توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  خوابم میاد ولی خوابم نمیبره

  1 بازدید

  خوابم میاد ولی خوابم نمیبره را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  ساعت 3 شد، چرا خوابم نمیبره پس!؟

  ساعت 3 شد، چرا خوابم نمیبره پس!؟

  اختلالات خواب روی میزان و کیفیت خواب تاثیر می‌گذارند. اختلالات خواب علت‌های مختلفی دارند. عادت‌های بدی که موجب بی‌خوابی می‌شوند یا مشکلات پزشکی که خواب را به هم می‌ریزند از این علت ها هستند. اگر صبح‌ها وقتی از خواب بیدار می‌شوید احساس می‌کنید خواب خوبی نداشته‌اید به پزشک مراجعه کنید. کمبود خواب تهدیدی جدی برای سلامتی است. در این جواب به این سوال را می دهیم که “چرا خوابم نمی بره.”

  خطر کم خوابی

  کمبود خواب روی همه جنبه‌های زندگی تاثیر منفی می‌گذارد. تحقیقات نشان می‌دهد کمبود خواب با تصادفات رانندگی، مشکل در روابط شخصی، عملکرد شغلی ضعیف، آسیب‌های بدنی هنگام کار، مشکلات حافظه و اختلالات خلقی رابطه دارد. اختلالات خواب حتی ممکن است به بیماری‌های قلبی، چاقی و دیابت نیز کمک کند.

  نشانه های اختلال خواب

  این نشانه ها در افراد مختلف فرق می کند:

   چرخه خواب

  دو نوع خواب وجود دارد: REM و NREM. ما هنگام خواب REM رویا می بینیم.در این نوع خواب چشم ها حرکت می کنند. 25 درصد خواب از این نوع است و هنگام صبح بیشتر می شود. بقیه خواب از نوع  NREM است. این نوع خواب چهار سطح 1 تا 4 دارد. اختلالات خواب چرخه معمول خواب شما را به هم می زنند و نمی گذارند استراحت شبانه خوبی داشته باشید.

   به چه مقدار خواب احتیاج دارید؟

  میزان احتیاج به خواب در افراد متفاوت است اما به طور کلی :

  البته به این نکته هم توجه کنید که برای بعضی افراد بالغ 5 ساعت خواب کافی است و بعضی به 10 ساعت خواب احتیاج دارند.

  بی خوابی

  اگر بعضی شب ها نتوانید بخوابید جای نگرانی نیست اما اگر شب های متوالی با خوابیدن مشکل دارید احتمالاً دچار مرض بی خوابی هستید. آیا ساعت ها دراز می کشید در حالی که خوابتان نمی برد؟ آیا صبح ها خیلی زود بیدار می شوید و نمی توانید دوباره بخوابید؟ آیا شب ها چندین بار از خواب بیدار می شوید؟ مرض بی خوابی رایج ترین اختلال خواب در آمریکا است که یک سوم بالغین با آن رو به رو شده اند.

  بی خوابی و بهداشت خواب

  در بسیاری موارد بی خوابی با عادت های غلط قبل از خواب رابطه دارد. آیا بعد از ظهر یا قبل از خواب قهوه مصرف می کنید؟ آیا شب ها سیگار می کشید یا غذاهای سنگین می خورید؟ آیا ساعت منظمی برای خواب شب دارید؟ آیا شب ها جلوی تلویزیون می خوابید؟

  بی خوابی و مشکلات پزشکی

  مشکلات خواب اغلب به بیماری ها مربوط می شود:

  علت های دیگر بی خوابی

  حاملگی مخصوصاً در سه ماهه اول و سوم یکی دیگر از دلایل بی خوابی است. یائسگی هم یکی دیگر از علت های بی خوابی است. زیرا گرگرفتی در زنان ناراحت کننده است. بعد از سن 65 سالگی هم زنان و هم مردان مشکلات خواب دارند.کارگران شیفتی و کسانی که زیاد پرواز می کنند شاید دچار اختلال خواب چرخه شبانه روزی شوند. در این اختلال ساعت درونی بدن به هم می ریزد.

  وقفه تنفس در خواب

  وقفه تنفس یا آپنه (apnea) به این معنی است که تنفس هنگام خواب چندین بار به شکل خیلی کوتاه قطع می‌شود. این قطعی ها چند ثانیه طول می کشد و فرد را از خواب عمیق به خواب سطحی می آورد. وقفه تنفسی موجب خواب آلودگی در طول روز می شود. شاید هیچ وقت متوجه نشوید که این مشکل را دارید.اما همسر شما حتماً به شما در مورد خروپف ها و نفس نفس زدن هایتان گفته است.

  مشاوره آنلاین روانشناسی

  این عارضه بیشتر در میان مردان سنگین وزن بالای 65 سال دیده می شود. اسپانیایی ها، آسیا آفریقایی ها و مردم جزایر اقیانوس آرام بیشتر در معرض آن هستند. کودکان با لوزه های بزرگ هم دچاراین عارضه می شوند.

  درمان حمله خواب

  برای وقفه تنفسی خواب (آپنه خواب) ، ماشین فشارمثبت پیوسته راه هوایی (CPAP) راه های هوایی را باز نگاه می دارد و شما می توانید به راحتی بخوابید.

  سندرم پای بی قرار

  آیا تمایل زیادی به حرکت دادن پاها دارید؟ آیا در پاهای خود احساس تپش یا سوزش می کنید؟ خیلی افراد این حالت را به حالت خواب رفتن پا یا احساس مورمور شدن شبیه می دانند. این حالت شب ها مانع خوابیدن فرد می شود و بعضی اوقات موجب جمع کردن پاها می شود. ناگهان جمع کردن پاها در خواب فرد را بیدار می کند.

  حمله خواب

  آیا حتی بعد از یک خواب خوب شبانه در طول روز بارها می خوابید؟ در حمله خواب، شما نمی توانید جلوی خواب خود را بگیرید و ناگهان به  خواب می روید.هشدارهای دیگر حمله خواب از این قرار هستند:

  وقتی از خواب بیدار می شوید، شاید احساس کنید نمی توانید تکان بخورید. این گونه حالت ها شاید به این دلیل باشد که شما با سرعت و بدون ورود به مرحه NREM وارد مرحله REM  شده اید.

  راه رفتن در خواب

  آیا شما از کسانی هستید که بدون اینکه بدانند هنگام خواب راه می روند؟ آیا صبح روز بعد دیگران از راه رفتن شما صحبت می کنند درحالی که شما چیزی به خاطر ندارید؟راه رفتن در خواب وقتی رخ می دهد که شما از یک سطح عمیق به سطح بالاتری از خواب می روید.اگر چه این حالت در کودکان بین 4 تا 8 سال رایج است، برای همه ممکن است اتفاق بیفتد.

  دفتر یادداشت خواب ها

  اگر فکر می کنید اختلال خواب دارید، به پزشک خود بگویید. احتمالاً او از شما می خواهد به مدت دو هفته عادت های خود را بنویسید.

  تشخیص اختلال خواب

  وقتی پزشک عادت ها و سلامتی شما را بررسی می کند، می تواند شما را به یک بیمارستان خواب بفرستد تا آزمایش هایی را انجام دهید. در آزمایش اختلال خواب؛ فعالیت های مغز، حرکات چشم و تنفس ضبط شده و مورد بررسی قرار می گیرند. این الگوها به 85 احتمال مختلف از ترورهای شبانه تا اختلال خواب شیفت کاری  اشاره می‌کنند.

  درمان بی خوابی

  شما می‌توانید با تغییر سبک زندگی و تجویز دارو حمله خواب و سندرم پای بی قرار را درمان کنید. داروهایی برای بی خوابی وجود دارد. عادت‌های خواب خوب بسیار به درمان کمک می‌کنند.

  اضطراب بی خوابی را بدتر می‌کند. اما درمان شناختی رفتاری به کم کردن نگرانی های شما کمک می‌کند. تمرینات آرام سازی و بیوفیدبک؛ تنفس،ضربان قلب، ماهیچه ها و خلق شما را آرام می کند.صحبت درمانی هم باعث آرام شدن ذهن می‌شود.

  برای بهتر خوابیدن کارهای زیادی می توانید انجام دهید. تمرینات ورزشی منظم باید جزئی از زندگی شما باشد. وقتی بدن خسته است راحت تر می خوابید. اگر در چند ساعت قبل از خواب ورزش سنگین کنید نتیجه معکوس دارد و باعث می شود بیدار بمانید.

  بعضی غذاها و نوشیدنی ها موجب بی خوابی می شوند. از این غذاها و نوشیدنی ها در 4 تا 6 ساعت قبل از خواب بپرهیزید:

  آیا تماشای آخر وقت تلویزیون جزء برنامه های اصلی شماست؟ البته که سرگرم کننده است اما باعث می شود مغز در حالت هشدار باشد و شما را بیدار نگه دارد. بازی های رایانه ای و کار با اینترنت هم همین تاثیر را دارد.بنیاد ملی خواب پیشنهاد کرده که تلویزیون و کامپیوتر را بیرون از اتاق خواب خود قرار دهید.

  به جای خوردن کربوهیدرات فراوان از غذاهای سبک که راحت هضم می شوند استفاده کنید. کاسه کوچکی از سیریال با شیر یا کمی شیرینی مناسب هستند اما سعی کنید آن ها را چند ساعت قبل از خواب بخورید. شیر گرم و بابونه دمای بدن را بالا برده و به شما کمک می کند بخوابید.

  با تشریفات قبل از خواب به ذهن و بدن خود بگویید که وقت خواب است. حمام گرم، مطالعه کتاب و روش های آرام سازی مانند نفس عمیق از این تشریفات هستند. سعی کنید هر روز در یک زمان معین از خواب بیدار شوید ودر زمان معین  به رختخواب بروید. حتی آخر هفته ها هم همین کار را انجام دهید. اگر باز هم مشکل دارید با پزشک خود مشورت کنید.

  منبع مطلب : www.darmankade.com

  مدیر محترم سایت www.darmankade.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  من خسته ام ولی خوابم نمی برد، چرا؟

  نمی توانم صبح ها راحت از خواب بیدار شوم، چرا؟

  گاهی اوقات انواع صداها و زنگ‌های گوشخراش برای بیدار کردن کسی که خواب سنگینی دارد، کافی نیست! شاید شما هم جزء این دسته افراد بوده و هر روز صبح برای بیدار شدن از خواب دردسر داشته باشید.

  اختلال کاهش تمرکز

  اختلال ADHD یا همان اختلال کاهش تمرکز، یکی از شایع‌ترین اختلالات، خصوصا در میان کودکان است و می‌تواند تا بزرگسالی نیز ادامه داشته باشد. علائم اصلی آن عدم توانایی در تمرکز و توجه و ناتوانی در کنترل رفتار و بیش‌فعالی است. با اینکه دلیل این اختلال هنوز مشخص نیست، ولی کودکانی که به آن دچار هستند، خیلی سخت از خواب بیدار می‌شوند. آنها از 24 ساعت شبانه‌روز 12- 14 ساعت می‌خوابند و تا زمانی که کسی از خواب بیدارشان نکند، بیدار نمی‌شوند.

  حمله خواب هیچ ارتباطی با اختلال ADHD ندارد.

  سایر افراد

  بسیاری از افراد بدون آنکه مشکل یا مسأله‌ای داشته باشند، نمی‌توانند به راحتی از خواب بیدار شوند. خواب این افراد طولانی‌تر از دیگران است. افرادی که به حبس نفس در هنگام خواب دچارند، افرادی که برخی اختلالات معمولی خواب مثل اختلال پای بیقرار و بی‌خوابی دارند نیز، به دلیل محرومیت از خواب مناسب، صبح‌ها به سختی از خواب بیدار می‌شوند. حقیقت این است که افراد زیادی وجود ندارند که علی‌رغم داشتن شرایط عادی به راحتی از خواب بیدار شوند.

  گاهی اوقات مسائلی مثل افزایش ساعات کاری، تولد یک نوزاد، وجود افراد مسن در خانواده و بیماری آنها و برخی مسائل دیگر باعث بر هم خوردن نظم معمول خواب می‌شود. میانگین خواب مردم آمریکا در چهل سال اخیر، 90 دقیقه کاهش یافته است.

  در این میان چیزی که مردم باید یاد بگیرند، این نیست که چطور کمی بیشتر بخوابند، مثلا دزدکی بخوابند و کمبود خواب‌شان را با چرت زدن در محل کار یا کلاس درس جبران کنند، بلکه باید شیوه‌های مناسب برای استراحت جسمی و ذهنی را بیاموزند. استراحت کردن نیز مانند غذا خوردن برای بدن ضروری است، فقط باید دقت و فضای بیشتری به آن اختصاص داد.

  من خسته ام ولی خوابم نمی برد

  همه ما گاهی اوقات دچار بی‌خوابی می‌شویم، ولی وقتی این حالت طولانی‌مدت می‌شود، به بی‌خوابی حاد مبدل می‌گردد. در بی‌خوابی مزمن، فرد نمی‌تواند به راحتی به خواب برود، در صورت به خواب رفتن، کیفیت خواب مناسبی ندارد و نمی‌تواند به اندازه کافی خستگی در کند، وقتی از خواب بیدار می‌شود، نمی‌تواند مجددا به خواب برود و صبح‌ها به سختی از خواب برمی‌خیزد.  

  این مشکل می‌تواند در اثر مصرف دارویی خاص، مکمل‌های غذایی، خروپف شدید، تغییر برنامه خواب، استرس و تشویش و نگرانی از مجددا به خواب رفتن ایجاد شود

  علاوه بر این عوامل، عوامل دیگری نیز موجب بی‌خوابی می‌شوند مثل:

  حاملگی، ورزش کردن قبل از خواب، عوامل محیطی (مثل گرما و سرمای زیاد، نور شدید و سر و صدای آزاردهنده)، گرسنگی زیاد، مصرف زیاد کافئین، برخی دردها مثل دندان درد، سرفه و ... . 

  یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار روی خواب، افسردگی است

  برخی از علائم افسردگی عبارتند از: احساس درماندگی، بی‌علاقگی‌و بی‌میلی نسبت به همه امور، افکار مربوط به خودکشی، افزایش ناگهانی وزن، کاهش سطح انرژی. 

  اگر بی‌خوابی شما در اثر یکی از بیماری‌های ذکر شده به وجود آمده باشد، لازم است به پزشک متخصص مراجعه کنید و سریعا تحت درمان قرار گیرید. کم‌خوابی را هیچ‌گاه نباید مسأله کوچکی انگاشت، زیرا عدم خواب کافی و مناسب هم از نظر فیزیکی، هم روحی و حتی از نظر ذهنی آسیب‌‌های جدی به فرد وارد می‌کند. یکی از رازهای اصلی شادابی و نشاط خواب کافی و با کیفیت است.


  گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
  seemorgh.com/health
  منبع:دنیای سلامت  منبع مطلب : seemorgh.com

  مدیر محترم سایت seemorgh.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درمان اختلال خواب

  درمان اختلال خواب

  درمان اختلال خواب

  طبق آمارهای رسمی اعلام شده در سال 1395 بین 8 تا 11 میلیون از جمعیت ایران درگیر بی خوابی هستند

  انواع بی خوابی:

  سه نوع بی‌خوابی تاکنون شناخته شده‌است: گذرا، حاد و مزمن

  عوارض کم خوابی

  جدیدترین روش درمان اختلال خواب که در  کشورهای اروپایی و آسیایی و همچنین آمریکا به تازگی بسیار مورد توجه قرار گرفته و همینطور با درصد موفقیت بسیار بالایی آن هم بدون عمل جراحی و دارو درمانی افراد بسیاری را شگفت زده کرده است, این روش که “رفلکسولوژی ” نام دارد علمی سنتی-مدرن است که ریشه کشف آن به کشور چین در 5000 سال قبل بازمیگردد. رفلکسولوژی یا “بازتاب درمانی” که این روزها برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله درمان اختلال خواب از آن استفاده میشود یکی از محبوب ترین روشها و طب های سنتی- مدرن در قرن 21 است که تعداد علاقه مندان به درمان با  این شاخه علمی روز به روز در حال افزایش میباشد

  رفلکسولوژی چیست و چگونه عمل می‏کند؟

  تاثیر رفلکسولوژی روی درمان اختلالات خواب چگونه است؟

  فواید دیگر رفلکسولوژی چیست؟


  رفلکسولوژی باعث آرامش عمیق می شود
  رفلکسولوژی فشار روحی و تنش را کاهش می دهد
  رفلکسولوژی شرایط بدن را برای رسیدن به بهبودی مساعد می سازد
  رفلکسولوژی موجب تنظیم سیستم گردش خون می شود
  رفلکسولوژی فشار خون را متعادل می کند
  رفلکسولوژی حس سلامتی را برای فرد ایجاد می کند
  رفلکسولوژی اعتماد به نفس را افزایش می دهد
  رفلکسولوژی خواب را عمیق می کند و موجب کاهش بی خوابی می شود
  رفلکسولوژی درد را از طریق آرامش عضلانی تسکین می دهد
  رفلکسولوژی باعث بهبود تحریک مفاصل می شود
  رفلکسولوژی سموم بدن را دفع می کند
  رفلکسولوژی کارکرد هورمون ها را منظم و به رفع بیماری هایی نظیر سندرم پیش از قاعدگی و یائسگی کمک می کند
  رفلکسولوژی باعث تنظیم دستگاه بدن می شود
  رفلکسولوژی برطرف کننده سوءهاضمه، یبوست، اسهال و دیگر اختلالات گوارشی می شود
  رفلکسولوژی تنفس را عمیق و آهسته می کند
  رفلکسولوژی به تخلیه بلغات و مخاط کمک می کند
  رفلکسولوژی مشکلات ادراری نظیر التهاب مثانه را بهبود می بخشد
  رفلکسولوژی از بیماری های متداول پیشگیری می کند
  رفلکسولوژی به تمرکز حواس کمک می کند و موجب تحریک کارکرد ذهن می شود
  رفلکسولوژی به علت ایجاد بیماری ها پی می برد
  رفلکسولوژی هیجان های روحی را متعادل می سازد
  رفلکسولوژی فعالیت های بیش از حد اندام های مختلف بدن را کاهش می دهد یا سبب فعال نمودن اندام های کم تحرک می شود
  رفلکسولوژی یا بازتاب شناسی بدن را پاکیزه می سازد، به دفع سموم کمک می کند و به بدن در مبارزه با میکروب یاری می رساند

  مرکز ایران رفلکسولوژی با استفاده از سال ها تجربه اساتید بین المللی این رشته برای اولین بار تکنیک هایی را آموزش میدهد که با فشار دادن  مرحله به مرحله نقاط خاصی از بدن عملکرد متابولیسم بدن و همچنین اندام های داخلی و غدد درون ریزی که در خواب دخیل هستند را به تعادل میرساند. در نتیجه بهبود عملکرد اعضای داخلی مربوطه و غدد درون ریز عملکرد بدن مجددا به تعادل رسیده و مانند دوران کودکی که معمولا اوج سلامتی یک انسان است عمل میکند

  مخاطب با دیدن این ویدئوهای آموزشی به تنهایی یا با کمک یکی از عزیزان خود میتواند تکنیک های ارائه شده را روی خود اجرا کند . اجرای این تکنیک ها  که حدود 10 تا 15 دقیقه در روز زمان میبرد و بین 5 تا 7 روز  پس از اجرای تکنیک ها اثرات درمانی آن به وضوح توسط بیمار حس خواهد شد.
  قابل ذکر است که انجام این تکنیک ها نه تنها برای درمان اختلالات خواب مفید است بلکه برای بهبود عملکرد فیزیولوژیک بدن و درمان استرس و اضطراب و همینطور بهبود عملکرد سیستم گوارشی و عملکرد جنسی هم بسیار مفید خواهد بود

  آیا انجام این تکنیک ها سخت است؟

  خیر ! کافی است دو الی سه بار ویدئوها را مشاهده کنید و مطابق ویدئو نقاط معین شده را تحریک کنید بعد از آن در خاطر شما خواهد ماند و هر زمان که اراده کردید حتی در اتوموبیل یا محل کار تکنیک های درمان اختلال خواب را انجام دهید.

  چند روز زمان میبرد تا تاثیر کند؟

  این بستگی به بدن هر شخص دارد,افرادی بوده اند که پس از انجام تکنیک های رفلکسولوژی برای درمان اختلال خواب همان شب خواب بسیار راحتی داشته اند!

  آیا آموزش های این ویدئو با تکنیک های ارائه شده در مرکز تفاوت دارد؟

  خیر , تمامی ویدئوها توسط رفلکسولوژیست های حرفه ای تهیه شده و عینا و دقیقا مانند تکنیک هایی است که متخصصین مرکز اجرا میکنند.

  برای تهیه و مشاهده این ویدئو های آموزشی کافی است دکمه زیر را فشار دهید و پس از انجام ثبت سفارش لینک دانلود ویدئو ها برای شما به صورت فوری ارسال میشود و میتوانید برای همیشه ویدئو های آموزشی را داشته باشید
  مراحل ثبت سفارش این ویدئو های آموزشی بسیار ساده است و پس از وارد کردن ایمیل خود در فرمِ سفارش وارد درگاه بانکی میشوید و با در اختیار داشتن رمز دوم کارت بانکِ خود میتوانید پرداخت را انجام داده و سفارش را تکمیل نمایید.پس از پرداختِ وجه, سیستم به صورت خودکار لینک دانلود ویدئوها را برای شما ارسال میکند  و میتوانید ویدئو ها را در تلفن همراه و یا دستگاه کامپیوتر مشاهده کنید.در صورتی که دارای ایمیل نبودید در فرم مربوطه ایمیل [email protected] را وارد نمایید و پس از پرداخت در تلگرام نیز پیام دهید تا ویدئوها برایتان ارسال شود.

  .

  منبع مطلب : reflexology.market

  مدیر محترم سایت reflexology.market لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  رقیه 7 روز قبل
  0

  سلام من خوابم میادشدیدطوری که چشام میسوزه ازبی خوابی ولی نمیتونم اصلن بخوابم خوابم نمیگیره توروخداازکاروزندگی افتادم کمکم کنید

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید