توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تردد پلاک شهرستان در تهران

  1 بازدید

  تردد پلاک شهرستان در تهران را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  محدودیت‌های جدید کرونایی؛ از پلاک غیر بومی در شهر‌های قرمز تا تردد داخل استانی

  خبرگزاری میزان - ایسنا نوشت: امروز اول آذر است و طبق تصویب ستاد ملی کرونا، طرح جدید محدودیت‌های کرونایی و مدیریت هوشمند این بیماری در سراسر کشور آغاز می‌شود، اما با وجود آغاز این طرح و اعلام جزییات آن همچنان برای برخی از شهروندان سوالاتی مطرح شده که بر همین اساس به سوالات مخاطبان درباره طرح جدید محدودیت‌های کرونایی پاسخ داده شده است.

  سوالات جدید خود را در قالب نظرات مطرح کردند تا از سوی دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا پاسخ داده شود.

  پرسش‌های مخاطبان و پاسخ‌های حسین قاسمی دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در ذیل قابل مشاهده است:

  *اگر ماشین با پلاک بومی در حاشیه شهر دیگری باشد و بخواهد در طول دوهفته محدودیت از کنار گذر شهری‌ها عبور و به شهر خودش وارد شود. آیا مشمول جریمه خواهدشد؟

  دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در پاسخ به این سوال می‌گوید: عبور از کنارگذر‌ها مشمول جریمه نخواهد شد.

  * اینجانب دارای خودرو با پلاک شهرستان میباشم. دارای مدرک اجاره نامه منزل در تهران و هم مجوز گردشگری و مسافرتی به نام خود هستم و اجاره نامه شرکت هم دارم. سوال اینکه با توجه به مدارک شغلی و سکونت در تهران چه راهکاری جهت جریمه نشدن وجود دارد؟

  دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا به این سوال هم پاسخ داده و توضیح می‌دهد: اگر پلاک ایشان در سیستم پلیس و وزارت راه به عنوان پلاک غیر بومی ساکن به صورت دائم از قبل ثبت شده مشکلی ندارند.

  *من هشتگرد زندگی میکنم و محل کارم تهران هست، آیا با ماشین خودم میتونم به محل کارمون بیایم یا خیر؟

  قاسمی در این باره می‌گوید: تردد بین استان‌های تهران و البرز یکپارچه دیده شده و منعی ندارند. با داشتن اسناد کارخانه می‌توانند تردد نمایند.

  *تردد داخل استانی آیا آزاد هست یا خیر؟

  دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در پاسخ به این سوال می‌گوید: جغرافیای اجرای طرح شهر‌ها هستند.

  * من کارمند شر کت خصوصی هستم ماشینم پلاک کرج هست ومحل کارم شهرک صنعتی شمس آباد و خانه من تهران در حاشیه امام حسین {ع} است باید چه کنم؟

  دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در پاسخ به این سوال اظهار میکند: اگر شرکت خصوصی ایشان مشمول فعالیت گروه شغلی ۱ باشند می‌توانند با ارائه مدارک تردد نمایند. چون تهران و کرج قرمز هستند لذا صرفا مشاغل گروه اول فعالیت می‌کنند.

  *من اگه بخوام تا پادگان جوادنیا نزدیک قزوین برم جریمه میشم یا نه؟

  دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا به این سوال هم پاسخ داده و توضیح می‌دهد: برای رفتن به پادگان از مسیر‌های کمربندی می‌توانند تردد نمایند. به تعبیری اگر وارد شهر نشوند مشکلی نخواهند داشت.

  *الان همه کشور مبنا طرح شهر به شهره فقط تهران استانی شد؟ یعنی می‌تونیم بین شهر‌های تهران و اسلامشهر تردد داشته باشیم در طول روز؟

  قاسمی در این باره می‌گوید: ملاک پلاک خودرو‌های شخصی است لذا اگر در گروه اول مشاغل قرار نداشته باشند تردد آن‌ها منع دارد.

  * وقتی اعلام کردند که ادارات و بانک‌ها باز هستن امثال من که تو شرکت‌های خصوصی هستیم باید بریم سرکار؛ ما وقتی تعطیل میشیم که بانک‌ها و ادارات تعطیل باشن دقیقا مثل جمعه‌ها؛ و با توجه به اینکه با یک سوم میخوان کار کنن ازدحام مردمی شکل میگیره-در حقیقت با کاهش کارمندان و کمبود نیرو برای انجام کار مراجعان آیا ازدحام شکل نمی‌گیرد؟

  وی در پاسخ به این سوال توضیح می‌دهد: بانک‌ها و ادارات بر اساس ضوابط اعلامی سازمان اداری و استخدامی فعالیت می‌نمایند ضمن اینکه همه شرکت‌های خصوصی هم امکان فعالیت در شهر‌های قرمز را ندارند.

  *اگر پلاک غیربومی قبل از محدودیت‌ها وارد شهر دیگری شده باشد در ایام محدودیت قصد بازگشت به شهر خود را داشته باشد امکانپذیر است؟ تردد تاکسی‌های خطی بین شهری از تهران به شهر‌های استان‌های دیگر مجاز است؟

  دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در پاسخ به این سوال می‌گوید: از روز شنبه ساعت صفر طرح اجرا می‌شود لذا تا قبل از آن باید بازگردند. سیستم حمل نقل عمومی بین شهری مشمول محدودیت نمی‌باشند.

  *اگر شخصی با پلاک غیر بومی از شهر قرمز به شهر خودش برگرده آیا جریمه میشه؟

  قاسمی در پاسخ به این سوال می‌گوید: بله

  *آیا بعد از یکم آذر خودروی پلاک بومی تهران، اجازه خروج از شهر آمل را دارد؟

  دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در پاسخ به این سوال نیز می‌گوید: بله

  *کارگاه‌های ساختمانی هم تعطیلند؟

  دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا به این سوال هم پاسخ داده و توضیح می‌دهد: مشاغل در زمره گروه‌های تعیین شده فعالیت می‌نمایند.

  * منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح است و مابقی ساعت‌ها مشکلی نیست؟

  قاسمی پاسخ می‌دهد: منع تردد ۲۱ تا ۴ صرفا در شهر‌های قرمز انجام می‌شود. ساعات دیگر مشمول منع ورود پلاک‌های غیربومی است.

  من هفته آینده آزمون آیین نامه رانندگی دارم و محل سکونتم کرج هست که وضعیت قرمزه آیا برگزار میشه؟ حتی آموزشگاه هم نمیدونه

  دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در پاسخ به این سوال می‌گوید: آیین نامه نباید برگزار شود.

  *سلام تکلیف ما راننده‌های وانتی که بار‌های کوچیک رو جابجا می‌کنیم و پلاکمون هم شخصی هست، برای تردد شهر به شهر چی میشه؟

  قاسمی در پاسخ به این سوال ادامه می‌دهد: اگر در زمره سامانه‌های حمل و نقل عمومی باشند مشکلی ندارند.

  *آیا ماشین‌های بار بری هم توقیف میشه؟ چون من میخوام تو همین چند روز محل زندگی مو تغییر بدم و از اراک به دماوند سفر کنم. تکلیفم چیه آیا میتونم؟

  دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در پاسخ به این سوال می‌گوید: خیر

  *من نانوا هستم و کشیک شیفت کاری ساعت ۱۷ الی ۲۲ هست و اتحادیه هیچ معرفی نامه‌ای نمی‌دهد برای سازمان صمت که برگه تردد صادر بشه تکلیف ما چیست؟

  قاسمی در این باره می‌افزاید: به فرمانداری مراجعه تا اقدام نمایند.

  *ورود افرادی که مریض دارند و باید برای درمان به تهران سفر کنند به چه شکل است؟

  دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در پاسخ به این سوال می‌گوید: با ارائه مدارک می‌توانند با خودروی شخصی مراجعه نمایند.

  انتهای پیام/
  خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

  منبع مطلب : www.mizanonline.com

  مدیر محترم سایت www.mizanonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  وضعیت تهران قرمز است/جریمه روزانه یک میلیون تومانی ورود خودروهای پلاک تهران به دیگر شهرستان‌ها

  وضعیت تهران قرمز است/جریمه روزانه یک میلیون تومانی ورود خودروهای پلاک تهران به دیگر شهرستان‌ها

  به گزارش برنا؛ حسین ذوالفقاری رئیس کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد ملی مبارزه با کرونا با تصریح اینکه شیوع و گستردگی بیماری کرونا به وضعیت قرمز، نارنجی و زرد و در نهایت سفید مشخص شده است؛ گفت: اگر یک شهری به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در روز ۴ بیمار کرونایی داشته باشد؛ وضعیت زرد، در صورت رسیدن ۶ نفر، نارنجی و ۱۰ نفر قرمز خواهد بود.

  معاون امنیتی وزیر کشور با اظهار اینکه اجرای دو هفته ای این طرح به مفهوم این نیست که در طی این دو هفته نتیجه گیری ملموس داشته باشیم؛ گفت: با اعمال کلیه روش ها نظیر اقدامات متعدد آموزشی، بهداشتی، درمانی و محدودیتی و قرنطینه می توان امیدوار به نتیجه گیری اثر بخش در روند مدیریت بیماری کرونا داشت.

  رئیس کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه پایه طرح جدید محدودیت‌های ویژه کرونایی، شهرمحور است و استان محور نیست، گفت: دوشنبه هر هفته وضع شهر‌ها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اعلام می‌شود و با این اعلام، به صورت اتوماتیک و بدون ابلاغ قبلی، متناسب با وضع آن شهر، محدودیت ها، اعمال می‌شود.

  معاون وزیر کشور در خصوص وضعیت بیماری در شهرهای کشور هم گفت: براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۶۰ شهر در وضعیت قرمز، ۲۰۸ شهر در وضعیت نارنجی و ۸۰ شهر در وضعیت زرد هستند.

  ذوالفقاری در پاسخ به سوالی در خصوص ترددها هم گفت: در مورد تردد‌ها براساس این طرح، ورود افراد غیر بومی به شهر‌های در وضعیت نارنجی و قرمز ممنوع است و افراد ساکن این شهر‌ها هم اجازه ورود به دیگر شهرها را ندارند.

  او گفت: دقت داشته باشیم که اجازه ورود به شهرها را ندارد و مساله خروج نیست. مردم کار کشاورزی، دامداری و صنعتی در بیرون از شهرهایشان دارند و می توانند فعالیت هایشان را بی دغدغه انجام دهند.

  او افزود: اگر افراد غیر بومی وارد شهر‌های با وضع نارنجی شوند در صورت مشاهده در هر ۲۴ ساعت ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و اگر وارد شهر‌های با وضع قرمز شوند در هر ۲۴ ساعت یک میلیون تومان جریمه می‌شوند.

  معاون وزیر کشور در ادامه گفت: افرادی که در داخل شهر تهران هستند به هیچ شهری در سطح کشور نمی‌توانند بروند.

  ذوالفقاری گفت: از صبح شنبه این اعمال به شدت اجرایی می شود.

  رئیس کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص طبقه بندی مشاغل به خصوص ادارات دولتی گفت: وضعیت نارنجی، مشاغل اضطراری مانند آتش نشانی دورکاری ندارند و حضور فقط یک سوم کارکنان شامل حال آن‌ها نمی‌شود، اما بقیه دستگاه‌ها که امکان دورکاری دارند حضور کارکنان تا یک سوم در وضعیت زرد امکان پذیر است و در وضع نارنجی، تا یک دوم و در وضعیت قرمز تا دو سوم عدم حضور را می‌توانند داشته باشند.

  ذوالفقاری با اشاره به اینکه برای اعمال این محدودیت ها، ضمانت اجرایی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: اگر چنانچه مدیران دستگاه‌ها و مسئولان مربوط، این محدودیت‌ها را رعایت نکنند مجازات می‌شوند.

  او با اشاره به برخی رفتار‌های تبعیض آمیز در مورد کارکنان رسمی و غیر رسمی اضافه کرد: مقررات و محدودیت‌ها در مورد برخی نیرو‌های شرکتی و خدمات اعمال نمی‌شود و آن‌ها از این نظر گله مندند و مسئولان باید به این مسئله دقت و مراقبت کنند اگر گزارشی مبنی بر نقض مقررات و محدودیت‌ها داده شود، آن مسئولان خاطی، مجازات می‌شوند.

  ذوالفقاری گفت: هدف اصلی این طرح ملی ، ایجاد فاصله گذاری اجتماعی است.

  معاون وزیر کشور با بیان اینکه محدودیت ها و سخت گیری های اعمال شده در هر پنج حوزه باید با جدیت انجام شود؛ گفت: محدودیت‌های ویژه کرونایی باید بدون تبعیض در ادارات مراکز و بازرگانی، مراکز آموزشی، مراکز فرهنگی اجتماعی انجام شود.

  او در همین راستا یاد آور شد: افراد می‌توانند تخلفات را به سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا به کمیته امنیتی و اجتماعی وزارت کشور گزارش کنند.

  ذوالفقاری در پاسخ به پرسشی در خصوص فعالیت برخی کسبه ها و بسته بودن آنها در عین باز بودن فعالیت بانک ها گفت: بدهی و چک کسبه ها و بازارها راه حلش در بسته کردن بانک ها نیست. خیلی از خدمات ضروری در کشور فعالیت دارند. فعالیت بخش گروه یک که بیشترین فعالیت را دارند؛ باز هستند.

  او همچنین خبر داد: بسته های حمایتی با هماهنگی وزارت صمت و اتاق اصناف،  برای کسبه ها و بازاریانی که در این دوره متضرر می شوند؛ تهیه شده و به ستاد ملی کرونا ارسال شده است.

  معاون وزیر کشور گفت: همه دفاتر کار شرکت هایی که برای مشاغل گروه یک ویژه کرونایی فعالیت دارند با رعایت دستورالعمل های بهداشتی می توانند باز باشند.

  ذوالفقاری تصریح کرد: فعالیت ها و کارخانه های تولیدی مهم که معیشت و زندگی مردم سروکار دارند؛ ادامه فعالیت عادی خواهند داشت.

  رئیس کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: برای کارکنان سازمان ها و دستگاه هایی مانند صدا و سیما، مخابرات، نیروی انتظامی و بیمارستان ها که در هر شرایطی ضرورت دارد در محل کار خود حضور داشته باشند نسبت به دیگر کارکنان باید تفاوت و امتیازی قائل شود.

  ذوالفقاری تصریح کرد: با اجرای درست محدودیت ها، می توان امیدوار به کنترل شرایط شد. امروز شرایط بیماری در وضعیت اضطرار قرار دارد، وضعیت کادر درمان بسیار حساس است  برای همین  محدودیت های ویژه کرونایی در صورت ادامه وضع قرمز، زرد و نارنجی شهرها تا زمانی که به وضع عادی برگردند ادامه می یابد.

  معاون امنیتی وزیر کشور در خصوص حمل و نقل عمومی و ریلی و هوایی گفت: فعالیت این بخش ها با رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز است و کارشان تداوم خواهد داشت.

  او گفت: افراد در صورت مثبت بودن تست با استفاده از سامانه ماسک مورد کنترل قرار خواهند گرفت و در صورت عدم رعایت به خصوص انجام سفر ۲۰۰ هزار تومان جریمه یا به فیش تلفن همراه یا خودروی اش خواهند شد.

  معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه بی تفاوت نسبت به گسترش بیماری کرونا سم مهلک است؛ باید احساس مسئولیت واقعی در کشور هم از سوی مردم و مدیران بوجود آید.

  رئیس کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر جدی بودن خطر شیوع بیماری کرونا، گفت: هر سه دقیقه یک ایرانی به علت این بیماری جان خود را از دست می دهد.

  او در این خصوص گفت:  باید همه پای کار بیاییم و در غیر این صورت همه گیری این بیماری،گسترش و وضع بیماری بدتر، شرایط سخت تر و ضرر و زیان کسب و کارها هم بیشتر می شود.

  ذوالفقاری تصریح کرد: هر شهری که تمایل دارند زودتر محدودیت ها برداشته شود؛ لازمه اش این است که مسئولیت و گروههای شغلی و آحاد مردم شهر به صورت جدی پای کار بیایند. مسئولین هم مردم را توجیه، اقناع و اعمال کنند و مردم هم واقعا پروتکل ها را رعایت کنند.

  او افزود: راه حل واقعی مهار بیماری کرونا، همراهی مردم با سیاست ها و استراتژی کرونایی دولت است و مردم باید این موضوع را در نظر داشته باشند که کشور با خطر جدی مواجه است و راهی جزء فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی نیست.

  ذوالفقاری هشدار داد: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مساوی با افزایش تلفات و هزینه های سنگین مادی و معنوی است.

  رئیس کمیته انتظامی و امنیتی کرونا در همین خصوص گفت: نتیجه  این بی توجهی ها این شده است که فوتی های روزانه ناشی از بیماری کرونا از ۳۰ نفر در اردیبهشت به ۴۸۰ نفر امروز برسد.

  معاون امنیتی کشور  درباره نحوه قرنطینه بیماران کرونایی گفت: وزارت بهداشت معتقد است بسیاری از قرنطینه های خانگی موجب سرایت بیماری به دیگر اعضای خانواده می شود.

  او با اشاره به اینکه از نظر وزارت بهداشت بهترین قرنطینه، قرنطینه های خارج از منزل و به صورت اتاق مجزاست گفت: هتل ها، مهمانسراها و آسایشگاه های نیروهای مسلح و محل های اقامتی وزارت ورزش از جمله طرح و روش قرنطینه برای بیماران است که ارائه شده است .

  ذوالفقاری در پایان خطاب به مردم عزیز ایران گفت: امروز همه ما با مسئولیت سنگینی مواجه هستیم. اگر بنده تست ام مثبت بود اگر رعایت نکنم هم تخطی از قانون کردم و هم باید در پیشگاه خدا جوابگو باشم. برای همین کاری کنیم که کمتر نیاز به استفاده از ابزار قانون باشد و خودمان به همدیگر حس مسئولیت داشته باشیم و با همیاری به مهار کامل این بیماری در کشور کمک کنیم.

  منبع مطلب : www.borna.news

  مدیر محترم سایت www.borna.news لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  Magiran | روزنامه جام جم (1395/01/28): محدودیت تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اجرای طرحی در پایتخت خبر داد که براساس آن تردد خودروهای دارای پلاک شهرهای دیگر در معابر تهران محدود خواهد شد.

  تیمور حسینی در گفت وگو با ایسنا افزود: برابر قانون هر راننده موظف است با پلاک متعلق به خودش در سطح شهر رانندگی کند و از سوی دیگر هر خودرو نیز باید با پلاک همان شهر تردد کند و اگر فردی از شهری به شهر دیگر نقل مکان کرده و در آنجا مستقر شود باید حتما پلاک همان شهر را نیز برای خودرویش دریافت کند.

  وی با بیان این که یکی از برنامه های پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت در سال جاری ایجاد محدودیت برای تردد خودروهای با پلاک شهرستان در سطح معابر است، گفت: متاسفانه در سال های اخیر بشدت تردد خودروهایی با پلاک شهرهای دیگر در تهران افزایش یافته است و همین امر باعث اخلال در ترافیک شهرها نیز شده است، از همین رو قصد داریم تا در سال جاری با خودروهای پلاک شهرستان که دارای تردد مداوم در تهران هستند برخورد کنیم.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان این که در فاز نخست اجرای این طرح اولویت برخورد با خودروهای حمل و نقل عمومی است، ادامه داد: منظور از خودروهای حمل و نقل عمومی یعنی خودروهایی است که با پلاک شهرستان در آژانس ها فعالیت کرده یا به شکل تاکسی و مسافربر شخصی اقدام به حمل و جابجایی مسافر در تهران می کنند، اما پلاکشان متعلق به تهران نیست که همکاران من این افراد را شناسایی و با آنان برخورد خواهند کرد.

  به گفته حسینی، ماموران راهور در صورت مشاهده خودروهایی با پلاک شهرهای دیگر اقدام به جریمه آنان خواهند کرد؛ اما خودروی این افراد توقیف نخواهد شد.

  وی درباره این که آیا احتمال جریمه این خودروها به وسیله دوربین های کنترل ترافیک یا ثبت تخلفات نیز وجود دارد یا خیر، تاکید کرد: هم اکنون این امکان وجود ندارد، اما به دنبال این هستیم تا در اولین فرصت از ظرفیت دوربین ها نیز کمک بگیریم و این جزو برنامه های آتی ماست.

  منبع مطلب : www.magiran.com

  مدیر محترم سایت www.magiran.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید