توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بیوگرافی ثریا قاسمی وهمسر وفرزندان

  1 بازدید

  بیوگرافی ثریا قاسمی وهمسر وفرزندان را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  بیوگرافی ثریا قاسمی و همسرش و فرزندانش + عکسها و گفتگو

  بیوگرافی ثریا قاسمی و همسرش و فرزندانش + عکسها و گفتگو

  بیوگرافی و زندگینامه

  ثریا قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون و دوبلور ایرانی متولد 28  آذر 1319 در تهران می باشد.و اصالتا تهرانی است و هم اکنون 77 سال سن دارد.

  ثریا قاسمی فعالیت هنر‌ی خود را از سال 1349 آغاز نمود. 

  ثریا قاسمی اوایل دهه 40 با  گویندگی رادیو کار حرفه‌ای خود را شروع کرد و سپس به تئاتر رو آورد. در همان سال‌ها به دوبله هم پرداخت و در سریال پرهوادار «بالاتر از خطر» صحبت کرد.

  حضور وی دو سریال تلویزیونی «در پناه تو» (حمید لبخنده) و «شب دهم» (حسن فتحی) با بازی ثریا قاسمی محبوبیت فراوانی پیدا کرد.

  قاسمی در سال 1395 در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به خاطر بازی در فیلم سینمایی ویلایی‌ها برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

  ازدواج و همسر

  ثریا قاسمی سالها پیش با رحیم برفراز ازدواج کرده است . اطلاعاتی بیشتر در خصوص همسرش وی موجود نیست.

  عکسی از ثریا قاسمی و همسرش

  ثریا قاسمی

  مادر ثریا قاسمی نیز مرحومه حمیده خیرآبادی از بازیگران قدیمی سینما می باشد که در تاریخ 31 فروردین 1389 از دنیا رفت. 

  ثریا قاسمی و پسرش بهروز

  لعیا زنگنه با ثریا قاسمی نسبتی ندارد . در برخی از سایتها اخباری مبنی بر این لعیا زنگنه دختر ثریا قاسمی است منتشر شده است که واقعیت ندارد.

  مصاحبه و گفتگو با ثریا قاسمی 

  حضور در نقش انواع و اقسام مادران شیک، مدرن و سنتی ایران در این سه دهه برایتان چه جذابیت هایی داشته است؟

  من بازیگر حرفه ای هستم و نقش های مختلف به من پیشنهاد می شود و من هم نقش ها را می خوانم و در صورت مناسب بودن قبول می کنم.

  اگر به انتخاب خودتان باشد بیشتر دوست دارید نقش چه مادرانی را بازی کنید؟

  برایم تفاوتی ندارد. داستان خوب و کنشهای شخصیتی که بازی می کنم مهم است. بازیگران کمتر قدرت انتخاب داریم و بیشتر انتخاب می شویم و بازار کار هم چندان پررونق نیست که من خودم را مقید کنم فلان نقش را بازی کنم. شیک و پیک بودن و یا فقیر و غنی بودن شخصیتی که قرار است بازی کنم موقعیت کلی نقش است.

  الان خیلی از بازیگران قدیمی و باسابقه خانه نشین شده اند و من سعی می کنم بین پیشنهاداتم بهترین ها را انتخاب کنم.

  چرا این روزها بازیگران پیشکسوت کمتر مجال بازی کردن پیدا می کنند؟

  به هزار و یک دلیل! مهمترین اش وضعیت بد اقتصادی در سینما و تلویزیون است و به خصوص در تلویزیون که تولیدات به حداقل رسیده است و به جای تولید سریال های جدید و متفاوت اغلب سریال ها چند بار در شبکه های مختلف بازپخش می شوند. در همی ماه گذشته چهار سریال با بازی من که در سال 82 در آنها بازی کردم دوباره بازپخش شد. آن قوت همه خیال می کنند ثریا قاسمی پرکار شده است.

  بی رودربایستی من این روزها هر نقشی پیشنهاد شود قبول می کنم. دوستان بازیگری که می گویند ما گزیده کار هستیم و انتخاب می کنیم یا شوخی می کنند و یا ژست می گیرند و قصد پز دادن دارند.

  بحث دیگری که باعث بیکاری بازیگران حرفه ای شده وجود نابازیگرانی است که نه تنها دستمزد نمی گیرد بلکه ممکن است پولی هم پرداخت کنند.

  بله، تهیه کننده هم از خداخواسته برای اینکه هزینه تولید کارش پایین بیاید از اینها استفاده می کند و این رویه به کیفیت بازیگری مجموعه و یا فیلم ها لطمه می زند. نویسنده ناشی، کارگردان کارنابلد و کلا همه عواملی که کارشان را بلد نیستند به سطح کیفی کار لطمه وارد می کنند.

  تا به حال پیش آمده از بازی در اثری پشیمان بشوید و کار را نیمه کاره رها کنید؟

  بارها پیش آمده اما کار را نیمه کاره رها نکرده ام. در پشت صحنه خیلی از فیلم ها شرایط غیرحرفه ای تولید حاکم است و برای آفیش کردن بازیگران کلی اتفاق نامناسب می افتد و به نوعی همه را علاف می کنند و این را برای من آزاردهنده است.

  آیا هنگام وقوع چنین مواردی برخوردی هم انجام می دهید؟

  اوقات تلخی می کنم و برخلاف اغلب کارهایم که با هیجان و شوق سر صحنه می روم در این کارها با بی میلی سر صحنه می روم اما از بازیم کمی نمی گذارم. به هر حال وجدان کاری دارم و تجربیات این چهار دهه پخته ام کرده است.

  آیا همچنان بازیگری جذابیت دهه های گذشته را برای شما دارد؟

  اگر همه چیز کاردرست و مناسب باشد هنوز هم از بازی کردن لذت می برم. سکانسی که خوب نوشته شده و کارگردان برایش میزانسن خوب طراحی کرده را با انرژی و تمام توانم بازی می کنم. من از حاشیه ها ناراحت می شوم.

  خیلی از بازیگران جوانی که مجال کار کردن را پیدا نکرده اند در ماه های اخیر به خارج از کشور رفته اند و جذب شبکه های ماهواره ای شده اند. برخی از این بازیگران سعی می کنند به افشاگری دست زده و بگویند وضعیت اخلاقی در سینما و تلویزیون ایران نامناسب است. در مورد این رفتارها نظر خاصی ندارید.

  اگر فضای هنری اینجا آلوده است، خب بروند و اخلاق خوب را در شبکه های ماهواره ای پیدا کنند. بروند و در محیط سالم فیلم و سریال بازی کنند! اما نکته اینجاست که اخلاق در وجود خود آدمی است؛ این خودمان هستیم که باید بیاموزیم چگونه برخورد کنیم که کسی جرات طرح تقاضاهای غیراخلاقی را به خودش ندهد و اگر رفتارمان نادرست باشد هر جای دنیا که باشیم این نادرستی گریبان مان را می گیرد.

  اخیرا مجموعه «در پناه تو» با بازی شما هفده سال بعد از پخش اولیه مجددا روی آنتن رفت و در کانون توجه قرار گرفت. می خواهم به خاطرات تان از آن دوران رجوع کنید و بگویید کاراکترتان در این سریال چه ویژگی هایی داشت که بازی در این مجموعه را پذیرفتید؟

  در پخش اول سریال در حدود 17 سال قبل موفق به دیدن این سریال نشده بودم و در پخش مجدد سریال را دیدم. متن سریال، تیم بازیگری و کارگردانی خوب حمید لبخنده باعث شد بازی در این مجموعه را بپذیرم.

  اگر بخواهید جزیی تر نگاه کنید چه ویژگی هایی از متن سریال برایتان دارای جذابیت بود؟

  در آن سال ها پرداختن به مسائل و دغدغه های نسل جوان به خصوص در تلویزیون متداول نبود اما فیلم نامه «در پناه تو» به شکل درست و ملموسی به مشکلات جوان ها و ارتباطات آنها در محیط های آموزشی پرداخته بود.

  مادری که شما در این سریال نقشش را ایفا کردید شخصیتی ویژه بود که در عین آن که برخی رفتارهایش از سوی مخاطبان جوان ناراحت کننده بود اما کاراکتری غیرمنطقی هم نبود.

  این مادر به خاطر شهید شدن فرزند اولش تمام عشق و علاقه اش را نثار پسر دومش محمد کرده بود و این زن در عین حال یک ارتباط خوب و درستی با همسرش داشت. در کل این کادر شمایل یک زن سنتی و مهربان ایرانی را داست که دغدغه اصلیش خانواده اش بود و طبیعی بود که برخی اوقات با فرزندش تعارض پیدا کند.

  با توجه به اینکه هنوز که هنوز است در جامعه ما ازدواج پسران جوان با بانوان مطلقه نوعی تابو محسوب می شود چقدر از نگرانی های این مادر درباره ازدواج پسرش با خانمی که یک بار ازدواج کرده بود درست و منطقی به نظر می رسید؟

  ریشه اصلی این نگرانی به سنت ها و باورهای ما برمی گردد. اگر کمی به روز فکر کنیم خیلی از این مسائل پیش نمی آید. نازابودن و ازدواج کردن خانم و یا آقایی در گذشته باعث نمی شود که تصور کنیم گزینه مناسبی برای ازدواج نیست و باید او را از جامعه طرد کرد. بنابراین نباید احساساتی عمل کنیم.

  خوشبختانه در ادامه مارد با توجه به علاقه پسرش به این خانم به خوبی با این مسئله کنار آمد و رضایت به ازدواج پسرش داد.

  آیا پیش بینی می کردید مجموعه در پخش مجدد این قدر مورد توجه مورد قرار بگیرد؟

  قابل پیش بینی بود کاری که به شکل درستی ساخته شود تاریخ مصرف ندارد و می تواند با هر نسلی ارتباط برقرار کند. این مجموعه از جمله کارهایی بود که از دیدن مجددش دلگیر نشدم. بخری از کارهایی که بازی کرده ام موقعی که پخش می شود به دلیل کیفیت بدش غمگینم می کند اما حمید لبخنده در کارش تسلط داشت و به دقت ساخت مجموعه را پیگیری می کرد و این مایه خرسندی بوده است.

  در بسیاری از آثارتان از تکیه کلام های مخصوص به خودتان استفاده می کنید. مثلا در همین سریال «در پناه تو» از تکیه کلام «محمدم» استفاده کردید. استفاده از این تکیه کلام ها پیشنهاد خودتان است؟

  بله، عموما پیشنهاد خودم بوده است. معمولا در کارهایی که بازی می کنم برای جذاب شدن نقشم از تکیه کلام هایی استفاده می کنم. در زمان تولید «در پناه تو» این امکان نبود که از کلمه عزیزم استفاده کنیم. من دیدم با اضافه کردن این واژه «م» به نام فرزند، تمام عشق و علاقه یک مادر به فرزندش به منصه ظهور می در می آید

  و با صلاحدید کارگردان از آن استفاده کردم. رد سال های بعد خیلی از بازیگران از این کار من کپی برداری کردند. در سریال «شب دهم» هم از کلمه «خفو نکن» استفاده کردم که بسیار مورد توجه قرار گرفت…

  فیلم های سینمایی ثریا قاسمی 

  سال نام فیلم
  ۱۳۹۵ خانه کاغذی
  ۱۳۹۵ قاتل اهلی
  ۱۳۹۵ ویلایی‌ها

  ۱۳۹۴ سایه
  ۱۳۹۳ پانسیون دختران
  ۱۳۹۳ پدر آن دیگری
  ۱۳۸۸ عروسک
  ۱۳۸۷ دعوت

  ۱۳۸۷ در شب عروسی
  ۱۳۸۶ ملودی
  ۱۳۸۵ دختر میلیونر
  ۱۳۸۵ سربلند
  ۱۳۸۵ محاکمه

  ۱۳۸۴ شاهزاده ایرانی
  ۱۳۸۳ رستگاری در هشت و بیست دقیقه
  ۱۳۸۳ سرود تولد
  ۱۳۸۲ معادله
  ۱۳۸۲ بله‌برون
  ۱۳۸۰ عشق فیلم
  ۱۳۸۰ دختر شیرینی فروش
  ۱۳۸۰ خاکستری
  ۱۳۸۰ شام آخر
  ۱۳۷۹ مارال

  ۱۳۷۵ حریف دل
  ۱۳۷۱ مجسمه
  ۱۳۶۸ خواستگاری
  ۱۳۶۷ ستاره و الماس

  ۱۳۶۵ خانه ابری
  ۱۳۵۷ زنده باد …
  ۱۳۴۹ آرامش در حضور دیگران

  سریال های ثریا قاسمی 

   ۱۳۹۵ آرام می‌گیریم
  ۱۳۹۴ پشت بام تهران
  ۱۳۹۴ معمای شاه
  ۱۳۹۳ رخصت
  ۱۳۹۳ فاخته

  ۱۳۹۲ ستاره حیات
  ۱۳۹۲ آوای باران
  ۹۲–۱۳۹۱ کلاه پهلوی
  ۱۳۹۲ سرزمین کهن
  ۱۳۹۰ نابرده رنج

  ۱۳۸۹ قفسی برای پرواز
  ۱۳۸۹ جراحت
  ۱۳۸۸ دفترخانه شماره ۱۳
  ۱۳۸۷ تله‌فیلم «بیا از گذشته حرف بزنیم»
  ۱۳۸۷ جاده در دست تعمیر
  ۱۳۸۵ صاحبدلان
  ۱۳۸۴ روح مهربان
  ۱۳۸۴ او یک فرشته بود

  ۱۳۸۰ فاصله
  ۱۳۸۰ شب دهم
  ۱۳۸۰ خانه پدری (مجموعه تلویزیونی)
  ۱۳۷۹ پس از باران
  ۸۰–۱۳۷۹ قلب یخی
  ۷۷–۱۳۷۶ در قلب من
  ۱۳۷۶ گل‌های آفتابگردان

  ۱۳۷۶ همه فرزندان من
  ۱۳۷۶–۱۳۷۵ تهران ۱۱–۵۹۵ ج ۴۸
  ۱۳۷۵ شمایل[۴]
  ۱۳۷۵–۱۳۷۴ حکایت میرزا یحیی
  ۱۳۷۳ برگی از زندگی
  ۱۳۷۳ در پناه تو
  ۱۳۷۳ نیمهٔ پنهان ماه
  ۱۳۷۲ لبخند زندگی
  ۱۳۷۳–۱۳۶۷ شاخهٔ طوبی
  ۱۳۶۷ یکی از این روزها

  ۱۳۶۶ آئینه (سری سوم)
  ۱۳۶۶–۱۳۶۵ گرگ‌ها
  ۱۳۵۶ مستنطق
  ۱۳۵۶ به دنبال بنفشه
  ۱۳۵۳ تلخ و شیرین
  ۱۳۵۲ قصه عشق
  چهل سرباز 

  بیوگرافی ثریا قاسمی و همسرش رحیم برفراز + زندگی فرزندان

  بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر و همسرش رحیم برفراز با عکس های دونفره و خانوادگی به همراه داستان شروع فعالیت و اسامی فرزندان او را می خوانید

  بیوگرافی ثریا قاسمی و همسرش

  مولود ملاقاسم معروف به ثریا قاسمی متولد 28 آذر 1319 در تهران ، بازیگر است

  تا مقطع دیپلم تحصیل کرده و کار خود را از گویندگی رادیو ارتش شاهنشاهی شروع کرد سپس وارد بازیگری شد و حالا دو سیمرغ بلورین فجر را هم دارد

  او تنها فرزند مرحوم علی ملاقاسم و حمیده خیرآبادی (معروف به مادر سینمای ایران) است او از سمت مادری اصالتا اهل رشت می باشد

  سال های جوانی فهمیدم نه موزیسین هستم و نه نقاش ، فهمیدم که می توانم صداپیشه و بازیگر باشم به همین دلیل سوار تاکس شدم و به ساختمان رادیو رفتم

  سال 1340 در 21 سالگی برای رادیو ارتش که چند گوینده می خواست امتحان دادم و بعد از قبولی کارم را شروع کردم

  بعد از رادیو با هوشنگ لطیف کار دوبله کرد و سپس وارد تئاتر و فیلم کوتاه شد تا اینکه سال 1351 در 32 سالگی با فیلم ‘آرامش در حضور دیگران’ جلوی دوربین رفت

  در سال 1352 با سریال قصه عشق وارد قاب تلویزیون شد و تا انقلاب 57 در چهار مجموعه تلویزیونی و دو فیلم سینمایی ایفای نقش کرد

  او بعد از تغییر رژیم از سال 1365 که 46 ساله بود با فیلم خانه ابری و یکسال بعد با سریال گرگ ها به عرصه بازیگری بازگشت

  در اوایل دهه هفتاد خانم قاسمی در چند برنامه تلویزیونی بعنوان مجری حضور یافت و به دکلمه اشعار شاعران کلاسیک ایرانی پرداخت

  عکس همسر ثریا قاسمی

  ثریا قاسمی در سال 1349 وقتی 30 ساله بود با رحیم برفراز ازدواج کرد که ثمره این زندگی یک دختر بنام بنفشه و دو پسر بنام بابک و بهروز می باشد

  من هیچ متر و ملاکی برای انتخاب نقش ندارم و هیچ معیاری در حال حاضر برایم مهم نیست اگر کاری پیشنهاد بدهند انجام می دهم

  اگر کاری نباشد خونه نشین می شویم چون انتخابی نداریم و برای همین الویتی هم برای انتخاب نقش نمی ماند

  ثریا قاسمی و پسرش بهروز

  اگر روند تولید حرفه ‌ای و منطقی باشد هنوزم هم از بازی کردن لذت می‌ برم ، بازیگری حرفه‌ ای است که جزو زندگیم شده و نمی‌ توانم از آن دور باشم

  یک سکانسی که خوب نوشته شده و کارگردان برایش میزانسن خوبی طراحی کرده را با انرژی و تمام توانم بازی می‌ کنم

  من از کار کردن مدام خسته نمی‌ شوم اما از حاشیه‌ ها ناراحت می‌ شوم

  نقش مادر حسن جوهرچی را در دو سریال موفق : او یک فرشته بود سال 1384 و در پناه تو 1374 بازی کردم و همکاری خوبی با یکدیگر داشتیم

  نقش‌ های مادر  فرزندی در این دو کار خوب نوشته شده بود

  بیوگرافی حسن جوهرچی

  بطور قطع بیشتر نقش هایم را دوست دارم چون برای آنها زحمت کشیده ام اما فیلم خواستگاری 1368 و فیلم دختر شیرینی فروش 1380 بیشتر در ذهن مردم باقی مانده است

  ده سال است عضو هیات داوری خانه سینما بودم اما دریغ که حتی اسمی از ما برده نشد ، حرف زدن پس از مرگ هنرمندان من را می ‌کشد

  چرا که وقتی کسی هست او را نمی ‌بینیم ؟ به همین دلیل هم در هیچکدام از مراسمشان شرکت نمی ‌کنم

  عکس های ثریا قاسمی و مادرش

  با نشان درجه یک هنری ام که مساوی با درجه دکتراست هیچ بانکی وام بدون ضامن به من نمی دهد ولی در ازایش ماهی 150 هزار تومان بعنوان پیشکسوت می گیرم

  خانم قاسمی در سال 1379 برای بازی در فیلم مارال برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شد

  او سال 1395 در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بخاطر بازی در فیلم سینمایی ویلایی ها سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل را بدست آورد

  بازی کوتاهش در شام آخر 1380 نیز جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل را از جشن خانه سینما برای او به همراه داشت

  بازیگری حرفه مشکلی است و فقط عاشقانه آن می توانند سختی اش را به جان بخرند ، توصیه می کنم جوان ها اگر برای تجربه کردن آمده اند اصلا ورود نکنند

  معتقدم هر فردی در هر شغلی باید ورزش و تقویت روح و تن را کنار هم داشته باشد ، منم هنوزم تمرین می کنم که به ورزیده شدن تقویت حافظه ام کمک می کند

  برای همین است که خوشبختانه هنوز حافظه ام را از دست نداده ام

  عکس های ثریا قاسمی بازیگر

  مادرم تمام عمرش کار می‌ کرد یا مشغول فیلم هایش بود و یا در تئاتر فعال بود به همین جهت از طرفی واقعأ زندگی نمی ‌کرد و سهم من بیشتر این بود که پیش مادربزرگم باشم

  الان که به این سن رسیدم تازه می ‌فهمم که همه چیز کار نیست و نباید این طور زندگی کرد ولی با همه این ‌ها مادرم با کارهایش دین‌ خود را به جامعه ادا کرد

  بیوگرافی حمیده خیرآبادی

  بیوگرافی ژاله صامتی

  بیوگرافی ثریا قاسمی و همسرش | سایت فتوکده

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید