در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  به طور کلی قوانین و مقررات به چند دلیل به وجود آمده است

  1 بازدید

  به طور کلی قوانین و مقررات به چند دلیل به وجود آمده است را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  چرا قوانین وجود دارند؟

  چرا قوانین وجود دارند؟

  افراد بزرگسال، از قوانین، به ویژه قوانین محل کار، متنفرند. آیا شما یا افراد پیرامون‌تان تاکنون به این چیزها فکر کرده‌اید:

  واقعیت این است که همه دارای سطح مشابهی از عقل سلیم یا آگاهی نسبت به پیامدها نیستند و نمی‌توانند مورد اعتماد قرار بگیرند. به همین دلیل است که سازمان‌ها به قوانین نیاز دارند.

  در دنیای بی‌نقص، ما کار خود را با راستی، صداقت، امنیت و دغدغه‌ی رفاه ذی‌النفعان انجام خواهیم داد. اما آیا برای یافتن نمونه‌هایی که این مسئله در آنها رخ نداده، باید خیلی جست‌وجو کرد؟ همواره از شرکت‌ها اختلاس می‌شود و برخی اوقات این اختلاس‌گران اقداماتی افراطی هم انجام می‌دهند تا اشتباهات خود را پنهان کنند. یکی از نمونه‌های اخیر، تاجری فرانسوی است که تنها به خاطر پنهان کردن یک اشتباه بد، میلیاردها دلار بدهی برای کارفرمایش به بار آورد.

  چرا قانون داریم

  متأسفانه برخی افراد از شرایط به نفع خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که قواعد لازم هستند. همچنین باید درک کنید چرا قوانین وجود دارند و از چه چیزی حمایت می‌کنند. وقتی این موضوع را درک کردید، می‌توانید به خود و دیگران کمک کنید تا از قوانین پیروی کنید و هماهنگی بیشتری در محل کار به وجود آورید.

  اساسا دو نوع قانون وجود دارد. قوانینی که موجب امنیت و رضایت افراد می‌شوند و قوانینی که از منافع سازمان حمایت می‌کنند. این قوانین در بسیاری از مواقع، هم‌پوشانی دارند.

  کارمند سالم و راضی معمولا ثمربخش‌تر است و در نتیجه این مسئله به نفع هر دو طرف است. سیاست بیمارستان برای پرستاران را در نظر بگیرید. آنها قبل از تحویل دارو به بیمار، باید برچسب دارو را چک کنند. این سیاست، علاوه بر حمایت از بیماران، از پرستاران و بیمارستان نیز در برابر سهل‌انگاری‌ها حمایت می‌کند. وقتی قانونی تصریح می‌کند که قبل از کار با اره برقی باید دستگاه را درست تنظیم کنید، عینک ایمنی بزنید و هرگز به تنهایی کار نکنید، باید این قانون فورا درک و پذیرفته شود.

  اگر قواعد از ما حمایت کنند، درک و پیروی از آنها بسیار آسان‌تر است. در این شرایط، قواعد موجب امنیت افراد می‌شود. بین قوانین و پیامدهای بالقوه رابطه‌ای قوی وجود دارد. اما اگر این رابطه زیاد واضح نباشد، نتیجه چه خواهد بود؟ در این صورت ممکن است مشکلاتی برای‌مان پیش بیاید. این قوانین برای سلامت و رفاه سازمان بسیار مهم هستند.

  تعیین قوانین درست به شیوه‌ی درست

  یکی از دلایلی که افراد قانون‌شکنی می‌کنند، این است که قوانین بسیار زیادی وجود دارد یا این قوانین معقولانه به نظر نمی‌رسند. کارمندان معمولا می‌خواهند مورد احترام و اعتماد باشند. وقتی اجرای قانون را در نظر می‌گیرید، آن را ارزیابی کنید تا مشخص شود که آیا پیروی از آن آسان و معقولانه است و چه نوع عکس‌العملی را در پی خواهد داشت.

  شرکت‌ها اغلب قوانینی وضع می‌کنند که ارتباط ضعیف و فرهنگ بی‌اعتنایی نسبت به کارمندان را جبران و تعدیل می‌کنند. اگر فکر می‌کنید افراد گروه‌تان از رفتن به آبدارخانه برای صرف چای یا قهوه به عنوان بهانه استفاده می‌کنند، می‌توانید قانونی در زمینه‌ی زمان و تعداد دفعات رفتن به آبدارخانه در طول روز وضع کنید و بعد هم از کسی بخواهید این زمان را بررسی کند! یا سعی کنید بفهمید که چرا افراد انگیزه ندارند و زمان کمتری را صرف کار می‌کنند. اما وضع قانون برای زمان رفتن به آبدارخانه احتمالا بیشتر از آنکه مفید باشد، آسیب می‌رساند. و این امر هدف کلی قانون، یعنی بهبود سلامت و رفاه شرکت و افرادی که در آن کار می‌کنند را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

  داشتن قواعد زیاد ناخوشایند و غیرمنصفانه است و این امر می‌تواند اعتماد را کاهش دهد. با این حال اعتماد بیش از حد و نداشتن قوانین کافی، یا اعمال نکردن آنها هم به همان اندازه خطرناک است.

  وقتی گروهی دارید که اعضای آن به خوبی با یکدیگر کار می‌کنند و کارها به آرامی پیش می‌رود، فراموش کردن اجرای قوانین آسان است. فرض کنیم قرار است برای هر چک دو امضا بگیرید، اما حسابدار شما ۸ سال در شرکت بوده و کارمند نمونه‌ای است. پس می‌توانید به او اعتماد کنید که چک‌ها را خودش امضا کند، این‌طور نیست؟ کم کم «قانون دو امضا» فراموش می‌شود؛ تا وقتی رئیس‌تان متوجه می‌شود که ۵۰ میلیون تومان گم شده است. در این شرایط، «قانون دو امضا» بسیار معقولانه و ضروری به نظر می‌رسد. اگر چه شما هرگز احتمال این پیامدها را نمی‌دادید، اما اکنون گرفتار دردسر شده‌اید.

  پس چگونه افراد را به پیروی از قوانین و اعمال آنها وادار می‌کنید؟ این دستورالعمل را اجرا کنید:

  منبع مطلب : www.chetor.com

  مدیر محترم سایت www.chetor.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سمیه 15 روز قبل
  0

  سرما ازآن طرف

  مهدی 15 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید