توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  حیوانات شب بیدار علوم دوم ابتدایی

  1 بازدید

  حیوانات شب بیدار علوم دوم ابتدایی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  حیواناتی که در شب فعالیت می کنند :: آموزش مینا (پایه دوم و سوم ابتدایی )

  این  پژوهش درباره " حیواناتی که در شب فعالیت می کنند " توسط بهار اردمه دانش آموز پایه دوم ابتدایی سال آموزشی 95-94 دبستان غیر دولتی رهنما فراهم شده است .

  برای بارگیری و چاپ پژوهش بر روی نگاره زیر کلیک کنید .

  منبع مطلب : mseyyedian.blog.ir

  مدیر محترم سایت mseyyedian.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درراستای علوم دوم ابتدایی

  حیواناتی که در شب فعالیت می کنند

  بعضی از حیوانات در روشنایی روز قادر نیستند از خود محافظت کنند و به زندگی خود ادامه بدهند.مثلاً ممکن است شکار شکارچیان شوند یا این که بدنشان به دلیل گرمای روز خشک شود و یا دررقابت غذایی با حیوانات دیگر ببازند.

  درندگان و شکارهایشان جنگی بی پایان را در شب انجام می دهند.گاهی شکارچیان در این رقابت می برند،اما اغلب اوقات شکارها فرار می کنند.شکارچیان شب باید از روش های ویژه ای برای شکار استفاده کنند.آن ها برای شکار در شب به حواس فوق العاده تیز و قوی ای نیاز دارند تا شکارشان را در تاریکی شب بیابند،آن ها باید بسیار آرام باشند چرا که شکارهای آن ها نیز از حواس فوق العاده قدرتمندی برخوردارند.حیوانات شبگرد از چشمان ویژه،گوش های بزرگ و بینی های حساس خود برای شکار و فرار استفاده می کنند.

  حیوانات کوچکتر مانند موش ها و حشرات در برابر شکارهای شبانه آسیب پذیرترند،اما غذای حیوانات شبگرد به اندازه ی تعداد خودشان از تنوع برخوردار است.تعدادی از آن ها از گیاهان و میوه ها تغذیه می کنند و بعضی دیگر خرگوش ها و حیوانات بزرگتر را ترجیح می دهند.

  اکثر حیوانات شبگرد به دنبال جایی امن برای پنهان شدن در طول روز هستند.تعدادی از آن ها در درختان و صخره ها پناه می گیرند و بعضی دیگر برای خودشان آشیانه ای در زمین حفر می کنند یا این که لانه ای می سازند.

  بعضی از حیوانات شبگرد برای محافظت از خودشان در طول روز از روش استتار استفاده می کنند،یعنی خود را هم رنگ محیطشان می کنند.

  اگرچه آن ها سعی می کنند خود را در طول روز پنهان کنند،اما گاهی اوقات می توانیم آن ها را ببینیم،مثلاً وقتی درندگان به آن ها حمله می کنند آن ها یا باید فرار کنند یا این که از خودشان دفاع کنند و وقتی خیلی گرسنه می شوند مجبورند در روز از آشیانه ی خود بیرونبیایند و به دنبال غذا بگردند.

  حیوانات شبگرد همیشه وجود خواهند داشت.ممکن است بعضی از آن ها به دلیل نابودی محیط مناسب برای زندگی در خطر باشند،اما بسیاری از آن ها خودرا با محیط سازگار می کنند و به زندگی خود ادامه می دهند.راسوها،صاریغ هاو راکون هانمونه های عالی از حیوانات شبگردی هستند که خود را با محیط حتی محیط انسانی سازگار می کنند.

  گروه کودک و نوجوان سایت تبیان_

  ترجمه:نعیمه درویشی

  خفاش

  خُفّاش یا شَبکور تنها پستانداری است که بال دارد و قادر به پرواز است.

  خفاش از راسته بال‌دستان است. بال‌های خفاش با بال‌های بقیه پرندگان متفاوت است و به گونه دیگری ساخته شده، اما در عوض پوست بالهای خفاش جنسی شبیه چرم دارد و دارای خاصیت ارتجاعی است که باعث می‌شود بالهایش در طول استخوان‌هایی که دست‌ها و انگشتان خفاش را حرکت می‌دهند کشیده شود.

  دو گروه خفاش وجود دارد. گروه بزرگ‌تر، خفاشهای حشره خوار، شبها غذای خود را شکار می‌کنند. گروه دوم خفاشهای میوه خوار هستند که برای پیدا کردن میوه و شیره درختانی که از آنها استفاده می‌کنند، بینایی و بویایی خود را به کار می‌برد. خفاشهای میوه خوار اول صبح و تنگ غروب از میوه‌ها تغذیه می‌کنند. خفاشها جانوران اجتماعی هستند. آنها به طور گروهی و در گروه‌های بزرگ در غارها یا روی درختان، شب را بیتوته می‌کنند. خفاشها تنها پستاندارانی هستند که قادرند پرواز کنند.

  کوچک‌ترین خفاش و یکی از کوچک‌ترین پستانداران، خفاش پوزه‌خوکی کیتی تایلند می‌باشد. طول قد این خفاش ۲٫۵ سانت (۱ اینچ)است که مساوی قد زنبوراست و وزن این خفاش ۲ گرم (۱۰۰/ اونس) می‌باشد.

  خفاشهای که در شب پرواز می‌کنند، مسیر و محل دقیق طعمه خود را بوسیله فرستادن امواج صوتی و دریافت بازتاب آن، پیدا می‌کنند. سیستم ردیابی که در کشتیها برای پیدا کردن محل زیر دریایی دشمن به کار می‌رود، شبیه به ردیابی خفاش است. خفاشها امواج صوتی در مسیر خود به چیزی برخورد می‌کند به سمت فرستنده امواج (خفاش) بازمی گردد و در آن موقع خفاش می‌تواند یک تصویر صوتی از مانع روبرو و محیط اطراف خود رسم کندو محیط اطراف را به خوبی ببیند. با استفاده از سیستم فوق خفاشها می‌توانند اجسام متحرک مثل حشرات و اجسام بی حرکت مثل درخت را تشخیص دهد.

  75% از خفاش‌ها از حشرات و بی مهرگان دیگر تغذیه می‌‌کنند. تعداد پشه‌ها و دیگر حشراتی که روزانه خفاش‌ها می‌‌خورند باور نکردنی است. یک خفاش می‌‌تواند هر شب بین 1000 تا 3000 حشره را بخورد!

  در نواحی گرمسیری، تنها تعداد کمی از خفاش‌ها موفق به خوردن قورباغه، ماهی یا پرنده‌ای کوچک به عنوان غذا می‌‌شوند. بقیه خفاش‌ها شهد گلها را می‌‌نوشند، گرده گلها را می‌‌خورند و یا از میوه‌ها تغذیه می‌‌کنند. در نواحی گرم و مرطوب مرکزی و جنوبی آمریکا، نوعی خفاش خون آشام منفور وجود دارد که از خون پستانداران و پرندگان تغذیه می‌‌کند. اما فراموش نکنید، فقط یک نوع از خفاش‌ها این گونه هستند.

  خفاش‌ها عملا حیوانات بی آزار و کمرویی هستند. تا جایی که دانشمندی رفتار خفاش‌ها را به "موش‌های بزرگ بالدار" تشبیه کرده است.

  اصولآ پرندگان بعد از پرواز در جایی فرود می‌‌آیند، در حالیکه خفاش‌ها به جایی آویزان می‌‌شوند. هنگام استراحت پرندگان بالهایشان را جمع می‌‌کنند، اما خفاش‌ها بالهایشان را به دور بدنشان می‌‌پیچند.

  منبع مطلب : zanbooraktalayi.blogfa.com

  مدیر محترم سایت zanbooraktalayi.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کلاس دومی ها - حیواناتی که شب فعال هستند

  چرا بعضی از حیوانات در شب فعال هستند؟

   در تاریکی شب، بیشتر حیوانات به لانه های امن خود پناه می برند، یا محل دنجی برای خوابیدن پیدا می کنند. اما سایر حیوانات، که به آنها «شب زی» می گوییم، بیدار می شوند و فعالیت خود را آغاز می کنند. ممکن است آنها برای بقا به دمای خنک شب نیاز داشته باشند، یا ترجیح دهند در تاریکی پنهان شوند و ازدست جانوران شکارچی در امان بمانند.

  شکار چی و شکار

   گربه ها شکارچی موش ها هستند. آنها به صداهای آهسته ای که محل طعمه را نشان می دهد، به دقت گوش می کنند.موش ها نیز حس شنوایی خوبی دارند، آنها به صدای شکارچیان خود توجه می کنند.

  درجستجوی گرما

   چال مارها نیازی به دیدن طعمه خود ندارند. بر روی لب آنها حفره های مخصوصی به نام «چاله» وجود دارد که دما را تشخیص می دهند. مار می تواند از طریق حرارت بدن یک حیوان، او را دنبال کند.

  زندگی در تاریکی

   حیوانات شب زی اغلب چشم ها و گوش های بزرگتری دارند که به کمک آنها راه خود را در تاریکی پیدا می کنند. قورباغه ها و وزغها باید در هوای خنک باشند تا پوستشان خشک نشود. آنها در هنگام روز از نور آفتاب دوری می کنند و در شب بسیار فعال می شوند.

  تارسیه ها (جانوران شب زی وحشی که شبیه میمون هستند، جزو کوچکترین پریمات های جهنده در دنیا می باشند. این حیوانات فقط درچند جزیره آسیای جنوب شرقی، ازجمله فیلیپین، یافت میشوند.) چشمان درشتی دارند که به کمک آنها می توانند در تاریکی به خوبی ببینند.

  روباه های فانک (روباهی کوچک و حنایی رنگ که بومی عربستان و آفریقای شمالی می باشند.) گوش های بزرگی دارند و می توانند به خوبی بشنوند.

  جنگل در شب

   حتی در جنگل آمریکای جنوبی، بسیاری از حیوانات شب از خواب بیدار می شوند. وقتی میمون های عربده کش یکدیگر را صدا می زنند، صدای آنها تا فاصله ی ۵ کیلومتری شندیده می شود. سر و صدای آنها موقع طلوع و غروب خورشید بسیار زیاد است، و آنها با نعره های بلند خود همدیگر را از محلشان آگاه می کنند.

  میمون جغدی، یا دوروکولی، بین درختان جست و خیز می کند و به دنبال حشرات و میوه برای خوردن می گردد.

  شیفت های کاری

   حیوانات شب زی که شب هنگام از لانه ی خود خارج می شوند، از تمام موجوداتی که در طول روز فعال هستند، دوری می کنند. این بدین معناست که آنها یکدیگر را شکار نمی کنند، یا برای خوردن غذا با یکدیگر رقابت نمی کنند. بدین ترتیب، همه حیوانات می توانند با دوری از یکدیگر از همان درختان تغذیه کنند.

  منبع مطلب : dustane.mihanblog.com

  مدیر محترم سایت dustane.mihanblog.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهسا : چرا اسم ننوشتید من چند اسم می گویم مثلا جغد _ خفاش _ شغال و روباه . من همینا را ببرد بودم و میدانستم

  پارسا : جغد و خفاش شب زی هستند واژه شب زی به معنی حیواناتی است که در شب فعالیت می کنند

  علی : فقط حرف چرت و مضخرف و مفت مفت بود که کلا بی ارزش و همش تکراری بوده و اصلا هیچ کمکی به من نکرد

  نا شناس : خیلی بد بود و که کامل نبود

  حسین بن علی بی ابیطالب (: : مضخرف 😁

  ناشناس : متن در حد بچه های دوم ابتدایی نبود و کلمات سنگین بودند

  ناشناس : خواستم بگم که اگه میشه لطفا در مورد حیواناتی که شب بیدار هستند و چه خصوصیاتی دارند یا چه حیواناتی شکار می‌کنند دقیقتر توضیح بدین ممنون ازشما

  ناشناس : راکون.روباه.جغد.خفاش

  ناشناس : شانا هستم بنظرم مطالب مناسب و کافی بود

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 3 ماه قبل
  -2

  نام حیوانی که در شب شکار می کند

  علی 4 ماه قبل
  8

  فقط حرف چرت و مضخرف و مفت مفت بود که کلا بی ارزش و همش تکراری بوده و اصلا هیچ کمکی به من نکرد

  ناشناس 4 ماه قبل
  6

  متن در حد بچه های دوم ابتدایی نبود و کلمات سنگین بودند

  ناشناس 5 ماه قبل
  0

  عالی

  ناشناس 5 ماه قبل
  0

  خوب‌بود‌

  ناشناس 5 ماه قبل
  -2

  کامل نبود

  ر 5 ماه قبل
  3

  چه موجوداتی در روز فعالیت میکنند رو بگید

  ناشناس 6 ماه قبل
  3

  نام حیوانی

  راحله 9 ماه قبل
  -2

  دسر خربزه😊😊😊😊

  2
  ناشناس 3 ماه قبل

  نه

  ناشناس 1 سال قبل
  5

  راکون.روباه.جغد.خفاش

  الی 1 سال قبل
  1

  چرا نظر سنجی رو جای بدی گذاشتین ، بهتر نیست پایین تر باشه و روی نوشته ها نباشه

  نا شناس 1 سال قبل
  7

  خیلی بد بود و که کامل نبود

  پارسا 1 سال قبل
  9

  جغد و خفاش شب زی هستند

  واژه شب زی به معنی حیواناتی است که در شب فعالیت می کنند

  حسین بن علی بی ابیطالب (: 1 سال قبل
  6

  مضخرف 😁

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  خیلی ممنون از لطف شما

  Ali 1 سال قبل
  3

  کامل نیست!

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  دیوید

  مهسا 1 سال قبل
  16

  چرا اسم ننوشتید من چند اسم می گویم مثلا

  جغد _ خفاش _ شغال و روباه .

  من همینا را ببرد بودم و میدانستم

  زینب 1 سال قبل
  2

  اصلا خوب نبودد

  0
  سلام من زینب صمدی واقعا که 1 سال قبل

  سلام واقعا به این ترتیب بد است من واقعا ناراحت شدم.

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  خیر بلد نیستم

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  سلام درباره هر حیوان شب گرد جدا ترزیع دهید

  که بچه ها راحت تر باشد

  ناشناس 1 سال قبل
  5

  خواستم بگم که اگه میشه لطفا در مورد حیواناتی که شب بیدار هستند و چه خصوصیاتی دارند یا چه حیواناتی شکار می‌کنند دقیقتر توضیح بدین ممنون ازشما

  قربانی 1 سال قبل
  -1

  خیلی عالی بود ولی بیشتر درمورد شکارچی بود؟

  ناشناس 1 سال قبل
  4

  شانا هستم بنظرم مطالب مناسب و کافی بود

  خر بود 1 سال قبل
  -1

  خر بود

  0
  امیر عباس 4 ماه قبل

  کامل نیس

  برای ارسال نظر کلیک کنید