توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تست هوش استاندارد بین المللی

  1 بازدید

  تست هوش استاندارد بین المللی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  با ایـن تـست هـوش، IQ خـود را مشخـص کنیـد

  با ایـن تـست هـوش، IQ خـود را مشخـص کنیـد

  تست هوش استاندارد بین المللی

  با ایـن "تست آی کیو" و تست هوش، IQ خـود را مشخـص کنیـد:

  1. بعضی از ماه ها 30 روز دارند بعضی 31 روز چند ماه 29 روز دارد؟

  2. درصورتی که دكتر به شما 3 قرص بدهد و بگوید هر نیم ساعت 1 قرص بخور چه قدر طول میكشد تا تمام قرصها خورده شود؟

  3. من ساعت 8 شب به رخت خواب رفتم و ساعتم را كوك كردم كه 9 صبح زنگ بزند هنگامی که با صدای زنگ ساعت از خواب بیدار شدم چند ساعت خوابیده بودم؟

  4. عدد 30 را به نیم تقسیم كنید و عدد 10 را به حاصل آن اضافه كنید چه عددی بدست می آید؟

  5. مزرعه داری 17 گوسفند زنده داشت تمام گوسفند هایش به جز 9 تا مردند چند گوسفند زنده برایش باقی مانده است؟

  6. درصورتی که تنها یك كبریت داشته باشید و وارد یك اتاق سرد و تاریك شوید كه در آن یك بخاری نفتی یك چراغ نفتی و یك شمع باشد نخست كدامیك را روشن میكنید؟

  7. شخصی خانه ای ساخته كه هر چهار دیوار آن به طرف جنوب پنجره دارد خرسی بزرگ به این منزل نزدیك مي شود این خرس چه رنگی است؟

  8. درصورتی که 2 سیب از 3 سیب بردارین چند سیب دارید؟

  9. حضرت موسی از هر حیوان چند تا با خویش به كشتی برد؟

  10. درصورتی که اتوبوسی را با 43 مسافر از مشهد به طرف تهران برانید و در نیشابور 5 مسافر را پیاده كنید و 7 مسافر تازه را سوار كنید و در دامغان 8 مسافر پیاده و 4 نفر را سوار كنید و سرانجام پس از 14 ساعت به تهران برسید حالا اسم راننده اتوبوس چیست؟

  ضریب هوشی من چند است

  پاسخ تست iq:

  1. تمام ماه ها حداقل 29 روز را دارند.

  2. یك ساعت( شما یك قرص را در ساعت 1 و دیگری را در ساعت 1/ 5 و بعدی را در ساعت 2 می خورید).

  3.  تنها یك ساعت. ساعت كوكی نمیتواند شب و روز را تشخیص دهد بنابراين به نخستین ساعت 9 كه برسد زنگ مي زند كه ساعت همان 9 شب است.

  4. حاصل 70 است( تقسیم بر نیم معادل ضرب در 2 است)

  5. او 9 گوسفند خواهد داشت.

  6. اول باید كبریت را روشن کرد.

  7. سفید زیرا خانه ای كه هر چهار دیوارش رو به سمت جنوب پنجره داشته باشد باید در نوك قطب جنوب باشد.

  8. همان 2 سیب.

  9. هیچ (حضرت نوح بود نه حضرت موسی)

  10. خوب خودتونید دیگه (اسم خودتان)

  ارزيابی تست هوش روانشناسی بر اساس تعداد جوابهای نادرست :

  7 پاسخ نادرست و بیش تر:دانش آموز دبستان

  6 پاسخ اشتباه:دانش آموز دبیرستان

  5 پاسخ اشتباه:دانشجو

  2 تا 4 پاسخ اشتباه:استاد دانشگاه

  1 پاسخ اشتباه:آی کیو فوق العاده

  منبع:فان دون

  تست هوش استاندارد بین المللی تصویری آنلاین

  تست هوش استاندارد بین المللی تصویری آنلاین

  امتیاز 0 الی 5 نشان دهنده عقب ماندگی ذهنی میباشد.       17.41 %

  امتیاز 5 الی 10 نشان دهنده هوش در مرز عقب ماندگی است.       34.48 %

  امتیاز 10 الی 15 نشان دهنده هوش متوسط ضعیف میباشد.       51.72 %

  امتیاز 15 الی 20 نشان دهنده هوش معمولی و نرمال میباشد.       68.96 %

  امتیاز 20 الی 25 نشان دهنده باهوش میباشد.       86.20 %

  امتیاز 25 الی 29نشان دهنده برهوش میباشد.       100 %

  تست هوش آنلاین کتل IQ (فرم - A) | تست هوش تصویری

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  تست هوش آنلاین کتل IQ

  تست هوش آنلاین کتل IQ (تست هوش تصویری) برای نخستین بار در ایران توسط گروه ای سنج آماده شده است. پیش از این، تست های هوش متفاوتی نظیر آزمون هوش ریون برای استفاده کاربران در سطح وب گسترش یافته بود. با این حال برخی از متخصصان معتقدند که این تست هوش IQ می تواند هوش افراد را بیش برآورد نماید. ما در تلاشیم که تست های هوشی استاندارد بسیاری را جهت استفاده و آگاهی بیشتر برای همراهان خود فراهم نماییم. بنابراین گروه ای سنج بر آن است که علاوه بر تست هوش کتل که به طور عمومی هوش را مورد ارزیابی قرار می دهد بسیاری از تست های استاندارد هوش را به صورت آنلاین منتشر نماید.

  هوش و اهمیت آن

  همانطور که می دانید هوش یکی از جذاب ترین مفاهیم روانشناسی می باشد که باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال روش هایی برای سنجش آن باشند. اندیشمندان و محققانی که در حوزه هوش فعالیت می کنند آن را به عنوان یک عامل مهم برای موفقیت در نظر می گیرند. هوش مقوله ای قابل رویت یا احساس شدنی نیست، بلکه یک صفت فرضی و یک مفهوم انتزاعی و ذهنی است و آثار آن مورد مطالعه قرار می گیرد. در تعریف هوش  سه جنبه مد نظر می باشد: توانایی و استعداد کافی برای یادگیری و درک امور،  هماهنگی و سازش با محیط، بهره برداری از تجربیات گذشته با به کار بردن قضاوت و استدلال صحیح و پیدا کردن راه حل منطقی در مواجه با مشکلات. 

  ضریب هوش

  ضریب هوش یا همان بهره هوشی که با مخفف IQ آن را می شناسیم، نمره ای است که پس از انجام تست هوش به افراد داده می شود. در واقع ضریب هوش یک نمره کلی است که از مجموعه ای سوالات، تست ها یا خرده آزمون ها در راستای ارزیابی هوش به دست می آید. این ضریب می تواند برای انواع هوش به طور مجزا محاسبه گردد. در تست های هوش استاندارد ضریب هوش دارای یک متوسط و انحراف استاندارد مشخص می باشد که بر اساس آن افراد را تقسیم بندی می کنند. به طور معمول میانگین نمرات تست هوش 100 و انحراف استاندارد آن 15 می باشد. به زبان ساده می توان گفت اکثر افراد در دامنه 15 نمره کمتر و 15 نمره بالاتر از 100 قرار می گیرند. یعنی ضریب هوشی دو سوم جمعیت جهان عددی بین 85 تا 115 می باشد(جهت توضیحات بیشتر از این طبقه بندی ها می توانید به پست "هوش چیست؟" در مجله ای سنج مراجعه نمایید).

  طبقه بندی هوش

  طبقه‌بندی بهره ی هوشی عمل دسته‌بندی نتایج آزمون بهره هوشی در دسته‌های مجزا بطور مثال «تیزهوش» یا «متوسط» است. حتی قبل از اختراع آزمون بهره ی هوشی یا IQ، تلاش برای طبقه‌بندی افراد بر اساس هوش آنها انجام می‌شد. به همین منظور است که انواع تست هوش طراحی شده است.  مهم ترین تست های هوش در ادامه گزارش می شود:

   تست نابسته به فرهنگ کتل

  آزمونهای نابسته به فرهنگ کتل توسط ریموند کتل در سال 1994 برای سنجش هوش تدوین شده است. هدف او از ساخت این پرسشنامه ابزاری بود که توانایی های شناختی افراد را فارغ از تاثیر زمینه فرهنگی و آموزشی بسنجد. به عقیده کتل هوش دارای دو جنبه سیال و متبلور است؛ هوش سیال وابسته به زمینه ژنتیکی زیستی فرد است و هوش متبلور تحت تاثیر آموزش و فرهنگ است. در این آزمون هوش سیال شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. این آزمون برای سه سطح زیر تهیه شده است:


  آزمون پیش روی شما که توسط گروه ای سنج به صورت آنلاین تدوین شده است فرم B از مقیاس 3 می باشد که از چهار آزمون فرعی تشکیل شده است  و شامل 50 سوال می باشد. تعدادی هم آزمون نمونه برای هریک از آزمونهای فرعی درنظر گرفته شده است. پس از دادن این آزمون شما می توانید اطلاعات خوبی از هوش خود دریافت نماید. البته باید بدانید که شرایط آزمون دهی و همچنین زمانی که این آزمون را می دهید می تواند روی عملکرد شما تاثیر داشته باشد. بنابراین سعی کنید در شرایط مناسب و در آرامش کامل به این تست پاسخ دهید. پس از یک بار آزمون دادن برای آزمون مجدد آن می توانید به فرم موازی آن یعنی فرم A مراجعه نمایید. این به این دلیل است که اثر یادگیری و تکرار بر نتیجه شما تاثیر گذار نباشد. در زیر می توانید نموارهایی که ما پس از انجام این آزمون در اختیار شما قرار می دهیم را ببینید:

   تست هوش وکسلر

  یکی از مهم ترین و کاربردی ترین آزمون ها در سنجش هوش کودکان پیش دبستانی، دبستانی و بزرگسالان تست هوش وکسلر می باشد. این آزمون نه تنها بهره هوشی کلی را می سنجد بلکه توان این را دارد که کاملا تفکیک شده بهره هوشی کلامی و بهره هوشی عملی را در دسته های مجزا اندازه گیری نماید. در بخش کلامی به درک زبان نیاز داشته و با استفاده از آن به صورت های مختلف از جمله خواندن، نوشتن، صحبت کردن می توان عملکرد فرد را ارزیابی نمود. در بخش عملی نیز به استفاده و کاربرد زبان بستگی نداشته و به نوعی نا وابسته به فرهنگ می باشد.

   تست هوش آدمک (گودیناف)

  تست ترسیم آدمک از آزمون های جهانی، راحت و مطمئن است. هدف اصلی این آزمون، تعیین سن عقلی و بهره هوشی کودک است. این آزمون برای کودکانی که زبان نمی دانند یا نمی توانند صحبت کنند مناسب است. سن اجرای این آزمون ۳ تا ۱۳ سال است.

   تست هوش ریون

  آزمون هوشی ماتریس های پیشرونده ریون از جمله معروف ترین آزمون های هوشی است. این آزمون برای سنجش و اندازه گیری هوش کلی است.  در این آزمون می بایست از بین 6 الی 8 تصویر جداگانه تصویری را که تکمیل کننده هر سوال است را انتخاب نمود. بر اساس امتیازی که افراد کسب می کنند می توان آن ها را به هفت طبقه هوشی تقسیم نمود. 

   تست هوش استنفورد- بینه

  بینه و هانری در سال 1896 با انتقاد از سایر آزمون های هوشی(به ویژه سادگی آن ها) آزمون های واقعی تری را پیشنهاد نمودند. به دنبال همین انتقادات تست هوش استفورد-بینه توسط بینه و سیمون برای بررسی توانایی های کلی ذهن بر اساس سن تهیه و تنظیم شد. این آزمون برخی از مهارت‌های شناختی شامل دانش، توانایی یادگیری، حافظه، حل مسئله، توانایی قضاوت، استدلال، انجام محاسبات، توانایی استفاده از زبان و توجه را مورد ارزیابی قرار می دهد. 

   تست هوش چندگانه گارنر

  گاردنر در انتقاد به تک بعدی دیدن هوش، مدلی را ارائه داده است که در آن اعتقاد به گستردگی آن دارد. وی ابتدا مدل 7 گانه و سپس مدل 9 گانه هوش را ارائه داد. ابعاد 9 گانه هوش ارائه شده توسط وی عبارتند از:
  1- هوش کلامی زبانی: توانایی استفاده از زبان و کلمات مربوط به این نوع هوش می باشد.
  2- هوش ریاضی: توانایی استدلال، منطق و کار با اعداد مربوط به این هوش می باشد.
  3- هوش فضایی: توانایی درک پدیده های دیداری و تفکر با تصاویر یا تصویر سازی ذهنی مربوط به این هوش می باشد.
  4- هوش موسیقیایی: توانایی تولید موسیقی و درک آن مربوط به این نوع هوش است.
  5- هوش جنبشی-حرکتی: توانایی کنترل در تنظیم بدن در حین حرکات مربوط به این نوع هوش می باشد.
  6- هوش درون فردی: درک و شناخت مسائل از نگاه یا نگرش دیگران مربوط به این نوع هوش می باشد.
  7- هوش میان فردی: علاقه به کارهای گروهی و لذت بردن از بودن در کنار دیگران مربوط به این نوع هوش می باشد.
  8- هوش طبیعت گرا: توانایی درک و دقت به مسائل محیطی و طبیعی از وِیژگی های این نوع هوش می باشد.
  9 هوش وجودی: توجه به مسائل هستی شناختی و معنوی و درک آن از ویژگی های این نوع هوش می باشد.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  خیلی عالی بود ممنون از اطلاعات تون

  مهدی 2 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید