توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تفاوت بين جمهوري خواه و دموكرات

  1 بازدید

  تفاوت بين جمهوري خواه و دموكرات را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  گفتگویی جالب با

  تفاوت جمهوری خواهان و دمکرات ها در سیاست آمریکا چیست؟

  سلام جیونگ!

  بیا بریم

  جمهوری خواهان و دموکرات ها دو حزب مهم و از نظر تاریخی بزرگترین ایالات متحده هستند.

  حزب جمهوری خواه (فیل) و حزب دموکراتیک (خر) دو حزب اصلی سیاسی در ایالات متحده هستند.

  جمهوری خواهان و دموکرات ها دو حزب مهم و از نظر تاریخی بزرگترین ایالات متحده هستند و کرسی های اکثریت را در مجلس نمایندگان و سنا و همچنین بیشترین تعداد فرمانداران بعد از هر انتخابات دارند. اگرچه هر دو طرف برای شهروندان آمریکایی خوب فکر می کنند ، اما اختلافات واضحی دارند که در نظرات ، تصمیمات و تاریخ آنها آشکار است. این اختلافات در درجه اول ایدئولوژیک ، سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی برای موفقیت ایالات متحده و جهان به مکانی بهتر برای همه است. اختلافات بین دو طرف مورد بحث در این مقاله به موضع اکثریت بستگی دارد ، اگرچه سیاستمداران فردی ممکن است ترجیحات متفاوتی داشته باشند.

  تاریخ

  حزب دموکراتیک: از هر دو حزب ، حزب دموکرات پیرتر است و از احساسات ضد فدرالیسم در استقلال ایالات متحده از انگلیس ناشی می شود. نماد الاغ این حزب در جریان کارزار اندرو جکسون در سال 1828 وارد صحنه شد. ارگان حزب ، کمیته های ملی دموکراتیک ، در سال 1848 تأسیس شد و در طول جنگ داخلی این حزب به دو حزب تقسیم شد ، آنهایی که از برده داری حمایت می کردند و کسانی که عقب نمی ماندند. حزب دموکراتیک امروز نتیجه شکاف است. تاکنون 15 رئیس جمهور دموکراتیک وجود داشته اند.

  حزب جمهوری خواه: در سال 1854 ، فعالان ضد برده داری و مأمورین مدرن حزب جمهوری خواه (حزب بزرگ قدیمی-GOP) را تأسیس کردند و آبراهام لینکلن اولین رئیس جمهور جمهوریخواه شد ، در حالی که در سال 1874 این حزب از سمبل فیل استفاده کرد. ریاست جمهوری ، سیاست و ایدئولوژی لینکلن حزب را تقویت کرد و به آن پایه و اساس محکمی داد. ایالات متحده 19 رئیس جمهور جمهوریخواه داشته است.

  فلسفه

  دموکرات ها: دموکرات ها معمولاً در بسیاری از مسائل از جمهوری خواهان مانده اند. برای مبتدیان ، دموکرات ها از خدمات اجتماعی داخلی پشتیبانی می کنند ، اما اکثر آنها در سیاست خارجی خیلی تهاجمی نیستند. آنها به عنوان لیبرال ها متعهد به یک دولت قوی برای بهبود ساختارهای اجتماعی و حمایت از برابری و مسئولیت محلی هستند.

  جمهوریخواهان: جمهوریخواهان از مداخله محدود دولت در امور داخلی حمایت می کنند ، اما بر روابط بین المللی حاکم هستند. در حالی که در سمت راست ، جمهوریخواهان طرفدار نظامی ، طرفدار تجارت ، طرفدار مذهبی هستند و مبارزات برای مردم دارای آزادی است و مسئولیت شخصی خود را در قبال اقدامات خود به عهده می گیرند. از نظر نزدیکی ، این حزب از نظر اجتماعی و مالیاتی محافظه کار است و متعهد به یک دولت لاغر و یک بازار آزاد قوی (سرمایه داری داروینی) است.

  تفاوتهای عملی

  دموکرات ها: به طور کلی ، دموکرات ها تمایلی به استفاده از نیروی نظامی علیه سایر کشورها ندارند و از افزایش آهسته بودجه های نظامی طرفداری می کنند. آنها اخیراً براساس افزایش تعداد تیراندازی و عدم مسئولیت دارندگان سلاح های غیرنظامی ، از قانون اسلحه دفاع می کنند. درمورد موضوعات اجتماعی ، دموکراتها آشکارا از سقط جنین و حقوق LGBTQ حمایت می کنند ، زیرا مردم آزادی انتخاب دارند ، اما به نظر می رسد اکثریت مخالف مجازات اعدام هستند. دموکرات ها از مالیات بالاتر برای کارگران پردرآمد و افزایش حداقل دستمزد حمایت می کنند.

  جمهوریخواهان: جمهوریخواهان اکثراً از افزایش سریع بودجه نظامی دفاع می کنند و علیه سایر کشورها مانند ایران خطوط سخت می گیرند. آنها یک تغییر طرفدار دوم (حق حمل اسلحه) و پشتیبانی از استفاده از سلاح های مخفی در ملاء عام است. هواداران حزب با این عقیده که قانونی بودن آنها باعث از بین رفتن بافت اجتماعی جامعه خواهد شد ، موضع سختی در مورد سقط جنین ، پیشگیری از بارداری و حقوق LGBTQ دارند. از نظر مالیات ، به نظر می رسد جمهوریخواهان کاهش مالیات را برای همه ، ثروتمند یا فقیر ترجیح می دهند ، و برای کنترل بازار حداقل دستمزدها را ترجیح می دهد. سیاست جمهوریت ، کنترل های مرزی شدید و مهاجرت محدود بر دموکرات ها را که بازتر هستند ، ترجیح می دهد.

  جغرافیا و جمعیت شناسی

  حزب دموکرات معمولاً در شمال شرقی و منطقه بزرگ دریاچه ها و ساحل اقیانوس آرام بر سیاست حاکم است. الگوهای اخیر نشان می دهد که کاندیداهای دموکراتیک در برخی ایالت های جنوبی مانند آرکانزاس ، ویرجینیا و فلوریدا و در ایالت های راکی ​​کوه مانند کلرادو ، نیومکزیکو ، نوادا و مونتانا عملکرد خوبی دارند. جمهوریخواهان جنوب و غرب ، به ویژه آیداهو ، وایومینگ ، یوتا ، نبراسکا ، کانزاس و اوکلاهوما را کنترل می کنند.

  در سال 2016 تعداد کشورهای قرمز (تحت کنترل جمهوری خواهان) نسبت به کشورهای آبی (تحت کنترل دموکرات ها) وجود داشته است. بیشتر رأی دهندگان جوان به حزب دموکرات می پیوندند زیرا افراد مسن تمایل به حمایت از حزب جمهوریخواه دارند. از نظر جنسیت ، جمهوریخواهان از مردان حمایت بیشتری از مردان می کنند.

  امیدوارم که به تمام سوالات شما پاسخ دهد!

  این پاسخ فقط به این نسبت داده می شود: تفاوت جمهوری خواهان و دمکرات ها در چیست؟

  منبع مطلب : svcministry.org

  مدیر محترم سایت svcministry.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید