توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تعبير خواب كوتاه كردن موي سر خود

  1 بازدید

  تعبير خواب كوتاه كردن موي سر خود را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  تعبیر خواب کوتاه کردن موی سر خود و دیگران + مرد و زن در خواب

  تعابیر کوتاه کردن مو در خواب | تعبیر خواب کوتاه کردن مو سر دیگران و بالعکس

  تعابیر کوتاه کردن مو در خواب | تعبیر خواب کوتاه کردن مو سر دیگران و بالعکس

  ما در این مقاله از پارسی نو سعی کرده ایم تا تمام موارد برای تعبیر کوتاهی مو در خواب را برای شما همراهان عزیز گردآوری و منتشر کنیم. از جمله تعبیر خواب کوتاه کردن موی دیگران و یا کوتاه کردن مو سر دختر و… پس اگر به دنبال این سوال هستید که کوتاه کردن مو در خواب چه تعبیری دارد ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

  تعبیر کلی مو در خواب

  ابن سیرین می گوید : تعبیر موی سر برای مردها غم و اندوه بوده ولی برای زن‌ ها زینت و آرایش می‌باشد.
  بعضی از تعبیرگران گفته‌ اند : تعبیر موی بدن مال و اموال است.
  ابن سیرین می‌ گوید : تعبیر موی حیوانات چهارپا، مال و اموال کم و اندک می‌باشد.

  تعبیر کلی کوتاه کردن مو در خواب

  از دیرباز تعبیر خواب مو و تفسیر و تعبیر نمادها و نشانه ­های خواب مو امری پیچیده بوده است. حاکمان خاندان مروونژی‌ های فرانسه بر این باور بودند که مو قدرت جادویی دارد. همین کوتاه کردن مو بود که باعث مرگ سامسون (شمشون) شد. کری راسل در نمایش ‘Felicity’ موهای خود را از دست داد. واضح است که مو تاثیر زیادی بر زندگی و رویاهای ما دارد.

  اگر در خواب ببینید که موهای خود را کوتاه می کنید، تعبیر آن است که شما به اندازه کافی قوی نیستید و بیشتر از این توان جنگیدن را ندارید. شما احساس می کنید کسی هست که در مقابل شما قرار گرفته است و می خواهد به شما آسیبی برساند. اگر در خواب فردی را ببینید که موهای شما را کوتاه می کند، تعبیر آن است که این فرد در بیداری شما را مورد نقد قرار می دهد و به همین دلیل شما احساس می کنید که به شدت ضعیف و آسیب پذیر هستید.

  از طرف دیگر، این خواب می تواند دربردارنده تعبیری مثبت هم باشد و نشان می دهد که شما در تلاش هستید تا افکار منفی خود را تغییر دهید و آن ها را در گذشته خود رها کنید. شما احساس می کنید که برای یک شروع جدید و مرحله ای جدید در زندگی تان آماده هستید. این شروع و این مرحله بسیار بهتر از قبل خواهد بود.

  تونی کریسپ در کتاب فرهنگ تفسیر رویا مو را نمادی از افکار، تصوری که بیننده رویا از خود دارد و یا نگرش و طرز رفتار آن می‌داند و هر گونه تغییرات در آن را نشانه‌ای از تغییرات در طرز تفکر و بینش فرد می‌داند؛ بنابراین کوتاه کردن مو در خواب می‌تواند نشان دهنده از بین رفتن عقاید گذشته تان باشد.
  کارل گوستاو یونگ نیز مو را بیانگر اغوا، احساس، غرور، سلامت و نگرش‌های شما می‌داند.

  خواب دیدن اینکه موهاتان را کوتاه می‌کنید بیانگر این است که نبود قدرت را تجربه می‌کنید (قدرتتان را از دست می‌دهید). شما ممکن است حس کنید که کسی تلاش می‌کند که شما را سانسور کند. تعبیر دیگر این است که شما ممکن است تفکر یا آرزوهاتان را تغییر شکل می‌دهید (مجددا شکل می‌دهید) و افکار/عادات ناخواسته را حذف می‌کنید.

  تعبیر خواب کوتاه کردن مو از دیدگاه تعبیرگران اسلامی چیست؟

  ابن سیرین بر خلاف معبرین غربی موی سر را برای مردان غم و اندوه وبرای زنان زینت و آرایش می‌داند. تعابیری که در کتاب بانک جامع تعبیر خواب آورده شده است در ارتباط با تراشیدن مو بوده و با کوتاه کردن آن متفاوت می‌باشد.

  جابر مغربی می‌ گوید :
  اگر زنی در خواب ببیند که موی سر خودش را تراشیده است، یـعـنـی دین و ایمان او دچار اشکال و نقص می‌شود.
  اگر مردی ببیند موی سر خود را تراشیده است، از غم و اندوه در امان می‌ماند یا اگر بدهکار باشد، بدهی خود را پرداخت می‌کند.

  اسماعیل بن اشعث می‌ گوید :
  اگر زنی در خواب سر خود را تراشیده ببیند، شوهرش از دنیا می‌رود.
  اگر ببینی هنگام حج، کسی موی سر تو را در حرم مکه تراشیده است، اگر بدهکار هستی، بدهی تو پرداخت می‌شود، و یا اگر غمگین هستی، شاد و خوشحال خواهی شد.

  حضرت دانیال (ع) می‌ فرمایند :

  اگر امیر و فرماندهی در خواب ببیند که موی سرش را تراشیده است، برکنار می‌شود.
  اگر ببینی در مراسم حج، سر خود را تراشیده‌ای، تعبیرش صلاح و درستی دین و کفاره گناهان تو می‌باشد.
  اگر ببینی موی سر خود را با تیغ یا با موبر و واجبی زده‌ای، سود و منفعت به دست می‌آوری

  امام صادق (ع) می‌ فرمایند :

  تعبیرهای تراشیدن مو عبارتند از :

  به جا آوردن حج
  مسافرت
  عزت و مقام
  امنیت
  کامیابی و بهره‌مندی

  تعبیر خواب کوتاه کردن موی سر توسط دیگران

  خواب دیدن اینکه کسی موهاتان را کوتاه می‌کند بیانگر این است که شما احساس کمبود (کاهش) قدرت می‌کنید. شما حس می‌کنید که ناعادلانه مورد نقد واقع می‌شوید. تعبیر دیگر این است که خواب دیدن در مورد اصلاح مو، نمادی از شروع تازه است. شما جنبه‌های ناخواسته‌ی خودتان را حذف می‌کنید.

  تفسیرگران دیگر رویا می‌ گویند :

  رفتن به آرایشگاه برای کوتاه کردن مو در خواب نشان می‌دهد افکار و اعتقادات شما در حال تغییر است. اگر در خواب دیدید که آرایشگر شده اید و مو‌های کسی را کوتاه می‌کنید، معنایش این است که شما عقایدتان را به دیگران تحمیل می‌کنید.

  خواب کوتاه کردن موی کسی

  اگر خواب دیدید موی کسی را کوتاه می‌کنید، چنین خوابی می‌تواند حاکی از ترس شما در مورد از دست دادن کنترل‌تان در زندگی باشد.

  دیگر مفسرین غربی در رابطه با کوتاه کردن مو در خواب می‌گویند :

  لوک اویتنهاو: کوتاه کردن مو نشانه غم و اندوه است.
  آنلی بیتون: اگر مردی خواب ببیند موی سرش را کوتاه می‌کند، علامت آن است که برای دست و دل بازی و سخاوتش فقیر خواهد شد، و از نگرانی و اضطراب بیمار می‌شود.

  کوتاه کردن مو دیگران در خواب , کوتاه کردن موی مرده در خواب

  تعبیر خواب قیچی زدن مو

  منوچهر مطیعی تهرانی گوید : اگر زنی در خواب ببیند که گیسویش را قیچی کرده‌اند یا در عالم خواب این ادراک برای او باشد که گیسویش قیچی شده و یا ببیند که قیچی را با گیسویش آشنا کرده‌اند خوب نیست، زیرا آن زن بد نام می‌شود و مورد اتهام و افترا قرار می‌گیرد. این تعبیر فقط برای قیچی شدن است نه کوتاه شدن.

  توجه: بسیاری از افراد به دنبال تعبیر تمامی اجزای رویای خود هستند به طور مثال و با توجه به این مقاله به دنبال تعبیر خواب کوتاه کردن مو توسط مرده هستید و یا رویای شما از اجزای بسیار زیادی تشکیل شده است. برای تفسیر این گونه رویاها بایستی تحلیلی جداگانه از هر یک از اجزا دانست و با توجه به شرایط زندگی، رفتار و اعمال بیننده خواب به تعبیر خواب پرداخت.

  تعبیری دیگر از کوتاه کردن مو در خواب

  کلید اصلی تعبیر اینکه کوتاه کردن مو در خواب جنبه­ مثبت یا منفی دارد این است که به حسی که در خواب داشتید توجه کنید. زمانی که فرد از خواب بیدار می­شود و خواب کوتاه کردن مو دیده است و احساس راحتی یا خوشحالی می­کند، می­تواند به این معنی باشد که تحول درونی مثبت در بیننده­ی خواب رخ داده است.

  خواب کوتاه کردن مو با حس مثبت می­تواند به این معنی باشد که بیننده­ از چیزی که دیگر کارایی برایش ندارد صرفنظر کرده و آن را کنار گذاشته است. در واقع اصلاح موی سر در برخی از ادیان و فرهنگ­ها می­تواند نشان دهنده­ تغییر درونی فرد باشد. اما اگر در خواب کوتاه کردن مو حس منفی داشته باشید چه؟

  خواب کوتاه کردن مو با حس منفی می­تواند معانی زیر را داشته باشد :

  – یک نفر مجازات شده است

  – حس ندامت یا گناه

  – قدرت شخصی یک نفر به طور بی رحمانه‌ای در حال از دست رفتن است.

  در کتاب مقدس، تراشیدن موی سر اغلب به عنوان نوعی مجازات در نظر گرفته شده و نشانه­ای از این است که فرد به دلیل کارهایی که کرده احساس گناه می­کند. زمانی که موی سر تراشیده می­شود، ماحصل آن این است که کل دنیا نتیجه را می­بینند و شاید علت اصلی تراشیدن موی سر این بوده است که یک اقدام تنبیهی یا نوعی مجازات به حساب می‌آمده است.

  اگر شخص احساس کند که قدرت او به زور و با خشونت از او گرفته می‌شود، تشخیص هویت کسی که در حال کوتاه کردن مو است می‌تواند نماد همان کسی باشد که منبع انرژی را قطع می‌کند.

  مطالب مشابه : دیدن خواب مارمولک تعبیر دیدن خواب مدفوع – تعبیر خواب سیل و دیدن خواب رنگ کردن مو

  منبع مطلب : parsino.com

  مدیر محترم سایت parsino.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تعبیر خواب کوتاه کردن مو + نشانه های دیدن خواب موی سر چیست

  تعبیر خواب کوتاه کردن مو + نشانه های دیدن خواب موی سر چیست

  تعبیر خواب کوتاه کردن مو سر خود و دیگران

  تعبیر خواب مو , تعبیر خواب کوتاه کردن مو خود و دیگران , خواب موی سر

  یکی از خواب های پر تکرار دیدن خواب موی سر است به شکل مختلف مثل کوتاه کردن مو مرد و زن توسط خودشان و یا اینکه دیگران یا دیدن موی سر بلند و کوتاه در خواب و گونه های مختلف که شما ممکن است در رویا خود مشاهده کنید. به همین منظور ما برای شما تعبیر خواب مو را به صورت کامل و جامع از نگاه معبران بزرگ قرار داده ایم.

  تعبیر خواب کوتاه کردن مو

  در حالت کلی دیدن کوتاه کردن مو در خواب خوب نیست مگر در شرایطی خاص و استثنایی. به هر حال اگر خواب ببینید که موی سرتان را به اجبار کوتاه می کنید نشانه این است که عشق تان را از دست خواهی داد و یا اینکه فردی که برای تو عزیز است و بسیار دوستش دارید از خود خواهی رنجاند. برای مثال می توان به شکست در روابط احساسی دختر و پسر اشاره کرد.

  کوتاه کردن مو از نظر آنلی بیتون

  تعبیر خواب کوتاه کردن مو از نگاه کارل یونگ

  اگر خواب ببینید که موهایتان را کوتاه می کنید نشانه این است که قدرت خود را از دست خواهید داد. همچنین اگر خواب ببینید که کسی موهای شما را کوتاه می کند نشانه این است که شما احساس کمبود قدرت می کند و ناعادلانه مورد نقد قرار می گیرید.

  تعبیر خواب اصلاح مو از نظر محمد طبسی

  اگر ببینی که دیگران موی پا شما را با تیغ اصلاح میکنند علامت آن است که شیادان و یا دوستان نابابی که در اطراف شما هستند در یک فرصت مناسب بر سر شما کلاه میگذارند و از شما سوءاستفاده میکنند اگر ببینی موی پای فرزند خود را می تراشی علامت آن است که بر اعضای خانواده مسلط می شوید و به آنان فرمان میدهی.

  نظر یوسف نبی (ع) در مورد خواب مو

  دیدن سر تراشیدن از غم بیرون آید دیدن درازی موی سر درازی عمر باشد دیدن موی سر دراز رنج اندک باشد دیدن موی کندن دلیل جدائی از جفت خود باشد.

  تراشیدن مو از نظر امام صادق (ع)

  تعبیرهای تراشیدن مو عبارتند از: ۱- به جا آوردن حج ۲- مسافرت ۳- عزت و مقام ۴- امنیت ۵- کامیابی و بهره‌مندی.

  تعبیر کوتاه کردن مو از نظر حضرت دانیال (ع)

  اگر فرماندهی و یا اینکه شخص بالا مقامی خواب ببیند که موهای سرش را تراشیده است دلیل بر این است که آن شخص از مقام خود عزل می شود. و همچنین اگر شخصی خواب ببیند که موهای سر خود را با تیغ یا موبر زده است آن شخص سود و منفعت بدست خواهد آورد.

  تعبیر خواب مو , تعبیر خواب کوتاه کردن مو خود و دیگران , خواب موی سر

  تعبیر خواب مو از نظر لوک اویتنهاو

  کوتاه کردن آن : غم بلند قدرت و اهمیت
  شستن آنها : دل نگرانی
  بستن آن : ناراحتی
  موی قرمز : دوروئی
  سیاه : خوشبختی
  بور : شادی
  سفید : شادمانی
  شانه کردن آنها : ضرر در امور کاری
  گیس کرده : مورد تمسخر واقع شدن
  فر خورده : برای صنعتگران سود در امور کاری
  ریزش مو : ناراحتی
  سوزاندن آنها : خیانت ، زندگی توام با بدبختی
  آنها را بیش از حد کوتاه کردن : یک سوگوار در خانواده
  ژولیده : سوء تفاهم در خانواده
  رنگ کردن آنها : دورویی
  موخوره و یا موهای در هم ریخته : خوشبختی

  تعبیر خواب مو های رنگی از نظر انلی بیتون

  تعبیر خواب مو بلند برای زن و مرد

  اگر زنی خواب ببیند گیسوانی بلند و آراسته دارد و یا اینکه اگر گیسوانی کوتاه داشته باشد و خواب ببیند گیسوانش بلند شده است تعبیر خواب او خوب است و نشان از این است که او نزد شوهر و خانواده اش عزیز و محترم خواهد بود. اما اگر زنی در بیداری موی بلند داشته باشد و در خواب ببیند موهایش کوتاه شده است عزت و احترام خود را از دست می دهد و سبک می شود.

  مو و گیسوان بلند برای مردان هم نشانه آبرو، شان، جاه و مقام است. ولی اگر مردی با مو و گیسوان بلند، در خواب موهایش را کوتاه ببیند نشانه بی آبروئی و یا از دست دادن شان و مقام نیست. چون که طبق رسم و رسوم مردها گیسو نمی گذارند.

  تعبیر خواب مو کوتاه

  آنلی بیتون می گوید : اگر خواب ببینید موهایتان کوتاه است ، علامت آن است که در زندگی با نومیدیهای بزرگی روبرو خواهید شد.

  تراشیدن مو سر از نگاه جابر مغربی

  اگر زنی خواب ببیند که موهای سرش را تراشیده است، نشانه این است که دین و ایمان آن زن دچار مشکل می شود. همچنین اگر مردی چنین خوابی ببیند از غم و اندوه نجات می یابد و اگر بدهکار باشد بدهی اش را پرداخت خواهد کرد.

  اگر شخص ثروتمندی خواب ببیند که موهای بدن خود را تراشیده است نشانه این است که فقیر می شود ولی اگر این خواب را شخص فقیری ببیند نشانه این است که ثروتمند خواهد شد.

  تعبیر خواب مو از نگاه آنلی بیتون

  اگر زنی خواب ببیند به گیسوان زیبای خود شانه می زند ، علامت آن است که در امور مربوط به خود چندان دقتی به خرج نمی دهد و با این کار موقعیت پیشرفت ، در زندگی را از دست می دهد.

  اگر خواب ببینید موی سرتان خاکستری می شود ، نشانه نزدیک شدن به مرگ است و اینکه شایعات بی اساسی درباره نزدیکان یا دوستان در خانواده شما منتشر است.

  اگر اندام خود را در خواب پوشیده از مو ببینید ، علامت آن است که در بدرفتاری با دیگران چندان پافشاری می کنید که همه شما را ترک می گویند اگر زنی چنین خوابی ببیند ، علامت آن است که در ذهن خود مقامی برای خود در نظر می گیرد و بر خلاف اصول اخلاقی با دیگران رفتار می کند.

  دیدن گیسوی آراسته و زیبا در خواب ، علامت آن است که وضعیت مالی شما بهتر خواهد شد.

  اگر خواب ببینید موی سرتان بسیار نرم است و سریع رشد می کند ، علامت آن است که زندگی ای لبریز از نعمات و شادمانی در به روی شما خواهد گشود.

  اگر زنی خواب ببیند تار سپیده مویش را با موهای سیاه مقایسه می کند ، علامت آن است که بر سر پذیرفتن دو پیشنهاد مردد است اگر هنگام انتخاب دقت زیادی به خرج ندهد ، پیشنهادی را خواهد پذیرفت که برایش به جای بخت و اقبال مساعد ، زیان و پریشانی به بار می آورد.

  دیدن گیسوانی پریشان و نامرتب در خواب ، علامت آن است که بستن پیمان ازدواج با مشکلی مواجه می گردد ، اوضاع کار کساد می شود و زندگی با سختی همراه می گردد.

  اگر زنی خواب ببیند نمی تواند گیسوان خود را شانه بزند ، علامت آن است که به نامزد خود اهانت خواهد کرد و او را از دست خواهد داد.

  اگر مردی خواب ببیند موی زنی را نوازش می کند ، علامت آ ن است که زنی شایسته به او اعتماد خواهد کرد ، هر چند که او از نظر دیگران محکوم و طرد شده است.

  اگر در خواب بر گیسوان خود گلی ببینید ، علامت آن است که گرفتار سختی و مشکلات زندگی خواهیدشد و این مشکلات کمتر از زمانی که از دور به آنها نگاه می کردید شما را دچار هراس می کنن.

  اگر خواب ببینید موی سر کسی یک شبه سفید می شود ولی صورتش همچنان شاداب و جوان می ماند ، علامت آن است که مصیبت و اندوهی ژرف در انتظار شماست.

  اگر دختری چنین خوابی ببیند ، نشانه آن است که در اثر تصادف نامزد خود را از دست می دهد و در اثر بی احتیاطی به اندوه دچار می شود او باید مراقب روابط خود با دوستان باشد.

  تعبیر خواب ریختن مو و کچل شدن

  انلی بیتون می گوید : اگر زنی خواب ببیند موهایش می ریزد و کچل می شود ، علامت آن است که برای امرار معاش باید تلاش کند زیرا بخت و اقبال به او پشت می کند.

  ابراهیم کرمانی می گوید: اگر مردی در خواب ببیند که موی سرش ریخته‌ است یعنی فامیل و بستگانش، مال و اموال او را تلف خواهند کرد.

  ابن سیرین می گوید: اگر ببینی با شخصی کچل، ارتباط و مصاحبت داری یعنی با شخصی بزرگ دوست می شوی. همچنین اگر کسی که کچل است در خواب ببیند مو درآورده است یعنی بدهکار می شود.

  منابع : baronak.com
  taveel.org
  girlspring.com

  منبع مطلب : sarno.ir

  مدیر محترم سایت sarno.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید