توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تاریخ مراسم تحلیف ریاست جمهوری امریکا

  1 بازدید

  تاریخ مراسم تحلیف ریاست جمهوری امریکا را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  مراسم تحلیف بایدن با حضور نیروهای گارد ملی؛ رژه سنتی تبدیل به رژه مجازی می‌شود

  مراسم تحلیف بایدن با حضور نیروهای گارد ملی؛ رژه سنتی تبدیل به رژه مجازی می‌شود

  کمیته تحلیف ریاست جمهوری آمریکا روز یکشنبه سه ژانویه (۱۳ دی) اعلام کرد که در مراسم ادای سوگند جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا برای به حداقل رساندن شمار جمعیت حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا، رژه سنتی برگزار نمی‌شود.

  این کمیته تاکید کرد که جو بایدن و همسرش جیل از اجرای رژه سنتی مراسم تحلیف در تاریخ ۲۰ ژانویه چشم پوشی کرده‌اند با این حال «یک رژه مجازی» از تلویزیون پخش می‌شود.

  کمیته تحلیف اضافه کرد: «این رژه از قهرمانان آمریکا تجلیل می‌کند، روی تمام آمریکایی‌ها از همه اقشار در ایالت‌ها و مناطق مختلف تاکید دارد و با شروع دوره آمریکای جدید، انعکاس دهنده تنوع، میراث و مقاومت کشور است.»

  کمیته مراسم تحلیف از آمریکایی‌ها خواسته است برای این مراسم سفر نکنند.

  جو بایدن پس از انجام مراسم سوگند در بخش غربی کنگره آمریکا با اسکورت به کاخ سفید منتقل می‌شود. این اسکورت با همراهی نمایندگانی از بخش‌های مختلف ارتش همراه است.

  از سوی دیگر قرار است هزاران نفر از نیروهای گارد ملی برای برگزاری مراسم تحلیف به واشنگتن دی سی منتقل شوند.

  فرماندهی ارتش و گارد هوایی حدود ۳۰ ایالت تاکنون متعهد شده‌اند که به مراسم ادای سوگند پنجاه و نهمین رئیس جمهوری آمریکا کمک کنند.

  پیش از ظهر ۲۰ ژانویه بیش از ۴ هزار نیرو در محل کنگره آمریکا حضور خواهند داشت. به گفته کریگ کلپر،سخنگوی گارد ملی واشنگتن دی‌سی، این تعداد نیرو می‌تواند به هفت هزار نفر نیز افزایش یابد یا حتی بنا به نوع مراسم تحلیف کاهش نیز پیدا کند.

  کلپر افزود که نیروهای گارد ملی خیابان‌ها را می‌بندد و در مناطق حساس برای کنترل جمعیت پست‌های ایست بازرسی ایجاد می‌شود.

  چهار سال پیش حدود ۷ هزار و ۸۰۰ نیروی گارد ملی در مراسم تحلیف دونالد ترامپ حضور داشتند اما با توجه به شیوع کرونا به نظر می‌رسد که مراسم تحلیف جو بایدن مراسم کوچکتری باشد.

  منبع مطلب : per.euronews.com

  مدیر محترم سایت per.euronews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تحلیف دونالد ترامپ

  تحلیف هزار نفری بایدن

  تحلیف هزار نفری بایدن

  ترامپ پس از گذشت چند روز از مراسم سوگند خوردنش گفت: شما تعداد افراد حاضر در میدان را دیدید. یک جمعیت عظیم! به نظرم به یک میلیون تا یک‌ونیم میلیون نفر می‌رسیدند. سپس‌ شان اسپایسر، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید از این هم فراتر رفت و گفت حضور مردم در مراسم تحلیف ترامپ در تاریخ آمریکا و دنیا بی‌سابقه بوده است. البته هیچ‌کدام از آنها حرف درست را بر زبان نرانده بودند. اگر جو بایدن هم چیزی در مورد مراسم تحلیف بخواهد بگوید این است که احتمالا در مراسم روز بیستم ژانویه به‌دلیل بیماری پاندمی ویروس کرونا، شاهد کمترین جمعیت حاضر در این مراسم خواهد بود. بایدن در اوایل این ماه گفت: «من فکر می‌کنم شما چیزی شبیه به مراسم کنوانسیون ملی داشته باشد. چیزی را که از نزدیک خواهید دید یک مراسم تحلیف معمولی خواهد بود.» او اما پیشنهاد داد که جشن‌ها مجازی باشد، همان‌طوری که مراسم کنوانسیون ملی حزب دموکراتیک برگزار شد. بایدن افزود: «اول و مهم‌ترین هدف من این است که آمریکا را ایمن نگه دارم اما همچنان به مردم اجازه می‌دهیم جشن بگیرند و همدیگر را مجازی ببینند.»این هفته نیروهای خدمه جایگاه مرور اخبار را برداشتند. این جا، نزدیک به جایگاه مراسمی است که قرار است سوگند ریاست‌جمهوری ادا شود و رئیس‌جمهور آمریکا و معاون او و خانواده‌هایشان شاهد رژه مربوط به مراسم تحلیف خواهند بود. اما همان‌طور که پیش‌تر نیز بایدن گفته بود قرار نیست مراسم رژه باشکوهی در خیابان پنسیلوانیا برگزار شود.

  دو هفته پیش، کمیته مشترک کنگره‌ای تشریفات مراسم تحلیف و کمیته مسوول کنگره‌ای برای ارائه تسهیلات مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری اعلام کردند که حضور در مراسم تحلیف را به شدت محدود خواهند کرد. سناتو روی بلانت، رئیس این کمیته از میسوری گفت که کمیته مشترک کنگره‌ای تشریفات مراسم تحلیف با متخصصان وزارت بهداشت مشورت کرده و تصمیم گرفته‌اند که به‌دلیل خیزش مجدد ویروس کووید-۱۹، حضور افراد در این مراسم را بسیار محدود کنند.

  به‌طور سنتی این کمیته ۲۰۰ هزار بلیت برای این مراسم می‌فروشد. در این میان افراد کنگره نیز حضور پیدا می‌کنند؛ اما بنابر تصمیمات گرفته شده حضور افراد کنگره‌ای نیز محدود خواهد شد و هر کس فقط با یک همراه خواهد آمد. همچنین انتظار می‌رود تنها هزار نفر در این مراسم حضور پیدا کنند.

  کمیته تشریفات مراسم تحلیف می‌گوید که یک‌بار در اواخر دهه ۱۸۰۰ مراسم تحلیف به خاطر یک بیماری پاندمی دیگر لغو شده بود. پیگی والتز، رئیس این کمیته می‌گوید: «سلامت نگه داشتن افراد حاضر در این مراسم اولویت اصلی ماست و در تمامی فرآیند این برنامه این موضوع سرلوحه کار ما قرار خواهد گرفت.»

  حالا با توجه به اینکه تنها حضور هزار نفر در این مراسم مسجل شده است، دیگر بحثی در مورد تعداد افراد حاضر در مراسم تحلیف نخواهد بود.

  زمانی که در سال ۲۰۱۷ ترامپ پا به کاخ سفید گذاشت، او به غلط ادعا می‌کرد رکورد تعداد افراد حاضر در مراسم تحلیف را شکسته است. اما واقعیت این است که تخمین‌ها نشان می‌دهد، در این مراسم نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر حضور پیدا کرده بودند. درحالی‌که در مراسم تحلیف نخست باراک اوباما آمارهای غیر‌رسمی نشان می‌داد افزون بر ۸/ ۱ میلیون نفر حضور پیدا کرده بودند. این رقم در تاریخ آمریکا بی‌سابقه بوده اما در مراسم دوم این رقم به حدود یک میلیون نفر رسید. با این حال دولت فدرال به‌دلیل جنجال‌هایی که بر سر میزان افراد حاضر در مراسم تحلیف به‌وجود می آمد، اعلام کرد که دیگر تعداد افراد حاضر در این نوع مراسم‌ها را اعلام نخواهد کرد و به همین دلیل عمدتا آمارها غیررسمی و برحسب تخمین‌ها ارائه می‌شود.

  منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

  مدیر محترم سایت donya-e-eqtesad.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید