در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ترک تریاک چند روز طول میکشد

  1 بازدید

  ترک تریاک چند روز طول میکشد را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  ترک تریاک

  ترک تریاک

  به دلیل مشکلاتی که در روند ترک تریاک در بدن ایجاد می‌شود، انتخاب بهترین روش برای درمان اعتیاد به تریاک، دارای حساسیت بالایی بوده و لازم است حتماً تحت نظر پزشک و کادر درمانی مجرب، انجام گیرد تا فرآیند ترک تریاک بدون بازگشت و با موفقیت خاتمه یابد. در صورتی که شخص قصد دارد اعتیاد خود را ترک کند، باید به کلینیک تخصصی ترک اعتیاد مراجعه کرده و زیرنظر پزشک اعتیاد و مشاوره‌های یک روان‌درمانگر، مراحل درمان خود را سپری کند چرا که روش انتخابی برای ترک اعتیاد به تریاک، بسته به شرایط جسمانی و روانی فرد، از هر شخص به شخص دیگر متفاوت است.

  داشتن اراده‌ی قوی و انگیزه برای فرد بیمار می‌تواند برای شروع روند درمان بسیار مؤثر باشد اما باید مراقب بود که صرفاْ داشتن انگیزه و اراده نمی‌تواند فرد بیمار را به بهبودی کامل برساند. سیر درمان در ترک تریاک مسیری پیچیده و دشوار است که نیازمند نظارت دقیق یک تیم پزشکی چند تخصصی می‌باشد. همچنین مراحل ترک تریاک نیازمند امکانات بیمارستانی و کلینیکی است برای همین ترک تریاک در منزل به هیچ وجه امکان پذیر نیست و بسیار خطرناک می‌باشد.

  ترک اعتیاد تریاک چگونه است و چند روز طول می کشد؟

  قدم اولیه برای ترک اعتیاد، اراده کردن برای قطع مصرف ماده مخدر است. بعد از آن روش‌های انتخابی برای ترک اعتیاد مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کند. زیرا با انتخاب روش‌های درست شما می‌توانید یک ترک اعتیاد بدون بازگشت و موفقیت آمیز را تجربه کنید. رایج‌ترین شیوه ترک تریاک به دو روش زیر است که هر کدام مدت زمان مخصوص به خودشان را دارند.

  ۱- ترک تریاک به روش تدریجی

  روش تدریجی ترک تریاک باید تحت نظر کلینیک‌های تخصصی ترک اعتیاد یا مرکز سم زدایی بدن انجام شود. در این روش فرد با کمک پزشک متخصص در طی یک روند مشخص علاوه بر کاهش تدریجی ماده مخدر از روش‌هایی مانند روان درمانی هم استفاده می‌کند. روش تدریجی یکی از اصولی‌ترین روش‌هایی است که در طی یک فرآیند مرحله به مرحله به بیمار کمک می‌شود تا بتواند وابستگی روحی و جسمی‌اش به ماده مخدر را از بین ببرد.

  مدت زمان ترک تریاک و سم‌زدایی از جسم در این روش حداقل ۱۰ روز و با توجه به شرایط فرد و مدت زمان اعتیاد او برای ترک کامل و اطمینان از عدم بازگشت، می‌تواند از ۵ ماه تا ۱ سال متفاوت باشد.

  ۲- ترک تریاک به روش سنتی و قطع ناگهانی مخدر

  روش بعدی همان روش قدیمی (یا اصطلاحاْ ترک یابویی) است، که در این روش احتمال بازگشت بیمار به مصرف دوباره تریاک بسیار بالاست. عمدتاً افراد مبتلا به سوء مصرف تریاک حداقل یک بار این روش را امتحان کرده و با شکست مواجه شده‌اند. در روش سنتی ترک تریاک، بدن برای ترمیم و سازگاری خود با نبودن تریاک به زمان زیادی نیاز دارد.

  بطور کلی این روش اصولی نیست و به دلیل شوک ناگهانی که به بدن ایجاد می‌کند نه تنها فرآیند خماری و سم زدایی را دشوارتر می‌کند بلکه باعث از دست دادن انگیزه بیمار برای ترک تریاک نیز می‌شود. در نظر داشته باشید که به طور طبیعی مدت زمان دفع تریاک از بدن به تنهایی ۱۲ روز طول می‌کشد. پس بهتر است این بازه زمانی در کلینیک‌های معتبر ترک اعتیاد انجام شود.

  بهترین راه ترک تریاک بدون دارو

  در بسیاری از مراکز ترک اعتیاد برای ترک بیماران، از داروهایی مانند متادون یا قرص ب۲ به عنوان یک روش درمانی به صورت سرپایی استفاده می‌شود. اگر مصرف این دارو‌ها با نظر پزشک صورت نگیرد می‌توانند حتی بیش از خود تریاک اعتیادآور باشند. این داروها در موارد خاص بنا به تشخیص پزشک متخصص استفاده می‌شود و تجویز آن به همه بیماران وابسته به تریاک می‌تواند بی‌نتیجه و یا حتی خطرناک باشد.  پس شاید تصور کنید که ترک اعتیاد تریاک بدون دارو قطعاً بهتر است که جواب صد در صد منفی است. در نهایت ترک تریاک بدون دارو از نظر پزشکی امکان پذیر نیست.

  شاید در بعضی مراکز از روش‌های سنتی و داروهای گیاهی برای درمان اعتیاد به تریاک استفاده شود اما همه این روش‌ها کاملاً غیر علمی بوده و در بسیاری از آزمایش‌های صورت گرفته بر روی این داروهای گیاهی نشان داده که از مواد مخدر دیگری در آن‌ها استفاده شده است.

  ورزش کردن و یا تغذیه مناسب می‌تواند در دوره ترک تریاک از نظر جسمانی مفید باشد ولی به هیچ وجه نمی‌تواند به عنوان یک روش درمانی برای ترک تریاک در نظر گرفته شود.

  از آنجایی که داروهای جایگزین مانند متادون صرفاً نوع ماده‌ی اعتیادآور را عوض می‌کنند و داروهای گیاهی به هیچ عنوان از نظر پزشکی مورد تأیید نیستند و ورزش و تغذیه صرفاً به عنوان تقویت کننده جسمانی به فرد بیمار کمک می‌کنند، پس بهترین انتخاب مراجعه به روانپزشک اعتیاد در مراکز معتبر این حوزه که دارای مجوز بستری هستند می‌باشد. استفاده از روش‌های غیر دارویی توسط روانشناس اعتیاد به عنوان بخش مکمل در سیر درمان بیمار می‌تواند بهترین گزینه برای ترک قطعی تریاک و بدون بازگشت باشد.

  آیا روشی برای ترک تریاک بدون درد وجود دارد؟

  از آنجایی که خود تریاک یک داروی ضد درد به نام مورفین دارد به همین دلیل قطع مصرف و خماری تریاک با درد همراه است. در کلینیک پیام تندرستی برای ترک اعتیاد بدون درد با تجویز پزشک از برخی داروها با توجه به شرایط بیمار برای کنترل درد استفاده می‌شود. فراموش نکنید که اگر این عمل بدون مشورت پزشک و در خانه انجام شود اعتیاد به مورفین یا دیگر داروها را به همراه دارد. ترک مورفین هم مانند ترک تریاک نیازمند مراحل مخصوص به خودش است.

  ترک تریاک با متادون امکان پذیر است؟

  یکی از رایج ترین جستجوها در رابطه با ترک تریاک، در مورد ترک تریاک با متادون است؛ اما آیا واقعا این امر امکان پذیر است؟ عمدتاً استفاده از متادون برای مخدرهای افیونی مانند هروئین و تریاک کاربرد داشته و میل به مصرف را کمتر می‌کند. اما همان طور که قبلاً گفته شد متادون خود یک ماده اعتیادآور است و استفاده خودسرانه آن به تنهایی برای درمان وابستگی به تریاک به هیچ عنوان منطقی و عملی نیست.

  چرا که در بسیاری از موارد فرد پس از درمان به جای تریاک به متادون اعتیاد پیدا خواهد کرد و در بهترین حالت با نظارت پزشک متخصص، صرفاً وابستگی جسمانی فرد با این دارو کنترل خواهد شد اما وابستگی روانی به مصرف تریاک را باید با روش‌های پزشکی دیگر درمان کرد.

  در نظر داشته باشید که مصرف خودسرانه این دارو و یا قطع مصرف آن بدون نظارت پزشک متخصص به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و می‌تواند عوارض بسیار خطرناکی را برای بیمار به همراه داشته باشد.

  روش ترک تریاک در خانه چگونه است؟

  متأسفانه در موضوع اعتیاد باورهای غلط بسیاری در بین عموم مردم وجود دارد. ترک تریاک در منزل نیز از این دست باورهای غلط است. از نظر تخصصی و پزشکی امکان درمان چنین بیماری‌هایی در شرایط غیر کنترل شده امکان پذیر نیست و می‌تواند بسیار خطرناک باشد. سیر درمان شامل بخش‌هایی است که موجب می‌شود نتوان ترک تریاک را در خانه انجام داد.

  طبق پروتکل‌های تبیین شده توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، امکان انجام تمامی مراحل ترک تریاک در مراکز غیرپزشکی بدون مجوز بستری امکان‌پذیر نیست. چرا که سیر درمان نیازمند شرایط و امکانات بیمارستانی، اورژانسی، اتاق ICU و تجهیزات خاص پزشکی است که قاعدتاً در منزل هیچ فردی وابسته به تریاک این امکانات وجود ندارد.

  امکان اورژانسی شدن وضعیت بیمار و از کار افتادن علائم حیاتی در زمان سم زدایی و سیر درمان وجود دارد پس نیاز است که بیمار زیر نظر تیم تخصصی پزشکی و کادر درمانی در فضای بیمارستانی دوره درمان خود را سپری کند.

  با این حال فرد پس از پایان دوره بستری و ترک تریاک می‌تواند روند درمان خود را در منزل سپری کند. حتی در این شرایط هم فرد وابسته به تریاک می‌بایست به صورت دوره‌ای و منظم با روانشناس خود جلسات فردی و گروهی داشته باشد. همچنین باید طبق تجویز دکتر روانپزشک خود داروهای لازم را مصرف کرده و ویزیت روانپزشک باید به صورت دوره‌ای انجام گیرد تا در صورت نیاز میزان داروها و نوع آن بسته به وضعیت بیمار توسط پزشک تغییر کند.

  خانواده باید بدانند که در این زمان فرد بیمار بیشترین حمایت عاطفی و بیشترین میزان از درک را نیاز دارد پس باید او را تا پایان این مسیر به بهترین شکل همراهی کنند. انتخاب مناسب‌ترین مواد غذایی هم علاوه بر کمک به فرآیند سم زدایی و کاهش اثرات منفی مخدر ها، می توانند انرژی فرد را به او بازگرداند.

  برای ترک اعتیاد به تریاک همین حالا اقدام کنید

  پرسنل و کادر پزشکی با تجربه در کلینیک پیام، که یک کلینیک بستری ترک اعتیاد در تهران است، تلاش می‌کنند تا در زمینه ترک اعتیاد به هر ماده مخدری به شما و عزیزانتان کمک رسانی کنند. شما نیز می‌توانید در صورت داشتن هر گونه سوال یا نیاز به مشاوره‌های بیشتر همین حالا با شماره تلفن 41 22 22 22 – 021 تماس حاصل فرمایید.

  ترک تریاک در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی

  برای ترک اعتیاد تریاک چندین مرحله وجود دارد که استفاده از هر کدام از روش‌ها بستگی به شرایط جسمانی فرد و میزان مصرف او خواهد داشت. حتی افرادی که به شدت به تریاک اعتیاد دارند، می‌توانند از روش‌های درمانی‌ای که در این مرکز ارائه می‌شود استفاده کنند و اقدام به ترک اعتیاد تریاک کنند.

  تمام مراحل درمان تحت نظر روان پزشک و کادر درمانی مجرب قرار می‌گیرد و تا پایان مراحل شما را همراهی خواهند کرد. مدیریت ترک اعتیاد تریاک می‌تواند کار دشواری باشد و نیاز به صبر بالایی دارد که با تلاش زیاد و ممارست در این امر، میسر است.

  ترک اعتیاد تریاک روش‌های مختلفی دارد که شامل سم‌زدایی بدن از تریاک، بستری تدریجی، درمان‌های روان‌شناسی، تجویز داروهای ترک تریاک و … است. مدت زمانی که لازم است فرآیند درمان کامل شود، بستگی به شرایط روحی و جسمی فرد دارد. این که چه برنامه‌ای برای ترک اعتیاد به تریاک استفاده شود، بستگی به شدت اعتیاد، سیستم حمایتی و سایر عوامل خواهد داشت ولی مهم‌ترین روش‌ها در کلینیک پیام تندرستی به شرح زیر است که پس از مشاوره پیش از بستری، مشخص خواهد شد:

  سم‌زدایی فوق سریع بدن از تریاک

  یکی از روش‌هایی که برای ترک در این مرکز استفاده می‌شود، سم‌زدایی فوق سریع بدن از تریاک است که به آن UROD گفته می‌شود. این روش برای ترک تریاک کافی نیست و در بسیاری از موارد هم طبق تشخیصی که پزشک متخصص بر اساس شرایط جسمانی و روانی بیمار می‌دهد، می‌توان از این مرحله گذر کرد و به مرحله‌ی بستری تدریجی رسید.

  بستری تدریجی برای ترک تریاک

  اگر لازم باشد که بیمار از روش بستری تدریجی استفاده کند، “کلینیک تخصصی ترک اعتیاد پیام تندرستی” این امکان را برای مصرف‌کننده‌ها فراهم می‌کند که به صورت شبانه‌روزی، تحت مراقبت و بستری باشند و از راهنمایی‌های بهترین روان‌پزشک‌ها و  روان‌شناس‌ها بهره‌مند شوند. معمولاً این روش بازدهی بیشتری نسبت به درمان اعتیاد در خارج از کلینیک دارد چون بیماران علاوه بر توصیه‌ها و روش‌هایی که استفاده می‌شود، از حمایت‌های کادر درمانی هم بهره‌مند می‌شوند.

  در این روش افرادی که قصد ترک دائمی تریاک را دارند، می‌توانند در درمان‌های فردی، گروهی و خانوادگی شرکت کنند که این نوع درمان بعد از روش سم‌زدایی بدن از تریاک انجام می‌شود. در این مرحله، علت و ریشه‌ی اعتیاد مشخص شده و از لغزش بعد از ترک اعتیاد تریاک جلوگیری می‌کند.

  تشخیص دوگانه و درمان اختلالات مربوط به آن

  افرادی که به اعتیاد دچار می‌شوند در برخی موارد با اختلالات دیگری هم به طور همزمان مواجه می شود که در این مرکز تخصصی ترک اعتیاد، به اینگونه اختلالات توجه ویژه‌ای می‌شود. چرا که این بیماری‌ها می‌تواند خود علت گرایش فرد به اعتیاد باشد. درمان اختلالاتی که به صورت هم‌زمان با اعتیاد به تریاک به وجود می آیند، شامل رفتار درمانی شناختی (CBT)، درمان رفتاری گویشی، یا مدیریت وابستگی هستند.

  بیشتر افرادی که به تریاک اعتیاد دارند، ممکن است از یک اختلال مربوط به سلامت ذهنی رنج ببرند و معمولا اضطراب و افسردگی از جمله این اختلالات است. در صورتی که این اختلالات درمان نشوند، می‌توانند عواقب جبران ناپذیری برای مصرف کننده ایجاد کنند، حتی پس از پایان وابستگی جسمی فرد به تریاک، بازگشت به اعتیاد را به دنبال داشته باشد. روان درمانگران کلینیک پیام تندرستی می‌توانند در این مسیر به شما کمک کنند.

  بهترین راه ترک اعتیاد تریاک

  یکی از بهترین راه‌هایی که می تواند منجر به ترک اعتیاد تریاک شود، استفاده از روانپزشک اعتیاد و تجویز داروهای روانپزشکی است. در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی، این داروها تحت نظر روان‌پزشکان اعتیاد با سابقه چندین ساله تجویز می‌گردد. این داروها به مغز در بازیابی تغییرات ناشی از اپیوئیدها و داروهای مشتق تریاک (شیره تریاک) کمک بیشتری می‌کنند. به طور کلی برای افرادی که اعتیاد شدید به تریاک و شیره تریاک دارند، درمان بستری تدریجی راه موفقیت آمیزتری است.

  راه‌های غیر پزشکی ترک تریاک

  برای ترک تریاک راه‌های غیر تخصصی و غیر پزشکی هم وجود دارد که البته مورد تایید وزارت بهداشت نیستند و تنها در بعضی مراکز غیر استاندارد و بدون مجوز وزارت بهداشت، توسط افراد غیر متخصص انجام می شوند. این روش‌ها به هیچ عنوان مورد تایید سازمان های جهانی پزشکی و تخصصی نبوده و می‌تواند مشکلات دیگری به جز عوارض اعتیاد برای شخص به وجود آورد. در ادامه تنها جهت آگاهی، برخی از این روش‌ها را معرفی می‌کنیم.

  ۱ـ  ترک اعتیاد تریاک در منزل

  یکی از روش های غیراصولی و غیراستاندارد، ترک تریاک در منزل است. معمولا افرادی که دوز مصرفی پایینی دارند از این روش استفاده می‌کنند که با این حال بهتر است زیر نظر تشخیص دکتر متخصص ترک اعتیاد تریاک باشد. این روش که به یکی از درمان های اعتیاد سرپایی معروف است، بدون بستری شدن سپری می‌شود و ترک اعتیاد تریاک در خارج از محیط کلینیک انجام می‌شود.

  این روش معمولا برنامه‌ریزی ساعتی کمتری نسبت به مراقبت بستری در کلینیک دارد ولی برای این روش هم بهتر است از یک متخصص یا روان پزشک کمک گرفته شود.

  ۲ـ ترک اعتیاد تریاک به روش سنتی

  در این روش از داروهای گیاهی استفاده می‌شود که این داروها به دلیل این که موادی شبه مخدر هستند، باعث اعتیاد فرد به مواد دیگر می‌شوند و ناآگاهی مصرف کننده و اطرافیان او در این زمینه باعث می‌شود تا مشکلات بیشتری برای او ایجاد شود. متادون یکی از انواع این داروها برای ترک تریاک است که نه تنها تریاک را درمان نمی‌کند، بلکه باعث اعتیاد فرد به متادون می‌شود.

  ۳ـ ترک تریاک با اسپند

  یکی از روش‌هایی که برای ترک تریاک معرفی می‌کنند، استفاده از دود اسپند یا خوردن دانه‌های آن است که این روش از نظر پزشکی مورد تایید نیست و تضمینی هم وجود ندارد که به کمک این روش مصرف کننده موفق به ترک اعتیاد تریاک شود.

  شخص هنگام ترک اعتیاد تریاک با اسپند دچار علائم ترک می‌شود ولی به دلیل این که نظارت پزشک متخصص وجود ندارد، دچار لغزش شده و مجدد به مصرف تریاک روی می‌آورد. و یا در صورت عدم مصرف دوباره، علائم ترک اعتیاد تریاک می‌تواند عوارض خطرناکی را برای بیمار داشته باشد.

  علائم ترک اعتیاد به تریاک

  ترک اعتیاد تریاک باعث دردهای جسمانی زیادی می‌شود که گاهی در سطح روانی هم مشکلاتی را پدید می‌آورد و باعث بروز فشارهای عصبی در فرد می‌شود. در این شرایط کمک گرفتن از کادر درمانی متخصص ضروری است. برخی از علائم ترک اعتیاد تریاک که در فرد پس از قطع مصرف بروز می‌کند به شرح زیر است:

  اکثر مواقع این علائم ترک برای بیمار غیرقابل تحمل بوده و در نتیجه، شخص مجددا به سمت مصرف تریاک کشیده شود. یکی از مهمترین وظایف روانپزشک ترک اعتیاد در کلینیک پیام تندرستی کنترل درد و عوارض ناشی از قطع مصرف تریاک است.

