توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تاریخ ثبت نام کنکور سراسری 1400

  1 بازدید

  تاریخ ثبت نام کنکور سراسری 1400 را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  زمان ثبت نام کنکور 1400

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  زمان ثبت نام کنکور سراسری 1400

  سال گذشته ثبت نام کنکور سراسری از 16 بهمن آغاز شد و تا تاریخ 24 بهمن ماه ادامه داشت و احتمالا امسال هم ثبت نام در نیمه دوم بهمن ماه انجام شود و داوطلبان بعد از شروع ثبت نام بتوانند وارد سایت سازمان سنجش شوند و فرم اینترنتی ثبت نام را تکمیل کنند . 

  مطابق اطلاعیه سازمان سنجش کشور ، ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ از  12 بهمن ماه آغاز شده و تا روز شنبه 18 بهمن ماه 99 ادامه خواهد داشت .

  بیشتر بخوانید: ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

  مهلت ثبت نام کنکور 1400

  همانطور که در بالا اشاره شد سال گذشته مهلت ثبت نام کنکور سراسری 9 روز بود و داوطلبان در این مدت فرصت داشتند به تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام بپردازند . البته گاها با داوطلبانی مواجه هستیم که به دلایل مختلف از ثبت نام جا مانده و موفق به تکمیل فرم اینترنتی مذکور نمی شوند .

   به همین دلیل سازمان سنجش بازه جدیدی تحت عنوان تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری و مهلت مجدد ثبت نام را در نظر می گیرد تا این دسته از داوطلبان هم بتوانند ثبت نام خود را تکمیل کنند و از شرکت در کنکور جا نمانند . 

  مطابق برنامه زمانی سال گذشته پیش بینی می شود تمدید مهلت و مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری به نحو زیر باشد :

  در نظر داشته باشید بازه های زمانی اعلام شده مذکور مطابق برنامه زمانی سال گذشته است به همین دلیل به داوطلبان توصیه می شود حتما در  بازه زمانی مجاز ثبت نام فرم اینترنتی را تکمیل کنند و منتظر تمدید مهلت ثبت نام و مهلت مجدد نمانند .

  در زمان تمدید مهلت ثبت نام و مهلت مجدد ثبت نام ، امکان ویرایش ثبت نام برای داوطلبان مهیا است و متقاضیانی که نیاز به تغییر اطلاعات فردی و تحصیلی در فرم مذکور دارند ، می توانند مجدد وارد سایت شده و اطلاعات خود را تصحیح کنند . 

  کارشناسان سامانه مشاوره تحصیلی هیوا در تمامی مراحل ثبت نام کنکور سراسری از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی پاسخگوی سوالات شما می باشند .

  سوالات متداول

  احتمالا نیمه دوم بهمن ماه باشد که به محض آغاز در این مقاله اطلاع رسانی می شود .

  متقاضیان شرکت در این آزمون باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند که توضیحات تکمیلی در متن مقاله قرار داده شده است . 

  علاوه بر تمدید مهلت ثبت نام بازه زمانی جداگانه ای تحت عنوان مهلت مجدد ثبت نام کنکور نیز در نظر گرفته می شود که در متن مقاله شرح داده شده است . 

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ | ثبت نام کنکور سراسری 1400 - زمان

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  زمان ثبت نام کنکور سراسری 1400

  ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ در بازه زمانی مشخصی صورت گرفته و سازمان سنجش بر اساس اطلاعات ثبت نامی داوطلبان مقدمات لازم برای برگزاری این آزمون را فراهم می کند . 

  سال گذشته فرایند ثبت نام این آزمون از در بهمن ماه بود که پیش بینی می کنیم امسال هم شاهد ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ در نیمه دوم بهمن ماه باشیم . سامانه مشاوره تحصیلی هیوا ، به منظور رفاه حال داوطلبان ، زمان ثبت نام کنکور 1400 را از طریق کانال تلگرام کنکور سراسری هیوا و صفحه اینستاگرام کنکور سراسری هیوا در اختیار متقاضیان قرار می دهد .

  مطابق اطلاعیه سازمان سنجش کشور ، ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ از  12 بهمن ماه آغاز شده و تا روز شنبه 18 بهمن ماه 99 ادامه خواهد داشت .

  معمولا هر سال بعد از اتمام زمان ثبت نام کنکور ، داوطلبانی هستند که به دلایل مختلف در بازه زمانی مجاز ثبت نام ، موفق به تکمیل فرم ثبت نام نشده و ثبت نام آن ها ناقص می ماند . به همین دلیل سازمان سنجش بازه جدیدی تحت عنوان تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ و مهلت مجدد ثبت نام را در نظر می گیرد تا این دسته از داوطلبان هم بتوانند ثبت نام خود را تکمیل کنند و از شرکت در کنکور جا نمانند . 

  شرایط ثبت نام کنکور سراسری 1400

  تنها داوطلبان واجد شرایط حق ثبت نام و حضور در جلسه آزمون را خواهند داشت . این شرایط به دو دسته ، شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم شده و به وضعیت های مختلفی که یک داوطلب می تواند داشته باشد ، می پردازد .

  از مهم ترین شرایط شرکت در کنکور ۱۴۰۰ داشتن یکی از مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی ، دیپلم نظام جدید ، دیپلم 4 ساله نظام قدیم و یا مدرک کاردانی است . از شرایط دیگری که بسیاری از داوطلبان با آن مواجه هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

   کلیه دارندگان مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید ( 6 - 3 - 3 ) یا دانش آموز سال آخر پایه دوازدهم نظام جدید که تا تاریخ 31 شهریور 1400 فارغ التحصیل شده می توانند در کنکور 1400 شرکت نمایند .

   در صورت قبولی داوطلبان در رشته هایی که پذیرش آنان از نیمسال دوم سال تحصیلی 1400 - 1401 آغاز می گردد به شرط دریافت مدرک تحصیلی دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 و یا پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی تا تاریخ 30/11/1400  ، ثبت نام و ادامه تحصیل آنان بلامانع می باشد .

  پذیرفته شدگان نهایی دوره روزانه کنکور 99 ( اعم از پذیرفته شدگان متمرکز یا نیمه متمرکز ) حتی در صورت عدم ثبت نام یا انصراف قطعی از رشته قبولی ، مجاز به ثبت نام و شرکت در کنکور 1400 به منظور انتخاب رشته محل های دوره روزانه نخواهند بود . 

  داوطلبانی که دارای طرح اجباری هستند ، در صورت قبولی در یکی از رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی طرح آن ها به تعویق افتاده و می توانند ادامه تحصیل دهند و خدمات قانون خدمت خود را پس از اتمام تحصیل با تعهدات خدمت مقطع جدید انجام دهند ، اما اگر در رشته هایی غیر از رشته های مذکور پذیرفته شوند قبولی آن ها لغو شده و می بایست ابتدا طرح خود را بگذرانند .

   ضمناً به متقاضیانی که در خصوص شرایط انصراف و تحصیل مجدد رایگان در کنکور ۱۴۰۰ سوالی دارند توصیه می کنیم مقالات تحصیل مجدد ، شرایط انصراف از دانشگاه و تحصیل مجدد رایگان مطالعه نمایند . 

  نحوه ثبت نام کنکور سراسری 1400

  ثبت نام کنکور سراسری 1400 هر سال به صورت اینترنتی انجام شده و داوطلبان باید پس از مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ و انتخاب گروه آزمایشی امتحانی مورد نظر به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و از منوی سمت راست وارد بخش سراسری شوند و با کلیک بر روی گزینه ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۰ ، وارد مراحل تکمیل فرم ثبت نام شوند  .

  البته سازمان سنجش هر سال به منظور تامین هزینه های برگزاری آزمون سراسری ، مبلغی تحت عنوان هزینه ثبت نام از داوطلبان دریافت می کند . از این رو داوطلبان باید ابتدا هزینه مذکور را از طریق یکی از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نموده و پس از آن اطلاعات ثبت نامی خود را وارد نمایند .
   

   مراجعه به سایت ثبت نام کنکور سراسری 1400 به نشانی sanjesh.org 

   دانلود دفترچه ثبت نام و مطالعه دقیق آن

   بررسی شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما

   آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام

   پرداخت هزینه ثبت نام 

   تکمیل فرم اینترنتی و دریافت کد رهگیری

  اولین مرحله برای ورود به سایت سازمان سنجش جستجو آدرس sanjesh.org در گوگل می باشد .


  کلیه متقاضیان پس از ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org با فرض اینکه هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1400 را پرداخت کرده اند از سه مسیر مطابق تصویر زیر می توانند وارد مرحله ثبت نام شوند :

   مسیر اول : 

  ستون های رنگی سمت راست که داوطلبان با کلیک بر روی گزینه سراسری می توانند وارد سایت صفحه سراسری شوند .

   مسیر دوم : 

  ستون سمت چپ ( دسترسی سریع )

   مسیر سوم : 

  در ستون وسط گزینه سراسری را پیدا کنید و بر روی گزینه ثبت نام کنکور سراسری 1400 کلیک نمایید .

  در این بخش داوطلبان بعد از ورود به صفحه ثبت نام کنکور سراسری 1400 در مرحله اول می بایست نوع نظام آموزشی امتحانی خود را مشخص نمایند بنابراین :

   داوطلبان بعد از ورود به صفحه ثبت نام جدید با سه نظام آموزشی ( نظام قدیم ، سالی واحدی و نظام آموزشی جدید ) رو به رو می شوند که با توجه به وضعیت تحصیلی خود یکی از گزینه ها را می بایست انتخاب نمایند همچنین شماره سریال خریداری شده و عبارت امنیتی داخل کادر را وارد نماید و پس انتخاب گزینه تایید وارد مرحله بعد ثبت نام شود .

  با توجه به اینکه ثبت نام کنکور سراسری مستلزم پرداخت هزینه است ، مطالعه مقاله زیر توصیه می شود .

  آن دسته از داوطلبانی که در نظام 6 - 3 - 3 فارغ تحصیل می شوند باید گزینه 1 را انتخاب کنند .


   متقاضیان بعد از تعیین نظام آموزشی می بایست نسبت به تعیین رشته تحصیلی خود ( ریاضی ، تجربی و انسانی ، علوم معارف اسلامی ، فنی و حرفه ای و کارو دانش ) اقدام نماید . 

  آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هستند در این بخش باید گزینه 2 یعنی نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی را انتخاب نمایند و در صفحه جدید باز شده وضعیت تحصیلی دریافت دیپلم و پیش دانشگاهی خود را مشخص نمایند .

   در این صفحه داوطلبان باید از بین گزینه های ارائه شده ، وضعیت مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را مشخص نمایند .


  داوطلبانی که در نظام آموزشی خود ، دوره چهار ساله دبیرستان را گذرانده اند نظام قدیم محسوب شده و می بایست گزینه 3 را انتخاب نمایند .


  کلیه ی داوطلبان بعد از مشخص کردن نظام آموزشی و تعیین وضعیت خود ، وارد مرحله بارگذاری عکس می شوند . 

   داوطلبان برای آپلود عکس می بایست بر روی گزینه  browse کلیک کرده و عکس خود را انتخاب نمایند بعد از انتخاب عکس بر روی گزینه ارسال عکس کلیک کنند در صورتی که عکس شما مطابق توضیحات تصویر زیر مشکلی نداشته باشد بر روی صفحه قرار می گیرد و شما برای ادامه مسیر ثبت نام باید گزینه تایید و ادامه را انتخاب نمایید .

  در نظر داشته باشید راهنمای تصویری بالا مربوط به سال 99 است به محض ، آغاز ثبت نام کنکور 1400 مقاله به روز رسانی می شود .
   

  توجه داشته باشید به محض آغاز ثبت نام کنکور سراسری 1400 ، لینک مستقیم ورود به سایت ثبت نام در این بخش قرار می گیرد .

  به داوطلبان توصیه می کنیم قبل از تکمیل فرم ثبت نام ، فرم پیش نویس کنکور سراسری 1400 مندرج شده در انتهای دفترچه ثبت نام کنکور 1400 را تکمیل نمایند تا در زمان ثبت نام اینترنتی به مشکل برخورد نکنند . این فرم از قسمت های مختلفی شامل اطلاعات فردی ، سهمیه ، اطلاعات سوابق تحصیلی و اطلاعات مربوط به محل سکونت تشکیل شده که متقاضیان می بایست در ثبت این اطلاعات نهایت دقت را به کار گیرند .

  برای دریافت فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری کلیک کنید .

  مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 1400

  یکی از مهم ترین مدارک لازم برای ثبت نام کنکور ، کد سوابق تحصیلی است که با استفاده از کد دانش آموزی و کد منطقه دانش آموز از سایت dipcode.medu.ir قابل دریافت می باشد که مشمولان این کد به ترتیب :

   فارغ التحصیلان رشته های نظری ( ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی ) که بعد از سال 84 مدرک دیپلم خود را دریافت کرده اند

   فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی که بعد از سال 91 مدرک پیش دانشگاهی خود را دریافت کرده اند .

   دانش آموزان و فارغ التحصیلان رشته های نظری سال دوازدهم که به آن ها نظام جدیدی
   

  برای اطلاع از نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی مقاله زیر را مطالعه کنید .

  همچنین سایر مدارک لازم برای تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام شامل شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده که بعد از پرداخت هزینه ثبت نام دریافت می شود ، اطلاعات شناسنامه و کارت ملی ، کد منطقه و کد پستی محل سکونت ، کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبای مرد ، معدل کتبی و معدل کل دیپلم ، کد پیگیری سهمیه رزمندگان و سهمیه ایثارگران ، کد رهگیری داوطلبای غیر ایرانی و فایل عکس اسکن شده برای ثبت نام لازم است که به داوطلبان توصیه می کنیم قبل از ورود به سایت سازمان سنجش  ، مدارک لازم را تهیه کنند تا دچار مشکل نشوند .

  نکات قابل توجه در ثبت نام کنکور سراسری 1400

  داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۰ به منظور تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام باید به برخی نکات توجه ویژه داشته و بر اساس آن اطلاعات فردی و تحصیلی خود را درج نمایند که در ادامه به برخی از این نکات می پردازیم .

  سوالات متداول

  این ثبت نام در بهمن ماه انجام می شود که به محض مشخص شدن آن ، زمان دقیق ثبت نام آن در متن مقاله ارائه می شود .

  به صورت اینترنتی انجام می شود که راهنمای تصویری ثبت نام به طور کامل در متن مقاله ارائه شده است .

  داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام در یک گروه آزمایشی اصلی و دو گروه شناور ( هنر و زبان ) ثبت نام کنند که توضیحات تکمیلی در این خصوص در مقاله ارائه شده است .

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زمان ثبت نام کنکور

  زمان ثبت نام کنکور

  زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

  هر سال سازمان سنجش طی اطلاعیه ای زمان ثبت نام کنکور رو اعلام می کنه . اینجوری داوطلبا می تونن تمام مدرک و اطلاعات لازم برای ثبت نامشون رو تا شروع شدن زمان ثبت نام آماده کنن و تو  اون تاریخ ، ثبت نام کامل و بی نقصی انجام بدن .

  طبق اطلاعیه سازمان سنجش ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ از تاریخ 12 بهمن امسال شروع میشه و داوطلبا فرصت دارن ثبت نامشون رو تا تاریخ 18 بهمن ماه انجام بدن . با عضو شدن در کانال تلگرام کنکور تحصیلیکو به محض آغاز ثبت نام مطلع میشین .

  ثبت نام کنکور 1400 از تاریخ 12 بهمن ماه شروع میشه .

   برای اینکه فرایند ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ رو دقیق و کامل انجام بدین پیشنهاد می کنیم مقاله زیر رو بخونین .

  معمولا بعد از تموم شدن زمان ثبت نام و غیر فعال شدن لینک ، باز هم متقاضیایی هستن که از ثبت نام جا موندن و موفق نشدن اطلاعاتشون رو ثبت کنن که با درخواست های زیاد این متقاضیا به سازمان سنجش ، این سازمان مهلت مجدد ثبت نام کنکور 1400 رو به عنوان آخرین فرصت برای ثبت نام اعلام می کنه تا اونایی که به هر دلیلی موفق نشدن ثبت نامشون رو انجام بدن و یا نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نامیشون دارن ، وارد سایت بشن و ثبت نامشون رو تکمیل کنن . 

  به محض اینکه زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ تمدید بشه در این مقاله اطلاع میدیم .

  اگه در مورد زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ سوالی داشتین می تونین از طریق پل ارتباطی ما یعنی سامانه مشاوره تحصیلی تلفنی تحصیلیکو با ما در تماس باشین و همه ی سوالاتتون رو از مشاورای مجرب و حرفه ای مرکز مشاوره تحصیلی تحصیلیکو بپرسین . همچنین می تونین اگه تمایل داشتین ثبت نامتون رو به مشاورای این مرکز بسپارین تا بدون هیچ خطا و اشتباهی ثبت نام رو براتون انجام بدن  .

  سوالات متداول

  منبع مطلب : www.tahsilico.com

  مدیر محترم سایت www.tahsilico.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید