در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ثبت نام جامانده های سهام عدالت

  1 بازدید

  ثبت نام جامانده های سهام عدالت را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  پایگاه رسمی اطلاع رسانی سهام عدالت

  1) چگونه افراد می توانند مطمئن شوند که مشمول سهام عدالت هستند؟

  کلیه افراد می توانند از طریق مراجعه بهآدرس اینترنتی samanese.ir و ورود مشخصات هویتی خود، ضمن اطلاع از مشمول بودن، صورتحساب خود را مشاهده نمایند.


  2) کدام اقشار جامعه جزو واجدین شرایط دریافت سهام عدالت بوده اند؟

  فهرست اقشاری از جامعه که در 10 سال گذشته واجد شرایط دریافت سهام عدالت شده اند به همراه تعداد ثبت نام شدگان هر یک از این اقشار، در پایگاه اطلاع رسانی سهام عدالت به نشانی اینترنتیnews.samanese.ir  منوی "سهام عدالت" قابل مشاهده است.


  3) افراد جامانده و کسانی که تا کنون برای سهام عدالت ثبت نام نکرده اند چگونه می توانند مشمول دریافت سهام عدالت شوند؟

  در حال حاضر به دلیل عدم وجود مجوز قانونی، ثبت نام و تخصیص سهام عدالت به افراد جدید میسر نمی باشد. بدیهی است درصورت صدور مجوزهای قانونی لازم به منظور ثبت نام متقاضیان دریافت سهام عدالت، مراتب به اطلاع عموم خواهد رسید.


  4) آیا افرادی که با وجود ثبت نام اولیه، در زمان مقرر در تعاونی های سهام عدالت شهرستان ها ثبت نام نهایی نشده اند، مشمول سهام عدالت محسوب می شوند؟

  فقط کسانی که در شرکت های تعاونی شهرستانی ثبت نام نهایی شده اند و نامشان از طریق شرکت های مذکور به سازمان خصوصی سازی ارسال و در آدرس اینترنتی samanese.ir درج شده است مشمول نهایی سهام عدالت هستند و ثبت نام اولیه و یا داشتن دعوتنامه دلیل بر ثبت نام نهایی، نمی باشد.

  5) آیا ثبت نام شدگان فوت شده کماکان مشمول سهام عدالت هستند؟

  بلی؛ ثبت نام شدگان نهائی در صورت فوت نیز جزو مشولین سهام عدالت هستند و وراث قانونی آنها می توانند از طریق آدرس اینترنتی samanese.ir اطلاعات لازم را جهت اقدامات بعدی کسب و ضمن مراجعه به دفاتر منتخب پیشخوان دولت، موجود در آدرس اینترنتی مذکور، نسبت به تقسیم و تسهیم سهام شخص متوفی بین وراث قانونی ایشان اقدام نمایند.


  6) تکلیف پرونده متوفیانی که یک یا چند تن از وراث ایشان فوت کرده و یا حضور ندارند؛ چیست؟

  در حال حاضر فقط پرونده متوفیانی که تمامی وراث آنها در قید حیات و حاضر می باشند، قابل بررسی و اقدام است. درصورت ایجاد امکان بررسی پرونده این دسته از متوفیان مراتب به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

  7) در صورت مفقودی برگه عضویت سهام عدالت چه اقدامی باید انجام داد؟
  هیچ لزومی به در اختیار داشتن برگه عضویت سهام عدالت نیست و این برگه فاقد کاربرد و ارزش می باشد. مشمولین سهام عدالت با مراجعه به آدرس اینترنتی samanese.ir می توانند از وضعیت عضویت و سهامداری خود مطلع شوند.

  منبع مطلب : news.samanese.ir

  مدیر محترم سایت news.samanese.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ثبت‌نام مجدد از جاماندگان سهام عدالت به‌زودی آغاز می‌شود/ کلیشه‌های بودجه هر سال تکرار می‌شود

  ثبت‌نام مجدد از جاماندگان سهام عدالت به‌زودی آغاز می‌شود/ کلیشه‌های بودجه هر سال تکرار می‌شود

  اقتصادآنلاین -مهدی بیک؛ نماینده مردم آستارا در مجلس با اشاره به روند کلی بررسی های طرح ثبت ساماندهی سهام عدالت گفت:با توجه به مطالبات مردم از نمایندگان، کمیسیون اقتصادی مجلس از ماه ها قبل طرحی را برای ثبت نام از جاماندگان سهام عدالت در دستور کار قرار داد. بر اساس این طرح، افراد و خانواده های 6دهک پایینی جامعه که شرایط دریافت این سهام را دارند اما در نوبت قبلی موفق به ثبت نام نشده اند، امکان ثبت نام و دریافت سهام عدالت را پیدا می کنند. این مصوبه بعد از بررسی های فراوان در کمیسیون اقتصادی نهایی شد و برای تصمیم گیری راهی صحن شده و به زودی تعیین تکلیف خواهد شد.

  مرحبا با اشاره به دلایلی که در نهایت اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس را نسبت به طراحی و تدوین این طرح مجاب کرد، گفت: بر اساس آمارهای رسمی نهادهای نظارتی، بیش از 2میلیون و 300هزار نفر از مددجویان بهزیستی و افزون بر 1میلیون نفر از اعضای خانواده کمیته امداد، علی رغم محرومیت های جدی در لیست دریافت کنندگان سهام عدالت قرار ندارند. این در حالی است که فلسفه وجودی ایجاد و توزیع این سهام، حمایت از اقشار محروم جامعه است. بر این اساس نمایندگان در قالب طرح ثبت نام دوباره از جاماندگان تلاش می کنند تا جهت گیری کلی طرح را به سمت حمایت از اقشار آسیب پذیر بازگردانند.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این پرسش خبرنگاراقتصادآنلاین که با توجه به مخالفت کلی دولت با اجرای طرح آیا کمیسیون اقتصادی منابع مورد نیاز اجرای طرح را برآورد کرده؟ گفت: کمیسیون اقتصادی ابعاد مختلف طرح را به طور دقیق ارزیابی کرده است. موضوعاتی مانند منابع مورد نیاز و نحوه واگذاری سهام شرکت ها در کمیسیون اقتصادی بررسی شده و منابع لازم برای اجرای بدون نقص طرح تدارک دیده شده است. بر اساس بررسی های کمیسیون حدود 150هزار میلیارد تومان از سهام شرکت های دولتی می توانند به واجدین شرایط در قالبسهام عدالتواگذار شوند. سایر جزئیات مانند نحوه ثبت نام یا مبلغ مورد نیاز برای ثبت نام و... از جمله موارد است که نمایندگان در خصوص آن تصمیم گیری خواهند کرد.

  افزایش وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی

  مرحبا در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به انتقادات دامنه داری که کارشناسان در خصوص وضعیت کلی بودجه 1400مطرح می کنند، گفت: مجلس بعد از بررسی های دقیق ردیف های بودجه، آماده تعیین تکلیف نهایی کلیات این سند مالی می شود. البته بسیاری از  نمایندگان معتقدند همان کلیشه های سالهای قبل در خصوص بودجه تکرار شده و رویکرد نوین و جدیدی در بطن بودجه مشاهده نمی شود. ضمن اینکه شاخص های مورد نیاز برای رفع رکود تورمی و حمایت از کسب و کار کوچک و متوسط و رونق تولید لحاظ نشده است. در بودجه سال1400 نیز مانند سنوات قبلی بودجه شرکت های دولتی و بانک ها خارج از نظارت و بررسی مجلس قرار دارد.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس موضوع کاهش اتکای بودجه به درآمدهای نفتی که امیدواری های فراوانی در خصوص آن وجود داشت، کمرنگ شده است. بعد از گسترش دامنه تحریم های اقتصادی، کارشناسان و تحلیلگران این محدودیت ها را توفیق اجباری تلقی می کردند تا میزان وابستگی بودجه به نفت کاهش پیدا کند. یکی از مطالبات جدی نمایندگان و فعالان اقتصادی از بودجه، جایگزینی درآمدهای نفتی با درآمدهای مالیاتی است که در بودجه 1400 به این مطالبات توجهی نشده است. برآوردهای کلی از درآمدهای نفتی سال آینده به اندازه ای غیر واقعی است که حتی خوش بین ترین کارشناسان اقتصادی هم تحقق آن را غیر ممکن ارزیابی می کنند.

  مرحبا در ادامه یادآور شد: یکی دیگر از مشکلاتبودجه 1400 رویکردی است ک در خصوص ارز ترجیحی در پیش گرفته شده است. رویکردهای کارشناسی حاکی از آن است که ارز ترجیحی زیربنای بسیاری از نوسانات و مشکلات اقتصادی کشورمان است. اما در بودجه نه تنها توجه لازم به این گزاره مخرب نشده است، بلکه دولت در بودجه 1400حدود 8میلیارد دلار ارز4200 تومانی گنجانده است که هنوز مصارف آن به طور شفاف مشخص نشده است.

  نماینده مردم آستارا در مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر اعضای کمیسیون تلفیق در حال بررسی دقیق ردیف های بودجه هستند. حضور نمایندگان کمیسیونهای مختلف در قالب کمیسیون تلفیق این امکان را فراهم می کند تا بودجه از جنبه های تخصصی و متفاوت مورد بررسی قرار بگیرد. البته مجلس در خصوص بودجه بنای بر همکاری و تعامل دارد. اما در عین حال اگر احساس کند که تصویب بودجه ممکن است مشکلاتی را برای اقتصاد و معیشت عمومی مردم ایجاد کند، هرگز حاضر به نادیده گرفتن مشکلات بودجه نخواهد شد و رای به رد کلیات خواهد داد.

  منبع مطلب : www.eghtesadonline.com

  مدیر محترم سایت www.eghtesadonline.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ثبت نام سهام عدالت 99 صحت دارد؟/ کسانی که سهام عدالت ندارند چه کنند

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  ارزش سهام عدالت 99

  با رشد شدید سهام عدالت و افزایش چند برابری قیمت سهام شرکت های موجود در بورس، ارزش سهام عدالت نیز در سال 99 بسیار بالا رفته و بیش از 30 برابر شده است.

  جاماندگان سهام عدالت

  بر این اساس ارزش سهام عدالت کسانی که برگه سهام یک میلیون تومانی داشتند امروز بالغ بر 30 میلیون تومان است و کسانی که سهام عدالت 500 هزار تومانی داشته اند قیمت سهام عدالت آنها امروز از 15 میلیون تومان عبور کرده است.

  با توجه به تغییرات مستمر قیمت سهام در بورس قیمت ها اینجا حدودی ارائه شده و شما می توانید روزانه ارزش روز سهام عدالت را در سایت راهبرد معاصر ملاحظه کنید و از رشد و کاهش آن مطلع شوید.

  منبع مطلب : rahbordemoaser.ir

  مدیر محترم سایت rahbordemoaser.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید