توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  درد سمت راست شکم در بارداری و جنسیت

  1 بازدید

  درد سمت راست شکم در بارداری و جنسیت را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  علائم و تشخیص جنسیت جنین پسر یا دختر در شکم مادر

  علائم و تشخیص جنسیت جنین پسر یا دختر در شکم مادر

  آیا می‌توان تعیین فرزند دختر یا پسر را پیشگوئی کرد؟

  امروزه با انجام آزمایش خون در همان ماه اول، باردار بودن زن مشخص می‌شود و بعد از مدتی با استفاده از سونوگرافی یعنی یدن مستقیم جنین در داخل رحم  می‌توانند جنین را مشاهده کنند و تا حدودی نه چندان قطعی خبر از جنسیت جنین بدهند.

  حتی می‌توانند با استفاده از روشهای دیگری بیماری کودکان را نیز تشخیص دهند و با به دست آوردن اطلاعات از افراد فامیل و زایمانهای قبلی مادر و با انجام آزمایش آمینوتیک و مطالعه آن، می‌توان بسیاری از بیماری‌های کروموزومی و ارثی را تشخیص دهند. در قدیم برای تعیین جنسیت جنین، به افرادی همچون ستاره شناسان، ساحران و معبران خواب پناه می‌جسته‌اند.

  چند نمونه از علائم عامیانه برای تشخیص فرزند

  البته علائمی که در این قسمت ذکر می‌شود قطعی و حتمی نمی‌باشد بلکه از نظر آماری بیشتر در مادران واجد جنین آن دختر یا پسر مشاهده شده است.

  دختر: رنگ صورت زن حامله بر خلاف پسر بودن فرزند، تیره تر و مات می‌شود- ادرار سفید- سیاهی پستان سمت چپ بزرگ نشان می‌دهد. زن به غذاهای ترش اشتهای زیادی دارد و حرکت جنین بیشتر در سمت چپ شکم ظاهر می‌شود و زمان درد از ما بین ناف و پائین بدن شروع می‌شود.

  پسر: صورت زن حامله بسیار روشن و شفاف می‌باشد. در اکثر خانم‌های حامله پستان استشان بزرگتر از چپ می‌باشد و رنگ ادرار آنها رنگین می‌شود و پستان آنها به سرخی می‌زند و حرکت جنین در شکم مادر به سمت راست ظاهر شود و طرز حرکت و راه رفتن زن به صورت ملایم می‌باشد. زن علاقه‌مند به غذاهای لطیف و گواراست و موقع درد حاملگی از کمر شروع و به سمت شکم می‌رود.

  تعیین جنسیت از طریق مردمک چشم مادر

  مادر آبستن باید دست کم یک دقیق به آینه خیره شود و این زمان نباید از سه دقیقه بیشتر شود، اگر مردمک چشم مادر گشاد شد و متبسم شود فرزندش پسر خواهد بود و در غیر این صورت فرزند دختر خواهد بود.

  تعیین جنسیت از طریق ناخن دست

  اگر مادر در دوران بارداری ناخن انگشتانش محکمت شده و سریعتر رشد می‌کند نشانه پسر است، ولی اگر ناخنهای مادر تغییری نکرده باشد نشانه دختر است.

  تعیین جنسیت از طریق نشستن و برخاستن

  در این تست به نشستن و برخاستن زن حامله دقت داشته باشیدف به این صورت که اگر مادر در هنگام برخاستن از زمین کمک گرفتن از دستهایش بدین شکل باشد که دستان خود را به عقب ببرد و با فشار دادن بر کف دستان خود برخیزد نوزاد او دختر خواهد بود. ولی اگر مادر در هنگام برخاستن از جایش دستان خود را در پهلو قرار دهد و به این وسیله بلند شود، فرزند او پسر خواهد بود.

  تعیین جنسیت از طریق حرکات جنین

  اگر جنین در شکم مادر حرکاتش به سمت چپ باشد یعنی به سمت چپ شکم مادر فشار بیاورد و یا لگد بزند و یا اینکه نوزاد در شکم مادر به هنگام خواب به سمت راست شکم مادر تمایل داشته باشد، جنین دختر خواهد بود ولی اگر جنین در سمت راست شکم مادر لگد بزند و یا سمت چپ ششکم مادر را برای خواب ترجیح دهد نوزاد پسر است.

  تعیین جنسیت بر اساس قلب کودک

  مادران باردار جهت زایمان راحت و بدون دردسر به پزشکان نیازمندند، هر دفعه جهت چکاپ نزد پزشک می‌روید، بخواهید ضربان جنین را چک کند اگر تعداد ضربان قلب ۱۳۹ و یا کمتر از آن باشد، نشانه پسر بودن و اگر سرعت ضربان ۱۴۰ و یا بیشتر باشد نشانه دختر بودن است.

  روش دیگر تعیین جنسیت

  با بزرگ شدن جنین زنان می‌توانند حرکات آن را حس کنند. بدین ترتیب برقراری جنین آگاه و روشنتر می‌شود. در این صورت اگر جنین بوسیله لگد به دنده مادر اصابت قرار دهد جنین پسر خواهد بود. در حالتیکه حرکات دختر بیشتر به قسمت تحتانی شکم مادر است.

  تشخیص جنسیت از طریق تهوع زن حامله

  در این مورد اگر زن حامله در هنگام برخاستن از خواب به خصوص صبح حالت تهوع داشته باشد نشانه دختر دار بودن در شکم مادر می‌باشد. اما درمورد پسر باور بر این است که این حالت در دوران بارداری کم و وتا بعد از تولد جنین ادامه خواهد داشت.

  راه دیگری در تشخیص جنسیت جنین

  اگر زن باردار در دوران بارداری حس کند که در ناحیه باسن اضافه وزن داشته باشد نشانه این است که دختردار خواهد شد. در روشی دیگر تشخیص جنین بر اساس قرار گیری پسر انجام شده است که به صورت زیر است:

  اگر مادر بر روی تخت خوابیده باشد و صورتش به طرف شمال باشد جنین پسر خواهد بود حال اگر بالش و متکای زن به سمت جنوب باشد نشانه دختر بودن جنین است.

  تعیین جنسیت بر اساس تغذیه زن حامله

  اگر زن باردار در زمان حاملگی به خوردن غذاهای شیرین مانندشیرینی و شکلات، اشتها داشته باشد نوزاد او دختر خواهد بود. و همانطور که ذکر شد اگر به خوراکیهای ترش تمایل داشته باشد نوزاد پسر خواهد بود. ولی اگر زن حامله پسر در شکم داشته باشد بیشتر به سمت چپ می‌خوابد ونیاز خواب او نسبت به گذشته کمتر است.

  تعیین جنسیت بر اساس خواب زن حامله

  مردم آلملن بر این باورند که اگر زن حامله در دوران بارداری بیشتر بر پهلوی راست بخوابد و نسبت به گذشته احساس خواب بیشتری داشته باشد فرزند او دختر است.

  در تعیین جنسیت فرزند مرد تعیین کننده است یا زن؟

  گویند در اسپرم‌های مرد تعیین کننده جنسیت فرزند می‌باشند نه تخمدان زن بطوریکه این حقیقت را بسیاری از مردم نمی‌دانند در میان ۲۳ جفت کروموزوم در هر سلول، یک جفت کروموزوم جنسی وجود دارد که در جنس مونث این دو کروموزوم یکجور هستند یعنی هر دو می‌باشند و در حالی که در جنین مذکر این دو کروموزوم متفاوت هستند یعنی X و دیگری  Y می‌باشند. هر کدام از زوجین نیمی از کروموزوم از خود را در تشکیل بچه شرکت می‌دهند.

  از آنجایی که جنس زن دو کروموزوم  X دارد همیشه یک کروموزوم X را شرکت می‌دهد. اما جنس مرد می‌تواند کروموزوم X  یا Y خود را در لقاح شرکت دهد. اگر لقاح با اسپرم X انجام شود، بچه دارای XX بوده، یعنی جنس جنین مونث خواهد بود و اگر با اسپرم Y انجام شود بچه دارای کروموزوم XY بوده و جنس مذکر خواهد داشت.

  پسر یا دختر بودن از نظر دین اسلام

  برطبق احادیث و آیات پسر یا دختر بودن فرزند به دست خداوند است.

  “لله ملک السموات والارض یخلق ما یشاء یهب لمن یشاء اناثاً و یهب لمن یشاءالذکور او یزوجهم ذکرانا و اناثاً و یجعل من یشاء عقیماً انه علیم قدیر”

  پادشاهی آسمانها و زمین از آن خداوند است، آنچه بخواهد می‌آفریند، به هر که بخواهد دختر هدیه می‌دهد و به هر که بخواهد پسر می‌دهد یا در یک شکم پسر و دختری به او عطا می‌کند و آن را که بخواهد بدون فزرند می‌گرداند. همانا او دانا و توانا است.

  در حدیثی از امام زینالعابدین نقل شده است که فرمودند:

  هنگامی را که مژده نوزادی را شنیدید از پسر و دختر بودن او نپرسید بلکه از تندرستی و سلامتی او جویا شوید و اگر سالم است بگویید: ” الحمدالله الذی لم یخلق منی شیئاً مشوها”  سپاس خداوند را که از من نیافرید فرزندی را که قبیح و معیوب باشد.

  منبع مطلب : mamisho.com

  مدیر محترم سایت mamisho.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سه علامت بارداری پسر

  سه علامت بارداری پسر

  حدس زدن جنسیت جنین قبل از سونوگرافی یکی سرگرمی‌های پدر و مادرهاست. اگر شما هم قرار است به زودی بچه‌دار شوید و چشم به راه پسر هستید، روش‌هایی که در ادامه می‌خوانید، به تشخیص جنسیت جنین کمک خواهند کرد. فقط به خاطر داشته باشید این راه‌ها اساس علمی ندارند و فقط به درد سرگرمی می‌خورند.

  فرم شکم و پسر بودن جنین

  یکی از مواردی که هم طب چینی و هم قدمای خودمان به عنوان یکی از علائم بارداری پسر به آن پرداخته‌اند، توجه به فرم شکم مادر است. چینی‌ها می‌گویند اگر در بارداری شکم مادر شبیه یک دیگ باشد، فرزند او پسر خواهد بود. در ایران هم خیلی‌ها اعتقاد دارند اگر شکم مادر به جای کروی شکل بودن، بیضوی باشد فرزندش پسر خواهد شد.

  در عین حال همین افراد به تیر کشیدن پهلوی راست در بارداری و قرار گرفتن جنین در پایین شکم به عنوان علائم بارداری پسر اشاره می‌کنند؛ اما به خاطر داشته باشید تیر کشیدن پهلوی راست در بارداری ممکن است دلیل دیگری داشته باشد که نیاز به بررسی پزشکی داشته باشد.

  بارداری پسر و تهوع صبحگاهی

  یکی دیگر از علائم بارداری پسر نداشتن تهوع صبحگاهی است. کسانی که به این علامت معتقدند می‌گویند بارداری مادرانی که پسر در راه دارند، آسان‌تر از بارداری دختر است، به خصوص که تهوع صبحگاهی را تجربه نخواهند کرد. آن‌ها همچنین از ویار مادران به عنوان علامت پسر یا دختر بودن جنین یاد می‌کنند؛ برای مثال اعتقاد دارند اگر مادر ویار خوراکی‌های شور و ترش را داشت، احتمالا فرزند او پسر است.

  احساس سرما در بارداری

  اگر به دنبال علائم بارداری پسر می‌گردید، خوب است به واکنشی که نسبت به هوا دارید دقت کنید. بعضی‌ها اعتقاد دارند احساس سرما در بارداری مربوط به پسر بودن جنین است. البته منظور از احساس سرما، شرایطی نیست که هوا سرد باشد و همه سردشان باشد؛ بلکه در یک وضعیت آب و هوایی متعادل است.

  احساس سرما در بارداری ممکن است بیشتر در پاها اتفاق بیفتد. احساس سرمای بی دلیل ممکن است به کارکرد تیروئید مربوط باشد؛ بنابراین بهتر است وضعیتتان را چک کنید.

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نشنانه ها و علایم پسر بودن جنین

  نشنانه ها و علایم پسر بودن جنین

  به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از نی نی سایت،علائم بارداری پسر را می‌شناسید؟ اگر دوست دارید زودتر از سونوگرافی تعیین جنسیت، جنسیت فرزندتان را تشخیص دهید، این مقاله کمکتان خواهد کرد.

  علائم بارداری پسر و زمان لقاح والدین

  قبل از اینکه بتوانید بین علائم بارداری و جنسیت جنین رابطه برقرار کنید، خوب است به تاریخ اقدام به بارداری‌تان دقت کنید.
  اگر در روز تخمک گذاری با همسرتان نزدیکی داشته‌اید، احتمال اینکه چند وقت بعد علائم بارداری پسر را تجربه کنید، زیاد است.
  کروموزوم Y سرعت بسیار زیادی در رسیدن به تخمک دارد و به همین دلیل اگر هنگام تخمک گذاری، لقاح انجام شود، احتمال بارداری پسر بیشتر خواهد بود.

  علایم واضح جنین پسر

  بعضی اعتقاد دارند با استفاده از علایم واضح جنین پسر می‌توان قبل از سونوگرافی از جنسیت او مطمئن شد. علائم جنین پسر در نظر این عده کاملا واضح است؛ آنقدر که قبل از به دنیا آمدن جنین با اطمینان خبر از جنسیت پسر می‌دهند و به مادر تبریک می‌گویند. این وضعیت بین افراد مسن بیشتر دیده می‌شود؛ اما آیا می‌توان این علائم را واضح و قطعی دانست؟ خیر.
  واقعیت این است که بسیاری از مادرانی که به اصطلاح علائم بارداری پسر را تجربه کرده‌اند، در سونوگرافی تعیین جنسیت متوجه شده‌اند فرزندشان دختر است و این حالت برای کسی که چشم انتظار پسر است، ناراحت کننده خواهد بود؛ چون به یکباره متوجه می‌شود امیدهایی که بر اساس پیش بینی بقیه داشته، از بین رفته است. به همین دلیل به هیچ وجه روی تشخیص جنسیت دیگران از فرزندتان حساب باز نکنید و تشخیص نهایی را به عهده پزشک بگذارید.

  اگر جنین پسر باشد

  با وجود قطعی نبودن پیش بینی دیگران از جنسیت جنین، بعضی‌ها دوست دارند برای سرگرمی هم که شده با استفاده از علائم بارداری پسر از جنسیت فرزندشان مطمئن شوند. یکی از کارهایی که این افراد می‌توانند انجام دهند، توجه به فرم شکم است.
  اگر جنین پسر باشد فرم شکم مادر متفاوت با زمانی است که جنین دختر باشد؛ البته این نظر قدماست و پایه علمی ندارد.
  به گفته متخصصان طب چینی زمانی که جنین پسر است، فرم شکم مادر شبیه یک دیگ خواهد بود.
  تیر کشیدن سمت راست شکم در بارداری یکی دیگر از علائم بارداری پسر است، البته به صورت احتمالی. اگر وضعیتتان مشکوک است و تیر کشیدن حالت عادی ندارد، بهتر است سریعتر به پزشک مراجعه کنید.
  جنین پسر در قسمت پایین شکم قرار می‌گیرد.
  در بارداری پسر فرم شکم مادر شبیه بیضی است.

  علائم بارداری پسر در ماه سوم

  به باور قدما علائم بارداری پسر در ماه‌های مختلف متفاوت خواهد بود. برای مثال آن‌ها می‌گویند علائم بارداری جنین پسر در ماه سوم با ماه‌های بعد از خود متفاوت خواهد بود.
  یکی از حالت‌های آزار دهنده ماه‌های اول بارداری تهوع است؛ جالب است بدانید قدما معتقدند اگر مادر تا سه ماه اول بارداری تهوع را تجربه نکند، فرزند او پسر خواهد بود.
  ویار یکی دیگر از وضعیت‌هایی است که ممکن است نشان دهنده جنسیت جنین باشد. اگر قبل از بارداری علاقه‌ای به خوراکی‌های شور یا ترش نداشتید؛ اما در سه ماهه اول نسبت به خوردن خوراکی‌های ترش و شور علاقمند شده‌اید، احتمالا در حال تجربه علائم بارداری پسر هستید.

  احساس سرما می‌کنید یا گرما؟

  از دیگر علائم بارداری پسر احساس متفاوت مادر نسبت به دمای هواست. اگر هوا متعادل است؛ اما به خصوص در بخش پاها احساس سرما می‌کنید، احتمال دارد فرزندتان پسر باشد. البته دلیل این اتفاق می‌تواند به کارکرد تیروئیدتان هم مربوط باشد، بنابراین بهتر است وضعیت عمومی‌تان را چک کنید.
   

  وضعیت رشد موهای زائد

  رشد موهای زائد و جنسیت جنین از مواردی است که به شدت مورد بحث است. عده‌ای باور دارند اگر رشد موهای زائد مادر در دوران بارداری بیشتر شود، احتمالا مربوط به هورمون‌های جنین و از علائم بارداری پسر است. دانشمندان می‌گویند چنین چیزی صحت ندارد و این تغییرات آنقدر نیست که بتواند بدن مادر را تا این حد تحت تاثیر قرار دهد. 

  ضربان قلب جنین پسر چقدر است؟

  کسانی که به دنبال کشف علائم بارداری پسر هستند، اغلب به تعداد ضربان قلب جنین در یک دقیقه اشاره می‌کنند. آن‌ها معتقدند اگر ضربان قلب جنین در هر دقیقه زیر 140 ضربه باشد، احتمال پسر بودن او خیلی بیشتر از دختر بودنش است.

  رنگ ادرار و جنسیت جنین

  بسیاری از مادرها تحت تاثیر صحبت افراد مسن‌تر برای پیدا کردن رابطه بین علائم بارداری و جنسیت جنین به رنگ ادرارشان توجه می‌کنند. آن‌ها معتقدند اگر رنگ ادرارشان روشن باشد و به تیرگی نزند، فرزندشان پسر خواهد شد؛ در حالی که پزشکان اعتقاد دارند روشن بودن یا تیرگی ادرار مربوط به میزان مصرف آب یا داروهای مورد مصرف مادر در دوران بارداری است.

  علائم بارداری پسر در طب چینی

  دوران بارداری با افزایش فشار خون و همچنین افزایش ضربان قلب همراه است و همین مسئله دستمایه متخصصان طب سنتی چین است. آن‌ها با استفاده از قرار دادن سه انگشت اشاره، حلقه و انگشت میانی بر سه ناحیه مچ دست به نام‌های «چان»، «گوان» و «چی» متوجه دختر بودن، پسر بودن یا حتی دوقلو بودن فرزندان می‌شوند؛ البته باز هم نه به صورت قطعی.
  در طب چینی جنین پسر است اگر نبض در موقعیت چان دست چپ مادر سریع بزند و لغزنده باشد. طب چینی برای بسیاری افراد به عنوان یک روش مطمئن تلقی می‌شود. 
   

  وضعیت پوست مادر در بارداری

  از دیگر موارد احتمالی علائم بارداری پسر توجه به وضعیت پوست مادر است. اگر پوست مادر در گذشته لک نداشته؛ اما بعد از بارداری دچار لکه شده است، احتمال پسر بودن جنین زیاد است. البته دلیل علمی این قضیه هنوز خیلی مشخص نیست و بعضی دلیل آن را به تغییرات هورمونی ربط می‌دهند.

  زیبا شدن مادر در بارداری پسر

  قدیمی‌ها می‌گویند از علائم بارداری پسر این است که مادر زیباتر از زمانی می‌شود که باردار نبوده است. بنابراین اگر به دنبال نظر قدیمی‌ها هستید و بعد از بارداری احساس می‌کنید از همیشه زیباتر شده‌اید و بقیه هم همین را به شما می‌گویند، شاید فرزندتان پسر باشد. با وجود این بسیاری از مادرها معتقدند این علامت در بارداری دختر هم دیده می‌شود و ربطی به جنسیت جنین ندارد. 

  خشکی دست مادر در بارداری

  در میان علائم بارداری، خشکی دست مادر یکی دیگر از علائم بارداری پسر است. در بارداری پسر دست مادر به شدت خشک می‌شود، طوری که ممکن است به اصطلاح سفیدک بزند و کش بیاید. در بارداری پسر پوست دست به سرعت چربی کرم را جذب می‌کند. دقت داشته باشید کرم و لوسیونی که در بارداری استفاده می‌کنید، باید مورد تایید پزشک قرار گرفته باشد تا مبادا دارای مواد مضر برای بارداری باشد.

  جنین پسر در سونوگرافی

  جنین پسر در سونوگرافی هم علائم مخصوص به خودش را دارد.
  بعضی‌ها می‌گویند جهت پخش شدن ادرار جنین به سمت بالا یکی از علائم بارداری پسر است.
  راحتترین کار تشخیص جنین پسر در رحم با استفاده از ناحیه تناسلی او است که اغلب بین هفته 18 بارداری تا هفته 20 بارداری قابل رویت است.
  به خاطر داشته باشید بعضی موارد مثل سونوگرافی زودتر از موعد می‌تواند باعث اشتباه شدن نتیجه تشخیص جنسیت جنین شود. بنابراین سونوگرافی را طبق نظر پزشک و به موقع انجام دهید.
  برای دیدن نظرات مادران درباره علایم واضح جنین پسر در نی نی سایت کافی است عبارت «علایم و نشونه های جنین دختر و پسر» را در قسمت جستجوی سایت وارد کنید.
   

  منبع مطلب : saednews.com

  مدیر محترم سایت saednews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : سلام من وارد ماه سوم بارداری شدم حالم خیلی بده از تمام چیزهایی که در خانه داریم بدم میاد از بوی صابون از یخچال از نون و غیره حالم به هم می خوره هیچی نمی تونن بخورم به نظر شما جنسیت بچم چیه

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مادر امیر عباس 3 ماه قبل
  -1

  علت درد سمت راست شکم در دوران سه ماه سوم نشانه چیست سمت راست شکمم قسمت بالا درد میگبره

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  سلام من سمت راست شکمم تیرمیکشه میشه بگی نشانه چیست

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  سلام من وارد ماه سوم بارداری شدمحالم خیلی بده از تمام چیز هوایی که در خانه داریم بدم میاد از بوی صابون از مواد درون یخچال از نون وغیره حالم بهم میخوره هیچی نمیتونم بخورم بعضی وقت ها هم چیز های ترش میخورم از گوشت و مرغ هم بدم میاد از چیز های شیرین متنفرم هیچ وقت هم استفراغ نکردم فقط حالت تهوع دارم به نظر شما جنسیت بچم چیه

  3
  سوگند 6 ماه قبل

  سلام عزیزم احتمال بچه ات پسره.منم سرپسرم که بارداربودم همین علائمی که داری روداشتم

  ناشناس 11 ماه قبل
  4

  سلام من وارد ماه سوم بارداری شدم حالم خیلی بده از تمام چیزهایی که در خانه داریم بدم میاد از بوی صابون از یخچال از نون و غیره حالم به هم می خوره هیچی نمی تونن بخورم به نظر شما جنسیت بچم چیه

  1
  ناشناس 11 ماه قبل

  سلام عزیزم منم مثل شما بودم همه چیز بوی بد میداد حتی شوهرم هیچی نمیخوردم چون حس میکردم بو میدن انگار یه چیزی تو گلوم بود بچمم دختر شد

  ناشناس 12 ماه قبل
  -1

  بشاش

  -1
  ناشناس 12 ماه قبل

  چی شدجواب بدید

  ناشناس 12 ماه قبل
  0

  سلام آیاجنسی جنین درهفته سیزده بارداری معلوم میشود؟

  1
  زویا 4 ماه قبل

  نه عزیزم من رفتم توهفته 14 ولی معلوم نشد

  مهدی 2 سال قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید