توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تغییر فونت فارسی در اینستاگرام

  1 بازدید

  تغییر فونت فارسی در اینستاگرام را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام

  تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام

  اینستاگرام با الفبای فارسی چندان سر سازگاری ندارد. البته این مقوله در مورد همه زبان های راست چین صدق می کند. در واقع کمبود تنوع فونت های فارسی در اینستاگرام موضوعی نیست که چندان خوشایند باشد. این مشکل یک راه حل ساده دارد که در این نوشته می خواهیم به آن بپردازیم. تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام و در بایوی آن موضوعی است که آن را در ادامه بررسی می کنیم. تغییر رنگ فونت، نحوه دانلود و نصب فونت های مختلف از دیگر موضوعاتی هستند که به آنها می پردازیم. لطفا تا انتهای نوشته همراه ما باشید.

  تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام

  اگر بخواهیم تاثیر فونت و زیبایی نوشته بر انتقال مطلب به مخاطب را نادیده بگیریم، بسیار سهل انگارانه رفتار کرده ایم. اینستاگرام به دلایل معلوم و بعضا نامعلومی برای الفبای زبان های راست چین(یعنی زبان هایی که از سمت راست نوشته می شوند) ارزش زیادی قائل نشده است. این یعنی یک فارسی زبان شانس زیادی برای زیبا نوشتن در استوری یا بایوی اینستاگرام به زبان خودش ندارد. اما این موضوع باعث نشده تا از اهمیت زیبایی بصری غافل شویم. در ادامه تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام و در بایوی آن را بررسی می کنیم تا ببینید ما هم می توانیم با فونت دلخواهمان به زبان فارسی کار کنیم.

  در واقع در ادامه می خواهیم اپلیکیشن هایی را معرفی کنیم که به واسطه ی آنها می توانید بافونت فارسی استوری اینستاگرام بسازید و آن را به طور مستقیم در اینستاگرام بارگذاری کنید.

  Inshot هم برای گوشی های اندرویدی و هم برای گوشی های آیفون وجود دارد. امکانات این نرم افزار بسیار گسترده است اما می خواهیم ویژگی پشتیبانی آن از فونت های فارسی را بررسی کنیم. بعد از دانلود و نصب این برنامه وارد محیط آن می شویم. همانطور که گفتیم این اپلیکشن امکانات زیادی در اختیار شما قرار می دهد. با انتخاب بخش Photo از سه گانه ای که در ابتدا ظاهر می شود به گالری گوشی از طریق برنامه وارد می شویم. در ابتدا باید عکس مورد نظرمان را انتخاب کنیم. با استفاده از تنظیمات crop در منوی ظاهر شده در پایین صفحه آن را به ابعاد استوری اینستاگرام در می آوریم.

  حال با انتخاب گزینه ی T از منوی پایین می توانیم بر روی عکس بنویسیم. در اینجا صحبت از تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام است. پس بعد از نوشتن متن به زبان فارسی و استایل دهی به آن نوبت به انتخاب فونت می رسد. برای تغییر فونت فارسی باید روی آیکون Aa بزنید. در اینجا لیستی از فونت های انگلیسی پیشفرض inshot برای شما ظاهر می شود. انتخاب این فونت ها هیچ تاثیری بر روی نوشته ی فارسی ما نخواهد داشت. در کنار این بخش دو آیکون به چشم می خورد:

  آیکون اول: آیکون اول نماد فروشگاه است. با زدن بر روی این آیکون صفحه ای برای شما باز می شود که در آن می توانید از میان فونت های زیادی که برای زبان های مختلف قرار دارد، فونت مورد نظرتان را دانلود کنید. خوشبختانه اینکه در این بخش فونت های فارسی نسبتا جذابی وجود دارد.

  دکمه ی download موجود در کنار هر فونت را بزنید و فونت را به لیست مورد نظرتان اضافه کنید. اگر به صفحه ی قبل برگردیم فونت های دانلود شده در لیست ظاهر می شود. می توانید با انتخاب هر یک تغییر فونت فارسی را ببینید. ممکن است بعضی از این فونت ها مخصوص زبان عربی بوده و برای بعضی حروف فارسی مشکل ایجاد کند. در نسخه ی فعلی این شات امکان حذف فونت دانلود شده وجود ندارد. در هرصورت ممکن است فونت های ارائه شده توسط فروشگاه اینشات برای شما راضی کننده نباشد و یا به دنبال فونت خاصی باشید که در لیست وجود ندارد. اینشات خوشبختانه برای این مورد راه حل خوبی در آیکون دوم ارائه داده است.

  آیکون دوم: آیکون دوم نمادی از import یا ورود فایل به برنامه دارد. این آیکون دقیقا در زیر آیکون فروشگاه قرار دارد. قبل از استفاده از این آیکون یک مرحله در پیش داریم. ما در ابتدا باید فایل فونت های مورد نظرمان را از اینترنت دانلود کرده و در گوشی همراهمان در جای مشخصی قرار دهیم. برای این کار با جستجوی فونت مورد نظرتان آن را از اینترنت دانلود کنید. فونت ها معمولا چند فایل در کنار هم در قالب زیپ هستند. در داخل این فولدر زیپ شده چند فایل دیگر وجود دارد. ما به آن فایلی نیاز داریم که با پسوندهای .ttf یا .otf مشخص شده است:

  باید این فایل را در پوشه ای داخل گوشی تان قرار دهید. مهم این است که جایگاه ذخیره سازی آن در گوشی تان را به خاطر بسپارید چرا که می خواهیم از داخل اینشات به این پوشه دسترسی داشته باشیم. دقت داشته باشید که روند گفته شده برای گوشی های اندرویدی است. در هر صورت گوشی های آیفون نیز از ساز و کار مشابهی پیروی می کنند.مورد دیگر اینکه اگر گوشی شما از فایل های زیپ پشتیبانی نمی کند ممکن است نتوانید به محتویات داخل فایل های دانلودی برای فونت دستری داشته باشید. برای رفع این مشکل ابتدا فایل زیپ را با یک برنامه ی جانبی در داخل گوشی یا کامپیوتر باز کنید و صرفا فایل با پسوندهای گفته شده را نگاه دارید:

  تا این مرحله فونت مورد نظر در گوشی ما قرار گرفت. حال وارد برنامه ی inshot  می شویم. بر روی آیکون دوم می زنیم که از آن طریق وارد فایل های گوشی همراهتان می شوید. محل ذخیره سازی فونتی که در مرحله ی قبل دانلود کردید را به یاد بیاورید. مستقیم به آن پوشه بروید. فونت هایی که دانلود کردید به صورت لیست شده جلوی شما ظاهر می شود. فونت های مورد نظرتان را انتخاب کنید تا به برنامه ی inshot  اضافه شوند. تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام در این مرحله به پایان می رسد:

  حال اگر به برنامه برگردید می توانید فونت های اضافه شده را در لیست فونت ها ببینید. با زدن بر روی هر کدام فونت موردنظرتان به نوشته ی فارسی اعمال می شود. آخرین تغییرات را بر روی نوشته هایتان اعمال کنید و بر روی save بزنید.

  در صفحه ی ظاهر شده بر روی آیکون اینستاگرام بزنید. در منوی ظاهر شده می توانید انتخاب کنید که این استوری در دایرکت اینستاگرام، فید اینستاگرام به صورت پست یا نهایتا در استوری اینستاگرام منتشر کنید. در واقع شما با انجام این کار می توانید به جای اینکه استوری اینستاگرام را در محیط اینستاگرام بسازید و از فونت های محدود آن برای زبان فارسی استفاده کنید، می توانید در اینشات و با استفاده از هر فونتی که دوست دارید، استوری های جذاب بسازید و آن را در استوری منتشر کنید. اگر می خواهید واترمارک inshot در گوشه ی تصویر خروجی برنامه را حذف کنید، یا باید نسخه ی pro اینشات را به دلار بخرید و یا نسخه ی کرک شده ی آن را از اینترنت دانلود کنید. در صورت امکان بدیهی است که گزینه ی اول توصیه می شود.

  دیگر اپلیکیشن مناسب برای تغییر فونت فارسی اینستاگرام اپلیکیشن فونتو است. این اپلیکیشن نیز هم برای کاربران اندروید و هم برای کاربران ios قابل نصب و اجراست. فضای فونتو به پیچیدگی اپلیکیشن اینشات نیست. در واقع به نظر می رسد رسالت فونتو در ایجاد عکس نوشته است. برای ایجاد استوری هایی با فونت های مختلف فارسی برنامه ی فونتو را دانلود و نصب کنید. با نصب برنامه وارد فضای بسیار ساده ی اپلیکیشن می شوید.با زدن بر روی آیکون عکس در گوشه ی بالای صفحه سه گزینه پیش روی شما ظاهر می شود. شما می توانید یک عکس از گالری گوشی خود انتخاب کنید و یا یک صفحه سفید از صفحات پیشفرض اپلیکیشن و یا نهایتا یکی از پروژه های قبلی فونتو را باز کنید. اگر می خواهید پروژه ی خروجی شما در اندازه ی استوری باشد، بهتر است. یعنی در نهایت خروجی دقیقا در استوری اینستاگرام فیکس می شود. این ابعاد 1080 در 1920 پیکسل است. اگر از صفحات پیشفرض اپلیکیشن استفاده کنید می توانید آن را با تنظیمات به ابعاد دلخواهتان در بیاورید. در هر صورت شما بعد از انتخاب عکس مورد نظرتان می توانید نوشتن بر روی آن را آغاز کنید.

  با زدن آیکون مداد در بالای صفحه می توانید متن دلخواه خود را بنویسید. با زدن روی دکمه ی Font می توانید از میان فونت های پیشفرض اپلیکیشن فونت مورد نظرتان را انتخاب کنید. همانطور که می بینید فونت های فارسی در بین این موارد دیده نمی شود. برای تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام باید فونت های مورد نظرمان را به اپلیکیشن اضافه کنیم. این کار روند بسیار ساده ای دارد. بعد از نصب برنامه ی فونتو، یک پوشه به نام Phonto در فایل های گوشی شما ذخیره می شود. در این پوشه یک فولدر به نام fonts موجود است. مانند آنچه در اپلیکیشن قبلی یعنی اینشات گفته شد، شما نیاز به فایل های فونت با پسوند .ttf یا .otf دارید. یعنی ابتدا فونت مورد نظرتان را از اینترنت دانلود کنید و فایل هایی با پسوند گفته شده را در پوشه ی fonts قرار دهید. برای اینکار کافیست این فایل ها را کپی کرده و در پوشه ی fonts قرار دهید.

  حال به برنامه ی فونتو بروید و بر روی نوشته تان بزنید. با زدن روش نوشته 6 دکمه ظاهر می شود که font یکی از آنهاست. بر روی آن بزنید و در صفحه ی باز شده روی تب my fonts بزنید. فونتی که در مرحله ی قبل در پوشه ی fonts قرار دادید در این قسمت قرار میگیرد. می توانید آن را انتخاب کرده و بر نوشته ی خود اعمال کنید.

  در نهایت می توانید با زدن سه نقطه در بالای صفحه و زدن روی گزینه ی share تصویر نهایی را در فرمت های رایج عکس در استوری اینستاگرامتان منتشر کنید. دیگر در برخورد با عباراتی مانند فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام می دانید که چرا راهی در پیش دارید.

  با استفاده از دو اپلیکیشن اینشات و فونتو که هر دو هم برای سیستم عامل های اندروید و ios هستند می توانیم مشکل تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام را حل کنیم. اپلیکیشن های دیگری مانند picsart یا unfold نیز از فونت های فارسی پشتیبانی می کنند. به دلیل تشابه روند کاری از توضیح آن خودداری می کنیم.در واقع ما بعنوان کاربر فارسی زبان یک گام بیشتری از کاربران دیگر باید برای زیبا سازی استوری هایمان تلاش کنیم. از استوری که گذر کنیم، تغییر فونت فارسی بایو اینستاگرام نیز مورد علاقه ی کاربران فارسی زبان است. بند بعدی را به این موضوع اختصاص دادیم.

  تغییر فونت فارسی در بیو اینستاگرام

  بعد از بررسی تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام نوبت به تغییر فونت فارسی در بیو اینستاگرام می رسد.برای تغییر فونت فارسی در اینستاگرام متاسفانه در حال حاضر راه حلی وجود ندارد. این یعنی ما نمی توانیم بایویی با خط نستعلیق یا ایران سنس داشته باشیم و بایستی برای بایوهای فارسی از پیشفرض اینستاگرام استفاده کنیم. البته با وجود کیبوردهای مختلف می توانیم نسبت به کشیدگی حروف، یا اضافه کردن symbol های مختلف و یا ایموجی بایو های فارسی جذاب بسازیم. برای مثال کاربران ios می توانند از کیبورد sprezz استفاده کنند. این کیببورد شکل های مختلفی از یک حرف را ارائه می دهد:
  موضوع اما برای سایر زبان ها متفاوت است. آنها می توانند با استفاده از ابزارهای آنلاین فونت های متفاوتی به بایوی خود بدهند. در ادامه سه ابزار معروف در این زمینه را با هم بررسی می کنیم:

  وبسایت CoolFont ظاهری بسیار مبتدی دارد و کار کردن با آن بسیار ساده است. شما کافیست عبارت مورد نظر خود را در باکسی که در ابتدای صفحه تعبیه شده بنویسید. در ادامه این سایت به شما تعداد زیادی از همان نوشته با فونت های مختلف ارائه می کند:

   کاری که شما باید انجام دهید شامل دو قسمت است: در ابتدا فونت مورد نظرتان را از همین بخش کپی می کنید. coolfont از دکمه ی copy برای انجام راحت این کار استفاده می کند. همچنین می توانید با استفاده از دکمه ی decorate شمایل مختلف نوشته ی خودتان را با symbol های مختلف ببینید. این دو دکمه به ازای هر خروجی سایت وجود دارد:

  در نهایت یا با زدن دکمه ی کپی یا با هایلایت کردن و copy کردن نوشته ی موردنظرتان را در کیبورد گوشی تان ذخیره کنید. در مرحله ی دوم به اینستاگرام بروید. بر روی edit profile بزنید. در بخش bio نوشته را paste کنید. تیک آبی رنگ گوشه ی بالای صفحه را بزنید و کار تمام است. تغییر فونت اعمال شده است.

  برای ویژگی decorate می توانید از نوشته های فارسی هم استفاده کنید. گرچه نتیجه چندان دلچسب نیست:

  igFonts از سازو کار مشابهی با مورد قبلی پیروی می کند. همچنان از تغییر فونت فارسی در بایو اینستاگرام پشتیبانی نمی کند و کافیست متن انگلیسی خود را در باکس تعبیه شده در بالای صفحه بنویسید تا انواع و اقسام اشکال آن را برای شما نمایش دهد:

  کار بعدی مشخص است: copy کردن متن از این سایت و paste کردن آن در بایو اینستاگرام و تمام!

  این سایت نیز چیز بیشتری برای ارائه ندارد. ساختار آن دقیقا مشابه با دو مورد قبلی است. پس از توضیح آن خودداری می کنیم.

  سه برنامه ی آنلاین معرفی شده برای تغییر فونت بایوی اینستاگرام در دسته ی معروف ترین ها هستند. البته اپلیکیشن fonts برای ios و اندروید نیز کارکردی مشابه سایت های بالا دارد که می توانید نصب کرده و از آنها استفاده کنید.

  نحوه دانلود فونت فارسی برای اینستاگرام

  اپلیکیشن اینستاگرام در حال حاضر برای اضافه کردن فونت های فارسی به طور مستقیم برنامه ای قرار ندارد. شما با استفاده از اپلیکیشن هایی که در بندهای قبلی معرفی شد می توانید هر نوع فونت فارسی را دانلود کرده و استوری های خود را با آن فونت بنویسید.

  فونت فارسی آیفون برای اینستاگرام

  تغییر فونت استوری اینستاگرام برای دارندگان آیفون را در بندهای بالاتر با استفاده از اپلیکیشن های مختلف بررسی کردیم. در این بخش اما می خواهیم به طور مستقیم در استوری اینستاگرام کاربران آیفون از فونت زیبای نستعلیق استفاده کنیم. این ترفند منحصر بفرد شما را خوشحال خواهد کرد. لطفا گام های زیر را دنبال کنید:

  حال نوبت امتحان کردن این فونت در هنگام تغییر فونت در استوری اینستاگرام است. به بخش استوری بروید. عبارت shortcut که در اینجا نستعلیق بود را بنویسید. یک فاصله بزنید تا علامتی که از گوگل کپی کرده بودید ظاهر شود. حال می بینید که فونت نستعلیق بر تمام نوشته های شما اعمال می شود.

  حال شما نیز به سادگی می توانید به طور مستقیم و از طریق اینستاگرام نوشته های استوری خود را با فونت نستعلیق بنویسید. کاربران اندرویدی نیز با اپلیکیشن های معرفی شده می توانند با طی یک گام بیشتر از این فونت در استوری هایشان استفاده کنند.

  سخن پایانی

  در اپلیکیشن تصویر محوری مانند اینستاگرام، البته که زیبایی آنچه به مخاطبانمان عرضه می کنیم اهمیت زیادی دارد. اینستاگرام از این جهت با کاربران ایران سر سازگاری ندارد. این یعنی برای مخاطبان فارسی زبان فونت های زیادی برای ایجاد نوشته های خوانا و جذاب وجود ندارد و آنها باید به یکی از پیشفرض های این برنامه راضی باشند. ما در این نوشته سعی کردیم برای حل این مشکل چند راه حل کاربردی ارائه دهیم. هدف این بود با رعایت اصول زییا شناسی بتوانیم به اندازه ی دیگر کاربران اینستاگرام از مزایای آن بهره ببریم. اگر در استفاده از هر یک از این اپلیکیشن ها و یا سایر برنامه ها تجربه ی جالبی دارید، لطفا در بخش نظرات نیز با ما همراه باشید.

  سوالات متداول

  منبع مطلب : neshanet.com

  مدیر محترم سایت neshanet.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چگونه فونت استوری و بیو اینستاگرام را عوض کنیم؟ - میزبان فا مگ

  نحوه تغییر فونت اینستاگرام + تغییر فونت فارسی بیوگرافی، کپشن و استوری

  در این مطلب، آموزش تغییر فونت اینستاگرام و همچنین تغییر فونت فارسی اینستاگرام را آموزش خواهید دید.

  اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی محبوب، قابلیت‌های فراوانی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، اما برخی از ویژگی‌های این شبکه اجتماعی مانند تغییر فونت برای قسمت بیوگرافی و استوری، به خوبی ارائه نشده و به خصوص برای زبان‌های غیرانگلیسی مانند فارسی تنوع چندانی ندارد. اینستاگرام خیلی بر روی بخش فونت شبکه اجتماعی خود کار نکرده، البته این مورد در اکثر شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود.

  در اینستاگرام برای نوشتن استوری تنها 5 فونت عمومی در اختیار کاربران قرار دارد، از این رو، بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی به دنبال آن هستند تا با ترفندهای مختلف، فونت نوشتاری در استوری و قسمت بیوگرافی را تغییر دهند تا پروفایل و استورهای‌شان جلوه جذاب‌تری داشته باشد. برای تغییر فونت در اینستاگرام چندین راه پیش روی کاربران قرار دارد که بیشتر آن‌ها برای نوشتن متن انگلیسی کاربرد دارند و برای تغییر فونت فارسی در اینستاگرام آپشن‌های زیادی ندارید.

  به طور کلی با سه روش می‌توان فونت اینستاگرام را تغییر داد، روش اول استفاده از فونت‌های پیشفرض اینستاگرام بوده که تنها برای نوشتن استوری قابل استفاده است. روش دوم، تغییر فونت خود گوشی موبایل است و روش سوم استفاده از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های جانبی که متن شما را به فونت‌های مختلف تغییر می‌دهند و می‌توانید متن با فونت جدید را کپی کرده و در بیو یا استوری خود قرار دهید.

  در ادامه مطلب تمامی این روش‌ها همچنین روش موجود برای تغییر فونت فارسی اینستاگرام را نیز به طور مفصل آموزش می‌دهیم.

  تغییر فونت در اینستاگرام با استفاده از فونت‌های پیشفرض این برنامه

  برای نوشتن کپشن و بیوگرافی نمی‌توان فونت متن را تعویض کرد اما برای استوری، اینستاگرام پنج فونت پیشفرض را در اختیار کاربران قرار داده که قابل استفاده است. البته این پنج فونت برای زبان انگلیسی هستند و برای زبان فارسی کاربرد ندارند. فونت‌های پیشفرض اینستاگرام برای استوری با نام‌های کلاسیک، مدرن، Neon ،Typewriter و Strong شناخته می‌شوند. در تصویر زیر به جز فوت کلاسیک که فونت معمولی انگلیسی است، تفاوت استایل دیگر فونت‌های پیشفرض اینستاگرام را مشاهده می‌کنید.

  تغییر فونت اینستاگرام

  فونت‌های کلاسیک، استرانگ و مدرن بیشتر برای متن‌های جدی و رسمی کاربرد دارد، فونت نئون نیز برای پیچ‌هایی در کار فیلم و موسیقی هستند یا مخاطبان آن‌ها نوجوانان و جوانان هستند، مناسب است. فونت تایپ‌رایدر هم بیشتر برای استوری‌هایی کاربرد دارد که متن آن زیاد است و باید چندین خط نوشته در یک استوری جا شود.

  تغییر فونت در اینستاگرام با استفاده از اپلیکیشن و سایت‌های جانبی

  بسیاری از سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها هستند که برای رفع تنوع فونت در اینستاگرام تولید شده‌اند. روند کلی سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها به این صورت است که، کادری برای وارد کردن متن وجود دارد، شما متن مورد نظر را در این کادر وارد می‌کنید و سپس همان متن با ده‌ها فونت و استایل مختلف به شما نشان داده می‌شود، با کپی کردن متن با فونت مورد نظر و Paste کرد آن در بیوگرافی یا استوری، می‌توانید جلوه جدیدی به اینستاگرام خود بدهید.

  سایت‌های بسیاری برای تغییر فونت بیو و استوری اینستاگرام وجود دارند که هرکدام، ده‌ها فونت و استایل مختلف را برای متن شما پیشنهاد می‌دهند. البته برخی از فونت‌های پیشنهادی پس از جای‌گذاری در اینستاگرام به‌هم می‌ریزند که دلیل آن عدم پشتیبانی اینستاگرام از آن فونت است.

  در این سایت با یک محیط بسیار ساده و روان طرف خواهید بود، تنها کافیست در کادر بالای صفحه متن مورد نظر را نوشته تا با ده‌ها فونت‌ها و استایل‌های جذاب پشنهادی مواجه شوید.

  تغییر فونت اینستاگرام

  در سایت متا تگز، تمامی فونت‌های پشنهاد شده در سمت چپ صفحه بر روی یک اکانت اینستاگرام نشان داده می‌شود تا بتوانید پیش‌نمایشی از فونت‌های این سایت داشته باشید.

  تغییر فونت اینستاگرام

  در این سایت نیز به آسانی، ‌ده‌ها فونت و استایل پیشنهای برای متن خود پیدا خواهید کرد که با انتخاب خود می‌توانید فونت مورد نظر را کپی کرده و در بیوگرافی اینستاگرام قرار دهید.

  تغییر فونت در اینستاگرام

  اما اگر نمی‌خواهید از سایت‌های آنلاین استفاده کنید، می‌توانید به سراغ اپلیکیشن‌هایی بروید که برای این کار شاخته شده‌اند و امکانات فراوانی دارند.

  در این برنامه با دنیایی از فونت‌ها، استایل‌ها و طرح‌های مختلف مواجه خواهید شد، کارکرد اصلی برنامه با سایت‌های آنلاین مشابه است، متن خود را به برنامه می‌دهید، اپلیکیشن متن شما را با ده‌ها فونت مختلف و جذاب نشان‌تان می‌دهد و حال شما می‌توانید فونت مورد نظر را کپی کرده و در قسمت بیوگرافی یا استوری اینستاگرام جای‌گذاری کنید. این برنامه بیش از 5 میلیون بار از گوگل‌پلی دانلود شده است.

  برای تغییر فونت کپشن و بیو اینستاگرام و همچنین دیگر شبکه‌های اجتماعی معروف، می‌توانید از برنامه Fonts استفاده کنید. در این اپلیکیشن به بیش از 100 فونت مختلف برای استفاده از اینستاگرام، واتساپ، اسنپ‌چت، توییتر، تیک‌تاک و غیره دسترسی خواهید داشت. این برنامه بیش از یک میلیون بار از گوگل‌پلی دانلود شده است.

  تغییر فونت فارسی اینستاگرام برای استوری

  اما راه آخر برای تغییر فونت در اینستاگرام، تغییر فونت تلفن همراه‌تان است. اگر فونت فارسی گوشی خود را تغییر دهید، می‌توانید با همان فونت، متن استوری خود را نوشته و منتشر کنید. البته تعویض فونت برای بیوگرافی در بخش‌های دیگر اینستاگرام اعمال می‌شود اما تنها خود شما قادر به دیدن متن‌ها با فونت گوشی هستید، دیگران متن بیوگرافی یا کپشن را با فونت گوشی خود می‌بینند. اما در استوری به این شکل نیست و با هر فونتی که متن را بنویسید، دیگران نیز با همان فونت استوری شما را مشاهده می‌کنند.

  این روش برای نوشتن استوری با متن فارسی و انگلیسی کاربرد دارد و می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف، فونت تلفن هوشمند خود را تغییر داده و با همان فونت، متن استوری خود را بنویسید و منتشر کنید.

  منبع مطلب : itresan.com

  مدیر محترم سایت itresan.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید