توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  حضرت مریم چه ویژگی هایی داشت کلاس پنجم

  1 بازدید

  حضرت مریم چه ویژگی هایی داشت کلاس پنجم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  ويژگي هاي حضرت مريم(س) در منابع اسلامي

  ويژگي هاي حضرت مريم(س) در منابع اسلامي

  حضرت مريم (س) در منابع اسلامي چگونه توصيف شده است؟

  قرآن کريم مريم (س) را بانوي برگزيده خدا، بانوي پاک و مطهر، بهترين زنان عصر خود، مظهر عفاف، الگوي مؤمنان، دختري عابد، بسيار راستگو (صدّيقه) و هم سخن با فرشتگان (محدّثه) معرفي کرده است.

  آياتي از قرآن کريم به وضوح جايگاه مريم (س) در انديشه اسلامي را به تصوير کشيده است: «وَ إِذْ قالَتِ الْمَلائِكَةُ يا مَرْيمُ إِنَّ اللّهَ اصْطَفاكِ وَ طَهَّرَكِ وَ اصْطَفاكِ عَلى نِساءِ الْعالَمينَ * يا مَرْيمُ اقْنُتي لِرَبِّكِ وَ اسْجُدي وَ ارْكَعي مَعَ الرّاكِعينَ»(1)

  و (به ياد آوريد) هنگامى را كه فرشتگان گفتند: «اى مريم! خدا تو را برگزيده و پاك ساخته؛ و بر تمام زنان جهان، برترى بخشيده است. اى مريم! (به شكرانه اين نعمت) براى پروردگار خود، خضوع كن و سجده به جا آور؛ و با ركوع كنندگان، ركوع كن.»

  مريم (س) به عبادت پروردگارش علاقه اي وافر داشت. به گفته امام صادق (ع)، مريم (س) دو روز را روزه مي گرفت و يک روز را افطار مي کرد.(2)

  بر طبق روايتي، عيسي (ع) پس از مادر بر قبر او حاضر شد و با وي چنين گفت: «اي مادر با من سخن بگو. آيا دوست داري که به دنيا بازگردي؟ مريم (س) گفت: آري به بازگشتن علاقه مندم تا در شب سرد زمستان براي خداوند نماز به پاي دارم و در روزهاي گرم و سوزان روزه بدارم. اي فرزندم اين راه بسيار خوفناک است.»

  از نگاه قرآن، مريم (س) به دليل خودداري در مقابل گناهان جنسي ضرب المثل پاکدامني شد و قابليت يافت تا مادر مسيح (ع) موعود گردد:

  «وَ ضَرَبَ اللّهُ مَثَلاً لِلَّذِينَ آمَنُوا امْرَأَتَ فِرْعَوْنَ إِذْ قالَتْ رَبِّ ابْنِ لِي عِنْدَكَ بَيتاً فِي الْجَنَّةِ وَ نَجِّنِي مِنْ فِرْعَوْنَ وَ عَمَلِهِ وَ نَجِّنِي مِنَ الْقَوْمِ الظّالِمِينَ * وَ مَرْيمَ ابْنَتَ عِمْرانَ الَّتِي أَحْصَنَتْ فَرْجَها فَنَفَخْنا فِيهِ مِنْ رُوحِنا وَ صَدَّقَتْ بِكَلِماتِ رَبِّها وَ كُتُبِهِ وَ كانَتْ مِنَ الْقانِتِينَ»(3)

  و خداوند براى مؤمنان، به همسر فرعون مثل زده است، در آن هنگام كه گفت: «پروردگارا! نزد خود براى من خانه اى در بهشت بساز، و مرا از فرعون و كار او نجات ده و مرا از گروه ستمگران رهايى بخش!»

  و همچنين به مريم دختر عمران كه دامان خود را پاك نگه داشت، و ما از روح خود در آن دميديم؛ او كلمات پروردگار خويش و كتاب هايش را تصديق كرد و از مطيعان (فرمان خدا) بود شايد براي آنکه مريم (س) از صلاحيت مادر مسيح شدن برخوردار شود، لازم بود از آزمايش سخت خود نگهداري جنسي پيروزمندانه فارغ شود. تنها پس از ظهور جبرئيل امين به صورت مردي خوش سيما در مکاني خلوت و به دور از چشم ديگران در اوج جواني مريم (س) و موفقيت وي در اين آزمايش سخت بود که وي براي پذيرش روح خدا انتخاب شد:

  «وَ اذْكُرْ فِي الْكِتابِ مَرْيمَ إِذِ انْتَبَذَتْ مِنْ أَهْلِها مَكاناً شَرْقِياً * فَاتَّخَذَتْ مِنْ دُونِهِمْ حِجاباً فَأَرْسَلْنا إِلَيها رُوحَنا فَتَمَثَّلَ لَها بَشَراً سَوِياً * قالَتْ إِنِّي أَعُوذُ بِالرَّحْمنِ مِنْكَ إِنْ كُنْتَ تَقِياً * قالَ إِنَّما أَنَا رَسُولُ رَبِّكِ لاَِهَبَ لَكِ غُلاماً زَكِياً * قالَتْ أَنّى يكُونُ لِي غُلامٌ وَ لَمْ يمْسَسْنِي بَشَرٌ وَ لَمْ أَكُ بَغِياً  * قالَ كَذالِكَ قالَ رَبُّكِ هُوَ عَلَي هَينٌ وَ لِنَجْعَلَهُ آيةً لِلنّاسِ وَ رَحْمَةً مِنّا وَ كانَ أَمْراً مَقْضِياً»(4)

  و مريم را در اين كتاب ياد كن، آن هنگام كه از خانواده اش در ناحيه شرقى (بيت المقدس) كناره گرفت؛ و ميان خود و آنان حجابى افكند (تا خلوتگاهش از هر نظر براى عبادت آماده باشد) در اين هنگام، ما روح (و فرشته مقرب) خود را به سوى او فرستاديم؛ و او در شكل انسانى بى عيب و نقص، بر مريم ظاهر شد (مريم سخت ترسيد و) گفت: اگر خدا ترس هستى، من از تو، به خداى رحمان پناه مى برم. گفت: من تنها فرستاده پروردگار توام؛ (آمده ام) تا پسر پاكيزه اى به تو ببخشم. گفت: چگونه ممكن است پسرى براى من باشد؟! در حالى كه تاكنون انسانى با من تماس نداشته، و زن آلوده اى نبوده ام! گفت: اين گونه پروردگارت فرموده: اين كار بر من آسان است (ما او را مى آفرينيم) تا او را براى مردم نشانه اى قرار دهيم؛ و رحمتى باشد از سوى ما؛ و اين امرى است پايان يافته (و گفت وگو ندارد)

  از عبارت قرآن کريم مي توان دريافت که سخن گفتن با فرشتگان خداوند در چندين مورد براي مريم (س) حاصل شده است. در يکي از اين ملاقات ها بود که بشارت تولد عيسي (ع) به مريم (س) داده شد.

  به نظر مي رسد که ملاقات با جبرئيل روح الامين و بارداري مريم (س) مدتي پس از بشارت اوليه به تولد عيسي (ع) بوده باشد. بنابراين، پس از ملاقات با جبرئيل که به شکل انساني خوش سيما بر وي ظاهر شد و رد و بدل شدن آن سخنان، مريم (س) اطمينان يافت که اين همان بشارتي است که فرشتگان در ديدارهاي گذشته به او داده بودند:

  «إِذْ قالَتِ الْمَلائِكَةُ يا مَرْيمُ إِنَّ اللّهَ يبَشِّرُكِ بِكَلِمَة مِنْهُ اسْمُهُ الْمَسيحُ عيسَى ابْنُ مَرْيمَ وَجيهاً فِي الدُّنْيا وَ الآْخِرَةِ وَ مِنَ الْمُقَرَّبينَ * وَ يكَلِّمُ النّاسَ فِي الْمَهْدِ وَ كَهْلاً وَ مِنَ الصّالِحينَ * قالَتْ رَبِّ أَنّى يكُونُ لي وَلَدٌ وَ لَمْ يمْسَسْني بَشَرٌ قالَ كَذالِكَ اللّهُ يخْلُقُ ما يشاءُ إِذا قَضى أَمْراً فَإِنَّما يقُولُ لَهُ كُنْ فَيكُونُ.»(5)

  از روايات اسلامي چنين به دست مي آيد که مريم (س) دختري بسيار زيبا بود که زيبائيش او را نفريفت. از امام صادق (ع) روايت شده است که: «در روز قيامت زن زيبارويي را که فريفته زيبايي خود شده و به گناه گرفتار آمده براي محاکمه مي آورند. مي گويد: خداوندا به دليل آن که به من زيبائي عطا کردي چنين گرفتار شده ام. آنگاه مريم (س) را حاضر مي کنند و به آن زن مي گويند: تو زيباتر بودي يا مريم؟ به او نيز زيبائي عطا کرديم اما فريفته نشد.»(6)

  خداوند به دفاع از پاکي و پيراستگي مريم (س) در مقابل اتهام يهوديان به وي سخت غضبناک شده و يهوديان را به کفر گويي و افترا متهم کرده است:

  «... بَلْ طَبَعَ اللّهُ عَلَيها بِكُفْرِهِمْ فَلا يؤْمِنُونَ إِلاّ قَليلاً * وَ بِكُفْرِهِمْ وَ قَوْلِهِمْ عَلى مَرْيمَ بُهْتاناً عَظيماً»(7)

  بلکه خداوند به خاطر کفرشان بر دل هايشان مهر زده و در نتيجه جز شماري اندک (از ايشان) ايمان نمي آورند. و (نيز) به سزاي کفرشان و آن تهمت بزرگي که به مريم زدند.

  از نگاه منابع اسلامي، به دليل آن که مريم (س) وقف خدمت در معبد شده بود و جز براي کارهاي ضروري، از جمله وضع حمل عيسي، از معبد خارج نمي شد، داستان ازداوجش با يوسف نجار واقعيت ندارد.

  به نظر مي رسد اتهام معاشرت مريم (س) با سربازي رومي و جعل کردن لقب عيسي بن پانتر(8) که گفته مي شود غير مسيحيان مطرح کرده اند، در فضائي مسيحي زودتر شکل مي گيرد تا فضائي اسلامي.

  در ادبيات اسلامي، محرّر بودن مريم (س) و عدم خروج وي از معبد از يک سو و معجزه سخن گفتن عيسي (ع) در گاهواره به دفاع از عصمت مادر بسيار پررنگ است، حال که نامزدي مريم (س) با يوسف که با حضور دائمي وي در معبد سازگار نيست؛ و نبود معجزه تکلم عيسي (ع) در گاهواره، زمينه هاي طرح شبهه را تقويت مي کند.

  اطلاعات منابع اسلامي نشان مي دهد که مريم (س) در زمان حيات فرزند خود از دنيا رفت و عيسي (ع) خود غسل او را بر عهده گرفت.(9) از اينجا مي توان دريافت که داستان حضور مريم (س) در مراسم به صليب کشيده شدن فرزندش نمي تواند واقعيت داشته باشد.

  در اعتقادات شيعيان، مريم (س) يکي از چهار زن برگزيده در تمام تاريخ بشريت است. پيامبر اکرم (ص) در حديثي که از راويان بسياري نقل شده است، فرمود: زنان برگزيده ي بهشت چهار نفرند: خديجه (س) دختر خويلد (همسر پيامبر)، فاطمه (س) دختر محمد (ص)، مريم (س) دختر عمران، و آسيه (س) دختر مزاحم (همسر فرعون).(10)

  1 . آل عمران، آيات 42 – 43.
  2 . محمد باقر مجلسي، بحارالانوار، ج 97، ص 104، ح 40.
  3 . تحريم، آيات 11 – 12.
  4 . مريم، آيات 16 – 21.
  5 . آل عمران، آيات 45 – 47.
  6 . محمد باقر مجلسي، بحارالانوار، ج 14، ص 192، ح 1 و ص 204، ح 18.
  7 . نساء، آيات 155 – 156.
  8 . جلال الدين آشتياني، تحقيقي در دين مسيح، ص 144.
  9 . محمد بن يعقوب کليني، الکافي، ج 1، ص 459، ح 4؛ محمد بن الحسن الطوسي، تهذيب الاحکام، ج 1، ص 440، ح 67؛ محمد بن الحسن الطوسي، الاستبصار، ج 1، ص 201، ح 3.
  10 . مسحيت شناسي مقايسه اي، محمد رضا زيبائي نژاد، ص 36 – 40

  منبع مطلب : snn.ir

  مدیر محترم سایت snn.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درس 3 هدیه پنجم ابتدایی بانویی که یک سوره قرآن به نام اوست

  درس 3 هدیه پنجم ابتدایی بانویی که یک سوره قرآن به نام اوست

   درس 3 هدیه پنجم ابتدایی بانویی که یک سوره قرآن به نام اوست

  قرآن مریم را بانوی برگزیده خدا، بانوی پاک و مطهر، بهترین زنان عصر خود،

  مظهر عفاف و الگوی مؤمنان و دختری عبادت کننده، بسیار راست گو صدیقه و هم سخن با فرشتگان محدثه معرفی کرده است.

  قرآن مریم را در کنار آسیه به عنوان دو زن نمونه تاریخ و الگویی برای همه مؤمنان چه زن و چه مرد، قرار داده است.

  حضرت مریم فضایل و نیکویی های بسیاری داشته است؛ اما متأسفانه در مورد شخصیت ایشانتحریفاتی به صورت افراط یا تفریط وجود دارد.

  برای پرهیز از انحراف در مورد شخصیت حضرت مریم دانش آموزان در این درس با حضرت مریم به عنوان یکی از زنان بزرگ تاریخ، از زبان قرآن که دور ازهر گونه تحریف و خرافه است، آشنا می شوند.

  نکته: پیشنهاد می شود با توجه به پیمانه ای بودن آموزش درس هدیه های آسمان، در صورت امکان این درس در زمان آغاز سال میلادی تدریس شود.

  اهداف درس
  1 آشنایی با حضرت مریم به عنوان یکی از زنان بزرگ تاریخ
  2 آشنایی با حضرت مریم به عنوان مادر حضرت عیسی
  3 آشنایی با حضرت مریم به عنوان زنی خداپرست
  4 احساس علاقه و احترام نسبت به حضرت مریم و اعمال و رفتار ایشان
  5 تلاش برای الگو گرفتن از زندگی و اخلاق و رفتار حضرت مریم
  6 توانایی تفکر در پیام قرآنی و درک ارتباط آن با موضوع درس

  مفاهیم کلیدی
  حضرت مریم
  مادر حضرت عیسی

  پیشنهادهایی برای آموزش درس 3 هدیه پنجم ابتدایی بانویی که یک سوره قرآن به نام اوست

  •می توانید کلاس خود را با پخش قسمت هایی از فیلم زندگی حضرت مریم شروع و پیرامون ویژگی های او با دانش آموزان گفت و گو کنید.

  •برای شروع درس می توانید آیاتی از سوره مریم را بخوانید و یا تلاوت آن را پخش کنید.

  •عنوان، قسمتی از محتوای درس را آشکار می کند.

  صحبت پیرامون اینکه«بانویی که یک سوره قرآن به نام اوست» کدام بانو است؟

  می تواند شروع خوبی برای ورود به متن درس قرار گیرد.

  همچنین پس از تدریس یک بار دیگر می توانید به عنوان بازگشت کنید تا اطلاعات تکمیل شده دانش آموزان پیرامون آن بیان شود.

  تصویرخوانی

  • در این درس می توانید از فن«تصویرخوانی» استفاده کنید. از دانش آموزان سؤال کنید

  فکر می کنید این بانو کیست ؟

  این بچه کیست ؟ و…

  این فرصت را برای دانش آموزان فراهم کنید تا دریافت و استنباط خود را از تصویر درس مطرح کنند؛

  هر چند این دریافت در فضایی عاطفی صورت بگیرد و ارتباط مستقیمی با محتوای درس نداشته باشد.

  برای بهره برداری از روش تصویرخوانی  می توانید در سه قدم مشخص و مجزا اما کاملاً مرتبط با یکدیگر آن را انجام دهید.

  •برای شروع مناسب درس می توانید از تکنیک قصه دیواری و تهیه تصاویری مرتبط با درس استفاده کنید.

  این کار می تواند توسط خود دانش آموزان انجام شود.

  ایستگاه خلاقیت

  فعالیت ایستگاه خلاقیت می تواند شروع مناسبی برای تدریس شما باشد.

  با توجه به فعالیت از گروهی از دانش آموزان بخواهید که داستان را به صورت نمایش درکلاس اجرا کنند.

  از طریق نمایش شما می توانید با پرسش و پاسخ های مناسب آنها را هدایت کنید و وارد درس شوید.

  خوب است که شما در این رابطه با آنها همراه شوید.

  گفت وگو کنید

  برای شروع درس می توانید باتوجه به فعالیت گفت وگو کنید

  نام حضرت زهرا حضرت خدیجه حضرت مریم را در کار ت هایی نوشته در اختیار گروه ها قرار دهید و از آنها بخواهید که به مدت یک هفته در رابطه با زندگی و شخصیت این بانوان بزرگوار تحقیق کنند.

  آنها را آزاد بگذارید شاید گروهی بخواهند از طریق فیلم های کوتاه یا اجرای نمایش، روزنامهٔ دیواری، قصه دیواری و… نتیجه تحقیق خود را به کلاس ارائه دهند.

  خوبی این روش تدریس این است که یک هفته قبل آمادگی لازم جهت تدریس در دانش آموزان ایجاد می شود و دانش آموزان با اطلاعاتی که خود به دست آورده اند وارد موضوع درس می شوند.

  در فعالیت برایم بگو دانش آموزان با بیان ویژگی های حضرت مریم به صورت ملموس تر به جمع بندی و نتیجه گیری درس می پردازند.

  در فعالیت بگرد و پیدا کن و با هدف تثبیت و تعمیق مطالب آموزش داده شده از طریق انجام یک فعالیت عینی و ملموس، دانش آموزان به ویژگی«صدیقه » با توجه به آیه اشاره می کنند.

  منبع مطلب : dabesto.ir

  مدیر محترم سایت dabesto.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ویژگی های مریم (س) در منابع اسلامی

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : حضرت مریم چه ویژگی هایی داشت

  درسا فراهانی : با تشکر از تمام مطالب

  غزل نوروزس : برنامه درسی

  مارال : عالیه ممنون

  ناشناس : سوال حضرت مریم چه ویژگی هایی داشت

  ریحانه : سلام بچه ها ویژگی حضرت مریم اینه که راستگو پاک صبور نیکو کار و چیز های دیگه ممنون لایکم کنید

  الناگلشادی : باشه

  سارینا خانزاده : تو متن پاسخ رو نگفت ولی ممنون ریحانه جان من به کمک حرفای تو نتیجه رو پیدا کردم😘❤

  الناگلشادی : حضرت مریم پاکدامن، راستگو، خداپرست و الگوی مؤمنان بود.❤️

  این بانوی مؤمن جزو چهار زنان بهشتی بود.👰

  عرفان احمدی : خیلی خوبه 🤘🤘🤘🤘

  لیانا : ممنون که گفتی🙏

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 ماه قبل
  1

  خیلی خوب بود

  1
  زهرا رهنما 1 ماه قبل

  خیلی خوب بود 🥰

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  خیلی خوب بود

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  خیلی خوب بود

  بی حوصله 😒 9 ماه قبل
  1

  اصلا اصلا خوب نیست اصلا من حوصله ندارم انقدر بنویسم

  ناشناس 10 ماه قبل
  2

  خوبه

  ساغر سارانی 11 ماه قبل
  2

  مهربان دلسوز فداکار

  ❣Toktam❣ 11 ماه قبل
  -1

  بانوی پاکدامن مهربان دلسوزنیکوکار بود

  YASAMiN 11 ماه قبل
  0

  بانوی پاکدامن، راستگو، امیدوار، مهربان و با ایمان بودند و جزوه زنان بهشتی بودند

  ناشناس 12 ماه قبل
  2

  ریده متنش ولی برای رل هم خوبه اینجا همش دوخی هست

  0
  ❣Toktam❣ 11 ماه قبل

  برات متعصبانه توی شهرمان این سن رل میزنن

  ناشناس 12 ماه قبل
  1

  عالی😍

  ستاره 12 ماه قبل
  1

  بادرود خدمت دوستان من هرچی که میزنم بالا نمی یاد😭😢🤔

  0
  همتا 12 ماه قبل

  خلو چلی دیگه

  فاطمه 12 ماه قبل
  -1

  ذح احف فتفحدفاغغ

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  قتتینببتتبوبنب ب

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  خوب نبود بد بد

  1
  همتا 12 ماه قبل

  راست میگید واقعا من ۴ ویژگی حضرت مریم رو میخواهم

  2
  همتا 12 ماه قبل

  راست میگید واقعا من ۴ ویژگی حضرت مریم رو میخواهم

  اره 1 سال قبل
  2

  متنش خیلی بزرگه

  0
  همتا 12 ماه قبل

  ES

  یاسمین 1 سال قبل
  1

  سلام‌من‌هرچیزی‌که‌میخوام‌برا‌م‌نمیاد

  0
  همتا 12 ماه قبل

  Ok

  معصومه روشن 1 سال قبل
  0

  ایه قران به کدام ویژگی حضرت مریم اشاره کردسوالات هدیه اسمانی کلاس پنجم

  0
  همتا 12 ماه قبل

  Hfdgmknd

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  هرکی جواب می خواد بیاد پی وی شاد ایتا دارم دیگه واتساپ تلگرام ندارم

  ۰۹۰۱۱۰۱۸۳۰۵

  دریا 1 سال قبل
  0

  عالی

  0
  همتا 12 ماه قبل

  Hvfechim

  امیر 1 سال قبل
  0

  چاهار ویژگی هزرت مریم

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  حضرت با این ح وبا این ض

  جین می 1 سال قبل
  1

  خیلی این برنامه بدی هست

  تتتننننن 1 سال قبل
  -2

  سلام خر

  0
  همتا 12 ماه قبل

  Bvvccvink

  تتتننننن 1 سال قبل
  -1

  پپدد

  جعفر 1 سال قبل
  1

  فقط واسه امتحان هدیه های آسمان کلاس پنجم میخواستم که آخرش افتادم

  -1
  ناشناس 1 سال قبل

  منم

  چکوری 1 سال قبل
  0

  در قرآن در باره ی حضرت مریم چه چیز هایی نوشته شده است؟

  لطفا جواب این سوال رو به من بگین 👆🏻👆🏻

  سارا 1 سال قبل
  1

  خیلی بده

  ساناز 1 سال قبل
  2

  برایم بگو

  0
  ستایش 10 روز قبل

  ویژگی های حضرت مریم را بنویسید

  ناشناس 1 سال قبل
  11

  حضرت مریم چه ویژگی هایی داشت

  ستایش 1 سال قبل
  0

  حضرت خدیجه مال و ثروتش را برای یاران حضرت محمد خرج کرد

  ستایش 1 سال قبل
  2

  ایشون انسان خوب و مفیدی بودن خداپرست و ...

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  جواب نداره

  ناشناس 2 سال قبل
  3

  چند ویژگی حضرت مریم کلاس پنجم

  0
  چکوری 1 سال قبل

  بسیار با ایمان بود

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  راستگو بود

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  چه گیری افتادیم با این کرونا

  امام زاده 2 سال قبل
  2

  خدا را زیاد یاد می کرد . سخن گفتن با فرشتگان . راست گویی بسیار . پاک دامنی ایشان

  4
  لیانا 2 سال قبل

  ممنون که گفتی🙏

  ناشناس 2 سال قبل
  3

  خدا را زیاد یاد می کرد . سخن می گفت با فرشتگان . راستگویی . پاک دامنی

  بهراد 2 سال قبل
  3

  ۴تا از ویژگی های حضرت مریم ( س) را بنویسید؟

  3
  سوگول اشرفی 2 سال قبل

  راستگو، پاک و مطهر ، دیگه بیشتر از این نمی‌دونم 🤔

  بهراد 2 سال قبل
  0

  ۴تا از ویژیگی های حضرت مریم (س) را بنویسید؟

  کیانا شکفته 2 سال قبل
  0

  خوب بود ولی کاش مطالب بیشتری داشت

  مریم 2 سال قبل
  0

  خیلی خوبه 🤘🤘🤘🤘

  عرفان احمدی 2 سال قبل
  4

  خیلی خوبه 🤘🤘🤘🤘

  2
  ملیکا 2 سال قبل

  😘

  الناگلشادی 2 سال قبل
  4

  حضرت مریم پاکدامن، راستگو، خداپرست و الگوی مؤمنان بود.❤️<br><br>این بانوی مؤمن جزو چهار زنان بهشتی بود.👰

  0
  رها خانی 1 سال قبل

  سلام نگفته چه ویژگی هایی ولی بازم ممنون و تشکر که راجب ایشون توضوح دادید😘

  2
  لیانا 2 سال قبل

  ممنون که گفتی🙏

  0
  آیدا 2 سال قبل

  خیلی ممنون

  -2
  کیانا شکفته 2 سال قبل

  ممنون

  الناگلشادی 2 سال قبل
  2

  خیلی خوب نبود😞😐

  1
  فاطمه 2 سال قبل

  خیلی خوبه که

  1
  چی 2 سال قبل

  چرا

  3
  عرفان احمدی 2 سال قبل

  خیلی خوبه 🤘🤘🤘😎😏

  ریحانه 2 سال قبل
  4

  سلام بچه ها ویژگی حضرت مریم اینه که راستگو پاک صبور نیکو کار و چیز های دیگه ممنون لایکم کنید

  1
  ناشناس 19 روز قبل

  من فقط نیکوکار و پاک بودن رو میدونستم از این همه خط آدم از کجا پیدا کنه آخه...

  4
  سارینا خانزاده 2 سال قبل

  تو متن پاسخ رو نگفت ولی ممنون ریحانه جان من به کمک حرفای تو نتیجه رو پیدا کردم😘❤

  4
  الناگلشادی 2 سال قبل

  باشه

  1
  ریحانه 2 سال قبل

  ممنون

  مارال 2 سال قبل
  5

  عالیه ممنون

  3
  ناشناس 1 سال قبل

  سینگل هستی یا رل میتونم شمارتون را داشته باشم؟

  ناشناس 2 سال قبل
  4

  سوال حضرت مریم چه ویژگی هایی داشت

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  بابا جان جواب چیه خب چه ویژگی داره

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  راس میگه بگید دیگه سه تا کلمه فقط بگید

  چه ویژگی دارههههه

  -1
  هستی خداوردی 1 سال قبل

  راست میگی بگید جوابو

  درسا فراهانی 2 سال قبل
  9

  با تشکر از تمام مطالب

  2
  ناشناس 2 سال قبل

  .

  غزل نوروزس 2 سال قبل
  5

  برنامه درسی

  مهدی 2 سال قبل
  3

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید