در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ثبت نام اسلحه شکاری دولتی سال ۹۹

  1 بازدید

  ثبت نام اسلحه شکاری دولتی سال ۹۹ را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  نحوه خرید مجاز اسلحه شکاری در ایران +تصاویر و مشخصات

  طبق قوانین موجود، اسلحه‌های شکاری عادی و نیمه‌خودکار جزو ادوات نظامی محسوب نمی‌شوند. ولی با این حال خرید، فروش و حمل و نقل آن تابع قوانین مشخصخاص و سخت‌گیرانه‌ای است.

  هر ایرانی بالای 18 سال می‌تواند سه قبضه سلاح حمل کند.

  - تفنگ گلوله‌زنی برای شکار پستانداران.

  - تفنگ گلوله‌زنی با کالیبری کوچک‌تر از 6 میلی‌متر برای تمرین تیراندازی. به اینها اصطلاحا خفیف نیز گفته می‌شود.

  - یک تفنگ ساچمه‌زنی برای شکار پرنده. البته اقلیت های دینی می‌توانند برای شکار برخی از حیوانات دیگر مثل گراز و خرگوش با تفنگ ساچمه‌زنی نیز پروانه شکاردریافت کنند.

  معمولاً روند کار به این صورت است که سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی عده‌ای معتمد را از پیش انتخاب می‌کنند. پس از ارائه پروانه کسب، عرضه رسمی سلاح آغاز می‌شود.

  اسلحه‌های خارجی پیش از ورود به بازار توسط کارشناسان از نظر آلیاژی و نوع آتش بررسی می‌شوند. ریسک‌پذیری آن درجه‌بندی شده و سطح مجوز آن اعلام می‌شود.

  در نظر داشته باشید که هر تفنگ از بادی گرفته تا اسنایپر، عمر مفیدی دارد که این میزان را با تعداد تیر تعیین می‌کنند. مثلاً می‌گویند فولاد این تفنگ 400 هزار بار شلیک خواهد کرد.

  1ـ تأیید صلاحیت امنیتی.

  2ـ نداشتن سابقه شرارت، جنون و اختلال روانی.

  3ـ نداشتن سابقه تهدید، ارعاب و انتقام‌جویی.

  4ـ نداشتن سابقه قاچاق مواد مخدر، اعتیاد به مواد مخدر، سرقت، خرید و فروش و نگهداری سلاح و مهمات غیرمجاز.

  شرایط عمومی متقاضیان :

  1ـ طی‌نمودن دوره آموزش تیراندازی در اسلحه‌ومهمات، لازم به ذکراست اجرای آموزش برای عموم مردم هر 10 سال یکبار انجام می‌شود و افرادی که کارت پایان‌خدمت سربازی دارند، تا 10 سال از آموزش تیراندازی معاف هستند.

  2ـ داشتن حداقل 18 سال تمام.

  3ـ ارائه کارت پایان‌خدمت یا معافیت و یا گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه.

  4ـ داشتن سلامت جسمانی و روانی لازم به تشخیص پزشک.

  پروانه حمل سلاح صادره صرفاً مجوز قانونی برای حمل و نگهداری اسلحه به شمار می‌رود و به تنهایی مجوزی برای شکار نیست و شکارچی درصورت تمایل به شکار باید به همراه پروانه‌حمل، سلاح و مدارک لازم به یکی از ادارات سازمان حفاظت محیط‌زیست مراجعه و پروانه شکار دریافت نماید.

  نکته قابل ذکر دیگر اینکه مسئولیت هرگونه عواقب ناشی از شلیک به عهده مالک آن است. توصیه می‌شود هنگام مسافرت اسلحه‌ها را ارگان‌های مربوطه تحویل دهید.

  همه آنچه باید از اسلحه شکاری بدانید

  تفنگ‌های خوب بازار (چه ساچمه‌ای و چه گوله‌زنی) را معمولا کشورهای اسپانیا، آلمان، چین، ترکیه، روسیه و خود ایران می‌سازند.

  قدرت تفنگ را با واحدی به نام ژول و یا فوت پوند سنجش می شود.

  مدل‌های بادی ساچمه‌زنی معمولاً بین 16 تا 30 ژول توان دارند. دقت کنید که یک تفنگ ژول بالا یک پرنده کوچک را کاملاً از بین می‌برد.

  سرعت کمیت دیگری است که واحد آن متر بر ثانیه است. ساچمه‌ای‌های معمولی 300 متر در ثانیه سرعت دارند.

  طول کلی تفنگ تاثیر بسزایی بر کیفیت شلیک و دقت هدف‌گیری دارند.

  جنس قنداق نیز می‌تواند خوش‌دست بودن تفنگ را تضمین کند. چوبی یا کامپوزیتی انتخاب با شماست.

  درباره وزن مشخصه‌های بسیاری دخیل هستند. در برخی مدل‌ها سبک بودن مهم است و در برخی موارد سنگین بودن.

  گوله‌زن‌ها هم به دو دسته اصلی، تک لول و دو لول تقسیم می‌‌شوند. دو لول‌ها نیز خود به دو دسته دیگر روی‌ هم و کنار هم تقسیم می‌شوند. روی هم در حقیقت آرایشی شبیه به 8 انگلیسی است. یک لوله در بالا و یک لوله در پایین. کنار هم مانند نماد بی‌نهایت است.

  وایرخ و دیانا و گامو از معروف‌ترین برندهای سبک هستند.

  اگر اهل هدف‌زنی هستید هاتسان بیشتر به کارتان می‌آید. مدلی که نیاز به شارژ کردن کپسول دارد. شکار روباه و خرگوش بالای 50 ژول نیاز دارند.

  برای شکار متوسط تفنگ نیمه سنگین انتخاب کنید. ایر رنجر انگلیسی گزینه بدی نیست. سوماترا هم اگر وارد باشید کارتان را راه می‌اندازد.

  برای فواصل زیر 80 متر دوربین لازم می‌شود. کیفیت لنز و نحوه بسته شده به لوله در خرید یک دوربین بسیار اهمیت دارد. اگر تازه وارد هستید با یک والتر شروع کنید.

  بر اساس این گزارش ، مشهورترین سلاح شکار ایرانی نخجیر در مدل‌های 1، 2 و 3 است.

  در پایان این بخش گفتن این نکته ضروری است که اگر فکر می‌کنید تفنگ هرچه بزرگ‌تر و قوی‌تر باشد بیشتر به ژست و تیپ شما می‌آید از همین ابتدا شکار را از برنامه‌هایتان تفریحی خود حذف کنید. یک اشتباه ساده و کشته شدن یک شخص،باعث می شود تمام آرزوهایتان را از دست بدهید.

  شناخت مختصر سلاح‌های شکاری :

  سلاح‌های شکاری از نظر کاربرد به سه دسته تقسیم می‌شوند: گلوله‌زنی، ساچمه‌زنی، مختلط که به اختصار به تعریف آنها می‌پردازیم

  الف) سلاح‌های گلوله‌زنی :

   این سلاح‌ها در انواع مختلف ساخته‌شده و برای شکار انواع چهارپایان مورد استفاده قرارمی‌گیرد، داخل لول این سلاح‌ها دارای خان   می‌باشدکه از قدرت و دقت تیر بالایی برای اهداف بالای 100 متر برخوردار هستند .

  ب ) سلاح‌های ساچمه‌زنی :

   این سلاح‌ها در انواع تک‌لول، دولول، دستکش و نیمه‌خودکار بوده، لول این سلاح‌ها فاقد خان است، این نوع سلاح‌ها از قسمت ته لوله فشنگ‌گذاری می‌شود که به آنها ته‌پر می‌گویند و انواع آن‌ها در کالیبرهای مختلف 12 ـ 16 و 20 در کشور ما موجود است که کالیبر 12 بیشترین استفاده را دارد.

  تعریف کالیبر: قطر داخلی لوله سلاح را در اصطلاح کالیبر سلاح می‌گویند.

  عواملی مانند چوک لوله، طول لول، نوع فشنگ، نمره ساچمه، مسیر باد و... بر نحوه پخش ساچمه و بُرد سلاح تأثیر دارد که چوک در لول سلاح‌های ساچمه‌زنی بیشترین تأثیر را دارد.

  تعریف چوک : تنگی سر لوله با طراحی ثابت و یا به شکل متحرک و قابل تعویض سلاح ساچمه‌زنی را که در نحوه پخش ساچمه و بُرد آن مؤثر است را چوک گویند، هرقدر طول چوک بیشتر باشد تفنگ جمع‌تر می‌زند یعنی ساچمه‌ها به هم نزدیکترشده و دورتر می‌زند.

  ج ) سلاح‌های مختلط :

  این نوع سلاح‌ها معمولاً دارای چند لول مختلف بوده که مثلاً یک لول ساچمه، یک لول گلوله و یا دولول ساچمه و یک لول گلوله.


  انواع سلاح های ایرانی موجود در بازار و قیمت آن

  نخجیر 1 – جی اس 100

  قیمت مدل های اسلحه های ایرانی و خارجی در بازار

  به گزارش صبحانه، متاسفانه پس از افزایش ناگهانی قیمت ارز طی دو سال اخیر، بازار فروش اسلحه در کشور نیز دچار آشفتگی های بسیاری شده و عدم نظارت نهادهای مسئول باعث شده تا قیمت ها به صورت نجومی افزایش پیدا کند و حتی به راحتی تا 4 الی 5 برابر قیمت اسلحه ها پیش از گرانی ارز، خرید و فروش صورت می گیرد.

  با این اوصاف به ظور کلی می توان گفت قیمت انواع اسلحه در این حوزه حداقل 2 میلیون و حداکثر 25 میلیون هست. البته سلاح های خاصی مانند "موزر" که به صورت معدود از کشور ترکیه وارد می شود چیزی در حدود 85 میلیون قیمت دارد.

  قیمت سلاح های ایرانی مانند تک لول نخجیر نیز در بازار آزاد حدود 2.5 میلیون تومان قیمت گذاری می شود. دو لول نخجیر نیز بین 3 تا 3.5 میلیون تومان در بازار عرضه می شود.

  برخی فروشندگان استانهای غربی نیز هنوز اسلحه های برنو را عرضه می کنند که این اسلحه حدود 10 میلیون تومان قیمت دارد. همچنین خرید یک قبضه اسلحه شکاری بایکال دو لول بغل روس نیز حدود 11 میلیون هزینه در بر دارد.

  سلاح سیاوش را می توان با رقمی در حدود 1.5 تا 2 میلیون تومان تهیه کرد و برای خرید پنج تیر ویژه یا معمولی "صیاد"، حدود 5 تا 5.5 میلیون تومان باید هزینه کنید.

  نخجیر 3 نیز 4 تا 4.5 میلیون تومان قیمت دارد و دو لول رویهم روسی با پوکه پران، 10 تا 11 میلیون قیمت گذاری می شود.

  البته باید به قیمت تفنگ، مواردی چون هزینه های نگهداری و نظافت، فشنگ و متعلقاتی چون دوربین را نیز اضافه کرد که دوربین ها رقمی بین 500 هزار تا 2 میلیون تومان قیمت گذاری و عرضه می شوند.

  چند نکته پایانی ...

  1 - نوع تفنگ خود را از پیش تعیین کنید. شکار پرنده و شکار حیوانات بزرگ اسلحه و مهمات خاص خود را طلب می‌کند. برای کارهای ساده‌تر از ساچمه‌زنی بهره بگیرید. گلوله‌زنی را بگذارید برای وقتی که حرفه‌ای‌تر شدید.

  2 از فروشنده‌ای که می‌شناسید اسلحه بخرید. مرگ و میر ناشی از خرید و فروش تفنگ‌های بی‌کیفیت دلال‌ها کم نیست.

  3 حین خرید یک با تجربه را با خود به همراه ببرید. یک اسلحه تمیز الزاماً یک اسلحه جدید نیست. زاج مالی و روغن‌کاری معمولاً فریب می‌دهد.

  4 دقت کنید لوله و پیش‌قنداق سلاح دارای یک شماره باشد. یادتان باشد یک خلافکار بعد از یک بزهکاری ابتدا پلاک و رنگ خودرو را عوض می‌‌کند.

  5 سلاح را حتماً تست کنید و این را حتماً‌ خودتان انجام دهید.

  6 با کوبیدن تفنگ خالی، از سفت بودن ضامن آن مطمئن شوید.

  7 حضور پررنگ در فعالیت‌های سیاسی حسن شهرت شما را از بین می‌برد. سپس صلاحیت صلب می‌شود و مجوز باطل می‌شود.

  8 شروع و پایان فصل‌های شکار را مد نظر داشته باشید.

  منبع مطلب : sobhanehonline.com

  مدیر محترم سایت sobhanehonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  شکارچی : سلامدرخدمتیم.حل مشکل شما به سه شماره.رمز موفقیت فقط صداقت

  مجتبی : دول سوارترک خریدارم

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مازیار 2 روز قبل
  1

  دولول نخجیر با جواز برای فروش دارم

  0
  پریسا 1 روز قبل

  چندقیمت

  0
  سعیدهنری 2 روز قبل

  سلام چند

  0
  فرهاد 2 روز قبل

  قیمت چند

  محمد 2 روز قبل
  0

  قیمت پنج تیر نخجیر چقد ممنون

  -1
  محمد 2 روز قبل

  قیمت ۲۷۰ چقد

  محمد 3 روز قبل
  -1

  سلام وینچستر 8 تیر لوله بلند اتومات هم جواز میشن یانه

  ارین 3 روز قبل
  0

  سلام یه اسلحه تک لول یا دولول سوار بدون جواز می خوام هرکی سراغ داره بگه?

  هادی یوسفی 5 روز قبل
  0

  من تازه نصب کردم باید باهاش کار کنم تا ببینم چکارست

  ناشناس 9 روز قبل
  0

  سال ۱۴۰۰مهرتاآذردوباره به سلاحهای غیرمجازجوازمی دهندهرکسی داره خوش به حالش چون شکاری الان دولول بدون جواز۷میلیون شده کی داره بخره

  0
  نیما 2 روز قبل

  این سری تمام سلاح های بدون مجوز جمع اوری میشود..هر ده سال یه بار این طرح میاد 20 سال قبل جمع اوری شد 10 سال قبل جواز شد و این ده سال سوم هست این حدس منه به احتمال زیاد جمع بشه

  1
  محمد 2 روز قبل

  سلام خوبین سال 1400 گفتن جواز میدن؟

  هادی بیت سیاح 9 روز قبل
  0

  سلام میخواسم مجوز بگیرم چطور

  علیرضا 12 روز قبل
  1

  سلام اسلحه شکاری صیاد میخوام قیمت چنده؟

  با تو امن است هر جایی 11 روز قبل
  2

  با سلام اسلحه گلوله زنی میخوام

  حسین جهان 12 روز قبل
  -2

  اسلحه تک لول

  علی 14 روز قبل
  2

  قیمت برنو متوسط۱۳۱۷ چنده

  علی 14 روز قبل
  0

  قیمت برنو متوسط ۱۳۱۷چنده

  مهدی 13 روز قبل
  0

  سلام یه اسلحه شکاری دولول روهم یا برنو پنج تیر تمیز دست دو میخام غیراین هر اسلحه شکاری دیگه نو یا دست دو هم برای فروش باشه گوله زن یا ساچمه زن فرقی نمیکنه فقط نیاز شدید به اسلحه شکاری دارم که خریدار هستم

  محمد ک 13 روز قبل
  0

  سلام.ببخشد،قیمت ساچمه زنی یه لول نخجیر نو و اگه هست دست دوم میخواستم.ممنون

  ارمین 16 روز قبل
  0

  دو لول روس میخوام کسی دارع قیمتش چنده

  دانیال 17 روز قبل
  0

  سلام دول نخجیر خریدارم میتونید راهنمایی کنید ممنون

  رضا 17 روز قبل
  0

  سلام قیمت چند

  علی 18 روز قبل
  0

  من خریدارم قیمت چنده

  امید 19 روز قبل
  0

  سلام خریدار تک لول اسپانیا هستم هرکی بلده بگه

  محمد 18 روز قبل
  1

  چه مدت بعد از ثبت نام اسلحه رو تحویل میدهید

  ملکشاهی 19 روز قبل
  -1

  یک قبضه برنو کوتاه ۱۳۰۹ فروش دارم کسی خریدار بود پیام بده

  0
  حسن 3 روز قبل

  سلام برنو کوتا چنده میخوام

  0
  سام 6 روز قبل

  سلام شماره تماس بده

  -1
  اسماعیل 5 روز قبل

  سلام قیمت اسلحه؟

  0
  محمدی سنندج 9 روز قبل

  شماره تماس برام بگذار ممنونتم سالار

  0
  محمدی سنندج 9 روز قبل

  سلام برنو کوتا 1309 قیمتش چند هستش من میخواهمش ممنونتن اقای ملکشاهی

  -2
  حمیدنیکویی 12 روز قبل

  سلام‌قیمت

  1
  حمیدن 11 روز قبل

  سلام‌قیمت‌چنده‌برنوکوتا

  1
  امیر 14 روز قبل

  قیمت

  -2
  مهرشاد عباس زاده 15 روز قبل

  قیمت برنو چند گذاشتی

  0
  مجتبی 18 روز قبل

  سلام قیمت چنده وتولیدسال چنده

  0
  مجتبی 18 روز قبل

  سلام قیمت

  مجتبی 19 روز قبل
  0

  سلام خریداردولول ساچمه زنی بامجوز هستم

  ناشناس 20 روز قبل
  0

  قیمت الان تفنگ یک لول نخجیر چنده

  محمد 20 روز قبل
  0

  سلام ایا وینچستر 8 تیر لوله بلند هم جواز میشه؟

  مجتبی 20 روز قبل
  4

  دول سوارترک خریدارم

  0
  حمید 13 روز قبل

  فروشنده دولول ترک با مجوز

  اکبر 20 روز قبل
  0

  من یه اسلحه شکاری ساچمه زنی میخوام با جواز نخجیر یا کرال یا بایکالدو لول باشه

  شاهین 20 روز قبل
  2

  یک تفنگ نخجیرتک لول باجواز میخاستم اگرکسی داره

  شاهین 20 روز قبل
  1

  یک تفنگ باجواز تک لول نخجیرمیخاستم

  سلام جناب قصدفروش داری خریدارم 20 روز قبل
  -1

  سلام خریدارتفنگ نخجیر۱هستم حدود۷تومن کسی داره خریدارم

  مهدی 21 روز قبل
  1

  سلام یک تفنگ تک روس قانونی قیمت مناسب خریدارم

  حسن جعفری 22 روز قبل
  0

  یک اسلحه ۲۷۰ میخوام بخرم با مجوز

  1
  محراب 4 روز قبل

  من دارم.جواز ارتش صفر صفره

  مجتبی فلاحتی 22 روز قبل
  0

  چشم ممنون

  جید 22 روز قبل
  0

  پنج تیر پران کرال یا دولول روهم سوار شاهین

  0
  احسان 10 روز قبل

  دارین فروش؟

  ab.bazzi 23 روز قبل
  0

  من یه پنج تیر ترک اصلی و کم کار در حد نو مجوز دار میخام اگر کسی داره لطفاً به همین آیدی تلگرام پیام بده

  محمدعلی 23 روز قبل
  0

  با سلام اسلحه تپور می خوام دولول از سحمیه دولت هست

  محمد داداری 25 روز قبل
  0

  سلام یک تفنک ژ۳ می خواهم قیمت هرچقدر که باشه یا گلش

  محمد داداری 25 روز قبل
  -1

  سلام تفنک ژ۳ می خواهم قیمت هر چقدر باشه

  شکارچی 25 روز قبل
  0

  سلام یک تک لول مدل نخجیر مجوز دارد خریدار هستم

  ناشناس 24 روز قبل
  0

  کسی دولول روس با مجوز برای فروش داره اگه داره قیمت بده

  مهدی 25 روز قبل
  0

  خریدار اسلحه شکاری شاهین هستم با مجوز ارتش

  حمیدرضا تشرفی 27 روز قبل
  0

  سلام اسلحه شکاری کمر شکن میخوام لطفا اگه کسی داره اعلام کنه

  خدامرادعبدلی 29 روز قبل
  0

  من یک نخجیرخوب به قیمت سه ملیون تومان میخواهم

  خدامرادعبدلی 29 روز قبل
  3

  یک اسلحه نخجیرخوب باقیمت ارزان میخوام باجوازکسی داشت تماس بگیرد

  1
  علی 16 روز قبل

  قیمت آخرت چنده من خریدارم

  مهدی سهرابی 29 روز قبل
  -2

  دنبال یک اسلحه شکاری ساچمه زنی دولول بغل هم ترک میخوام قیمتش زیر ۱۰میلیون باشه

  مسعودفضلیی 1 ماه قبل
  1

  سلام

  مسعودفضلیی 1 ماه قبل
  1

  سلام اسلحه دولول ارزان قیمت میخواستم

  -1
  حمزا 23 روز قبل

  نخجیر خریدارم دولول

  مسعودفضلیی 1 ماه قبل
  0

  من مسعودفضلی برای تفنگ دولول خواستم

  محمد 1 ماه قبل
  0

  درخواست اسلحه شکاری

  0
  ناشناس 1 ماه قبل

  من یک اسلحه شکاری دولول باقیمت ارزان می‌خوام کجاثبت نام کنم

  موحدیان 1 ماه قبل
  -2

  سلام فقط میشه به من بگید برای ثبت نام سلاح باید به چه اداره ای مراجعه کنیم

  2
  Hasan 23 روز قبل

  پیشه اسلحه فروشها

  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  سلام‌من‌میخام‌یه‌برنو‌کوتا‌ثبت‌نام‌کنم‌باید‌از‌کجا‌ثبت‌نام‌کنم

  0
  Hasan 23 روز قبل

  سلام برنو کوتاه دیگه نمیدن

  محسن 1 ماه قبل
  0

  سلام تفنگ تک لول میخوام

  موسی 1 ماه قبل
  -1

  سلام‌،چگونه‌می‌توانم‌تفنگ‌شکاری‌دولول‌را‌سبتنام‌کنممثل،اکار،یاکرال‌یا‌روسی

  0
  علی 1 ماه قبل

  ثبت نام دیگه وجودنداره

  مهدی قربانپور 1 ماه قبل
  -1

  تفنگ تک لول برای شکار مرغابی خوتکا جنگر..میخوام ...

  مجتبی 1 ماه قبل
  2

  سلام کسی ۲۷۰ ویا نخجیر ۳ برا فروش داره

  0
  محراب 4 روز قبل

  بله من دارم.صفر جواز ارتش

  -1
  محمد 18 روز قبل

  سلام قیمت چنده

  صیاد جباری 1 ماه قبل
  0

  سلام من یه اسلحه شکاری دارم روسیه مجوزندارم میخام عوضش کنم میشه یانه

  0
  علی 22 روز قبل

  سلام. قیمت چند فرمودید؟قابل معاوضه نمی باشد

  -2
  مهدی 25 روز قبل

  قیمتش چنده ؟

  0
  قیصر 26 روز قبل

  سلام قیمت لطفا خریدارم

  0
  ایوب 1 ماه قبل

  قیمتش چنده؟

  فرهاد 1 ماه قبل
  -1

  سلام.ایانخجیر۳،ثبت نام دولتی داره؟

  0
  علی 1 ماه قبل

  خیر

  علی 1 ماه قبل
  2

  سلام دامدارم اسلحه تکلول میخوام

  0
  Canمصطفی 1 ماه قبل

  قیمتشو بگین دوستان خواهشاً

  2
  موسوی 1 ماه قبل

  کی اعلام می کند بابت جواز بگیریم متشکرم

  علی 1 ماه قبل
  0

  سلام دامدارم اسلحه تکلول میخوام راهنماییم کنید لطفا

  0
  علی 1 ماه قبل

  قیمت تک نخجیر11میلیون

  محمد 1 ماه قبل
  0

  زمان ثبت نام کی هستش؟

  0
  محمدی 1 ماه قبل

  باسلام چه موقع ای ثبت نام دولتی برای گرفتن مجوز ویک اسلحه تک لول میباشد لطفٱ راهنمای بفرمائد

  سام 1 ماه قبل
  -1

  ۲۷۰ایرانی میخوام

  حسین 1 ماه قبل
  -2

  خریدار تکتیر دوعقاب ۱۵۰۰۰۰۰۰

  ناشناس 1 ماه قبل
  1

  سلام ببخشیدزمان ثبت نام تفنگ ساچمه زنی کی است

  ناشناس 1 ماه قبل
  2

  خریدار اسلحه دولول با تک لول هستم

  5
  شکارچی 1 ماه قبل

  سلامدرخدمتیم.حل مشکل شما به سه شماره.رمز موفقیت فقط صداقت

  2
  شکارچی 1 ماه قبل

  سلام درخدمتیم .حل مشکل شما فقط به سه شماره.رمز موفقیت فقط صداقت

  ناشناس 1 ماه قبل
  -1

  سلام اصلحه دولول نخجیر قیمت 99 لطفا راهنمایی کنید

  1
  مهدی 12 روز قبل

  اسلحه شکادی میخام لطفا برای خرید اسلحه راهنماییم کنید چطوری میتونم تهیه کنم

  3
  شکارچی 1 ماه قبل

  سلام حل مشکل شما به سه شماره رمز موفقیت فقط صداقت .(فراموش نشود)

  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  سلام ممنون میشیم راهنمایی کنید از کدام سایت ثبت نام کنیم باتشکر4320

  1
  عباس 1 ماه قبل

  تفنگ خفیف برنو دو میخاستم

  اراش 2 ماه قبل
  0

  سلام آدرس تبت نام وخرید اسلحه شکاری دولتی را میخوام لطفا راهنمای کنییدتشکر

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  سلام بنده خریداره برنوکوتا فابریک بامحوزهستم لطفاراهنمای کنید فقط باجواز وقابل انقال باشد تشکر

  -2
  Hasan 23 روز قبل

  سلام برنوکوتاهارادارن جم میکنن به جاش ۲۷۰ایرانی میدن

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  سلام چگونه اسلحه ام یک نیمه خودکار که به اسم برادرم هست به اسم من انتقال بدیم

  0
  علی 22 روز قبل

  سلاممراجعه به اسلحه مهمات و انجام نقل و انتقالضمنا داشتن مدارک لازم و پرداخت فیش الزامی است

  Ali 2 ماه قبل
  0

  الان این قیمت هارو که دادین کجا با این قیمت اسلحه میدن که شما گفتین؟؟

  طیب 2 ماه قبل
  2

  سلام چطوری وکی اسلحه شکاری ثبت نام کنیم

  مرادی 2 ماه قبل
  0

  چگونه ثبت نام کنیم آیا ثبت وجود دارد

  ناشناس 2 ماه قبل
  1

  باسلام ودرود بر شما آدرس و محل خرید، اسلحه مجاز شکاری والبته دولتی را میخواستم که شما در پایان ندادید

  0
  علی 22 روز قبل

  سلامفروشگاه مجاز سلاح و مهمات خرید نموده و در اسلحه مهمات ارتش بنام بزنید

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  سلام یک اسلحه گلوله زنی270میخام چگون بخرم

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  خریدار اسلحه دولول

  0
  حسن جعفری 22 روز قبل

  یک اسلحه ۲۷۰میخوام بخرم با مجوز

  0
  حسن جعفری جراغیل 22 روز قبل

  اسلحه شما ی

  برای ارسال نظر کلیک کنید