در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  درست كردن كتاب داستان با مقوا

  1 بازدید

  درست كردن كتاب داستان با مقوا را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  آموزش تصویری ساخت کتاب داستان زیبا و دوست داشتنی برای کودکان

  آموزش تصویری ساخت کتاب داستان زیبا و دوست داشتنی برای کودکان

  درست کردن کتاب داستان برای کودکان پیشنهاد جذابی است که علاوه بر ایجاد سرگرمی و اشتیاق در بچه ها برای بزرگتر ها نیز تجربه جدید و جذابی خواهد بود، حال برای یادگیری آموزش ساختن کتاب قصه کودکانه با استفاده از مقوا، کاغذ رنگی و چسب می توانید در ادامه این مقاله همراه ما شوید.

  ایده ساخت کتاب داستان برای کودکان

  همانطور که گفتیم، درست کردن کتاب سرگرمی جذابی برای بچه ها و حتی بزرگتر ها می باشد که می توانید از سنین پایین به کودکان یاد دهید، زیرا این کار علاوه بر ایجاد سرگرمی موجب رشد و خلاقیت کودک و نیز علاقه وی به کتاب خواندن می شود.

  حال می توانید در ادامه روش ساختن یک کتاب قصه کودکانه را فرابگیرید، البته درست کردن کتاب قصه با توجه به ذوق و سلیقه کودکان مختلف می تواند متفاوت باشد و ساختن این خلاقیت را می توانند با کمک والدینشان و یا یک بزرگتر انجام دهند.

   ساختن کتاب داستان

  وسایل مورد نیاز

  آموزش ساخت کتاب داستان

  آموزش ساخت کتاب قصه کوچک برای بچه ها

  تعدادی کاغذ آچار (A4) را بر روی هم قرار دهید و یکبار به شکل طولی و سپس به شکل عرضی از وسط تا بزنید، بعد کاغذ ها را از قسمت تاخوردگی با قیچی برش بزنید.

   ساختن کتاب داستان زیبا و جذاب

   ایده ساخت کتاب قصه خواندنی

  اکنون کاغذ های قیچی کرده را مانند تصویر زیر از وسط و به صورت طولی تا کنید و بر روی قسمت تا خورده دست بکشید تا فیکس شود.

   ساخت کتاب قصه جالب

   ساخت کتاب قصه جذاب و خواندنی

  سپس کاغذ های تا خورده را روی هم بگذارید به طوری که کاملا بر روی هم منطبق باشند و بعد با وصل کردن گیره کاغذ به لبه های کاغذها می توانید آنها را روی هم فیکس کنید.

   آموزش ساخت کتاب داستانی جالب

  سمت دیگر دفترچه که در واقع قسمت لبه های تا خورده کاغذ می باشد را نیز به صورت کامل با چسب حرارتی آغشته کنید.

   ساخت کتاب داستانی زیبا

  اکنون ساختار کلی کتاب ساخته شده است و باید به سراغ درست کردن جلد کتاب بروید. برای این منظور سایز جلد را از روی بدنه کتاب اندازه بگیرید و بعد اندازه آن را بر روی مقوا پیاده کنید.

   ساختن کتاب داستان جالب

  برای این منظور مقوایی را که هر سمت آن (به جز سمتی که بر روی لبه چسب خورده دفترچه قرار می گیرد) به اندازه تقریبا ۰.۵ سانتی متر بزرگتر از بدنه کتاب اندازه گرفته اید را برش بزنید، حال از روی این مقوا، مقوای دیگری تهیه کنید.

   ساخت کتاب داستان زیبا

  سپس برای وصل کردن دو تکه مقوا به هم به یک کاغذ آچار نیاز دارید و مانند اولین مرحله ساخت کتاب داستان لازم است، یک چهارم آن را جدا کنید و این دفعه باید دو خط تا در وسط کاغذ به شکلی که در تصویر می بینید، ایجاد نمایید.

   ساختن کتاب داستان جذاب

  برای ایجاد این دو خط تا، می توانید مانند تصویر به جای تا کردن کاغذ از وسط، هر دفعه کاغذ را با فاصله یک سانتی متر از لبه دیگر قرار دهید و سپس دو مقوا برش زده را با چسب ماتیکی بر روی کاغذ آماده کرده در مرحله قبلی بچسبانید، حال دفترچه شما آماده شده و می توانید با یک کاغذ طرحدار آن را تزیین کنید و یا اینکه از روش های دیگر و به دلخواه تان آن را دیزاین نمایید.

  درست کردن کتاب قصه

  در صورتی که از کاغذی طرحدار برای جلد کردن کتاب داستان استفاده می کنید، باید هر سمت آن به اندازه ۱.۵ سانتی متر بزرگتر از جلد ساخته شده برای کتاب قصه تان باشد و در صورتی که علاقمندید روی جلد را با سلیقه خودتان طراحی کنید، می توانید به جای کاغذ طرحدار از یک کاغذ ساده استفاده کنید و به دلخواه خود و یا با توجه به موضوع کتاب، روی آن را طراحی کنید.

  روش ساخت کتاب داستان

   ساختن کتاب قصه

  سپس لبه های کاغذ رنگی مورد نظر خود را بر روی مقوا و به سمت داخل تا کنید و با چسب بچسبانید، برای استحکام بیشتر می توانید از چسب های قوی تر استفاده کنید.

   ساخت کتاب قصه

  در مرحله آخر ساخت کتاب داستان برای کودکان لازم است، جلد کتاب را به ساختار اصلی کتاب بچسبانید، برای این منظور سطح خارجی اولین و آخرین برگ کتاب را به چسب آغشته کرده و سپس آنها را به سطح داخلی جلد کتاب بچسبانید.

  درست کردن کتاب داستان

  اکنون کتاب شما آماده شده و می توانید با چسباندن تصاویر مختلف و یا نوشتن قصه های کودکانه جذاب و کوتاه مثلا قصه پینوکیو، قصه خاله سوسکه و یا بسیاری از قصه های شیرین و دوست داشتنی دیگر مناسب بچه ها، آن را به شکل کتاب داستان طراحی کنید.

  نکاتی مهم برای ساخت کتاب داستان

  بهتر است از مقوا و کاغذ هایی مرغوب استفاده کنید، زیرا کتابهای مخصوص کودکان باید دارای کیفیت قابل قبولی باشد.

  به منظور جذاب تر شدن کتاب داستان می توانید آن را با عکس ها و وکتور هایی مناسب تزیین نمایید.

  با نوشتن داستان های زیبا و پند آموز داخل کتاب، بچه ها به هنگام استفاده از کتاب می توانند داستان های آن را بخوانند و لذت ببرند.

  در پایان امیدواریم این مطلب توجهتان را جلب کرده باشد و بتوانید با آموزش چنین خلاقیت هایی به کودکان خود آنها را از همان سنین کودکی به کتاب خواندن علاقمند کنید و نیز سرگرمی مفیدی برای بچه هایتان فراهم آورید.

  منبع : آرگا

  منبع مطلب : arga-mag.com

  مدیر محترم سایت arga-mag.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آموزش ساخت کتاب داستان کودکانه زیبا

  آموزش ساخت کتاب داستان کودکانه زیبا

  آموزش ساخت کتاب داستان به شما یاد می دهد که با کمی کاغذ و مقوا بتوانید یک کتاب داستان کودکانه زیبا برای کودکتان درست کنید.

  بساز و بفروش (B&B) | بساز – ساختن کاردستی با کاغذ و مقوا بسیار کار جالبی است و می توان با این مواد اولیه انواع کاردستی ها را درست کرد. یکی از این کاردستی ها ساخت کتاب کودکانه با استفاده از مقوا و کاغذ است که در این مطلب قصد داریم آن را به شما آموزش بدهیم.

  وسایل لازم برای ساخت کتاب داستان کودکانه

  آموزش ساخت کتاب داستان فانتزی کودکانه

  تعدادی کاغذ سایز A4 بردارید و آنها را روی هم گذاشته و یک بار به صورت عرضی و سپس طولی از وسط تا کنید.

  کاغذها را از محل تاخوردگی بچینید.

  کاغذهای چیده شده را از وسط و به صورت طولی از وسط تا کنید و محل تاخوردگی را کاملا فشار دهید.

  کاغذهای تاخورده را روی هم قرار دهید و کاملا بر هم منطبق کنید. لبه های کاغذ را با گیره کاغذ فیکس کنید.

  لبه های روبروی گیره کاغذ را که در اصل همان لبه های تاخورده کاغذ است را با چسب حرارتی به طور کامل آغشته کنید.

  تا این مرحله از آموزش ساخت کتاب داستان، ساختار کلی کتاب شکل گرفته است. حالا به سراغ ساخت جلد کتاب داستان می رویم.

  برای این کار باید از روی بدنه کتاب، جلد آن را بر روی مقوا اندازه گیری کنید. به این ترتیب که تکه از مقوا را که تقریبا ۰٫۵ سانتیمتر در هر طرف (به جز لبه چسب خورده) بزرگتر از بدنه کتاب داستان است را اندازه بزنید. شما به دو تکه از مقوا با این ابعاد نیاز دارید.

  یک کاغذ A4 دیگر بردارید و مانند اولین مرحله از آموزش ساخت کتاب داستان یک چهارم آن را جدا کنید. این بار دو خط تا در وسط کاغذ بوجود بیاورید.

  برای درست شدن این دو خط تا باید به جای تا کردن کاغذ از وسط هر بار لبه کاغذ را با فاصله یک سانتیمتر از لبه دیگر قرار بدهید.

  دو تکه مقوا را به شکل زیر به کمک چسب ماتیکی بر روی کاغذی که دو تا در وسط دارد بچسبانید. به این ترتیب ساختار کلی جلد کتاب داستان آماده می شود.

  یک تکه کاغذ طرحدار بردارید که از هر طرف حدود ۱٫۵ سانتیمتر بزرگتر از جلد ساخته شده برای کتاب داستان باشد. اگر دوست دارید که روی جلد کتاب داستان را خودتان طراحی کنید می توانید به جای کاغذ طرحدار از یک کاغذ ساده استفاده کنید و آن را به سلیقه خودتان و با توجه به موضوع کتاب داستان طراحی کنید.

  پیش از این در یک مطلب مجزا آموزش جلد کردن دفتر با پارچه را داشتیم که می توانید از آن روش برای طراحی جلد کتاب داستانتان استفاده کنید. اگر هم مایل هستید که ساخت کتاب داستان با جلد نمدی را تجربه کنید می توانید با مراجعه به مطلب آموزش تزیین جلد دفتر با نمد این کار را انجام دهید.

  لبه های کاغذ رنگی را به سمت داخل و بر روی مقوا تا کنید و با چسب ماتیکی به آن بچسبانید. البته برای استحکام بیشتر کار می توانید از چسب های قوی تری استفاده کنید.

  در آخرین مرحله از آموزش ساخت کتاب داستان باید ساختار کتاب را به جلد آن بچسبانید. برای این کار سطح خارجی اولین و آخرین برگ از کتاب را آغشته به چسب کنید و آنها را به سطح داخلی جلد کتاب بچسبانید.

  کتاب داستان دست ساز شما آماده است. شما می توانید این کتاب را در سایزهای مختلف درست کنید. به عنوان مثال کافیست کاغذ A4 را به جای دو بار تا زدن فقط از جهت طولی تا بزنید تا کتاب داستان شما سایز A5 پیدا کند.

  امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. اگر درباره آموزش ساخت کتاب داستان سوال یا نظری داشتید حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

  ما سایت بسازوبفروش را درست کرده ایم تا رونقی به بازار کسب و کار مشاغل خانگی بدهیم. پس همین الان دست به کار شوید و به کمک آموزش های رایگان سایت ما درآمدزایی را شروع کنید.

  منبع مطلب : besazobefrosh.com

  مدیر محترم سایت besazobefrosh.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ساخت کتاب داستان کودکانه جذاب با وسایل ساده

  ساخت کتاب داستان کودکانه جذاب با وسایل ساده

  یکی از ایده های جالب و سرگرم کننده درست کردن یک کتاب قصه فانتزی و زیبا برای کودکان با استفاده از ساده ترین وسایل است که می توانید با کمک یک روش بسیار ساده این کار را انجام دهید. بر همین اساس قصد داریم در این مطلب شما عزیزان را با نحوه ساخت کتاب داستان با استفاده از روشی بسیار راحت و آسان آشنا کنیم.

  ساخت کاردستی کودکانه با کاغذ و مقوا برای همه والدین و بچه ها جالب است، به طور مثال ساخت فرفره کاغذی یا بادبادک برای بچه ها، ساخت کاردستی خانه کاغذی، ساخت کارت پستال و کارت تبریک و… علاوه بر جذابیت، آموزش های متنوع و جذابی برای بچه ها می باشد.

  آموزش ساخت کتاب داستان برای کودکان

  بسیاری از کودکان با توجه به نقاشی های فانتزی و طرح های مختلفی که در انواع کتاب داستان وجود دارد و هم چنین به دلیل این که این نوع کتاب ها حاوی مطالب سرگرم کننده و جذاب نیز می باشند علاقه زیادی به کتاب داستان دارند. ساخت کتاب داستان به همراه کودکان و با مشارکت آن ها قطعا برای آن ها لذت بخش و هیجان انگیز خواهد بود.

  برای انجام این کار نیاز به کمی خلاقیت و ذوق هنری دارید و لازم نیست مهارت خاصی در این زمینه داشته باشید. شما می توانید با استفاده از وسایلی بسیار ساده هم چون کاغذ و مقوا به درست کردن هر مدلی از آن در هر ابعادی که می خواهید با توجه به سلیقه فرزندتان بپردازید.

  نحوه ساخت کتاب داستان کودکانه

  اگر تمایل دارید در منزل به همراه فرزندتان یک کتاب داستان زیبا و آموزنده بسازید و از این طریق مطالب مختلفی را به کودکتان آموزش دهید، پیشنهاد می کنیم که در ادامه این مطلب ما را همراهی نموده و با روش درست کردن یک کتاب قصه جذاب و زیبا آشنا شوید.

  وسایل مورد نیاز :

  روش درست کردن کتاب داستان :

  در مرحله اول ابتدا چند عدد کاغذ سایز A4 برداشته و بر روی یکدیگر قرار دهید و سپس آن ها را یک مرتبه به شکل عرضی و بعد به شکل طولی از قسمت وسط تا بزنید.

  آموزش درست کردن کتاب قصه

  در گام بعدی کاغذهای موردنظر را از محلی که تا خورده اند برش بزنید.

  طریقه درست کردن کتاب داستان با وسایل ساده

  سپس کاغذهای برش خورده را از قسمت وسط و به شکل طولی از بخش وسط تا بزنید و قسمت تا خوردگی را به طور کامل فشار دهید.

  شیوه ساخت کتاب داستان زیبا

  در گام بعدی کاغذهای تا زده را بر روی یکدیگر بگذارید به شکلی که کاملا دقیق و مرتب بر روی هم قرار گیرند. سپس کناره های کاغذ را با استفاده از گیره کاغذ کاملا فیکس نمایید.

  طرز ساخت کتاب قصه کودکانه

  لبه هایی که در قسمت روبروی گیره کاغذ قرار دارند و در واقع همان لبه های تا خورده کاغذ هستند را با کمک چسب حرارتی به طور کامل آغشته نمایید.

  شیوه ساخت کتاب قصه فانتزی

  طبق مراحل گفته شده در واقع تا اینجا ساختار کلی کتاب به طور کامل شکل گرفته است. اکنون نوبت درست کردن جلد کتاب داستان است.

  آموزش درست کردن کتاب قصه

  به منظور انجام این کار باید از قسمت روی بدنه کتاب، جلد آن را بر روی یک مقوا اندازه گیری نمایید. به این صورت که تکه ای از مقوا را که حدودا نیم سانتی متر از هر طرف بزرگتر از سایز بدنه کتاب است را اندازه گیری نمایید. برای درست کردن این کتاب به دو تکه مقوا با این سایز احتیاج دارید.

  طرز ساخت کتاب قصه با وسایل ساده

  در مرحله بعدی یک کاغذ A4 دیگر برداشته و مثل مرحله اول درست کردن کتاب داستان حدود یک چهارم آن را جداسازی نمایید. برای این بار دو خط تا در قسمت وسط کاغذ درست کنید.

  نحوه ساخت کتاب قصه کودکانه

  به منظور درست کردن این دو خط تا باید در عوض تا زدن کاغذ از وسط هر دفعه لبه کاغذ را با فاصله حدود ۱ سانتی متر از لبه دیگری بگذارید.

  طریقه ساخت کتاب داستان با کاغذ و مقوا

  سپس دو قطعه مقوا را همانند شکل پایین با استفاده از چسب ماتیکی بر روی کاغذی که دو تا در قسمت وسط دارد چسب بزنید. به این صورت ساختار کلی جلد کتاب درست خواهد شد.

  طریقه درست کردن کتاب داستان

  در مرحله بعدی یک تکه کاغذ طرح دار برداشته که از هر سمت تقریبا ۱/۵ سانتی متر بزرگتر از جلد کتاب درست شده برای کتاب داستان باشد. در صورتی که تمایل دارید روی جلد کتاب داستان را خودتان طراحی و نقاشی نمایید می توانید به جای استفاده از کاغذ طرح دار یک کاغذ ساده را جایگزین آن نمایید. سپس آن را متناسب با سلیقه خودتان و برگرفته از موضوع کتاب داستان طراحی نمایید.

  شیوه ساختن کتاب قصه با وسایل ساده

  قسمت لبه های کاغذ رنگی را به طرف داخل و بر روی مقوا تا بزنید و با کمک چسب ماتیکی به آن چسب بزنید. هم چنین می توانید برای مقاومت بیشتر کار از چسب های قوی تری نیز استفاده نمایید.

  نحوه درست کردن کتاب قصه

  در مرحله پایانی کار باید ساختار کلی کتاب داستان را به جلد کتاب چسب بزنید. به منظور این کار سطح بیرونی اولین و آخرین برگ از کتاب را کاملا به چسب آغشته نموده و آن ها را به قسمت سطح داخلی جلد کتاب چسب بزنید.

  آموزش درست کردن کتاب داستان

  اکنون کتاب داستان شما آماده شده است. شما می توانید این کتاب داستان را در هر سایزی که بخواهید به راحتی بسازید که برای انجام این کار به طور مثال تنها کافی است کاغذ A4 را به جای این که دو مرتبه تا بزنید فقط به شکل طولی تا کنید تا کتاب داستان شما سایزی به اندازه کاغذ A5 به خود بگیرد.

  نحوه درست کردن کتاب داستان

  امیدورایم که در مطلب ارائه شده با نحوه ساخت کتاب داستان به شیوه ای بسیار ساده و راحت آشنا شده باشید و بتوانید مطابق آنچه یاد گرفتید این کتاب داستان زیبا را در منزل به همراه فرزندتان بسازید و از هنر دست خود لذت ببرید.

  منبع مطلب : www.honardarkhane.com

  مدیر محترم سایت www.honardarkhane.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  13 روز قبل
  0

  ما میتوانیم روی جلد کتاب چه مان طرح های زیادی بچسبانید و همچنین میتوانید برای جلد کتاب چه مان از نمد استفاده کنید🌹🌹

  مهدی 4 ماه قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید