در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تاریخ خصوصی سازی بانک تجارت

  1 بازدید

  تاریخ خصوصی سازی بانک تجارت را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  Tejaratbank:: 29/2/88:بانک تجارت از امروز خصوصی شد

  29/2/88

  خبرگزاری فارس

  مدیرعامل بانک تجارت در پاسخ به فارس:

  بانک تجارت از امروز خصوصی شد

   مدیرعامل بانک تجارت گفت: بانک تجارت از امروز خصوصی شده و از شمول دولتی خارج شد، این در حالی است که افزایش سرمایه 20 درصدی طی یکی دو سال آینده اعمال خواهد شد و 70 درصد سود 239 ریالی در مجمع قبل از تیرماه تقسیم خواهد شد.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بعد از عرضه امروز 626 میلیون سهم بانک تجارت در معاملات امروز بازار سهام ، مجید‌رضا داوری تبعات این اتفاق و برنامه‌های آتی بانک تجارت را اعلام کرد.

  بانک تجارت از امروز خصوصی شد

  وی در برابراین سئوال که با توجه به عرضه امروز سهام بانک تجارت ، آیا می توان گفت که از امروز بانک تجارت خصوصی است اظهار داشت: با توجه به عرضه و فروش 6 درصد در روز جاری، اختصاص 5 درصد به کارکنان و واگذاری بلوک 40 درصدی به سهام عدالت، بانک تجارت از امروز خصوصی و از شمول دولتی خارج شد. چرا که بدون واگذاری 5 درصد به مدیران ، 51 درصد از سهام این بانک واگذار شده است.

  به ما مدیران سهام نمی دهند

  داوری درباره واگذاری 5 درصد سهام به کارکنان بانک تجارت اظهار داشت: فهرست واگذاری بیش از 548 میلیون سهم بانک به کارکنان آمده است و امروز به سازمان خصوصی‌سازی ارسال می‌شود تا به 21 هزار کارمند، سهام ترجیحی بانک تجارت واگذار شود.

  مدیرعامل بانک تجارت در برابر دیگر سوال فارس مبنی بر اینکه واگذاری 5 درصد دیگر به مدیران به کجا انجامید پاسخ داد: موضوع واگذاری 5 درصد به مدیران بانک تجارت هنوز قطعی نشده اما از قرار معلوم این 5 درصد به مدیران این بانک تعلق نخواهد گرفت که رویه غلطی بوده و در هیچ کجای دنیا معمول نیست.

  وی ادامه داد: با عدم واگذاری سهام به مدیران بنگاه‌ها، انگیزه مدیران افزایش نخواهد یافت.

  خرد جمعی خطا نمی کند

  داوری در رابطه با کشف قیمت 120 تومانی هر سهم بانک تجارت گفت: اعتقادم این است که این قیمت در نتیجه تقابل عرضه و تقاضا و نقطه مشترک این دو طرف بود. وقتی همه بازار بیش از 626 میلیون سهم بانک را خریداری کردند نشان این است که خرد جمعی، قیمت 120 تومانی هر سهم بانک تجارت را مطلوب ارزیابی کرده و خرد جمعی نیز خطا نمی‌کند.

  وی خرید دستوری سهام بانک تجارت را به شدت تکذیب کرد.

  افزایش سرمایه می دهیم

  مدیرعامل بانک تجارت در پاسخ به دیگر سوال فارس که افزایش سرمایه 20 درصدی برای تعدیل نسبت کفایت سرمایه 6.1 درصدی و رسیدن به کفایت 8 درصدی چه وقت اعمال خواهد شد اظهار داشت: این تصمیم با پیشنهاد هیئت مدیره توسط مجمع فوق ‌العاده اتخاذ خواهد شد و ممکن در سال جاری یا سال آینده و یا در قالب افزایش سرمایه 10 درصدی در دو مرحله باشد.

  پیشنهاد تقسیم سود 70 درصدی در مجمع قبل از تیرماه

  داوری در رابطه با دیگر سوال فارس مبنی بر اینکه مجمع سالیانه بانک تجارت چه زمانی برگزار خواهد شد و سیاست تقسیم سود این بانک چیست پاسخ داد: تا قبل از 31 تیرماه مجمع سالیانه با پیشنهاد تقسیم سود 70 درصدی برگزار خواهد شد.

  به گفته وی سود هر سهم بانک تجارت برای سال مالی با افزایش 4 ریالی به 239 ریال است که هنوز حسابرسی نشده است. این در حالی است که داوری تصریح کرد اعلام سود 88 بانک تجارت برای سال 88 هنوز زود است.

  چند برنامه مهم

  منبع مطلب : www.tejaratbank.ir

  مدیر محترم سایت www.tejaratbank.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  Tejaratbank:: خصوصی‌سازی بانک تجارت سرآغاز جهشی بزرگ

  بسمه تعالی

  سهامداران ارجمند، مشتریان وفادار و همکاران عزیزم در بانک بزرگ تجارت ؛

  28 اردیبهشت در کارنامه درخشان بانک تجارت به عنوان بانکی بزرگ و مسئولیت پذیر جایگاه ویژه ای دارد. بانک تجارت در چنین روزی و در اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی ورود به فصل نوین خدمتگزاری را با عرضه سهام خود در بازار بورس تجربه کرد و فعالان بازار سرمایه نیز با استقبال چشمگیر و وصف ناشدنی از تغییر مالکیت بانک از دولتی به خصوصی بر درستی این تصمیم مهم و تاریخ ساز مهر تایید زدند.

  در 11 سال گذشته ذینفعان بانک تجارت علاوه بر مشتریان و پرسنل طیف گسترده ای از سهامداران بانک را نیز در برگرفت. آنان که با عضویت در این خانواده بزرگ سهامدار موفقیت های فردا شدند. اگرچه طی سالهای گذشته به واسطه شرایط کلی اقتصاد کشور ناشی از تحریم های ظالمانه عملکرد بانک تجارت با ایده آل سهامداران نیک اندیش فاصله داشت لیکن  وفاداری و بزرگ منشی آنان همواره موجبات دلگرمی بود و عزم کارکنان بانک را برای پاسخگویی شایسته به این اعتماد جزم تر از همیشه کرد.

  اکنون در ورود به پنجمین دهه از فعالیت بانک در شبکه بانکی و یازدهمین سالروز خصوصی سازی مایه مباهات است که تلاش همه مدیران و کارکنان بانک برای خروج از زیان با برداشتن قدم های محکم در مسیر تحقق سود در عملکرد مالی بانک دوچندان شده که این امر خدمتگزاران صدیق بانک را به خلق روزهایی بهتر رهنمون می کند. بدون تردید بانک تجارت در روزهای پیش رو حرف های زیادی برای گفتن دارد.

  با تبریک سالروز خصوصی‌سازی بانک تجارت به مشتریان، سهامداران، کارکنان و سایر ذینفعان، امیدوارم به مدد حمایت و همراهی همیشگی شما فردای درخشان‌تری در انتظار این بانک باشد.

  رضا دولت‌آبادی

  مدیرعامل بانک تجارت

  منبع مطلب : www.tejaratbank.ir

  مدیر محترم سایت www.tejaratbank.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  Tejaratbank:: تاریخچه


  بانک تجارت به عنوان یکی از بزرگترین بانک های فعال در شبکه بانکی کشور که نقش انکارناپذیری در رشد و اعتلای اقتصاد ملی دارد ، به موجب مصوبه مورخ 1358/7/25 مجمع عمومی بانک ها از ادغام 11 بانک ایران و انگلیس ، بین المللی ایران و ژاپن ، تجارتی ایران و هلند، ایران و خاورمیانه ، اعتبارات ایران، بازرگانی ایران، ایرانشهر، صنایع ایران، شهریار، ایرانیان و کار با سرمایه ای بالغ بر 39 میلیارد ریال در تاریخ 1358/9/29 و در قالب شرکت سهامی خاص با مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید و در سال 1360 بانک ایران و روس به آن ملحق شد.

  بانک تجارت با مجموعه ای از تجربیات و خدمات روزآمد بانکداری که در آن زمان وجود داشت، فعالیت خود را آغاز کرد. بانک تجارت برپایه این مزیت نسبی و همچنین با دارا بودن زیرساخت های غنی انسانی و فنی در زمینه بانکداری که حاصل تجربیات بانک های تشکیل دهنده بود توانست در ارائه بسیاری از خدمات بانکی چه در حوزه بانکداری الکترونیک و چه در حوزه بانکداری بین الملل پیشگام باشد.
  پیرو ابلاغ سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی ، سهام بانک تجارت به عنوان یکی از بانک های دولتی مشمول واگذاری ، آماده عرضه در بورس شد. تغییر شخصیت حقوقی بانک به سهامی عام و جایگزینی اساسنامه جدید در تاریخ 1387/12/3 در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ثبت و آگهی شد و سهام بانک در تاریخ 1388/2/9 در بورس اوراق بهادار پذیرفته و از تاریخ 1388/02/28 در تابلوی بورس اوراق بهادار قرار گرفت.
  با توجه به تغییرات به وجود آمده در ساختار مالکیت ، لزوم بازنگری در ماموریت ها و استراتژی های بانک بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. بر همین اساس تحلیل هوشمندانه شرایط بازار ، شناسایی و ورود به کسب و کارهای جذاب و مرتبط با محصولات و خدمات بانکی و مالی برای رفع نیازهای مشتریان و تامین منافع همه ذی نفعان، به عنوان رویکرد مستمر بانک انتخاب شده است. تلاش در جهت مشتری مداری ، تامین منافع پایدار سهامداران و سرمایه گذاران از طریق کسب بازدهی مناسب ، تبدیل شدن به یکی از بزرگترین بانک های بورسی از حیث میزان سرمایه ، تلاش برای ایفای مسئولیت های اجتماعی ، کسب جایگاه برتر از حیث مانده پذیرش تعهدات درمیان فعالان سیستم بانکی ، اعتماد روزافزون مردم به بانک به عنوان حافظ منافع سپرده گذاران و تامین کننده منابع مالی چرخه اقتصاد کشور و همچنین کسب عنوان بانک برتر از حیث تلاش برای بهبود مستمر در فرآیندهای افزایش دهنده بهره وری نشان از حرکت بانک به سمت ایجاد تغییرات بنیادین دارد.
  از جمله مسئولیت های اجتماعی بانک نیز می توان به مشارکت در احداث برخی اماکن آموزشی و بهداشتی در نقاط محروم کشور، مشارکت در آزادی زندانیان جرایم غیر عمد، اعطای کمک های مالی و پرداخت تسهیلات به هموطنان آسیب دیده از حوادث طبیعی، حمایت مالی از جشنواره های دانشجویی و نیز اعطای تسهیلات به صنایع سازگار با محیط زیست اشاره کرد. هم اکنون ، بانک تجارت با سرمایه ای معادل 223.926 میلیارد ریال، 19.000 نفر پرسنل و با به کارگیری فناوری های نوین، ارائه خدمات متمایز به مشتریان در بیش از 1600 شعبه ریالی و واحد ارزی در سراسر کشور جزو بزرگترین بانک های تجاری کشور و مورد اعتماد بانک های معتبر بین المللی است.

  منبع مطلب : www.tejaratbank.ir

  مدیر محترم سایت www.tejaratbank.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید