در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون

  1 بازدید

  ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  زمان و نحوه ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی 99

  طبق تصمیماتی که ستاد مدیریت مبارزه با کرونا گرفته است ، شرایطی برای داوطلبان کارشناسی ارشد 99 فراهم شده تا بتوانند بدون شرکت در کنکور کارشناسی ارشد در ارشد بدون آزمون دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور ادامه تحصیل دهند . شرایط پذیرش در این دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان تعیین شده و متفاوت از پذیرش بر اساس سهمیه استعداد درخشان و یا معدل ممتاز است .

  با توجه به اطلاعیه های منتشر شده ، زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی ۹۹ داوطلبان بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد 99 از طریق سایت سازمان سنجش به داوطلبان اعلام و از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام تمامی جزئیات مراحل پذیرش شرح داده خواهد شد .

  از آنجایی که زمان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد اواخر مهر ماه بوده انتظار می رود اخبار مربوط به پذیرش دانشجو از طریق ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیل تا نیمه دوم آذر ماه منتشر شوند که به محض اطلاع در اینجا اعلام می کنیم .

  زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی 99 از 25 لغایت 3 دی ماه می باشد .

  لینک ثبت نام ارشد بر اساس سوابق تحصیلی 99

  زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد استعداد درخشان 99

  دانشگاه های سراسری هر ساله در بازه های زمانی مختلف اقدام به ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد می نمایند . امسال نیز از شهریور ماه 98 شاهد انتشار فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های مختلف برای سال تحصیلی 99 - 1400 می باشیم . علت انتشار زودهنگام فراخوان های دانشگاه ها زمانبر بودن بررسی مدارک داوطلبان می باشد .

  از طرفی پس از ثبت نام متقاضیان این امکان برای دانشگاه فراهم می شود که در صورت عدم تکمیل ظرفیت ، فراخوان های تکمیلی منتشر کرده و بر اساس شرایط و ضوابط ، پس از اخذ هزینه ثبت نام ارشد بدون کنکور ، فرصت نام نویسی را در اختیار سایر داوطلبان هم قرار دهد . این موضوع بیش تر در خصوص دانشگاه های سطح یک و دو صدق می کند چون این دانشگاه ها ظرفیت بیش تری را به پذیرش بدون آزمون اختصاص می دهند . طبق روال سالیان گذشته احتمالا تا اول شهریور ماه 99 شاهد انتشار اطلاعیه های پذیرش بدون کنکور خواهیم بود .

  از این رو به متقاضیان واجد شرایط ثبت نام توصیه می کنیم به طور مداوم اطلاعیه ها و اخبار دانشگاه مورد نظر خود را از طریق سایت دانشگاه پیگیری نمایند . ما نیز به منظور رفاه حال داوطلبان اخبار مربوط به ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 99 را از طریق کانال تلگرام کارشناسی ارشد و صفحه اینستاگرام کارشناسی ارشد اطلاع رسانی می کنیم .

  به دنبال انتشار اطلاعیه پذیرش بدون آزمون دانشگاه مورد نظر ، داوطلب می بایست مدارک لازم برای ثبت نام را که در اطلاعیه مذکور درج می شود آماده نموده و در موعد مقرر با مراجعه به سایت اینترنتی اعلام شده ثبت نام خود را انجام دهد .

  شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد استعداد درخشان 99

  دانشگاه های مختلف کشور از طریق آیین نامه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد از میان استعدادهای درخشان و دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی دانشجو می پذیرند . متقاضیان قبل از ثبت نام حتما باید تمامی شرایط و ضوابط ذکر شده در این آیین نامه را مطالعه نموده ومدارک ثبت نام بدون کنکور ارشد را با آگاهی کامل ارائه نمایند .

  آخرین آیین نامه پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور استعدادهای درخشان در سال 96 به دانشگاه های کل کشور ابلاغ شد که با تغییرات مهمی همراه بود . در ادامه شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ را در اختیار داوطلبان قرار می دهیم :
   

  دانشجویان متقاضی باید جزو ۱۵ درصد برتر دانشجویان ‎هم ‌ورودی رشته خود بر اساس سه چهارم واحدهای گذرانده‌ شده تا پایان نیمسال ششم باشند و حداکثر در مدت ۸ نیمسال فارغ‎ التحصیل شده و برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش‎آموختگی تقاضای پذیرش کنند .

  پذیرش بر اساس آیین ‌نامه کارشناسی ارشد بدون آزمون استعدادهای درخشان صرفاً برای یک بار امکان ‌پذیر است و پذیرش دانشجو در رشته‌ های تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای آموزشی دانشگاه امکان‌پذیر است .

  بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون دانشجویان استعدادهای درخشان در دوره کارشناسی ارشد ، تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده مجاز نیست و براساس ماده ۴ ، دانشگاه های پیام نور ، آزاد اسلامی ، غیر دولتی غیرانتفاعی ، علمی کاربردی و پردیس های بین الملل ( خودگردان ) مجاز به استفاده از مفاد این آیین نامه برای پذیرش دانشجو نیستند .

  توصیه می شود برای مطالعه سایر شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور مقاله زیر را مطالعه نموده و اطلاعات لازم را کسب کنید .

   شرایط جایگزینی متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 99

  مطابق آیین نامه جدید کارشناسی ارشد بدون آزمون ، ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ های سطح یک و دو حداکثر ۴۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون ، در دانشگاه‌ های سطح سه ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون و سایر دانشگاه‌ها حداکثر ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون است . ضمن این که دانشگاه‌ های سطح یک موظف هستند یک‌ سوم از پذیرفته‌ شدگان بدون آزمون خود را از متقاضیان سایر دانشگاه ‌ها پذیرش کنند .

  بر این اساس چنان‌ چه ۱۵ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوط استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته‌ ای تکمیل نشد ، در این صورت دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفا ۱۰ درصد برتر بعدی همان دانشگاه با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می ‌باشد .


  نکات قابل توجه :

  - دانشگاه اختیار دارد برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی - دانشجویی را برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم و با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون پذیرش کند .


  - دانشگاه اختیار دارد متقاضیانی را که در طول شش نیمسال دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش کند .


  - دانشگاه اختیار دارد درخواست دانشجویانی که طول مدت تحصیلشان به دلایلی خارج از اختیار خود ( مانند بیماری ، ماموریت والدین یا همسر و یا به دلیل زایمان ) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور در این شیوه نامه بشود را به صورت مازاد بر ظرفیت بررسی کند .

  ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد غیر روزانه 99

  همان طور که در مطالب فوق عنوان کردیم دانشگاه های پیام نور ، غیرانتفاعی ، علمی کاربردی ، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد مجاز به استفاده از آیین نامه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد نیستند . بر اساس تجربیات سالیان گذشته ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد این دانشگاه ها بر این اساس می باشد :
   

  پردیس خودگردان : دانشگاه های پردیس خودگردان هر ساله با اعلام شرایط اختصاصی به صورت بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند . داوطلبانی که درثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد پردیس خودگردان پذیرفته شده اند باید هم چون سایر دانشجویان به پرداخت شهریه کارشناسی ارشد بپردازند .


  غیرانتفاعی : گاها دیده شده که برخی دانشگاه های غیرانتفاعی از دانشجویان استعداد درخشان مقطع کارشناسی خود برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دعوت بعمل آورده اند . ( پذیرش بدون آزمون این دوره بر اساس مفاد آیین نامه جدید تغییر کرده که در بخش فوق به آن اشاره شده است )

  علمی کاربردی : در خصوص دانشگاه های علمی کاربردی با توجه به این که این دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش ندارند بنابراین ثبت نام بدون کنکور هم برای این واحدهای دانشگاهی صورت نمی گیرد .


  پیام نور : بسیاری از داوطلبان تصور می کنند کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، بدون آزمون بوده و تنها در صورت داشتن شرایط می توانند برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور اقدام نمایند . این تصور غلط بوده و متقاضیان رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باید در آزمونی که توسط سازمان سنجش برگزار می شود شرکت نمایند . اما باید توجه داشت ساختار این آزمون با کنکور کارشناسی ارشد کاملا متفاوت بوده و داوطلبان به عنوان دانش پذیر در آزمونی شرکت می کنند که سوالات آن از دروس ترم اول طراحی شده است . پس از قبولی نیز به عنوان دانشجو وارد ترم دوم می شوند .

  دانشگاه آزاد : ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت مجزا و هم زمان با انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد صورت می گیرد . فارغ التحصیلان ممتاز کارشناسی دانشگاه آزاد در صورت داشتن شرایط مندرج در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مجاز به شرکت در این مرحله می باشند .

  داوطلبان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص شرایط یا نحوه ثبت نام می توانند با مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تماس گرفته و از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا با کارشناسان این مرکز در ارتباط باشید .

  سوالات متداول

  بله ، ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت مجزا و از طریق سایت azmoon.org انجام می شود که توضیحات آن در متن مقاله موجود است . 

  لینک ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد استعداد درخشان هر دانشگاه در سایت مربوط به آن واحد فعال شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد . اما ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در سایت سازمان سنجش انجام می شود .

  بله ، علاقه مندان به ادامه تحصیل در این دانشگاه می توانند در کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور که در متن مقاله به توضیح آن پرداخته شده است شرکت نمایند . 

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد 99

  تا سال قبل پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور فقط برای استعدادهای درخشان و داوطلبان دارای معدل ممتاز صورت می گرفت . اما امسال بر اساس اعلام ستاد مبارزه با بیماری کرونا ، این تصمیم گرفته شده تا علاوه بر پذیرش بدون کنکور استعدادهای درخشان 99 ، پذیرشی نیز برای سایر داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی ایجاد شود .

  بر این اساس سازمان سنجش آموزش کشور به دنبال ایجاد فرصتی برای تدوین و انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی متقاضیان است که احتمالا تا مدتی پس از اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد ۹۹ اطلاعیه هایی در این باره منتشر خواهد شد .

  در دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد بدون کنکور ۹۹ علاوه بر توضیح شرایط و نحوه ثبت نام ، لیست رشته های دارای ظرفیت پذیرش نیز ارائه شده است تا داوطلبان با انواع رشته و گرایش های موجود هر دانشگاه بیشتر آشنا شده و در رشته مورد علاقه خود ثبت نام نمایند . توجه شود که داوطلبان امکان انتخاب 40 کد رشته محل در فرم اینترنتی انتخاب رشته ارشد بر اساس سوابق تحصیلی را خواهند داشت .

  با توجه به این که هنوز دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۹ منتشر نشده است ، نمی توان به طور قطعی انواع رشته های دارای ظرفیت پذیرش را مشخص کرد . اما احتمال می رود لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی 99 محدودتر از لیست رشته های کنکور کارشناسی ارشد باشد .

  لیست رشته های کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی 99

  اصلاحیه دفترچه ثبت نام ارشد بر اساس سوابق تحصیلی 99

  لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد استعداد درخشان 99

   سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد 99 به داوطلبانی تعلق می گیرد که یا دارای معدل ممتاز و بالا بوده و یا در المپیادها و جشنواره های علمی دانشجویی امتیاز لازم را کسب کرده و واجد شرایط باشند .

  رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور که مختص استعدادهای درخشان است در فراخوان های پذیرش بدون کنکور ارشد هر دانشگاه منتشر می شوند . بنابراین برای مشاهده لیست کامل رشته ها بهتر است به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و با دانلود فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۹۹ به مطالعه لیست رشته و گرایش ها بپردازید .

  لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سهمیه استعداد درخشان 99 در فراخوان های پذیرش هر دانشگاه موجود است .

  برای آشنایی بیشتر متقاضیان کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۹۹ ، لیست رشته های برخی از دانشگاه ها که اقدام به پذیرش ارشد با سهمیه استعداد درخشان کرده بودند را در زیر ارائه کرده ایم . ابتدا بر روی دانشگاه مورد نظر خود کلیک کرده و سپس متن فراخوان آن ها را مطالعه نمایید .

  متقاضیان کارشناسی ارشد بدون کنکور 99 در صورت داشتن هر گونه سوال و ابهام می توانند با کارشناسان مشاوره تحصیلی هیوا تماس گرفته و اطلاعات مربوط به ثبت نام بدون کنکور ارشد را از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا دریافت نمایند .

  سوالات متداول

  ✔️ لیست رشته های ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی 99 در متن مقاله موجود است .

  ✔️ رشته های ارشد بدون کنکور استعدادهای درخشان در سایت هر دانشگاه قرار گرفته که در متن مقاله به برخی از آن ها اشاره شده است .

  ✔️ احتمالا ثبت نام ارشد بدون کنکور در رشته های دارای ظرفیت دانشگاه ها پس از اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد 99 منتشر شود .

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید