توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  جواب خودارزیابی علوم فنون دوازدهم

  1 بازدید

  جواب خودارزیابی علوم فنون دوازدهم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  پاسخ خودارزیابی های علوم و فنون ادبی دوازدهم انسانی + جواب و حل کارگاه تحلیل (تمام فصل ها)

  پاسخ خودارزیابی های علوم و فنون ادبی دوازدهم انسانی + جواب و حل کارگاه تحلیل (تمام فصل ها)

  گام به گام علوم و فنون ادبی دوازدهم انسانی

  پی سی کنکور : جواب ها و حل سوالات بخش خودارزیابی ها علوم و فنون دوازدهم انسانی به همراه پاسخ کارگاه تحلیل در در این مطلب آماده کرده ایم که در ادامه می توانید، استفاده کنید.

  پاسخ خودارزیابی صفحه ی 21 درس یک علوم و فنون ادبی دوازدهم انسانی

  ۱ – ۱) تاراج کتابخانه اصفهان که نتیجه آن دسترسی مردم به کتابخانه سلطنتی و ارتباط دوباره اهل ذوق با ادب کهن. ۲) توجه به ادبیات در دربار قاجار و رونق شعر و شاعری و مدح شاهان. ۳) تضعیف جامعه بر اثر شکست ایران از روسیه تزاری که منجر به تضعیف پایه های فرهنگی و پایین آمدن سطح دانش ادبی مردم شد و اهل شعر و هنر را به جای خلاقیت و آفرینش شیوه های نو، به تقلید از گذشتگان وادار کرد.

  ۱ – ۲) تأثیر جنگ های نافرجام ایران و روس. ۲) توجه مردم به واقعیت ها و امکانات فنی دنیای جدید. ۳) کوشش های عباس میرزا، در روی آوردن به دانش و فنون نوین. ۴) اعزام دانشجویان ایرانی به خارج از کشور برای تحصیل. ۵) رواج صنعت چاپ، روزنامه نویسی، ترجمه و نشر کتاب های غربی. ۶) تأسیس مدرسه دارالفنون به فرمان امیرکبیر و آموزش دانش های نوین در آن.

  ۳- اندیشه های آزادی خواهانه، آزادی، وطنی، قانون خواهی، مبارزه با استبداد و استعمار.

  ۴- فرخی یزدی: از شاعران آزادی خواه دوره بیداری است. تحت تأثیر شعرایی چون مسعود سعد و سعدی بود. آثار سعدی، طبع فرخی را شکوفا ساخت؛ ولی، اندیشه های آزادی خواهانه و وطنی در شعرش باعث شد که در نهایت جانش را در راه آزادی فدا کند

  – عارف قزوینی: شاعری وطنی، از موسیقی دانان بزرگ عهد مشروطه که تصنیف ها و ترانه های میهنی او در برانگیختن مردم و آزادی خواهی نقش مؤثری داشت. شعر او ساده و دور از پیچیدگی بود. وی از دردمند ترین سرایندگان عصر بیداری است.

  – ایرج میرزا: ماهر در سرودن اشعار ساده، کاربرد طنز، هجو و هزل، به کار گیری تعبیرات عامیانه، اندیشه های نوگرایانه، و ترجمه از شعر غربی مثل قطعة قلب مادر.

  ۵ – زبان شعر برای این که قابل فهم تر باشد و بتواند مفاهیم تازۀ آزادی خواهانه و اجتماعی را بهتر به مردم منتقل کند، به سادگی گرایش پیدا می کند و بهره گیری از زبان عامه و روزمره، در شعر بسیار رواج می یابد. دیدگاه نویسندگان و شاعران با زبان ادبی در روزنامه ها و مطبوعات در اختیار مردم قرار می گیرد.

  ۶- حرکتی به سمت سادگی و بی پیرایگی، رواج روزنامه نگاری و ترجمه، توجه به ادبیات داستانی و نزدیک شدن نوشته ها به زبان مردم کوچه و بازار.

  ۷- الف) محمدباقر میرزا خسروی، نام اثر: شمس و طغرا ب) میرزا حسن خان بدیع، نام آثار: شمس الدين و قمر – داستان باستان.

  ۸- می توان قائم مقام را احیا کننده نثر فارسی دانست. مهم ترین تأثیر وی در نثر فارسی، تغییر سبک نگارش از تکلف و مصنوع به سمت ساده نویسی. شیوه وی در نگارش، بهره گیری از زبان و اصطلاحات رایج، آمیخته به شعر و ضرب المثل های لطیف و کاربرد عبارات کوتاو موزون و مسجع به سبک گلستان سعدی بود که موجب توجه بیشتر مردم عادی به نثر شد.

  ادامه در فایل انتهای مطلب

  پاسخ خودارزیابی صفحه 26 درس دوم علوم و فنون دوازدهم انسانی

  ادامه در فایل انتهای مطلب

  پاسخ خودارزیابی صفحه 46 درس چهارم علوم و فنون دوازدهم انسانی

  ادامه در فایل انتهای مطلب 

  پاسخ خودارزیابی صفحه 80 درس پنجم علوم و فنون دوازدهم انسانی

  با تشکر از علی شجاع مدرس ادبیات فارسی و کانال تلگرامی علوم و فنون ادبی

  منبع مطلب : p30konkor.com

  مدیر محترم سایت p30konkor.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  cr7 : درس4

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سینا 9 ماه قبل
  1

  خوب بود

  مرادی 9 ماه قبل
  -2

  تشکر از سایت خوبتون

  cr7 11 ماه قبل
  6

  درس4

  بهار& 11 ماه قبل
  1

  به نظرم گام به گام بذارین.

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  به نظرم خوبه

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید