توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  درباره آداب روز عید غدیر تحقیق کنید

  1 بازدید

  درباره آداب روز عید غدیر تحقیق کنید را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  عید غدیر چه آداب و رسومی دارد؟

  عید غدیر چه آداب و رسومی دارد؟

  تهران- الکوثر:عید غدیر یکی از بزرگترین و مهم‌ترین اعیاد مسلمانان است. این عید بزرگ به همراه عید قربان اهمیت ویژه‌ای برای اقشار مختلف جامعه ایرانی دارد. مردم شهر‌های مختلف در روز عید غدیر آداب و رسوم خاصی دارند که از آن جمله می‌توان به ادای احترام به سادات و خانواده آنها اشاره کرد. خانواده‌های سادات نیز قبل از رسیدن این روز منازل خود را آماده پذیرایی از مهمانان می‌کنند.

  آنها در روز عید غدیر به مهمانان خود هدایایی می‌دهند که تبرک به حساب می‌آید و مردم این هدایا را نزد خود نگه می دارند.

  بنابراین گزارش، برگزاری جشن‌های عمومی و مراسم‌ ازدواج نیز از آداب و رسوم عید غدیر به حساب می‌آید. اقشار مختلف جامعه ما تلاش می‌کنند که در روز عید غدیر شادی‌های خودشان را به شکل‌های مختلف با دیگران تقسیم کنند البته برخی از مردم به زیارت اهل قبور و بقاع متبرکه می‌ روند.

  مردم کشورمان در روز عید غدیر تلاش می‌کنند که زیباترین و تازه‌ترین لباس‌های خود را بر تن کنند و با این کار شادی درونی خود را در ظاهر هم نشان دهند.

  مردم میناب در روز عید غدیر حجله ای را با نام حجله امام علی(ع) برپا می کنند و با برپایی آن در فاصله میدان ولایت تا مسجد امام، اقدام به برگزاری جشن و مولودی خوانی می کنند.

  اهالی کیش نیز در روز عید غدیر به هم عیدی می دهند.منظور از عیدی دادن در این مراسم، رسمی است که در آن شرکت کنندگان دست های یکدیگر را به نحو خاصی می گیرند به طوری که انگشت شست خود را روی شست دیگر فشار می دهند و این دعا را می خوانند:«الحمد الله علی الکمال الدین، الحمدالله اتمام نعمه و رضی رب وولایت علی بن ابی طالب».

  در پایان این مراسم بخشی موسوم به نثور برگزار می‌شود. در این بخش کسانی که بچه دار می شوند در خانواده نوزاد مقداری تنقلات و... با خود در یک سبد بزرگ به نام «جفیر» به حسینیه می آورند و روی سر نوزاد می ریزند و بچه های کوچک با سر و صدا تنقلات را از پایین جمع آوری می‌کنند. بخشی از این مراسم مربوط به نو عروسان است. مراسم نثور در روزهای ولادت حضرت محمد(ص) و حضرت علی(ع) و حضرت مهدی(ع) نیز انجام می‌شود.

   بستن عقد اخوت و برادری نیز مراسمی است که اهالی خراسان شمالی به مناسبت فرارسیدن عید غدیر برگزار می کنند.آنها در این روز به امید تحکیم هر چه بیشتر دوستی ها،پیمان برادری می بندند.

  لازم به ذکر است؛ مولودی‌خوانی  یکی از آداب و رسوم رایج در روز عید غدیر خم است. مداحان و شاعران کشور در این روز تلاش می‌کنند با خواندن اشعار زیبا مردم را شاد کنند این اشعار معمولا در محافل شادی عمومی خوانده می‌شوند.

  گفتنی است؛ برخی از مردم نیز در روز عید غدیر خم روزه می‌گیرند. بنابرآنچه در برخی از روایات و احادیث آمده است «روزه عید غدیر خم برابر است با روزه تمام عمر، اگر انسانی زندگی کند سپس تمام طول دنیا روزه گیرد برای او ثواب آن است؛ و روزه آن در نزد خدای بزرگ و بلند مرتبه در هر سال برابر است با صد حج تمتع و صد حج عمره قبول شده و آن عید بزرگ خداوند است.»

