توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بهترین زمان استفاده از بی بی چک

  1 بازدید

  بهترین زمان استفاده از بی بی چک را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  تست بارداری و نتایج بی بی چک، چطور بعد رابطه بفهمیم باردار میشویم؟

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  تصمیم گیری برای زمان تست بارداری می تواند برای بسیاری از زنان، استرس آور باشد. چه انتظار جواب منفی و چه مثبت را داشته باشید، تست بارداری می تواند خیالتان را راحت و یا بر نگرانیتان بیفزاید. همچین برای بسیاری از بانوان چگونگی کار با بی بی چک یا همان تست بارداری و خواندن نتایج آن چالش برانگیز است.

  در این مقاله در رابطه با نحوه کار با تست بارداری در دوران اقدام به بارداری و زمان استفاده از آن و تحلیل نتایج بی بی چک صحبت می کنیم و در این میان نیز به معرفی راهکاری به جز استفاده از بی بی چک، برای تشخیص بارداری می پردازیم.

  بهترین زمان تست بارداری و دیدن پاسخ بی بی چک مثبت چه وقتی است؟ صبح یا شب؟

  معمولا بهترین زمان انجام تست بارداری مورد بحث است. که ایا بهتر است این آزمایش را صبح انجام دهیم یا شب؟ برای گرفتن نتیجه دقیق، بهتر است این تست را صبح ها انجام دهید. چرا؟ چون که اولین ادرار صبحگاهی بیشترین غلظت هورمون HCG را دارد. به جز اینکه اگر بتوانید نصفه شب از خواب بیدار شوید و از بی بی چک استفاده کنید، بهترین زمان استفاده از بی بی چک، صبح ها و پس از بیدار شدن از خواب است.

  این نکته به این معنی نیست که نمی توایند تست بارداری را در ساعاتی دیگر از روز انجام دهید. اما به این معنی است که اگر باردار هم باشید، درصد گرفتن جواب منفی بیشتر است و ممکن است پاسخ بی بی چک مثبت را نبینید، بخصوص اگر مقدار زیادی آب نوشیده باشید.

  ممکن است زمان انجام تست بارداری در صبح را فراموش کنید، به همین دلیل گذاشتن آلارم می تواند کمک کننده باشد. برخی نیز می گویند که ساعت خواب ما متفاوت است و معمولا صبح ها در خواب هستیم. در اینجا نیز بهتر است هنگامیکه از خواب بیدار می شوید تست را بلافاصله انجام دهید و از آخرین دفع ادرارتان حداقل 4 ساعت گذشته باشد.

  قبل از انجام تست بارداری ، نباید بیشتر از حد معمول آب بخورید. در حقیقت نوشیدن آب زیاد، ادرار را رقیق می کند و از دقت نتیجه تست می کاهد و ممکن است باردار باشید و بی بی چک مثبت را نبینید.

  اگر پاسخ منفی از تست گرفتید، اما هنوز هم فکر می کنید باردار هستید، تست را دوباره چند روز بعد تکرار کنید. انجام دادن مجدد تست همیشه ایده خوبی است.

  چطور بلافاصله بعد از رابطه بفهمیم احتمال بارداری وجود دارد یا خیر؟

  همانطور که در این مقاله و همچنین مقالات دیگر اشاره کردیم، با بارور شدن تخمک به وسیله اسپرم و تشکیل لقاح و در نتیجه لانه گزینی رویان؛ مجموعه تغییراتی در بدن به وجود می آید که علائم ویژه ای را به همراه خود دارند.

  چنانچه بتوانید مجموعه این علائم را به درستی تشخیص دهید و آن ها را با علائم دیگری اشتباه نگیرید، بله، پاسخ مثبت است و با احتمال خوبی می توانید بفهمید که باردار هستید یا خیر. البته توجه کنید که تنها این علائم کافی نیستند بلکه باید شرایط رابطه و سیکل قاعدگیتان را نیز در نظر بگیرید. چرا که احتمال وقوع باروری در نقاط مختلف سیکل قاعدگی متفاوت است. علاوه بر این عامل، توجه به نوع روش جلوگیری از بارداری مورد استفاده، تعداد رابطه، سن و نظم پریود نیز در پیش بینی احتمال بارداری بسیار تاثیر گذار هستند.

  توجه کنید که با دیدن یک یا دو تا از علائم بارداری، نمیتوانید به طور کامل بفهمبد باردار هستید یا خیر و ممکن است مثلا علائم سرما خوردگی را با بارداری اشتباه بگیرید. پس سه قدم زیر برای تشخیص بارداری از راه علائم آن ضروری است:

  با دانلود اپلیکیشن مینت و مراجعه به قسمت تست بارداری آنلاین، با پاسخ دادن به یک سری از سوالات تخصصی، می توانید علائم بارداری و شرایط رابطه ای را که داشته اید، شبیه سازی کنید و احتمال بارداریتان را طبق منابع روز پزشکی دنیا، تخمین بزنید.

  برای دانلود اپلیکیشن کافیست از طریق لینک زیر اپلیکیشن مینت را نصب کنید، وارد قسمت دکتر مینت و سپس تست بارداری آنلاین شوید و احتمال بارداریتان را مشخص کنید. 

  دانلود اپلیکیشن

  به توضیحات دکتر فائزه شهبازی در این رابطه توجه کنید:

  تذکر مهم:

  چنانچه قصد بارداری ندارید و می خواهید از روش های اورژانسی برای جلوگیری از بارداری استفاده کنید، تنها 72 ساعت پس از رابطه فرصت این کار را دارید. بنابراین پس از استفاده از بی بی چک نمی توانید از روش های اورژانسی استفاده کنید. اما تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت، بلافاصله پس از رابطه می تواند احتمال بارداریتان را تخمین بزند و در صورت بالا بودن احتمال بارداری، می توانید تا 72 ساعت پس از رابطه از روش های اورژانسی جلوگیری از بارداری استفاده کنید.

  چه زمانی پس از رابطه می توانید تست بارداری بدهید؟

  اگر چه ممکن است که برای انجام تست بارداری، بسیار مشتاق باشید، اما بهترین زمان تست بارداری (زودترین زمانی که بی بی چک نشون میده)، چه استفاده از بی بی چک و چه تست خون، حداقل یک هفته پس از زمانی است که باید پریود می شدید. اگر نمی توانید تا این موقع صبر کنید، حداقل دو هفته پس از انجام رابطه، تست بارداری را انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله ” بی بی چک چند روز بعد از بستن نطفه جواب میده؟ ” مراجعه کنید.

  این زمان صبر، بسیار مهم است، چرا که به زمان حداقلی برای تولید هورمون HCG در بدنتان نیاز دارید تا بتوانید برداشت صحیحی از نتیجه آزمایش بارداری داشته باشید. سطح هورمون های HCG را 7 الی 12 روز پس از لانه گزینی تخمک، میتوانید تشخیص دهید. اگر این تست را خیلی زود انجام دهید، ممکن است جواب منفی بگیرید؛ حتی اگر باردار هم باشید.

  چه زمانی برای انجام تست بارداری ، خیلی زود است و نباید انتظار بی بی چک مثبت را داشت؟

  انجام تست بارداری زود تر از 8 روز پس از تخمک گذاری ممکن است به نتیجه منفی بینجامد. به این دلیل است که تخمک بارور شده تا زمانی که لانه گزینی کامل نشود؛ هورمون HCG را تولید نمی کند. نزدیک به 85% اوقات، لانه گزینی 8 تا 10 روز پس از تخمک گذاری رخ می دهد. پس از لانه گزینی، سطح هورمون های HCG در هر 48 ساعت، دو برابر می شوند. در این زمان ، تست بارداری می تواند سطح هورمون های HCG را اندازه گیری کند و در صورت وجود، پاسخ مثبت دهد.

  بی بی چک مثبت و منفی : تکلیف چیست؟

  بی بی چک منفی یه این معنی است که سطح پایینی از هورمون های  HCG دارید. اما پس از این پاسخ، باید چکار کنید؟ آیا باز هم احتمال بارداری وجود دارد؟ در این قسمت از مقاله همراه ما باشید تا پاسخ این سوال را دریابید.

  بی بی چک چگونه کار می کند؟

  بی بی چک به شما کمک می کند که در مراحل اولیه بارداری و هنگام شروع ظهور علائم بارداری از این موضوع اطلاع پیدا کنید.

  این تست که به عنوان تست بارداری خانگی معروف است، سطح هورمون های HCG را در ادرار می سنجد. بدن هنگامی این هورمون را تولید می کند که لانه گزینی تخمک بارور شده، انجام گرفته است.

  بی بی چک مثبت چه شکلی است؟

  بهترین و دقیق ترین زمان برای انجام این تست، 5 تا 10 روز پس از عقب افتادن پریود است و اگر دو خط در نوار بی بی چک ظاهر شد، به معنی مثبت بودن نتیجه تست بارداری است. (همانند عکس زیر که متعلق به بی بی چک مثبت است.)

  دلایل منفی شدن نتیجه بی بی چک

  همانطور که در عکس زیر می بینید با ظاهر شدن تنها یک خط پاسخ بیبی چک منفی است.

