توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  حق مناطق جنگی شامل چه کسانی میشود

  1 بازدید

  حق مناطق جنگی شامل چه کسانی میشود را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  تمام بازنشستگان و شاغلان ایثارگر از مزایای خدمت در مناطق جنگی بهره‌مند می‌شوند

  تمام بازنشستگان و شاغلان ایثارگر از مزایای خدمت در مناطق جنگی بهره‌مند می‌شوند

  وی تصریح کرد: این استفساریه جدید که شورای نگهبان به کمیسیون اجتماعی ارجاع داده بود در کمیسیون اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته و با رای قاطع به تصویب رسید و در نشست امروز صحن هم اولین موضوعی بود که در دستورکار قرار داشت و با 201 رای موافق نمایندگان به تصویب رسید.

  بسطامی خاطرنشان کرد: براساس این مصوبه هم افرادی که در زمان شروع جنگ در مناطق جنگی خدمت کردند و هم افرادی که در شرایط کنونی در این مناطق مشغول به خدمت هستند اعم از کارمندان دولت، نهادها و سازمان‌ها مشمول مزایای تعیین شده قرار می‌گیرند.

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: طبق این قانون باید شرایطی فراهم شود تا نیروی انسانی که محور توسعه هستند با بهره‌مندی از مزایای این بخش به تداوم ارائه خدمات به استان‌های محروم و توسعه‌نیافته مناطق جنگی بپردازند.

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در این قانون آمده کلیه افرادی که از زمان شروع دفاع مقدس در مناطق جنگی به ارائه خدمت پرداختند و بازنشسته شدند یا در شرایط کنونی در این مناطق مشغول به خدمت هستند شامل مزایای مندرج در این مصوبه می‌شوند.

  منبع مطلب : www.borna.news

  مدیر محترم سایت www.borna.news لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  به گزارش ایرنا، علی اکبر بسطامی روز سه شنبه با اشاره به مصوبه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: قانون استفساریه بند ( ج ) ماده ۱۱۲ برنامه ششم توسعه کشور که در مورد تسری مزایای مناطق عملیاتی و امنیتی به بازنشستگان است بررسی و با رای قاطع نمایندگان تصویب شد.

  وی افزود: در برنامه ششم توسعه به منظور جبران عقب‌ماندگی‌های استان‌های محروم و جنگ‌زده، ‌بندی تحت عنوان ماده ۱۱۲ گنجانده شد که اشاره دارد به اینکه کسانی که در مناطق جنگی خدمت می‌کنند باید از مزایای مناطق جنگی بهره‌مند شوند.

  بسطامی یادآور شد: اجرای این مصوبه عطف به گذشته نشد و کسانی که از شروع تا پایان جنگ تلاش‌های زیادی کردند مستثنی شدند و از مزایای آن بی بهره ماندند.

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بنابراین مجلس استفساریه ای تدوین و به شورای نگهبان ارسال کرد که شورای نگهبان این استفساریه را با این توضیح که آیا منظور از شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس موضوع بند ج برنامه ششم توسعه، شاغلانی است که در طول دفاع مقدس از ۳۱ شهریور سال ۵۹ تا ۲۷ تیر سال ۶۷ مشغول به کار بودند که کمیسیون با بررسی و تصویب این مصوبه جواب داد.

  بسطامی اظهار داشت: استفساریه شامل همه افرادی که در بازه زمانی شروع جنگ تاکنون در مناطق جنگی مشغول کار هستند، می شود.

  نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بر اساس این مصوبه، مزایای مناطق جنگی به تمامی افرادی که از اول تا پایان جنگ در مناطق جنگی مشغول فعالیت بودند و همچنین در حال حاضر بازنشسته شدند، تعلق می گیرد.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نحوه محاسبه خدمت در مناطق جنگی

  نحوه محاسبه خدمت در مناطق جنگی (تصویب نامه شماره 333-7/31 م‌ن مورخ 10/12/1365 هیأت وزیران)

  هیأت وزیران در جلسه مورخ 8/11/1365 بنا به پیشنهاد کمیته نیروی انسانی کمیسیون ویژه پشتیبانی جنگ هیأت دولت‌موارد ذیل را در مورد کارکنان دستگاههای مذکور در بند یک تصویب نامه شماره 64330 مورخ 23/7/64 هیأت وزیران درصورتی که در مناطق موضوع این تصویب نامه اشتغال داشته باشند تصویب نمودند:

  1- هر یک سال خدمت متوالی یا غیرمتوالی این گونه کارکنان رسمی و ثابت در مناطق موضوع این تصویب نامه از لحاظ ترفیع‌یا عناوین مشابه آن هیجده ماه محسوب می‌گردد.

  2- کارکنان غیر رسمی و کارگران مشمول قانون کار که در مورد آنان ترفیع یا عناوین مشابه قابل اعمال نمی‌باشد در مقابل هرسال خدمتشان (اعم از متوالی یا غیر متوالی‌) در مناطق موضوع این تصویب نامه به میزان یک درصد حقوق ثابت یا عناوین‌مشابه که در تاریخ تصویب این مصوبه دریافت می‌نمایند به حقوق ثابت آنان اضافه می‌گردد.

  3- خدمت این گونه افراد در مناطق موضوع این تصویب نامه برجسته تلقی می‌شود و از تاریخ تصویب این مصوبه در ازاء هرسال خدمت در آن مناطق از پاداش تشویقی معادل یک ماه حقوق و فوق العاده شغل یا اجرت و فوق العاده مخصوص یادستمزد و سایر مزایای مستمر ماهانه برخوردار خواهند شد و در هر حال مجموع پرداختی به آنان از بابت عیدی و پاداش ویا عناوین مشابه آن در هر سال از دو ماه حقوق و مزایای ماهانه آنان تجاوز نخواهد کرد.

  4- کسر سال موضوع بندهای 1،2و3 به استثناء مأمورین موضوع بند 10 قابل احتساب نمی‌باشد و برای مأمورین مذکور به‌ازاء هر ماه خدمت به تناسب قابل احتساب می‌باشد.

  5- کارکنانی که از تاریخ شروع جنگ تحمیلی (31/6/59) در مناطق موضوع این تصویب نامه اشتغال داشته‌اند مشمول‌بندهای یک و دو خواهند بود لیکن هر گونه آثار مالی ناشی از اجرای آن از تاریخ تصویب این مصوبه خواهد بود.

  تبصره- سایر مناطقی که قبل از تصویب این مصوبه شرایط مشابه مناطق این تصویب نامه را داشته‌اند کارکنان ذیربط باپیشنهاد استانداران و تایید کمیته نیروی انسانی کمیسیون ویژه پشتیبانی جنگ هیأت دولت و تصویب کمیسیون مزبور مشمول‌بند فوق خواهند شد.

  6- این گونه افراد در صورتی که نتوانند از مرخصی استحقاقی خود استفاده نمایند مرخصی مزبور بطور کامل ذخیره خواهدشد.

  7- وزارت مسکن و شهرسازی سازمان زمین شهری بانک‌ها وزارت بازرگانی کلیه تعاونی‌های مسکن و مصرف و سایردستگاهها موظفند تسهیلات و اولویتهائی برای کارکنان مناطق موضوع این تصویب نامه قایل شوند و در احتساب امتیاز برای‌دریافت زمین خانه و کالاهای زندگی سنوات خدمتشان را به ازاء هر سال خدمت در مناطق موضوع این تصویب نامه دو برابرمحسوب نمایند.

  8- کارکنان مشمول این مصوبه خدمتشان در مناطق موضوع این تصویب نامه بصورت شبانه روزی می‌باشد در این صورت به‌ازاء هر روز خدمت از ساعات مقرر قانونی آنها 15 ساعت محسوب می‌گردد و به هر حال خدمت آنان در هر ماه از 15 شبانه‌روز کمتر نخواهند بود و آن دسته از کارکنانی که نحوه خدمتشان بصورت عادی (برابر 44 ساعت در هفته‌) می‌باشد به استثناءاین بندو تبصره ذیل آن و بند 5 مشمول سایر مزایای مندرج در این تصویب نامه می‌گردند.

  تبصره- با توجه به مبنای محاسبه فوق ساعات خدمت مازاد بر 175 ساعت مقرر قانونی این گونه افراد حداکثر تا 95 ساعت‌فوق العاده اضافه کار ساعتی قابل پرداخت می‌باشد.

  9- کارکنان مناطق موضوع این تصویب نامه در صورتی که اسیر یا مفقودالاثر باشند یا شوند و یا به علت حوادث ناشی ازجنگ مجروح یا مصدوم گردند طی مدت معالجه و استراحت پزشکی‌شان از مزایای مندرج در این تصویب نامه برخوردارخواهند بود.

  10- کارکنان مأمور به خدمت در مناطق موضوع این تصویب نامه در صورتی که از فوق العاده روزانه مأموریت استفاده ننمایندمشمول مزایای مندرج در این تصویب نامه خواهند بود.

  11- در صورتی که کارکنان مناطق موضوع این تصویب نامه در سایر مناطق مأمور یا انتقال موقت شده یابشوند دستگاههای‌بکار گیرنده موظفند از تاریخ تصویب این مصوبه حقوق این گونه افراد را از محل اعتبارات خود بپردازند.

  12- آن عده از کارکنان که به ازای خدمت در مناطق موضوع این مصوبه تحت هر عنوان از مزایای جنگی استفاده می‌نمایند ازشمول این مصوبه خارج بوده و تابع مقررات مربوط خواهند بود.

  13- مناطق موضوع این تصویب نامه مناطق مرزی است که زیر آتش مستقیم دشمن بعثی عراق قرار دارد و کارکنان شاغل درآن در ارتباط با وظایف محوله خدمت می‌نمایند.

  «عبارتست از غرب خطی که از اروند کنار آغاز و پس از گذشتن از آبادان‌، خرمشهر، بستان‌، موسیان‌، دهلران‌، مهران‌، صالح آباد، سومار، گیلان غرب‌،سرپل ذهاب‌، قصرشیرین‌، نوسود، سردشت‌، پیرانشهر به سه راهی نقطه مرزی سه کشور ایران عراق و ترکیه ختم می‌شود و کلیه نقاط در این خط وبخشهای مربوط به آن‌.»

  14- هر گونه تغییر در مناطق موضوع این تصویب نامه با پیشنهاد استانداران و تایید کمیته نیروی انسانی کمیسیون ویژه‌پشتیبانی جنگ هیأت دولت و تصویب کمیسیون مزبور خواهد بود.

  «طبق تصویبنامه شماره 1142/13ت 413/من- 2/6/67 نقاط بانه‌، مریوان و جزایر خارک‌، سیری‌، ابوموسی و لارک اضافه شده است‌.»

  15- این تصویب نامه به مدت یک سال از تاریخ تصویب اعتبار دارد و در صورت تداوم شرایط کنونی مناطق مذکور در بند13 با تصویب کمیته نیروی انسانی کمیسیون ویژه پشتیبانی جنگ هیأت دولت سالانه تمدید می‌گردد.

  میرحسین موسوی- نخست وزیر

  منبع مطلب : shenasname.ir

  مدیر محترم سایت shenasname.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 7 روز قبل
  0

  ۲ سال در مناطق جنگی (سربازی )خدمت کردم.و۲سال دراشنویه تدریس کردم زمان جنگ .ایا ۴سال شامل میشه؟؟؟

  ناشناس 7 روز قبل
  0

  باسلا

  شهرستان اشنویه که جز منطقه جنگی ومرزی مورد تعریف این بخشنامه میباشد ولی نامبرده نشده .ایا شامل میشه؟؟؟؟؟

  ناشناس 7 روز قبل
  0

  واقعا تبعیض و بی عدالتی محض توی کشور ما موج میزنه چرا توی یک استان بعضی از شهرها از حق منطقه جنگی برخوردار نیستن درحالیکه زمان جنگ زیر بمباران و موشک باران دشمن بوده اند گرفتن حق مونو به خدا واگذار میکنیم

  آبدانان مظلوم و محروم بی کس.....

  مستمری بگیر مظلوم. 15 روز قبل
  2

  با سلام خسته نباشید مستمری بگیری که در ساله۹۷با۳۱سابقه .با۲۳ماه۱۱روز ایثار گرای ارتش هستم درپایان ۵ساله آخر حداکثر بیمه راپرداخت کردم. ودرضمن نوع بیمه اجباری دارم. ممنونم اگه اشکالی نداره ببینم حقوق من چقدر هست. تشکر.

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  ۶۸ تا ۷۲ جبهه محسوب میشود

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  سلام ایا خدمت سربازی از سال ۶۸ تا۷۲ در توپ خانه ۸۱ سپار ذغالی زمان جبهه محسوب میشود

  یحیی 2 ماه قبل
  0

  با سلام خدمت تمام مسولین دلسوز و انقلابی ما بازنشستگان ن م که اکثریت جانباز و هر کدام از 50 ماه در جنگ بودیم الی 100 ماه ما بازنشستگان رزمنده آن زمان وظیفه ملی و سربازی و دینی خودمان را انجام دادیم اما الان موقع خدمت دولتمرد به ما رسیده کم کاری میکنند از نظر حقوقی گرفته ما رزمندگان ارتشی و سپاهی از نطر دریافتی از کارمندها شهرداری شهر خود ولا 40 الی 50 درصد کمتر میگیریم مناطق جنگی هم به قانون تبدیل شده باز هم حق ما را باید با قسم ویران و خواهش کردن بدهندالان همانهایی هم شد باز دوباره زیر خط فقر دارین زندگی میکنیم این همه دانشمند و دکتر اقتصاد 43 سال ن توانستند این اقتصاد مریض را جراحی کنند من از مجلس و دولت میخواهم حق و حقوق بازنشستگان را برای سال 1401 بدهند این دیگر کار آمریکا نیست این کار مدیگران نا لایق دولت است که باعث نارضایتی مردم میشود

  نامدار کنجوری 2 ماه قبل
  0

  چراه مجلس قانون تصویب می کند شورای نگهبان تید می کند ولی دولت اجرا نمی کند مسل حق منطقه بازنشستگان نیروهای مسلح ۳ سال است باد میخورد و خبری ازان وجود ندارد

  نامدار کنجوری 2 ماه قبل
  0

  چراه درباره حق منطقه بازنشستگان نیروهای مسلح اجرا نمی شود درمجلس وشورای نگهبان تصویب شدولی دردولت اجرا نمیشود چراه مجلس شورای نگهبان برای دولت گشک چراه جواب رزمندگان بازنشستگان این است ۸ سال درجوانی خود درمنطقه بودن پیگیری کنید جواب دادشود

  علی فرامرززاده 2 ماه قبل
  0

  سلام من نیروخدمات کانون پرورشی فکری کودکان هستم یک سال درمناطق جنگی بودم جانباز۱۵٪هستم من فوق دیپلم کشاورزی خوندم حالاترم اخرحقوق هستم هرکاری میکنم که من ازخدماتی به اداری تبدیل کنند نمیشه انشالا کمکم کنید

  علی 3 ماه قبل
  -1

  سلام...حالا کی پرداخت میشه مهم ست. ما ک در حال ترک این دنیا هستیم،

  محمد 4 ماه قبل
  0

  بنده نیروی شرکتی درکمیته امداد امام خدمت میکنم ودرمنطقه مرزی یاهمان جنگی مشغول بکار هستم آیا بنده شامل اضافه حقوق 25درصد مناطق مرزی میشم

  محمد 4 ماه قبل
  0

  اگه کسی بلد نیست جواب این سوال ها رابده لطفاً سایت ونظر ها را بردارید یااینکه حتما جواب این مردم بدبخت رابدید

  محمد 4 ماه قبل
  0

  باسلام بنده چهارسالی هست در مناطق جنگی پیرانشهر خدمت میکنم ونیروی شرکتی کمیته امداد هستم آیا شامل این 25درصد فوق العاده میشوم لطفاً جواب بده رابدهیدمتشکرم

  م ع 4 ماه قبل
  0

  جزیره خارگ وجزایری سیری معروف به فلات قاره درزمان جنگ تحمیلی جزیی از مناطق جنگی بود به دلیل چاه هاوسکو های بارگیری کشتی های نفتی یکی از حساس ترین جبهه های جنگی بود که دشمن بارها وبارها موردحمله قرار می داد چون شاه رگ حیاتی صادرات استخراج وصادرات نفتی راه دریایی بود که در این دوران کارکنان این منطقه الان یا درقید حیات هستن یا درقید حیات نیستن وبازماندگان از مستمری انان که حق قانونی انها هست مستمر بگیرهستن مخصوصا کارگران سکوهای نفتی که دردوران جنگ با چه مشکلاتی اون دوران سخت جنگ روتموم کردن تازمانی که باز نشست شدن هیچ حقی از دوران جبهه جنگ به اونها داده نشد درمورد پدرمن تا الان که اینجوربوده کارگررسمی سکوهای نفتی فلات قاره

  مهدی 11 ماه قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید