توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  حالت مومنان در هنگام مرگ چگونه است

  1 بازدید

  حالت مومنان در هنگام مرگ چگونه است را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  سوالات وپاسخ های درس هفتم

  درس هفتم:تلخ وشیرین

  1-چرا پادشاه زیرک از رفتن به جزیره هیچ ترسی دردل نداشت؟

  پاسخ:زیرا ازعملکرد خود در طول این یک سال مطمئن بودوتوانسته بود برای ادامه زندگی خود درجزیره محیطی مناسب فراهم نماید.

  2-مرگ برای چه کسانی وحشتناک وناخوشایند است؟چرا؟

  پاسخ:کافران وگناهکاران-چون دنیای خودرا آباد کرده اند وآخرت خودرا خراب ویران نموده اند ،دراین دنیا به هوس ها ومعصیت ها پرداخته وهرچه داشته اند مصرف کرده اند وزادوتوشه ای برای آخرت خود نفرستاده اند.

  3-حالت مومنان وکافران را هنگام مرگ توضیح دهید؟

  پاسخ:مومنان درزندگی خودبه خداوپیامبرانش ایمان دارند وبه فکر زندگی پس از مرگ هستند،وهیچ ترسی ندارند؛چراکه می دانند درزندگی جدید خود نیز درآرامش وراحتی به سرخواهند برد.اما کافران وبدکارانی که تمام زندگی خودرابه خوشگذرانی وتفریح دردنیا می پردازندوبرای سفرخود توشه ای آماده نمی کنند،اصلاًدوست ندارند از این دنیا بروند؛زیرا می دانند مرگ برای آنها به معنای پایان خوشی ها وسرآغاز سختی هاست.

  4-وضعیت ماانسان ها درهنگام رفتن ازاین دنیا با انسان های دیگر............است.

  پاسخ:متفاوت

  5-هنگامی که فرشتگان روح انسان های پاک را می گیرند به آنها چه وعده ای می دهند؟

  پاسخ:بهشت

  6-هنگامی که فرشتگان جان کافران را می گیرند به آنها په وعده ای می دهند؟

  پاسخ:عذاب آتش

  منبع مطلب : mfa90.blogfa.com

  مدیر محترم سایت mfa90.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انسان مومن در لحظه مرگ چه کسانی را می بیند؟

  انسان مومن در لحظه مرگ چه کسانی را می بیند؟

  چه کسانی هنگام مرگ فرشته را می بینند؟

  از زمانی که قرار است مؤمن از دنیا برود در حالت احتضار و ابتدای قبض روح فرشتگان الهی بر او نازل می شوند و با سلام و صلوات او را وارد عالم برزخ می کنند بهشت را به او نشان می دهند و با یک احترام خاصی مومن را از این عالم به آن عالم وارد می کنند برخلاف کافر که که با اهانت و ضرب وشتم و سرزنش وارد آن عالم می کنند.

  نکته ای که باید توجه کرد این است که به او می گویند غصه نخور و نترس. از آینده نترس ، آینده تو درست است و آینده ات اینجاست. غصه نخور برگذشته چون گذشته تو بخشیده شده.

  هنگام مرگ مومن
  انسان در لحظه مرگ چگونه است ؟

  هم حزن داریم ، هم عدم حزن و هم عدم خوف. عدم خوف نسبت به آینده و عدم حزن نسبت به گذشته. این آیات یکی از نمونه های قرآن است که حاصلش این شد که مؤمن در هنگام مرگ فرشتگان الهی بر او نازل شده و به او مژده می دهند.

  نکته دیگر در این آیه این است که هنگام احتضار همه انسان ها فرشتگان الهی را می بینند. هم فرشتگان دنیا را می بینند و هم فرشتگان برزخ را. کسانی که به او مژده می دهند فرشتگان برزخ هستند که جایگاه برزخی او را نشان می دهند.

  از این آیات حیات برزخی هم ثابت می شود چون این مژده دادن ها در قیامت نیست بلکه هنگام مرگ و بلافاصله بعد از مرگ است. از این مژده ها و این آیات استفاده می کنیم که حیات برزخی یا همان حیات بعد از مرگ که بین مرگ و قیامت می باشد حق است.

  پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلم) فرمود:همان گونه که بچه از ناراحتی ، غم و ظلمت رحم مادر خارج می شود و به دنیا می آید دنیای وسیع، دنیای خیالی با صفاتر از رحم مادراست.

  مؤمن هم که از دنیا می رود از این عالم تنگ و تاریک و غمناک و غم آلود خارج می شود و وارد عالم روح وریحان و با صفا و وسیع و بسیار با معناتر می شود.

  نکته ی این حدیث رابطه بین عالم بعد از مرگ ، عالم برزخ و عالم دنیاست. یعنی عظمت، بزرگی، معناداری، لذت ها، آلام و آنچه که در عالم برزخ هست در مقایسه با عالم دنیا همانند عالم دنیا با رحم مادرست .

  همان گونه که رحم مادر کوچک و تنگ و تاریک است ، ظلمتکده دنیا هم نسبت به برزخ تنگ و تاریک و ظلمتکده است. همون گونه که در عالم رحم غذای بچه خون آلوده و کثیف است ، غذای دنیا هم نسبت به عالم برزخ آلوده و کثیف و تهوع آور است.

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درسـ جو

  مرگ برای چه کسانی وحشتناک و ناخوشایند است

  جواب تمرین های درس۳ هدیه های آسمانی پایه هفتم

  خودت را امتحان کن

  ۱-چرا پادشاه زیرک از رفتن به جزیره هیچ ترسی در دل نداشت؟

  زیرا برای رفتن و زندگی در آنجا توشه اندوخته بود

  ۲-مرگ برای چه کسانی وحشتناک و ناخوشایند است چرا

  برای کسانی که پاک نیستند و دل به زندگی دنیا خوش کرده اند و توشه ای برای جهان آخرت کنار گذاشته اند.

  ۳-حالت مومنان را در هنگام مرگ توضیح دهید.

  آنها چون به خدا و پیامبرانش ایمان دارند و به فکر زندگی پس از مرگ هستند. هیچ ترسی ندارند و فرشتگان به آنها درود و سلام می گویند و آرامش و راحتی و نعمت های بهشتی را به آنها پاداش می دهند.

  ترس افراد مومن از مرگ به خاطر بی پروا نبودن آنها نسبت به مرگ و حساب بردن از آن است.؛ نه به خاطر اینکه مرگ، ترسناک و رعب آور باشد. در مقابل افراد مومن که از مرگ، حساب می برند، بعضی افراد، علیرغم حساب نبردن از مرگ، چون اندوخته ای ندارند، از مرگ هراسانند و چه بسا بر ضد آن هم موضع بگیرند.

  تردیدی نیست که انسان ها از لحاظ فطری، میل به بقاء و ماندن در این جهان دارند و به گفته صدر المتالهین، خداوند کراهت از فنا شدن را در سرشت آنها نهاده است.

  این به خاطر آن است که انسان، موجودی محسوس است و این دنیا نیز با محسوسات گره خورده است؛ مثلا انسان دوست ندارد همنشینی با دوستان و سایر مواهب دنیا را ترک گوید و به دیار باقی قدم گذارد. 

  حالت مومنان را در هنگام مرگچگونه است حل تمرین هدیه های اسمانی هفتم

  منبع مطلب : darsjo.blog.ir

  مدیر محترم سایت darsjo.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  امیر 1 ماه قبل
  0

  سایت خوبیه جوابم رو گرفتم

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  ممنون

  به توچه 1 سال قبل
  -1

  جواب بدین لطفا.!!!!!!!!

  If you 1 سال قبل
  -1

  من هیچی از اینجا دستگیرم نشد من حالت مرگ موءمنان درحالت مرگ و حالت مرگ کافران رو میخواستم ولی بازم ممنون خیلی سایت خوبیه❤😉

  -1
  . 1 سال قبل

  راست میگه

  SAHAND86 2 سال قبل
  -1

  آنها چون به خدا و پیامبرانش ایمان دارند و به فکر زندگی پس از مرگ هستند. هیچ ترسی ندارند و فرشتگان به آنها درود و سلام می گویند و آرامش و راحتی و نعمت های بهشتی را به آنها پاداش می دهند.دهند. متن طولانی بود همین کافی بود

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  -1
  رامین 1 سال قبل

  بله

  برای ارسال نظر کلیک کنید