  اگر جواب بی بی چک منفی بود، آیا باید دوباره تست بارداری را انجام دهید؟

  اگر نسبت به پاسخ بی بی چک مشکوک هستید:

  چرا دلیلی برای ناراحتی وجود ندارد؟

  احتمالا تا کنون به دقت تمام مراحل بارداری را انجام داده اید و کاملا برای بارداری آماده هستید، پزشکتان نیز سلامتی شما را برای باردار شدم تایید کرده است. اما در سیکل اول باردار نشده اید. آیا جای نگرانی وجود دارد؟

  خیر. نگران نشوید. یک بارداری موفق به عوامل مختلفی بستگی دارد و این موضوع به هر دو طرف بستگی دارد و تنها به شرایط زن وابسته نیست.

  استرس، بی خوابی مزمن، کمبود یا اضافه وزن شدید می تواند منجر به منفی شدن پاسخ بی بی چک شود. حتی ممکن است که در زمان درستی رابطه نداشته اید و هیچ تخمک گذاری انجام نشده است.

  خواب منظم و تغذیه سالم در باروری موفق،بسیار موثر هستند. به تلاشتان ادامه دهید و مطمئنا موفق می شوید.

  چه زمانی تست خون بارداری را بدهیم؟

  اگر هنگامی که از بی بی چک استفاده کردید و در دو بار استفاده متوالی، دو پاسخ مختلف از بی بی چک دریافت کردید، حتما به پزشک خود مراجعه کنید و این موضوع را با وی در میان بگذارید. معمولا تست خون بارداری پاسخ مشخصی را می دهد و این دوگانگی پاسخ بی بی چک را برطرف می کند.

  ممکن است تست خانگی یا همان استفاده از بی بی چک را انجام داده باشید، اما حالا پزشکتان پیشنهاد تست خون را می دهد. تست خون دقیقا چیست و چه زمانی باید آن را انجام دهید؟

  بی بی چک میزان سطح هورمون HCG ادرار را می سنجند. اما تست خون میزان هورمون HCG موجود در خون را می سنجد. پزشکان به این دلیل تست خون را پیشنهاد می دهند که این تست حساس تر است و جزئیات بیشتری را نسبت به تست ادرار ارائه می دهد.

  بهترین زمان برای انجام تست خون بارداری زمانی است که پریودتان چند روزی به عقب افتاده است. اگر تست خانگیتان منفی است، اما علائم بارداری را تجربه کرده اید، دادن تست خون ایده خوبی می تواند باشد.

  دقیق ترین تست های خون بارداری، تست های کمی هستند، چرا که مقدار دقیق هورمون HCG را می سنجد. این تست بسیار مهم است؛ چرا که پزشکتان می فهمد که آیا باردار هستید یا اینکه دوباره باید چند روز دیگر تست بدهید.

  همچنین اگر تجربه بارداری خارج از رحم یا سقط را داشته باشید، پزشک انجام تست خون را پیشنهاد می دهد. با این تست در هفته های اول این دوران، بارداریتان مشخص می شود.

  سوالات متداول تست بارداری

  سریعترین زمان ممکن برای انجام تست بارداری، چه وقتی است؟

  اکثر پزشکان پیشنهاد می کنند که تا یک روز پس از عدم پریودی صبر کنید و پس از دفع ادرار، این تست را انجام دهید. این زمان تقریبا دو هفته پس از عمل لقاح و زمان تخمک گذاری است.

  آیا نتیجه تست بارداری می تواند اشتباه باشد؟

  بله ممکن است نتیجه ای که از تست بارداری میگیرید به اشتباه منفی اعلام شده باشد. معمولا این خطا در پاسخگویی به دلیل انجام تست بارداری، زود تر از موعد است. در این مواقع بهتر است که تست را چند روز بعد مجددا انجام دهید.

  آیا می توان تست بارداری را شب ها انجام داد؟

  بهتر است که تست بارداری را صبح ها و قبل از دفع ادرار انجام دهید. اما تا زمانیکه بتوان سطح هورمون های HCG را اندازه گیری کرد، این آزمایش را می توان در هر زمانی از روز انجام داد.

  حالت تهوع مربوط به بارداری از چه زمانی شروع می شود؟

  بارداری علائم مختلفی دارد. اما یکی از شایع ترین و سریع ترین نشانه بارداری که در 80 درصد بانوان رخ می دهد، حالت تهوع است. حالت تهوع بارداری معمولا در هفته ششم بارداری آغاز می شود و تا هفته 12 تا 14 ادامه پیدا می کند.

  آیا دقت بی بی چک های دیجتال و آنالوگ موجود در داروخانه ها با هم تفاوت دارد؟

  خیر. در هر دوی این بی بی چک ها، نحوه تشخیص بارداری یکسان است، تنها نحوه نمایش و اعلام نتیجه به کاربر متفاوت است که در نهایت تغییری در دقت نتیجه را حاصل نمی کند. هر دوی این تست ها را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید اما نوع دیجیتال آن، کمتر در بازار ایران موجود است.

  چطوری از تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت استفاده کنم؟

  همانطور که در بالا اشاره کردیم و دکتر شهبازی نیز در ویدیو بالا توضیح دادند، اپلیکیشن مینت را می توانید از طریق وبسایت ما با گوگل پلی و کافه بازار دانلود کنید، پس از نصب اپلیکیشن، به قسمت دکتر مینت مراجعه کنید و روی بخش تست بارداری آنلاین کلیک کنید؛ سپس به سوالات این قسمت به دقت پاسخ دهید تا شرایطی که در آن رابطه داشته اید و علائمی که هم اکنون دارید شبیه سازی شود، سپس با توجه به این شرایط شبیه سازی شده، احتمال بارداریتان، تخمین زده می شود.

  آیا در رابطه دهانی امکان باردار شدن وجود دارد؟

  تنها فعالیت جنسی که به هیچ وجه منجر به بارداری نمی­شود، رابطه دهانی است. تحریک آلت تناسلی شریک جنسی با استفاده از لب ها و زبان هیچ ربطی به نزدیک شدن اسپرم به تخمک ندارد، بنابراین در این مورد می­توانید اطمینان داشته باشید که بارداری ناخواسته رخ نمی­دهد و لازم به انجاک تست بارداری نیست!

  حتی اگر مایع منی قورت داده شود، هیچ راه ارتباطی بین دستگاه گوارش و سیستم تولید مثل وجود ندارد بنابراین هیچ اسپرمی نمی­تواند وارد واژن شود. (یکی از سوالات متداول مخاطبان مینت همین مسئله است!)

  آیا در رابطه جنسی ایستاده امکان باردار شدن وجود دارد؟

  این یکی دیگر از افسانه های مربوط به بارداری است. حقیقت این است که رابطه واژینال در هر پوزیشنی امکان باردار شدن را به همراه دارد.

  آیا امکان بارداری از طریق انگشت وجود دارد؟

  در اصل خیر، اما بستگی دارد که چه چیزی روی انگشت شریک جنسیتان باشد. اگر انگشتان تمیز و عاری از مایع منی باشند، خطر باردار شدن وجود ندارد. اما اگر در زمان معاشقه انگشت با مایع منی تماس داشته است، باید بیشتر مراقب باشید، در این صورت می توانید از تست بارداری استفاده کنید.

  آیا در رابطه جنسی بدون دخول و با لباس امکان باردار شدن وجود دارد؟

  رابطه جنسی با لباس منجر به بارداری نمی­شود چرا که مانع از ورود اسپرم به واژن می­شود.

  آیا در صورت نشستن روی توالت امکان باردار شدن وجود دارد؟

  این یکی از بزرگترین سوء تفاهم ها درمورد بارداری است. مایع منی نمی­تواند روی سطحی مانند کاسه توالت یا مشابه آن باقی بماند. چرا که برای زنده ماندن به یک محیط مرطوب نیاز دارد. یعنی در صورتی که به طور معمول روی توالت بنشینید، امکان ندارد از این راه باردار شوید.

  آیا پاک کردن یا دوش واژن می­تواند از بارداری پیشگیری کند؟

  خیر. نباید این طور تصور کنید که با شستن واژن امکان باردار شدن از بین می ­رود. مایع منی در زمان دخول به نوعی در واژن تخلیه می­شود که به قسمت­های بالایی دستگاه تناسلی می­رسد و نمی­توان با پاک کردن یا دوش واژن آن را از بین برد.

  آیا می­توان بدون به ارگاسم رسیدن باردار شد؟

  ارگاسم نقطه اوج لذت جنسی است که توسط هر دو نفر تجربه می ­شود. با این حال، بارداری می­تواند در رابطه بدون ارگاسم نیز رخ دهد.

  در مردان ارگاسم با تخلیه مانع منی از آلت تناسلی همراه است اما مایع پیشاب نیز ممکن است حاوی مقادیری اسپرم باشد که منجر به بارداری شود. در زنان هیچ رابطه ای بین ارگاسم و باردار شدن وجود ندارد – اگر زن در حین دخول یا پس از آن به ارگاسم نرسد، باز هم احتمال باردار شدنش وجود دارد.

  آیا در دوران پیش یائسگی امکان باردار شدن وجود دارد؟

  پیش یائسگی به دوره ای در زندگی زنان گفته می­شود که به زمان یائسگی او نزدیک است. اگرچه در این زمان تعداد تخمک ها نسبت به قبل کمتر است و از سلامت کمتری برخوردار هستند، اما در این مرحله نیز امکان باردار شدنتان وجود دارد.

  منبع : WEBMD

  منبع مطلب : www.mintapp.ir

  مدیر محترم سایت www.mintapp.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای آزمایش خانگی بارداری

  بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای آزمایش خانگی بارداری

  بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای آزمایش خانگی بارداری

  البته زوج ‌هایی که از برنامه ‌های بارورسازی آزمایشگاهی بهره می‌برند، باید برای اولین نشانه های بارداری به دقت تحت نظارت قرار می‌ گیرند در صورت نیاز، آزمایش خون انجام دهند. احتمالا بانوانی که سقط‌ جنین های مکرر داشتند، برای پیشگیری از سقط به تزریقات پروژسترون نیاز داشته باشند و باید هر چه سریع‌تر یک آزمایش خون بارداری انجام دهند.

  بی بی چک چگونه عمل می کند؟

  حدود هشت روز پس از لقاح جنین، تخمک بارور شده هورمونی به نام HCG تولید می ‌کند. این هورمون جسم زرد را تا زمانی که تخمک وارد رحم شود، زنده نگه می‌دارد.

  آزمایش خون میزان هورمون HCG خون را اندازه‌ گیری می‌کند، در حالی‌ که آزمایش خانگی بارداری میزان هورمون HCG در ادرار اندازه‌ گیری می‌کند. اگر هورمون HCG وجود داشته باشد در نتیجه بارداری شما تائید می‌شود. اکثر آزمایشات خانگی پس از 40 ثانیه نتایج را نمایان می‌کنند. اگر پس از 5 دقیقه تغییر حاصل نشد، جواب آزمایش منفی شمرده می ‌شود. پس از گذشت ده دقیقه آزمایش اعتباری ندارد.

  چه زمانی باید آزمایش بی بی چک را انجام دهم؟

  انجام زود هنگام این آزمایش می ‌تواند به منفی دروغین منجر شود، چرا که به اندازه کافی هورمون HCG در سیستم وجود ندارد. علت این است که گرچه موعد زایمان فرزندتان از اولین روز آخرین پریود شما محاسبه می‌شود، ولی در حقیقت لقاح جنین فقط دو هفته بعدتر یعنی پس از تخمک‌ گذاری شما صورت می‌گیرد.

  اکثر بانوان حدود دو هفته پس از پریودشان باردار می‌شوند، ولی خانم‌هایی که دیرتر تخمک گذاری می‌کنند، دیرتر نیز باردار می‌شوند. به یاد داشته باشیم، لقاح جنین همیشه فورا پس از آمیزش جنسی صورت نمی ‌پذیرد. اگر تخمک برای رسیدن به لوله فالوپ آهسته حرکت کند، گردنه رحم (دهانه رحم) با آفرینش محیطی اسپرم‌ دوست از اسپرم مراقبت می‌ کند و آنان را تا پنج روز زنده نگه می‌دارد (یا تا زمانی‌که تخمک ظهور خود را آشکار سازد). این روند به این معناست که لقاح جنین می‌ تواند دیرتر از پنج روز پس از آمیزش جنسی رخ دهد.

  اگر پیش از تخمک گذاری آزمایش بارداری انجام دهید، جواب آزمایش‌تان منفی خواهد بود. بهتر است تا زمانی که دیگر پریود خود را ندیدید، برای اجرای آزمایش خانگی بارداری با بی بی چک منتظر بمانید. زیرا تا آن زمان میزان هورمون HCG بیشتر می‌شود. اگر خانمی درباره تاریخ‌ های خود مطمئن است و نشانه‌های باروری را تحت نظارت دارد می‌تواند آزمایش ادراری را زودتر برگزار کرده و نتایج دقیقی را دریافت دارد.

  این نکات را هنگام استفاده از بی بی چک برای تست خانگی بارداری رعایت کنید:

  منبع مطلب : niniplus.com

  مدیر محترم سایت niniplus.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سلام من خانم اکبری هستم 1 ماه قبل
  0

  من دو هفته که پریود نشدم از بیبی چک استفاده می کنم معلوم نمیشه

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  زهرا هستم

  صبا 1 سال قبل
  1

  سلام سوال داشتم

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید