توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تسهیلات وام ودیعه مسکن مستاجران

  1 بازدید

  تسهیلات وام ودیعه مسکن مستاجران را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  تغییر ناگهانی تسهیلات ودیعه مسکن به نفع مستاجران!

  تغییر ناگهانی تسهیلات ودیعه مسکن به نفع مستاجران!

  به گزارش تجارت‌نیوز، قرار بود بانک مرکزی شنبه 11 مرداد جزئیات جدید وام ودیعه مسکن (مربحه خررید کالا و خدمات) را اعلام کند. این اتفاق هنوز رخ نداد اما حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرد، وام ودیعه مسکن با شرایط جدید در اختیار مستاجران قرار می‌گیرد.

  محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی هم گفته یکی از پیشنهادات وزارت راه و شهرسازی به بانک مرکزی، پرداخت اصل و سود تسهیلات به مستاجر است.

  پیش از این قرار بود اصل وام به صاحب‌خانه داده شود. و مستاجر فقط اقساط آن را به صورت یک‌ساله پرداخت کند. رئیس‌کل بانک‌مرکزی و معاون وزیر راه و شهرسازی هر دو در گفت‌وگوهای تازه خود گفته‌اند در طرح پیشنهادی جدید، اقساط وام 50 میلیون تومانی ودیعه مسکن از 12 ماه به 30ماه(دوسال ونیم) افزایش پیدا می‌کند.

  با این کار ممکن است نرخ سود تغییر پیدا کند و از 13درصد قبل به 18درصد برسد. بسیاری از مستاجران این نگرانی را مطرح می‌کنند که آنها با وجود این وام کمکی، خانه‌ای را اجاره می‌کنند ولی اگر قرار باشد بعد از یک سال، کل مبلغ وام به بانک بازگردانده شود آنها برای اجاره جدید در سال بعد از آن مشکل خواهند داشت.

  همچنین با توجه به افزایش هزینه زندگی، قطعا مستاجران نمی‌توانند در طول یک سال، هم اجاره بپردازند، هم قسط سود وام را بدهند و هم بتوانند برای اجاره سال بعد پولی را پس‌انداز کنند.

  محمودزاده درباره این موضوع گفته برای رفع نگرانی مستاجران، تلاش این است که طرح پرداخت وام اجاره حداقل به مدت سه‌سال اجرا شود یعنی مستاجر تا سه‌سال بتواند از این وام برای اجاره استفاده کند.

  به گفته محمودزاده در حال حاضر وام ودیعه مسکن به آن دسته از مستاجران پرداخت می‌شود که تاریخ امضای اجاره‌نامه‌شان بعد از چهار مرداد باشد. با این حساب بسیاری از مستاجران با وجود دارا بودن شرایطی که پیش‌تر اعلام شده بود، از شمول دریافت این وام خارج خواهند شد.

  عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک‌مرکزی هم روز گذشته اعلام کرد، مبالغ وام مستاجران که براساس طبقه‌بندی شهرها 15، 30 و 50 میلیون تومان است به دو روش پرداخت می‌شود؛ دو روش اول، گیرندگان وام یعنی مستاجران می‌توانند تسهیلات را یک‌ساله دریافت کنند و صرفا سود ان را ماهیانه بپردازند و در پایان سال، اصل پول را به بانک برگردانند.

  در روش دوم، متقاضیان می‌توانند وام را سه‌ساله دریافت کنند و در مدت 36 ماه اصل و فرع آن را به بانک بپردازند. همتی همچنین تاکید کرده در این وام، صاحب‌خانه نقشی نخواهد داشت و کسی که وام را دریافت می‌کند یعنی مستاجر با بانک عامل طرف خواهد بود تا بتواند به تصمیم خود از وام دریافتی استفاده کند.

  آمارها می‌گویند 2،2 میلیون درخواست برای دریافت تسهیلات مستاجران ثبت شده و 19 بانک و موسسه اعتباری آمادگی دارند از 20مردادماه به یک میلیون تقاضا پاسخ دهند.

  منبع: روزنامه هفت‌صبح

  منبع مطلب : tejaratnews.com

  مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  همه چیز درباره ثبت نام و مبلغ وام ودیعه مسکن مستاجران | رده Rade

  همه چیز درباره ثبت نام و مبلغ وام ودیعه مسکن مستاجران | رده Rade

  وام ودیعه مسکن مستأجران از تصمیم‌های تازه برای کمک به قشر عظیم مستأجران است تا بتوانند در شرایط تورمی و کرونایی، از عهده مخارج محل زندگی -تا حدود اندکی- بربیایند. حدود ۶.۶ میلیون نفر خانوار اجاره‌نشین در کشور داریم که همه آن‌ها مشکل ندارند و بررسی‌های وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد که ۲.۲ میلیون خانوار نیازمند کمک‌های دولت برای وام اجاره مسکن هستند.

  به‌روزرسانی ۱۳ مهر | وقت اضافه برای ثبت‌نام وام ودیعه مسکن

  متقاضیان کمک ودیعه اجاره مسکن که با داشتن شرایط موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، می‌توانند تا ساعت ۲۴ چهارشنبه ۳۰ مهر اقدام کنند. این فرصت تازه و افزایش تعداد وام‌گیرندگان در جلسه ۱۲ مهر ستاد ملی کرونا تصمیم‌گیری شده است.

  برای ثبت‌نام باید به سایت طرح اقدام ملی مسکن مراجعه کنید و فرم‌های مشخص‌شده را پر کنید. سایت از ظهر امروز دچار اختلال بود و هم‌اکنون در اختیار عموم است.

  به‌روزرسانی ۳۱ شهریور | پرداخت وام ودیعه مسکن تمدید شد

  معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی به خبرگزاری‌ها خبر داد: «طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان دی ماه تمدید شده است و خوشبختانه سرعت انجام اقدامات در رابطه با تسهیلات ودیعه مسکن افزایش یافته و همکاری بانک‌ها در این زمینه موثر بوده است.» تمدید این مهلت یعنی تمامی متقاضیان تایید شده می‌توانند در این مدت تسهیلات خود را دریافت کنند.

  محمود محمودزاده همچنین گفته: «در صورتی که متقاضی غیرقانونی توانسته باشد تسهیلات دریافت کند، بلافاصله شناسایی شده و مشمول جرائم بانکی خواهد شد و تسهیلات ارائه شده این افراد با نرخ‌های ۱۸ یا بیشتر محاسبه می‌شود.»

  تاکنون ۲۰ هزار نفر تسهیلات ودیعه مسکن دریافت کرده‌اند و هیچ تسهیلات به متقاضیانی که صاحب ملک بوده‌اند یا فرم جیم آنها قرمز بوده پرداخت نشده و نمی‌شود.

  درباره وام بانک رسالت بیشتر بخوانید

  به‌روزرسانی ۴ شهریور | واریز وام ودیعه مسکن آغاز شد

  معاون مسکن و امور ساختمان وزارت راه و شهرسازی خبر داد که واریز وام ودیعه مسکن از دیروز سوم شهریور آغاز شده و به طور تقریبی 700 تا 800 هزار خانوار مشمول دریافت این وام می‌شوند.

  محمود محمودزاده به ایلنا گفته: «حدود ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار نفر با پیامک برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت‌نام کردند که از این تعداد حدود یک میلیون و 600 هزار نفر کد ملی معتبر و قابل پیگیری فرستادند و از این تعداد حدود 380 هزار نفر تا به امروز مدارک خود را ارسال کرده‌اند.»

  پالایش ثبت‌نام شده‌ها بر اساس افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، زنان سرپرست خانوار، کارگران، زوج‌های سال 99، خانوار دارای سه فرزند و بیشتر انجام و در نتیجه حدود 90 هزار تقاضا رد شده است. تا امروز نزدیک به 50 هزار نفر با تایید شرایط به بانک‌ها برای تشکیل پرونده معرفی شده‌اند.

  پیش‌بینی این مقام مسئول، اعطای وام به 700 تا 800 هزار خانوار است با توجه به محدودیت منابع است. در ضمن بیشترین تقاضا برای دریافت این وام از تهران بوده است.

  به‌روزرسانی ۱۳ مرداد | چگونه اطلاعات‌مان را تکمیل کنیم؟

  معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی به رسانه‌ها خبر داده که متقاضیانی که به صورت پیامکی برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن ثبت‌نام کرده‌اند باید با توجه به آخرین رقم سمت راست شماره ملی، اطلاعات‌شان را در سامانه وارد کنند.
  مراجعه به سایت سامانه وام ودیعه مسکن را از ساعت ۱۱ به بعد در روزهای مشخص‌شده فراموش نکنید.

  به‌روزرسانی ۱۲ مرداد | ۲۰ مرداد زمان مشخص شدن وام‌گیرندگان

  اعلام واجدان شرایط وام ودیعه مسکن به عهده وزارت راه و شهرسازی است و بانک مرکزی تنها شرایط اعصای و پرداخت وام را برای افرادی که توسط این وزارتخانه معرفی شوند، مهیا می‌کند. به همین دلیل معاون وزیر راه زمان اعلام وام‌گیرندگان را ۲۰ مرداد اعلام کرده و گفته فهرست کسانی که پس از ثبت‌نام تا ۹ مرداد، مجاز تشخیص داده شوند، در ۲۰ مرداد به بانک مرکزی اعلام می‌شود. بد نیست بدانید وام ودیعه کمک‌ودیعه مسکن حدود ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار متقاضی داشته است.

  به‌روزرسانی ۷ مرداد | مشکل فقهی وام ودیعه مسکن حل شد

  آنطور که عضو شورای فقهی بانک مرکزی به خبرگزاری‌ها گفته، تصمیم اولیه درباره نوع قرارداد وام ودیعه مسکن اصلاح شد تا مشکل فقهی و ابهامی که درباره حرام و حلال بودن این وام مطرح شده بود، برطرف شود. به همین دلیل، وام ودیعه مسکن مستأجران در قالب عقد مرابحه ارائه خواهد شد.

  پیش از این در شبکه‌های اجتماعی این شبهه مطرح شده بود که وقتی این وام -در واقع- به عنوان قرض دولت به مستاجران برای پرداخت به موجران (صاحبخانه‌ها) پرداخت می‌شود و وقتی قرار است با سود مشخص‌شده پس داده شود، تفاوتی با امر حرام ربا ندارد.

  به این ترتیب نحوه پرداخت تسهیلات به مستاجران به صورت ودیعه مسکن منتفی شده و در واقع با تغییر عنوان و نوع قرارداد با نام عقد مرابحه خرید کالا و خدمات -که زیرمجموعه قرض تلقی نمی‌شود- به مستاجران داده می‌شود. مستاجران پس از دریافت تسهیلات می‌توانند نسبت به خرید کالا و خدمات اقدام کنند که یکی از این خدمات، مسکن و محل سکونت است.

  به‌روزرسانی ۶ مرداد | سود و زیان این وام چیست؟

  دریافت کنندگان وام ودیعه مسکن از فهرست طرح ملی مسکن خط می‌خورند! این را مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفته و توضیح داده که تمامی متقاضیان از زمان اعلام مصوبه پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن ملزم به دریافت کد رهگیری هستند و در صورتی که کد رهگیری دریافت نکرده باشند، نمی‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

  به این ترتیب، دریافت تسهیلات ودیعه مسکن باعث قرمز شدن فرم جیم افراد متقاضی در اقدام ملی مسکن می‌شود. چراکه این طرح ملی در زیرمجموعه مصوبه قانون ساماندهی بازار مسکن می‌گنجد. سبز بودن فرم ج یا فرم جیم یعنی متقاضی و افراد تحت تکفل قبلاً از امکانات دولتی و نهادهای عمومی، زمین و تسهیلات وام مسکن و مسکن دریافت نکرده‌اند و با این ثبت‌نام در تسیهلات ودیعه، فرم ج قرمز می‌شود. چون تسهیلات دولتی می‌گیرند.

  همه این اقدامات و تهدیدها به این دلیل است که افراد کمتری برای دریافت این تسهیلات ثبت‌نام کنند تا منابع محدود این وام، جواب مستاجران نیازمند را بدهد.

  درباره طرح اقدام ملی مسکن بخوانید

  چگونه وام ودیعه مسکن بگیریم؟

  کسانی که برای تامین پول پیش مسکن یا ودیعه مسکن‌شان دچار مشکل جدی هستند و از همراهی صاحبخانه‌ها در این شرایط کرونایی برخوردار نیستند، می‌توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند. هدف اصلی این وام، زنان سرپرست خانوار، حقوق‌بگیران، کارگران، مستمری‌بگیران و بازنشستگان هستند و در اولویت پرداخت این وام قرار دارند. خانواده‌های ۵ نفره، خانه‌اولی‌ها و کسانی که امسال ازدواج کرده‌اند، نیز می‌توانند برای وام ودیعه مسکن اقدام کنند.

  مراحل ثبت‌نام وام ودیعه مسکن چگونه است؟

  با ثبت‌نام پیامکی، ابتدا شرایط متقاضی مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس با اعلام پیامکی به سرپرست خانوار و معرفی بانک وام‌دهنده، اطلاعات فرد هم در سامانه باید تکمیل شود. گوش شیطان کر می‌گویند همه این فرآیند و پرداخت وام ودیعه مسکن تا پایان مرداد انجام می‌شود.

  مدارک و شرایط لازم برای وام کمک‌ودیعه مسکن چیست؟

  برای همه خدمات بانکی به چه مدارکی نیاز دارید؟ همان‌ها را هم برای وام ودیعه مسکن همراه داشته باشید ولی برای تأکید بیشتر:

  برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، ضمانت توسط این نهادها صورت می‌گیرد و نیازی به مدارک بالا نیست. باید به خود نهاد حمایت‌کننده مراجعه کنند.

  سقف وام کمک ودیعه مسکن

  منابع تسهیلات ودیعه مسکن محدود و ۲۰ هزار میلیارد تومان است. یعنی عدد قابل توجهی نیست و به همه مستأجران نمی‌سد، برای همین وزارت راه و شهرسازی با پیش‌بینی اینکه حدود ۲ میلیون نفر به این وام نیاز مبرم دارند، با هدف اولویت‌بندی متقضیان وام، راه‌هایی برای کاهش میزان متقضیان یافته که در بالای این صفحه (به‌روزرسانی‌ها) خوانده‌اید. مبلغ تعیین شده این وام با توجه به هزینه زندگی در شهرها، چنین است:

  اقساط تسهیلات ودیعه مسکن چقدر است؟

  بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار کارمزد وام ودیعه مسکن 13 درصد است. اگر تغییری صورت نگیرد، قرار است مستاجران این سود ۱۳ درصدی را در ۱۲ ماه پرداخت کنند و اصل مبلغ ودیعه را هم در پایان قرارداد یکساله‌شان با صاحبخانه‌ها (یعنی مرداد ۱۴۰۰) به شبکه بانکی برگردانند.

  [رده تأکید می‌کند که این عددها حدودی و بر اساس محاسبات ماست و در صورت تغییر تصمیم‌ها و بخشنامه‌ها تغییر می‌کند]

  می‌شود همه وام کمک ودیعه را دریافت کرد؟

  همه این سختی‌ها و مراحل را وضع کرده‌اند تا این وام مستقیم به دست موجر برسد و خیال مستأجر راحت باشد. اما رئیس‌کل بانک مرکزی راهی را پیش پای متقاضیان قرار داده که کل وام و سود آن را دریافت کنند. (البته اگر این توصیه و روش، همانند سرنوشت تعویق اقساط سه ماهه وام‌های قرض‌الحسنه نشود و بانک‌ها به حرف آقای رئیس گوش دهند!)

  عبدالناصر همتی گفته کسانی که با تایید وزارت راه و شهرسازی، واجد شرایط استفاده از این وام باشند، می‌توانند به انتخاب خود، اقساط اصل و سود وام را در ۳۶ ماه (۳ سال) و با سود ۱۲ درصدی پرداخت کنند تا صاحب همه وام پرداختی شوند. در نتیجه به این عددهای تقریبی می‌رسیم:

  همتی همچنین از بانک‌ها خواسته برای سایر متقاضیان وام کمک ودیعه مسکن که به دلیل محدودیت منابع، شامل تسهیلات نشدند، از منابع خود و با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار (یعنی ۱۸ درصد) وام پرداخت کنند که خب برای کسی صرف ندارد با این سود بالا، وام ودیعه بگیرد و بانک‌ها هم در عمل نشان داده‌اند که اصلا حرف گوش‌کن نیستند!

  منبع مطلب : www.rade.ir

  مدیر محترم سایت www.rade.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جزئیات طرح اعطای تسهیلات بانکی به مستأجران (کمک ودیعه مسکن)

  جزئیات طرح اعطای تسهیلات بانکی به مستأجران (کمک ودیعه مسکن)

  تهران - بلوار میرداماد - شماره 198

  کد پستی: 33111-15496

  صندوق پستی: 15875/7177

  مرکز تلفن : 29951

  منبع مطلب : www.cbi.ir

  مدیر محترم سایت www.cbi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید