در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  حرکت جنین پسر از کی شروع میشه

  1 بازدید

  حرکت جنین پسر از کی شروع میشه را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  همانطور که عرض شد ، این یک روش تجربی است و ممکن است حتی برخی از مادران باردار چنین تفاوت هایی را حس نکنند. اما در هر صورت ، این روشی است که نیاز به هیچ هزینه ای ندارد و هیچ ضرری هم در این روش تشخیص ، متوجه مادر و جنین نیست و لازمه این کار فقط داشتن دقت توسط مادر حامله است.

  منبع مطلب : ninitime.com

  مدیر محترم سایت ninitime.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اولین حرکات جنین از چه هفته ای احساس می شود

  اولین حرکات جنین از چه هفته ای احساس می شود

  اولین حرکات جنین از چه هفته ای احساس می شود

  اگر در انتظار اولین فرزند خود هستید، احتمالاً بین هفته 18 و 24 بارداریتان برای اولین‌بار حرکت فرزند خود را احساس می‌کنید. البته اگر بارداری دوم خود را پشت سر می‌گذارید، می‌توانید کمی زودتر حرکت فرزندتان را تشخیص دهید. در بارداری دوم به دلیل اینکه این احساس را از قبل شناسایی کرده‌اید، تشخیص حرکات جنین آسوده‌تر خواهد بود در ضمن رحم شما نیز نسبت به دفعه قبل بیشتر کشیده شده است.

  برخی از مادران خیلی زودتر از بقیه یعنی درهفته 13 تا 16 بارداری خود می‌توانند حرکت فرزندشان را احساس کنند. همواره به یاد داشته باشید که هر فردی و هر بارداری با بارداری دیگر متفاوت است. بنابراین احتمال دارد، به زودی مادران دیگر حرکات فرزندتان را احساس نکنید. نگران نباشید، زیرا از هفته 13 تا 25 فرصت دارید تا اولین حرکات فرزندتان را احساس کنید.

  در واقع جنین از زمانی‌ که تنها 6 تا 8 هفته سن دارد، حرکت کردن را آغاز می‌کند، ولی معمولاً مادران فقط در اواسط باردارِیشان حرکات او را احساس می‌کنند. با وجود اینکه جنین در هفتۀ هشتم حدود 2 سانتی‌متر طول دارد، ولی در طول ستون فقرات خود دارای ماهیچه است. و از آنجاییکه حرکات او بسیار کوچک و نرم هستند، شما قادر نیستید، چیزی را احساس کنید.

  در 12 هفتگی فرزندتان می‌‌گردد و چرخ می‌زند، حتی اخم می‌کند و طی چند هفته آینده قادر خواهد بود حرکات شگفت‌انگیزی را به اجرا درآورد. در این زمان بیش از 20 نوع حرکت متفاوت شناسایی شده که عبارت‌اند، از: مکیدن، سکسکه، خمیازه و ...

  همان‌طوری‌که فرزندتان به رشد خود ادامه می‌دهد، ماهیچه‌های دست و پای خود را کشیده و منعطف می‌کند. هنگامی که بارداری شما ادامه می‌یابد، قطعاً شما حرکات آشکارتری را احساس خواهید کرد، مثل لگد زدن، مشت زدن و چرخیدن.

  همچنین ممکن است، فرزندتان به عنوان واکنشی به صدا یا احساسات شما حرکت کند. اگر فرزندتان احساس کند که وضعیت بدنی نامناسبی دارید یا ناراحت هستید، احتمالاً او نیز پیچ و تاب خوردن را آغاز کند. البته برخی از غذاهای خاص نیز باعث تحرک بیشتر فرزندتان می‌شود. هنگامی‌ که بارداری شما جلوتر برود، متوجه می‌شوید که فرزندتان برای زمان خواب و بیداری خود از الگویی خاصی پیروی می‌کند.

  البته هر بچه‌ای متفاوت است. در واقع این حرکات، شکلی از بیان وجود است. شاید جنین آرامی داشته باشید یا تند و فلفلی، البته این‌ها به معنای آن نیست که جنینی فعال، بچه‌ای بیش‌فعال می‌شود. همچنین نمی‌توان جنسیت فرزندتان را از روی حرکات جنینی پیش‌گویی کرد.

  همواره تلاش کنید تا حرکات فرزندتان را به عنوان نشانه‌ای از سلامتی او ببینید. و تا زمانی‌که حرکات روزانه او عادی به نظر می‌رسند، نگران نباشید.

  گاهی در سه ماهه سوم، ممکن است، متوجه شوید که حرکات فرزندتان بیشتر و قوی‌تر و در الگویی منظمی تکرار می‌شوند. این حرکات منظم‌، ممکن است پس از هفته 32 کاهش یابند، زیرا بچه بزرگتر می‌شود و فضای داخل رحم محدودتر می‌شود. گاهی ممکن است حرکات جنین در حدود هفته 38 ناراحت کننده یا حتی دردناک باشد. معمولاً در چنین شرایطی، چرخش‌های لگنی به منظور ایجاد تغییر در وضعیت قرار گیری جنین، باعث بهبودی ناراحتی‌ها می‌شود.

  دلایلی که باعث می‌شوند شما نتوانید حرکات فرزندتان را زودتر احساس کنید:

  معمولا برای اینکه مادران واقعاً حرکات فرزندشان را احساس کنند 24 هفته طول می‌کشد، ولی برای اینکه پدر و یا اعضای دیگر خانواده نیز بتوانند از روی پوست شکمتان حرکات او را احساس کنند به زمان بیشتری نیاز خواهد بود. بین هفته 28 تا 32 بارداری، اگر همسر و یا اطرافیانتان دستشان را روی شکم شما قرار دهند، حرکات فرزندتان را احساس می‌کنند.

  چند نکته‌ مهم که باید درباره حرکات فرزندتان به یاد داشته باشید

  گاهی ممکن است، پس از شادی حاصل از اولین احساس حرکت فرزندتان، ترس و نگرانی نیز آغاز شوند. آیا فرزندم زیاد حرکت می‌کند؟ آیا این مقدار کافی است؟ پژوهش‌های پزشکی یافته‌اند که یکی از بهترین راه‌های پیش‌بینی‌ سلامت زیستی جنین، شمارش لگدهای جنین پس از هفته 28 بارداری است.

  زمانی‌ که برای اولین مرتبه حرکت فرزندتان را احساس کردید، احتمالاً قادرید که در روزهای بعد نیز آنرا احساس کنید. اگر نگرانید و می‌خواهید فرزندتان را فعال‌تر سازید، یک لیوان بزرگ آب پرتقال میل کرده، دراز بکشید و در انتظار حرکت فرزندتان باشید. زیرا غالباً هنگامی که به این طرف و آن طرف حرکت می‌کنید، فرزندتان برای به خواب رفتن تکان تکان می‌خورد. بنابراین زمانی‌که به حرکت خود پایان می‌دهید، او از خواب بیدار می‌شود و خودش شروع به حرکت می‌کند. همچنین تنفس عمیق (در لحظات آرام) نیز مقدار زیادی اکسیژن به فرزندتان می‌رساند و باعث آغاز برخی از حرکات می‌گردد.

  اگر احساس می‌کنید که حرکات فرزندتان آغاز شده‌اند و از الگوی یکنواختی پیروی می‌کنند، مثل ضربه‌ای در هر 5 تا ده ثانیه، می‌تواند نشانه آن باشد که فرزندتان سکسکه می‌کند! سکسکه‌ها نشانۀ خوبی از رشد و سلامت فرزند داخل شکم شماست.

  اگر متوجه تغییر چشمگیری در الگوی حرکات فرزندتان شدید با پزشک تان تماس بگیرید. فرزندتان باید در هر دوره دو ساعته 10 حرکت انجام دهد.

  لیست کارهایی که باید انجام دهید

  پیش از این‌که فرزندتان را ملاقات کنید، چندین کار وجود دارد که باید آنها را انجام دهید:

  منبع مطلب : niniplus.com

  مدیر محترم سایت niniplus.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  آزاده 27 روز قبل
  1

  در سمت چپ وقتی جنین در طرف چپ قراردارد آیا پسر است

  مهدی 9 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید