توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  داروی ضد ویروس کرونا در کرمانشاه

  1 بازدید

  داروی ضد ویروس کرونا در کرمانشاه را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  اخبار | وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  به گزارش وبدا، دکتر محمدرضا شانه ساز، معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو در دیدار با هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه اظهارداشت: خط تولید داروی ضد ویروسی که در کارخانه باختر بیوشیمی وجود دارد، می تواند در تامین داروی موردنیاز کشور بسیار موثر باشد.

  وی افزود: با مساعدت ویژه نهادهای مسئول مشکل کارخانه باختر بیوشیمی به زودی برطرف خواهد شد و این کارخانه روند تولید را آغاز خواهد کرد.

  معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: به دلیل افزایش قیمت ها مدیران کارخانه درخواست افزایش قیمت محصولات تولیدی خود را دارند از این رو در نشستی که هفته آینده برگزار می‌شود، مشکل قیمت‌گذاری این واحد را برطرف خواهیم کرد.

  وی در رابطه با تولید ماسک در کشور گفت: پارچه ماسک های سه لایه را ۲ شرکت در کشور تولید می‌کنند که اختلافات قیمتی با این شرکت ها، واحدهای تولیدی در استان ها را با مشکل روبه رو کرده است که براساس مذاکرات انجام شده با این شرکت ها مشکل تولید ماسک کشور در هفته آینده حل می شود.225/302

  منبع مطلب : behdasht.gov.ir

  مدیر محترم سایت behdasht.gov.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  داروی ضد کرونای ایرانی در آستانه تولید است؟

  داروی ضد کرونای ایرانی در آستانه تولید است؟

  اعتمادآنلاین| نشست بررسی رفع موانع و مشکلات اجرایی اخذ مجوز و تولید داروی MAB 98 با حضور رییس دانشگاه و معاونین درمان، غذا و دارو و تحقیقات و فناوری و دکتر مصطفایی برگزار شد.

  دکتر مرادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اظهار داشت: تولید این دارو و تایید آن از سوی مراجع مربوطه افتخاری بزرگ را نه تنها برای پدیدآورنده آن، بلکه برای دانشگاه علوم پزشکی، استان کرمانشاه و کشور جمهوری اسلامی رقم می زند.

  وی افزود: واحدهای مربوطه در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تمام اقدامات لازم را برای اخذ تاییدیه نهایی دارو انجام خواهند

  داد و پیگیری های لازم برای تسریع این فرایند در مراجع کشوری به طور پیوسته در حال اجرا است.

  مرادی ادامه داد: چنانچه این دارو بتواند موافقت های نهایی را از سازمان های مربوطه دریافت نماید در اسرع وقت و بصورت گسترده برای درمان بیماری کووید 19 بکار خواهد رفت.

  دکتر مصطفایی (کاشف داروی ضدکرونا) این دارو در مرحله نهایی تایید قرار گرفته و توانسته است در مراحل اولیه و نمونه های بررسی شده، توفیق کسب کند.

  وی افزود: نکته مثبت این دارو گیاهی بودن آن است و تاکنون هیچ عارضه ای جانبی در  بیماران بهمراه نداشته است؛ استفاده از این دارو در مراحل اولیه بیماری موجب بهبود 100 درصدی بیماران می شود، اما در مراحل پیشرفته بیماری کووید نیز کاربرد دارد.

  گفتنی است، پس از تولید اولیه دارو که توسط دکتر علی مصطفایی عضو بازنشسته این دانشگاه پدید آمده است ، مجددا مراحل تحقیقاتی لازم توسط سازمان غذا و داروی کشور انجام خواهد گرفت.

  پس از ارایه گزارش نهایی توسط داوران و تایید علمی داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به دنبال اخذ مجوزهای لازم برای تولید انبوه این دارو در سازمان غذا و دارو است.

  منبع: فارس

  منبع مطلب : etemadonline.com

  مدیر محترم سایت etemadonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تایید داروی کرونای پزشک کرمانشاهی در پیچ و خم اداری

  تایید داروی کرونای پزشک کرمانشاهی در پیچ و خم اداری

  خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- معین یزدانی: داده‌های دولت چین حکایت از آن داشت مردی ۵۵ ساله که هویت او فاش نشده در تاریخ ۱۷ نوامبر (حدود یک ماه پیش از شیوعکرونا ویروس) به ویروسکرونا مبتلا شده است.

  بیمار صفر به نخستین انسان بیماری گفته می‌شود که به بیماری ویروسی یا میکروبی خاصی آلوده شده باشد و شناسایی این شخص از این لحاظ مهم است که می‌تواند اطلاعات مفیدی درباره نحوه انتقال، مکان و دلیل انتقال عامل بیماری به انسان در اختیار بگذارد.

  شهر ووهان واقع در استان هوبئی چین نخستین جایی بود کهکرونا ویروس در آن شیوع پیدا کرد و این ویروس اکنون با پخش شدن در سراسر جهان به عنوان یک «همه‌گیری جهانی» شناخته شده است.

  کرونا تاکنون و بر اساس آمار رسمی بیش از یک میلیون نفر (که البته آمار غیررسمی بیش از این اعداد است) را در دنیا به کام مرگ کشانده و همه جنبه‌های زندگی انسان پر ادعای قرن ۲۱ را به ویژه در زمینه اقتصادی به چالش کشیده است.

  در حالی که با وجود چشم انتظاری فراوان جهانیان، هنوز هیچ واکسن و داروی تأیید شده‌ای برای ویروس مرگبارکرونا در جهان ساخته نشده، مدتی است که دکتر علی مصطفایی؛ مدیر شرکت دانش بنیان حوزه بیوتکنولوژی پزشکی در کرمانشاه، اعلام کرده موفق به ساخت داروی مؤثر بر درمانکرونا شده است که پیش از این نیز با ساخت چند دارو در حوزه درمان بیماری‌های دیگر ورود پیدا کرده است.

  وی مدعی است، ۹۸ درصد از کسانی که در هفته اول ابتلاء بهکرونا از این دارو استفاده کرده‌اند، بهبود یافته‌اند و افراد بسیاری هستند که بهکرونا مبتلا شده و با استفاده از این دارو (بدون استفاده از داروهای دیگر) بهبود یافته و درمان شده‌اند که اثربخشی دارو را در گفتگو باخبرنگار مهر تأیید کردند.

  دکتر مصطفایی همچنین معتقد است این دارو گیاهی و بدون عوارض است و در صورت دریافت مجوز می‌تواند مرگ و میر ناشی ازکرونا را به اندازه قابل توجهی کاهش بدهد.

  در حالی که خبر ساخت دارویکرونا به دست پزشک کرمانشاهی می‌تواند موجی از امید را نه در دل مردم ایران، بلکه در دل مردم جهان ایجاد کند، این ادعا با حواشی زیادی روبه‌رو شده و گفته می‌شود گرفتن مجوز استفاده این دارو، همچنان در مسیر بسیار پرپیچ و خم اداری بلاتکلیف مانده است.

  مسئولین امر باید به این نکته توجه داشته باشند که ساخت این دارو و ادعای اثربخشی آن برای درمانکرونا ۲ حالت بیشتر ندارد؛ یا این ادعا درست است که در این صورت این پزشک کرمانشاهی و تیم تحقیقاتی او، خدمت بسیار بزرگی به بشریت کرده و موجب افتخار ایرانیان و مردم استان کرمانشاه است، یا عدم تأیید این ادعا است که در این صورت تکلیف این موضوع روشن می‌شود.

  از این رو انتظار می‌رود با توجه به پیامدهای ناگوارکرونا و تلفات انسانی فراوان روزانه، مسئولان با سرعت روند کار راستی آزمایی نتیجه استفاده از این دارو را به سرانجام برسانند و فارغ از حواشی، مراقبت لازم را در برابر برخی افراد سودجو که ممکن است در جریان روند کار تأیید این دارو اخلال ایجاد کنند را به‌عمل آورند.

  دکتر سیاوش وزیری متخصص بیماری‌های عفونی و تب دار و رئیس بیمارستان گلستان کرمانشاه در گفتگو با رسانه‌های محلی کرمانشاه، اثربخش بودن دارویکرونا پرفسور مصطفایی را تأیید و اعلام کرده که از ابتدای فروردین سال جاری، کارآزمایی بالینی این کپسول را شروع و برای حدود هفت هزار نفر تجویز داشته‌ایم که در نتیجه مشخص شد این دارو در کاهش نشانه‌های بیماری مؤثر بوده و به عنوان بخشی از درمان مفید است.

  حال همه منتظر هستند ببینند سرانجام چه زمانی این دارو از برزخ بلاتکلیفی درخواهد آمد و کی و چگونه برای درد بی درمانکرونا؛ درمانی مناسب کشف می‌شود؟

  در این میان ورود رسانه‌ها و پیگیری حرفه‌ای آنان می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.

  معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو باخبرنگار مهر اظهار کرد: داروی ساخته شده توسط پروفسور علی مصطفایی از ۲ گیاه در قالب عصاره استخراج شده که در کارآزمایی ها نتایج مطلوبی به دست آمده و در وزارت بهداشت به دنبال اخذ مجوز مصرف این دارو هستیم.

  قباد محمدی افزود: وزارت بهداشت در خصوص مصرف انسانی دارو به شدت سختگیرانه عمل می‌کند و تا از لحاظ سم شناسی و اثربخشی قانع نشود، مجوز مصرف انسانی را نمی‌دهد.

  وی تصریح کرد: آنچه برای اعلام بی خطری یک دارو الزام‌آور است، آزمایشات فیزیکی و شیمیایی است و آزمایشات بالینی به تنهایی برای اثبات این مساله کافی نیست.

  پرفسور علی مصطفایی، سازنده داروی درمان قطعیکرونا در گفتگو باخبرنگار مهر در خصوص ساخت این داروی ارزشمند اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا با استفاده از اطلاعات اولیه این بیماری و بر اساس آزمایشات داخلی با فرموله کردن چند گیاه که خواص درمانی داشتند به داروی قطعی درمان کرونا دست پیدا کردیم.

  وی با اشاره به پایه اصلی داروی درمان قطعی کرونا، افزود: پایه اصلی داروی ساخته شده مولکولی است و با استفاده از شیوه‌های نوین داروسازی و استفاده از چند گیاه دارویی به این موفقیت رسیده‌ایم.

  مصطفایی تصریح کرد: پس از ساخت سری اول این دارو از ابتدای فروردین ماه وارد کارآزمایی دارو شدیم و تا امروز بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار با استفاده از این دارو به بهبودی ۹۸ درصدی رسیده‌اند.

  وی بهبودی کامل بیماران کرونایی را منوط به مراجعه سریع در هفت روز ابتدایی ابتلاء به بیماری و استفاده از دارو در این مدت دانست و افزود: همه مراحل ساخت، تولید و توزیع این دارو به‌صورت رایگان و توسط شرکت دانش‌بنیان رازی انجام گرفته است.

  بر اساس گزارش مهر، با توجه به شرایط ویژه‌ای که اپیدمی کرونا در جهان حاکم کرده است، انتظار می‌رود وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تأیید یا رد تنها دارو مورد ادعای پزشک کرمانشاهی که با ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار کارآزمایی‌های خود را گذرانده است اعلام نظر کرده و در صورت تأیید در اسرع وقت مجوز تولید صنعتی آن‌را صادر کند.

  تأیید و ساخت صنعتی داروی کرونا توسط کشور ایران در جهان بازخوردهای فراوانی دارد و می‌تواند جایگاه علمی و اقتصادی ویژه‌ای برای جمهوری اسلامی ایران به‌دنبال آورد.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید