توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  درس آزاد نگارش پنجم فرهنگ بومی 2

  1 بازدید

  درس آزاد نگارش پنجم فرهنگ بومی 2 را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  نمونه درس دوازدهم فارسی پنجم ابتدایی درس آزاد فرهنگ بومی ۲

  نمونه درس دوازدهم فارسی پنجم ابتدایی درس آزاد فرهنگ بومی ۲

  نمونه درس آزاد پنجم ابتدایی فرهنگ بومی ۲ صفحه ی ۸۹ همراه با درست و نادرست و درک مطلب صفحه ی ۹۰ درس دوازدهم فارسی پنجم ابتدایی فرهنگ بومی 2 و همچنین جواب سوالات درک و دریافت صفحه ۹۵ و ۹۶ در این نوشتار از ساینس هاب تقدیم شما خواهد شد.

  نمونه درس آزاد پنجم ابتدایی فرهنگ بومی ۲

  مانند نمونه‌ای که برای درس 7 فارسی پنجم ابتدایی (فرهنگ بومی 1) مشاهده کردید، در این صفحه نیز یک نمونه‌ی دیگر برای درس 12 فارسی پنجم ابتدایی (فرهنگ بومی 2)تقدیم شما عزیزان می‌شود و از آنجایی که درس دوازدهم در فصل نام آوران (فصل 4) آمده است و البته داغ بودن موضوع کرونا بنابراین ساینس هاب این نمونه را به معرفی خدیجه صبوحی که یکی از نام آوران و اولین شهید مدافع سلامت شهر اصفهان می‌باشد اختصاص می‌دهد.

   خدیجه صبوحی متولد تیرماه ۱۳۴۸، در روزهای پایانی خدمت ۳۰ ساله‌اش و در آستانه‌ی بازنشستگی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در حین خدمت به شهادت رسید. این بهورز در روستای جوزدان از توابع مرکز خدمات جامع سلامت منشیان مرکز بهداشت شماره یک اصفهان خدمت می‌کرد.

   شهید صبوحی بهورز خانه بهداشت جوزدان تا قبل از ابتلا به بیماری کرونا در جهت خدمت‌رسانی و انجام مراقبت‌های بهداشتی از افراد مختلف مانند زنان باردار، سالمندان و کودکان تلاش بسیاری می‌کرد. نخستین بانوی شهید مدافع سلامت اصفهان، نقش بسزایی در اطلاع‌رسانی، آموزش و غربالگری مردم در زمینه بیماری کرونا به‌ویژه در روستا‌ها داشت.

  خدیجه صبوحی دهمین شهید مدافع سلامت اصفهان و اولین بهورز مدافع سلامت استان اصفهان بود که پس از حدود ۲۰ روز جدال با بیماری کووید-۱۹ در بیمارستان الزهرا اصفهان، سرانجام ۱۹ آبان ۹۹ در سن ۵۱ سالگی فوت کرد. مراسم تشییع پیکر شهید صبوحی صبح روز پنجشنبه ۲۲ آبان ۹۹ با رعایت موارد بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی در مرکز بهداشت شماره یک اصفهان برگزار شد.

  همین نمونه درس آزاد برای صفحه ی 89 فارسی پنجم ابتدایی فرهنگ بومی 2 را می‌توانید در عکس زیر نیز مشاهده کرده و در صورت تمایل آن را ذخیره نمایید.

  ❤ ساینس هاب ❤

  درس دوازدهم فارسی پنجم ابتدایی فرهنگ بومی 2

  درست و نادرست صفحه 90 درس آزاد فارسی پنجم ابتدایی

  اکنون از دلِ نمونه درس آزاد فرهنگ بومی 2 کلاس پنجم که در بخش قبلی تقدیمتان شد، تعدادی جمله‌ی درست و نادرست طرح می‌کنیم:

  1️⃣ خدیجه صبوحی نخستین بانوی شهید مدافع سلامت اصفهان است. (درست)

  2️⃣ خدیجه صبوحی بر اثر کهولت سن درگذشت. (نادرست)

  3️⃣  خدیجه صبوحی نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و آموزش در زمینه‌ی بیماری کرونا در روستا‌ها داشت (درست)

  ❤ Sci-HuB.iR ❤

  درک مطلب فرهنگ بومی ۲ فارسی پنجم دبستان

  درک و مطلب درس ۱۲ فارسی پنجم با جواب

  1️⃣ خدیجه صبوحی چند سال به عنوان بهورز خدمت کرد؟

  30 سال

  2️⃣ خدیجه صبوحی چند روز با ویروس کرونا دست و پنجه نرم کرد؟

  تقریباً 20 روز

  به پرستاران، دکترها و کلیه‌ی کادر درمانی که در زمینه‌ی مبارزه با ویروس کرونا قعالیت کرده و برای سلامتی مردم مبارزه می‌کنند و در این راه فوت می‌کنند، شهید مدافع سلامت گفته می‌شود.

  در بخش بعدی با جواب سوالات درک و دریافت صفحه ی 95 و جواب صفحه 96 فارسی پنجم ابتدایی همراه باشید.

  درک و دریافت درس دوازدهم فارسی پنجم ابتدایی با جواب

  جواب درک و دریافت صفحه 95 فارسی پنجم

  چون موی کودک مثل پیرمردها سفید بود و سام از این مسئله شرمسار بود و نمی‌خواست کسی کودک را ببیند.

  سیمرغ همچون دایه‌ای مهربان، کودک را بزرگ کرد، برخلافِ سام که با بی‌رحمی فرزندش را در کوه البرز رها کرده بود.

  رفتار سام را نمی‌پسندم زیرا فرزند بی‌گناهش را تنها به خاطر شکل ظاهری‌اش طَرد کرد و هنگامی که فرزندش بزرگ شد و به جوانی قدرتمند تبدیل شد به سراغ او رفت.

  حکایت بوعلی و بانگ گاو کلاس پنجم

  جواب صفحه 96 فارسی پنجم دبستان

  ✅ مفهوم این حکایت با کدام مثل تناسب دارد؟

  امیدوارم نمونه درس آزاد فرهنگ بومی ۲ و جواب سوالات درس دوازدهم فارسی پنجم شامل درک مطلب و درست و نادرست صفحه ۹۰، درک و دریافت صفحه ۹۵ و ۹۶ درس ۱۲ فارسی پنجم ابتدایی مورد رضایت شما عزیزان کلاس پنجمی واقع شده باشد و از ساینس هاب راضی باشید. برای دسترسی به سایر دروس از برچسب های زیر استفاده کنید.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درس ازاد دوازدهم کلاس پنجم فرهنگ بومی 2 صفحه 64 و 65 و 66 کتاب نگارش

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درس آزاد فارسی ( دوازدهم ) پایه ی پنجم

  به نام یزدان پاک

  درس دوازدهم ( آزاد ) پایه ی پنجم ابتدایی قسمت فرهنگ بومی و محلّی

  بازی های بومی و سنتی میراثی از گذشته

  در لغت نامه های فارسی بازی به سرگرمی، مشغولیت ، تفریح ، لعب ، کار، ورزش و فریب معنی شده است. زیست شناسان و روان شناسان نیز در مورد بازی نظرات مختلفی را ارائه داده اند   و براین باورندکه علاقه ی انسان به بازی به کنجکاوی وی درکشف و شناخت محیط اطراف  ارتباط دارد و روان شناسان نیز می گویند نیاز انسان به بازی در حقیقت مصرف انرژی نهفته       در وجود اوست و البته جامعه شناسان نیز بازی را وسیله ای برای تمرین انسان در زندگی اجتماعی توصیف می کنند .

  برخی نیز بر این باورند ، بازی خود هنری است که ناشی از فرهنگ و آداب و سنن هر جامعه   می باشد .

   اگر بخواهیم به این مقوله ، عمیق تر بنگریم ، باید بگوییم که بازی همه نظرات و تعاریف فوق را دربرمی گیرد .

  درکشورپهناور ایران که از تنوع اقلیمی و قوم و قبیله ای خاصی برخوردار است ،                 انواع بازی و سرگرمی رواج داشته و دارد . این بازی ها درمراسم عروسی ، قبل و بعد از آغاز کاشت و برداشت محصولات کشاورزی  و شب نشینی ها …اجرا می شده است .

  این که بازی ها از چه زمانی و مکانی آغاز شده اند اطلاع دقیقی در دست نیست ولی از      نوشته ها ، کتیبه ها و نقوش غارها و دیوارها چنین استنباط می شود که بازی ها درحقیقت نوعی سخن گفتن ، انتقال اطلاعات و معلومات ، ایجاد و حفظ  آمادگی جسمانی برای جنگ ها ، ایجاد سرور ونشاط و  شکرگذاری به درگاه خداوند بوده است . بازی ها ویژگی های خاص خود را دار هستند که می توان به ابزار ، امکانات مکان ، گستره  ، سن و جنسیت بازی اشاره کرد.

  یکی از بزرگ ترین دغدغه ی انسان عصر حاضر به ویژه در کشور ما ، چگونگی پر کردن اوقات فراغت است .

   همه ساله به ویژه در ایام تابستان دستگاه های اجرایی بسیج می شوند تا زمینه ی پر کردن اوقات فراغت میلیون ها دانش آموز را کهتنها به برپایی کلاس های درسی ، علمی و هنری محدود می شود و نزد نوجوانان و جوانان چندان جایگاهی ندارد فراهم کنند . جاذبه نداشتن برنامه های اوقات فراغت دیکته شده و فاقد روح شادی و نشاط ، عدم وجود امکانات                 و شرایط لازم  برای گذران اوقات فراغت ، نبود شناخت  اقشار مختلف نسبت به فرهنگ ،        آداب و سنت های گذشته و بازی ها وباعث شده است  تا اوقات فراغت بسیاری از جوانان          و حتی بزرگ سالان به بطالت بگذرد .در این بین نهادهای فرهنگی و ورزشی مثل فرهنگ           و ارشاد اسلامی ، صدا و سیما ، تربیت بدنی ، میراث فرهنگی ، ایرانگردی و جهانگردی                و جهاد کشاورزی نقش بسزایی در شناساندن بازی به مردم دارند.

  برگزاری جشن های خرمن، جشن مهرگان، بیس شیش عید ماه و…تولید برخی برنامه های محلی از جمله این فعالیت هاست . برای مثال در استان مازندران تاکنون حدود  ۱۴۷ بازی شناسایی      شده است.

  این بازی ها از نظر مکان اجرا ۹۱ بازی در فضای باز( مانندمیادین روستا، زمین های کشاورزی      و دامنه ی کوه و جنگل) و ۳۲ بازی در فضای بسته (مانند اتاق ) انجام می گیرد .هم چنین       ۱۱۳ بازی صرفاً حالت بازی سرگرمی و بقیه نمایشی – ورزشی و .. می باشد.                            یکی از ویژگی های مهم بازی های محلی و بومی ، استفاده از ابزار  و امکانات محل زندگی        و عدم نیاز به تجهیزات و اماکن خاص است.

  عمده امکانات و ابزار مورد نیاز بازی ها شامل چوب، خاک ، سنگ ، پارچه ، استخوان طناب ، توپ ، کلاه ، کمربند ، شلاق ، گردو ، سیب ، پرتقال و…می باشد  .  دیگر این که برای هر گروه سنی      بازی های خاصی وجود دارد.

   

  درست و نادرست :

  1-     انسان برای پر کردن اوقات فراغت هیچ دغدغه ای ندارد . (             )

  2-     ابزار ، امکانات مکان ، گستره  ، سن و جنسیت از جمله ویژگی های خاص بازی هستند . (            )

  3-     چوب ، سنگ ، طناب و ... از جمله وسایل بازی هستند . (                  )

  درک مطلب :

  1-     نظر روانشناسان و زیست شناسان در مورد بازی چیست ؟ ( در یک سطر نوضیح دهید . )

   2-   گنجاندن برنامه های تابستانی ، در چه مورد به ما می رسد ؟

  3-  دو مورد از نهادهایی که در امر بازی نقش دارند را نام ببرید .

   4-     ................................................................................................. ؟

  دانش زبانی ؛ « واج آرایی »

  واج‌آرایی تکرار یک یا چند واجصامتیا مصوتدر شعریا در نثر است ، که در کلمه‌های یک مصراع      یا بیت به گونه‌ای که آفریننده موسیقی درونی باشد و بر تأثیر شعر بیفزاید .                  موسیقی برخاسته از واج‌آرایی صامت‌ها عموماً محسوس‌تر از موسیقی‌است که از واج‌آرایی مصوت‌ها ایجاد می‌شود . با این حال مصوت‌ها نیز تأثیر خاصی در واج‌آرایی داشته‌اند ؛           قدما تکرار مصوت (-ِ) را تتابع اضافات می‌نامیده‌اند و چنین می‌پنداشتند که مانع روشنی و رسایی   سخن است در حالی که امروزه در ادبیات بر این باورند که این تکرار و همچنین تکرار مصوت «اُ» موسیقی بیت را بیشتر کرده و بر ثاثیر کلام می‌افزاید؛ مانند این بیت از سعدی:

  همچنین یکی از زیباترین نمونه‌های حس‌آمیزی را در این بیت حافظ می‌توان دید:

  در این بیت علاوه بر تکرار واج «س» در مصرع اوّل و واج «د» در مصرع دوم ، نکته دیگری که به واج‌آرایی زیبایی دوچندانی بخشیده است ، بردن ذهن خواننده با تکرار واج «د» به حال و هوای اماکن گنبدی شکل و پیچیده شدن و بازتاب صدای ضرب و آلات موسیقایی چون دف است.

  نغمۀ حروف

  وقتی واج‌آرایی بیانگر و یا یادآور صدای خاصی در طبیعت باشد، به آن نغمۀ حروف گفته می‌شود[۱]؛ مانند این شعر از فردوسی:

  در این شعرِ منوچهری واج «خ» و «ز» تکرار شده‌است. واج «خ» یادآور خرد شدن برگ پاییزیِ درختان در زیر پاست:

  پانویس

  منابــع

  ۱.فنون بلاغت و صناعات ادبی، علامه جلال‌الدین همایی، نشر هما، ویرایش اوّل، چاپ سی‌ویکم،

  ۲.آرایه‌های ادبی (قالب‌های شعر ، بیان و بدیع) ، کتاب سال سوم آموزش متوسطه ، شاخه نظری (رشته ادبیات و علوم انسانی) ، مولف: دکتر روح‌الله هادی

   بخوان و حفظ کن ؛

  درکتاب چار فصل زندگی

  صفحه ها پشت سر هم می روند

  هریک از این صفحه ها ، یک لحظه اند

  لحظه ها با شادی و غم می روند

  آفتاب و ماه ، یک خط در میان

  گاه پیدا ، گاه پنهان می شوند

  شادی و غم نیز هریک لحظه ای

  بر سر این سفره مهمان می شوند

  گاه اوج خنده ی ما گریه است

  گاه اوج گریه ی ما خنده است

  گریه ، دل را آبیاری می کند

  خنده یعنی اینکه دلها زنده است

  زندگی ترکیب شادی با غم است

  دوست می دارم من این پیوند را

  گرچه می گویند شادی بهتر است

  دوست دارم گریه با لبخند را

  قیصر امین پور

  حکایت :

  همه را می خواهم

   سلطان محمود پیری ضعیف را دید که پشتواره خار می کشد . بر او رحمش آمدگفت :

  « ای پیر ، دو سه دینار زر می خواهی یا  درازگوشی یا دو سه گوسفند یا باغی که به تو دهم تا از این زحمت خلاصی یابی » .

  پیر گفت : « زر بده تا در میان بندم و بر درازگوشی بنشینم و گوسفندان در پیش گیرم و به باغ بروم و به دولت تو در باقی عمرآن جا بیاسایم «   .
  سلطان را خوش آمد و فرمود چنان کردند .

  برگزیده ای از رساله دلگشا ی عبید زاکانی

  بخش نوشتاری

  جان بی جمال یاران میل چمن ندارد      هرکس که این ندارد حقّا که آن ندارد     حافظ

  لبخند تو خلاصه ی خوبی هاست      لختی بخند خنده ی گل زیباست     قیصر امین پور

  خیزید و خزآرید که هنگام خزان است   باد خنـک از جـانب خـوارزم وزان اسـت     منوچهری دامغانی

  هنوز زین همه نقاش ماه و اختر نیست      شبیه سازتر از اشگ من ثریا را       شهریار

  بادام = (                  ) ، (                 ) ، (                )    سو = (       ) ، (       ) ، (       )

  خاک = (                 ) ، (               ) ، (                  )   نان = (           ) ، (                ) ، (            )

  بابک = (          ) ، (            ) ، (           )        بن = (       ) ، (       ) ، (       )

  برای منتظر ماندن ، یک بهانه کافیست       ............................................................ 

  یکی از ویژگی های زیر را درمورد فرهنگ بومی و محلّی منطقه ی زندگیت انتخاب و راجع به آن ، 8 سطر توضیح بده . 

  منبع مطلب : www.salmani-moalem.blogfa.com

  مدیر محترم سایت www.salmani-moalem.blogfa.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  بیتا : ای کاش نگارش هم میذاشتین

  محمدرضا : نگارش نداره چرا /= اگه نگارش داشت عالی بود /=

  ناشناس : لطفاً درس آزاد نگارش بگذارید 🙏🙏

  ناشناس : لطفا نگارش را هم بگذرید ممنون میشم

  ناشناس : نگارشش کجاست. واقعا که.

  مرینت 😍 : سلام جواب کجاست

  ناشناس : لطفا نگارش رو بزارید لطفا لطفا🙏🙏🙏

  ناشناس : آره منم باهات موافقم👌👌👍👍

  پریسا : سلام عرض ادب و احترام از شما میخواهم لطفا وقتی توی اینرنت سرچ کردیم نگارش همون بیاره ممنون میشم🙂🙏🙏🙏🙏

  ناشناس : سلام میشه نگارش هم بفرستید

  پارسا : فارسی خوانداری خیلی خوب بود ولی اصلا نگارش نداره

  محمد یاسین نادری : عالی ولی اگه نگارش داشت بهتر بود ممنون💗💗

  ناشناس : نگارش نداره خیلی بده من نگارش رو می خواستم😐😐😐

  سلنا : سلام.لطفا نگارش هم بگذارید با تشکر.

  مهدیه : عالی بود درجه یک 👌

  امیر علی : اگه دقت کنی هست

  دلجو : راست میگی خیلی خوبه

  محمد یاسین نادری : بچه ها میای اینجا چت کنیم

  ‌‌‌ : نگارش نداره

  ستایش : لطفا نگارش هم بزارید

  ناشناس : لطفا نگارش را هم بگذرید ممنون میشم

  ناشناس : اگر نگارش بود بهتر

  پریسا : این درس در رابطه با فرهنگ بومی هست

  ملی : عالیییییی ممنون 👌👌

  صدف : لطفا نگارش بگذارید🙏🙏

  خخ : نگارش نداره

  ناشناش : بله لطفا

  یکتا : لطفا بد گویی نکنید یکیش هم خودم

  ثنا : لطفا نگارشم بگذارید ممنون میشم

  ناشناس : اگه میشه نگارشم بزارید ممنون

  🙄🙄😐😐😑😑 : واقعا کاشکی دوستان بگن و نگارش ر هم بذارن😑😐🙄

  ارمیا قلی نژاد : ⚘⚘⚘⚘⚘⚘

  ناشناس : لطفاً جواب درک مطلب هم بزارید ممنون

  احمدی : بله لطفا نگارش رو بزارین

  ناشناس : نگارش هم بگزارید

  دروغ : علی عالی عالی

  محمد اسحاق : جواب نگارش نيست اگه بود اين را نمى گفتم

  ناشناس : به نظر من هر کی از هوش خودش استفاده کنه بهتره

  ستایش : لطفا نگارش و بزارید چرا نگارش نمی زارید من نگارش خواستم

  ناشناس : نگارش هم حتماااااا بزاااااارید ممممنونم🙏🙏🙏🙏

  ریحانه عبدی : سلام اگه نگارش بزارید ممنون میشم

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  سلام‌اگه‌نگارش‌روهم‌میگذاشتین‌بهتر‌بود

  AMlR 1 ماه قبل
  -1

  سلام خوبی

  حعپهمیهحس 1 ماه قبل
  -2

  من هیچی بلد نیستم

  AMlR 1 ماه قبل
  -1

  عشق

  AMlR 1 ماه قبل
  -1

  سلام خوبی عزیزم عشقم

  AMlR 1 ماه قبل
  -1

  چی

  AMlR 1 ماه قبل
  -1

  سلام خوبی

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  علیک

  AMlR 1 ماه قبل
  -1

  سلام دوست خوبم

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  علیک

  .... 1 ماه قبل
  2

  نگارش هم بزاریددددد😐🙂

  -1
  دیگه خودت زحمت بکش به کم 29 روز قبل

  ولا

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  نه

  مصطفی بابائی 1 ماه قبل
  1

  سلام نگارش داشت خوب می شود

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  بله

  ناشناس 3 ماه قبل
  -2

  سلام

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  خوبی

  ریحانه عبدی 3 ماه قبل
  4

  سلام اگه نگارش بزارید ممنون میشم

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  با شه

  ثنا 🍁 3 ماه قبل
  2

  سلام لطفا فرهنگ بومی ۲ نگارش اون بگذارید ممنون میشم زوتر بگذارید

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  آره

  ناشناس 3 ماه قبل
  -2

  س

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  سلا

  یع بنده خدا 3 ماه قبل
  1

  لامصبا ما نگارش میخوایم 🗿

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  برای چی

  N 3 ماه قبل
  -1

  عالی ممنونم از شما❤️👌👌👌👌👌👌☔

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  😀😃🤣💋

  - 3 ماه قبل
  1

  ...... ای بابا 🍷🖤

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  ال

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  دادا

  دخی 3 ماه قبل
  -1

  معلم من گفت در رابطع با بوشهر ولی تو هر سایتی میرم در را با بوشهر پیدا نمیشه

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  چرا

  ناشناس 3 ماه قبل
  -1

  ززل

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  😘

  پریسا 4 ماه قبل
  8

  سلام عرض ادب و احترام از شما میخواهم لطفا وقتی توی اینرنت سرچ کردیم نگارش همون بیاره ممنون میشم🙂🙏🙏🙏🙏

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  باش

  ناشناس 4 ماه قبل
  -2

  خیلی بده نگارش نداره

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  چرا

  فلور شاهنگ 4 ماه قبل
  0

  خوبه ولی نگارش نداره اگر داشت خوب میشد بازم ممنونم 😎📸

  -1
  AMlR 1 ماه قبل

  عشقم بوس

  -1
  AMlR 1 ماه قبل

  دختر یا پسر

  1
  سارا 4 ماه قبل

  مرسی فلور جان با نظرت موافقم 🎼🎷

  -1
  ناشناس 4 ماه قبل

  بله

  2
  الی 4 ماه قبل

  اره 🎧

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  خیلی بد بود..... حالم به هم خورد

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  چرا من به سارا هستم

  1
  ناشناس 4 ماه قبل

  خیلی بد بود

  ناشناس 4 ماه قبل
  3

  نگارش هم حتماااااا بزاااااارید ممممنونم🙏🙏🙏🙏

  1
  AMlR 1 ماه قبل

  باش

  ناشناس 4 ماه قبل
  4

  نگارش هم حتماااااا بزاااااارید ممممنونم🙏🙏🙏🙏

  ناشناس 4 ماه قبل
  3

  نگارش هم حتماااااا بزاااااارید ممممنونم🙏🙏🙏🙏

  1
  AMlR 1 ماه قبل

  کصکش من فرستادم

  محمدرضا 4 ماه قبل
  12

  نگارش نداره چرا /= اگه نگارش داشت عالی بود /=

  -2
  AMlR 1 ماه قبل

  امیگارد

  2
  ناشناس 4 ماه قبل

  یس

  ستایش 4 ماه قبل
  4

  لطفا نگارش و بزارید چرا نگارش نمی زارید من نگارش خواستم

  -2
  AMlR 1 ماه قبل

  چرا

  -1
  - 3 ماه قبل

  صفحه چند؟؟؟؟

  ستایش 4 ماه قبل
  6

  لطفا نگارش هم بزارید

  بنیامین وکیلی 4 ماه قبل
  3

  درس نگارش را دارم

  -1
  AMlR 1 ماه قبل

  به من چه

  سلنا 4 ماه قبل
  7

  سلام.لطفا نگارش هم بگذارید

  با تشکر.

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  باش

  ناشناس 4 ماه قبل
  7

  نگارش نداره خیلی بده من نگارش رو می خواستم😐😐😐

  -1
  AMlR 1 ماه قبل

  باشه

  0
  - 3 ماه قبل

  همین رو توی نگارش بنویس

  ناشناس 4 ماه قبل
  2

  عالی بود ولی نگارش نداره

  لطفا نگارش هم بزارید

  1
  AMlR 1 ماه قبل

  چرا

  -1
  ناشناس 3 ماه قبل

  بد بود

  -1
  ناشناس 3 ماه قبل

  بد بود

  انشرلی 4 ماه قبل
  -2

  عالیییییی

  ولی بدون نگارششششششششش

  0
  اسکل گاو اوزی خر🤣 4 ماه قبل

  کجاش عالیه

  0
  اسکل گاو اوزی خر🤣 4 ماه قبل

  کجاش عالیه

  محمد اسحاق 5 ماه قبل
  4

  جواب نگارش نيست

  اگه بود اين را نمى گفتم

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  SHs

  -1
  طاها 3 ماه قبل

  Nemati

  یکتا 5 ماه قبل
  5

  لطفا بد گویی نکنید یکیش هم خودم

  محمد یاسین نادری 5 ماه قبل
  6

  بچه ها میای اینجا چت کنیم

  1
  ناشناس 3 ماه قبل

  بله

  -2
  النا 4 ماه قبل

  نگارش رو باید خودتون بنویسید یکم از خلاقیت خودتون استفاده کنید

  6
  ‌‌‌ 4 ماه قبل

  نگارش نداره

  3
  سلام 4 ماه قبل

  این خوبه ولی نگارش نداره

  هلنا محمودی 5 ماه قبل
  1

  اونی که اسمش ادرینه خیلی اسمت دروغ یه خاک توسرت

  0
  یع بنده خدا 3 ماه قبل

  وات ده هل؟

  ناشناس 5 ماه قبل
  -1

  حالا دوستین؟ بچه ها با من

  دانیال زارعی 5 ماه قبل
  2

  خوب بود من از روش تقلب کردم بچه ها با من دوست میشین؟

  ناشناس 5 ماه قبل
  3

  سلام خیلی بد است به نظر من نگارش هم میزاشتن بهتر بد اصلا آلی بود که میزاشتن

  0
  ناشناس 5 ماه قبل

  بد

  ناشناس 6 ماه قبل
  4

  نگارش هم بگزارید

  ناشناس 6 ماه قبل
  10

  نگارشش کجاست. واقعا که.

  محمد یاسین نادری 1 سال قبل
  7

  عالی ولی اگه نگارش داشت بهتر بود ممنون💗💗

  6
  دلجو 1 سال قبل

  راست میگی خیلی خوبه

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  خیلی عالی

  4
  دروغ 5 ماه قبل

  علی عالی عالی

  خخ 1 سال قبل
  5

  نگارش نداره

  ناشناس 1 سال قبل
  4

  لطفاً جواب درک مطلب هم بزارید ممنون

  بیتا 1 سال قبل
  17

  ای کاش نگارش هم میذاشتین

  4
  ناشناس 5 ماه قبل

  به نظر من هر کی از هوش خودش استفاده کنه بهتره

  8
  ناشناس 1 سال قبل

  لطفا نگارش رو بزارید لطفا لطفا🙏🙏🙏

  پارسا 1 سال قبل
  7

  فارسی خوانداری خیلی خوب بود ولی اصلا نگارش نداره

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  آها

  1
  دروغ 5 ماه قبل

  من باهات موافقم 😘😘😘

  8
  ناشناس 1 سال قبل

  آره منم باهات موافقم👌👌👍👍

  صدف 1 سال قبل
  5

  لطفا نگارش بگذارید🙏🙏

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  خیلی بد

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  بد بد

  ارمیا قلی نژاد 1 سال قبل
  4

  ⚘⚘⚘⚘⚘⚘

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  😘😘😘😍🥰

  مهدیه 1 سال قبل
  6

  عالی بود درجه یک 👌

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  امیگارد

  مرینت 😍 1 سال قبل
  8

  سلام جواب کجاست

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  راست میگی

  -2
  پایین هست دقت کن 6 ماه قبل

  😏

  6
  امیر علی 1 سال قبل

  اگه دقت کنی هست

  ناشناس 1 سال قبل
  7

  سلام میشه نگارش هم بفرستید

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  فرستادم

  Nima 1 سال قبل
  2

  لطفا از نگارش هم بزارید

  4
  احمدی 6 ماه قبل

  بله لطفا نگارش رو بزارین

  5
  ناشناش 1 سال قبل

  بله لطفا

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  من اصلا نمره ی خوب نگرفتم

  0
  ۲۵۷ه‍ 22 روز قبل

  خب به ما چه

  1
  AMlR 1 ماه قبل

  آها

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  ما یاد گرفتیم

  ملک محمدی 1 سال قبل
  1

  سلام خوبه ولی چرا نگارش نداره

  1
  AMlR 1 ماه قبل

  داره

  ملی 1 سال قبل
  5

  عالیییییی ممنون 👌👌

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  🖖

  🙄🙄😐😐😑😑 1 سال قبل
  4

  واقعا کاشکی دوستان بگن و نگارش ر هم بذارن😑😐🙄

  2
  AMlR 1 ماه قبل

  آره

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  بله لطفا نگارش هم بزارین

  najmenabi89 1 سال قبل
  -1

  من چیزی نمیدونم نگارش را هم بزار بای

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  همیشه چیزی که درست می کنی باید کامل باشه

  ناشناس 1 سال قبل
  11

  لطفاً درس آزاد نگارش بگذارید 🙏🙏

  پریسا 1 سال قبل
  5

  این درس در رابطه با فرهنگ بومی هست

  0
  5368 22 روز قبل

  خسته نباشی صبح بخیر

  1
  AMlR 1 ماه قبل

  ترسو جواب بده 🤣🤣😂😅🖖❤😘

  1
  AMlR 1 ماه قبل

  اره نازه

  -1
  پرنین 6 ماه قبل

  چرا کامل نیست

  2
  اخه نازی 1 سال قبل

  اخه نازی

  ناشناس 1 سال قبل
  5

  اگر نگارش بود بهتر

  1
  AMlR 1 ماه قبل

  گو نخور

  ثنا 1 سال قبل
  4

  لطفا نگارشم بگذارید ممنون میشم

  1
  AMlR 1 ماه قبل

  فرشته

  1
  AMlR 1 ماه قبل

  فرشته

  1
  AMlR 1 ماه قبل

  فرشته

  1
  AMlR 1 ماه قبل

  فرشته

  1
  AMlR 1 ماه قبل

  عشقم 😘💋❤

  4
  ناشناس 1 سال قبل

  اگه میشه نگارشم بزارید ممنون

  2
  فرشته 1 سال قبل

  اگه بگزارید ممنون میشویم

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  از نظر من که زیاد خوب نبود ای کاش مو ضو عات جالب تری را انتخاب می کردنند

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  آره

  ناشناس 1 سال قبل
  5

  لطفا نگارش را هم بگذرید ممنون میشم

  ناشناس 1 سال قبل
  10

  لطفا نگارش را هم بگذرید ممنون میشم

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  میخام

  0
  Autosa 3 ماه قبل

  چیزی دیگه نمی خوای(:🤨

  mahya 1 سال قبل
  3

  لطفا درس فرهنگ بومی۲را کامل بزارید

  0
  AMlR 1 ماه قبل

  باش

  برای ارسال نظر کلیک کنید