توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  جواب فعالیت های درس 7 مطالعات هشتم

  1 بازدید

  جواب فعالیت های درس 7 مطالعات هشتم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  جواب فعالیت های درس هفتم مطالعات هشتم

  جواب فعالیت های درس هفتم مطالعات هشتم

  جواب فعالیت های درس هفتم ۷ مطالعات اجتماعی هشتم (درس ارتباط و رسانه) شامل پاسخ کامل و جواب فعالیت صفحه ی ۳۷ و ۳۹ و ۴۰ مطالعات هشتم در این نوشتار از ساینس هاب تقدیم شما خواهد شد.

  پاسخ فعالیت های درس ۷ مطالعات هشتم

  جواب فعالیت صفحه ۳۷ مطالعات هشتم

  1️⃣ هر یک از شما به نوبت چند پیام را که از منابع مختلف در دو روز گذشته دریافت کرده اید بیان کنید و بگویید برای انتقال هر کدام، از چه رسانه ای استفاده شده بود.

  به طور کلی سه نوع رسانه وجود دارد:

  با دانستن این موارد، می‌توانید سوال را جواب بدهید.

  ❤ ساینس هاب ❤

  جواب فعالیت صفحه ۳۹ مطالعات هشتم

  جواب فعالیت صفحه ی 39 مطالعات اجتماعی هشتم را در این بخش مشاهده می‌کنید.

  2️⃣ الف) متن سیر تحول رسانه ها را بخوانید و چهار تحول مهم در ارتباطات را به ترتیب و مختصر، بیان کنید.

  ب) دو وسیله ی مهم که به انقلاب در فناوری اطلاعات و ارتباطات کمک کردند چه بود؟

  3️⃣ مجسم کنید هیچ یک از رسانه های امروزی مانند رادیو، تلویزیون، اینترنت، تلفن و… نبودند. سپس فکر کنید که در این صورت چه مزایا و فواید و یا چه مشکلات و کمبودهایی وجود می داشت؟ نظر خود را در کلاس به بحث بگذارید.

  از اخبار و اطلاعات اقصی نقاط ایران و جهان بی‌خبر می‌ماندیم و ارسال پیام‌ها و تبادلات، مانند گذشته به سختی و به کندی و با هزینه‌های زیاد اتفاق می‌افتاد. همچنین از سرعت آموزش و آگاهی و یادگیری کاسته می‌شد.

  البته این به نحوه‌ی استفاده‌ی خودمان بستگی دارد ولی شاید نبودن رسانه‌های امروزی، مزایایی هم داشت مثلاً وقتِ بیشتری در کنار خانواده صرف می‌کردیم.

  4️⃣ آیا تاکنون از پست الکترونیک (ایمیل) استفاده کرده اید؟ اگر پاسخ شما، آری است، برای بقیه‌ی هم کلاسی هایتان چگونگی کار را توضیح دهید و آن را با پست معمولی مقایسه کنید.

  بله، دو سرویس دهنده‌ی اصلی و بزرگِ خدمات پست الکترونیکیِ رایگان، گوگل (Gmail) و یاهو (Yahoo Mail) می‌باشند که با ساخت حساب کاربری در این سیستم‌ها و دریافت یک آدرس ایمیل اختصاصی می‌توان به صورت مجازی برای دیگر افرادی که دارای حساب کاربری ایمیل هستند، پیام متنی، تصویری و یا فایل ارسال نمود و یا دریافت کرد.

  تفاوت آن با پست معمولی این است که امکان ارسال اشیا از طریق ایمیل نیست اما سرعت و سهولت استفاده از آن به مراتب بالاتر از پست معمولی می‌باشد و در اکثر موارد رایگان نیز هست.

  جواب فعالیت صفحه ۴۰ مطالعات هشتم

  5️⃣  درسال ۱۳۹۰ و به فرمان مقام معظم رهبری، شورایی به نام شورای عالی فضای مجازی به منظور سیاست گذاری، تصمیم‌گیری و هماهنگی در فضای مجازی کشور تأسیس شد. می‌توانید با مراجعه به سایت مرکز ملی فضای مجازی ببینید کدام یک از مسئولین کشور، در این شورا عضو هستند.

  شورای عالی فضای مجازی وظیفه دارد مرکزی به نام مرکز ملّی فضای مجازی ایجاد نماید تا اِشراف کامل و به‌روزی نسبت به فضای مجازی در سطح داخلی و جهانی داشته باشد و تصمیم‌گیری نسبت به نحوه مواجهه‌ی فعال و خردمندانه کشور انجام دهد تا از حیث سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و محتوایی در چارچوب مصوّبات شورای عالی فضای مجازی، و نظارت بر اجرای دقیق تصمیمات در همه‌ی سطوح تحقق یابد.

  اعضای حقوقی این شورا عبارتند از: رئیس جمهور (رئیس شورای عالی)، رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس قوه قضائیه، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر اطلاعات، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران.

  همچنین اعضای حقیقیِ فعلیِ شورای عالی فضای مجازی عبارتند از: دکتر حمید شهریاری، دکتر سیّدجواد مظلومی، مهندس مسعود ابوطالبی، دکتر کامیار ثقفی، دکتر رسول جلیلی، دکتر محمد سرافراز و مهندس علیرضا شاه میرزایی.

  امبدوارم از جواب فعالیت های درس هفتم ۷ مطالعات اجتماعی هشتم  به خوبی استفاده کرده باشید و باز هم به ساینس هاب سر بزنید.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جوابگو-پاسخنامه کامل تمارین و فعالیت های درسی

  جواب فعالیت های درس 7 مطالعات اجتماعی هفتم

  به نام خدا

  جواب فعالیت های درس 7 مطالعات اجتماعی هفتم


  ________________

  مربوط به فعالیت 1 صفحه 30:

  الف ) برای مثال مداد ، چوب درختان جنگل، اره برای بریدن ، کارگر، ماشین برای حمل الوار، زغال مخصوص، پول برای احداث کارخانه و... . - ادامه زندگی مشکل و یا غیر ممکن می شد --- در کارگاه ها و کارخانه ها به وسیله کارگران

  ب) مداد : چوب، کاغذ، مغز گرافیتی، دستگاه های مختلف، نیروی انسانی، زمین و سرمایه

  فعالیت 2 صفحه 32:
  در بین عوامل تولید، نیروی انسانی نقش محوری دارد. به عبارت دیگر انسان با نیروی فکر و کار خود میتواند منابع طبیعی را استخراج و به وسایل مورد نیاز خود تبدیل کند. همچنین انسان ابزار و وسایل کار و تولید را ابداع و اختراع کرده است.


  فعالیت 3 صفحه 32:

  به نظر میرسد ابزار تولید بیشترین تغییر را داشته اند. این ابزار در واقع همان سطح فناوری در هر دوره تاریخی است. سایر عوامل تغییرات محدودتری داشته اند. البته پیشرفت ابزار تولید خود موجب شده است که منابع طبیعی با سرعت و شدت بیشتری استخراج شوند با این پیشرفت، قدرت و توانایی انسان را برای تولید بیشتر و ابداعات جدید، افزایش داده است. بیشترین تغییرات در ابزار تولید مربوط به دو سه قرن اخیر پس از انقلاب صنعتی است که استفاده از ماشین بخار و جایگزینی ماشین به جای نیروی انسانی، شکل عمومی به خود گرفته است.

  منبع مطلب : 9miha.blog.ir

  مدیر محترم سایت 9miha.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 سال قبل
  0

  3

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  خوب بود.

  حسام 1 سال قبل
  -1

  ۳

  نیلو 1 سال قبل
  -2

  خوبه

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  من اطلاعات اضافه ای ندارم ولی در کل جواباتون خیلی خوب بود . ممنون :)

  مه 2 سال قبل
  2

  ممنون میشم اگه کسی نظرشو بگه

  برای ارسال نظر کلیک کنید