توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تغییر مالکیت سیم کارت ایرانسل غیر حضوری

  1 بازدید

  تغییر مالکیت سیم کارت ایرانسل غیر حضوری را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  بامَن 24

  بامَن 24

  بسیاری از دارندگان سیم کارت های اعتباری و دائمی اپراتورهای مختلف در هنگام خرید نسبت به انتقال مالکیت سیم کارت خود اقدام نکرده‌اند، بنابراین نمی‌توانند از خدماتی مانند دریافت ریز مکالمات، تعویض سیم کارت، قطع یا وصل کردن سیم کارت و … استفاده کنند. هم چنین باید گفت امکان تغییر مالکیت غیرحضوری وجود ندارد.

  خرید شارژ، بسته اینترنت و پرداخت قبوض را با “بامن ۲۴” امتحان کنید

  این مشترکین به دنبال آن هستند تا مالک قبلی سیم کارت را پیدا کنند تا سیم کارت را به نامش بزند، اما احتمال مهاجرت کردن یا فوت شدن مالک قبلی وجود دارد.

  در این حالت چه باید کرد؟ با ما همراه باشید.

  حتماً بخوانید: آموزش ۵ روش استعلام رجیستری از سامانه همتا

  به موجب ابلاغیه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر رعایت سقف مجاز واگذاری به مشترکین حقیقی تا حداکثر ۱۰ سیم کارت فعال برای هر مشترک، شرکت ارتباطات سیار ایران در صورتیکه انتقال گیرنده، دارای بیش از ۱۰ سیم کارت فعال باشد، پس از نقل و انتقال، شماره تلفن همراه تا زمان تعیین تکلیف خط بصورت غیرفعال خواهد بود. خواهشمند است توجه لازم در این خصوص بعمل آید.

  در مطالب قبلی در رابطه با استعلام تعداد سیم کارت‌های مشترکین اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به طور کامل توضیح داده شده است.

  انتقال مالکیت سیم کارت بدون حضور مالک

  افراد بسیاری هستند که چندین سال است از سیم کارتی استفاده می‌کنند که به نام خودشان نیست و آدرس یا شماره تماسی از مالک سیم کارت ندارند.

  تغییر مالکیت سیم کارت ایرانسل بدون حضور مالک

  کسانی که سیم کارت ایرانسل دارند که به مدت طولانی از آن استفاده می‌کنند، قصد دارند این سیم کارت را به نام خود کنند اما مالک آن را نمی‌شناسند، بایستی با در دست داشتن سیم کارت، کارت ملی، کد پستی و آدرس محل سکونت خود به یکی از مراکز خدمات ایرانسل مراجعه کنند.

  تغییر مالکیت سیم کارت همراه اول بدون حضور مالک

  کسانی که سیم کارت اعتباری همراه اول دارند که به مدت طولانی از آن استفاده می‌کنند، قصد دارند این سیم کارت را به نام خود کنند اما مالک آن را نمی‌شناسند، بایستی با در دست داشتن سیم کارت، کارت ملی، کد پستی و آدرس محل سکونت خود به یکی از مراکز امور مشترکین همراه اول مراجعه کنند.

  امکان تغییر مالکیت سیم کارت دائمی همراه اول بدون حضور مالک وجود ندارد.

  نکته:
  قبل از آنکه به مراکز امور مشترکین همراه اول مراجعه کنید، با شماره پشتیبانی 9990 تماس بگیرید. زیرا که برخی از شماره های اعتباری امکان انتقال مالکیت ندارند. بنابراین ابتدا از پشتیبانی همراه اول سوال کنید که آیا سیم کارت شما امکان تغییر مالکیت بدون حضور مالک را دارد یا خیر.

  توجه داشته باشید در انتقال مالکیت بدون حضور مالک باید شخص چندین سال از سیم کارت استفاده کرده باشد.

  جهت تغییر مالکیت متوفی بدون حضور وراث، متقاضی باید گواهی انحصار وراثت و وکالت کتبی از سایر وراث مبنی بر رضایت به انتقال مالکیت سیم‌کارت به احد ورثه را داشته باشد.

  انتقال مالکیت سیم کارت همراه اول

  مشترکین همراه اول، برای انتقال مالکیت سیم کارت خود با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کنند.

  شرایط و مدارک مورد نیاز انتقال مالکیت سیم کارت همراه اول

  هزینه انتقال مالکیت سیم کارت همراه اول

  هزینه انتقال مالکیت سیم کارت های اعتباری همراه اول 20،000 ریال و سیم کارت های دائمی 80،000 ریال است.

  حتماً بخوانید: آموزش جامع ترابرد به اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل+ تصاویر

  توجه

  ۴ روش سوزاندن سیم کارت همراه اول به صورت حضوری و غیرحضوری را از دست ندهید

  تعرفه خدمات همراه اول

  انتقال مالکیت سیم کارت ایرانسل

  مشترکین ایرانسل، برای انتقال مالکیت سیم کارت خود با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کنند.

  آموزش تصویری سوزاندن سیم کارت ایرانسل با پوکه و بدون پوکه را از دست ندهید

  شرایط و مدارک مورد نیاز انتقال مالکیت سیم کارت ایرانسل

   مدارک شناسایی معتبر

  اتباع ایرانی: کارت ملی

  اشخاص حقوقی: سند ثبت شرکت، اظهارنامه مالیاتی شرکت، مجوز تجاری شرکت و یا آگهی روزنامه رسمی متضمن ثبت شرکت

  اتباع خارجی: گذرنامه

  افراد زیر 18 سال: فرم ثبت نام تکمیل شده به نام یک فرد بالای ۱۸ سال به همراه کارت ملی همان شخص

  نکات مهم

  حتماً بخوانید: روشی زیرکانه برای استعلام شماره های ایرانسل ثبت شده به نام خودتان

  انتقال مالکیت سیم کارت رایتل

  مشترکین رایتل، برای انتقال مالکیت سیم کارت خود با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کنند.

  شرایط و مدارک مورد نیاز انتقال مالکیت سیم کارت رایتل

  نکات:

  حتماً بخوانید:ثبت نام سیم کارت رایگان ویژه سیم کارت اولی ها

  جهت خرید شارژ، بسته اینترنت و استعلام قبوض از طریق لینک زیر به سامانه بامن۲۴مراجعه کنید و یا اپلیکیشن بامن۲۴ را دانلود نمایید:

  دانلود اپلیکیشن پرداخت قبضبامن۲۴ از کافه بازار

  دانلود مستقیم اپلیکیشن پرداخت قبض بامن۲۴

  وب‌سایت خرید شارژ، بسته اینترنت و پرداخت قبض بامن۲۴

  از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید، سپاسگزاریم.

  منبع مطلب : baman24.ir

  مدیر محترم سایت baman24.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  راهنمای انتقال مالکیت سیم کارت همراه اول، ایرانسل و رایتل

  همواره یکی از دغدغه های کاربران سایت مای رند، پیرامون روش های انتقال مالکیت سیم کارت و نکات آن بوده است. می توان گفت انتقال سند سیم کارت جزو پرتکرار ترین سوالات کاربران مای رند از بخش پشتیبانی است. خُب این دغدغه به جاست و چه از نظر مالی و چه از نظر حقوقی بسیار مهم است. لذا بر آن شدیم تا به عنوان بزرگترین و معتبر ترین پایگاه اینترنتی خرید فروش سیم کارت کشور، تمام جوانب و مسائل و نکات مربوط به بنام زدن و انتقال مالکیت سیم کارت را در ادامه بررسی کرده و به سوالات مهم این بخش پاسخ دهیم

  لزوم انتقال مالکیت سیم کارت

  شاید برای برخی از کاربران و مشترکان سیم کارت های دائمی و اعتباری هنوز اهمیت به نام زدن سند سیم کارت را درک نکرده باشند و بپرسند اصلا چرا باید هنگام خرید و فروش سیم کارت، مالکیت آن را انتقال دهند؟ در حالی که شاید آن سیم کارت نهایتا 5 هزار تومان می ارزد؟

  در پاسخ به اهمیت انتقال مالکیت سیم کارت از دو منظر به بررسی و ارائه نکات آن می پردازیم.

  نکته اول و مهم آن است که اصولا استفاده از تمام خدمات، مزایا و امتیازات سیم کارت بر اساس قوانین اپراتور ها فقط توسط مالک سیم کارت امکان پذیر است. یعنی اگر نیاز به سوزاندن سیم کارت، دریافت پوکه جدید، پرینت مکالمات و … باشد، فقط فردی که انتقال مالکیت سیم کارت به نام او انجام شده است قادر خواهد بود تا موارد مذکور را انجام دهد.

  مالکیت سیم کارت و چالش های حقوقی و قضایی

  اما از سویی دیگر اگر بخواهیم نیم نگاهی به مسائل حقوقی این موضوع داشته باشیم باید گفت: اولا سیم کارت هم همچون خودرو و یا سهام بورس، مال منقول محسوب می شود. البته به صورت پیش فرض مالکیت اموال منقول نیازی به سند رسمی ندارد و صرف تصرف آن ها نشان دهنده ی مالکیت است. در واقع اموال منقول دست هر کس که باشد مال اوست. ( برای اطلاعات بیشتر مواد 35 تا 37 قانون مدنی را مطالعه کنید).

  با این حال برخی اوقات برای نقل سند گونه ای از اموال منقول مانند وسایل نقلیه (خودرو، موتورسیکلت و...) یا سهام بورس تنظیم نمودن سند رسمی و ارائه آن برای اثبات مالکیت ضروری است. سیم کارت نیز از این قاعده مستثنی نیست و مطابق با قانون باید هنگام خرید و فروش سند آن بنام شود و انتقال مالکیت آن به صورت رسمی صورت پذیرد.

  علت این باید آن است که سیم کارت، خودرو و سهام بورس به دلیل ماهیتشان و همچنین موارد استفاده ای که دارند از اهمیت بیشتری برخوردارند و منازعات و چالش های فراوانی حول محور این نوع از اموال پیش می آیند. به همین خاطر سند رسمی مالکیت در حل و فصل منازعات و همچنین در پیگیری مسائل کیفری و حقوقی مربوط به سیم کارت می تواند بسیار راهگشا و مفید باشد.

  شرایط اصلی و نکات مهم در انتقال سند مالکیت سیم کارت

  اپراتور های همراه اول، ایرانسل و رایتل هر کدام شرایط خاصی برای انتقال مالکیت سیم کارت در نظر گرفته اند که در ادامه و به صورت مجزا به آنها خواهیم پرداخت. اما یک سری شرایط اصلی و عمومی برای انتقال سند سیم کارت وجود دارد که در هر صورت باید وجود داشته باشند و برای همه اپراتور ها و افراد مشترک است.

  شرط اول این است که هم انتقال دهنده (فروشنده) و هم انتقال گیرنده (خریدار) سیم کارت باید به سن قانونی یعنی 18 سال رسیده باشند. البته این بدان معنا نیست که صاحب سیم کارت نمی تواند کمتر از 18 ساله باشد! اگر فردی کمتر از 18 سال سن داشته باشد انتقال مالکیت سیم کارت توسط ولی قهری او انجام می گردد. همچنین توجه داشته باشید اگر یکی از دو طرف نقل و انتقال سند سیم کارت، به سن قانونی نرسیده اما از دادگاه «حکم رشد» گرفته، با همان حکم رشد دیگر احتیاجی به حضور ولی قهری نیست. نمونه این نوع انتقال مالکیت سیم کارت (زیر سن قانونی) سیم کارت های کودک و نوجوان هستند.

  یک شرط مهم دیگر آن که سیم کارت مدنظر باید در زمان تغییر مالکیت یا ثبت، در شبکه اپراتور فعال باشد و قطع نگشته باشد. خوب است بدانید که نکته مهم دیگر در بنام زدن سند سیم کارت آن است که خط مذکور نباید قبل از این مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد! یعنی اگر در گذشته هر گونه حکم یا دستور قضایی یا سابقه تغییر مالکیت ناقص برای سیم کارت وجود داشته باشد، کار تغییر مالک آن برای فروشنده و خریدار عملا غیر ممکن می شود.

  در نهایت ارائه آدرس دقیق و کد پستی ده رقمی خریدار و فروشنده در هنگام تنظیم سند انتقال مالکیت سیم کارت، نیز الزامی است.

  نحوه استعلام مالکیت سیم کارت

  قبل از انتقال مالکیت سیم کارت شاید به دنبال این باشید که بدانید اصلا چه تعداد سیم کارت و چه شماره هایی به نام شما هستند؟

  برای این منظور می توانید مالکیت سیمکارت خود را از روش های زیر استعلام نمایید.

  1- ارسال شماره کد ملی خود به سرشماره ۳۰۰۰۵۰۴۹۰۱ یا به سرشماره ۳۰۰۰۱۵۰ (از طریق پیامک)

  2- مراجعه به سامانه استعلام خطوط - سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به آدرس https://mobilecount.cra.ir (به صورت آنلاین)

  شما مشترکین سیم کارت اپراتور های همراه اول، ایرانسل ، رایتل و شاتل موبایل می‌توانند با استفاده از این دو روش، از تعداد و جزئیات سیم کارت‌ هایی که با شماره ملی تان ثبت گشته است، مطلع گردید.  فقط به خاطر بسپارید که استعلام مالکیت سیم کارت توسط مشترکین فقط هر ۱۰ روز یک بار امکان پذیر است.

  انتقال مالکیت سیم کارت همراه اول

  برای انتقال مالکیت سیم کارت دائمی یا  اعتباری همراه اول فروشنده و خریدار باید به صورت همزمان در دفاتر امور مشترکین همراه اول حضور به هم رسانیده و با تکمیل فرم ها و درج امضا و اثر انگشت خود مراحل انتقال سند مالکیت را انجام دهند. هزینه انتقال مالکیت سند سیم کارت اعتباری همراه اول دو هزار تومان و سیم کارت دائمی همراه اول هشت هزار تومان می باشد.

  شرایط و مدارک مورد نیاز برای انتقال سند سیم کارت همراه اول

  همانگونه که گفته شد فروشنده و خریدار یا وکلای قانونی آنها باید به صورت همزمان در دفتر امور مشترکین سیم کارت همراه اول حاضر شوند. سپس سند انتقال مالکیت سیم کارت تنظیم و تکمیل شده و با امضا و اثر انگشت طرفین معامله رسمیت می یابد. خریدار یا وکیل وی باید به صورت جداگانه فرم تعهدات را تایید کند.

  اصل و کپی کارت ملی خریدار و فروشنده تنها مدرک مورد نیاز برای بنام زدن سند سیم کارت است. اگر یکی از متعاملین حقوقی (مثلا شرکت) باشد ارائه روزنامه رسمی شرکت، معرفی نامه نماینده ی مربوطه و کارت ملی او، الزامی است.

  همچنین در صورت مراجعه وکیل به جای نفر اصلی ، وی باید اصل و کپی وکالتنامه قانونی خود را به همراه داشته باشد.

  محدودیت در انتقال سند سیم کارت

  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سال هاست که اعلام نموده اند: سقف مجاز واگذاری سیم کارت به مشترکین حقیقی تا نهایتا ۱۰ سیم کارت فعال برای هر نفر است. یعنی یک فرد به طور کل بیشتر از 10 سیم کارت فعال نمی تواند داشته باشد.

  اگر خریداری دارای بیش از ۱۰ سیم کارت فعال باشد پس از نقل و انتقال سند مالکیت، شماره موبایل جدیدش تا زمان تعیین تکلیف خط بصورت غیرفعال خواهد بود. البته تمام این محدودیت برای اشخاص حقیقی است و اشخاص حقوقی مثل شرکت ها و موسسات از این قاعده مستثنی هستند.

  همچنین این محدودیت برای تمام اپراتور های همراه اول، ایرانسل و رایتل وجود دارد و یک شرط عمومی است. 

  چگونه مالکیت سیم کارت ایرانسل را انتقال دهیم؟

  دفاتر خدمات ارتباطی و نمایندگی های ایرانسل از مراکز مهم و اصلی برای انتقال مالکیت سیم کارت است. شرایط تغییر مالکیت سیم کارت ایرانسل همانند اپراتور همراه اول است و خیلی تفاوت ندارد. اما ذکر چند نکته مهم برای سند زدن سیم کارت ایرانسل ضروری است.

  برای انتقال مالکیت سیم کارت دائمی و اعتباری ایرانسل ، مالک فعلی سیم‌کارت باید همراه با پوکه سیم‌کارت، خود چیپ سیم‌کارت و کارت ملی جدید و خریدار نیز با کارت ملی جدید، آدرس دقیق پستی و کدپستی 10 رقمی آخرین محل سکونت، به نمایندگی های فروش یا مراکز فروش و خدمات ایرانسل مراجعه نموده و برای بنام زدن سند سیم کارت اقدام کنند.  به یاد داشته باشید که حضور همزمان فروشنده و خریدار برای تغییر مالکیت سیم کارت ضروری می باشد.

  قبلا در مطلبی جداگانه پیرامون نحوه انتقال مالکیت سیم کارت ایرانسل و نکات مربوط به آن در بلاگ مای رند صحبت کرده ایم.

  بنام زدن سند سیم کارت رایتل از چه طریقی امکان پذیر است؟

  مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری رایتل باید برای انتقال مالکیت سیم‌کارت خود به شخص دیگر می‌توانند به همه ی مراکز فروش رایتل و همچنین نمایندگان فروش و خدمات اپراتور رایتل مراجعه کنند. پس از انجام عملیات انتقال مالکیت سیم کارت رایتل، تملک فروشنده لغو و فرد خریدار، مالک جدید سیم‌کارت رایتل محسوب می شود.

  مدارک و شرایط لازم جهت انتقال مالکیت و سند سیم‌کارت رایتل

  علاوه بر مدارک شناسایی که قبلا در اپراتور های همراه اول و ایرانسل به آن اشاره شد، قطعه فیزیکی سیم‌ کارت رایتل را باید به همراه داشته باشید. چنانچه سیم کارت رایتل انتقالی، دائمی باشد باید صورتحساب میان دوره آن پرداخت گردد. اگر سیم کارت رایتل به شکل یک طرفه یا دو طرفه مسدود باشد، فقط بعد از رفع مسدودی، انتقال مالکیت سیم کارت انجام می گردد.

  توجه داشته باشید که بعد از انتقال مالکیت سیم کارت رایتل، اعتبار پولی و همه ی بسته‌ های اینترنت و مکالمه که مشترک برای خریدشان هزینه پرداخت کرده، به خریدار منتقل می شود.

  انتقال مالکیت سیم کارت به صورت غیر حضوری امکان پذیر است؟

  این مسئله را به یاد داشته باشید که انتقال سند مالکیت سیم کارت به صورت غیر حضوری به هیچ عنوان امکان پذیر نیست و هرکس مدعی انتقال مالکیت به صورت آنلاین یا غیر حضوری شد باید به ادعایش شک کرد.

  همانگونه که انتقال هیچ سند رسمی ای (مثل سند خودرو و ملک) به صورت غیر حضوری امکان پذیر نیست! پس در هر صورت حضور در دفاتر خدمات ارتباطی و امور مشترکین برای امضا و اثر انگشت سند ضروری است.

  البته خوب است بدانید اگر از فروشگاه مای رند، سیم کارت خریداری نمایید، این امکان برای شما فراهم شده است تا مدارک خود را به صورت آنلاین برای فروشنده ارسال نموده و سپس برای دریافت سیم کارت و امضا سند به نزدیکترین دفتر خدمات ارتباطی محل سکونتتان مراجعه نمایید. یعنی نیاز به حضور همزمان و یا در دفتر خاصی نیست! اگر تمایل دارید در این رابطه بیشتر بدانید با پشتیبانی سایت مای رند تماس بگیرید.

  یک نکته مهم در تغییر مالکیت سیم کارت های دائمی و اعتباری

  اگر سیم کارتی را تازه خریداری نموده یا جدیدا ثبت نام یا تعویض کرده اید، به یاد داشته باشید که بعد از گذشت حداقل  بیست روز می‌توانید برای انتقال مالکیت آن اقدام کنید و قبل از این تایم ، تغییر مالکیت سیم کارت امکان پذیر نخواهد بود.

  منبع مطلب : www.myrond.com

  مدیر محترم سایت www.myrond.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  زیلا : ص

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  0

  من ۱۰سالم هست فکر کنم بزارم سیم کارت به نامش باشد

  مهسا 7 ماه قبل
  2

  سیم کارت مادرم را استفاده می کنم الان 18 سالمه ولی سامانه شما باز نیست تا بتوانیم تغییر مالکیت دهیم

  علی‌کوپایی‌‌زاده 10 ماه قبل
  0

  تغییرمالکیت‌فعلی‌که‌بنام‌خودم‌است‌بنام‌همسرم‌سکینه‌حسینی‌جاموسی‌انتقال‌بدهم‌

  زیلا 1 سال قبل
  0

  نه ننم

  0
  زیلا 1 سال قبل

  نه ننم

  زیلا 1 سال قبل
  3

  نمیدونی گذاشتن انجا

  4
  زیلا 1 سال قبل

  ص

  زیلا 1 سال قبل
  0

  برای تعقیر آدرس چه کار کنیم

  زیلا 1 سال قبل
  -1

  بازی تعبیر آدرس چه باید کرد

  مهدی 2 سال قبل
  -2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید