👍👍

  ناشناس : سلام میشه نگارش هم بفرستید

  محمد یاسین نادری : عالی ولی اگه نگارش داشت بهتر بود ممنون💗💗

  ناشناس : نگارش نداره خیلی بده من نگارش رو می خواستم😐😐😐

  سلنا : سلام.لطفا نگارش هم بگذارید با تشکر.

  ناشناس : لطفا نگارش را هم بگذرید ممنون میشم

  ناشناس : اگر نگارش بود بهتر

  پریسا : این درس در رابطه با فرهنگ بومی هست

  ملی : عالیییییی ممنون 👌👌

  مهدیه : عالی بود درجه یک 👌

  امیر علی : اگه دقت کنی هست

  دلجو : راست میگی خیلی خوبه

  یکتا : لطفا بد گویی نکنید یکیش هم خودم

  ستایش : لطفا نگارش هم بزارید

  پریسا : سلام عرض ادب و احترام از شما میخواهم لطفا وقتی توی اینرنت سرچ کردیم نگارش همون بیاره ممنون میشم🙂🙏🙏🙏🙏

  ثنا : لطفا نگارشم بگذارید ممنون میشم

  🙄🙄😐😐😑😑 : واقعا کاشکی دوستان بگن و نگارش ر هم بذارن😑😐🙄

  صدف : لطفا نگارش بگذارید🙏🙏

  خخ : نگارش نداره

  ناشناش : بله لطفا

  محمد یاسین نادری : بچه ها میای اینجا چت کنیم

  ‌‌‌ : نگارش نداره

  ریحانه عبدی : سلام اگه نگارش بزارید ممنون میشم

  mahya : لطفا درس فرهنگ بومی۲را کامل بزارید

  ناشناس : از نظر من که زیاد خوب نبود ای کاش مو ضو عات جالب تری را انتخاب می کردنند

  ناشناس : اگه میشه نگارشم بزارید ممنون

  اخه نازی : اخه نازی

  ناشناس : همیشه چیزی که درست می کنی باید کامل باشه

  ارمیا قلی نژاد : ⚘⚘⚘⚘⚘⚘

  ناشناس : لطفاً جواب درک مطلب هم بزارید ممنون

  احمدی : بله لطفا نگارش رو بزارین

  ناشناس : نگارش هم بگزارید

  دروغ : علی عالی عالی

  محمد اسحاق : جواب نگارش نيست اگه بود اين را نمى گفتم

  ناشناس : به نظر من هر کی از هوش خودش استفاده کنه بهتره

  ستایش : لطفا نگارش و بزارید چرا نگارش نمی زارید من نگارش خواستم

  ناشناس : نگارش هم حتماااااا بزاااااارید ممممنونم🙏🙏🙏🙏

  ناشناس : نگارش هم حتماااااا بزاااااارید ممممنونم🙏🙏🙏🙏

  ناشناس : سلام‌اگه‌نگارش‌روهم‌میگذاشتین‌بهتر‌بود

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  Raze 2 روز قبل
  0

  سلام

  محمد قلی 28 روز قبل
  1

  لطفا کامل بفرستید😖😖☹️☹️☹️

  ناشناس 2 ماه قبل
  2

  من اپشب شکس میخوام

  ناشناس 10 ماه قبل
  4

  سلام‌اگه‌نگارش‌روهم‌میگذاشتین‌بهتر‌بود

  AMlR 10 ماه قبل
  0

  سلام خوبی

  AMlR 10 ماه قبل
  -2

  چی

  AMlR 10 ماه قبل
  0

  سلام خوبی

  1
  AMlR 10 ماه قبل

  علیک

  AMlR 10 ماه قبل
  -1

  سلام دوست خوبم

  -1
  AMlR 10 ماه قبل

  علیک

  .... 10 ماه قبل
  1

  نگارش هم بزاریددددد😐🙂

  2
  AMlR 10 ماه قبل

  نه

  مصطفی بابائی 10 ماه قبل
  2

  سلام نگارش داشت خوب می شود

  0
  AMlR 10 ماه قبل

  بله

  عوضی 11 ماه قبل
  1

  عوضی

  ناشناس 12 ماه قبل
  -1

  سلام

  ریحانه عبدی 12 ماه قبل
  5

  سلام اگه نگارش بزارید ممنون میشم

  1
  AMlR 10 ماه قبل

  با شه

  ثنا 🍁 12 ماه قبل
  1

  سلام لطفا فرهنگ بومی ۲ نگارش اون بگذارید ممنون میشم زوتر بگذارید

  1
  AMlR 10 ماه قبل

  آره

  یع بنده خدا 12 ماه قبل
  0

  لامصبا ما نگارش میخوایم 🗿

  N 12 ماه قبل
  1

  عالی ممنونم از شما❤️👌👌👌👌👌👌☔

  1
  AMlR 10 ماه قبل

  😀😃🤣💋

  - 12 ماه قبل
  1

  ...... ای بابا 🍷🖤

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  ززل

  -2
  AMlR 10 ماه قبل

  😘

  پریسا 1 سال قبل
  6

  سلام عرض ادب و احترام از شما میخواهم لطفا وقتی توی اینرنت سرچ کردیم نگارش همون بیاره ممنون میشم🙂🙏🙏🙏🙏

  -2
  AMlR 10 ماه قبل

  باش

  فلور شاهنگ 1 سال قبل
  -1

  خوبه ولی نگارش نداره اگر داشت خوب میشد بازم ممنونم 😎📸

  -2
  AMlR 10 ماه قبل

  عشقم بوس

  1
  AMlR 10 ماه قبل

  دختر یا پسر

  0
  سارا 1 سال قبل

  مرسی فلور جان با نظرت موافقم 🎼🎷

  -1
  ناشناس 1 سال قبل

  بله

  2
  الی 1 سال قبل

  اره 🎧

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  خیلی بد بود..... حالم به هم خورد

  0
  AMlR 10 ماه قبل

  چرا من به سارا هستم

  2
  ناشناس 1 سال قبل

  خیلی بد بود

  ناشناس 1 سال قبل
  4

  نگارش هم حتماااااا بزاااااارید ممممنونم🙏🙏🙏🙏

  2
  AMlR 10 ماه قبل

  باش

  ناشناس 1 سال قبل
  4

  نگارش هم حتماااااا بزاااااارید ممممنونم🙏🙏🙏🙏

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  نگارش هم حتماااااا بزاااااارید ممممنونم🙏🙏🙏🙏

  0
  خععتل 1 ماه قبل

  تا نو.

  حه

  0
  AMlR 10 ماه قبل

  کصکش من فرستادم

  محمدرضا 1 سال قبل
  13

  نگارش نداره چرا /= اگه نگارش داشت عالی بود /=

  -2
  AMlR 10 ماه قبل

  امیگارد

  2
  ناشناس 1 سال قبل

  یس

  ستایش 1 سال قبل
  4

  لطفا نگارش و بزارید چرا نگارش نمی زارید من نگارش خواستم

  -2
  AMlR 10 ماه قبل

  چرا

  -1
  - 12 ماه قبل

  صفحه چند؟؟؟؟

  ستایش 1 سال قبل
  6

  لطفا نگارش هم بزارید

  بنیامین وکیلی 1 سال قبل
  3

  درس نگارش را دارم

  -1
  AMlR 10 ماه قبل

  به من چه

  سلنا 1 سال قبل
  7

  سلام.لطفا نگارش هم بگذارید

  با تشکر.

  0
  AMlR 10 ماه قبل

  باش

  ناشناس 1 سال قبل
  7

  نگارش نداره خیلی بده من نگارش رو می خواستم😐😐😐

  -1
  AMlR 10 ماه قبل

  باشه

  0
  - 12 ماه قبل

  همین رو توی نگارش بنویس

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  عالی بود ولی نگارش نداره

  لطفا نگارش هم بزارید

  2
  AMlR 10 ماه قبل

  چرا

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  بد بود

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  بد بود

  محمد اسحاق 1 سال قبل
  4

  جواب نگارش نيست

  اگه بود اين را نمى گفتم

  -1
  AMlR 10 ماه قبل

  SHs

  یکتا 1 سال قبل
  6

  لطفا بد گویی نکنید یکیش هم خودم

  محمد یاسین نادری 1 سال قبل
  5

  بچه ها میای اینجا چت کنیم

  0
  ناشناس 12 ماه قبل

  بله

  5
  ‌‌‌ 1 سال قبل

  نگارش نداره

  2
  سلام 1 سال قبل

  این خوبه ولی نگارش نداره

  هلنا محمودی 1 سال قبل
  0

  اونی که اسمش ادرینه خیلی اسمت دروغ یه خاک توسرت

  -1
  یع بنده خدا 12 ماه قبل

  وات ده هل؟

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  حالا دوستین؟ بچه ها با من

  دانیال زارعی 1 سال قبل
  2

  خوب بود من از روش تقلب کردم بچه ها با من دوست میشین؟

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  سلام خیلی بد است به نظر من نگارش هم میزاشتن بهتر بد اصلا آلی بود که میزاشتن

  -1
  ناشناس 1 سال قبل

  بد

  ناشناس 1 سال قبل
  4

  نگارش هم بگزارید

  ناشناس 1 سال قبل
  10

  نگارشش کجاست. واقعا که.

  محمد یاسین نادری 2 سال قبل
  7

  عالی ولی اگه نگارش داشت بهتر بود ممنون💗💗

  6
  دلجو 2 سال قبل

  راست میگی خیلی خوبه

  ناشناس 2 سال قبل
  3

  خیلی عالی

  4
  دروغ 1 سال قبل

  علی عالی عالی

  خخ 2 سال قبل
  5

  نگارش نداره

  ناشناس 2 سال قبل
  4

  لطفاً جواب درک مطلب هم بزارید ممنون

  بیتا 2 سال قبل
  17

  ای کاش نگارش هم میذاشتین

  4
  ناشناس 1 سال قبل

  به نظر من هر کی از هوش خودش استفاده کنه بهتره

  8
  ناشناس 2 سال قبل

  لطفا نگارش رو بزارید لطفا لطفا🙏🙏🙏

  پارسا 2 سال قبل
  8

  فارسی خوانداری خیلی خوب بود ولی اصلا نگارش نداره

  0
  AMlR 10 ماه قبل

  آها

  1
  دروغ 1 سال قبل

  من باهات موافقم 😘😘😘

  8
  ناشناس 2 سال قبل

  آره منم باهات موافقم👌👌👍👍

  صدف 2 سال قبل
  5

  لطفا نگارش بگذارید🙏🙏

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  خیلی بد

  0
  AMlR 10 ماه قبل

  بد بد

  ارمیا قلی نژاد 2 سال قبل
  4

  ⚘⚘⚘⚘⚘⚘

  0
  AMlR 10 ماه قبل

  😘😘😘😍🥰

  مهدیه 2 سال قبل
  6

  عالی بود درجه یک 👌

  0
  AMlR 10 ماه قبل

  امیگارد

  مرینت 😍 2 سال قبل
  8

  سلام جواب کجاست

  0
  AMlR 10 ماه قبل

  راست میگی

  -2
  پایین هست دقت کن 1 سال قبل

  😏

  6
  امیر علی 2 سال قبل

  اگه دقت کنی هست

  ناشناس 2 سال قبل
  7

  سلام میشه نگارش هم بفرستید

  0
  AMlR 10 ماه قبل

  فرستادم

  Nima 2 سال قبل
  3

  لطفا از نگارش هم بزارید

  4
  احمدی 1 سال قبل

  بله لطفا نگارش رو بزارین

  5
  ناشناش 2 سال قبل

  بله لطفا

  ناشناس 2 سال قبل
  3

  من اصلا نمره ی خوب نگرفتم

  0
  ۲۵۷ه‍ 9 ماه قبل

  خب به ما چه

  2
  AMlR 10 ماه قبل

  آها

  0
  ناشناس 2 سال قبل

  ما یاد گرفتیم

  ملک محمدی 2 سال قبل
  2

  سلام خوبه ولی چرا نگارش نداره

  2
  AMlR 10 ماه قبل

  داره

  ملی 2 سال قبل
  6

  عالیییییی ممنون 👌👌

  1
  AMlR 10 ماه قبل

  🖖

  🙄🙄😐😐😑😑 2 سال قبل
  5

  واقعا کاشکی دوستان بگن و نگارش ر هم بذارن😑😐🙄

  3
  AMlR 10 ماه قبل

  آره

  ناشناس 2 سال قبل
  3

  بله لطفا نگارش هم بزارین

  najmenabi89 2 سال قبل
  0

  من چیزی نمیدونم نگارش را هم بزار بای

  ناشناس 2 سال قبل
  4

  همیشه چیزی که درست می کنی باید کامل باشه

  ناشناس 2 سال قبل
  12

  لطفاً درس آزاد نگارش بگذارید 🙏🙏

  پریسا 2 سال قبل
  6

  این درس در رابطه با فرهنگ بومی هست

  1
  5368 9 ماه قبل

  خسته نباشی صبح بخیر

  2
  AMlR 10 ماه قبل

  ترسو جواب بده 🤣🤣😂😅🖖❤😘

  2
  AMlR 10 ماه قبل

  اره نازه

  4
  اخه نازی 2 سال قبل

  اخه نازی

  ناشناس 2 سال قبل
  6

  اگر نگارش بود بهتر

  2
  AMlR 10 ماه قبل

  گو نخور

  ثنا 2 سال قبل
  5

  لطفا نگارشم بگذارید ممنون میشم

  3
  AMlR 10 ماه قبل

  فرشته

  2
  AMlR 10 ماه قبل

  فرشته

  2
  AMlR 10 ماه قبل

  فرشته

  2
  AMlR 10 ماه قبل

  فرشته

  2
  AMlR 10 ماه قبل

  عشقم 😘💋❤

  4
  ناشناس 2 سال قبل

  اگه میشه نگارشم بزارید ممنون

  3
  فرشته 2 سال قبل

  اگه بگزارید ممنون میشویم

  ناشناس 2 سال قبل
  4

  از نظر من که زیاد خوب نبود ای کاش مو ضو عات جالب تری را انتخاب می کردنند

  0
  ناشناس 9 روز قبل

  بله

  0
  ناشناس 9 روز قبل

  بله

  1
  AMlR 10 ماه قبل

  آره

  ناشناس 2 سال قبل
  6

  لطفا نگارش را هم بگذرید ممنون میشم

  ناشناس 2 سال قبل
  11

  لطفا نگارش را هم بگذرید ممنون میشم

  1
  AMlR 10 ماه قبل

  میخام

  1
  Autosa 12 ماه قبل

  چیزی دیگه نمی خوای(:🤨

  mahya 2 سال قبل
  4

  لطفا درس فرهنگ بومی۲را کامل بزارید

  1
  AMlR 10 ماه قبل

  باش

  برای ارسال نظر کلیک کنید