  منبع مطلب : fa.alkawthartv.com

  مدیر محترم سایت fa.alkawthartv.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تحقیق کوتاه در مورد آداب روز عید غدیر

  تحقیق کوتاه در مورد آداب روز عید غدیر

  لینک دانلود فایل ورد در 2 صفحه در انتهای مطالب

  عید غدیر روز هجدهم ذی‌الحجه از بزرگ‌ترین اعیاد شیعیان. این روز به عنوان روز جانشینی امام علی (ع) پس از حضرت محمد(ص) می باشد که در سفر حجة الوداع(آخرین حج پیامبر)  سال دهم هجری و در سرزمین غدیر خم روی داد.

  روز عید سعید غدیر بعنوان «عیدالاکبر» نامیده شده است.

  1- روزه:    امیرالمؤمنین(ع)فرمودند: روزه عید غدیر از مستحباتی است که خداوند بدان فراخوانده است.

  2-افطاری دادن:   افطاری دادن به روزه داران.

  حضرت علی(ع) فرمودند:«کسی که در شامگاه عید غدیر، به یک مؤمن افطاری دهد گویا یک میلیون نفر از پیامبران، شهیدان و صدیقان را افطاری داده است.

   3-اطعام:  امام صادق(ع) فرمودند:«و اطعم اخوانک» و برادرانت را طعام ده.

  4- آراستن:    از دیرباز، عیدها و جشن ها با نظافت، غبارزدایی، پیراستن و آراستن همراه بوده است.تحقیق کوتاه در مورد آداب روز عید غدیر

  5-لباس نو پوشیدن:     حضرت امام صادق(ع) می فرماید: «و ان یلبس المؤمن انظف ثیابه و افخرها»

  یکی از وظایف روز غدیر این است که مؤمن، تمیزترین و گرانقدرترین جامه های خویش را بپوشد.

   امام صادق(ع) در پی وظایف مؤمن در روز غدیر فرمودند«و یتطیب امکانه و انبساط یده» و مؤمن، به اندازه توان و دست باز بودنش، بوی خوش استعمال کند.

  7-دیدار با مؤمنان:    زیارت برادران مؤمن از سنت های مهم در اسلام است.

  8- مصافحه (دست دادن):   دست دادن باعث افزایش محبت دو برادر دینی و سبب ریزش گناه و آمرزش می گردد.

  10 –  دلجویی و مهرورزی متقابل:        حضرت رضا(ع) روز غدیر را «یوم التودد» خواندند یعنی روز مهر ورزیدن.

  11- ایجاد زمینه های شادمانی:    حضرت رضا(ع) می فرمایند: «سر فیه کل مؤمن و مومنه» (در روز غدیر)هر مرد و زن مؤمنی را شادمان سازید.

  تحقیق کوتاه در مورد آداب روز عید غدیر

   حضرت صادق(ع) :«شایسته است(در روز غدیر) با نیکی کردن، روزه گرفتن، نماز خواندن و صله رحم به سوی خداوند متعال، تقرب جویید.»

  13- فراهم کردن آسایش بیشتر خانواده:    حضرت امام صادق(ع)می فرمایند«و یوسع الرجل فیه علی عیاله» در روز غدیر، مرد، باید آسایش زندگی را افزایش دهد.

     علی(ع) می فرمایند: «والبر فیه یثمرالمال و یزید فی العمر» نیکی کردن (در روز غدیر) ما را ثمربخش می سازد و بر عمر می افزاید.

  15-هدیه دادن:     حضرت رضا(ع) عید غدیر را روز هدیه و بخشش می نامد «یوم الحباء و العطیه » (عید غدیر) روز بخشش و هدیه دادن است.

     حضرت رضا(ع) در وصف عید غدیر فرمود: «یوم اکثار الصلوه علی محمد و آل محمد»روز غدیر روز صلوات فرستادن فراوان بر محمد و آل محمد است.

  18-غسل:    امام صادق (ع) فرمودند:«هنگامی که روز غدیر فرا برسد باید در فراز آن (هنگام ظهر) غسل کرد.

    حضرت رضا (ع) می فرماید: روز غدیر روزی است که خداوند بر توان کسی که او را نیایش کند، می افزاید.

  20- زیارت:   زیارت بارگاه امیرالمومنین علی (ع)

   21- خواندن دعای ندبه:    طبق مدارک معتبر خواندن دعای ندبه در چهار عید مستحب است: جمعه، فطر، قربان و غدیر.

  22- پیمان برادری(عقد اخوت)

  وقت خواندن این نماز هنگام ظهر است. این نماز دو رکعت است و در هر رکعت سوره حمد و بعد از آن، ده مر تبه سوره اخلاص، ده مرتبه آیه الکرسی و ده مرتبه سوره قدر خوانده می‌شود و برای این نماز ثواب بسیاری ذکر شده است.

  تحقیق کوتاه در مورد آداب روز عید غدیر

  لینک دانلود فایل ورد

  پاورپوینت درس بیست ویکم مطالعات اجتماعی پنجم دبستان

  منبع مطلب : kelasedarsi.ir

  مدیر محترم سایت kelasedarsi.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آداب و سنتهای عید غدیر خم

  آداب و سنتهای عید غدیر خم

  عید غدیر خم,اعمال عید غدیر,آداب عید غدیر

  آداب و سنتهای عید غدیر خم
  روز عید سعید غدیر یکی از ایام سرورآل محمد(ص) است که بعنوان «عیدالاکبر» نامیده شده است. این روز، روز کامل شدن دین و اتمام نعمت های پروردگار، به خاطر واقعه غدیر و انتصاب شایسته و بحق حضرت علی(ع) به امر الهی- به جانشینی رسول معظم(ص) می باشد. از این‌رو شایسته خواهد بود که به پاس قدردانی از این نعمت عظیم الهی و عرض ادب به ساحت مقدس امیرالمؤمنین علی(ع)، عید سعید غدیر را در خانواده و اجتماع با شکوه فراوان برگزار نماییم و از برکات معنوی این روز عزیز بهره مند باشیم.
  آنچه در این مختصر تقدیم می گردد آدابی است که بزرگان به منظور گرامیداشت روز عید غدیر تعلیم فرموده اند.
  1- روزه:
  روزه عید غدیر از مستحباتی است که مکرر بر آن سفارش شده است. امیرالمؤمنین(ع) در خطبه ای که در روز عیدغدیر ایراد کردند، فرمودند: روزه عید غدیر از مستحباتی است که خداوند بدان فراخوانده است.
  حضرت امام صادق(ع) فرمودند:«یجب علیکم صیامه شکرالله و حمدالله»
  برشما لازم است که در روز عید غدیر، برای سپاسگزاری از خداوند و ستودن او، روز بگیرید.


  شخصی از امام صادق(ع) پرسید چه کاری شایسته روز غدیر است و چه عاملی در آن، استحباب دارد؟ .... حضرت پاسخ دادند: روزه و...
  پاداش روزه عید غدیر:
  امام صادق(ع) فرموده اند:«روزه داشتن در روز عیدغدیر پاداشی معادل روزه گرفتن در همه عمر دنیا را دارد» ، یا فرموده اند«روزه داشتن روز عید غدیرخم، کفاره گناه شصت سال است».


  2-افطاری دادن:
  از اعمالی که به انجام آن در روز عید غدیر سفارش شده است، افطاری دادن به روزه داران است.
  حضرت علی(ع) فرمودند:«کسی که در شامگاه عید غدیر، به یک مؤمن افطاری دهد گویا یک میلیون نفر از پیامبران، شهیدان و صدیقان را افطاری داده است. حال، چگونه است پاداش کسی که گروهی از مردان و زنان را افطاری دهد و من ضامنم نزد خدا که از کفر و فقر آسوده گردد و اگر در همان روز یا همان شب تا عید غدیر سال دیگر بمیرد، بر خداوند است پاداش او»


  3-اطعام:
  از سنت های مؤکد دیگر در روز عید غدیر پذیرایی از مؤمنان است.
  امام صادق(ع) یکی از وظایف عید غدیر را چنین فرمودند:«و اطعم اخوانک» و برادرانت را طعام ده.


  4- آراستن:
  از دیرباز، عیدها و جشن ها با نظافت، غبارزدایی، پیراستن و آراستن همراه بوده است. شیعیان باید این روشها را برای عیدغدیر نیز رعایت نمایند؛ چرا که حضرت امام رضا(ع) می فرمایند: «روز غدیر، روز آراستن و زینت است پس هرکس برای روز غدیر، زینت کند، خداوند هر خطای کوچک و بزرگ او را می آمرزد و فرشتگانی را به سوی او می فرستد، آنان نیکی های او را می نگارند و مراتبش را تا عید غدیر سال آینده بالا می برند. اگر او جان دهد، شهید مرده است و اگر زیست کند، خوشبخت زیسته است»
  پس چه زیبا خواهد بود که سر در منازل و اماکن عمومی- تجارتی و اداری چراغانی شود تا شامل این پاداش بزرگ گردد.


  5-لباس نو پوشیدن:
  ما ایرانیان در عید نوروز که عید تحویل سال است نه تحول انسان، لباس نو می پوشیم، پس چرا در عید بزرگ ولایت، تن پوش نو نپوشیم؟ بجا خواهد بود که در این روز بزرگ لباس نو بپوشیم و بپوشانیم.
  حضرت امام صادق(ع) می فرماید: «و ان یلبس المؤمن انظف ثیابه و افخرها»
  یکی از وظایف روز غدیر این است که مؤمن، تمیزترین و گرانقدرترین جامه های خویش را بپوشد.


  6- بوی خوش:
  اسلام درباره بکارگیری بوی خوش و زدن عطر سفارش زیاد دارد. بخصوص در ایام عید سعید غدیر سفارش ویژه ای نسبت به این سنت خوب می کند. امام صادق(ع) در پی وظایف مؤمن در روز غدیر فرمودند«و یتطیب امکانه و انبساط یده»
  و مؤمن، به اندازه توان و دست باز بودنش، بوی خوش استعمال کند.


  7-دیدار با مؤمنان:
  زیارت برادران مؤمن از سنت های مهم در اسلام است، لیکن در روز عید غدیر، دید و بازدید جزو یکی از شعائر مذهبی و ولایی می گردد و بیشتر و بهتر مورد سفارش قرار می گیرد و پاداش افزونتری می یابد.
  «هرس در روز غدیر به دیدار مؤمنی رود، خداوند، هفتاد نور در قبرش داخل کند و قبرش را بگستراند و هر روز، هفتاد هزار فرشته به زیارت قبرش آید و به او مژده بهشت دهد»


  8- مصافحه (دست دادن):
  دست دادن باعث افزایش محبت دو برادر دینی و سبب ریزش گناه و آمرزش می گردد و دست دادن در روز عید غدیر که عید ولایت است جلوه دیگری دارد، به همین جهت در این روز مصافحه(دست دادن) مورد تأکید و سفارش قرار گرفته است.
  حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) فرمود «و اذا تلاقیتم فتصافحوا بالتسلیم» در روز غدیر، هنگامی که باهم ملاقات می کنید همراه با سلام کردن به یکدیگر دست بدهید.


  9- تبریک گفتن:
  رسم دیرین بشر این است که وقتی نعمتی به انسان می رسد یا پیروزی نصیبش می شود تبریک گفتن لازمه آن است، و تبریک گفتن در روز عید غدیر از شعائر شیعه می باشد و می شود گفت گرم ترین و واقعی ترین تبریک ها برای عید غدیر است.
  حضرت رضا(ع) می فرماید: «و هو یوم التهنیه یهنی بعضکم بعضاً فاذا لقی المؤمن اخاء یقول: الحمدلله الذی جعل من المتمسکین بولایه امیرالمؤمنین و الائمه سلام الله علیهما»
  روز عید غدیر روز تهنیت گویی است، بعضی از شما به بعض دیگر تهنیت بگوید و هرگاه مؤمنی با برادرش برخورد کرد، بگوید، ستایش مخصوص خداوندی است که ما را از پیوستگان به ولایت امیرالمؤمنین(ع)و امامان(ع)قرار داد.


  10 - دلجویی و مهرورزی متقابل:
  حضرت رضا(ع) روز غدیر را «یوم التودد» خواندند یعنی روز مهر ورزیدن.
  در چنین روزی باید معتقدان به ولایت غم را از دل دوستان حضرت به هر نحوی که مقدور باشد برطرف نمایند.

  11- ایجاد زمینه های شادمانی:
  عید غدیر یادآور بزرگترین و گرانقدرترین خاطره اسلام است یعنی خاطره استمرار رسالت پیامبر(ص) به امامت علی(ع) ، در چنین روزی نه تنها خود باید دلشاد باشیم بلکه باید زمینه شادمانی دیگر برادران ایمانی را هم فراهم بیاوریم.
  حضرت رضا(ع) می فرمایند: «سر فیه کل مؤمن و مومنه»
  (در روز غدیر)هر مرد و زن مؤمنی را شادمان سازید.


  12- پیوند با بستگان و خویشان:
  از سفارشات موکد اسلام صله رحم است. در این روز زمینه این عمل الهی کاملا فراهم است. حضرت صادق(ع) صله رحم را یکی از اعمال روز غدیر برشمردند:«شایسته است(در روز غدیر) با نیکی کردن، روزه گرفتن، نماز خواندن و صله رحم به سوی خداوند متعال، تقرب جویید.»


  13- فراهم کردن آسایش بیشتر خانواده:
  یکی از دستورات اسلام ایجاد زمینه های لازم در جهت راحتی و آسایش خانواده است و به مناسبت عید غدیر تاکید بیشتری شده است.
  حضرت امام صادق(ع)می فرمایند«و یوسع الرجل فیه علی عیاله»
  در روز غدیر، مرد، باید آسایش زندگی را افزایش دهد.


  14- کارگشایی و رفع نیاز مردم:
  برآورده ساختن نیازهای مردم و رفع گرفتاری آنان از سنت های پسندیده در اسلام است و به انجام اینگونه کارها تاکید فراوان شده است.
  صاحب ولایت، علی(ع) می فرمایند: «والبر فیه یثمرالمال و یزید فی العمر»
  نیکی کردن (در روز غدیر) ما را ثمربخش می سازد و بر عمر می افزاید.

  15-هدیه دادن:
  هدیه دادن و گرفتن با رعایت ضوابط شرعی کار پسندیده ای است و اثرات روانی خاصی مخصوصا در کودکان و نوجوانان دارد و بهترین زمان هدیه دادن، عید غدیر است.
  و حضرت رضا(ع) عید غدیر را روز هدیه و بخشش می نامد «یوم الحباء و العطیه »
  (عید غدیر) روز بخشش و هدیه دادن است.


  16- ابراز برائت:
  اعلام بیزاری از دشمنان خداوند از پایه های اساسی اسلام است، و روز غدیر، روز بیزاری از کسانی است که با نپذیرفتن امامت حضرت علی(ع) آشکارا با خدا و با پیامبر خدا مخالفت نمودند و بزرگترین جنایت و خیانت را به تاریخ بشریت کردند و در حقیقت این عدم پذیرش سرآغاز تمام بدبختی ها و بیچارگی ها بود.
  بنابراین، روز غدیر، روز برائت از این همه ستمکاری و ستمکاران است. در یکی از دعاهای روز غدیر آمده است: «ما بیزاری می جوییم از آن کس که از علی(ع) بیزاری جوید و دشمن داریم آن کس که علی(ع) را دشمن دارد»


  17- کثرت در فرستادن صلوات:
  حضرت رضا(ع) در وصف عید غدیر فرمود: «یوم اکثار الصلوه علی محمد و آل محمد»
  روز غدیر روز صلوات فرستادن فراوان بر محمد و آل محمد است.


  18-غسل:
  امام صادق (ع) فرمودند:«هنگامی که روز غدیر فرا برسد باید در فراز آن (هنگام ظهر) غسل کرد.


  19-نماز و نیایش:
  روز عید غدیر بهترین فرصت و موقعیت برای نیایش است. چرا که روز غدیر، روز سپاس و ستایش به پیشگاه حضرت احدیت است.
  حضرت رضا (ع) می فرماید: روز غدیر روزی است که خداوند بر توان کسی که او را نیایش کند، می افزاید.
  و فرمود«روز غدیر روزی است که دعا در آن مستجاب می گردد»
  نماز عید غدیر دو رکعت است که باید در هر رکعت پس از حمد ده مرتبه سوره توحید، ده بار آیه الکرسی و ده مرتبه سور قدر را بخواند وقت نماز نیم ساعت پیش از ظهر است. پاداش این نماز برابر است با صد هزار حج، صد هزار عمره، و هرچه از خداوند بخواهد برآورده می شود.


  20- زیارت:
  زیارت یکی از سنن سازنده اسلامی است. چه از نزدیک چه از دور، زیارت یک پیوند معنوی بسیار قوی بین شیعه و مقدساتش است و از جمله آنها زیارت حضرت علی (ع) از دور و نزدیک است.
  امام رضا (ع) به پسر ابی نصر فرمودند«هرجا که باشی، در روز عیدغدیر در بارگاه امیرالمومنین(ع) حاضر باش. بی تردید، خداوند، گناهان شصت ساله هر مرد و زن مومن را می آمرزد و چند برابر آنچه در ماه رمضان، شب قدر و شب عید فطر از آتش آزاد ساخته در آن روز آزاد می سازد»


  21- خواندن دعای ندبه:
  طبق مدارک معتبر خواندن دعای ندبه در چهار عید مستحب است: جمعه، فطر، قربان و غدیر.
  توجه به فرازهای آن بخصوص آن قسمت که در رابطه با غدیر و خلافت حضرت علی (ع) می باشد ضروری است.


  22- پیمان برادری(عقد اخوت):
  سنت عقد اخوت (برادری) در اسلام به زمان پیامبر اکرم (ص) می رسد. در آن موقع پیامبر (ص) بین مهاجرین و انصار پیمان برادری را منعقد نمودند و بجا خواهد بود که این پیمان برادری در روز عید غدیر میان مومنان برقرار گردد.  برای نحوه بستن عقد می توان به مفاتیح الجنان مراجعه کرد.

  منبع : tebyan-ardabil.ir

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهلا💜 : نه مطلب واقعا کامل از نظر من👏

  آبجی ها💗 : خیلی خیلی خفن بود من کلاس پنجم هستم واقعا فقلاده بود♥🌺🌹💞💕

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  تهیونگ♡☆(هلیا) 8 روز قبل
  2

  مرسی از تحقیق💚🤍💫🌿🖕🏻

  محمد حسین 26 روز قبل
  1

  سلامممم ممنون از مطالب 👍خوبتون

  امیرعباس افشار 1 ماه قبل
  1

  عالی بود بیست شدم20

  فاطمه فتاحی 12 ماه قبل
  1

  یکی صفحه کامل باشه تکه تکه نباشه

  F 12 ماه قبل
  2

  عالی بود

  ممنون 12 ماه قبل
  0

  ممنون

  Kusar 1 سال قبل
  0

  خیلی زیا و اموزنده بود ممنون از سازندش 🙏 من کلاس پنجم هستم و سرگروه هدیه ها و این درس را خیلی دوست داشتم و لذت بردم مخصوصا وقتی اداب روز عید غدیر را دیدم .

  سحر 1 سال قبل
  0

  لطفا

  تحقیق بعد از اداب ها باشد

  ستایش 1 سال قبل
  1

  خیلی عالییییی

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟

  .. 1 سال قبل
  -2

  ....

  لیلا 1 سال قبل
  -1

  من اسلام رابتقنب

  ثمینا 1 سال قبل
  1

  چرا همه سایتا از رو هم کپی کردم ویکی پدیا و اینجا کپی همن ولی عااالی

  1
  Kusar 1 سال قبل

  😂

  1
  ثمینا 1 سال قبل

  کردن

  2
  ستایش 1 سال قبل

  کپی کردم یا کردن

  پشم یونتان 1 سال قبل
  0

  😗😗😗

  آبجی ها💗 1 سال قبل
  4

  خیلی خیلی خفن بود من کلاس پنجم هستم واقعا فقلاده بود♥🌺🌹💞💕

  آبجی ها💗 1 سال قبل
  3

  عـــــــــــالــــــــــــی بـــــــــــــــود🤘🏻🤞🏻

  زینب 1 سال قبل
  2

  سلام من هستم و تحقیق کردم تحقیقم👇🏻

  در روز عید غدیر، مردم با نیکویی و مهربانی رفتار میکنند.

  زیارت در عید غدیر خیلی پاداش میدهد، و سعی کنید خیلی خوب نماز بخوانیم.

  درباره غذا امام صادق فرمود«و اطعمو اخوانکم.»به برادرانتان غذا بدهید.

  روزه گرفتن در عید غدیر خیلی پاداش میدهد، امام صادق فرمود«یجب علیکم صیامه شکرالله والحمدلله»در روز عید غدیر روزه بگیرید، برای سپاسگذاری و ستودن از خداوند است

  من زینب محمدی هستم

  فاطمه زهرا اسلامی 1 سال قبل
  1

  اشکالی نداره😁

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  غذا میکنم

  -1
  Kusar 1 سال قبل

  چی رو؟ 😀

  -1
  متین 1 سال قبل

  فکر نکنم

  مهلا💜 1 سال قبل
  4

  نه مطلب واقعا کامل از نظر من👏

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  👌

  عاشق bts 1 سال قبل
  1

  سلام من هستم و تحقیق کردم تحقیقم👇🏻

  در روز عید غدیر، مردم با نیکویی و مهربانی رفتار میکنند.

  زیارت در عید غدیر خیلی پاداش میدهد، و سعی کنید خیلی خوب نماز بخوانیم.

  درباره غذا امام صادق فرمود«و اطعمو اخوانکم.»به برادرانتان غذا بدهید.

  روزه گرفتن در عید غدیر خیلی پاداش میدهد، امام صادق فرمود«یجب علیکم صیامه شکرالله والحمدلله»در روز عید غدیر روزه بگیرید، برای سپاسگذاری و ستودن از خداوند است.

  1
  Kusar 1 سال قبل

  چرا از روی یکی از دوستان که بالا فرستاده بودن نوشتی و کپی کردی؟؟😒

  0
  پشم یونتان 1 سال قبل

  منم عاشق بی تی اسم

  2
  عاشق bts 1 سال قبل

  ببخشید یادم رفت اسممو بنویسم اسمم شقایق هست

  2
  عاشق bts 1 سال قبل

  سلام کسانی که تحقیق کوتاه میخوان من تحقیق کردم و برای شما فرستادم بچه های تو خونه

  مهدی 2 سال قبل
  3

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  1
  عاشق bts 1 سال قبل

  مهدی تحقیقمو فرستادم

  برای ارسال نظر کلیک کنید