توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  جلسات انلاین معتادان گمنام

  1 بازدید

  جلسات انلاین معتادان گمنام را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  جلسات مجازی و بهبودی واقعی

  جلسات مجازی و بهبودی واقعی

  با پیشرفت تکنولوژی ارتباطات، فضای مجازی واقعیت انکارناپذیری است که توانسته در کوتاه‌­ترین زمان، مخاطبان در اقصی نقاط جهان را باهم مرتبط و به‌­هم نزدیک‌­تر نماید. در شرایط خاص، معتادان گمنام نیز می‌­توانند در جلسات مجازی و اینترنتی تجربیات خود را همراه با بهبودی و در کنار هم بودن تجربه نمایند.

  در این که جلسات مجازی تجربه متفاوتی است و هرگز جای جلسات عادی معتادان گمنام را نخواهد گرفت، هیچ شکی نیست. ولی همانطور که در این مقاله خواهید خواند تحت شرایط خاصی جلسات مجازی میتواند بسیار مفید و موثر باشد. چندی است سایت خدمات جهانی معتادان گمنام تعدادی از جلسه‌های آنلاین را رصد میکند. امیدواریم با چاپ این مقاله، گفت و گو و تبادل نظر درباره این موضوع مهم در ایران ادامه یابد، چون استفاده از اینترنت برای موثرتر شدن خدمات  NA اجتناب ‌ناپذیر شده است.

  جلسات آنلاین معتادان گمنام

  برای یک ماموریت کاری وارد شهر کوچکی شدم. دیروقت بود، اما می‌دانستم که باید در یک جلسه شرکت کنم. آنچنان تمایلی نداشتم اما می‌دانستم که اگر تمرکزی بر روی بهبودیم نداشته باشم؛ به لغزش نزدیک خواهم شد. سعی کردم از طریق اینترنت آدرس جلسات را پیدا کنم، اما جلسه‌ای در نزدیکی آن شهر وجود نداشت. چون ماشین نداشتم رفتن به شهری دیگر در همسایگی آنجا برایم غیرممکن بود. در عوض، سعی کردم با روشن کردن دوربین دستگاه (Webcam) در یک جلسه آنلاین NA شرکت کنم. پس از دعای آرامش و مرور خواندنی‌ها و شکرگزاری، حس آرامش و امنیت من را فرا گرفت. زمان به وقت محلی نیمه شب بود، اما اعضای شرکت کننده با ساعت‌های محلی متفاوت در سراسر دنیا در جلسه حضور داشتند. واقعا حسم این بود که بهبودی در دسترس تمامی کسانی بود که در جستجوی آن بودند.

  این‌که فضای بسیار ارزشمند، امن و پر از پذیرش جلسات جای خود را به فضای
  پرهیاهوی مجازی بدهد، نگرانی‌های بسیار زیاد به همراه دارد

  در مجله اعتیاد بیشتر بخوانید:

  بهبودی آنلاین در جلسات مجازی

  پیشرفت تکنولوژی و جلسات مجازی

  من تنها معتادی نیستم که امروز از تکنولوژی و فن‌آوری بهره‌مند است. طی سه سال گذشته با دوستان بهبودی در خصوص تجربه استفاده کردن از اینترنت، موبایل و دیگر اشکال تکنولوژی صحبت کرده‌ام. از آنها در خصوص بهره‌­ مندی‌شان از جلسه آنلاین معتادان گمنام، تکنولوژی، نگرانی‌ها و دغدغه‌هایشان و یا حتی آینده این امکانات از دیدگاه آنان سؤالاتی پرسیده‌ام. نگرانی‌های بسیار زیادی در خصوص نقض گمنامی وجود دارد و اینکه برای دسترسی به منابعی که ارزش حیاتی دارند لازم است از تکنولوژی و فن آوری کمک گرفت (همه ما می‌دانیم که تنها لازمه عضویت در چنین جلساتی این نیست که حتماً فرد باید خبره فن آوری باشد) و همینطور این نگرانی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است که تکنولوژی چطور می‌تواند این ارتباط وصف ناپذیر انسانی را که جان تک تک ما را نجات داده، جانشین شود.

  تصور اینکه روزی اشکال کارتونی بی‌حس در کامپیوتر جایگزین در آغوش گرفتن‌های پر از عشق و محبت جلسات عادی شوند بسیار وحشتناک خواهد بود. اینکه فضای بسیار ارزشمند، امن و پر از پذیرش جلسات جای خود را به فضای پرهیاهوی مجازی بدهد؛ نگرانی‌های بسیار زیاد به همراه دارد. علیرغم اشاراتی که داستان‌های موجود در کتاب پایه در خصوص بهبودی در فضای آنلاین داشته است، بسیاری از معتادان نگران این هستند که روزی ارتباطات شبکه‌ای جایگزین ارتباطات انسانی شود. (کتاب پایه: فقط بگو آری)

  همینطور شنیده‌ام که جلسات آنلاین برای افراد جوان است و بهبودی واقعی در جلسات آنلاین اتفاق نمی‌افتد. برای اینکه به نقش جلسات آنلاین در زندگی اعضا پی ببرم پرسشنامه‌ای تنظیم کردم. کارم را با گروه کوچکی از داوطلبین شروع کردم و از آنها خواستم تا پرسش‌نامه‌ام را در یک جلسه بهبودی معروف آنلاین توزیع کنند. مجموع ۲۸۵ نفر عضو با جنسیت‌ها و سنین مختلف از ۱۶ کشور تجربیات، پیام امید و توانمندی‌های خود را به مشارکت گذاشتند.

  از این تعداد ۶۴ نفر در جلسات رو در رو، فقط ۴۳ نفر در جلسات آنلاین و ۱۴۸ نفر در هر دو نوع جلسه شرکت می‌کردند. بطور میانگین طول پاکی پاسخ دهندگان 5/8  سال بود و از میان آنها کسانی که اعضای جدیدتر NA بودند بیشتر جلسات آنلاین را حمایت کردند. نکته جالب اینجاست: افرادی که جلسات آنلاین را حمایت می‌کردند، بطور میانگین با سن۵۶ سال، مسن‌تر از اعضایی بودند که در جلسات معمولی(رو در رو) با سن میانگین ۴۹سال شرکت می‌کردند. افرادی که در جلسات آنلاین شرکت می‌کردند زمان بیشتری را در جلسات حضور داشتند: شرکت کننده‌های جلسات رو در رو 15 جلسه در ماه شرکت داشتند، کسانی که جلسات آنلاین را حمایت می‌کردند ۱۹جلسه در ماه شرکت داشتند و آن دسته از اعضایی که هر دو نوع جلسه را حمایت می‌کردند هر ماه ۲۷جلسه شرکت داشتند. (تقریباً بطور مساوی در هر دو نوع جلسه)

  از دیدگاه اکثریت پاسخ دهندگان که هر دو جلسه را حمایت می‌کردند، جلسات آنلاین را به همان اندازه جلسات رو در رو‌‌، مفید و مؤثر دانستند. پرسشنامه، از افراد دلایلشان را در خصوص حضور آنها در جلسات آنلاین مورد پرسش قرار داده بود. دلایل متعددی وجود داشت که از عمده‌ترین آنها عدم وجود وسیله رفت و آمد، مشکلات جسمی (ناتوانی، معلولیت)، بیماری و مشکلات تداخل ساعات کاری با جلسات بوده است. بنده معتقدم که باید ادعاهای یک جانبه که می‌گوید «بهبودی صرفاً در جلسات  رو در رو رخ می‌دهد» را باید رد کرد. بهبودی را هم اکنون بسیاری از معتادان به‌طور آنلاین تجربه می‌کنند. شاید جلسات آنلاین تنها راه دسترسی به برنامه برای کسانی باشد که تازه واردند، افرادی که توانایی حضور در جلسات فیزیکی به دلایل مختلف برایشان غیرممکن است، برای کسانی که به حضور در جلسات بیشتری نیاز دارند و امکان حضور فیزیکی، در جلسات موجود در محل زندگی آنها وجود ندارد، این فرصتی است تا پاک بمانند. به بیان دیگر می‌توان گفت جلسات آنلاین برای افرادی که درد بیشتری از بیماری خود را متحمل هستند و یا به کمک بیشتری نیاز دارند، مفید خواهد بود.

  جلسات آنلاین فرصتی عالی برای رساندن پیام بهبودی است، چرا که هیچ معتاد جوینده بهبودی قرار نیست از ترس و وحشت اعتیاد بمیرد. علی‌رغم  پتانسیل و ظرفیت بالا، ما نمی‌توانیم درباره جلسات آنلاین سایر انجمن‌های غیر‌انتفاعی، نامی ببریم چون بعضی از آن‌ها برای سود مالی فعالیت می‌کنند. ما این نوع جلسات آنلاین را در فهرست آدرس جلسات خود وارد نمی‌کنیم  و یا  لیست این جلسات را در خواندنی‌های انجمن، وب‌سایت‌ها و راهنمای جلسات نمی‌بینیم. زمان مناسب برای غنیمت شمردن این فرصت برای ما به عنوان یک انجمن، جهت رساندن پیام و رساندن آن در چارچوب ساختار با حفظ اصول و سنت‌های دوازده‌گانه، کی فرا خواهد رسید؟

  من معتقدم هم اکنون بهترین زمان است.

  لانا وای،  مینه سوتا، آمریکا
  مجله NA Way ، جولای ۲۰۱۷
  ترجمه: سعید، ر/مجله پیام بهبودی، زمستان ۱۳۹۷/ (تصویر‌سازی از رضا- ش)

  یادداشت سردبیر NA Way: عقاید مندرج در مقاله بالا به نویسنده تعلق دارد و بیانگر دیدگاه و سیاست‌های دفتر جهانی NA یا انجمن معتادان گمنام نیست. برای پیدا کردن جلسات آنلاین میتوانید به www.na.org/meetingsearch مراجعه کرده و به جای گزینه «کشور» مورد نظر کلمه «وب» را انتخاب کنید.

  بهبودی آنلاین در جلسات مجازی

  بهبودی آنلاین در جلسات مجازی

  من جسی هستم یک معتاد که در شهر «پرت» در استرالیای غربی زندگی می‌کنم و این هم داستان خلاصه‌ای از سفر من است.

  به یاد دارم که از همان سن خیلی کم، خیلی پیش‌تر از شروع مصرف مواد مخدر، تجربه‌های ناخوشایندی از کنف شدن و خیط شدن داشتم که حساسم کرده بود. هنوز هم آن احساس دردی که وقتی بچه‌های دیگر اذیتم می‌کردند، در خاطرم حک شده است. وقتی کاری انجام می‌دادم کهمورد تایید جمع قرار نمی‌گرفت، بدجوری احساسشرم می کردم. آن صحنه‌ها و رنجش‌ها را مدام در سرم باز پخش می‌کردم و برای چیزهای کوچک بیخودی به خود سرکوفت می‌زدم.

  زندگی با شرم و ترس و گناه

  همیشه فکر می‌کردم مشکل تنها شرایط خارجی است. اما از جایی به بعد دیگر نتوانستم مشکلات خودم را انکار کنم. احساس یک ظرف خالی را داشتم، بدون روح. یک دروغ را زندگی می‌کردم بدون این‌که بدانم چه کسی هستم و چه هویتی دارم. تمام موجودیت و روان خودم را صرف یافتن خوشبختی در زندگی مادی و عوامل خارجی کرده بودم.

  احساس ناامیدی که چرخ و فلک اعتیاد فعال مدام در تن و روانم می‌چرخید و تمام من را دور می‌زد را فراموش نمی‌کنم. چنان به این فکر که آنچه با آن دست‌به‌گریبان هستم سرنوشت من است و راهی برای فرار از آن وجود ندارد خو کرده بودم که فکر می‌کردم آنقدری زندگی‌ام را نابود کرده‌ام که قابل اصلاح نیست. حتی باور کرده بودم که با گذشت زمان زندگی‌ام باز هم بیشتر از هم خواهد پاشید.کم‌کم این حس در سرم ‌چرخید که کاش همه چیز را قبل از اینکه مجبور به زندگی با شرم و ترس و گناه بیشتری شوم تمام کنم. حتی امیدوار بودم روزی جایی گوشه‌ی خیابانی بیفتم تا شاید، بیمارستان یا چیزی، کمکی را که نیازمند آن بودم به من برساند و از استیصال رهایم کند.

  خوشبختانه مادرم که سه سال و نیم تجربه گذر از تجربه اعتیاد را داشت، در بهبودی همراهم بود. خودم هم قبلا وقتی جوان بودم باجلسات NA آشنا شده بودم هر چند آن را به خاطر نمی‌آورم. یک روز صبح بعد از 5 روز مصرف افراطی مواد، درمانده و مستاصل به مادرم زنگ زدم و و گفتم که تصمیم به ترک اعتیاد گرفته‌ام. قبول کردم که به کمک نیاز دارم و منیتم را از پنجره بیرون انداختم تا بتوانم دوباره خودم را بیابم.

  دیگر مشکلی نداشتم به «جلسه‌هایی که مادرم می‌رفت» و فکر می‌کردم برای «معتادانی» است که همه چیزشان را از دست داده‌اند، و هنوز برای من زود است، بروم.

  تصمیم گرفتم این راه جدید را امتحان کنم

  به یاد دارم در اولین حضورم در جلساتانجمن معتادان گمنام با ناباوری گوش می‌دادم و متعجب شده بودم که چگونه عمیق‌ترین و تاریک‌ترین افکار من در مشارکت دیگران بازگو می‌شد.

  باورم نمی‌شد و احساس می کردم درون یک دستگاه فکر‌خوان گیر هستم و دستگاه دارد افکارم را می خواند! البته افرادی که در جلسه کنارم نشسته بودند مانند تصویری که در فکرم داشتم نبودند، خوب به انگیزه‌های آن‌ها برای ترک گوش کردم و خیلی طول نکشید که تصمیم گرفتم من هم این راه جدید را امتحان کنم.

  تصمیم گرفتم شغلم را به‌عنوان اپراتور ماشین آلات بصورت پروازی نگه دارم (در استرالیا کارکنان معادن دوردست با هواپیما به محل معدن برده می شوند. مترجم) و این به این معنی بود که هر بار به مدت دو هفته نمی‌توانستم در جلسات حضوری شرکت کنم. کسی از جلسات آنلاین به من گفت، یادم مانده که اول قضاوت کردم که این جلسات به خوبی جلسات حضوری نخواهد بود و کارکرد آنچنانی برای رسیدن به چیزی که من می‌خواستم ندارد اما در نهایت در این جلسات آنلاین و مجازی شرکت کردم چون بالاخره از هیچ و از دوهفته کلا دور افتادن از روند بهبودی بهتر بود.

  کار من شیفتی است و جلساتی که می‌خواستم شرکت کنم یک ساعت با زمان کارم تداخل زمانی پیدا می‌کرد بنابراین مجبور بودم صادقانه با مدیرم صحبت کنم و واقعیت را با او درمیان بگذارم. وقتی به مدیر و همکارانم از اهمیتی که جلسات NA برایم دارند گفتم واقعا مرا حمایت کردند و برخی حتی از تجربه‌های شخصی خود در گذر از (مشکلات) مصرف مواد گفتند و مرا تشویق کردند.

  شروع به شرکت در جلسات آنلاین معتادان گمنام کردم، و خیلی زود اینکه این جلسات مجازی «کاملا مانند جلسه واقعی بودند» متعجبم کرد، دیدم در این جلسات نه‌تنها «فقط برای امروز» هم خوانده می‌شود که همه شرکت‌کننده‌ها در پایان دعای یکسانی می‌خواندند. در واقع این جلسات مجازی حتی راحت‌تر از جلسات حضوری بودند چون کمک می‌کردند اضطراب اجتماعی خیلی کمتری نسبت به جلسات حضوری احساس کنم. وقتی از من درخواست می‌شود درباره تجربه اعتیادم صحبت کنم همیشه مشارکت می‌کنم و دیگر این حرف‌زدن‌ها از اعتیادم برایم یک قاعده شده است. اوایل برایم دشوار بود اما هم در جلسات حضوری و هم جلسات آنلاین به تدریج آسانتر شد.

  به یاد دارم در اولین حضورم در جلسات معتادان گمنام با ناباوری گوش می‌دادم و متعجب شده بودم
  که چگونه عمیق‌ترین و تاریک‌ترین افکار من در مشارکت دیگران بازگو می‌شد.

  جلسه آنلاین وب‌سایت اعتیاد

  این جلسات آنلاین بود که کمک کرد تا من شغلم را در منطقه‌ای دوردست و از همه مهم‌تر بهبودی‌ام را حفظ کنم. خوبی ماجرا اینجاست که حتی می‌توانم به آنچه در این جلسات گفته و رد‌وبدل می‌شود را در مسیر کار به خانه گوش کنم. دیگر هیچ چیز نمی‌تواند مرا از سفر بهبودی‌ام باز دارد. احساس می‌کنم تا زمانی که بیشترین تلاشم را بدون اینکهبه خود سخت‌گیر باشم (گاهی بسیار سخت‌گیر!) به‌کار گیرم، «من» پیامی را که به آن نیاز دارم خواهم شنید.

  در سفر بهبودی‌ام از پلاتفرم‌های آنلاین دیگری هم استفاده کرده‌ام مثل NAbyphone که وقتی جلسهNAatHome با ساعت کارم همخوانی ندارد راحت و دم دست است. هنوز هم وقتی سر کار نیستم به جلسات حضوری می‌روم چون عقیده دارم روبرو شدن با ترس و صحبت در برابر جمع اهمیت زیادی در باقی ماندنم در مسیر بهبودی‌ دارد و خبر خوب هم اینکه این ترس و اضطراب برای مواجهه با واقعیت در جمع هم دارد با گذشت روزها راحت‌تر می‌شود.

  من بخاطر زندگی امروزم بسیار سپاسگزارم.بخاطر وجود NA من دوباره قادر به زندگی هستم و امروز به آینده نگاه می‌کنم و برایش برنامه می‌ریزم. نوشتن تمام این‌ها به من یادآوری می‌کند که چقدر سعادتمند هستم.

  هر روز که پاک می‌مانم چیزی می‌آموزم حتی اگر اینگونه نشود، هم این تازه شروعی برای من است. حال من بخاطر هدیه کسی که می‌خواست هدیه خودش را حفظ کند آینده‌ای دارم که می‌توانم با هیجان منتظر آن باشم و قصد دارم همین کار را برای دیگران انجام دهم. با تمرکز دائم بر اینکه احساسات و موقعیت‌ها گذرا هستند در حال بنای اعتماد به نیروی برتر خود هستم، باور کرده‌ام که وقتی بجای اینکه سوار آن چرخو فلک باشم پاک هستم، واقعا می‌توانم با زندگی مواجه شوم. درست است که بهبودی مرا از شرایط دردناک مستثنی نمی‌کند اما بطور معجزه آسایی در بهبودی با هر شرایط سختی که رودررو می‌شوم رشد می‌کنم و می‌توانم این تاثیر را به وضوح تشخیص دهم.

  نیروی برتر، انجمن معتادان گمنامو همه کسانی که پیام بهبودی را به من رساندند و البته مادر مهربانم از شما ممنونم چون بدون هریک از شما پایان این اعتیاد می‌توانست بسیار متفاوت باشد.

  Jessi

  NA Today, July 2019– The Growth of Online Recovery Edition

  ترجمه: مسعود ن. / ویراستار: بهاران سواری

  دانلود نرم افزار ZOOM,جهت برگزاری,جلسات مجازی NA,جلسات بهبودی انجمن معتادان گمنام ایران

  دانلود نرم افزار ZOOM,جهت برگزاری,جلسات مجازی NA,جلسات بهبودی انجمن معتادان گمنام ایران

  دانلود نرم افزار ZOOM جهت برگزاری جلسات مجازی NA

  دانلود نرم افزار ZOOM,جهت برگزاری,جلسات مجازی NA

  با توجه به شرایط موجود و تعطیلی موقت جلسات بهبودی انجمن معتادان گمنام ایران ، در این بخش از سایت برای شما اعضای عزیز ، به جهت سهولت دسترسی به نرم افزار زوم ، فایل دانلود این نرم افزار را قرار داده ایم.

  شورای منطقه ایران امیدوار است تا به توسط این نرم افزار کاربردی ، برنامه هایی که پیش روی خود دارد را اجرا نماید .

  شما دوستان بهبودی پس از دانلود ، نرم افزار را نصب نمائید و با اطلاعیه های شورای منطقه ایران از طریق کانال رسمی منطقه ، با ما در ارتباط باشید .

  دانلود نرم افزار ZOOM,جهت برگزاری,جلسات مجازی NA

  برای ورود به کانال رسمی تلگرام شورای منطقه ایران روی عکس تلگرام کلیک کنید :

  برای دانلود نرم افزار زوم روی عکس zoom کلیک کنید :

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  داوود : سلام جلسه آنلاین خواستم تازه وارد

  شاهین : منم خداروشکرمیکنم که ۲۴روزه پاکم ومیخواهم درجلسات انلاین شرکت کنم ونیازبه کمک دارم

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مجتبی 1 ماه قبل
  0

  سلام من می خواهم از طریق گوشی به جلسات وصل بشم بخاطر دوری راه روستا نشین هستم ممنون میشم کمک ام کنید

  امید 2 ماه قبل
  0

  نیاز به راهنمایی در مورد کارکرد قدم جهانی دارم.

  ارامش 2 ماه قبل
  0

  نصب برنامه زوم

  0
  حمود 2 ماه قبل

  بهترین برنامه مشارکت تو

  قلب جلسه

  اوی 2 ماه قبل
  2

  لینک جلسه

  1
  اوی 2 ماه قبل

  من نمیدونم چکار کنم

  فقط میخوام ترک کنم تمام راهنمایی کنید لطفا

  محمد حسن 3 ماه قبل
  0

  سلام

  مسعودم 3 ماه قبل
  0

  من چندسالی است متادون مصرف میکنم البته روزی ۲ تا قرص ۲۰ میلی دیگه خسته شدم میخام ترکش کنم لطفآ راهنماییم کنید

  0
  ناشناس 2 ماه قبل

  فقط اراده

  اسماعیل 4 ماه قبل
  0

  سلام من میخواهم درکلاس های انلاین شماشرکت کنم ونیاز به کمک شمادارم

  امیرحسین 4 ماه قبل
  1

  سلام عشقام

  امید رشت 4 ماه قبل
  0

  جسات برام کم رنگ شده بعدازنزدیک ۱۸سال

  امید رشت 4 ماه قبل
  0

  جسات برام کم رنگ شده بعدازنزدیک ۱۸سال

  امید 4 ماه قبل
  1

  دمت گرم

  امید رشت 4 ماه قبل
  0

  دمت گرم

  امید 4 ماه قبل
  0

  دمت گرم

  محمدم تسلیم 5 ماه قبل
  0

  سلام دوستان

  سعید 6 ماه قبل
  -1

  سلام بیشتر از زندگی ورویا رویی با مشگلات به خاتمه فکر میکنم

  حمزه،ح 6 ماه قبل
  2

  فقط برای امروز

  0
  مهدی 5 ماه قبل

  سلام فقط برای امروز فقط اینه مواد نزنم

  داوود 7 ماه قبل
  5

  سلام جلسه آنلاین خواستم تازه وارد

  -1
  عاطفه 6 ماه قبل

  درود دوست گرامی

  کدام جلسات؟

  -2
  جمو 7 ماه قبل

  سلام

  شاهین 8 ماه قبل
  4

  منم خداروشکرمیکنم که ۲۴روزه پاکم ومیخواهم درجلسات انلاین شرکت کنم ونیازبه کمک دارم

  سینا 9 ماه قبل
  -1

  سلام.لینک جلسه رو میخواستم.ممنون

  1
  سینا 9 ماه قبل

  کسی میتونه کمک کنه در جلسات آنلاین شرکت کنم.میشه راهنماییم کنید.

  Araz 10 ماه قبل
  1

  *یک عمر محکوم به دردی بودم که تاوانش نیمی از زندگیم بود اما حالا محکوم به درمانی هستم که پاداشش نیمی دیگر از زندگیم هست*

  -1
  سعید 4 ماه قبل

  دمت گرم

  سلام دوستان من مهدی معتاد 10 ماه قبل
  0

  چطور میتونم در جلسات انلاین شرکت کنم

  0
  محمد ف 9 ماه قبل

  سلام دوستان محمد هستم ی معتاد ساعت برگزاری جلسات ساعت چند شروع میشه با سپاس

  حجت 10 ماه قبل
  -2

  سلام من حجت م بعداز۹سال اعتیاد امروز میخوام ترک کنم

  حسین 10 ماه قبل
  0

  سلام دوستان حسینم یک معتاد حقیقتش ۸سالی بودکه مصرف کننده بودم که روزی به زوربردنم کمپ دودوره توکمپ نگه داشتنم اومدم بیرون ۴سال پاک بودم بدون جلسه بعدازچهارسال لغزیدم الانم توخونه سه روزه دارم ترک میکنم مصرفمم روزی ۳گرم شیره بوده حال خیلی بدی دارم چیکاربایدکنم تابتونم ارادمومحکم کنم کمکم کنید

  ناشناس 10 ماه قبل
  2

  من نیاز به کمک دارم که ترک کنم

  1
  سعید 8 ماه قبل

  سلام چی شما مصرف میکنید

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  سلام خسته نباشید پریسام ی مصرف کننده

  -1
  ناشناس 9 ماه قبل

  سلام برو سم زدایی عالی جواب میده

  علی 10 ماه قبل
  0

  سلام علی هستم یک معتاد

  من شربت متادون مصرف میکردم الان ۱۱ روز پاکم فقط پاهام اذیتم میکنه کمی حالا دردش کی شروع میشه

  0
  حسن معتاد 4 ماه قبل

  سلام دوستم حسن معتاد عزیزم روزی چقدر مصرف داشتی

  علی 11 ماه قبل
  0

  اینک جلسه میخوام

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  سلام دوستان ارمینم یک معتاد

  armin 11 ماه قبل
  0

  سلام دوستان ارمینم یک معتاد

  علی 11 ماه قبل
  0

  سلام علی هستم یک معتاد امروز 11 روز پاکم خدا شگر گذارم ولی فعلن متادون مصرف می کنم دوستان معتاج دعای شمام رهنمای کننین

  سارا 12 ماه قبل
  0

  لینک جلسه میخوام

  ناشناس 12 ماه قبل
  0

  سارا

  میثم لشگری 12 ماه قبل
  0

  سلام یک هفته پاکم لینک جلسه آنلاین بدید تو عذاب هستم خیلی جلسه ام نمیتونم برم لطفا کمک کنید

  میثم لشگری 12 ماه قبل
  0

  سلام به همه دوستان من احتیاج به یک راهنما دارم

  0
  Sajad 5 ماه قبل

  سلام میثم میتونم کمکت کنم

  رضامعتاد 1 سال قبل
  0

  خیلی عالی هست خن بعنوان عضو کوچکی از انجمن درخواست اطلاع رسانی درشبکه های مجازی از دوستان انجمنی حدعقل در کل روز سه دقیقه اوقات خالی شونو با به اشتراک گذاشتن برای کمک به همدرد همت کنند فکر کنم بشه نتیجه مثبتی در بیشتر اوقات داشته باشیم ممنونم

  علیرضا 1 سال قبل
  0

  کن به چه شکلی وارد جلسه بشوم

  2
  رضامعتاد 1 سال قبل

  هر روز بغیر ازروز دوشنبه سراسر همه شهرها صبح ساعت نه وغروب ساعت هفت بمدت یکساعت ونیم جلسه برگزار میشه با سرج یا سوال از دوستان انجمنی ادرس یا از بهزیستی کسب ادرس جلسات هستند کمکتون کنند باید بخوای

  رحیم شمع سوزان 1 سال قبل
  -1

  رحیم هستم یک معتاد نیازمند کمک

  علی 1 سال قبل
  -1

  آقا لینک جلسه آنلاین بدید تو عذاب نیستم پاکم ولی کله‌م خیلی ضر میزنه جلسه ام نمیتونم برم لطفا کمک کنید

  مریم مریمی 1 سال قبل
  0

  سلام من چندساله معتادم میخوام تو کلاس آنلاین شرکت کنم ولی بلد نیستم لطفا کمکم کنید

  0
  سعید 8 ماه قبل

  خب تو چرا جلسه نمیری

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  نمیشه زوم نصب نمیشه

  سحر 1 سال قبل
  0

  میخوام کلاس انلاین بیام چکارکنم

  سعید 1 سال قبل
  0

  سلام من ١٠سال مصرف قرص b2داشتم روزانه ۴تا

  ١٧روز پیش رفتم کمپ خود معرف .دیروز خودم ترخیص شدم چون خود معرف بودم ترخیصم کردن .ولی اومدم خونه شب رو اصن نتونستم بخوابم .اصن هم وسوسه ندارم ولی شب و یک دقیقه هم تا صبح نتونستم بخوابم اگه راهکاری داری بهم بگید ممنون

  سعید 1 سال قبل
  0

  سلام امروز هفدهمین روز پاکیمه ولی بعد از١٧روز دیشب نتونستم یک دقیقه هم بخابم

  محبوباین شمارمه 09191661018 1 سال قبل
  -1

  نیاز به کمک دارم قرص مصرف میکنم

  نوید 1 سال قبل
  0

  سلام من متادون مصرف میکردم ۶سال حالا دو هفته گذاشتم کنار روزبه روز بدتر میشم لطفا راهنمای بکنید

  نوید 1 سال قبل
  0

  سلام ترک متادون چند روز طول میکشه دوهفته روز به روز بدتر میشه حالم دیگه بریدم لطفا راهنمای کنید

  0
  رضامعتاد 1 سال قبل

  تا پنجاه روز درد متادون چون روغنی هست طول میکشه البته در روزهای اول تمام وقته ولی از بیست روز در بعضی ساعات بخصوص موقع خوابه کهذاگه کامل نمیشه پاها را از زانو به پایین ودستها رااز کتف به پایین واینکه به هیچ وجه موقع خوابیدن پاها را از ساق به پایین زیر پتو نبر فقط اب سرد که زودتر ودرد کمتر متادون خارج میکنه اب صرد که پادبیشتر بی حس بشه

  1
  صادق 1 سال قبل

  سلام دوست همدرد،منم مثل شما ۵سال اجبار به مصرف متادون داشتم امروز سه ماهه پاکم،ببین بعداز ۲۵تا ۳۰روز بعداز آخرین مصرف حالت بهتر میشه البته تموم نمیشه ولی مطمعن باش روز بروز بهتر میشی،من بعداز ۹۰روز هنوز پشت شونه هام درد میکنه اما تحمل میکنم ضمنا من ارتروز زانو دارم و جوون هم نیستم میخام اینو بگم این دردا خییییلی آرامش بیشتری بهمون میده تا مصرف متادون لعنتی که از هرویین صدبرابر قوی تره واینکه شیمیایی هست لطفا طاقت بیار و مرتب جلسات مجازی شرکت کن،نجات من برنامه زوم بود ودوماه اول ۲۴ ساعته جلسه بودم چون خواب نداشتم و شب و روز برام فرقی نداشت،به محض ورود به جلسه آروم میشدم،این روزا هم همنجورم ولی کمتر،با آرزوی بهبهودی برای شما

  -1
  نوید 1 سال قبل

  متادون ممکن ترک و عوارضش حتی تا ۳ ماهم طول بکشه بسته به مقدار مصرف چون خیلی قویه و ترک سختی داره فقط تحمل کن و سعی کن به جلسات معتادان گمنام وصل شی

  پریسا 1 سال قبل
  3

  من کمک میخوام

  3
  حسن 1 سال قبل

  چه نوع کمکی میخای همدردم

  فرهاد 1 سال قبل
  0

  اخه نوکرتم روی این عکس زوم هرچی میزنیم دان نمیشه ، چرا لینک دانلود رو نمیذارین

  مجیب الرحمن 1 سال قبل
  1

  سلام دوستان گل بنده به عنوان تجربه شفاف به تمامی دوستانی که پاک شدن و دوستانی که در حال مصرف هستن میخوام بگم برای پاک ماندنتون و کسانی که میخوان تازه پاک بشن ، توبه خالصانه و توکل به خدا و دعا این سه تا چیزو با یقین و از صمیم قلب انجام بدین و مدام ذکر استغفرالله را با حضور قلب بخونین ان شاءالله به زودی چیزهایی رو متوجه میشین که باورتون نمیشه دعا را با تمرکز و یقین صاف شروع کنین و هر نوع شکی به دلتان امد بدونید که شیطان نمیخواد شما راه واقعی رو بیابین چون بنده تجربه کردم مصرف مواد مخدر خود شیطان و مغز و روح و روان ادمو طلسم خودش میکنه و تموم تلاشش همینه که نزاره حس با خدا بودنو بچشیم چون میدونه یه بار یه حس کوچیک بکنه انسان خصوصا انسانی که معتاد پس هر نوع حس شکی در لحظه ای که به مناجات بودی در دلتان امد به یاد بیاورید که شک شیطانی هست و به دعاتون با حضور قلب ادامه بدین

  ابراهیم 1 سال قبل
  2

  سلام می خوام در کلاس انلاین شرکت کنم

  ابراهیم 1 سال قبل
  -1

  میخوام در کلاس انلاین شرکت کنیم

  ابراهیم 1 سال قبل
  0

  می خوام در کلاس شرکت کنم تصویری انلاین

  حسین 1 سال قبل
  0

  ۵۲ روز است پاکم از رفتن به جلسات ترس دارم بدلیل اینکه در دوران مصرف شرارت زیادی نسبت به بچه های naکردم لطفا راهکار بدید

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  سلام.امیر هستم یک معتاد.بلطف خدا امروز شدم دو ماه بیست روز.

  صادق 1 سال قبل
  -1

  میخاهم پاک شوم راه کار میخاستم چون نمیتونم

  1
  غلامعلی 1 سال قبل

  لطفا کمک کنید از اعتیاد راحت شم

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  لطفا به مرا راهنمای فرماید چطور از شر اعتیاد به تریک نجات کنم . تما عزت ابرو و موجودیت من در خطر است . عزت ندارم . هیچی ندارم . میخوام دوباره به عزتم برگردن یاعلی کمکم کنید

  مسلم 1 سال قبل
  0

  قبل هرچیز جای دارد خدارو شکرکرد بایت این سلامتی ازش ممنونم.

  علی 1 سال قبل
  2

  باسلام به همگی من ۱۵ سال پاک بودم لغزش کردم الا ۵۱روزه پاک هستم خدارو شکر که خدا منو دوست داشت که بازم به برنامه برگشتم اگر میتونید برام دعا کنید

  محمد 1 سال قبل
  3

  معتادی در عذابم نیازمند کمک

  عع 1 سال قبل
  -1

  سلام لطفا راهنماییم کنید برای ورود به جلسات انلاین

  داریوش هستم معتاد 2 سال قبل
  3

  خدایا گاهی تورا بزرگ میبینم گاهی کوچک خدایا این تو نیستی که بزرگ و کوچک میشوی..این منم که گاهی نزدیک میشم وگاهی دور..از خدا بابت پاکی امروزمم تشکر میکنم.امروز ب این درک رسیدم که هم چیز با خداوند ممکن است..من ب این درک رسیدم که بدنم قابلیت مصرف مواد مخدر رو از دست داده است و ۱۵ سال تجربه ای که از برنامه دارم.امروز درک میکنم .که تنها راه انجمن است وبس.درک کرده ام .که خود داری از مصرف در همان بار اول در راس امور زندگی من باید باشد.وباید در انجمن ..که من برای خودم سادش کرده ام.انجمن حرف بزن وپاک بمان باید خدمتم بکنم .و راهنما.و حضور مرتب درجلسات.و کارکرد دوازده قدم.و اوردن دوازده قدم در زندگی شخصیم در راس امور باشد.و ب این درک رسیده ام..من بیمارم.و بیماری اعتیاد دارم.

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  نم

  ممدشجاعی 2 سال قبل
  0

  سلام اقا لینک جلسات زوومو کسی داره کمکم کنه بفرسته ممنون

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  سلام هادی هستم یک معتاد در حال بهبودی یک معتاد برای تسلیم شدن بیشتروازشربیماری اعتیاددرامان بودن بایدچه کاری انجام بدهد

  علیرضا 2 سال قبل
  0

  سلام دوستان همدرد مدت ۴۳روز ترک متادون با دوز کم ترک کردم هنوز سرفه واحساس بد تنگی نفس و اضطراب اذیتم میکنه دوست دارم برم جلسات مشغله کاری دارم لطفا راهنمایی کنید

  0
  فرشادمعتاد 2 سال قبل

  تبریک ما3کلیدطلایی به نام صبر داریم ان هم رفتن به جلسات 90روز90جلسهخداکمکت کنه

  علیرضا 2 سال قبل
  -1

  سلام دوستان همدرد مدت ۴۳روز ترک متادون با دوز پایین ترک کردم هنوز سرفه واحساس بد تنگی نفس و اضطراب اذیتم میکنه دوست دارم برم جلسات مشغله کاری دارم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  1
  داریوش هستم معتاد 2 سال قبل

  سلام متادون کمی دیر تر میره بیرون از بدن ..عزیزم ..کاش کمی بیشتر استراحت بکنی و ببین .ترک راحت ..در حالت ترک باقیماندن شرط.شما باید در جلسات باشی ..چون بیماری داریم..لامذهب یه جاهای میاد سراع ادم که فکرشم نمیکنیم.شما اول صبح فقط برای امروز مطالع بکن .و نشریات و هرکاری کردی جلسه نشود .تلفنی وصل باشه..یادت باشه بیماریم.و درحالت درک و خود داری از مصرف درهمان باره اول در راس امور زندیگت باشه.و درک میکنم شرایط زندگی سخته وباید کار بکنید ولی بیشتر سعی کن که ب انجمن بیای .راهنما .جلسات .کارکرد قدم.و درحلقه دوستان بهبودی. ایشالا موفق میشی

  علیرضا 2 سال قبل
  0

  سلام دوستان همدرد منم مدت ۴۳روز ترک متادون در خانه داشتم درد جسمی زیادی ندارم فقط تنگی نفس با اضطراب اذیتم میکنه دوست دارم برم جلسات naراهنمایی کنید ممنون میشم

  0
  سلام دوست خوبم 2 سال قبل

  من بهت تبریک میگم بابت شهامت و شجاعتت وپاکیت برای تنگی نفس یه سر به دکتر یا همون اورژانس برو و برای اضطرابت حتما جلسه برو نمیتونمو مشغله کاری دارم نیست به همون دلیل که یه بار تو مصرف به مواد نگفتیم کار دارم این وعده مصرف نکنم

  بامید پاکی بی تاریخ

  1
  علیرضا 2 سال قبل

  سلام دوستان همدرد مدت ۴۳روز ترک متادون با دوز کم ترک کردم هنوز سرفه واحساس بد تنگی نفس و اضطراب اذیتم میکنه دوست دارم برم جلسات مشغله کاری دارم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  علیرضا 2 سال قبل
  0

  علیرضا

  اصغر سلیمی 2 سال قبل
  -1

  امید وازادی

  1
  اصغر سلیمی 2 سال قبل

  سلام اصغرم معتاد شکر خدا ۲۳روز پاکی از مواد مخدرم بابت ان که امروز هم موادی در زندگیم نیست شکر خدا امروز بجای اینکه دنبال مکانی برای مصرفم التماس کنم وجود نداره بجاش جای هست که مرا در اغوش میگیرند بدون هیچ چشم داشتی اونم انجمن معتادان کمنام خدا را شاکرم بابت پاکی امروزم

  مهدی 2 سال قبل
  -2

  سلام دوستان مدت خیلی زیادی است که از بدبینی به همسرم رنج میبرم .بارها به خاطر این احساسات لغزش کرده ام،همیشه فکر میکنم اورامان خیانت کردن به من است.درچنین حالتی پراسترس نگرانی دلشوره هستم، از دنیا سیر میشوم،احساس بی ارزشی یاس،پوچی و ضعف میکنم. همیشه به دنبال ثابت کردن این موضوع هستم،میدانم که ببینم اما وقتی بدبینی وافکار بدی به سرم می آید دیگر قادر نیستم قبول کنم که این بیماری من است وفکر میکنم واقعیت دارد. بارها خودشونه روحی و جسمی داده ام. بارها کارم به کلانتری و طلاق کشیده شده و بیشتر خودم زجر می کشم.تجربه بدهید که چکارکنم که از این احساس رها شوم و زندگیم آرام شود و دیدم عوض شود خسته شده ام

  0
  سعید 1 سال قبل

  سعید هستم خودمم این تجربه را داشتم وشکست خوردم زندگیم ازهم پاشید با دوبچه ولی الان ب نتیجه رسیدم سپردم بخدا وقتی اتقاد داشته باشی طرفت اگه کوچکترین خطای داشته باشه خدا رسواش میکنه وخدا ضربه های بهش میزنه ک خودش میفهمه بابت چی بوده من اهل نماز اینا نیستم ولی زندگی مو بخدا سپردم حواب داده فکر منفی تکن و بسپار بخدا خدا جای حق نشسته

  0
  عمو هستم معتاد 1 سال قبل

  بدترین بیماری بدتر از اعتیاد فرو رفتن در هرز گردی در ذهن تاریک وافسار گسیخته خود آدمی است نگذار که فکرت سوار مغز ت بشود از شک ودودلی دست بردار آیا توبه همسرت خیانت کردی یا نه و آیا او خیانت میکند یا نه؟ جوابشو خودت بگو زیرا اول باید تو محکم کراسه باشی

  0
  داریوش هستم معتاد 2 سال قبل

  سلام .دورود.برتو..من باید ب این درک برسم بیماری من در اطرافیانم اثر گذاشته. من‌بیمار.بیمارهم‌ افکار منفی رو حمل میکنه بعدش عزیز من یک عمر خراب کردی کنارت بوده یک کمی هم شما کنارش باش .شما اگه جلسه بری و مشارکت بکنی رها میشی..ولی درکل شما با این شرایط .فعلا فقط ارام باش.بعضی وقتها فقط باید زانو زد و دعا کرد.و منتظر جواب خدا باشی.قضاوت کار من و شما نیست.ببخش یک بار ب این فکر کردی که چقدر در کنارت بود.و فک کردی اونم ادم.احتیاج ب این داره تو اول تغییر بکنی و احتیاج داره که خودت ثابت بکنی من متاهل هستم زن من تا روزی که خوشش باشه خانه مادرش ب قهر نمیره ..من و کارهای من باعث میشه که تنهام بزاره ..خیلی نه ولی طول کشید که خودمو ثابت کنم .که تغییر کردم.خودتو از دست این افکار پلیده نجات بده دعا کن .وشک نکن.فک کن دوستت دخترت وعشقت.و ببین که چ باید بکنی برای ماندن و عاشق کردنش.فدات بشم .درست میشه .کاره تو عاشق کردنش.وبلدی و میتونی.محبت کن .محبت.نترس وقضاوتش نکن.

  محسن 2 سال قبل
  1

  شکر خدا شدم 90روز

  محسن 2 سال قبل
  -1

  سلام . محسن هستم یک معتاد من خدا را شکر می کنم که قطع مصرف کردم والان شکر خدا90روز شد

  فقط وقت خیلی برام اضافه میاد از شما می خواهم که کمک کنید که برنامه بهتری بچینم وبرنامه خوبی داشته باشم

  به نام خداشکرخدامعتاد 2 سال قبل
  -1

  خدیاشکرامروز شدم سه سال ۴ماه۲۱روز

  حاج رضا 2 سال قبل
  0

  حاج رضا هستم یک معتاد61 سن دارم وامید ارزو برای اینده خود و خانواده ام بسیار شوخ اهل رقص .

  9 ماهه ترک کردم انگار تازه بدنیا امدم بعد از 45 سال

  اعتیاد به مصرف مواد دنیا را با تمام بی مهریهاش و

  بی احترامیاش .هتک هرمتاش. بی اعتمادیاش .و

  ندیدن امثال ما را به خاطر خانوادم وبودن و دیدن

  مشکلاتش حالا خیلی بیشتر از همیشه دوست دارم

  میجنگم .محکم ایستاده ام .به خودم احتزام میگذازم

  سفت قدم برمیدارم. عزمی راسخ برای اهدافم دارم.

  گوشی برای شنیدن و ایراد و عیوبی که نیاید داشته

  باشم را دارم.دلی مالامال از عشق به اطرافیانم وشما

  معتادان عزیز.درسینه دارم.و قلبی همچون اب دریا

  پاک.دوست دارم ایرانی اری از اعتیاد خانمانسوز

  جوانانی همچون شما که درد دلتان را فقط مثل

  خودتان میداند را داشته باشیم هم کیش خودتان

  حاج رضا

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  سلام درود ب همه دوستان خوبم تبریک میگم ب هرکسی ک پاک شده و میخاد پاک شه اولین قدم بنظرم قبول کردن اشتباهمونه البته اشتباهی ک ی عمر تجربه رو برامون داشته یادتون باشه ما اونورشم دیدیمو بقول خودمون۷خطیم دیگه ولی دیگه بسه هرچیزی زیادیش بده حتی آب خوردن.۱۰سال اعتیاد زندگیمو نابود کرد سال اول مثل فرفره ولی سال بسال بی حالتر کم کم کار بجایی رسید۲۴ساعتو شایدیکی دوساعت کار میکردم اداره آب شرکت دارویی پروتینی وآخریشم خشکشویی زدم۵سال پیش باز کردم درآمدم خوب بود ولی چندوقت پیش اونم جمع کردم همه چیو از دست دادم بارها ترک کردم دوباره برگشتم ولی دیدم جز بدبختی چیزی برام نداره همه دنبال آرزوهاشونن من دنبال جمع کردن خودم.من چیزای زیادی برای ترک استفاده کردم ولی اسیرشون میشدم آخرین بار با شربت تریاک تونستم بزارم کنار الان چند وقته خداروشکر پاکم آروم آروم دارم میرم جلو خدایی وسوسه میشم ولی ب بهترین سالهای عمرم ک ب باد رفت فکر میکنم ب ترکایی ک کردمو دوباره کشیدم و بعدش پشیمان شدم فکر میکنم. خودمو با اسنپ سرگرم کردم ب حیواناتم علاقه دارم با اونا خودمو سرگرم میکنم وقتی بخودم میام انقدر خسته میشم ک جز خواب کاره دیگه ای نمیشه کرد بنظرم زندگی جدیدمون مثل وقتیه ک رفتیم سربازی دیگه یچیزاییو باید رعایت کنیم کافیه ب زندگیه جدیدمون عادت کنیم راهشم اینه خودمونو سرگرم کنیم اصلا ی مدت بیخیال دنیا شیم فقط کارایی ک دوسداشتیمو انجام بدین کارایی ک اعتیاد اجازه نمیداد بعده چند وقت بخودت میای یادت میفته چند ماهه سراغش نرفتی اونوقته ک دیگه دلت نمیاد ترکتو بشکنی وقتی متوجه میشی دورو وریات خانوادت مردم باهات خوب شدن دلت نمیاد دیگه بری سراغش من اراده برام بی معنی شده بود خنده دار بود برام وقتی میگفتن فلانی اراده کرده غیرت ب خرج داده فلان کارو کرده ولی الان وقتی میخام کار کنم با اینکه بعضی وقتا حوصلشم ندارم پا میشم کافیه فقط پا شی دیگه درگیر اونکار میشی آروم آروم عادت میکنی ب زندگیه جدید تورو خدا جون هرکی ک دوسدارین یبار برای همیشه این عذابو تموم کنیم ببخشید زیاد حرف زدم ب امید پاکی همه دوستان.

  امیرتاجیک 2 سال قبل
  0

  سلام دوستان صبحتون بخیر

  خوبین

  امیرتاجیک 2 سال قبل
  0

  سلام دوستان من امیرم از تهران

  لدفا کمکم کنید ممنون میشم منتظرتونم عزیزان

  امیرتاجیک 2 سال قبل
  0

  سلام دوستان بمنم کمک کنید چهل روزه پاک شدم وسوسه شدید دارم

  ناشناس 2 سال قبل
  3

  چ.شد.

  مجید 2 سال قبل
  1

  سلام

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  درود من بعد ۱۴سال لغزش کردم دیروزقرص برنج خوردم متاسفانه هنوززنده ام حال وروزم خوب نیستتتتت

  رضا ف 2 سال قبل
  -1

  من دوست دارم پاک بمانم و پاک بمیرم.

  2
  رضا ف 2 سال قبل

  به چه صورت میشه مدام در جلسات آنلاین شرکت کنم؟

  1
  رضا ف 2 سال قبل

  من اصلا وسوسه ندارم اما بعد از چند ماه همیشه وسوسه یهو به سراغم میاد میشه کمکم کنید؟

  حسین خانی 2 سال قبل
  1

  من تازه پاک میشم اگه راهنمایی کنید که در این مورد هم موفق باشم فیلم تصویری از آن ای میخواستم

  فرهاد هستم یک معتاد 2 سال قبل
  -1

  من تازه از کمپ بیرون اومدم حال خرابی و وسوس اذیت میکنه راهنمای کنید

  0
  عمو هستم معتاد 1 سال قبل

  دوست و داداش عزیز عمو جون باید صبور بود دوم راه پراز دلهره ولی روشنی در جلوی توست نترس عمو در موقع وسوسه باید وردی را شناخت وآن را بست بعد در زمان وسوسه دوش اب ولرم ویا آب سرد کمک میکنه البته در ابتدا ذهن و چشم و دست خود را با کار دیگر مفید سرگرم کنی خدا بخواد تا سال دیگه با موفقیت لازم خبر سلامتی وخوشی از شما بایک سال پاکی را جشن میگیریم البته بصورت انلاین

  وحید مهدوی 2 سال قبل
  0

  وحیدم یک معتاد. لینک بفرستین ممنوم میشم. خیلی نیاز دارم

  وحید مهدوی 2 سال قبل
  0

  سلام دوستان. لینک جلسات آنلاین معتادان گمنام رو برای برنامه زوم میخاستم. ممنون

  مریم هستم یک معتاد 2 سال قبل
  0

  سلام به همه همدردهای عزیز .۱۷ روز کمپ بودم اومدم بیرون روز سوم لغزش کردم و دوباره ۱۳ روز کمپ رفتم الان اومدم بیرون .وسوسه شدیدی دارم چون شوهرم مصرف کننده است خیلی عذاب می کشم کمکم کنید تا در جلسات آنلاین وصل بشم. ممنون دوستان

  سلام 2 سال قبل
  1

  سلام حمید هستم یک معتاد چگونه میتوانم در جلسات به تور الاین شرکت کنم

  محمد حسن 2 سال قبل
  0

  من میخواهم گروه تلگرام یا تلگرام جلسات انلاین شرکت کنم ولی گروهی ندارن

  ویا ادرس جلسات انلاین یا ورود به ان را بلد نیستم

  علی 2 سال قبل
  0

  سلام دوستان من الان ۲ ماه و ۲۸ روزه پاکم اولین بارمه ترک میکنم مشکلی که دارم زیاد وسوسه میشم چون تو محل کارم مصرف میکنن چند بار ابزار مصرف شون و دیدم خیلی حالم و بد کرده نمیدونم چی کار کنم جلسه هم میرم ولی بازم بالا پایین میشم ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن راهنماییم کنن

  0
  عمو هستم معتاد 1 سال قبل

  خدا بزرگترین کمک و بهت بکنه سلام یا از اونها دور بمون یا خواهش کن جلوی تو این کار رو نکنند یا خودت را به بیخیالی بزن یا محل اگر میتونی عوض کن

  سام...جج 2 سال قبل
  1

  با سلام سامم معتاد ۸ سال کشیدم یهو کنار گذاشتم ی دوره هفت روزه کمپ رفتم اومدم بیرون ۳۰ روزه پاک بودم زن گرفتم الان ۳ ساله پاکم ی پسر دارم خداروشکر بخاین میتونین یکم اراده کنین

  محمود 2 سال قبل
  0

  ایا‌کسیکه‌پاک‌باش‌۷سال‌میتونه‌تودورهی‌پاک‌ازقرث‌بی۲‌‌استفادهکنه‌امکان‌داره‌توخدا‌جواب‌‌بدین

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  سلام به همه ی دوستان انلاینی عزیز بهنام هستم خدارو شکر میکنم که الان ۹۶ روز هست که پاک نفس میکشم و بابت این پاکی خدارو شکر میکنم که فرصتی دوباره بهم داد تا بتوانم ب زندگی برگردم و از دوستان خواهش نیکنم مرا راهنمایی کنید تا بتوانم پاک بمانم ممنون از همگی شما عزیزانم

  فرشید 2 سال قبل
  0

  باسلام.اسمم فرشید یک معتاد هستم.48روز پاکم.جلسات آنلاین جستجو کردم.zoomرا نتونستم نصب کنم.دنبال یک جلسه باز شمال غرب تهران سردارجنگل اون حوالی هستم.اگه میشناسین راهنمایی کنین.خداروشکرمیکنم امروز پاکم.

  جواد ویک معتاد هستم 2 سال قبل
  0

  بنام خدا وباسلام به حضورخداوند ودوستان بهبودی من 63روز پاکم باتشکر ازمطالب وتجربه های مجازی الان حالم خوب واز شما عزیزان تشکرمیکنم

  شهرام معتاد 2 سال قبل
  0

  خدارو شکر نزدیک ۱۳ سال باانجمن معتادان گمنام دارم زندگی میکنم فرازو نشیبها وخوشی وناخوشهای زیادی توزندگیم سپرکردم ولی یه به من یاددادن صبرگن گوش کن اعتماد باور همیچی درست میشه منم دارم همین برنامه رو پیش میبرم چون از زندگی گذشته ام چیزی نفهمیده بودم الان به این باور رسیدم خودمو بپزیرم

  0
  حسین خانی 2 سال قبل

  یک کانال معرفی کنید

  مهدی 2 سال قبل
  1

  سلام دوستان عزیز من 10سال تو عذابم خسته شدم راهنمایی ام کنید

  2
  جواد ویک معتاد هستم 2 سال قبل

  سلام مهدی جان من 15سال توی عذاب بودم الان 63روز پاکم معنی زندگی میفهمم همین تمایل شما به قطع مصرف امید بزرگی از الان من پاکی به شما تبریک میگم

  سعید 2 سال قبل
  0

  راهنماییم کنید

  سعید 2 سال قبل
  1

  سلام معتادهستم میخواهم ترک کنم ودر جلسات انلاین شرکت کنم راهنمایی کنید

  0
  سلام نصیر معتاد در حال بهبودی 2 سال قبل

  دوست عزیز انجمن در قطع مصرف و کارهای حرفه ای دخالت نمی کند :تنها لازمه عضو شدن تمایل به قطع مصرف است که شما داری کافیه سایت ادرس جلسات انجمن معتادان گمنام رادرمحل سکونتتون در اینترنت سرچ کنیدودریکی از جلسات شرکت کنید دوستانی هستند که با دل جان شما رو راهنمایی میکنند

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  باسلام خدمت شما همدردای عزیز ... صبر صبر صبر وصبر وتوکل به خدا ....

  رضا 2 سال قبل
  1

  دنبال راهنما

  0
  مریم هستم یک معتاد 2 سال قبل

  الان که جلسات تعطیله منم نمیدونم چطوری جلسات آنلاین وصل بشم راهنمایی کنید امدادهای عزیز

  رضا 2 سال قبل
  3

  سلام دنبال راهنمام

  عبدالرضا چ 2 سال قبل
  2

  سلام به همه دوستان و هم دردان عزیز<br>من الان 2 سال است که در عذاب هستم و زندگی خیلی بدی را تجربه میکنم توهین تحقیر بی احترامی و........ که خودتان میدانید..... <br>الان دیگه نا امید کاملن تورو خدا کمکم کنید<br>من نمیخوام به این ارزونی زندگیم رو از دست بدم. منتظر راهنمایی اعضا هستم<br>تلفن من.، 09902859751<br>متشکر و ممنون و سپاسگزار از همگی. <br>دوست همدرد شما

  3
  جواد ویک معتاد هستم 2 سال قبل

  سلام دوست همدردم دستت را میبوسم شما با اتصمیم جدی باتوکل به خدا به کمپ برو من 3دوره 60روز اونجا بودم 3روز خونه حالم عالیه شما هم میشی شک نکن

  0
  مسعود 2 سال قبل

  سلام دوست همدرد من هم تقریبا شرایط مشابهی با شما داشتم تا اینکه تصمیم گرفتم کمپ ترک اعتیاد برم و به جای یک دوره دو دوره موندم و الان خداروشکر شرایط خوبی دارم

  امیر 2 سال قبل
  2

  من دوست دارم پاک بمانم

  3
  عباس ش 2 سال قبل

  من م خیلی دربدری کشیدم ولی خدایاشکرالان هفت سال و سه ماه و هشت روز پاکم

  مهدی 2 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید