توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تعداد شرکت کنندگان کنکور ارشد ۹۹

  1 بازدید

  تعداد شرکت کنندگان کنکور ارشد ۹۹ را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  تعداد شرکت کنندگان کنکور ارشد 99 به تفکیک رشته | مسترتست؛ اخبار و مشاوره کارشناسی ارشد 1400، ارشد بدون کنکور

  تعداد شرکت کنندگان کنکور ارشد 99 به تفکیک رشته | مسترتست؛ اخبار و مشاوره کارشناسی ارشد 1400، ارشد بدون کنکور

  با ثبت نام بیش از ۱۶۱هزار داوطلب در فرصت های مجدد ثبت نام کنکور ارشد در اردیبهشت ماه، تعداد شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ نسبت به سال گذشته، بیش از ۷۷هزار نفر افزایش یافت.

  به گزارش مسترتست، تعداد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در سال‌های اخیر روندی کاهشی داشت. اما پس از چند سال، تعداد داوطلبان این آزمون در سال جاری افزایش داشته است.

  تعداد شرکت کنندگان کنکور ارشد 99 به تفکیک رشته

  روند نزولی ثبت نام کنکور ارشد در سال‌های اخیر

  تا پیش از سال ۱۳۹۶، آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد به صورت مستقل از یکدیگر برگزار می شد. تعداد شرکت‌کنندگان کنکور کارشناسی ارشد سراسری از سال ۹۳ تا ۹۵ به شرح جدول زیر بود که روندی نزولی را طی می‌کرد؛ به طوری که در سال ۹۵ تعداد داوطلبان حدود ۱۸۷هزار نفر کمتر از سال ۹۳ بود.

  از سال ۱۳۹۶، آزمون کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی ادغام شد. بنابراین همه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ثبت نام در سایت سازمان سنجش و شرکت در کنکور ارشد وزارت علوم بودند. به همین علت آمار کلی ثبت نام در آن سال افزایش حدود ۱۷۰هزار نفری داشت و تعداد شرکت کنندگان کنکور ارشد ۹۶ به ۸۷۸هزار و ۳۸۸ نفر رسید.

  اما روند نزولی تعداد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد از سال ۹۷ مجدداً آغاز شد. در جدول زیر می‌توانید تعداد داوطلبان کنکور سه سال اخیر را مشاهده کنید.

  تعداد شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

  در سال ۹۹، سازمان سنجش همانند سال‌های اخیر علاوه بر مهلت ثبت نام کنکور ارشد در آذر ماه، در بهمن ماه نیز فرصت مجددی برای ثبت نام جاماندگان کنکور ارشد در نظر گرفت. در مهلت اصلی ثبت نام از ۱۶ تا ۲۸ آذرماه ۱۳۹۸، تعداد ثبت نام کنندگان ۴۸۱هزار و ۷۷ نفر اعلام شد و از ۱۴ تا ۱۶ بهمن ماه نیز ۴۹هزار و ۶۴۸ نفر به تعداد داوطلبان آزمون ارشد ۱۳۹۹ اضافه شد. بنابراین، اگر آزمون کارشناسی ارشد در زمان مقرر برگزار می‌شد، همچنان شاهد سیر نزولی شرکت کنندگان با حضور ۵۳۰هزار و ۷۲۵ داوطلب بودیم.

  اما کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ فرآیند عجیبی را طی کرد. تعویق‌های مکرر کنکور کارشناسی ارشد، دو بار مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات ثبت نامی را به ارمغان آورد. در دو بار فرصت مجدد ثبت نام پس از تعویق کنکور ارشد ۹۹، بیش از ۱۶۱ هزار نفر به داوطلبان افزوده شد؛ به نحوی که آمار نهایی شرکت کنندگان کنکور ارشد ۹۹ به ۶۹۱هزار و ۹۶۸ نفر رسید.

  نکته قابل توجه این جاست که علیرغم اعلام سازمان سنجش مبنی بر اتمام مهلت ثبت نام در ۲۷ اردیبهشت ماه، سامانه ثبت نام همچنان فعال بود و قاعدتاً این آمار همچنان افزایش یافته است.

  بدین صورت پس از چندین سال تعداد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد افزایش یافت. از آن جا که احتمال افزایش جدی در ظرفیت کنکور کارشناسی چندان زیاد نیست، به نظر می‌رسد رقابت در کنکور امسال جدی‌تر از سال‌های گذشته باشد.

  اینستاگرام کارشناسی ارشد

  کانال تلگرام کارشناسی ارشد

  منبع مطلب : mastertest.ir

  مدیر محترم سایت mastertest.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آمار نهایی ثبت نام کنندگان کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

  آمار نهایی ثبت نام کنندگان کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

  فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ برای ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی، علمی کاربردی و همچنین شرکت در بیست و ششمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور از روز یک‌شنبه، ۱۶ آذر آغاز شد و قرار بود ساعت ۲۴ روز یک‌شنبه، ۲۳ آذر به پایان برسد، اما به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به ثبت نام نشده بودند، این مهلت تا ساعت ۲۴ دیروز چهارشنبه ۲۶ آذر تمدید شده بود.

  سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی از طریق کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ صورت پذیرفت، ادامه داد: تمام مراحل پذیرش منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org انجام می‌شود.

  او افزود: آمار نهایی ثبت نام کنندگان در کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ برای ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به ۴۰۹ هزار و ۷۸۴ نفر رسید.

  او افزود: متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ و بیست و ششمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌ توانستند با در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون ارشد که در سایت سازمان سنجش منتشر شده است، در آزمون ثبت نام کنند.

  منبع : سایت خبرگزاری جوان

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید