توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ثبت نام سهام عدالت برای کودکان

  1 بازدید

  ثبت نام سهام عدالت برای کودکان را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  ثبت نام سهام عدالت ۹۹

  ثبت نام سهام عدالت ۹۹

  از سال 1384 با طرح مصوب دولت وقت ، اعطای سهام عدالت به اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه آغاز شد . هدف از تصویب و اجرای این طرح ، در درجه اول توسعه خصوصی سازی ، واگذاری سهام شرکت ها و کارخانه های دولتی به این بخش و همچنین کمک به اقشار کم بضائت در جامعه بود .

  ثبت شماره شبا مشمولان سهام عدالت در سامانه سهام عدالت ، تا سال 1397 ادامه پیدا کرد اما متاسفانه در تمام این سال ها هیچ راهکاری برای واگذاری این سهام به اقشار واجد صلاحیتی که از دریافت سهام عدالت جا مانده اند ، ارائه نشد .

  با فراهم شدن امکان آزادسازی این سهام ها ، بسیاری از کودکان و بزرگسالانی که براساس ضوابط ، واجد دریافت سهام عدالت بوده اند اما از دریافت آن جا مانده اند ، به دنبال راهکاری برای ثبت نام سهام عدالت 99 هستند . حال سوال اینجاست که دولت چه راهکاری برای ثبت نام سهام عدالت جاماندگان اندیشیده است ؟ در ادامه به توضیحات کاملی در خصوص ثبت نام سهام عدالت  ۹۹ می پردازیم .

  آیا ثبت نام سهام عدالت دوباره انجام خواهد گرفت ؟

  باید گفت با وجود آنکه اکنون بیش از 49 میلیون نفر از ایرانیان دارای سهام عدالت هستند اما بسیاری از اقشار کم درآمد ، کارگران روز مزد ، کودکان و یا مشاغل آزاد در این دسته جای نگرفته اند . به طور کلی می توان گفت که حدود 34 میلیون نفر از دریافت سهام عدالت 99 جا مانده اند .

  در واقع ثبت نام سهام عدالت در زمان دولت های گذشته ، بر اساس محل خدمت و جایگاه شغلی افراد انجام گرفت و از آنجا که منبع آماری دقیقی وجود نداشت ، ثبت نام سهام های عدالت از مستخدمین دستگاه های دولتی آغاز شد .

  بنابراین اقشار کم درآمد و بی بضائت جامعه از دریافت این سهام جا مانده اند . برای جبران کوتاهی مجلس و دولت در این خصوص ، طرحی در دست رسیدگی است به نام طرح ساماندهی سهام عدالت  ۹۹ که به تازگی در مجلس یازدهم مطرح شده است .

  زمان ثبت نام سهام عدالت 99

  همانطور که گفته شد ، در مجلس  طرحی با عنوان ساماندهی سهام عدالت در دست رسیدگی است . البته هنوز هیچگونه بررسی در خصوص این طرح صورت نگرفته و نه به کمیسیون های تخصصی واصل شده نه اقدام موثر دیگری در این زمینه انجام گرفته است .

  با توجه به این مطالب هنوز هیچ امکانی برای ثبت نام سهام عدالت جاماندگان 99 فراهم نیست و فقط دارندگان حال حاضر این سهام امکان فروش سهام عدالت برایشان میسر است . در خصوص اینکه چه زمانی تعیین تکلیف نهایی در این خصوص انجام خواهد گرفت نیز اطلاعاتی در دست نیست . بنابراین پیش بینی در خصوص زمان ثبت نام فرم سهام عدالت  ۹۹ برای جا ماندگان این سهام نمی توان ارائه کرد . علاقه مندان می توانند به منظور اطلاع از زمان ثبت نام سهام عدالت عضو کانال تلگرام سرمایه گذاری دینا شوند .

  +++به محض اعلام زمان ثبت نام سهام عدالت 99 مقاله بروزرسانی می شود+++

  نحوه ثبت نام سهام عدالت جاماندگان

  با در نظر گرفتن آنکه هنوز هیچ امکانی برای ثبت نام مجدد سهام عدالت 99 فراهم نشده است ، نمی توان پیش بینی دقیقی از چگونگی و نحوه ثبت نام سهام عدالت جاماندگان ارائه کرد . اما از آنجا که برای استعلام سهام عدالت و آزادسازی این سهام ها سامانه سهام عدالت راه اندازی شده بود ، احتمالا ثبت نام مجدد سهام عدالت نیز از طریق همین سامانه صورت خواهد گرفت .

  به طور کلی با توجه به آنکه امروزه اکثر فعالیت ها به صورت اینترنتی و با استفاده از سامانه های مختلف انجام می گیرد ، پیش بینی می شود که ثبت نام مجدد سهام عدالت نیز به صورت اینترنتی انجام خواهد شد .

  ++++ به محض فراهم شدن امکان و شروع ثبت نام سهام عدالت ۹۹ راهنمای تصویری ثبت نام در مقاله درج می شود ++++

  از آنجایی که در حال حاضر امکان ثبت نام سهام عدالت فراهم نیست و سهام عدالت نیز یک سبد سهامی متشکل از سهام شصت شرکت و کارخانه دولتی محسوب می شود ، به علاقه مندان پیشنهاد می شود با دریافت کد بورسی به خرید و فروش سهام های دیگر در بازار بورس پرداخته و از این به کسب سود و منفعت بپردازند . 

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام سهام عدالت در کانال تلگرام سرمایه گذاری عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره سرمایه گذاری دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاورهسرمایه گذاری تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون ثبت نام سهام عدالت پاسخ دهند .

  سوالات متداول

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  مدیر محترم سایت www.heyvalaw.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سهام عدالت کودکان قابل خرید و فروش است؟

  سهام عدالت کودکان قابل خرید و فروش است؟

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، آزادسازی سهام عدالت از جمله اقدامات مهم دولت تدبیر و امید بود که در نهایت در ۹ اردبیهشت‌ماه اجرایی شد و از روز ۱۰ اردیبهشت تا هشتم خرداد ماه به سهامداران فرصت داده شد تا در صورتی که به دنبال انتخاب روش مدیریت مستقیم هستند و می‌خواهند مالکیت و مدیریت سهام خود را بصورت مستقیم و بدون واسطه در اختیار خود بگیرند، با ورود به سامانه www.samanese.ir نسبت به این امر اقدام کنند اما این فرصت با توجه به استقبال مشمولان سهام عدالت برای انتخاب روش مستقیم در ابتدا تا ۱۵ خرداد ماه و در نهایت تا ۲۹ خردادماه تمدید شد.

  تاکنون بیشتر اقدامات مربوط بهآزادسازی سهام عدالت انجام شده است اما در این میان شک و شبهاتی درباره احراز هویت مشمولان زیر ۱۸ سال که مالک تلفن همراه نیستند و نمی‌توانند اقدام به ثبت سفارش را کنند ایجاد شد، در این زمینه «حسین فهیمی»، سخنگوی آزادسازی سهام عدالت پیش از این اعلام کرده بود که در راستای حفاظت از دارایی‌ها، یکی از دشواری‌های کار ستاد آزادسازی سهام عدالت، حفاظت از دارایی افراد زیر ۱۸ سال است. دشواری کار اینجا است که فرد مورد نظر نمی‌تواند سفارش‌گذاری کند بلکه باید فرد دیگری از طرف او سفارش‌گذاری را انجام دهد بنابراین ما باید بدانیم فردی که سفارش را ثبت می‌کند آیا، ولی یا قیم قانونی این شخص است یا خیر.

  فهیمی اظهار کرد: برای فروش سهام عدالت هم این فرد زیر ۱۸ سال و هم، ولی یا قیم او باید در سجام ثبت‌نام کنند و احراز هویت شوند. بعد از احراز هویت، کارگزاری‌ها این امکان را دارند که اطلاعات سجام را مبنا قرار دهند و سفارش فروش را تأیید کنند.

  رئیس شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در پاسخ به این سوال که وقتی این افراد نمی‌توانند شماره تلفن همراه به نام داشته باشند چگونه می‌توانند سهامشان را بفروشند، گفت: در ثبت سجام افراد زیر ۱۸ سال، نیازی نیست که خودشان شماره تلفن همراه به نام داشته باشند بلکه هنگام ثبت‌نام سامانه سجام با توجه به تاریخ تولد فرد از شما قبول می‌کند که شماره همراه، ولی یا قیم را وارد کنید.

  منبع مطلب : www.eghtesadonline.com

  مدیر محترم سایت www.eghtesadonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ثبت نام سهام عدالت 99 برای جاماندگان و کودکان

  ثبت نام سهام عدالت 99 برای جاماندگان و کودکان

  ثبت نام سهام عدالت 99 کی شروع میشود ؟

  سهام عدالت چیست ؟

  سهام عدالت نوعی یارانه است که طبق نظر دولت نهم (ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد) از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می‌شود.

  در اواسط دهه 1380 دولت سهام خود را در 49 شرکت بین مردم تقسیم کرد که با این کار بیش از 49 میلیون نفر از جمعیت کشور مشمول دریافت سهام عدالت شدند.

  دولت، هدف از عرضه سهام عدالت را گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران اعلام کرده‌ است. بنا بر طرح سهام عدالت بخشی از سهام شرکت‌های دولتی معین، به قشرهای کم‌درآمدتر فروخته می‌شود.

  جاماندگان سهام عدالت چی کسانی هستند ؟

  به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی فقط 1.8 میلیون نفر به خاطر قصور تعاونی ها از سهام عدالت جاماندند.

  در زمان ثبت‌نام و شناسایی مشمولان سهام عدالت در دهه 80 به‌دلایل مختلف، برخی از مشمولانی که فرآیند اولیه ثبت‌نام را انجام داده بودند در لیست نهایی سهام عدالت قرار نگرفتند.

  در آن زمان سیستم اطلاعاتی استان‌ها به‌صورت «دایال آپ» با سیستم مرکزی ارتباط داشت و همین نقص باعث شد تا اطلاعات بخشی از مشمولان وارد سیستم نهایی نشود.

  علاوه براین، تأخیر برخی از تعاونی‌ها برای ارسال اطلاعات مشمولان به ستاد مرکزی سهام عدالت نیز باعث شد تا تعدادی از افراد مشمول نهایی نشوند.

  با توجه به اینکه اطلاعات مشمولان سهام عدالت از سال 1385 الی 1391 از سوی شرکت های تعاونی سهام عدالت به صورت متناوب برای سازمان خصوصی سازی ارسال شده و بعضا مراحل ثبت نهایی دنبال نشده است برخی افراد از لیست نهایی جامانده اند.

  به طور کلی می توان گفت که حدود 34 میلیون نفر از دریافت سهام عدالت جا مانده اند.

  ثبت نام سهام عدالت دوباره انجام خواهد گرفت ؟

  با وجود گذشتن چندین سال ، هیچ راهکاری برای واگذاری این سهام به اقشار موجد صلاحیتی که از دریافت سهام عدالت جا مانده اند ، ارائه نشد تا اینکه به تازگی در مجلس یازدهم طرحی در دست رسیدگی است به نام طرح ساماندهی سهام عدالت 99 که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

  در حال حاضر بیش از 49 میلیون نفر از ایرانیان دارای سهام عدالت هستند اما بسیاری از اقشار کم درآمد، کارگران روز مزد، کودکان و یا مشاغل آزاد در این دسته جای نگرفته اند.

  ثبت نام سهام عدالت در زمان دولت های گذشته ، بر اساس محل خدمت و جایگاه شغلی افراد انجام گرفت و از آنجا که منبع آماری دقیقی وجود نداشت ، ثبت نام سهام های عدالت از مستخدمین دستگاه های دولتی آغاز شد .

  بر همین اساس و با توجه به تقاضای انبوه جاماندگان، اقدامات همزمانی در دولت و مجلس برای تعیین تکلیف این بخش از جامعه در حال انجام است.

  درهمین راستا سازمان خصوصی‌سازی در حال رایزنی برای پوشش دوباره افراد جامانده از سهام عدالت است و در صورتی که دولت یا مجلس در این زمینه و از مجاری قانونی طرحی را به تصویب برسانند امکان اعطای سهام عدالت به این جاماندگان وجود خواهد داشت و تاکید می شود سازمان خصوصی‌سازی صرفا مجری طرح توزیع سهام عدالت است.

  زمان ثبت نام سهام عدالت 99

  با توجه به این مطالب هنوز هم هیچ امکانی برای ثبت نام سهام عدالت جاماندگان 99 فراهم نیست و فقط دارندگان قبلی امکان فروش سهام عدالت برایشان میسر است .

  نمایندگان مجلس طرحی دو فوریتی برای ثبت نام سهام عدالت برای جاماندگان را به هیات رئیسه ارائه کرده اند و در صورت تصویب در صحن علنی مجلس به 10 میلیون نفر جامانده سهام عدالت این سبد تخصیص داده خواهد شد.

  با این وجود در زمان کنونی هنوز ثبت نام جدید سهام عدالت از زمان توقف آن آغاز نشده و متاسفانه مانند دیگر برنامه های عدالت اجتماعی که در دولت ها اجرا شده، این طرح نیز با اشکالات فراوان و سوء مدیریت دولتمردان ناقص اجرا شد.

  نمونه های دیگر این طرح ها بسته حمایتی دولت و سبد کالا است که بسیار بی نظم و بی برنامه انجام می شود.

  در خصوص اینکه چه زمانی تعیین تکلیف نهایی در این خصوص انجام خواهد گرفت نیز اطلاعاتی در دست نیست .

  بنابراین پیش بینی در خصوص زمان ثبت نام فرم سهام عدالت 99 برای جا ماندگان این سهام نمی توان ارائه کرد.

  ضمننا ما در گروه وکلای عدل ایرانیان پیگیر فرایند و زمان ثبت نام سهام عدالت هستم و به محض اینکه خبر موثقی از ثبت نام سهام عدالت 99 منتشر شود این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

  نحوه ثبت نام سهام عدالت 99 برای جاماندگان و کودکان

  با توجه به اینکه هنوز هیچ امکانی برای ثبت نام مجدد سهام عدالت 99 فراهم نشده است ، نمی توان پیش بینی دقیقی از چگونگی و نحوه ثبت نام سهام عدالت جاماندگان ارائه کرد .

  اما از آنجا که برای استعلام سهام عدالت و آزادسازی این سهام ها سامانه سهام عدالت راه اندازی شده بود ، احتمالا ثبت نام مجدد سهام عدالت نیز از طریق همین سامانه انجام خواهد گرفت .

  به طور کلی با توجه به آنکه امروزه اکثر کارهای اداری به صورت اینترنتی و با استفاده از سامانه های مختلف انجام می گیرد ، احتمالا ثبت نام مجدد سهام عدالت نیز به صورت اینترنتی انجام خواهد شد .

  منبع مطلب : adleiranian.co

  مدیر محترم سایت adleiranian.co لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  میلاد زندی دره غریبی 12 روز قبل
  0

  دو بچه‌ها م سهام ندارند می خواهم ببینم تعلق می گیره بهشون یا نه سن ۴تا۹سال

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  مهرشادفرهادی اصل متولد۹۸

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  مهرشادفرهادی اصل

  ثبت نام سهام عدالت کودکان 5 ماه قبل
  0

  ثبت نام سهام عدالت کودکان

  0
  میلاد زندی دره غریبی 12 روز قبل

  سهام تعلق می گیره بهشون یا نه

  0
  میلاد زندی دره غریبی 12 روز قبل

  دوتا از بچه‌ها م سهام ندارند سن ۴تا ۹سال هستن

  0
  امیرعلی 2 ماه قبل

  آیا برای کودکان ۵ساله هم می‌توان با گوشی ثبت نام کرد

  رامین میرزایی 6 ماه قبل
  0

  سلام تا حالا سهام عدالت به من تلق نگرفته وقتی هم شماره ملی رو میزنم میگه به این شماره ملی تلق نمیگیرن

  0
  رامین میرزایی 6 ماه قبل

  به من سهام عدالت تلق نمیگیره

  ناشناس 7 ماه قبل
  2

  سلام من دو پسر ۶و۲ساله دارم آیا امکان ثبت نام در سهام عدالت رادارند

  امیرحسین مهواری مینا 9 ماه قبل
  0

  تا حالا ثبت نام نکردم

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  سه تا بچهاهم سهام عدالت ندارند

  0
  رامین میرزایی 6 ماه قبل

  تا حالا ثبت نام نکردم و شماره ملی رو میزنم میگه به این شماره ملی تلق نمیگیرد

  اصغری 2 سال قبل
  0

  سلام. کسی. که. سهام. خودازادسازی. کند. ولی نفروشددولت. سود ان را واریز. میکندیانه

  اصغری 2 سال قبل
  -2

  سلام کسی سهام خودرا ازادسازی کند ولی نفروشد دولت سودانراواریز میکندیانه

  محمد اقبالی 2 سال قبل
  0

  شرایط سنی کودکان چیست

  محمد اقبالی 2 سال قبل
  0

  ثبت نام کودکان ۸سال به پایینه کلا شرایط سنی داره

  محمد اقبالی 2 سال قبل
  0

  ثبت نام برای کودکان کی شروع میشه

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  من لیلا بابای تجرق هستم سهام عدالت ندارم ثنت نام کی شروع میشه

  خدیجه سعدی 2 سال قبل
  0

  خدیجه سهام عدالت ندارد

  خدیجه سعدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم کاش دوستان جواب روبفرستن

  مهدی 2 سال قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید