توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تحقیق در مورد جغد برای دوم ابتدایی

  1 بازدید

  تحقیق در مورد جغد برای دوم ابتدایی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  تحقیق در مورد جغد برای دوم دبستان | سايت علمي پژوهشي پروژه

  تحقیق در مورد جغد

  تحقیق رایگان با عنوان تحقیق در مورد جغد برای دوم دبستان , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده

  آیا می دانید چرا این جانوران شبها خوب و واضح می بینند ؟

  برای پاسخ دادن به این سوال ، لازم است اندکی با نحوه ی عملکرد حس بینایی آشنا شویم .
  عدسی چشم از اشیایی که به آنها نگاه می کنیم ، تصویری کوچک و معکوس بر روی قسمتی از پرده ی حساس
  عقب چشم تشکیل می دهد . این پرده « شبکیه » نام دارد . اعصاب بینایی خبر تشکیل تصویر را از شبکیه به مغز می فرستند . مغز این خبر را تعبیر می کند ؛ در نتیجه ما اشیا را چنان که هستند می بینیم .
  چشمان جغد چهار ویژگی خاص دارد که باعث می شود قدرت دید این پرنده شبها بهتر از روز عمل کند . نخستین ویزگی این است که فاصله ی بین عدسی و شبکیه در چشم جغد بیش از چ
  شم انسان است . به همین دلیل اندازه ی تصویری که بر روی شبکیه ی چشم جغد تشکیل می شود بزرگتر است . ویژگی دوم به تعداد سلولهای گیرنده ی استوانه ای شکل چشمان جغد مربوط است . تعداد این سلولها بیشتر از سلولهای گیرنده ی مخروطی شکل است .حساسیت سلولهای مخروطی کم است . این سلولها تنها در نور زیاد تحریک می شوند . ولی سلولهای استوانه ای حساسیت بیشتری دارند و در نور کم نیز فعالیت می کنند. تعداد سلولهای استوانه ای در چشمان جغد حدود ده برابر انسان است . به همین دلیل جغد در شب خیلی واضحتر و بهتر از انسان می بیند . ویژگی سوم ، وجود یک ماده ی پروتئینی قرمز رنگ در چشم جغد است . این ماده نسبت به نور ، حساس است . آخرین ویژگی این است که مردمک چشمان این پرنده می تواند تا حدود زیادی باز شود . به این ترنیب حتی جزئی ترین نور موجود در محیط نیز وارد چشم جغد می شود . جغدها با داشتن این چهار ویژگی شبها بهتر و واضحتر می بینند . جالب است بدانید که جغدها می توانند سرشان را ۱۸۰ درجه بچرخانند . به این ترتیب این پرندگان می توانند پشت سرشان را هم بینند .

  جغدها

  شکل ظاهری جغد طوری است که هرکسی به‌راحتی می‌تواند آن را بشناسد. این جانور سری بزرگ و پهن دارد و انبوهی از پر به شکل یک نعلبکی، دور چشم‌هایش را می‌پوشاند. چشم‌های جغد بزرگ هستند و مثل انسان، درست در قسمت جلوی صورتش قرار گرفته‌اند؛ در حالی که چشم‌های پرندگان دیگر در دو طرف سرشان قرار دارد. البتّه جغد نمی‌تواند مانند انسان‌ها، چشم‌هایش را حرکت دهد و به اطراف خود نگاه کند. این جانور برای دیدن اطراف، باید سرش را بچرخاند.

  تیز پرواز

  جغدها بسیار تیز پروازند. آن‌ها برخلاف ظاهر آرامشان، هنگام شکار، با سرعت زیادی به سمت صیدشان شیرجه می‌روند و در یک چشم به هم زدن، آن را به چنگ می‌آورند. چنگال‌های تیز جغد، در گرفتن شکار، کمک زیادی به او می‌کنند. منقار نیرومند و قلّاب مانندش هم او را در خوردن شکار یاری می‌دهد.

  چشم‌های قوی

  جغدها قدرت بینایـی زیادی دارند. این قدرت باعث می‌شود که آن‌ها حتّی در تاریکی شب بتوانند شکار خود را ببیند. برخی از جغدها هم از قدرت شنوایـی بسیار بالایـی برخوردارند و در نتیجه، شکار خود را از طریق شنیدن صدای آن، ردیابی می‌کنند.

  جغدهای بزرگ، جغدهای کوچک

  دانشمندان تاکنون ۱۴۵ گونه‌ جغد شناسایـی کرده‌اند. کوچک‌ترین گونه، فقط ۱۵ سانتی‌متر طول دارد؛ امّا طول بدن بزرگ‌ترین گونه به ۷۶ سانتی‌متر می‌رسد.
  رشد دانش آموز

  غذای جغدها

  نوع تغذیه‌ی جُغدها به محلِّ زندگی و اندازه‌ی آن‌ها بستگی دارد. بعضی از جغدها، جانورانی مثل موش و موش صحرایـی می‌خورند. جغدهای بزرگ‌تر، خرگوش، سنجاب و سمور را هم شکار می‌کنند. برخی از آن‌ها از حشرات و پرندگان کوچک تغذیه می‌کنند. برخی هم با ماهی‌گیری شکم خود را پر می‌کنند. این دسته از جغدها توی آب‌های کم‌عمق شیرجه می‌زنند و با چنگال‌های تیزشان، ماهی‌ها را به دام می‌اندازند

  آداب غذاخوردن!

  جغد معمولاً شکار خودش را به کمک منقار نیرومندش تکّه‌تکّه می‌کند و می‌خورد. اگر شکار کوچک باشد، آن را درسته قورت می‌دهد و سپس استخوان‌ها، پَرها و فَلْس‌های طُعمه را که قابل هضم نیستند، با حالتی شبیه به سرفه بیرون می‌اندازد.

  جغدها، دوستان کشاورزها

  جوندگانی مانند موش‌، خرگوش‌ و موش‌های صحرایـی به محصولات کشاورزی آسیب زیادی می‌رساند. جغدها با شکار این دسته از جانوران، به کشاورزان کمک بزرگی می‌کنند. جغدها هرگز به مرغ‌ها و جوجه‌ها آسیبی نمی‌رسانند؛ زیرا آن‌ها زمانی شکار را شروع می‌کنند که هوا تاریک است و در این هنگام، جوجه‌ها و مرغ‌ها در لانه‌هایشان خوابیده‌اند.

  انتخاب لانه

  جغدها لانه نمی‌سازند. آن‌ها جایـی را به عنوان لانه انتخاب و در همان‌جا زندگی می‌کنند. سوراخ‌های موجود در تنه‌ی درختان، غارها، انبارهای قدیمی و خراب و لانه‌های زیرزمینی، از جاهایـی است که این پرندگان برای زندگی برمی‌گزینند. جغدهای ماده بین ۳ تا ۴ تخم می‌گذارند. نوزاد جغد ۲ تا ۳ ماه باید در لانه بماند تا به‌قدر کافی بزرگ شود.

  انواع جغد :

  جغد انبار:

  جغد انبار همان‌طور که نامش پیداست، معمولاً در انبارهای کهنه و قدیمی زندگی می‌کند. طول بدن آن حدود ۴۶ سانتی‌متر و صورت آن شبیه قلب است.

  جغد شاخ‌دار:

  چیزی که بالای سر این پرنده می‌بینید، شاخ نیست؛ پرهای بلندی است که در دو طرف سرش روییده‌اند و شبیه به شاخ هستند. طول بدن این جغد به ۶۰ سانتی‌متر می‌رسد و در جنگل‌ها و میان صخره‌ها می‌توان آن را دید.

  جغد برفی:

  این جغد در مناطق قطبی زندگی می‌کند و بدنش از پرهای سفید پوشیده است. طول بدنش به ۵۰ سانتی‌متر می‌رسد.

  مرغ حق:

  یکی از کوچک‌ترین انواع جغد، مرغِ حق است. این پرنده روی شاخه‌های درختان زندگی می‌کند. مرغ حق معمولاً تمام شب را بی‌حرکت و ساکت روی شاخه‌ها می‌نشیند و هر از گاهی با صدایـی لرزان، سکوت شب را می‌شکند. صدای این پرنده طوری است که بعضی از مردم فکر می‌کنند «حق، حق» می‌گوید. به همین دلیل اسم آن را «مرغ حق» گذاشته‌اند.

  جُغد حَفّار:

  جُغد حفّار پاهایـی بلند دارد و در روشنایـی روز هم از قدرت بینایـی زیادی برخوردار است. این جغد به دلیل زندگی در سوراخ‌های زیرزمین، جغد حفّار نامیده می‌شود.

  منبع مطلب : proozhee.ir

  مدیر محترم سایت proozhee.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جغد | تحقیق درباره جغد + عکس‌هایی از استتار جغد

  تور قونیه

  از جغد چه می‌دانید؟

  واژه جغد از زبان سغدی وارد فارسی شده‌ و اصل سغدی آن چَغوت است. جغدی به نام اشوزوشت در اسطوره‌های ایرانی نقش زیادی در یاری نیروی خوبی دارد.

  کوچکترین جغد دنیا را می‌شناسید؟

  کوچکترین جغد، جغد کوتوله آمریکای شمالی است که طول آن فقط ۱۵ سانتیمتر یعنی به بزرگی یک گنجشک است. تخم جغد همیشه به فاصله چند روز می‌شکند و نوزاد به دنیا می‌آید.

  ویژگی‌های ظاهری جغد چیست؟

  آداب غذاخوردن جغدها چگونه است؟

  جغد از انواع موش‎ها تغذیه می‌کند. جغد معمولاً شکار خودش را به کمک منقار نیرومندش تکه تکه می‌کند و می‌خورد. جغدها معمولا طعمه خود را درسته می‌بلعند و پس از آن‌که بخش‌های گواردنی آن را گواردند بازمانده آن را به شکل تفاله از راه دهان بیرون می‌اندازند.

  جغدها کجا زندگی می‌کنند؟

  جغدها در شکاف‌های تنه درختان و آشیانه‌های متروک زاغان لانه میگذارد. جغدها معمولاً شب‌رو و پگاه‌رو هستند یعنی هنگام پگاه و شفق از لانه بیرون آمده و شکار می‌کنند.

  بینایی و شنوایی جغد چگونه است؟

  چشم‌های جغدبسیار حساس است و حتی در نور خیلی کم می‌تواند ببیند. بعضی از جغدها دارای چنان قدرت شنوایی هستند که می‌توانند یک طعمه را در تاریکی مطلق تشخیص دهند.

  آیا جغد در طبیعت مفید است؟

  هر موجودی که در طبیعت وجود دارد گوشه‌ای از چرخه اکوسیستم است و حذف شدن آن از این چرخه آسیب‌های جبران نشدنی‌ای به طبیعت می‌زند. یکی از نقش‌های مهم جغد شکار جوندگانی مثل موش‌ها است که زیاد شدن آنها در طبیعت باعث از بین رفتن دانه‌های گیاهان و محصولات کشاورزی می‌شود. به عنوان یک گردشگر مسئول اگر به منطقه‌ای رفتید که در آن لانه جغدی وجود داشت به آن نزدیک نشوید و سعی کنید با رعایت سکوت آرامش حیوان را بر هم نزنید.

  در زیر تعدادی از عکسهای اعجاب انگیز استتار این پرنده را می‌توانید تماشا کنید: 

  تور کاپادوکیه

  منبع مطلب : dalahoo.com

  مدیر محترم سایت dalahoo.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تحقیق در مورد جغد کلاس دوم

  تحقیق در مورد جغد کلاس دوم

  تحقیق در مورد جغد

  تحقیق در مورد جغد برای بچه ها

  تحقیق در مورد جغد برای کودکان

  این جانور سری بزرگ و پهن دارد و انبوهی از پر به شکل یک نعلبکی، دور چشم‌هایش را می‌پوشاند.

  چشم‌های جغد بزرگ هستند و مثل انسان، درست در قسمت جلوی صورتش قرار گرفته‌اند؛ این جانور برای دیدن اطراف، باید سرش را بچرخاند.

  نوع تغذیه‌ی جُغدها به محلِّ زندگی و اندازه‌ی آن‌ها بستگی دارد.

  بعضی از جغدها، جانورانی مثل موش و موش صحرایـی می‌خورند.

  جغدهای بزرگ‌تر، خرگوش، سنجاب و سمور را هم شکار می‌کنند.

  برخی از آن‌ها از حشرات و پرندگان کوچک تغذیه می‌کنند.

  برخی هم با ماهی‌گیری شکم خود را پر می‌کنند.

  تحقیق در مورد جغد کلاس دوم

  جوندگانی مانند موش‌، خرگوش‌ و موش‌های صحرایـی به محصولات کشاورزی آسیب زیادی می‌رساند.

  جغدها با شکار این دسته از جانوران، به کشاورزان کمک بزرگی می‌کنند.

  جغدها هرگز به مرغ‌ها و جوجه‌ها آسیبی نمی‌رسانند؛

  زیرا آن‌ها زمانی شکار را شروع می‌کنند که هوا تاریک است و در این هنگام، جوجه‌ها و مرغ‌ها در لانه‌هایشان خوابیده‌اند.

  تحقیق در مورد خفاش برای کلاس دوم

  جغدها لانه نمی‌سازند.

  آن‌ها جایـی را به عنوان لانه انتخاب و در همان‌جا زندگی می‌کنند.

  بیشتر آنها روی درخت زندگی می کنند، در سوراخ‌ موجود در تنه‌ی درختان، غارها، انبارهای قدیمی و خراب و لانه‌های زیرزمینی و روی زمین لانه می سازند .

  تحقیق در مورد جغد کلاس دوم

  جغدها تخم گذار هستند، مثل مرغ خانگی، تخم می گذارد و روی آن می خوابد تا زمانیکه جوجه ه از تخم بیرون بیایند.

  جغدهای ماده بین 3 تا 4 تخم می‌گذارند.

  نوزاد جغد 2 تا 3 ماه باید در لانه بماند تا به‌قدر کافی بزرگ شود.

  چشم‌های جغد بسیار حساس است و به دلیل بزرگی چشم‌ها حتی در روشنایی بسیار کم می‌تواند ببیند و به همین دلیل خوب شکار می‌کند.

  نیروی شنوایی جغدها نیرومند است و شکل پهن و قرص مانند سیمای آن‌ها به هدایت صداها به سوی گوش‌های بزرگشان کمک می‌کند.

  نوک رو به پایین آن‌ها نیز برای این است که برای دریافت صداها کمترین مانع را ایجاد کند.

  صورت و پاهای جغدها مملو از پر است.

  پاهاي جغد کوچک است و پنجه‌هايش ضعيف و بي‌طاقت.

  پر و بال او صاف است و خيلي آرام پرواز مي‌کند.

  تحقیق در مورد جغد کلاس دوم

  سایت کلاس درسی

  ویکی پدیا

  باد چگونه به وجود می آید کلاس دوم

  مددکار یعنی چه کلاس دوم

  از یک پروانه بپرس چگونه زندگی می کند کلاس دوم

  تحقیق درمورد مورچه کلاس دوم

  اگر با ماه آسمان حرف بزنی به او چه میگویی کلاس دوم

  تحقیق در مورد کانگورو برای کلاس دوم

  فواید مارها کلاس سوم

  تحقیق در مورد ماهی ها کلاس سوم

  تحقیق در مورد قورباغه دوم دبستان

  تحقیق در مورد لاک پشت دوم دبستان

  تحقیق در مورد پرنده چرخ ریسک دوم دبستان


  منبع : KelaseDarsi.ir

  منبع مطلب : kelasedarsi.ir

  مدیر محترم سایت kelasedarsi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ♥️♥️ : دقیقا

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 19 روز قبل
  1

  عالی

  فاطی 21 روز قبل
  1

  بد نبود

  آردو 1 ماه قبل
  1

  سلام

  ♥️♥️ 9 ماه قبل
  1

  این چه چیزی هست

  یکم بچه گونه تر بنویسید

  5
  ♥️♥️ 9 ماه قبل

  دقیقا

  1
  ♥️♥️ 9 ماه قبل

  بله

  فاطمه 10 ماه قبل
  -1

  سلام خیلی به درد من خورد ممنون و اگر چیزی درمورده جغد پیدا کردم برای شما ارسال میکنم

  الی 12 ماه قبل
  2

  خیلی ممنون واقعا اطلاعات خوبی بود.

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  درگالری

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  خدا ان جور خلق کرده است.

  جهنزمید 1 سال قبل
  2

  پزمیت

  ننی

  مریم 2 سال قبل
  1

  آیا کتاب صوتی هم هست؟؟؟

  -2
  ♥️♥️ 9 ماه قبل

  نه

  1
  نا‌شناس 1 سال قبل

  فکر نکنم

  هدیه 2 سال قبل
  0

  سلام خیلی چیزهای مفید نوشته است ومن درباره جغدهمه چیزرابه خوبی فهمیدم خیلی ممنون

  اگر با ماه در اسمان حرف بزنی چ میگویی 2 سال قبل
  1

  اگر با ماه در اسمان حرف بزنی چ میگویی

  1
  فاطمه 10 ماه قبل

  ۱۰

  برای ارسال نظر کلیک کنید