توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ثبت نام طرح ملی مسکن تهران

  1 بازدید

  ثبت نام طرح ملی مسکن تهران را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  خلیل محبت خواه روز چهارشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: در این مرحله، ثبت نام متقاضیان جدید در شهرهایی که در آنها اراضی جدید احصا شد، فراهم شده است.

  وی اظهار داشت: این مرحله برای ثبت نام متقاضیان جدید در شهرهای فاقد ثبت نام در مراحل قبل و بر اساس ظرفیت های احصا شده در ۱۸۳ شهر واقع در ۱۹ استان کشور از جمله تهران برنامه ریزی شده است که متقاضیان شهر تهران می توانند از تاریخ بازگشایی سامانه که ۱۰ صبح روز پنجشنبه ۱۸ دی است تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۵ دی با مراجعه به سامانه tem.mrud.ir  نسبت به ثبت نام بر اساس شرایط اعلامی اقدام کنند.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد: با توجه به محدودیت تامین اراضی پس از پالایش و احراز شرایط، متقاضیان نهایی به میزان ظرفیت احصا شده از بین متقاضیان تایید شده انتخاب خواهند شد.

  وی در خصوص اصلاح شهر محل تقاضا برای متقاضیان ثبت نام شده در مراحل قبلی نیز گفت :در این مرحله که از طریق ارسال پیامک زمان آن به متقاضیان مشمول اعلام خواهد شد، متقاضیانی که به دلیل انتخاب شهر محل تقاضا، انصراف داده یا رد درخواست شده اند، می توانند در زمان اعلامی طی پیامک با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی www.tem.mrud.ir  نسبت به تغییر شهر محل تقاضای خود بر اساس شرایط اعلامی از سوی وزارت راه و شهرسازی در اطلاعیه های بعدی اقدام کنند.

  محبت خواه خاطرنشان کرد: ثبت نام جدید اقدام ملی مسکن در استان تهران برای ۸۰۰ واحد نصیر شهر رباط کریم باز خواهد شد و در سایر شهرها نیز مطابق با ظرفیت قبلی (ظرفیت تکمیلی) اعلام خواهد شد، گفت: طبق مصوبه هشتاد و دومین صورتجلسه شورای مسکن استان و تاکید اسلامی وزیر راه‌وشهرسازی در خصوص تعیین تکلیف وضعیت متقاضیان طرح اقدام ملی تولید مسکن، متقاضیان فاقد آورده اولیه پس از ۳ بار اعلام هشدار و ۳ مرتبه تمدید زمان پرداخت و همچنین ۳ مرتبه ارسال پیامک از سامانه اقدام ملی حذف شدند تا این امکان برای سایر شهروندان فراهم شود.

  وی تاکید کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان تهران عملیات اجرایی پروژه‌های اقدام ملی تولید مسکن را علاوه بر تهرانسر در سایت‌های شهریار، رباط کریم، قرچک، اسلامشهر و پاکدشت آغاز کرده است.

  محبت خواه با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی تهرانسر به ۲۰ درصد رسیده است، گفت: تمامی سازندگان و پیمانکاران این پروژه طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته در حال اجرای این پروژه هستند و با همکاری تمامی دستگاه‌ها این پروژه در حال ساخت است.

  به گفته وی، عملیات اجرایی پروژه‌های شهرهای استان تهران از جمله ایوانکی و شهریار هم در مرحله عملیات خاکی است.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن نیاز به مساعدت شهرداران برای صدور پیش پروانه دارد، گفت: اعمال تخفیف نرخ عوارض، صدور پروانه (۵۰ درصد) و تقسیط نرخ عوارض و صدور پروانه تا دو سال از جمله اقداماتی است که باید در دستور کار قرار بگیرد.

  به گزارش ایرنا، شهریور سال ۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهوری کلنگ زنی شد.

  برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول نام نویسی ۱.۶ میلیون نفر از طریق سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

  اولین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهوری افتتاح شد.

  این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ثبت نام دور جدید طرح ملی مسکن از صبح پنجشنبه این هفته آغاز می‌شود

  ثبت نام دور جدید طرح ملی مسکن از صبح پنجشنبه این هفته آغاز می‌شود

  به گزارشخبرنگار مهر، محمود محمودزاده ظهر امروز در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر درباره آغاز ثبت‌نام دور جدید طرح «اقدام ملی مسکن» اظهار داشت: از صبح پنجشنبه (۱۸ دی ماه) تا ساعت ۲۴ پنجشنبه (۲۵ دی‌ماه) امکان ثبت‌نام فراهم شده است.

  وی افزود: در این مرحله برای ۱۸۳ شهر جدید امکان ثبت‌نام فراهم شده که مجموعاً با احتساب شهرهای ثبت‌نام شده در مراحل گذشته، به ۷۷۰ شهر افزایش می‌یابد.

  به گفته معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، در مرحله جدید یک هفته ثبت‌نام خواهیم داشت و شرایط چهارگانه مذکور در آئین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و تولید مسکن شامل ۱. اقامت پنج‌ساله در محل مورد تقاضا ۲. تأهل یا سرپرست خانوار بودن ۳. داشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد (فرم «ج» متقاضیان سبز باشد) ۴. توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهیلات بانکی) خواهد بود.

  محمودزاده درباره اسامی استان‌هایی که در مرحله جدید ثبت‌نام خواهیم داشت، گفت: در استان‌های تهران، ایلام، بوشهر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کردستان، قزوین، مازندران و … ثبت‌نام طرح ملی مسکن انجام خواهد شد.

  وی یادآور شد: متقاضیان صبح پنجشنبه هفته جاری با مراجعه به سامانهwww.tem.mrud.ir ثبت‌نام خود را انجام دهند.

  معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: کسانی که در مراحل قبلی شهر مورد تقاضا را به اشتباه وارد کرده و از این رو با رد تقاضا مواجه شده بودند، در مرحله جدید می‌توانند شهر مورد تقاضای خود را اصلاح کنند؛ به شرط آنکه در شهر مورد تقاضا، شرایط اقامت حداقل پنج سال را داشته باشند.

  محمودزاده تأکید کرد: شرط اقامت پنج سال ساخت برای شهرهای جدید مستثنی است و متقاضیان ثبت‌نام طرح ملی مسکن در شهرهای جدید از این شرط معاف هستند.

  وی اظهار داشت: در استان تهران و دوره‌های قبلی ۲۰ شهر، شمال، جنوب، شرق و غرب استان و همچنین ۴ شهر جدید پردیس، پرند، هشتگرد و ایوانکی برای متقاضیان تهرانی ثبت‌نام انجام شده بود. در مرحله جدید اراضی جدیدی در نسیم‌شهر رباط‌کریم پیش‌بینی شده است.

  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: چنانچه در مراحل احداث پروژه‌ها، ظرفیت‌های خالی ایجاد شود، باز هم ثبت‌نام خواهیم داشت.

  هر کس امتیاز مسکن ملی بخرد، از طرح خارج می‌شود

  محمودزاده در پاسخ به سؤالی درباره خرید و فروش امتیاز مسکن ملی گفت: هیچ امتیازی برای کسی وجود ندارد که بخواهد آن را خرید و فروش کند. از شهروندان می‌خواهم وارد این فضاها نشوند، چرا که خرید و فروش ثبت‌نام طرح ملی مسکن، معاملات غیررسمی بوده و قطعاً متضرر خواهند شد؛ کسی هم پاسخگو نیست.

  وی ادامه داد: اگر کسی امتیاز مسکن ملی را بخرد، از طرح اقدام ملی خارج شده و از ادامه پروژه باز خواهد ماند.

  رقم آورده اولیه؛ فعلاً ۴۰ میلیون تومان

  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره رقم آورده متقاضیان گفت: ۴۰ میلیون تومان رقم آورده اولیه متقاضیان است و در مراحل بعدی پروژه، ارقام جدیدتر آورده‌ها به آنها اطلاع‌رسانی خواهد شد. برخی پروژه‌ها ۶۰ درصد پیشرفت دارند که متقاضیان این پروژه‌ها باید نسبت به واریز آورده‌های بعدی اقدام کنند اما در حال حاضر فعلاً برای متقاضیان ورود به این طرح، رقم آورده اولیه همان ۴۰ میلیون تومان است.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ثبت نام در طرح مسکن ملی در تهران کی شروع می شود؟

  ثبت نام در طرح مسکن ملی در تهران کی شروع می شود؟

  شهرهای جدید برای طرح مسکن ملی در تهران

  تسنیم: معاون وزیر راه از ثبت نام مجدد طرح ملی مسکن در زنجان خبر داد و گفت:علاوه بر پردیس و پرند در شهرهای اسلامشهر، شهریار، دماوند و هشتگرد نیز ثبت نام طرح ملی مسکن استان تهران انجام می شود.

  محمود محمودزاده با بیان این که ثبت نام مجدد طرح ملی مسکن به تامین زمین بستگی دارد، اظهار کرد:این قابلیت به خصوص در زنجان وجود دارد؛ بر اساس بررسی های صورت گرفته با کمک و همکاری مسئولان این استان پس از تامین زمین، متقاضیان باقیمانده در زنجان را پوشش خواهیم داد.

  وی با بیان این که تاکنون حدود 130 هزار نفر در طرح ملی مسکن ثبت نام کرده اند، تصریح کرد:از این تعداد حدود 20 هزار در بافت فرسوده و حدود 110 هزار در سایر شهرهای کشور ثبت نام کرده اند.

  وی با یادآوری این که پالایش متقاضیان آغاز شده است، افزود:پالایش ثبت نام کنندگان در سامانه فرم «ج» برای استان ها تا قبل از مرحله پنجم به اتمام رسیده است،بقیه سامانه های پالایشی هم در حال انجام است.

  معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این که تلاش می کنیم به زودی نتایج پالایش اعلام شود، اضافه کرد:مکانیسمی برای شناسایی افرادی که به اصطلاح به قولنامه ای ملکی را خریداری کرده اند مانند سازمان ثبت اسناد وجود ندارد، اما با این حال تلاش می کنیم از سامانه های ارزیابی شده این اطلاعات را برای پالایش افراد دریافت کنیم.

  محمودزاده با تاکید بر این که نهایت تلاش ما این است که واجدان شرایط واقعی بتوانند در طرح ملی مسکن ثبت نام کنند در پاسخ به این پرسش که آیا در استان تهران ثبت نام فقط در پردیس و پرند انجام می شود، گفت:خیر علاوه بر این شهرها، مقداری هم از شهر جدید هشتگرد برای استان تهران ثبت نام طرح ملی مسکن انجام می شود.

  وی ادامه داد:همچنین برای برخی از شهرهای استان تهران نیز زمین تامین شده و ثبت نام انجام می شود.

  وی بیان کرد:اسلامشهر، شهریار و دماوند از جمله شهرهایی هستند که توانستیم برای طرح ملی مسکن تامین زمین را انجام دهیم.

  انتهای پیام/م

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید