در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بیمه پرداز تامین اجتماعی یعنی چه

  1 بازدید

  بیمه پرداز تامین اجتماعی یعنی چه را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  شرایط بیمه‌پردازی اختیاری چیست؟ - ایسنا

  شرایط بیمه‌پردازی اختیاری چیست؟ - ایسنا

  به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام سازمان تأمین اجتماعی، حداکثر شرط سنی برای پذیرش تقاضای ادامه بیمه به طور اختیاری ۵۰ سال تمام برای مردان و زنان است و چنانچه سن متقاضی بیش از سن مورد اشاره باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارابودن سابقه پرداخت حق بیمه قبلی معادل مدت‌ مازاد سنی است.

  کسانی که دارای ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه قابل قبول نزد سازمان تامین اجتماعی باشند، می‌توانند بدون رعایت شرط سنی تقاضای بیمه اختیاری کنند.

  میزان دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه متقاضیان ادامه بیمه به طور اختیاری برای افرادی که بیش از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند، معادل با میانگین آخرین ۳۶۰ روز قبل از تقاضای ادامه بیمه به طور اختیاری است، مشروط بر اینکه مبلغ مذکور از حداقل دستمزد مصوب شورایعالی کار در زمان تقاضا کمتر نباشد و برای کسانی که کمتر از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند به انتخاب متقاضی بین حداقل و حداکثر دستمزد تعیین می‌شود.

  همچنین مبنای پرداخت حق بیمه هر سال به میزان درصدی که طبق مصوبات شورای عالی کار به سطوح دستمزد شاغلان اضافه می‌شود، افزایش می‌یابد.

  مستمری بازنشستگی، بازماندگان و از کارافتادگی در صورت احراز شرایط قانونی به بیمه‌شدگان اختیاری تعلق می‌گیرد و در صورت بیماری و بارداری، مشمولان می‌توانند از خدمات درمانی واحدهای درمانی ملکی و طرف قرارداد سازمان برخوردار شوند.

  این گروه از بیمه‌شدگان مشمول دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، کمک ازدواج، بیمه بیکاری و… نبوده، لیکن پرداخت هزینه های وسایل کمک پزشکی(پروتز و اروتز) و کمک هزینه کفن و دفن به بیمه‌شدگان اختیاری بلامانع است.

  متقاضیان می‌توانند با مراجعه به شعبه محل سکونت خود در صورت احراز شرایط مقرر نسبت به ارائه تقاضا، انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه اقدام کنند و با رعایت ضوابط مربوطه از تعهدات قانونی شامل بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت و خدمات درمانی سازمان بهره‌مند شوند.

  متقاضیان ادامه بیمه به صورت اختیاری قبل از انعقاد قرارداد توسط سازمان تأمین اجتماعی مورد معاینه پزشکی قرار می‌گیرند و در صورتی که فردی طبق گواهی پزشک سازمان تأمین اجتماعی از کارافتاده شناخته شود، نمی‌تواند از حمایت مربوط به از کارافتادگی برخوردار شود. همچنین چنانچه متقاضی در بدو قرارداد به بیماری یا عارضه خاصی مبتلا باشد، نمی‌تواند بر اساس بیماری یا عارضه مذکور از مستمری از کار افتادگی استفاده کند.

  انتهای پیام

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نحوه بیمه پردازی بیمه شدگان اختیاری تامین اجتماعی اعلام شد

  نحوه بیمه پردازی بیمه شدگان اختیاری تامین اجتماعی اعلام شدبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ قانون تامین اجتماعی برای پوشش بیمه‌ای افرادی که مدتی به واسطه اشتغال تحت پوشش بیمه اجتماعی بودند، اما به دلیل عدم اشتغال، از پوشش این بیمه خارج شده‌اند، تدابیری اندیشیده است به نحوی که این گونه اشخاص با دارا بودن حداقل 30 روز سابقه پرداخت حق بیمه، بتوانند بیمه خود را به طور اختیاری ادامه دهند.

   متقاضیان بیمه اختیاری می‌توانند تا سن 50 سالگی با دارا بودن حداقل 30 روز سابقه پرداخت حق بیمه که به لحاظ بازنشستگی معتبر باشد، بیمه خود را به طور اختیاری ادامه دهند. چنانچه سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا، بیش از 50 سال باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارا بودن سابقه پرداخت حق بیمه قبلی، معادل مدت مازاد سنی خواهد بود.

  تمامی متقاضیانی که حداقل 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند نیز بدون رعایت شرط سنی تقاضای آنان پذیرفته خواهد شد.

  نرخ پرداخت حق بیمه در بیمه اختیاری، معادل بیست و هفت درصد(27%) دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه مورد قرار داد خواهد بود و بیمه شدگان بیمه اختیاری با انعقاد قرارداد، پرداخت حق بیمه و احراز شرایط مقرر می‌توانند از بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت و درمان بهره مند شوند.

   تمامی بیمه شدگان اختیاری و آن دسته از مستمری بگیرانی که با احتساب سابقه پرداخت حق بیمه ادامه به طور اختیاری، در ردیف مستمری بگیران قرار دارند، همانند بیمه شدگان اجباری از پرداخت فرانشیز درمانی معاف خواهند بود و هزینه کفن و دفن و همچنین وسایل کمک پزشکی (پروتز و اروتز) به آنان مطابق مقررات مربوطه ارائه می‌شود.

  متقاضیان ادامه بیمه به طور اختیاری باید قبل از انعقاد قرارداد، توسط سازمان تامین اجتماعی، مورد معاینه پزشکی قرار گیرند، اما آن گروه از متقاضیانی که طبق گواهی پزشک معتمد سازمان، در زمان ارائه تقاضای ادامه بیمه به طور اختیاری، از کارافتاده کلی شناخته شوند، نمی‌توانند از حمایت مربوط به از کارافتادگی برخوردار شوند.

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.yjc.ir

  مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سمیه 29 روز قبل
  0

  شوهرم راننده تاکسی است بیمه است یارانه جدید میگیره یا نه

  سمیه 29 روز قبل
  0

  شوهرم راننده تاکسی است وبیمه از طریق تاکسیرانی بیمه می‌شود آیا رایانه جدید به او تعلق میگیرد

  محسن دهقانی مارنانی 1 ماه قبل
  0

  من بطور اختیاری بیمه تامین اجتماعی هستم..آیا وام ۱ میلیون گرونا بمن تعلق میگیرد.

  ناشناس 1 ماه قبل
  1

  بیمه پرداز تامین اجتماعی یعنی چی

  0
  حسین 6 روز قبل

  بیمه پرداز به چه کسی میگویند

  1
  محسن دهقانی مارنانی 1 ماه قبل

  من بیمه اختیاری تامین اجتماعی هستم. آیا وام ۱میلیون تومانی گرونا بمن تعلق میگیرد.

  رافعی 1 ماه قبل
  -1

  شوهر من کارگر کفاشی هست ایا ب اون بیمه پرداز میگویند

  ناشناس 1 ماه قبل
  -2

  شوهر من کارگر کفاشی هست وهرهفته مزد میگیر و توسط صاحب کارش بیمه شده در محل کارش ایا ب شوهر من بیمه پرداز میگویند ایا وام یک میلیون تومانی بهش تعلق میگیره

  عبدالامیر غمخوار 2 ماه قبل
  0

  باسلام بیمه پرداز تامین اجتماعی یعنی چه

  0
  فاطمه 1 ماه قبل

  بیمه پردازیعنی چی همسرم راننده هست خودمون بیمه میریزیم آیا وام یه میلیونی بماتعلق میگیرد

  مهدی 2 ماه قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید