توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

  1 بازدید

  دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

  پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۴۰۰-۱۳۹۹

  ۱۳۹۹/۵/۲۱

  منبع مطلب : ujsas.ac.ir

  مدیر محترم سایت ujsas.ac.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

  دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

  دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری تهران در ابتدا تحت عنوان دانشکدۀ علوم قضایی و خدمات اداری به موجب مادۀ ۳۵ اصلاح پاره‌ای از قوانین دادگستری مصوب سال ۱۳۵۶ ه‍.ش به منظور رفع نیازهای دادگستری در زمینه‌های حقوقی، قضایی و اداری بنیانگذاری شد و با تلاش شهید گرانقدر آیت‌الله دکتر بهشتی در سال ۱۳۶۱ ه‍.ش به‌طور رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.

  به موجب مادۀ ۳۵ قانون اصلاح پاره‌ای از قوانین دادگستری مصوب سال ۱۳۵۶، وزارت دادگستری مکلف گردید به منظور تأمین کادر مورد نیاز اعم از قضایی و اداری با همکاری وزارت علوم و آموزش عالی به تأسیس «دانشکدۀ علوم قضایی و خدمات اداری» اقدام نماید و داوطلبان خدمت در دادگستری را از میان فارغ‌التحصیلان دانشکدۀ مذکور و سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی طبق قوانین مربوط انتخاب کند.

  دانشکده در سال ۱۳۶۱ و با پذیرش نخستین دورۀ دانشجو در رشتۀ علوم قضایی تأسیس گردید و بدین ترتیب هر سال با توجه به امکانات دانشگاه با هماهنگی وزارت علوم، مبادرت به جذب دانشجو نمود.در این دانشکده بیش از ۵٬۰۰۰ دانشجو در طی دوره‌های مختلف جذب و فارغ‌التحصیل شده‌اند که هم‌اکنون اکثریت آن‌ها در کسوت قضاء و بعضاً در مشاغل دیگر نظیر استاد دانشگاه، نمایندۀ مجلس، وکیل دادگستری و کارشناسان سازمان‌های وابسته به قوۀ قضائیه و مانند آن مشغول انجام وظیفه هستند. به این ترتیب صرف نظر از برخی مدیران قوۀ قضائیه بیش از نیمی از قضات کشور فارغ‌التحصیل این دانشکده می‌باشند. افزون‌بر این در دانشکده تعداد قابل توجهی در رشته‌های پلیس قضایی، خدمات اداری، ثبت دوره‌های معادل علوم قضایی و دوره‌های کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و حقوق جزا و جرم شناسی آموزش تخصصی لازم را به پایان رسانده و در قوۀ قضائیه و یا در مراکز دیکر مشغول به کار شده‌اند.

  شورای گسترش آموزش عالی در سال ۱۳۸۴ با ارتقاء«دانشکده علوم قضایی و خدمات اداری» به «دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری» وابسته به قوۀ قضائیه موافقت اصولی به عمل آورد. در نهایت در سال ۱۳۸۹ ارتقاء دانشکده به دانشگاه مورد موافقت قطعی قرار گرفت.

  پس از ارتقاء دانشکدۀ علوم قضایی به دانشگاه به تناسب رشته‌های مورد نیاز دانشکده‌های زیر راه‌اندازی شدند:

  ۱. دانشکدۀ حقوق

  ۲. دانشکدۀ پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح تربیت

  ۳.دانشکدۀ ثبت و مدیریت قضایی

  اکنون این دانشگاه با پذیرش دانشجو در چهار مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد پیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری تخصصی در رشته‌های مختلف حقوق، تنها دانشگاه تخصصی حقوق در سطح کشور است که به‌صورت حرفه‌ای و پیشرفته به آموزش دانش حقوق و رشته‌های مرتبط با آن می‌پردازد.

  الف)کارشناسی علوم قضایی؛ این رشته به تربیت کارکنان قضایی اختصاص دارد. نخستین دورۀ دانشجویان این دوره در تاریخ ۱۳۶۱/۰۶/۱۵ تحصیلات خود را آغاز و در ۱۳۶۴/۱۱/۲۹ حدود ۳۰ نفر از نخستین دوره فارغ‌التحصیل شدند،در این رشته هم‌اکنون نیز دانشجو جذب می‌شود.

  ب)کارشناسی پلیس قضایی؛ این رشته به تربیت پلیس جهت خدمت در قوۀ قضائیه اختصاص داشت که در سال ۱۳۶۸ برای نخستین‌بار دانشجویان در این رشته پذیرش شدند ولی پس از آن جذب دانشجو استمرار نیافت.

  ج)کارشناسی خدمات اداری؛ این رشته به تربیت کارکنان اداری قوۀ قضائیه اختصاص داشت که در سال ۱۳۷۱ تعدادی دانشجو در این رشته جذب شدند ولی جذب دانشجو در این رشته نیز استمرار نیافت.

  د)کاردانی ثبت؛ این رشته جهت تربیت کارکنان اداری سازمان ثبت اسناد و املاک اختصاص داشت لکن در دوره‌ای محدود مبادرت به جذب تعداد محدودی دانشجو در این رشته شد ولی استمرار نداشت.

  لازم به ذکر است که با توسعۀ دانشگاه، راه‌اندازی مجدد برنامه‌های درسی فوق پس از اعمال اصلاحات لازم، در دستور کار دانشگاه قرار دارد.

  اعضای هیئت علمی و استادان مدعو به این دانشگاه، اغلب از استادان بزرگ و مطرح رشتۀ حقوق در ایران می‌باشند. دانشجویان این دانشگاه از میان رتبه‌های برتر کنکور پس از انجام مصاحبه برگزیده می‌گردند. بیشتر دانشجویان این دانشگاه بورسیه می‌شوند و در بدو ورود به دانشگاه، با حکم رئیس محترم قوۀ قضائیه، به عنوان کارآموزی قضایی دارای پایه دو قضایی مشغول می‌شوند. با توجه به پذیرش بورسیه این دانشگاه رغبت برای انتخاب این دانشگاه در میان داوطلبان کنکور بالا رفته است به گونه‌ای که اغلب رتبه‌های برتر کنکور سراسری جذب دانشگاه می‌شوند و این حاکی از نخبه‌گزینی دانشگاه می‌باشد، و دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی و طی‌کردن کارآموزی به عنوان دادیار، دادسرا یا دادرس دادگاه مشغول به کار قضایی می‌شوند.

  مطابق با اساسنامۀ دانشگاه علوم قضایی، رئیس دانشگاه بنا به پیشنهاد و تأیید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با حکم ریاست محترم قوۀ قضائیه به مدت ۳ سال تعیین می‌گردد. رئیس کنونی دانشگاه، فرید محسنی است.[۱]

  شمار دانش‌آموختگان:

  براساس آمار وبگاه دانشگاه، تا امروز، تعداد دانش‌آموختگان دانشگاه به شرح ذیل بوده است[۱]:


  دانش‌آموختگان دانشگاه علوم قضایی در قوۀ قضاییه:

  براساس آخرین آمارها، حدود نیمی از قضات کشور، ۶۰ درصد رؤسای دادگستری شهرستان‌ها، ۶۵ درصد قضات دیوان‌عالی کشور، ۴۰ درصد قضات دادسرای انتظامی قضات، ۵۸ درصد قضات دیوان عدالت اداری، ۵۷ درصد دادگاه‌های تجدید نظر، ۴۵ درصد از رؤسای دادگستری کل استان‌ها از فارغ‌التحصیلان دانشگاه علوم قضایی هستند[۲].

  رؤسای پیشین دانشگاه:

  ۱. نجفقلی حبیبی ۲. علی محمد مکرمی ۳. حمید رضا نیکبخت فینی ۴. علی رازینی ۵. حسین میر محمد صادقی ۶. ابوطالب کوشا ۷. سیامک ره‌پیک ۸. محمد جواد شریعت باقری ۹. فرید محسنی

  آدرس دانشگاه: تهران، خیابان انقلاب، خیابان خارک، دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری.

  آدرس سایت دانشگاه: http://ujsas.ac.ir/ آدرس سایت بسیج دانشگاه: www.bsujsas.ir

  رشته‌های برگزار شده در دانشگاه[ویرایش]

  الف) کارشناسی علوم قضایی؛ این رشته به تربیت کارکنان قضایی اختصاص دارد، نخستین دورۀ دانشجویان این دوره در تاریخ ۶۱/۱۵/۶ تحصیلات خود را آغاز و در ۶۴/۱۱/۲۹ حدود ۳۰ نفر از نخستین دوره فارغ‌التحصیل شدند، در این رشته هم‌اکنون نیز دانشجو جذب می‌شود.

  ب) کارشناسی ارشد پیوستۀ علوم قضایی؛ دانشجویان در این رشته پس از گذراندن واحدهای کارشناسی، براساس معدل وارد یکی از گرایش‌های شش‌گانهٔ ۱. حقوق خصوصی، ۲. جزا، ۳. خانواده، ۴. تجارت، ۵. ثبت و ۶. عمومی می‌شوند. در این رشته از سال ۱۳۹۲ جذب دانشجو آغاز شده و تاکنون (۱۳۹۶) پنج دوره دانشجو وارد این رشته شده و فعلاً برنامهٔ دانشگاه ادامۀ جذب دانشجو در این رشته در سال‌های آتی می‌باشد.

  ج) کارشناسی پلیس قضایی؛ این رشته به تربیت پلیس جهت خدمت در قوۀ قضائیه اختصاص داشت که در سال ۱۳۶۸ برای نخستین‌بار دانشجویان در این رشته پذیرش شدند ولی پس از آن جذب دانشجو استمرار نیافت.

  د) کارشناسی خدمات اداری؛ این رشته به تربیت کارکنان اداری قوۀ قضائیه اختصاص داشت که در سال ۱۳۷۱ تعدادی دانشجو در این رشته جذب شدند ولی جذب دانشجو در این رشته نیز استمرار نیافت.

  و) کارشناسی ثبت؛ این رشته جهت تربیت و تأمین کارکنان اداری سازمان ثبت اسناد و املاک اختصاص داشت، لکن در دروه‌هایی مبادرت به جذب دانشجو به صورت بورسیه در این رشته شد ولی بعدها استمرار نداشت.

  ه) کارشناسی ارشد ناپیوسته در گرایش‌های حقوق جزا ،حقوق خصوصی ،حقوق عمومی، حقوق خانواده، حقوق بین‌الملل، حقوق کیفری اطفال و نوجوانان، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق شرکت‌های تجاری، حقوق حمل و نقل تجاری، فقه و حقوق خصوصی، حقوق پزشکی، مدیریت دادگستری و ... .

  ی) دکتری تخصصی در گرایش‌های حقوق خصوصی و حقوق جزا وجرم‌شناسی

  منابع[ویرایش]

  پیوند به بیرون[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در سال 99 | ایران استخدام

  شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در سال 99 | ایران استخدام

  اخبار جذب دانشجو در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

  خبرگزاری میزان- دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری با هدف تأمین قاضی مورد نیاز قوه قضائیه از میان داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته در رشته علوم قضایی دانشجوی بورسیه می‌پذیرد.
  به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری با هدف تأمین قاضی مورد نیاز قوه قضائیه از میان داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته در رشته علوم قضایی دانشجوی بورسیه می‌پذیرد.

  داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی با رعایت شرایط زیر می‌توانند در زمان انتخاب رشته کد رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی یا کد رشته کارشناسی علوم قضایی را در فرم اینترنتی انتخاب رشته خود درج کنند.

  داشتن شرایط عمومی آزمون سراسری
  تدین به دین مبین اسلام و التزام عملی به احکام آن
  التزام به ولایت فقیه و مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران
  پذیرش در گزینش (بررسی صلاحیت‌های عمومی)
  برخورداری از سلامت کامل جسمی و روانی و نداشتن سوء پیشینه کیفری
  سپردن تعهد به تحصیل تمام وقت و عدم اشتغال به کار در زمان شروع به تحصیل (۱۳۹۸/۰۷/۱)
  سپردن تعهد خدمت به قوۀ قضائیه برای تصدی سمت‌های قضایی بر اساس نیاز‌های قوۀ قضائیه به میزان دو برابر مدت تحصیل
  تبصره: تعهد خدمت داوطلبانی که از مزایای قانون گذرانیدن مدت خدمت وظیفه فارغ التحصیلان دانشگاه علوم قضایی در محاکم قضایی کشور مصوب ۱۳۷۳ استفاده می‌کند ده سال خواهد بود.
  داشتن حداکثر ۲۴ سال تمام تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۳۱

  تبصره: مدت خدمت وظیفه داوطلبانی که دوره سربازی راگذرانده اند به حداکثر سن آنان افزوده می‌شود.
  داشتن حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۴ و معدل کل پیش دانشگاهی ۱۴ برای داوطلبان مقطع کارشناسی علوم قضایی.
  داشتن حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۷ و معدل کل پیش دانشگاهی ۱۷ برای داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی.

  تذکرات مهم

  با توجه به امکانات فعلی دانشگاه، پذیرش دانشجوی بورسیه در این دو مقطع (کارشناسی و کارشناسی ارشد) در سال جاری فقط از میان داوطلبان مرد خواهد بود.

  سقف مدت استفاده از بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ۸ نیمسال و در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته ۱۲ نیمسال می‌باشد.

  تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته تمام وقت و ارائۀ دروس اصلی، پیش‌نیاز و کارآموزی در طول هفته مطابق برنامه‌ریزی دانشگاه خواهد بود.

  لازم است دانشجویان مقطع کارشناسی برای ورود به خدمت قضایی حداقل معدل کل ۱۵ کسب کنند؛ در غیر این صورت با باز پرداخت هزینه‌های تحصیلی و مقرری ماهانه، مدرک کارشناسی اخذ خواهند کرد.

  دوره کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی تنها برای اجرا در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری به تصویب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده است و دانشجویان این رشته پس از طی واحد‌های مقطع کارشناسی علوم قضایی و در صورت کسب معدل ۱۵ در یکی از گرایش‌های شش گانه کارشناسی ارشد (حقوق تجارت، حقوق ثبت، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خانواده، حقوق خصوصی و حقوق عمومی) ادامه تحصیل خواهند داد.

  دانشجویانی که پس از طی دوره مشترک نتوانند معدل ۱۵کسب نمایند یا شرایط لازم برای ورود به خدمت قضایی را نداشته باشند، ادامه تحصیل آن‌ها در این مقطع (کارشناسی ارشد پیوسته) منتفی و تنها مدرک کارشناسی علوم قضایی برای آنان صادر خواهد شد.

  چنانچه دانشجو نتواند یا نخواهد تحصیل را به پایان برساند یا شرایط لازم مطابق تعهدنامه رسمی برای ورود به خدمت قضایی را نداشته باشد، باید کلیه هزینه‌های تحصیل و مقرری‌های ماهانه دریافت شده را بازپرداخت کند.

  دریافت ابلاغ کارآموزی قضایی در دورۀ تحصیلی و اشتغال به کار قضایی پس از فراغت از تحصیل

  دریافت مقرری ماهانه (حقوق پایه دو قضایی) از ابتدای دوره تحصیلی

  احتساب سنوات تحصیل در دانشگاه در سوابق خدمت

  گذراندن خدمت سربازی در قالب اشتغال در قوۀ قضائیه بر اساس “قانون گذرانیدن مدت خدمت وظیفۀ فارغ‌التحصیلان دانشکده علوم قضایی در محاکم قضایی کشور مصوب ۱۳۷۳ ” و” آیین نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۷۵ “.

  برخورداری از خوابگاه، بیمۀ درمانی و خدمات رفاهی در طول دورۀ تحصیلی در حدود امکانات دانشگاه.

  داوطلبان تحصیل در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری به جز ثبت نام در آزمون سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به هیچ‌گونه ثبت نام دیگر یا تکمیل فرم یا مراجعه حضوری نیاز ندارند. بر این اساس، لازم است همانند دیگر داوطلبان به ترتیب زیر اقدام کنند:

  ۱-۱ – ثبت نام در آزمون سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در سال ۱۳۹۷،

  ۲ -۱- شرکت در آزمون سراسری در تیرماه۱۳۹۸،

  ۳ -۱ – تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش و انتخاب کدرشته‌های کارشناسی و یا کارشناسی ارشد پیوسته دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، در مهلت اعلام‌شده به وسیله سازمان سنجش آموزش کشور.

  پس ازاعلام اسامی پذیرفته‌شدگان از آنان برای شرکت در مصاحبه حضوری و طی مراحل گزینش از طریق سایت دانشگاه دعوت به عمل خواهد آمد؛ لذا لازم است علاقه‌مندان پس از انتخاب رشته، از طریق سایت دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، از زمان اعلام اسامی و دعوت پذیرفته شدگان اطلاع حاصل کنند.

  یاد آوری: دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در سال ۱۳۹۸ تنها از گروه آزمایشی علوم انسانی (صرف نظر از نوع دیپلم وپیش دانشگاهی) پذیرش دانشجو خواهد داشت.

  خبر 27 شهریور 97: ذخیره مرخصی فارغ التحصیلان دانشگاه علوم قضایی اعمال می شود (منبع: خبرگزاری ایسنا)

  امور اداری و استخدامی قضات از اعمال ذخیره مرخصی فارغ التحصیلان دانشگاه علوم قضایی خبر داد.

  جهت مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

  منبع مطلب : iranestekhdam.ir

  مدیر محترم سایت iranestekhdam.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید