توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تحقیق درباره ی سعدی برای کلاس ششم

  1 بازدید

  تحقیق درباره ی سعدی برای کلاس ششم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  زندگی نامه ی سعدی

  سعدی در شیراز زاده شد.[۲]وی کودکی بیش نبود که پدرش در گذشت. در دوران کودکی با علاقه زیاد به مکتب می‌رفت و مقدمات دانش را می‌آموخت. هنگام نوجوانی به پژوهش و دین و دانش علاقه فراوانی نشان داد. اوضاع نابسامان ایران در پایان دوران سلطان محمد خوارزمشاه و به ویژه حمله سلطان غیاث‌الدین، برادر جلال الدین خوارزمشاه به شیراز (سال ۶۲۷) سعدی راکه هوایی جز به دست آوردن دانش در سر نداشت برآن داشت شیراز را ترک نماید.[۳] سعدی در حدود ۶۲۰ یا ۶۲۳ قمری از شیراز به مدرسهٔ نظامیهٔ بغداد رفت و در آنجا از آموزه‌های امام محمد غزالی بیشترین تأثیر را پذیرفت (سعدی در گلستان غزالی را «امام مرشد» می‌نامد). سعدی، از حضور خویش، در نظامیه بغداد، چنین یاد می‌کند:

  مرا در نظامیه ادرار بود

  شب و روز تلقین و تکرار بود

  نکته در خور توجه، رفاه دانشمندان در این زمانه، بود. خواجه نظام الملک طوسی، نخستین کسی بود که مستمری ثابت و مشخصی برای مدرسین و طلاب مدارس نظامیه، تنظیم نمود. این امر، موجب شد تا اهل دانش، به لحاظ اجتماعی و اقتصادی، از جایگاه ویژه و امنیت خاطر فراوانی بهره‌مند شوند.[۴]

  غیر از نظامیه، سعدی در مجلس درس استادان دیگری از قبیل شهاب‌الدین عمر سهروردی نیز حضور یافت و در عرفان از او تأثیر گرفت. این شهاب الدین عمر سهروردی را نباید با شیخ اشراق، یحیی سهروردی، اشتباه گرفت. معلم احتمالی دیگر وی در بغداد ابوالفرج بن جوزی (سال درگذشت ۶۳۶) بوده‌است که در هویت اصلی وی بین پژوهندگان (از جمله بین محمد قزوینی و محیط طباطبایی) اختلاف وجود دارد. پس از پایان تحصیل در بغداد، سعدی به سفرهای گوناگونی پرداخت که به بسیاری از این سفرها در آثار خود اشاره کرده‌است. در این که سعدی از چه سرزمین‌هایی دیدن کرده میان پژوهندگان اختلاف نظر وجود دارد و به حکایات خود سعدی هم نمی‌توان بسنده کرد و به نظر می‌رسد که بعضی از این سفرها داستان‌پردازی باشد (موحد ۱۳۷۴، ص ۵۸)، زیرا بسیاری از آنها پایه نمادین و اخلاقی دارند نه واقعی. مسلم است که شاعر به عراق، شام و حجاز سفر کرده‌است[نیازمند منبع] و شاید از هندوستان، ترکستان، آسیای صغیر، غزنین، آذربایجان، فلسطین، چین، یمن و آفریقای شمالی هم دیدار کرده باشد.

  سعدی در حدود ۶۵۵ قمری به شیراز بازگشت و در خانقاه ابوعبدالله بن خفیف مجاور شد. حاکم فارس در این زمان اتابک ابوبکر بن سعد زنگی(۶۲۳-۶۵۸) بود که برای جلوگیری از هجوم مغولان به فارس به آنان خراج می‌داد و یک سال بعد به فتح بغداد به دست مغولان (در ۴ صفر ۶۵۶) به آنان کمک کرد. در دوران ابوبکربن سعدبن زنگی شیراز پناهگاه دانشمندانی شده بود که از دم تیغ تاتار جان سالم بدر برده بودند. در دوران وی سعدی مقامی ارجمند در دربار به دست آورده بود. در آن زمان ولیعهد مظفرالدین ابوبکر به نام سعد بن ابوبکر که تخلص سعدی هم از نام او است به سعدی ارادت بسیار داشت. سعدی بوستان را که سرودنش در ۶۵۵ به پایان رسید، به نام بوبکر سعد کرد. هنوز یکسال از تدوین بوستان نگذشته بود که در بهار سال ۶۵۶ دومین اثرش گلستان را بنام ولیعهد سعدبن ابوبکر بن زنگی نگاشت و خود در دیباچه گلستان می‌گوید. هنوز از گلستان بستان بقیتی موجود بود که کتاب گلستان تمام شد.[۳]

  سعدی جهانگردی خود را در سال ۱۱۲۶ آغاز نمود و به شهرهای خاور نزدیک و خاور میانه، هندوستان، حبشه، مصر و شمال آفریقا سفر کرد(این جهانگردی به روایتی سی سال به طول انجامید)؛ حکایت‌هایی که سعدی در گلستان و بوستان آورده‌است، نگرش و بینش او را نمایان می‌سازد. وی در مدرسه نظامیه بغداد دانش آموخته بود و در آنجا وی را ادرار بود. در سفرها نیز سختی بسیار کشید، او خود گفته‌است که پایش برهنه بود و پاپوشی نداشت و دلتنگ به جامع کوفه درآمد و یکی را دید که پای نداشت، پس سپاس نعمت خدایی بداشت و بر بی کفشی صبر نمود. آن طور که از روایت بوستان برمی آید، وقتی در هند بود، سازکار بتی را کشف کرد و برهمنی را که در آنجا نهان بود در چاله انداخت و کشت؛ وی در بوستان، این روش را در برابر همه فریبکاران توصیه کرده‌است. حکایات سعدی عموماً پندآموز و مشحون از پند و و پاره‌ای مطایبات است. سعدی، ایمان را مایه تسلیت می‌دانست و راه التیام زخم‌های زندگی را محبت و دوستی قلمداد می‌کرد. علت عمر دراز سعدی نیز ایمان قوی او بود.[۵]

  اختلاف نظر در تاریخ تولد و فوت

  بر اساس تفسیرها و حدس‌هایی که از نوشته‌ها و سروده‌های خود سعدی در گلستان و بوستان می‌زنند، و با توجه به این که سعدی تاریخ پایان نوشته شدن این دو اثر را در خود آن‌ها مشخص کرده‌است، دو حدس اصلی در زادروز سعدی زده شده‌است. نظر اکثریت مبتنی بر بخشی از دیباچهٔ گلستان است (با شروع «یک شب تأمل ایام گذشته می‌کردم») که براساس بیت «ای که پنجاه رفت و در خوابی» و سایر شواهد این حکایت، سعدی را در ۶۵۶ قمری حدوداً پنجاه‌ساله می‌دانند و در نتیجه تولد وی را در حدود ۶۰۶ قمری می‌گیرند. از طرف دیگر، عده‌ای، از جمله محیط طباطبایی در مقالهٔ «نکاتی در سرگذشت سعدی»، بر اساس حکایت مسجد جامع کاشغر از باب پنجم گلستان (با شروع «سالی محمد خوارزمشاه، رحمت الله علیه، با ختا برای مصلحتی صلح اختیار کرد») که به صلح محمد خوارزمشاه که در حدود سال ۶۱۰ بوده‌است اشاره می‌کند و سعدی را در آن تاریخ مشهور می‌نامد، و بیت «بیا ای که عمرت به هفتاد رفت» از اوائل باب نهم بوستان، نتیجه می‌گیرد که سعدی حدود سال ۵۸۵ قمری، یعنی هفتاد سال پیش از نوشتن بوستان در ۶۵۵ قمری، متولد شده‌است. بیشتر پژوهندگان (از جمله بدیع‌الزمان فروزانفر در مقالهٔ «سعدی و سهروردی» و عباس اقبال در مقدمه کلیات سعدی) این فرض را که خطاب سعدی در آن بیت بوستان خودش بوده‌است، نپذیرفته‌اند. اشکال بزرگ پذیرش چنین نظری آن است که سن سعدی را در هنگام مرگ به ۱۲۰ سال می‌رساند. حکایت جامع کاشغر نیز توسط فروزانفر و مجتبی مینوی داستان‌پردازی دانسته شده‌است، اما محمد قزوینی نظر مشخصی در این باره صادر نمی‌کند و می‌نویسد «حکایت جامع کاشغر فی‌الواقع لاینحل است». محققین جدیدتر، از جمله ضیاء موحد (موحد ۱۳۷۴، صص ۳۶ تا ۴۲)، کلاً این گونه استدلال در مورد تاریخ تولد سعدی را رد می‌کنند و اعتقاد دارند که شاعران کلاسیک ایران اهل «حدیث نفس» نبوده‌اند بنابراین نمی‌توان درستی هیچ‌یک از این دو تاریخ را تأیید کرد.

  آثار

  از سعدی آثار بسیاری در نظم و نثر برجای مانده‌است:

  از میان چاپ‌های انتقادی آثار سعدی دو تصحیح محمدعلی فروغی و غلامحسین یوسفی از بقیه معروف‌ترند.[نیازمند منبع]

  بوستان

  منبع مطلب : farhankhodadad.blogfa.com

  مدیر محترم سایت farhankhodadad.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تحقیق کوتاه در مورد سعدی

  تحقیق کوتاه در مورد سعدی

  تحقیق در مورد سعدی

  ابومحمد مُصلِح‌الدین بن عَبدُالله نامور به سعدی شیرازی و مشرف الدین (۵۸۵ یا ۶۰۶ – ۶۹۱ هجری قمری، برابر با: ۵۶۸ یا ۵۸۸ – ۶۷۱ هجری شمسی) شاعر و نویسنده پارسی‌گوی ایرانی است.

  آوازه او بیشتر به خاطر نظم و نثر آهنگین، گیرا و قوی اوست. جایگاهش نزد اهل ادب تا بدان‌جاست که به وی لقب استاد سخن و شیخ اجل داده‌اند. آثار معروفش کتاب گلستان در نثر و بوستان در بحر متقارب و نیز غزلیات و دیوان اشعار اوست که به این سه اثر کلیات سعدی می‌گویند.

  سعدی در شیراز زاده شد. وی کودکی بیش نبود که پدرش در گذشت. در دوران کودکی با علاقه زیاد به مکتب می‌رفت و مقدمات دانش را می‌آموخت. هنگام نوجوانی به پژوهش و دین و دانش علاقه فراوانی نشان داد.

  سعدی در حدود ۶۲۰ یا ۶۲۳ قمری از شیراز به مدرسه نظامیه بغداد رفت و در آنجا از آموزه‌های امام محمد غزالی بیشترین تأثیر را پذیرفت (سعدی در گلستان غزالی را «امام مرشد» می‌نامد).

  تحقیق کوتاه در مورد سعدی

  از سعدی آثار بسیاری در نظم و نثر برجای مانده‌است:

  بوستان: منظومه‌ای است حاوی حکایات اخلاقی.
  گلستان: به نثر مسجع.
  دیوان اشعار: شامل غزلیات و قصاید و رباعیات و مثنویات و مفردات و ترجیع‌بند و غیره (به فارسی) و چندین قصیده و غزل عربی.
  مواعظ: کتابی است چون دیوان اشعار.
  صاحبیه: مجموعه چند قطعه فارسی و عربی است که سعدی در ستایش شمس‌الدین صاحب دیوان جوینی، وزیر اتابکان سروده‌است.

  قصاید عربی سعدی حدود هفتصد بیت است که بیشتر محتوای آن غنا، مدح، اندرز و مرثیه‌است. قصاید فارسی در ستایش پروردگار و مدح و اندرز و نصیحت بزرگان و پادشاهان آمده‌است.

  قصاید بلند سعدی است که بیشتر آن در رثای آخرین خلیفه عباسی المستعصم بالله سروده شده‌است و در آن هلاکوخان مغول را به خاطر قتل خلیفه عباسی نکوهش کرده‌است.

  مفردات سعدی شامل مفردات و مفردات در رابطه با پند و اخلاق است.

  بوستان

  بوستان کتابی است منظوم در اخلاق در بحر متقارب (فعولن فعولن فعولن فعل) و چنان‌که سعدی خود اشاره کرده‌است نظم آن را در ۶۵۵ ه‍. ق. به پایان برده‌است. کتاب در ده باب تألیف و به ابوبکر بن سعد زنگی تقدیم شده‌است. معلوم نیست خود شیخ آن را چه می‌نامیده‌است. در بعضی آثار قدیمی به آن نام «سعدی‌نامه» داده‌اند.

  تحقیق کوتاه در مورد سعدی

  بعدها، به قرینه نام کتاب دیگر سعدی (گلستان) نام بوستان را بر این کتاب نهادند.

  آنچه عیان است اینکه بوستان بر سبک مثنوی حماسی سروده شده و احتمالاً سعدی آن‌را به تقلید از فردوسی و بر وزن شاهنامه سروده‌است.

  غزلیات سعدی در چهار کتاب طیبات، بدایع، خواتیم و غزلیات قدیم گردآوری شده‌است.
  نمونه‌هایی از غزل‌های سعدی

  نه طریق دوستانست و نه شرط مهربانی

  که به دوستان یک‌دل، سر دست برفشانی

  نفسی بیا و بنشین، سخنی بگو و بشنو

  که به تشنگی بمردم، برِ آب زندگانی

  دل عارفان ببردند و قرار پارسایان

  همه شاهدان به صورت، تو به صورت و معانی

  سعدی در خانقاهی که اکنون آرامگاه اوست و در گذشته محل زندگی او بود، به خاک سپرده شد که در ۴ کیلومتری شمال شرقی شیراز، در دامنه کوه فهندژ، در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا است. این مکان در ابتدا خانقاه شیخ بوده که وی اواخر عمرش را در آنجا می‌گذرانده و سپس در همان‌جا دفن شده‌است.تحقیق کوتاه در مورد سعدی

  تحقیق در مورد سعدی

  لینک دانلود 3 تحقیق آماده ورد

  سعدي را بي اغراق مي توان در زمره بزرگمرداني دانست که از ابتداي شکل گيري زبان و ادبيات فارسي تا به امروز از جايگاه ويژه اي درجهت حفظ و گسترش زبان فارسي برخوردار بوده اند. شاعري که با وجود گذشت ساليان دراز هنوز لقب استاد سخن را از دست نداده و کسي هم ياراي همانندي با او را نيافته است.

  به عقيده بسياري از کارشناسان و صاحبنظران در حوزه زبان و ادبيات فارسي، زبان فاخري که ما ايرانيان امروز به آن سخن مي گوييم، مرهون خدمات بي دريغ اين استاد و شاعر فارسي گوست.

  سعدی عشق را در زبان معیار بر کرسی نشانده و سکه سخن را در غزل، مثنوی، قصیده و حتی نثر موزون به نام خود زده است.
  شاید بهترین این باشد که گفته آید، شعر فارسی در همه زمینه‌ها به نام او سکه زده شده است و او الفت‌دهنده قلوب همه فارسی‌زبان‌هاست.

  سعدي با هنرمندي تمام کلمات عربي را در زبان فارسي جاسازي کرد. تلفيقي هنرمندانه از زبان دري و عربي که توسط استاد سخن صورت گرفت. تحولي که در زبان فارسي اتفاق افتاد که به حق مي توان نام زبان سعدي را بر آن نهاد.

  در مقدمه ديباچه گلستان مي توان به وضوح ديد که سعدي چگونه همچون گوهرتراشي قدر، زبان فارسي را مزين به نگين کلمات عربي مي کند.

  «منت خداي را عزوجل که طاعتش موجب قربت است و به شکر اندرش مزيد نعمت٬ هر نفسي که فرو مي رود ممد حيات است و چون برون مي آيد مفرح ذات پس در هر نفس دو نعمت موجود است و بر هر نعمت شکري واجب.»

  اين نمونه اي از نثري است که سعدي در گلستان به کار برده است. اين زبان، زبان اديبي است که به زيبايي هرچه تمام تر به فارسي تکلم مي کرده است. گلستاني که کوتاه ترين داستاني که از بشر به صورت مکتوب باقي مانده، در آن نوشته شده است.

  «هندويي نفط اندازي همي کرد. حکيمي گفت: تو را که خانه نيين است، بازي نه اين است.»
  يا درجاي ديگري مي گويد: «يکي برنمي خاست تا دوگانه اي (اشاره به نماز صبح) گذارد يگانه را»

  اين زبان سعدي در مرحله اي از کار اوست که در نهايت در ديباچه گلستان نمايان مي شود. بايد گفت که سعدي با خلق «گلستان» و بسياري از غزليات و ديگر آثارش، زبان نويني اختراع کرد که شايد بد نباشد آن را زبان سعدي بناميم.

  اگر به مطالعه زبان و ادبيات فارسي در دوره هاي مختلف بپردازيد، متوجه اين مطلب خواهيد شد که زبان و ادبيات فارسي بسياري از داشته هاي امروزش را مرهون قلم و تفکر سعدي، شاعر بلندآوازه کشورمان است.

  به هر تقدير او با زبان شعر و نثر ابداعي خويش در جهت تحکيم زبان فارسي گام برداشته و به آن خدمت بزرگي کرد. خدمتي که منجر به ماندگاري اين زبان با وجود گذشت سالياني دراز شد.

  لینک دانلود 3 تحقیق آماده ورد

  پاورپوینت درس چهاردهم مطالعات اجتماعی پنجم دبستان

  پاورپوینت درس سیزدهم مطالعات اجتماعی پنجم دبستان

  پاورپوینت درس دوازدهم مطالعات اجتماعی پنجم دبستان

  پاورپوینت تصفیه آب


  منبع : KelaseDarsi.ir

  منبع مطلب : kelasedarsi.ir

  مدیر محترم سایت kelasedarsi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تحقیق سعدی | بزرگترین شاعران فارسی‌زبان | ایده‌آل مگ

  تحقیق سعدی | بزرگترین شاعران فارسی‌زبان | ایده‌آل مگ

  *

  منبع مطلب : idehalmag.com

  مدیر محترم سایت idehalmag.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  محمد مهدی : کاشکی خلاصه بو این زیاد است

  نجمه : آره خیلی زیاد است من هم نمی توانم این همه را بنویسم آخه من کلاس شیشم هستم و این همه برای نگارش جا نمیشه

  ناشناس : عالی من به خودم افتخار میکنم که سعدی شاعر کشورمان است

  طاها طهماسبی : من ازاین متن بسیار استفاده کردم و بسیار عالی بود

  ......... : دقیقا

  ناشناس 😉 : خیلی طولانی یود

  ناشناس : سعدی در شیراز زاده شد.[۲]وی کودکی بیش نبود که پدرش در گذشت. در دوران کودکی با علاقه زیاد به مکتب می‌رفت و مقدمات دانش را می‌آموخت. هنگام نوجوانی به پژوهش و دین و دانش علاقه فراوانی نشان داد. اوضاع نابسامان ایران در پایان دوران سلطان محمد خوارزمشاه و به ویژه حمله سلطان غیاث‌الدین، برادر جلال الدین خوارزمشاه به شیراز (سال ۶۲۷) سعدی راکه هوایی جز به دست آوردن دانش در سر نداشت برآن داشت شیراز را ترک نماید.[۳] سعدی در حدود ۶۲۰ یا ۶۲۳ قمری از شیراز به مدرسهٔ نظامیهٔ بغداد رفت و در آنجا از آموزه‌های امام محمد غزالی بیشترین تأثیر را پذیرفت (سعدی در گلستان غزالی را «امام مرشد» می‌نامد). سعدی، از حضور خویش، در نظامیه بغداد، چنین یاد می‌کند: مرا در نظامیه ادرار بود شب و روز تلقین و تکرار بود سعدی در شیراز زاده شد.[۲]وی کودکی بیش نبود که پدرش در گذشت. در دوران کودکی با علاقه زیاد به مکتب می‌رفت و مقدمات دانش را می‌آموخت. هنگام نوجوانی به پژوهش و دین و دانش علاقه فراوانی نشان داد. اوضاع نابسامان ایران در پایان دوران سلطان محمد خوارزمشاه و به ویژه حمله سلطان غیاث‌الدین، برادر جلال الدین خوارزمشاه به شیراز (سال ۶۲۷) سعدی راکه هوایی جز به دست آوردن دانش در سر نداشت برآن داشت شیراز را ترک نماید.[۳] سعدی در حدود ۶۲۰ یا ۶۲۳ قمری از شیراز به مدرسهٔ نظامیهٔ بغداد رفت و در آنجا از آموزه‌های امام محمد غزالی بیشترین تأثیر را پذیرفت (سعدی در گلستان غزالی را «امام مرشد» می‌نامد). سعدی، از حضور خویش، در نظامیه بغداد، چنین یاد می‌کند: مرا در نظامیه ادرار بود شب و روز تلقین و تکرار بود سعدی در شیراز زاده شد.[۲]وی کودکی بیش نبود که پدرش در گذشت. در دوران کودکی با علاقه زیاد به مکتب می‌رفت و مقدمات دانش را می‌آموخت. هنگام نوجوانی به پژوهش و دین و دانش علاقه فراوانی نشان داد. اوضاع نابسامان ایران در پایان دوران سلطان محمد خوارزمشاه و به ویژه حمله سلطان غیاث‌الدین، برادر جلال الدین خوارزمشاه به شیراز (سال ۶۲۷) سعدی راکه هوایی جز به دست آوردن دانش در سر نداشت برآن داشت شیراز را ترک نماید.[۳] سعدی در حدود ۶۲۰ یا ۶۲۳ قمری از شیراز به مدرسهٔ نظامیهٔ بغداد رفت و در آنجا از آموزه‌های امام محمد غزالی بیشترین تأثیر را پذیرفت (سعدی در گلستان غزالی را «امام مرشد» می‌نامد). سعدی، از حضور خویش، در نظامیه بغداد، چنین یاد می‌کند: مرا در نظامیه ادرار بود شب و روز تلقین و تکرار بود سعدی در شیراز زاده شد.[۲]وی کودکی بیش نبود که پدرش در گذشت. در دوران کودکی با علاقه زیاد به مکتب می‌رفت و مقدمات دانش را می‌آموخت. هنگام نوجوانی به پژوهش و دین و دانش علاقه فراوانی نشان داد. اوضاع نابسامان ایران در پایان دوران سلطان محمد خوارزمشاه و به ویژه حمله سلطان غیاث‌الدین، برادر جلال الدین خوارزمشاه به شیراز (سال ۶۲۷) سعدی راکه هوایی جز به دست آوردن دانش در سر نداشت برآن داشت شیراز را ترک نماید.[۳] سعدی در حدود ۶۲۰ یا ۶۲۳ قمری از شیراز به مدرسهٔ نظامیهٔ بغداد رفت و در آنجا از آموزه‌های امام محمد غزالی بیشترین تأثیر را پذیرفت (سعدی در گلستان غزالی را «امام مرشد» می‌نامد). سعدی، از حضور خویش، در نظامیه بغداد، چنین یاد می‌کند: مرا در نظامیه ادرار بود شب و روز تلقین و تکرار بود

  ناشناس : خیلی طولانی حوصلم سر میره.

  کیانا محمد زاده : این متن زیاد است اما میتوانیم تمام زندگی نامه سعدی بزرگ را بنویسیم این یک شانس بزرگ است که میتوانیم سعدی را بشناسیم

  کیانا محمد زاده : عالی است

  غزل : خیلی طولانیی بود

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  هعپ 25 روز قبل
  -2

  حلبی

  تیتشووش 25 روز قبل
  -1

  تیتیحتکثوخی

  -1
  هعپ 25 روز قبل

  لعهه

  سحر 2 ماه قبل
  1

  سعدی در شیراز زاده شد.[۲]وی کودکی بیش نبود که پدرش در گذشت. در دوران کودکی با علاقه زیاد به مکتب می‌رفت و مقدمات دانش را می‌آموخت. هنگام نوجوانی به پژوهش و دین و دانش علاقه فراوانی نشان داد. اوضاع نابسامان ایران در پایان دوران سلطان محمد خوارزمشاه و به ویژه حمله سلطان غیاث‌الدین، برادر جلال الدین خوارزمشاه به شیراز (سال ۶۲۷) سعدی راکه هوایی جز به دست آوردن دانش در سر نداشت برآن داشت شیراز را ترک نماید.[۳] سعدی در حدود ۶۲۰ یا ۶۲۳ قمری از شیراز به مدرسهٔ نظامیهٔ بغداد رفت و در آنجا از آموزه‌های امام محمد غزالی بیشترین تأثیر را پذیرفت (سعدی در گلستان غزالی را «امام مرشد» می‌نامد). سعدی، از حضور خویش، در نظامیه بغداد، چنین یاد می‌کند: مرا در نظامیه ادرار بود شب و روز تلقین و تکرار بود سعدی در شیراز زاده شد.[۲]وی کودکی بیش نبود که پدرش در گذشت. در دوران کودکی با علاقه زیاد به مکتب می‌رفت و مقدمات دانش را می‌آموخت. هنگام نوجوانی به پژوهش و دین و دانش علاقه فراوانی نشان داد. اوضاع نابسامان ایران در پایان دوران سلطان محمد خوارزمشاه و به ویژه حمله سلطان غیاث‌الدین، برادر جلال الدین خوارزمشاه به شیراز (سال ۶۲۷) سعدی راکه هوایی جز به دست آوردن دانش در سر نداشت برآن داشت شیراز را ترک نماید.[۳] سعدی در حدود ۶۲۰ یا ۶۲۳ قمری از شیراز به مدرسهٔ نظامیهٔ بغداد رفت و در آنجا از آموزه‌های امام محمد غزالی بیشترین تأثیر را پذیرفت (سعدی در گلستان غزالی را «امام مرشد» می‌نامد). سعدی، از حضور خویش، در نظامیه بغداد، چنین یاد می‌کند: مرا در نظامیه ادرار بود شب و روز تلقین و تکرار بود سعدی در شیراز زاده شد.[۲]وی کودکی بیش نبود که پدرش در گذشت. در دوران کودکی با علاقه زیاد به مکتب می‌رفت و مقدمات دانش را می‌آموخت. هنگام نوجوانی به پژوهش و دین و دانش علاقه فراوانی نشان داد. اوضاع نابسامان ایران در پایان دوران سلطان محمد خوارزمشاه و به ویژه حمله سلطان غیاث‌الدین، برادر جلال الدین خوارزمشاه به شیراز (سال ۶۲۷) سعدی راکه هوایی جز به دست آوردن دانش در سر نداشت برآن داشت شیراز را ترک نماید.[۳] سعدی در حدود ۶۲۰ یا ۶۲۳ قمری از شیراز به مدرسهٔ نظامیهٔ بغداد رفت و در آنجا از آموزه‌های امام محمد غزالی بیشترین تأثیر را پذیرفت (سعدی در گلستان غزالی را «امام مرشد» می‌نامد). سعدی، از حضور خویش، در نظامیه بغداد، چنین یاد می‌کند: مرا در نظامیه ادرار بود شب و روز تلقین و تکرار بود سعدی در شیراز زاده شد.[۲]وی کودکی بیش نبود که پدرش در گذشت. در دوران کودکی با علاقه زیاد به مکتب می‌رفت و مقدمات دانش را می‌آموخت. هنگام نوجوانی به پژوهش و دین و دانش علاقه فراوانی نشان داد. اوضاع نابسامان ایران در پایان دوران سلطان محمد خوارزمشاه و به ویژه حمله سلطان غیاث‌الدین، برادر جلال الدین خوارزمشاه به شیراز (سال ۶۲۷) سعدی راکه هوایی جز به دست آوردن دانش در سر نداشت برآن داشت شیراز را ترک نماید.[۳] سعدی در حدود ۶۲۰ یا ۶۲۳ قمری از شیراز به مدرسهٔ نظامیهٔ بغداد رفت و در آنجا از آموزه‌های امام محمد غزالی بیشترین تأثیر را پذیرفت (سعدی در گلستان غزالی را «امام مرشد» می‌نامد). سعدی، از حضور خویش، در نظامیه بغداد، چنین یاد می‌کند: مرا در نظامیه ادرار بود شب و روز تلقین و تکرار بود

  بسیار عالی 2 ماه قبل
  0

  بسیار عالی و خوب بود

  dff 3 ماه قبل
  0

  کوه نخور

  امیر 3 ماه قبل
  1

  خیلللللللللللی خوبببببب

  نازی💙💚 3 ماه قبل
  -1

  به نظرم خوب توضیح داد👌

  ااااا 3 ماه قبل
  0

  لدلددللداد

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  سلام کاش میشد یه کمی خلاصه میشد چون من برای تحقیق می خواستم و نه از ۱۰ تا بیشتر باشه نه از ۱۰کمتر. ممنون میشم اگه خلاصه اش را هم بنویسید🙄🤓

  0
  ناشناس 4 ماه قبل

  لطفاً هر کی پایست بله بگهههههه و 👌این استیکر رو بگذاره

  ستایش 4 ماه قبل
  1

  سلام به نظر من عالی هست فقط خیلی زیاد هست و خلاصه نمیسه

  روناک 4 ماه قبل
  2

  من اینو برای درس ازاد فارسی می خوام ولی این خیلی زیاده

  ریحانه 5 ماه قبل
  0

  سلام من درمورد شاعران تحقیق

  مائده 5 ماه قبل
  1

  عالی

  معین جعفري ترفيع 5 ماه قبل
  -1

  گایدم

  کیر 5 ماه قبل
  -1

  کیر نو کس نننه هر کی اینو نوشته

  کس ننت 6 ماه قبل
  -2

  کس ننت ننه جاده بی ناموس

  ناشناس 6 ماه قبل
  1

  عالی

  0
  عالی 4 ماه قبل

  عالی بود

  ناشناس 6 ماه قبل
  1

  خیلی عالی هست

  زهرا 6 ماه قبل
  3

  اگه همشون رو بنویسی میشه یه تومار کامل میشه حالا مجبورم خلاصه کنم من زدم خلاصه ولی همشون یه تومار هستن

  ای خدا

  1
  روناک 4 ماه قبل

  اره واقعا

  2
  ریحانه 5 ماه قبل

  سلام

  bzidbhrbr 6 ماه قبل
  1

  عزک

  مبین 6 ماه قبل
  2

  نمی دو نم چی بگم تو اسمس میاد میگه به ما مطالب بده من هم ندادم کاری خوبی کردم من از سعدی چیزی نمی دانم

  0
  ریحانه 5 ماه قبل

  فردوسی

  ......... 6 ماه قبل
  1

  عالی

  علی 6 ماه قبل
  -2

  بده

  ح 6 ماه قبل
  1

  سلام

  غزل 6 ماه قبل
  4

  خیلی طولانیی بود

  5
  ......... 6 ماه قبل

  دقیقا

  کیانا محمد زاده 6 ماه قبل
  4

  این متن زیاد است اما میتوانیم تمام زندگی نامه سعدی بزرگ را بنویسیم این یک شانس بزرگ است که میتوانیم سعدی را بشناسیم

  4
  کیانا محمد زاده 6 ماه قبل

  عالی است

  ناشناس 6 ماه قبل
  4

  خیلی طولانی حوصلم سر میره.

  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  شاعر مترجمو محقق توانای معاصر است.وی از سال 1314 بهشعرو شاعری روی اورد.درزمینه ی موسیقی اصیل ایرانی نیز فعالیت داشت و سراینده ی نخستین سرود جمهوری اسلامی ایران بود. از وی اثارادبی و فرهنگی فراوانی در زمینه های طنز ,شعر,ادبیات و ترجمه باقی است./دیوان حالت/از جمله اثار اوست که این اثر نمایانگر عمق دانش ادبی وی است.

  ثمین هستم

  جواد 6 ماه قبل
  -1

  خیلی بده کیرم تو دهنت سازنده

  0
  ناشنای 4 ماه قبل

  عالی بود خوشم اومد دمت گرم سعدی

  0
  جواد 6 ماه قبل

  بد دهنی نکن کیرم تو دهنت

  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  عالی

  ناشناس 6 ماه قبل
  1

  خوب

  نازنین پیکران 6 ماه قبل
  3

  سلام بسیار عالی بود لطفاً از این تحقیق استفاده کنید 😍😍

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  خو نمی تونید خودتون خلاصش کنید من خودم خلاصه کردم

  فاطمه 7 ماه قبل
  1

  عالی

  عالی😉😊 7 ماه قبل
  0

  خیلی‌خیلی‌عالی

  عالی😉😊 7 ماه قبل
  0

  خیلی‌خیلی‌عالی

  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  من که از سه چهار خط به بعد هیچی نفهمیدم

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  من که از سه چهار خط به بعد هیچی نفهمیدم

  سارا 7 ماه قبل
  0

  خوب ولی تولاتی

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  خوب

  محمد 7 ماه قبل
  1

  خیلی‌زیاده‌خلاصه‌کسی‌داره؟

  ندا 7 ماه قبل
  0

  اصلا به شما چه ربطی داره بابا😂 ولی خیلی متنش طولانی بود بالاخره نوستمش😂

  حدیث 7 ماه قبل
  3

  گفتیم خلاصه نگفتیم تومار

  0
  کس ننت 6 ماه قبل

  بی ناموس ها

  2
  آلمان 7 ماه قبل

  من گفتم متن کوتاه نه زیاد

  2
  ندا 7 ماه قبل

  بابا این خیلی طولانی هستش من فقت ی متن کوتاه از زندگی این اقا سعدی میخواستم😂😁

  امیرعلی.اباذری 7 ماه قبل
  3

  خوبه ولی مردم رو گول نزنین ننویسین متن کوچیک که دیگه اینجا یه متن بزرگ بیاد

  ناشناس 7 ماه قبل
  2

  متن زیادی است

  0
  ناشناس 7 ماه قبل

  بله

  0
  ناشناس 7 ماه قبل

  بله👍

  🙃💙✨ 7 ماه قبل
  0

  🙃♥️💫

  Asal 7 ماه قبل
  1

  طولانیه تو کتاب جا نمیشه🙁

  ولی عالیه ✅

  نسترن شرین زاده ❤😇 7 ماه قبل
  1

  عالیه واقعا ،کاملا خوشم امد✅ دستت شما درد نکنه 😇راستی کمی طولانیه ولی خلاصش کردم

  ناشناس 7 ماه قبل
  3

  شلام

  خلاف 7 ماه قبل
  0

  عالی بود

  رمیصا 7 ماه قبل
  -1

  عزیز من خودم جواب می خوام تو داری میگی من مطلب بنویسم 😂🤣🤣😂

  فاطمه جوادی 7 ماه قبل
  0

  عالی بود

  پدرام 7 ماه قبل
  0

  خیلی ok هست

  ناشناس 7 ماه قبل
  2

  کاش یکی از دوستان بنویسن🙏

  1
  اره 7 ماه قبل

  اره

  گاو 7 ماه قبل
  0

  مگزگ؟کف ک کلک

  درباره سعدی 7 ماه قبل
  -2

  سعدی

  محنا 7 ماه قبل
  3

  سلام منم کلاس ششم کاش خلاصش بود تو کتاب جا میشد

  -1
  سارا 7 ماه قبل

  خوب تو دفتر بنویس😕😕

  -1
  رمیصا 7 ماه قبل

  اره

  0
  محنا 7 ماه قبل

  اره

  محنا 7 ماه قبل
  1

  سلام منم کلاس ششم کاش خلاصش بود تو کتاب جا میشد

  2
  ایلدیز 6 ماه قبل

  اره منم ششم هستم کاش خلاصه بود 😳😳

  عالی عالی عالی 7 ماه قبل
  0

  بسیار زیاد وعالی

  ویدا 7 ماه قبل
  0

  خیلی خوبه

  ههههههه 7 ماه قبل
  -1

  بدلااااااا

  ههههههه 7 ماه قبل
  1

  بغلاتذتذذااذذذذذرزببزر

  ناشناس 7 ماه قبل
  2

  درسته

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  .

  ناشناس 7 ماه قبل
  2

  خوب ولی زیاد

  جنگانی 7 ماه قبل
  -1

  اه اه

  سعدی 7 ماه قبل
  0

  اتح

  محمد رحمانی 7 ماه قبل
  1

  وای خیلی طولانی است ما یه گزارش کوتاه میخوایم نه انقدر طولانی

  ممد 7 ماه قبل
  -1

  عالی

  خوب بود 7 ماه قبل
  1

  معمولی بود

  . 7 ماه قبل
  0

  .

  سارا 7 ماه قبل
  0

  من شعر های سعدی رو خیلی دوست دارم

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  خیلی این مطالب خوب بود

  سپهر سلیمی 7 ماه قبل
  1

  عالی بود فقط باید خلاصه کنم.

  سپهر سلیمی 7 ماه قبل
  1

  عالیه ممنونم از گوگل 😘

  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  من کلاس ششم هستم و واسه تحقیق میخواستم این خیلیییی زیاده

  خوب 7 ماه قبل
  0

  خوب

  """ ARTIN ||| NOROUZI """ 7 ماه قبل
  0

  خیلی خوب نبود

  عالی 7 ماه قبل
  -1

  عالی

  السا 7 ماه قبل
  0

  خیلی زیاده ‌دوسات‌کشید‌بنویسم

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  عالی

  عالی 7 ماه قبل
  1

  عالییییی

  اوین 7 ماه قبل
  1

  عالی بود

  .. 7 ماه قبل
  0

  خوبه

  پرهام 7 ماه قبل
  0

  بالایی

  پلسچغسل.پیچفنبغزازنچا

  نجمه 7 ماه قبل
  6

  آره خیلی زیاد است من هم نمی توانم این همه را بنویسم آخه من کلاس شیشم هستم و این همه برای نگارش جا نمیشه

  ناشناس 7 ماه قبل
  4

  سعدی در شیراز زاده شد.[۲]وی کودکی بیش نبود که پدرش در گذشت. در دوران کودکی با علاقه زیاد به مکتب می‌رفت و مقدمات دانش را می‌آموخت. هنگام نوجوانی به پژوهش و دین و دانش علاقه فراوانی نشان داد. اوضاع نابسامان ایران در پایان دوران سلطان محمد خوارزمشاه و به ویژه حمله سلطان غیاث‌الدین، برادر جلال الدین خوارزمشاه به شیراز (سال ۶۲۷) سعدی راکه هوایی جز به دست آوردن دانش در سر نداشت برآن داشت شیراز را ترک نماید.[۳] سعدی در حدود ۶۲۰ یا ۶۲۳ قمری از شیراز به مدرسهٔ نظامیهٔ بغداد رفت و در آنجا از آموزه‌های امام محمد غزالی بیشترین تأثیر را پذیرفت (سعدی در گلستان غزالی را «امام مرشد» می‌نامد). سعدی، از حضور خویش، در نظامیه بغداد، چنین یاد می‌کند:

  مرا در نظامیه ادرار بود

  شب و روز تلقین و تکرار بود

  سعدی در شیراز زاده شد.[۲]وی کودکی بیش نبود که پدرش در گذشت. در دوران کودکی با علاقه زیاد به مکتب می‌رفت و مقدمات دانش را می‌آموخت. هنگام نوجوانی به پژوهش و دین و دانش علاقه فراوانی نشان داد. اوضاع نابسامان ایران در پایان دوران سلطان محمد خوارزمشاه و به ویژه حمله سلطان غیاث‌الدین، برادر جلال الدین خوارزمشاه به شیراز (سال ۶۲۷) سعدی راکه هوایی جز به دست آوردن دانش در سر نداشت برآن داشت شیراز را ترک نماید.[۳] سعدی در حدود ۶۲۰ یا ۶۲۳ قمری از شیراز به مدرسهٔ نظامیهٔ بغداد رفت و در آنجا از آموزه‌های امام محمد غزالی بیشترین تأثیر را پذیرفت (سعدی در گلستان غزالی را «امام مرشد» می‌نامد). سعدی، از حضور خویش، در نظامیه بغداد، چنین یاد می‌کند:

  مرا در نظامیه ادرار بود

  شب و روز تلقین و تکرار بود

  سعدی در شیراز زاده شد.[۲]وی کودکی بیش نبود که پدرش در گذشت. در دوران کودکی با علاقه زیاد به مکتب می‌رفت و مقدمات دانش را می‌آموخت. هنگام نوجوانی به پژوهش و دین و دانش علاقه فراوانی نشان داد. اوضاع نابسامان ایران در پایان دوران سلطان محمد خوارزمشاه و به ویژه حمله سلطان غیاث‌الدین، برادر جلال الدین خوارزمشاه به شیراز (سال ۶۲۷) سعدی راکه هوایی جز به دست آوردن دانش در سر نداشت برآن داشت شیراز را ترک نماید.[۳] سعدی در حدود ۶۲۰ یا ۶۲۳ قمری از شیراز به مدرسهٔ نظامیهٔ بغداد رفت و در آنجا از آموزه‌های امام محمد غزالی بیشترین تأثیر را پذیرفت (سعدی در گلستان غزالی را «امام مرشد» می‌نامد). سعدی، از حضور خویش، در نظامیه بغداد، چنین یاد می‌کند:

  مرا در نظامیه ادرار بود

  شب و روز تلقین و تکرار بود

  سعدی در شیراز زاده شد.[۲]وی کودکی بیش نبود که پدرش در گذشت. در دوران کودکی با علاقه زیاد به مکتب می‌رفت و مقدمات دانش را می‌آموخت. هنگام نوجوانی به پژوهش و دین و دانش علاقه فراوانی نشان داد. اوضاع نابسامان ایران در پایان دوران سلطان محمد خوارزمشاه و به ویژه حمله سلطان غیاث‌الدین، برادر جلال الدین خوارزمشاه به شیراز (سال ۶۲۷) سعدی راکه هوایی جز به دست آوردن دانش در سر نداشت برآن داشت شیراز را ترک نماید.[۳] سعدی در حدود ۶۲۰ یا ۶۲۳ قمری از شیراز به مدرسهٔ نظامیهٔ بغداد رفت و در آنجا از آموزه‌های امام محمد غزالی بیشترین تأثیر را پذیرفت (سعدی در گلستان غزالی را «امام مرشد» می‌نامد). سعدی، از حضور خویش، در نظامیه بغداد، چنین یاد می‌کند:

  مرا در نظامیه ادرار بود

  شب و روز تلقین و تکرار بود

  2
  زهرا 6 ماه قبل

  من هم مثل تو الان ۲ روزه دارم خلاصه میکنم

  0
  ناشناس 7 ماه قبل

  بپا مغزت نترکه

  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  من همه رو نوشتم

  0
  24 7 ماه قبل

  خوش به حالت

  ویمی 7 ماه قبل
  0

  وسویننیمیمیممسس

  کاش خلاصه بود

  تلل 7 ماه قبل
  -2

  دخ

  ناشناس 7 ماه قبل
  -2

  خیلی خوب بود

  ناشناس 7 ماه قبل
  -1

  باش

  ناشناس 7 ماه قبل
  -1

  عالی

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  عالی اما خیلی طولانی هست

  نینینرتح وثتلوثتو حثقتکحوا 7 ماه قبل
  1

  کس ننت

  0
  🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕. 5 ماه قبل

  مادر جندها کیر تو کس ننت تیر برق بره تو کس ننت

  آناهیتا 7 ماه قبل
  0

  خیلی عالی بود ممنون

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  خفه

  علیرضا 7 ماه قبل
  0

  بسیار عالی سپاسگزارم

  ... 7 ماه قبل
  -1

  عالی بود مرسی

  هلن 7 ماه قبل
  0

  عالی من خیلی دوست داشتم

  گل 7 ماه قبل
  0

  خوب بود فقط زیاد بود با لنبا

  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  عالیه

  -1
  غزل 7 ماه قبل

  اره

  ساساقست 7 ماه قبل
  0

  ستستسغسفتی

  علی 7 ماه قبل
  -1

  عالی

  عالی 8 ماه قبل
  1

  عالی

  مبینا قدردان کلاس ششم 8 ماه قبل
  3

  وقتی می نویسیم متن کوتاه یه متنی میارن

  که از این دنیا هم طولانی تره . کوتاه یعنی چهار پنج متن نه یه عالمه . لطفا دقت و توجه داشته باشید

  مبینا قدردان کلاس ششم 8 ماه قبل
  2

  این تحقیق در مورد سعدی خیلی عالیه

  لطفا همه شاعر ها رو بزارید تا بتونیم از اینترنت برداریم و بنویسیم

  ممنون از برنامه شما

  محمدمهدی 8 ماه قبل
  1

  خیلی طولانی خود سعدی انقدر مطلب درباره خودش ندیده بود که ماخوندیم

  معلوم نیست تحقیق یا تومار 8 ماه قبل
  1

  معلوم نیست تحقیق کوچولو یا مقاله تومار

  ناشناس 😉 1 سال قبل
  4

  خیلی طولانی یود

  K 1 سال قبل
  2

  از نظر من به خوبی توضیح داده شده است

  Sg 1 سال قبل
  3

  یکم زیاده من حوصلم نمیشه اینارو بنویسم

  0
  الیاس 7 ماه قبل

  خب کپی پیست کن تو ورد پرینت کن ;-)

  0
  زهرا 7 ماه قبل

  راست میگی

  0
  زهرا 7 ماه قبل

  راست میگی

  طاها طهماسبی 2 سال قبل
  5

  من ازاین متن بسیار استفاده کردم و بسیار عالی بود

  ناشناس 2 سال قبل
  5

  عالی من به خودم افتخار میکنم که سعدی شاعر کشورمان است

  2
  خیلی بزرگه 7 ماه قبل

  به تو چه ربطی داره احمق 😂😂

  1
  رمیصا 7 ماه قبل

  بابا چی فکر کردی 🤣

  خوب باشه

  به تو چه ربطی داره

  😂😂😂😂😂😂😂😂

  0
  زهراگل اقایی 7 ماه قبل

  بابا تو هیچ ربطی نداره که به خودت افتخار میکنی 🤣🤣

  محمد مهدی 2 سال قبل
  6

  کاشکی خلاصه بو این زیاد است

  0
  امیر حسین 1 سال قبل

  خیلی زياده

  فففف 2 سال قبل
  0

  من این رو برای فارسی میخواستم چون کلاس ششم هستم برای همین توی نگارش نوشته بود گزارش تهیه کنید ولی این همه جمله توی کتابم جا نمیشه باید خودم هم کمی از ان را خلاصه کنم

  0
  ندا 7 ماه قبل

  مشکلی نیستش اول یک بار بنویسیم

  برای ارسال نظر کلیک کنید