  ترک تریاک بدون بازگشت

  مهم‌ترین بخش در ترک تریاک، پیگیری روند درمان پس از ترخیص از مراکز ترک اعتیاد می‌باشد. در این مرحله اگر بیمار در روند درمان خود کوتاهی کند ممکن است به راحتی مجدداً به مصرف تریاک روی آورد. از این رو مراقبت‌های پس از ترک تریاک، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  مشکلاتی مانند بی‌خوابی بعد از ترک تریاک، وسوسه مصرف مجدد تریاک، عوارض روانی بعد از ترک، مشکلات بازگشت به جامعه و محیط کار و مسائلی از این دست همگی تأثیر بسیار زیادی در بازگشت فرد به مصرف مجدد دارد. از این رو فرد وابسته به مصرف تریاک بعد از سم زدایی و پاک‌سازی جسم خود باید سیر درمان پس از ترخیص را ادامه دهد تا درمان قطعی اعتیاد به تریاک انجام پذیرد.

  ایمپلنت نالتروکسان در ترک قطعی تریاک

  در مرکز ترک اعتیاد پیام تندرستی برای جلوگیری از وسوسه مصرف تریاک و نزدیک شدن به ترک قطعی تریاک، علاوه بر روش‌های روانشناسی و مشاوره‌های فردی و نظارت های مستمر روانپزشک متخصص اعتیاد، از روش‌های جدید پزشکی مانند ایمپلنت نالتروکسان استفاده می‌گردد.

  در این روش با کاشت زیر پوستی یا همان ایمپلنت داروی ضد مخدر نالتروکسان در بدن فرد می‌توان تا درصد بسیار زیادی تمایل جسمی بیمار به مصرف تریاک را تا مدت مشخصی پس از ترخیص کنترل کرد. لازم به ذکر این روش به صورت عمومی بر روی تمام بیماران انجام نخواهد شد.

  برای ایمپلنت باید شرایط بیماری فرد، نوع ماده اعتیادآور، وضعیت جسمانی، شرایط محیطی فرد پس از ترخیص و… را مورد بررسی قرار داد. همچنین برای استفاده از این روش می‌بایست سیر کامل درمان و سم زدایی بدن از اعتیاد انجام شده و پس از بهبود می‌توان از این روش استفاده کرد.

  برای آشنایی بیشتر با این دارو و تاثیر آن در درمان اعتیاد می‌توانید با شماره های کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی تماس بگیرید.

  صحبت آخر

  اولین اقدام برای ترک اعتیاد تریاک، این است که شخص انگیزه لازم برای درمان را داشته باشد و یکی از بهترین راهکارها، کمک گرفتن از مشاور و روان درمانگر و شروع جلسات درمانی است. مصرف کننده با کمک مشاور می‌تواند انگیزه خود را برای رهایی از اعتیاد قوی تر کرده و از راهکارهای علمی و عملی برای جلوگیری از مصرف مجدد استفاده کند.

  پیدا کردن ریشه اعتیاد می‌تواند یک عامل مهم برای جلوگیری از عود مصرف تریاک باشد که مشاوره و راهنمایی‌های یک فرد متخصص می‌تواند در این زمینه مفید واقع شود. متخصص ترک اعتیاد با ریشه‌یابی و شناسایی عواملی که ممکن است در آینده منجر به مصرف دوباره فرد گردد و تلاش برای برطرف کردن آن‌ها، می‌تواند احتمال موفقیت در ترک کامل تریاک را بسیار افزایش دهد.

  ترک تریاک به صورت تخصصی، علمی و اصولی، برای جلوگیری از بی‌خوابی ترک تریاک، کنترل درد خماری تریاک، جلوگیری از بازگشت مجدد به مصرف و… با ارائه راهکارهای نوین امکان پذیر است اما نیازمند بهره‌مندی از متخصصین پزشکی و محیط مجهز بیمارستانی در مراکز ترک اعتیاد با مجوز رسمی است.

  سیر درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی با استفاده از جدیدترین متدها و روش‌های استاندارد انجام می‌گیرد. این مرکز جزء اندک مراکزی است که مجوز بستری اعتیاد از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را دارند و خدمات این کلینیک شامل بررسی‌های تشخیصی، درمان‌های دارویی و غیر دارویی، مشاوره و جلسات روان شناختی به صورت فردی یا گروهی می باشد.

  منبع مطلب : www.clinicpayam.com

  مدیر محترم سایت www.clinicpayam.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ترک تریاک چند روز طول می کشد ؟

  ماده ای در مصرف کننده های تریاک ایجاد وابستگی می کند، مرفین نام دارد که در مواد مخدر افیونی سنتی و صنعتی از آن استفاده می شود. با توجه به نظر متخصصان ما در مرکز بستری ترک اعتیاد نگین؛ ترک اعتیاد تریاک در مقابل سایر موارد مخدر موجود در بازار که حاوی مرفین هستند راحتتر است، چون مرفین موجود در تریاک از چسبندگی کمتری نسبت به سایر مواد مخدر برخوردار است و روند ترک می تواند برای فرد معتاد به تریاک راحتتر از هروئین و متادون و... باشد. فردی که قصد ترک اعتیاد تریاک را دارد باید ابتدا روش های موجود برای این کار بشناسد، سپس روش خود را برای اینکار انتخاب کند و اولین قدم های خود را در مسیر ترک اعتیاد بر دارد. به یاد داشته باشید که قدم های اول شما بسیار مهم هستند، چون در صورتی که بعد از ترک اعتیاد تریاک دوباره به مصرف بازگردید، ضریب جذب مرفین در بدن شما بالاتر می رود و همین موضوع ترک کردن را برای شما سخت خواهد کرد.

  مدت زمان ترک تریاک

  اینکه مدت زمان ترک تریاک چقدر است باید ابتدا به روش های ترک آن توجه کرد. دو راه معمول برای ترک اعتیاد تریاک وجود دارد:

  این روش باید با کمک پزشک متخصص یا درمانگر صورت بگیرد و به این صورت است که فرد طبق الگو خاصی مصرف خود را روز به روز کمتر میکند و پس از رسیدن به انتهای برنامه ی ترک اعتیاد، مصرف تریاک یا به طور کامل ترک می کند.افرادی قصد دارند از این روش استفاده کنند مرتب به دنبال این هستند که ترک اعتیاد تریاک چند روز طول می کشد، جواب این سوال به نظر پزشک شما دارد و تنها کاری که شما باید بکنید عمل کردن به دستورات دکتر است، شما باید صادقانه و بدون در نظر گرفتن وسوسه ها روند ترک خود را انجام دهید و دوز مصرفی و تعداد دفعات مصرف را دقیقا طبق نظر دکتر انجام دهید.

  اگر می خواهید روند ترک کردنتان هر چه زودتر به پایان برسد و پاک بودن را تجربه کنید، طبق برنامه ریزی انجام شده برای شما پیش بروید و از مسیر ترک اعتیاد خارج نشوید، چون هر بار لغزش باعث می شود که به مدت دو هفته بدن خود را از روند پاک شدن دور کنید.

  این که قطع مصرف در این روش چقدر طول می کشد به این بستگی دارد که چقدر مصرف می کنید و چه مدت است که در حال مصرف هستید. اگر یک مصرف کننده ی حرفه ای باشید این روند برای شما هشت ماه تا یک سال، اگر مصرف شما کمتر از افراد حرفه ای است در کمتر از پنج ماه و مصرف تریاک شما به حد زیادی نیست این روند می تواند برای شما خیلی کمتر از این موارد بالا طول بکشد.

  ترک اعتیاد تریاک چند روز طول می کشد

  2- ترک اعتیاد به روش سنتی:

  بیمارانی که از این روش استفاده می کنند کم نیستند، و شاید خیلی از افراد معتاد به تریاک این روش را حداقل یک بار امتحان کرده اند. همچنین این همان روشی است که کمپ های ترک اعتیاد برای درمان مراجعه کنندگان خود از آن استفاده می کنند. یکی از معایب این روش این است که تنها 15 درصد افرادی که از این روش استفاده می کنند امکان موفقیت دارند و این که شاید این روش از نظر زمانی مدت کمی طول بکشد، ولی از آنجایی که بدن برای ترمیم و سازگاری خود با نبودن تریاک به زمان نیاز دارد، این روش کم دوام تر از روش ترک اعتیاد تدریجی است.

  خماری ترک اعتیاد تریاک چند روز است؟

  از آنجایی که مرفین ماده ی اعتیاد آور موجود در تریاک است و دفع شدن این ماده از بدن 12 روز طول می کشد، خماری ترک اعتیاد تریاک 12 روز زمان می برد. که به شرح زیر است:

  روز سوم ترک اعتیاد زمانی است که بدن فرد شروع به واکنش دادن می نماید. البته در افراد مختلف این زمان متفاوت خواهد بود.

  روز ششم ترک اعتیاد مقداری سم از بدن خارج گردید اما همچنان دوران نقاحت ترک ادامه دارد. بهتر این در طول روزهای درمان ترک اعتیاد رژیم غذایی مخصوص ترک اعتیاد را داشته باشید.

  روز دهم ترک اعتیاد به عنوان روزهای پایانی ترک اعتیاد شناخته می شود. در کل می توان گفت برای خارج شدن کامل سم 12 روز زمان می برد.

  برای ترک اعتیاد تریاک چه مدت باید زمان بگذاریم؟

  اگر شما از آن دسته افرادی هستید که واقعا می خواهید تریاک را ترک کنید و روش سنتی را برای انجام این کار تجربه کرده اید، پیشنهاد ما به شما این است یک بار با اراده ای قوی و با حوصله و تداوم به سراغ روش تدریجی بروید و با پشتکار در مسیر ترک اعتیاد قدم بردارید.
  در پایان باید بدانید پرسیدن سوال هایی مثل ترک اعتیاد تریاک چند روز طول می کشد و چه مدت برای این کار باید زمان بگذارم کار اشتباهی است. ترک کردن تریاک هرچقدر طول بکشد، بالاخره شما را از چنگ اعتیاد بیرون می کشد و شما را آزاد می کند!

  منبع مطلب : www.neginn.com

  مدیر محترم سایت www.neginn.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ترک تریاک (بهترین قرص، شربت و دارو برای ترک تریاک)

  ترک تریاک (بهترین قرص، شربت و دارو برای ترک تریاک)

  در انتها بهترین دارو و بهترین روش ترک تریاک را خواهیم گفت اما بهتر است قبل از رسیدن به این مرحله اطلاعات بهتری کسب کنید

  مفهوم ترک تریاک

  اعتیاد به ماده مخدر تریاک مشکل جدی است و تریاک یک ماده مخدر بسیار اعتیاد آور و خطرناک است. ترک تریاک به روند درمان روانی یا پزشکی اعتیاد به تریاک اطلاق می‌شود. داروهای بسیار کمی برای کمک به ترک تریاک وجود دارد، برخی از این داروها برای ترک هر نوع اعتیاد می‌تواند تجویز شود زیرا اکثر علائم ترک مواد مخدر مشابه هم هستند و این داروها به این منظور تجویز می‌شوند که شما بتوانید علائم ترک تریاک یا هر ماده مخدر دیگری را تحمل کنید.

  بسیار کم پیش می‌آید که یک پزشک برای بیمار تریاک تجویز کند زیرا این ماده بسیار اعتیاد آور است. اگر شما حتی یک بار از تریاک استفاده کنید خیلی سخت است که نخواهید برای بار دوم آن را امتحان کنید. اگر حتی یک بار از تریاک استفاده کرده‌اید و می‌خواهید که به دام اعتیاد به آن گرفتار نشوید فورا با یکی از مراکز ترک اعتیاد تماس بگیرید. مصرف تریاک می‌تواند به هروئین تبدیل شود که بسیار خطرناک‌تر و قوی‌تر از تریاک است. بنابراین علائم و خطرات آن نیز بیشتر است و در برخی موارد در صورت استفاده بیش از حد می‌تواند مرگبار باشد.

  با توجه به شدت اعتیاد آوری تریاک، ترک تریاک نیز دارای روش‌های تخصصی‌تر است. جامع‌ترین و رایج‌ترین راه ترک اعتیاد مراجعه به مراکز ترک اعتیاد پزشکی است که زیر نظر پزشک و کادر مجرب است و معمولا در این مراکز افراد تحت درمان دیگری نیز وجود دارند.

  ترک تریاک شامل درمان، گروه‌های حمایت و برنامه‌های پیشگیری از بازگشت است. جلسات درمان گروهی و فردی می‌تواند به افراد معتاد کمک کند تا الگوهای رفتاری بالقوه مخرب خود را تغییر دهند و اعتماد به نفس و عزت نفس را افزایش دهند. عواملی که ممکن است باعث گرایش و یا افزایش سطح استرس در مراحل ترک تریاک شوند، مورد بررسی قرار می‌گیرند و مکانیسم‌های مقابله‌ای جدید آموزش داده می‌شود. خانواده‌ها و افراد ممکن است در درمان نیز شرکت کنند که می‌تواند به بهبود ارتباطات و عملکرد کلی واحد خانواده کمک کند. هر گونه اختلال در هماهنگی و ترک ماده مخدر تریاک نیز باید مدیریت شود.

  در روند ترک تریاک شرکت در کلاس‌های ترک و صحبت با گروه‌های پشتیبانی یک راه عالی برای ارتباط با همسالان با شرایط مشابه برای تشویق و کمک به پیشگیری از بازگشت معتادان می‌باشند.

  پیشنهاد می‌کنیم مقاله ” ترک شیشه با انواع روش های مرسوم ” را نیز در وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا بخوانید. برای دریافت مشاوره پزشکی رایگان سوالات خود را در بخشمشاوره پزشکی دکتر سوشا ثبت کنید.

  عوارض ترک تریاک

  اثرات ترک اعتیاد به تریاک برای فرد معتاد می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد. علائم و اثرات بسته به مدت زمان اعتیاد، میزان استفاده از تریاک و شرایط روانی و فیزیکی فرد متفاوت خواهد بود. ترک تریاک همیشه باید تحت نظارت دقیق پرسنل پزشکی و تا حد امکان در مراکز معتبر انجام شود. متداول‌ترین عوارض ترک تریاک عبارتند از:

  علایم ترک تریاک به صورت کلی 2 مورد است

  علایم اولیه ترک تریاک

  علایم اولیه ترک تریاک 30-6 ساعت پس از آخرین مصرف ماده مخدر تریاک ظاهر می‌شود. این بازه زمانی بستگی به سطح مصرف و نوع اعتیاد دارد که در افراد مختلف با شرایط متفاوت می‌تواند متغیر باشد.

  علایمی که ممکن است در این دوره با آن مواجه شوید:

  علایم ثانویه ترک تریاک

  علایم ثانویه ترک اعتیاد به تریاک ممکن است از روز دوم شروع شده و حداقل تا 72 ساعت الی یک هفته ادامه یابد. در این دوره شما همان اولیه را با شدت بیشتری دارید و علایم دیگری نیز بروز پیدا می‌کنند. علایم ثانویه جزء شدیدترین علایم و بازه زمانی این علایم جزو طاقت فرساترین روزهای دوران ترک تریاک خواهد بود.

  علایمی در این دوران به علایم اولیه اضاقه می‌شوند شامل موارد زیر هستند

  ترک تریاک : علایم ثانویه ترک تریاک

  علایم ماندگار ترک تریاک

  هفته اول ترک معمولا بدترین زمان دوران ترک تریاک است. پس از این هفته برخی علایم برطرف می‌شود. اما برخی علایم دیگر تا یک ماه و در برخی موارد تا چند ماه در بدن فرد باقی می‌ماند. این علایم عبارتند از:

  ترک تریاک چند روز طول میکشد

  همانطور که در بالا اشاره شده دوره کلی ترک تریاک حدودا یک ماه است تا علایم اصلی ترک تریاک ، در بدن شما رفع شود اما بعضا می‌تواند این زمان کمی طولانی‌تر نیز شود. شرایط بدنی هر فرد، میزان مصرف او، مدت زمان مصرف و برخی عوامل دیگر در مدت زمان ترک کردن تاثیر گذار است اما شما باید بدانید که این پزشک شماست که تعیین می‌کند چند روز طول می‌کشد تا تریاک را ترک کنید بنابراین هیچ اصراری به مرخص شدن زودتر از موعد نداشته باشید تا دوره درمان شما تکمیل شود.

  ترک ناگهانی تریاک مشکل ساز و یا حتی مرگ آور است

  ترک ناگهانی تریاک می‌تواند برای فرد بسیار مشکل ساز و یا حتی مرگ آور باشد زیرا بدن فرد در نبود این ماده مخدر دچار شوک و اختلال عملکرد می‌شود. یکی از روش‌های رایج ترک تریاک کم کردن و کنترل کردن دوز مصرف به صورت تدریجی است تا از علائم شدید ترک ناگهانی تریاک جلوگیری شود. در زمان ترک تریاک در مراکز معتبر، علائم حیاتی شما طبق زمان‌های مشخص کنترل می‌کنند تا در صورت بروز هرگونه علائم پیش بینی نشده در اسرع وقت اقدامات لازم صورت گیرد.

  ترک تریاک در بارداری می‌تواند عواقب جدی‌ داشته باشد

  این بر همگان آشکار است که مصرف تریاک در دوران بارداری می‌تواند چه عوارض مخرب و جبران ناپذیری بر مادر و نوزاد داشته باشد. اما ترک تریاک در بارداری نیز می‌تواند عواقب جدی‌تری داشته باشد. به طوری که حتی می‌تواند به آسیب‌های جدی و حتی مرگ جنین منجر شود. پس اگر به تریاک یا هر نوع ماده مخدر دیگر اعتیاد دارید، در دوران بارداری حتما پزشک خود را در جریان بگذارید و بدون راهنمایی و مشاوره درست با فرد متخصص اقدام به ترک کردن تریاک نکنید.

  از لحاظی بارداری برای فرد معتاد می‌تواند جنبه مثبتی نیز داشته باشد و آن هم این است که فرد انگیزه پیدا می‌کند به خاطر فرزندش و حفظ سلامت او اعتیاد به مواد مخدر را ترک نماید. طبق آمار مستند ارائه شده، محققین دریافتند که مصرف مواد مخدر در سه ماهه سوم بارداری نسبت به سه ماهه اول و دوم در زنان باردار بسیار کمتر است. حتی برخی افراد در سه ماهه سوم بارداری تقریبا هیچ نوع مخدری مصرف نمی‌کنند. مصرف تریاک یا مواد مخدر دیگر در سه ماهه اول بیشتر به این دلیل می‌تواند باشد که افراد تا چند هفته از شروع بارداری اطلاعی از بارداری خود ندارند.

  در حالی که درمان اعتیاد و روش‌های ترک تریاک برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد، اما در حالت کلی بهتر است با استفاده ار داروهای جایگزین تریاک از عواقب وحشتناک آن بر مادر و نوزاد جلوگیری شود. طبق توصیه‌ها در صورت اعتیاد داشتن به هر نوع ماده مخدر در دوران بارداری حتما با پزشک خود مشورت کنید.

  ترک تریاک : ترک تریاک در بارداری

  مکمل ترک تریاک کدامند؟

  برخی مکمل‌های رایج برای ترک تریاک که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد شامل موارد زیر است:

  مکمل گابا برای ترک تریاک

  گابا اسید آمینه‌ای است که به صورت طبیعی در مغز موجود است و اعتقاد بر این است که سرعت حرکت پیام عصبی در نورون‌های عصبی را کاهش می‌دهد و گابا به نوبه خود کمک می‌کند تا فرد آرامش بیشتری داشته باشد. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که اعتیاد به هر نوع ماده مخدری دارند اکثر مواقع به دلیل کم شدن گابا در مغز دچار نا آرامی، اضطراب و افسردگی هستند. مکمل گابا در افراد معتاد می‌تواند یکی از مکمل‌های بسیار مفید در جهت کاهش اضطراب و استرس فرد باشد.

  گابا به طور طبیعی در غذاها وجود ندارد، اما مصرف برخی مواد غذایی زیر می‌تواند بر عملکرد گابا در مغز تاثیر مثبت بگذارد. این مواد غذایی عبارتند از:

  ترک تریاک برای پودر پروتئین

  مکمل‌های پروتئینی کمک می‌کنند بافت‌های آسیب دیده ناشی از اعتیاد با سرعت بیشتری ترمیم شوند. به طور طبیعی انواع پروتئین در غذاها و میوه‌هایی که مصرف می‌کنید وجود دارد، اما برای ترمیم این بافت‌های آسیب دیده کافی نیست. شما باید از مکمل‌های پروتینی زیر نظر پزشک مصرف نمایید تا بدن شما با سرعت بیشتری از لحاظ فیزیکی به حالت اولیه خود برگردد.

  مکمل کلسیم و منیزیم برای ترک تریاک

  مکمل‌های کلسیم و منیزیم بیشتر اثر کاهش درد دارند و به تحمل دردهای ناشی از ترک تریاک که در بالا اشاره شد کمک می‌کنند. البته مصرف این مکمل‌ها ضرورت ندارد و اگر می‌توانید این دردها را تحمل کنید، می‌توانید این مکمل‌ها را مصرف نکنید.

  ترک تریاک با ویتامین‌های گروه

  ب کمپلکس با تولید انتقال دهنده‌های عصبی و برخی هورمون‌ها، در کاهش اضطراب و افسردگی و همچنین برخی علائم دیگر ترک تریاک بسیار موثر است. 

  ترک تریاک : ترک تریاک با ویتامین‌های گروه

  مکمل امگا 3 برای ترک تریاک

  کاهش امگا 3 در بدن باعث کاهش سطح دوپامین در مغز می‌شود. دوپامین عامل اصلی احساس شادی و لذت در افراد است؛ هنگامی که سطح دوپامین پایین باشد فرد معتاد سعی دارد با مصرف تریاک میزان دوپامین را بالا ببرد و این احساس لذت را در مغز خود ایجاد کند. با افزودن مکمل امگا 3 در رژیم غذایی خود می‌توانید این رضایت را نیز در خود ایجاد کنید و از این بابت نیازی به تریاک نداشته باشید.

  پروبیوتیک‌ها برای ترک تریاک

  یکی از اثرات مخرب سوء مصرف مواد مخدر صدمه زدن آن به روده‌ها است که منجر به سوء تغذیه می‌شود. پروبیوتیک‌ها می‌توانند به بهبود عملکرد روده و سلامت آن کمک کنند، از اثرات پروبیوتیک‌ها کمک به جذب مواد مغذی نیز است که به نوبه خود به مغز کمک می‌کند تا سریع‌تر مواد مخدر را ترک کند.

  خطر ترک تریاک با مکمل خوردن بدون برنامه

  در مصرف این مکمل‌های ترک تریاک به هیچ وجه زیاده روی نکنید. حتما نوع مکمل مورد نیاز و میزان دوز مصرفی هر کدام را از پزشک معالج خود جویا شوید. شاید شرایط شما ایجاب کند برخی از مکمل‌ها را مصرف نکنید. تشخیص این موضوع را بر عهده پزشک بگذارید.

  بهترین روش ترک تریاک به این دسته ها تقسیم می شود

  ترک تریاک در خانه ممنوع!

  ترک تریاک یا هر نوع ماده مخدر دیگر در خانه توصیه نمی‌شود. این به این دلیل است که ترک کردن هر نوع ماده مخدر نیازمند تجربه و برنامه منظم است. زمانی که شما تصمیم می‌گیرید که تریاک را ترک کنید باید خود برای تحمل علائمی که اشاره شد، آماده کنید تا بتوانید دوره سم زدایی را با موفقیت پشت سر بگذارید. اما در این بین به دلیل ضعف و فشار و استرس‌های وارده، شما نیازمند مراقبت شدید می‌باشید تا دوباره سمت مواد مخدر کشیده نشوید. توجه داشته باشید که هیچ موقع سعی نکنید در منزل و بدن امکانات و مراقبت‌های مورد نیاز اقدام به ترک اعتیاد نمایید. امکان برگشت دوباره به سمت مواد مخدر و از دست دادن انگیزه ترک در منزل زیاد خواهد بود

  ترک تریاک : ترک تریاک در خانه

  ترک تریاک با بوپرنورفین

  سابوکسون (Suboxoneنام تجاری داروی ترکیبی بوپرنورفین و نالوکسون است. این دارو اولین دارویی است که ممکن است پزشک معالج شما برایتان تجویز کند. این دارو در ترک اعتیاد به موادی مانند تریاک، هیدروکودون، هروئین، کدئین و اکسین کتونین موثر است.

  معمولا بوپرنورفین در دوزهای پایین تجویز می‌شود و برای افرادی که معتاد به مواد مخدر هستند، این امکان را می‌دهد که بتوانند کمی راحت‌تر با هوس برگشت دوباره به مواد مخدر مقابله کنند.

  هنگامی که به جای استفاده از دیگر مواد مخدر از بوپرنورفین  استفاده می‌کنید، در واقع شما سعی دارید شدت علائم ترک اعتیاد به تریاک را کم کنید. توجه داشته باشید که بوپرنورفین نیز ماده مخدر می‌باشد اما به دلیل اینکه قدرت آن از تریاک و مواد دیگر کمتر است بیشتر در مصارف درمانی و همچنین ترک اعتیاد به انواع مواد مخدر استفاده می‌شود. همچنین اثرات آن بسیار کمتر از متادون است و به همین دلیل ممکن است ترک کردن با بوپرنورفین کمی زمان طولانی‌‌تری بخواهد. در هر صورت و با استفاده از هر روشی برای ترک تریاک یا هر نوع ماده مخدره دیگر نیاز دارید که صبور باشید.

  ترک تریاک با متادون

  متادون یک نوع ماده مخدر است که خاصیت ضد درد قوی دارد و بعضا برای دردهای شدید پس از جراحی یا برای افراد سرطانی که دردهای شدید دارند تجویز می‌شود. اگر چه گزینه‌های دیگری برای کاهش درد وجود دارد، اما دلایل بالینی وجود دارد که متادون ممکن است انتخاب بهتری باشد. متادون می‌تواند برای درمان اضطراب شدید عاطفی و روانی افراد مبتلا به سرطان و سایر بیماری‌های دردناک و همچنین درد شدید جسمی مفید باشد.

  درمان با متادون یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های ترک اعتیاد به تریاک است. دلیل آن این است که با این که فرد در واقع هنوز اعتیاد دارد، اما اعتیاد او به سطح کنترل شده رسیده است. متادون کمک می‌کند فرد به صورت تدریجی و آرام و بدون حواس پرتی اعتیاد خود را ترک کند و به سرعت به زندگی عادی خود برگردد.

  ترک تریاک بدون درد غیر ممکن است 

  ترک تریاک بدون درد تقریبا امری غیر ممکن است. اما طبق توصیه‌های بالا شما با مصرف برخی مکمل‌ها و داروهایی که مواد اعتیاد آور در ترکیباتشان نداشته باشند می‌توانید با درد کمتری به ترک اعتیاد به تریاک بپردازید. اما این را بدانید که درد عضلانی یکی از علائم اصلی ترک تریاک است که تجربه خواهید کرد.

  ترک تریاک بدون دارو هم غیر ممکن است

  ترک اعتیاد به تریاک بدون دارو تقریبا غیر ممکن است زیرا در دوران ترک اعتیاد بدن شما بایستی در مقابل هجوم یکباره درد و انواع مشکلات فیزیکی دوام بیاورد و این امر بدون مکمل‌ها و داروها بسیار دشوار است.

  ترک تریاک : ترک تریاک بدون دارو

  ترک تریاک با کلونیدین

  کلونیدین دارویی موثر برای درمان فشار خون بالا است که از آن در درمان اعتیاد نیز می‌توان بهراه برد. کلونیدین در سم زدایی افرادی که به صورت خفیف به تریاک اعتیاد دارند بطور سرپایی و در افرادی که اعتیاد شدید به تریاک دارند  به صورت بستری به کار گرفته می‌شود.

  در درمان اعتیادهای خفیف و اصطلاحا درمان سرپایی، کلونیدین می‌تواند جزء موثرترین مواد موجود باشد. این دارو می‌تواند در کاهش علائم اولیه ترک اعتیاد به تریاک کمک کند. این دارو بیشتر مناسب ترک سیگار است.

  ترک تریاک با قرص زیر زبانی فشار

  داروی کلونیدین همان قرص زیر زبانی فشار خون است که برای ترک تریاک استفاده می‌شود، البته همانطور که گفتیم این دارو برای ترک اعتیادهای خفیف موثر است.

  بهترین داروهای ترک تریاک را بشناسید

  گول نخورید! داروهای گیاهی ترک تریاک یک دروغ تبلیغاتی است 

  متاسفانه اخیرا در فضای مجازی شاهد این هستیم که افراد سودجو با تبلیغات گسترده اقدام به فروش داروهای گیاهی برای ترک اعتیاد می‌کنند اما حقیقت این است که تقریبا هیچ نوع داروی گیاهی برای ترک اعتیاد به تریاک وجود ندارد و فرد معتاد با مصرف این داروها خود را دچار عوارض ناخواسته و ناشناخته این داروها می‌کند و بعضا با مصرف این داروها آسیب‌های جبران ناپذیری به فرد وارد می‌شود. در ترکیبات برخی از این داروها از دیگر مواد مخدر استفاده شده است که خود آن‌ها نیز اعتیاد آور هستند.

  تنها پیشنهادی که می‌شود به افراد در حال ترک کرد، این است که سعی کنند طبق دستورالعمل پزشک خود پیش بروند. در کنار برنامه‌های ترک اعتیاد برنامه‌های ورزشی خود را دنبال کنند، تغذیه سالم داشته باشند و سعی کنند روال زندگی خود را هرچه سالم‌تر کنند.

  بهترین قرص ترک تریاک کدام است

  همانطور که گفته شد یکی از موثرترین و بهترین داروهای ترک اعتیاد بوپرنوروفین است که در درمان اعتیادهای سنگین و البته به عنوان مسکن برای برخی از بیماری‌ها از جمله سرطان استفاده می‌شود. البته این دارو هم مثل تمامی داروها عوارضی دارد؛ عوارض این دارو می‌تواند شامل درد معده، تهوع، استفراغ و یبوست باشد. در ادامه لیستی از برخی داروهای رایج در ترک اعتیاد را به شما ارائه می‌دهیم:

  ترک تریاک : قرص ترک تریاک

  بهترین شربت ترک تریاک این است 

  تنها شربت موجود برای ترک اعتیاد شربت تریاک یا همان تنتوراپی‌یوم است که از نظر اکثر کارشناسان، مصرف این شربت بهترین راه ترک اعتیاد است. این شربت تقریبا ترکیبی از تمامی موادی است که می‌تواند علائم و نشانه‌های ناشی از ترک تریاک یا همان خماری را کاهش دهد و کمک شایانی در ترک اعتیاد کند.

  البته باز هم باید تاکید کنیم که ترک اعتیاد به هر نوع ماده مخدری باید تحت نظر پزشک متخصص این امر و در مراکز معتبر انجام شود و استفاده از هیچ نوع قرص و دارو یا شربتی به تنهایی کمکی به ترک اعتیاد شما نمی‌کند بلکه در مواردی میت‌واند آسیب زا تر باشد.

  اما در مجموع بهترین دارو برای ترک تریاک کدام است؟

  همانطور که گفته شد ترک تریاک با داروهایی مانند بوپرنورفین (buprenorphine ) و متادون (methadone ) اغلب در درمان اعتیاد به تریاک مفید می‌باشند، زیرا اثرات آن‌ها طولانی مدت است و به نوعی خود این داروها نیز اعتیاد آور هستند. اما ترک کردن این داروها بسیار راحت‌تر و کم عوارض‌تر از ترک تریاک به صورت ناگهان است. ترک این داروها نیز به صورت تدریجی می‌باشد.

  در مجموع بهترین روش ترک تریاک، کدام روش است؟

  ترک تریاک با متادون می‌توانند بهترین روش ترک تریاک باشد زیرا حتی در دوران ترک اعتیاد با متادون شدت برخی علائم ترک در بدن شما نسبت به داروهای دیگر کمتر باشد.

  همراه با درمان دارویی تریاک، رفتار درمانی نیز جز متدهای ترک تریاک می‌باشد. تمامی این روش‌ها و موارد بر روی فرد ارزیابی می‌شوند و دارو و روش درمان مناسب برای هر فرد نیز اتخاذ می‌شود. ارزیابی و تشخیص اولیه و تعیین دارو و روش درمان مناسب بسیار مهم است.

  مقالات پیشنهادی دکتر سوشا : 

  منبع مطلب : www.drsosha.com

  مدیر محترم سایت www.drsosha.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  بی نام 1 ماه قبل
  1

  سلام دوستان هم درد ۱۷ساله که تریاک میکشم الان ۳۷سال سن دارم امروز ۶روز هست که ترک کردم خیلی درد کشیدم ترک کردنم بدون دارو و تو خونه بوده لطفا اگه کسی می دونه چند روز دیگه درد دارم یا چکار کنم دردم کم بشه راهنماییم کنه

  شاهین 2 ماه قبل
  0

  سلام با قرص بی دو چند روز طول می کشه ل مایش نشان نده ممنون میشم جواب بدین

  شاهین 2 ماه قبل
  0

  سلام با قرص بی دو چند روز طول می کشه ل مایش نشان نده ممنون میشم جواب بدین

  مهدی 9 ماه قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید