توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تبدیل پول افغانی به تومان ایران

  1 بازدید

  تبدیل پول افغانی به تومان ایران را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  تبدیل افغانی افغانستان (AFN) 1000 به ریال ایران (IRR)، ارز نرخ ارز امروز

  تبدیل افغانی افغانستان (AFN) 1000 به ریال ایران (IRR)، ارز نرخ ارز امروز

  شما تبدیل شده اند 1000 AFN به IRR : 546090.000000 IRR.
  در این صفحه شما می توانید آخرین نرخ ارز بین پیدا افغانی افغانستان و ریال ایران, نتایج در هر ساعت به روز شده، برای این عملیات ما با استفاده از نرخ ارز بین المللی: 546.09000. شما می توانید افغانی افغانستان به دیگر ارزهای مختلف با مبدل در نوار کناری سمت راست تبدیل
  .

  دوست دارید معکوس ارزهای؟
  لطفا بازدید ریال ایران (IRR) افغانی افغانستان (AFN).


  اخرین بروزرسانی : Fri, 06 Nov 2020 12:54:05 +0000

  منبع مطلب : afn.fa.xeconvert.com

  مدیر محترم سایت afn.fa.xeconvert.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نحوه تبدیل افغانی به ریال، دلار و یورو

  نحوه تبدیل افغانی به ریال، دلار و یورو

  به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، آمارها حاکی از این است که حدود دو تا سه میلیون افغان در ایران زندگی می کنند که عموما بین سرزمین مادری خود و ایران در رفت و آمد هستند و همین موضوع جریانی از تبادل و انتقال  پول ملی وارز را میان ایران و همسایه شرقی آن به وجود آورده است. با توجه به سیاست های جدیدی که بانک مرکزی برای جلوگیری از خروج ارز از کشور پیش گرفته است، مسائل ارز بویژه برای این اتباع جدی تر شده است.

  نرخ افغانی را کجا بدست آوریم

  واحد پولی افغانستان، افغانی است که دارای چندین نرخ در ایران است، نرخ مبادله ای این ارز که هرروز توسط بانک مرکزی اعلام می شود معادل 590 ریال است، البته روزهای اخیر ارزش این پول با توجه به نسبت برابری ریال به افغانی کاهش نشان داده است از سوی دیگر، نرخ دیگر که به دلیل راحتی دسترسی به آن بیشتر مورد جستجو قرار می گیرد، نرخ بازار آزاد است که توسط صرافی ها و سایت های معتبر ارز اعلام می شود. این نرخ با فاصله 140 ریالی از نرخ رسمی، 730 ریال است.

  افغانی در کجا چنج می شود

  این ارز در اغلب صرافی هایی که در کشور مشغول به مبادله ارز هستند خرید و فروش می شود. اما تا چه میزان می توان افغانی از کشور خارج کرد با توجه به اینکه افغان ها در ایران نیروی کار و فعال اقتصادی به شمار می آیند بنابرین آنچه که در ایران بدست می آورند جزوتولید ناخالص داخلی ایران به شمار می آید بنابرین خروج آن از کشور به نوعی خروج سرمایه از ایران است.بنابرین فرامین ارزی که توسط بانک مرکزی صادر شد حاکی از این است که از این پس اگر فعالان اقتصادی افغان بخواهند از کشور خارج شوند باید در راستای قوانین جمهوری اسلامی در راستای حفظ سرمایه معادل آنچه بانک مرکزی با سرفصل های خاص براساس یورو تعیین کرده است، اقدام به خروج ارز از ایران به مقصد افغانستان کنند. بنابرین از این پس افغانستانی های تابع ایران باید به این موضوع توجه کنند که نرخ یورو و نسبت ارزی آن با افغانی بسیار در میزان ارزی که می توانند از کشور خارج کنند موثر است.

  ارزش افغانی بالاتر است یا ریال؟

  با توجه به آمار رسمی که منتشر می شود در حال حاضر ارزش افغانی از ریال بیشتر است و هر افغانی در بازار آزاد  برابر 730 ریال و بر اساس ارز رسمی بانک مرکزی معادل 590 ریال است.

  نرخ یورو به افغانی  چند است ؟ نرخ دلار به افغانی چند است؟

  از آنجا که در دستورات بانک مرکزی آمده است که خروج ارز از کشور محدودیت داد پس خروج آن از کشور با سقف هایی که این بانک در نظر گرفته است صورت می گیرد اما در این میان از این پس از یورو به عنوان واحد پولی معیار استفاده می شود زیرا مبادلات تجاری ایران اغلب با کشورهای حوزه یورو صورت می پذیرد بنابرین منابع کافی آن در دسترس است. پس اتباع افغان ابتدا باید نرخ ریال به یورو را برای خروج ارز محاسبه کنند و سپس معادل حد نصاب مجاز یورو، نرخ تبدیل یورو به افغانی را محاسبه کنند. نرخ برابری یورو – افغانی و دلار- افغانی بدین شرح است : هر یورو معادل 99.205 افغانی و هر دلار معادل 84 افغانی است. با توجه به آنچه در بالا گفته شد با تبدیل ارزی و آنچه درباره ارزش افغانی و ریال گفته شد، فعالان افغانی که می خواهند از کشور پول خارج کنند عموما قدرت خریدی که در ایران را دارند در افغانستان نخواهند داشت و به صرفه تر خواهد بود اگر کالاهای مورد نظر خود را حدالامکان در ایران تهیه کنند و جز به اندازه نیاز از ایران ارز خارج نکنند.

  منبع مطلب : www.baeghtesad.com

  مدیر محترم سایت www.baeghtesad.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : نرخ تومان

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 8 ماه قبل
  1

  ۱۰۰۰۰افقانی

  ناشناس 2 سال قبل
  4

  نرخ تومان

  1
  عاصیف 13 روز قبل

  محمد ی

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید