توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  حق مناطق جنگی شامل چه کسانی میشود

  1 بازدید

  حق مناطق جنگی شامل چه کسانی میشود را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  تمام بازنشستگان و شاغلان ایثارگر از مزایای خدمت در مناطق جنگی بهره‌مند می‌شوند

  تمام بازنشستگان و شاغلان ایثارگر از مزایای خدمت در مناطق جنگی بهره‌مند می‌شوند

  وی تصریح کرد: این استفساریه جدید که شورای نگهبان به کمیسیون اجتماعی ارجاع داده بود در کمیسیون اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته و با رای قاطع به تصویب رسید و در نشست امروز صحن هم اولین موضوعی بود که در دستورکار قرار داشت و با 201 رای موافق نمایندگان به تصویب رسید.

  بسطامی خاطرنشان کرد: براساس این مصوبه هم افرادی که در زمان شروع جنگ در مناطق جنگی خدمت کردند و هم افرادی که در شرایط کنونی در این مناطق مشغول به خدمت هستند اعم از کارمندان دولت، نهادها و سازمان‌ها مشمول مزایای تعیین شده قرار می‌گیرند.

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: طبق این قانون باید شرایطی فراهم شود تا نیروی انسانی که محور توسعه هستند با بهره‌مندی از مزایای این بخش به تداوم ارائه خدمات به استان‌های محروم و توسعه‌نیافته مناطق جنگی بپردازند.

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در این قانون آمده کلیه افرادی که از زمان شروع دفاع مقدس در مناطق جنگی به ارائه خدمت پرداختند و بازنشسته شدند یا در شرایط کنونی در این مناطق مشغول به خدمت هستند شامل مزایای مندرج در این مصوبه می‌شوند.

  منبع مطلب : www.borna.news

  مدیر محترم سایت www.borna.news لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  به گزارش ایرنا، علی اکبر بسطامی روز سه شنبه با اشاره به مصوبه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: قانون استفساریه بند ( ج ) ماده ۱۱۲ برنامه ششم توسعه کشور که در مورد تسری مزایای مناطق عملیاتی و امنیتی به بازنشستگان است بررسی و با رای قاطع نمایندگان تصویب شد.

  وی افزود: در برنامه ششم توسعه به منظور جبران عقب‌ماندگی‌های استان‌های محروم و جنگ‌زده، ‌بندی تحت عنوان ماده ۱۱۲ گنجانده شد که اشاره دارد به اینکه کسانی که در مناطق جنگی خدمت می‌کنند باید از مزایای مناطق جنگی بهره‌مند شوند.

  بسطامی یادآور شد: اجرای این مصوبه عطف به گذشته نشد و کسانی که از شروع تا پایان جنگ تلاش‌های زیادی کردند مستثنی شدند و از مزایای آن بی بهره ماندند.

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بنابراین مجلس استفساریه ای تدوین و به شورای نگهبان ارسال کرد که شورای نگهبان این استفساریه را با این توضیح که آیا منظور از شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس موضوع بند ج برنامه ششم توسعه، شاغلانی است که در طول دفاع مقدس از ۳۱ شهریور سال ۵۹ تا ۲۷ تیر سال ۶۷ مشغول به کار بودند که کمیسیون با بررسی و تصویب این مصوبه جواب داد.

  بسطامی اظهار داشت: استفساریه شامل همه افرادی که در بازه زمانی شروع جنگ تاکنون در مناطق جنگی مشغول کار هستند، می شود.

  نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بر اساس این مصوبه، مزایای مناطق جنگی به تمامی افرادی که از اول تا پایان جنگ در مناطق جنگی مشغول فعالیت بودند و همچنین در حال حاضر بازنشسته شدند، تعلق می گیرد.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نحوه محاسبه خدمت در مناطق جنگی

  نحوه محاسبه خدمت در مناطق جنگی (تصویب نامه شماره 333-7/31 م‌ن مورخ 10/12/1365 هیأت وزیران)

  هیأت وزیران در جلسه مورخ 8/11/1365 بنا به پیشنهاد کمیته نیروی انسانی کمیسیون ویژه پشتیبانی جنگ هیأت دولت‌موارد ذیل را در مورد کارکنان دستگاههای مذکور در بند یک تصویب نامه شماره 64330 مورخ 23/7/64 هیأت وزیران درصورتی که در مناطق موضوع این تصویب نامه اشتغال داشته باشند تصویب نمودند:

  1- هر یک سال خدمت متوالی یا غیرمتوالی این گونه کارکنان رسمی و ثابت در مناطق موضوع این تصویب نامه از لحاظ ترفیع‌یا عناوین مشابه آن هیجده ماه محسوب می‌گردد.

  2- کارکنان غیر رسمی و کارگران مشمول قانون کار که در مورد آنان ترفیع یا عناوین مشابه قابل اعمال نمی‌باشد در مقابل هرسال خدمتشان (اعم از متوالی یا غیر متوالی‌) در مناطق موضوع این تصویب نامه به میزان یک درصد حقوق ثابت یا عناوین‌مشابه که در تاریخ تصویب این مصوبه دریافت می‌نمایند به حقوق ثابت آنان اضافه می‌گردد.

  3- خدمت این گونه افراد در مناطق موضوع این تصویب نامه برجسته تلقی می‌شود و از تاریخ تصویب این مصوبه در ازاء هرسال خدمت در آن مناطق از پاداش تشویقی معادل یک ماه حقوق و فوق العاده شغل یا اجرت و فوق العاده مخصوص یادستمزد و سایر مزایای مستمر ماهانه برخوردار خواهند شد و در هر حال مجموع پرداختی به آنان از بابت عیدی و پاداش ویا عناوین مشابه آن در هر سال از دو ماه حقوق و مزایای ماهانه آنان تجاوز نخواهد کرد.

  4- کسر سال موضوع بندهای 1،2و3 به استثناء مأمورین موضوع بند 10 قابل احتساب نمی‌باشد و برای مأمورین مذکور به‌ازاء هر ماه خدمت به تناسب قابل احتساب می‌باشد.

  5- کارکنانی که از تاریخ شروع جنگ تحمیلی (31/6/59) در مناطق موضوع این تصویب نامه اشتغال داشته‌اند مشمول‌بندهای یک و دو خواهند بود لیکن هر گونه آثار مالی ناشی از اجرای آن از تاریخ تصویب این مصوبه خواهد بود.

  تبصره- سایر مناطقی که قبل از تصویب این مصوبه شرایط مشابه مناطق این تصویب نامه را داشته‌اند کارکنان ذیربط باپیشنهاد استانداران و تایید کمیته نیروی انسانی کمیسیون ویژه پشتیبانی جنگ هیأت دولت و تصویب کمیسیون مزبور مشمول‌بند فوق خواهند شد.

  6- این گونه افراد در صورتی که نتوانند از مرخصی استحقاقی خود استفاده نمایند مرخصی مزبور بطور کامل ذخیره خواهدشد.

  7- وزارت مسکن و شهرسازی سازمان زمین شهری بانک‌ها وزارت بازرگانی کلیه تعاونی‌های مسکن و مصرف و سایردستگاهها موظفند تسهیلات و اولویتهائی برای کارکنان مناطق موضوع این تصویب نامه قایل شوند و در احتساب امتیاز برای‌دریافت زمین خانه و کالاهای زندگی سنوات خدمتشان را به ازاء هر سال خدمت در مناطق موضوع این تصویب نامه دو برابرمحسوب نمایند.

  8- کارکنان مشمول این مصوبه خدمتشان در مناطق موضوع این تصویب نامه بصورت شبانه روزی می‌باشد در این صورت به‌ازاء هر روز خدمت از ساعات مقرر قانونی آنها 15 ساعت محسوب می‌گردد و به هر حال خدمت آنان در هر ماه از 15 شبانه‌روز کمتر نخواهند بود و آن دسته از کارکنانی که نحوه خدمتشان بصورت عادی (برابر 44 ساعت در هفته‌) می‌باشد به استثناءاین بندو تبصره ذیل آن و بند 5 مشمول سایر مزایای مندرج در این تصویب نامه می‌گردند.

  تبصره- با توجه به مبنای محاسبه فوق ساعات خدمت مازاد بر 175 ساعت مقرر قانونی این گونه افراد حداکثر تا 95 ساعت‌فوق العاده اضافه کار ساعتی قابل پرداخت می‌باشد.

  9- کارکنان مناطق موضوع این تصویب نامه در صورتی که اسیر یا مفقودالاثر باشند یا شوند و یا به علت حوادث ناشی ازجنگ مجروح یا مصدوم گردند طی مدت معالجه و استراحت پزشکی‌شان از مزایای مندرج در این تصویب نامه برخوردارخواهند بود.

  10- کارکنان مأمور به خدمت در مناطق موضوع این تصویب نامه در صورتی که از فوق العاده روزانه مأموریت استفاده ننمایندمشمول مزایای مندرج در این تصویب نامه خواهند بود.

  11- در صورتی که کارکنان مناطق موضوع این تصویب نامه در سایر مناطق مأمور یا انتقال موقت شده یابشوند دستگاههای‌بکار گیرنده موظفند از تاریخ تصویب این مصوبه حقوق این گونه افراد را از محل اعتبارات خود بپردازند.

  12- آن عده از کارکنان که به ازای خدمت در مناطق موضوع این مصوبه تحت هر عنوان از مزایای جنگی استفاده می‌نمایند ازشمول این مصوبه خارج بوده و تابع مقررات مربوط خواهند بود.

  13- مناطق موضوع این تصویب نامه مناطق مرزی است که زیر آتش مستقیم دشمن بعثی عراق قرار دارد و کارکنان شاغل درآن در ارتباط با وظایف محوله خدمت می‌نمایند.

  «عبارتست از غرب خطی که از اروند کنار آغاز و پس از گذشتن از آبادان‌، خرمشهر، بستان‌، موسیان‌، دهلران‌، مهران‌، صالح آباد، سومار، گیلان غرب‌،سرپل ذهاب‌، قصرشیرین‌، نوسود، سردشت‌، پیرانشهر به سه راهی نقطه مرزی سه کشور ایران عراق و ترکیه ختم می‌شود و کلیه نقاط در این خط وبخشهای مربوط به آن‌.»

  14- هر گونه تغییر در مناطق موضوع این تصویب نامه با پیشنهاد استانداران و تایید کمیته نیروی انسانی کمیسیون ویژه‌پشتیبانی جنگ هیأت دولت و تصویب کمیسیون مزبور خواهد بود.

  «طبق تصویبنامه شماره 1142/13ت 413/من- 2/6/67 نقاط بانه‌، مریوان و جزایر خارک‌، سیری‌، ابوموسی و لارک اضافه شده است‌.»

  15- این تصویب نامه به مدت یک سال از تاریخ تصویب اعتبار دارد و در صورت تداوم شرایط کنونی مناطق مذکور در بند13 با تصویب کمیته نیروی انسانی کمیسیون ویژه پشتیبانی جنگ هیأت دولت سالانه تمدید می‌گردد.

  میرحسین موسوی- نخست وزیر

  منبع مطلب : shenasname.ir

  مدیر محترم سایت shenasname.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  عباس یادگاری 1 ماه قبل
  0

  لطفا .اگه عدالتی که میگید .عمل کنید..لطفا جواب بدین...متشکر

  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  سلام به کسانی که درسال ۱۳۵۰ در منطقه پیرانشهر بازنشست شده اند تعلق نمگیره جز ژاندارمری

  ازگیلان 2 ماه قبل
  0

  به نام خدا وباسلام واحترام ؛اخیراً دیوان محترم عدالت اداری رأی مثبت دادبه کسانی که بعداز27/5/1367 درمناطق جنگی بوده اندفوق العاده مناطق جنگی تعلق می گیرد.آیا کارت ایثارهم به این رزمندگان تعلق می گیرد؟

  مسعود از کرمان 3 ماه قبل
  0

  من قبل از استخدام درسال 60 به مدت 18 ماه در جبهه بودم در طول خدمت 30 سال هیچ مزایای به من ندادن

  فرهاد 4 ماه قبل
  0

  سلام حق جنگی به کارگران پیمانی شاغل در شرکت توزیع نیروی برق خوزستان تعلق می‌گیرد

  فرهاد 4 ماه قبل
  0

  سلام آیا حق جنگی به کارگران پیمانی در شرکت توزیع برق خوزستان تعلق می‌گیرد

  علی عباسی 4 ماه قبل
  2

  چراکارت ایثار نمیدن ماهم منطقه بودیم ازسال۷۱تا۷۲

  جواد عبداللهی کد ۰۳۸۲۶۷۴۴۷۲ 5 ماه قبل
  0

  من محل خدمت محور سقز مریوان بودم در سال ۶۳ الی ۶۵ آنجا درگیری وجنگ بود حالا نیرویی انتظامی سنندج برای من زده امنیت درگیر . در سال ۶۳ جنگ بود چرا سمت کارت مرا زده انیت درگیر آن زمان جنک بود لطفا

  ع ش 6 ماه قبل
  2

  سلام. من ازسال ۷۵الی ۷۷در نیروی دریایی خرمشهر خدمت میکردم ایا مناطق عملیاتی شامل بنده میشود

  سنا 6 ماه قبل
  -2

  و جالب اینجاست که کارمندان همان پایگاهو بعد چند سال بهشون کارت ایثارگری میدن!!!

  سنا 6 ماه قبل
  0

  پدر من در سال 65 تا67 در پایگاه هوایی ارتش بوشهر خدمت کرده. با اینکه ستاد کل نیروهای مسلح بوشهرو جزء مناطق جنگی محسوب کرده و البته حق است.. تا الان خبری از دریافت کارت ایثارگری برای پدر من و امثال پدر من نشده. اینم از عدالت!!!!

  زهرا از شیراز 6 ماه قبل
  1

  من مستمری بگیر نیروی مسلح هستم همسرم با 25درصد جانبازی به ما چقد فوق‌العاده میده

  0
  خوب جواب بدید 5 ماه قبل

  چرا جواب نمیدین

  3
  ناشناس 5 ماه قبل

  من همسر جانباز متوفی با 25درصد جانبازی به ما چقد فوق‌العاده میدن

  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  من مسمتری بگیر هستم همسرم جانباز 25درصد نیروی مسلح هست به ما چقد فوق‌العاده میدن ممنون میسم جواب بدید

  جواد 6 ماه قبل
  0

  ایاکسانی که اول جنگ استختام شدن ودرجنگ مجروه شده ودراخر جنگ اخراج شده به انها فوق العاده نباید تعلق بگیرد

  0
  ناصر 3 ماه قبل

  سلام من از اول جنگ تا پایان در منطقه زاهدان که جنگی اعلام شده خدمت کردم ودرسال ۶۵ ازنیروی انتظامی بیرون امده ودریک شرکت دولتی استخدام رسمی شدم ایا کارت ایثارگری شامل حال من میشود یا خیر .لطفا جواب دهید..ناصر زاهدان

  0
  ناصر 3 ماه قبل

  سلام من از اول جنگ تا پایان در منطقه زاهدان که جنگی اعلام شده خدمت کردم ودرسال ۶۵ ازنیروی انتظامی بیرون امده ودریک شرکت دولتی استخدام رسمی شدم ایا کارت ایثارگری شامل حال من میشود یا خیر .لطفا جواب دهید..ناصر زاهدان

  محمودسلامات 6 ماه قبل
  0

  سلام من ان موقع زرمنده بسیجی بودم بمدت 42 ماه

  وسربازیم هم مدت 8ماه شامل من میشود باتشکرازلطفتان

  صد حیف 6 ماه قبل
  -1

  نماینده ماهشهر هم که مثل همیشه خوابه خوابه ان شاء الله تا ابد بخوابه

  ناشناس 6 ماه قبل
  -1

  من مدت ۳سال دیگران علی ولی آله خدمتکردم چقدر میدن

  الیرزا 9 ماه قبل
  1

  ماقبلابه دیوان عدالت اداری شکوائیه نوشتیم وهنوزجواب نداده اند مردم این مناطق ازلحاظ روانی سالم نیستن واین حق ماست که ازمزایای این قانون مستفیض گردیم به امیددیداردرپل صراط.

  علی محمد 10 ماه قبل
  1

  من ۱۶ ماه در منطقه عملیاتی غرب کشور خدمت کردم ۵ درصد میدن

  محمد جبلی 1 سال قبل
  -1

  سرباز سال ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۵ در منطق جنوب و شمال غرب در جزیره مجنون به فرماندهی گروهان جناب امیر دادرس مشغول خدمت بودم در جزیره مجنون تک شیمیایی دشمن قرار گرفتیم در بیمارستان انصارالحسین اهواز بستری شدم و کم بود نیرو و انجام وظیفه پس از چند روزی از طرف بیمارستان صحرایی انصارالحسین معرفی به یگان گردیدم و در عملیات بصره پشتیبان ۵۵ شیراز بودیم پس از عملیات موفق لشکر۲۸ به منطقه ای اشنویه وارد منطقه ای حسن بیک شدیم پس از گذراندن چند ماهی با وارد در عملیات متاسفانه گروهان پاتک دشمن بعثی قرار گرفتیم و فرمانده گروهان امیر دادرس غیور مرد جنگی مورد اصابت تیر مستقیم بعثی قرار گرفت پس از انتقال مرد شجاع جنگی مسئول فرمانده ای گروهان را به عهده ای شهید والا مقام حسنی به درج شهادت نائل آمد از گروهان فوق به تعداد باقی مانده فقط ۱۵نفر گویا ماند زیر توپ خانه دشمن و تیر مستقیم دشمن. با همین باقی مانده سربازان باز هم مقلوب دشمن نشدیم اما عقب نشینی گروهان به دستور فرمانده محترم بالا صورت گرفت به دلیل جابه جایی نیرو و پس از روز های گذشته به فصل زمستان و برف غیر قابل تحمل منطقه به نیروی کردبارزانی تحویل داده شد بعد عازم منطقه مریوان منطقه ای ۵وین در استراغ سم ۴ماه فرماندهی را به عهده گرفتم بدون خواب و چندتا مجروح و شهید به جا گذاشته و ۲۴ماه خدمت به پایان رسید به فرماندهی جناب حسنی ترخیص گردیدم. در حدود ۱۰ سال است که به لویزان و بیمارستان خانواده مراجعه کردم اما پس از کلی هزینه کسی جوابگو بنده نبود. تنها کارتی که به دست من رسید کارت ایثار بود الان حاضرم کارت فوق را دو دستی تحویل لشکر ۲۸محترم نمایم.درود فراوان به محضر پاک شهیدان ایران زمین و عرض ادب به جانبازان محترم ایران زمین.

  رضا رضایی 1 سال قبل
  0

  چرا شهر کرمانشاه جز منطقه جنگی محسوب. نمی شود شهیدش کم است یا موشک کم ز ده شده ویا اینکه تعداد هواپیماهای جنگنده روی سر مردم شریفش بمب باران نکرده نماینده های کرمانشاه هنوز سیرنشده اند

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  ۲ سال در مناطق جنگی (سربازی )خدمت کردم.و۲سال دراشنویه تدریس کردم زمان جنگ .ایا ۴سال شامل میشه؟؟؟

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  باسلا

  شهرستان اشنویه که جز منطقه جنگی ومرزی مورد تعریف این بخشنامه میباشد ولی نامبرده نشده .ایا شامل میشه؟؟؟؟؟

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  واقعا تبعیض و بی عدالتی محض توی کشور ما موج میزنه چرا توی یک استان بعضی از شهرها از حق منطقه جنگی برخوردار نیستن درحالیکه زمان جنگ زیر بمباران و موشک باران دشمن بوده اند گرفتن حق مونو به خدا واگذار میکنیم

  آبدانان مظلوم و محروم بی کس.....

  مستمری بگیر مظلوم. 1 سال قبل
  1

  با سلام خسته نباشید مستمری بگیری که در ساله۹۷با۳۱سابقه .با۲۳ماه۱۱روز ایثار گرای ارتش هستم درپایان ۵ساله آخر حداکثر بیمه راپرداخت کردم. ودرضمن نوع بیمه اجباری دارم. ممنونم اگه اشکالی نداره ببینم حقوق من چقدر هست. تشکر.

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  سلام ایا خدمت سربازی از سال ۶۸ تا۷۲ در توپ خانه ۸۱ سپار ذغالی زمان جبهه محسوب میشود

  یحیی 1 سال قبل
  1

  با سلام خدمت تمام مسولین دلسوز و انقلابی ما بازنشستگان ن م که اکثریت جانباز و هر کدام از 50 ماه در جنگ بودیم الی 100 ماه ما بازنشستگان رزمنده آن زمان وظیفه ملی و سربازی و دینی خودمان را انجام دادیم اما الان موقع خدمت دولتمرد به ما رسیده کم کاری میکنند از نظر حقوقی گرفته ما رزمندگان ارتشی و سپاهی از نطر دریافتی از کارمندها شهرداری شهر خود ولا 40 الی 50 درصد کمتر میگیریم مناطق جنگی هم به قانون تبدیل شده باز هم حق ما را باید با قسم ویران و خواهش کردن بدهندالان همانهایی هم شد باز دوباره زیر خط فقر دارین زندگی میکنیم این همه دانشمند و دکتر اقتصاد 43 سال ن توانستند این اقتصاد مریض را جراحی کنند من از مجلس و دولت میخواهم حق و حقوق بازنشستگان را برای سال 1401 بدهند این دیگر کار آمریکا نیست این کار مدیگران نا لایق دولت است که باعث نارضایتی مردم میشود

  -2
  ناشناس 6 ماه قبل

  ساام‌‌سال۶۷تا۶۹‌‌خدمت‌‌در‌‌آباوان‌‌واروند‌‌جبهه‌‌محسوب‌‌میشود

  نامدار کنجوری 1 سال قبل
  -2

  چراه درباره حق منطقه بازنشستگان نیروهای مسلح اجرا نمی شود درمجلس وشورای نگهبان تصویب شدولی دردولت اجرا نمیشود چراه مجلس شورای نگهبان برای دولت گشک چراه جواب رزمندگان بازنشستگان این است ۸ سال درجوانی خود درمنطقه بودن پیگیری کنید جواب دادشود

  علی فرامرززاده 1 سال قبل
  3

  سلام من نیروخدمات کانون پرورشی فکری کودکان هستم یک سال درمناطق جنگی بودم جانباز۱۵٪هستم من فوق دیپلم کشاورزی خوندم حالاترم اخرحقوق هستم هرکاری میکنم که من ازخدماتی به اداری تبدیل کنند نمیشه انشالا کمکم کنید

  محمد 1 سال قبل
  2

  بنده نیروی شرکتی درکمیته امداد امام خدمت میکنم ودرمنطقه مرزی یاهمان جنگی مشغول بکار هستم آیا بنده شامل اضافه حقوق 25درصد مناطق مرزی میشم

  محمد 1 سال قبل
  0

  اگه کسی بلد نیست جواب این سوال ها رابده لطفاً سایت ونظر ها را بردارید یااینکه حتما جواب این مردم بدبخت رابدید

  محمد 1 سال قبل
  0

  باسلام بنده چهارسالی هست در مناطق جنگی پیرانشهر خدمت میکنم ونیروی شرکتی کمیته امداد هستم آیا شامل این 25درصد فوق العاده میشوم لطفاً جواب بده رابدهیدمتشکرم

  -2
  ناشناس 4 ماه قبل

  سلام قبل از استخدام دو سال سربازی درمنطقه بودم بعد از اون استخدام و بازنشته شدم حق منطقه به چه صورت هست لطفا ج دهید

  م ع 2 سال قبل
  1

  جزیره خارگ وجزایری سیری معروف به فلات قاره درزمان جنگ تحمیلی جزیی از مناطق جنگی بود به دلیل چاه هاوسکو های بارگیری کشتی های نفتی یکی از حساس ترین جبهه های جنگی بود که دشمن بارها وبارها موردحمله قرار می داد چون شاه رگ حیاتی صادرات استخراج وصادرات نفتی راه دریایی بود که در این دوران کارکنان این منطقه الان یا درقید حیات هستن یا درقید حیات نیستن وبازماندگان از مستمری انان که حق قانونی انها هست مستمر بگیرهستن مخصوصا کارگران سکوهای نفتی که دردوران جنگ با چه مشکلاتی اون دوران سخت جنگ روتموم کردن تازمانی که باز نشست شدن هیچ حقی از دوران جبهه جنگ به اونها داده نشد درمورد پدرمن تا الان که اینجوربوده کارگررسمی سکوهای نفتی فلات قاره

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید