توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ثبت نام آزمون زبان دانشگاه تهران

  1 بازدید

  ثبت نام آزمون زبان دانشگاه تهران را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  سامانه ثبت نام آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران

  داوطلبان گرامی لطفاً پیش از شروع ثبت نام به نکات زیر به دقت توجه فرمایید:

  1- ابتدا وارد صفحه ثبت نامشوید.

  2- مشخصات فردی خود را به طور کامل و به فارسی درج نمایید.

  منبع مطلب : ltc.ut.ac.ir

  مدیر محترم سایت ltc.ut.ac.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آزمون زبان دانشگاه تهران + معرفی منابع آزمون

  آزمون زبان دانشگاه تهران + معرفی منابع آزمون

  داوطلبان آزمون دکتری و نیز دانشجویان دکتری برخی دانشگاه‌های سراسری به‌خصوص دانشگاه تهران می‌توانند جهت ارائه مدرک زبان به دانشگاه، نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون زبان دانشگاه تهران اقدام کنند.

  در این مطلب به پاسخ انواع سؤالات، منابع پیشنهادی و نحوه ثبت‌نام آزمون زبان دانشگاه تهران (UTEPT) پرداخته‌ایم.

  آزمون زبان دانشگاه تهران چیست؟

  آزمون زبان دانشگاه تهرانمرکز آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران، مسئولیت برگزاری آزمون زبان عمومی این دانشگاه را بر عهده دارد. این مرکز از یک طرف مجری سیاست‌ها و آیین‌نامه‌های ارسالی از جانب معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران و از طرف دیگر، زیرمجموعه­ دانشکده­ زبان‌ها و ادبیات خارجی است.

  مرکز آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران، جهت سنجش مهارت زبانی داوطلبان آزمون دکتری، هر ساله ۶ نوبت آزمون زبان عمومی در فواصل زمانی مشخص برگزار می‌نماید.

  قبولی داوطلبانی که حداقل %۶۰ امتیاز را کسب نمایند تا دو سال برای شرکت در آزمون‌های دکتری تخصصی این دانشگاه و برخی دانشگاه‌های دولتی دیگر معتبر خواهد بود و بنابراین برخی دانشگاه‌ها، مدرک این آزمون را به عنوان مدرک زبان نمی‌پذیرند.

  شایان ذکر است که برای داوطلبان شرکت در آزمون دوره­ دکتری تخصصی برخی رشته‌ها مانند زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات عرب کسب حداقل %۵۰ امتیاز، کافی است.

  این آزمون نمره‌ منفی ندارد.

  سوالات آزمون زبان دانشگاه تهران

  این آزمون در سطح آزمون تافل طراحی شده و شامل ۱۰۰ سؤال چهارگزینه‌ای است. از این تعداد، ۳۰ سؤال به گرامر و دستور زبان،‌ ۳۵ سؤال به واژه و معنای کلمات و ۳۵ سؤال به درک مطلب اختصاص می‌یابد. مدت زمان پاسخگویی به ۱۰۰ سؤال آزمون، ۱۰۰ دقیقه است.

  نحوه ثبت‌ نام در آزمون زبان دانشگاه تهران

  جهت ثبت‌نام در آزمون زبان دانشگاه تهران به آدرس اینترنتی http://ltc.ut.ac.ir مراجعه کنید و بر روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنید.

  utept1

  برای ثبت‌نام در آزمون لازم است در سامانه عضو باشید. بنابراین اگر عضو نیستید، با توجه به تاریخ آزمون در بازه زمانی مربوطه در سامانه ثبت‌نام نمایید و پس از آن برای ثبت‌نام در آزمون اقدام فرمایید.

  utept2

  – ابتدا وارد صفحه ثبت‌نام شوید و مشخصات فردی خود را به طور کامل و به فارسی درج نمایید.

  – در صورت داشتن ملیت ایرانی، قسمت کد ملی را می‌بایست پر کرده (توجه: اعداد کد ملی را بدون خط تیره و به صورت پشت سر هم وارد نمایید)، و در غیر این صورت شماره گذرنامه خود را درج نمایید.

  – در صورتی که نیاز به منشی دارید و یا چپ‌دست هستید دقت کنید که گزینه‌های مورد نظر را علامت‌گذاری نمایید.

  – در صورتی که دانشجوی دکتری دانشگاه تهران هستید، شماره دانشجویی خود را به صورت دقیق وارد نمایید.

  – عکس خود را در سایز ۳ در ۴، با پسوند jpg و حداکثر حجم ۷۰ کیلوبایت در سایت آپلود نمایید.

  – پس از پایان دکمه نمایش مشخصات را زده، و دوباره اطلاعات را مرور کنید و سپس در صورت عدم نیاز به تغییر کلید ثبت را بزنید.

  – پس از ثبت به پست الکترونیک شما (دقت کنید پست الکترونیک را صحیح وارد نمایید، در صورت ناصحیح بودن هیچ ارسالی صورت نمی‌گیرد) نام کاربری و پسورد ارسال خواهد شد.

  – واریز شهریه به صورت الکترونیکی است و شما نیاز به واریز فیش نخواهید داشت. هزینه شرکت در آزمون در حال حاضر ۱،۵۰۰،۰۰۰ ریال است.

  – دقت کنید که بعد از ورود به صفحه پرداخت بانک و انجام مراحل پرداخت به هیچ عنوان از دکمه‌های back یا refresh استفاده نکنید. پرداخت شما زمانی کامل است که شما به صورت خودکار به صفحه سامانه بازگردانده شوید و کد پیگیری که با رنگ قرمز به شما نشاده داده می‌شود را مشاهده نمایید.

  – حداکثر تا ۱ روز کاری بعد از ثبت‌نام شما، تأیید بانکی پرداخت شما انجام خواهد شد.

  در نتیجه تا یک روز بعد از ثبت‌نام شما، در قسمت آزمون‌های ثبت شده در فایل شخصی شما، تأیید پرداخت شما به صورت در دست بررسی نمایش داده می‌شود و جای نگرانی نیست. ولی پس از آن، در صورتی که «در دست بررسی» به «بله» تغییر نیافت، حتماً پرداخت شما دچار مشکل است و باید با مرکز آزمون تماس بگیرید.

  دریافت کارت آزمون زبان دانشگاه تهران

  پس از تأیید مدارک ارسالی شما توسط مرکز آزمون، در تاریخ اعلام شده می‌توانید کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید.

  دریافت کارنامه ازمون زبان دانشگاه تهران

  دریافت کارنامه این آزمون کمتر از یک هفته پس از برگزاری آزمون امکان‌پذیری است. جهت دریافت کارنامه، از این نشانی http://ltc.ut.ac.ir/Account/Login وارد پروفایل خود شوید. سپس از ستون سمت راست، گزینه «آزمون‌های ثبت‌شده» را انتخاب کرده و از جدول روبرو، گزینه «چاپ کارنامه» را انتخاب نمایید.

  کارنامه مندرج در سایت آزمون صرفاً جهت اطلاع داوطلبان صادر شده است و جهت ارائه نتیجه به دانشگاه متبوع خود لازم است داوطلبان در روز و ساعت اداری به مرکز آزمون مراجعه نموده و گواهی ممهور نمره آزمون زبان خود را دریافت نمایند.

  جهت اخذ اصل گواهی آزمون زبان عمومی قبل از مراجعه حضوری باید مشخصات ذیل را برای ایمیل مرکز به آدرس [email protected] ارسال فرمایند:

  ۱- نام و نام خانوادگی؛ ۲- نام پدر؛ ۳- شماره ملی؛ ۴- تاریخ آزمون

  ۳ روزکاری بعد از ارسال مشخصات، گواهی آماده می‌باشد و داوطلبان می‌توانند به دفتر مرکز آزمون واقع در دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران به صورت حضوری جهت گرفتن گواهی مراجعه فرمایند.

   برای دریافت گواهی همراه داشتن اصل کارت ملی الزامی است.

  مرکز آزمون زبان دانشگاه تهران در دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی طبقه همکف اتاق ۹ واقع است.

  کدام دانشگاه ها مدرک آزمون زبان دانشگاه تهران را می پذیرند؟

  در گذشته بسیار دانشگاه های سراسری مدرک این آزمون را می‌پذیرفتند. اما رفته رفته تعدادشان کم شده و اکنون دانشگاه های اندکی مدرک آزمون زبان دانشگاه تهران را قبول می کنند. بنابراین، در صورتی که مایل به شرکت در آزمون زبان دانشگاه تهران هستید، در ابتدا با دانشگاه مدنظر هماهنگ نمایید.

  واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی این مدرک زبان را نمی پذیرند.

  منابع آزمون زبان دانشگاه تهران

  منابعی که برای این آزمون معرفی شده، منابع آزمون تافل است. داوطلبان اغلب خواندن منابع زیر را برای این آزمون مفید دانسته‌اند:

  کتاب ۵۰۴ واژه ضروری

  کتاب لغات ضروری تافل

  کتاب رایگان زبان عمومی وب‌سایت پی‌اچ‌دی تست

  کتاب تافل دکتری مرجع کامل آزمون‌های زبان، انتشارات کتابخانه فرهنگ

  کتاب Toefl Test Preparation Kit

  تقویم آزمون زبان دانشگاه تهران

  مهم: با توجه به شیوع کرونا در سال 99، برگزاری آزمون زبان دانشگاه تهران فعلا متوقف شده است.

  سوالات متداول داوطلبان آزمون زبان دانشگاه تهران

  آیا مدرک آزمون زبان دکتری دانشگاه تهران برای همه دانشگاه‌ها معتبر است؟

  خیر، تنها برخی دانشگاه‌ها این مدرک را می‌پذیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر به متن مقاله آزمون زبان دانشگاه تهران مراجعه کنید.

  نمره قبولی در آزمون زبان دانشگاه تهران چند است؟

  نمره قبولی در رشته های مختلف متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر به متن مقاله آزمون زبان دانشگاه تهران مراجعه کنید.

  چه مدارک زبان دیگری برای دوره های دکتری داخل کشور معتبر است؟

  در صورتی که قصد شرکت در مصاحبه دکتری را دارید و یا دانشجوی دکتری هستید، می توانید در یکی از آزمون های زبان زیر شرکت کنید:

  منبع مطلب : phdtest.ir

  مدیر محترم سایت phdtest.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زمان ثبت نام آزمون زبان دانشگاه تهران

  زمان ثبت نام آزمون زبان دانشگاه تهران

  زمان ثبت نام آزمون زبان دانشگاه تهران 99

  مرکز آزمون دانشگاه تهران معمولا هر سال در شش نوبت آزمون UTEPT را برگزار می کند که جدول زمانبندی آن طی اطلاعیه ای از طریقسایت این مرکز به نشانی ltc.ut.ac.ir اعلام می شود . معولا حدود یک ماه پیش از زمان برگزاری آزمون زبان دانشگاه تهران ، فرآیند ثبت نام آن آغاز می گردد که داوطلبان می توانند با ساختن حساب کاربری در سایت مذکور اقدام به ثبت نام در این آزمون نمایند .

  با عضویت در کانال تلگرام آزمون های زبان خارجی هیوا می توانید به محض اعلام زمان ثبت نام آزمون زبان دانشگاه تهران ۹۹ از این موضوع مطلع شوید .


  زمان ثبت نام آزمون زبان دانشگاه تهران 99 از روز دوشنبه 31 شهریور ماه تا روز سه شنبه 8 مهر ماه است .

  مراحل بعد از ثبت نام آزمون زبان دانشگاه تهران 99

  داوطلبان می بایست چند روز پیش از برگزاری آزمون زبان دانشگاه تهران ۹۹ ، با توجه به اطلاعیه های منتشر شده در سایت ثبت نام آزمون نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون UTEPT 99 اقدام نموده و این کارت را در روز آزمون به همراه داشته باشند .

  مشاوران مرکز مشاوره هیوا آماده اند تا در صورت بروز مشکل در هر یک از مراحل آزمون زبان دانشگاه تهران ، راهنمایی های لازم را در اختیار داوطلبان قرار دهند . برای دریافت مشاوره می توانید از سراسر کشور با مرکز مشاوره هیوا تماس تلفنی برقرار نمایید .

  سوالات متداول

  ✔️ معمولا حدود یک ماه پیش از برگزاری آزمون زبان دانشگاه تهران ، ثبت نام آن شروع می شود که در این مقاله زمان ثبت نام آخرین دوره این آزمون اطلاع رسانی شده است .

  ✔️ بله . چند روز پیش از برگزاری آزمون زبان دانشگاه تهران ، کارت ورود به جلسه آن صادر می شود که در این مطلب توضیحات کاملتر در این زمینه ارائه شده است .

  ✔️ مرکز آزمون زبان دانشگاه تهران این آزمون را معمولا 6 بار در سال برگزار می کند که زمان ثبت نام جدیدترین دوره های آن در متن مقاله اطلاع رسانی شده است .

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید