در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بهترین آزمون زیست شناسی کنکور کدومه؟

  1 بازدید

  بهترین آزمون زیست شناسی کنکور کدومه؟ را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  بهترین آزمون زیست شناسی کنکور کدومه؟

  بهترین آزمون زیست شناسی کنکور کدومه؟

  بهترین آزمون زیست شناسی کنکور کدومه؟ را از سایت اسک 98 دریافت کنید.

  بهترین آزمون آزمایشی کنکور

  مقایسه و بررسی بهترین آزمون آزمایشی

  شما با شرکت در یک آزمون آزمایشی هم روند مطالعاتی بهتر و منسجم تری پیدا خواهید کرد، هم با سایر رقبای خود از سراسر کشور مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهید گرفت. مطمئن باشید شرکت در آزمون آزمایشی دست آوردهای بسیار خوبی برای شما در ادامه مسیر مطالعاتی‌تان به همراه خواهد داشت. در این مقاله سایت محصل ایرانی سعی کردیم با بررسی آزمون های آزمایشی به نام و مشهور شما را در انتخاب بهترین موسسه که آزمون‌های متناسب با نیاز های شما برگزار می کند یاری کنیم.

  آزمون آزمایشی کانون (قلم چی)

  شاید در اوایل دهه هفتاد که پدر خوانده کنکور ایران یا همان کاظم قلم چی پا به میدان کنکور سراسری گذاشت فکرش را هم نمی‌کرد موسسه‌ای که پایه گذارش بود تا این حد به محبوبیت و شهرت برسد. کانون فرهنگی آموزش همان غول آزمون‌های آزمایشی‌ است که سال‌هاست در عرصه کنکور خودنمایی می‌کند! نام کنکور  و قلم چی دیگر به هم گره خورده و گویی دو عضو جدا نشدنی هستند. این روزها برای خیلی از کنکوری‌ها راهی جز روش طراحی شده کانون برای رسیدن به دانشگاه وجود ندارد. در ادامه بیشتر با ویژگی‌های این آزمون‌ها آشنا می‌شویم.

  ویژگی آزمون‌ آزمایشی کانون

  بررسی سطح سوالات

  همهٔ شما عزیزان برای اینکه موفقیت بزرگی در کنکور به دست آورید باید تمام انرژی خود را صرف اصل مطلب کرده و از حاشیه روی دوری کنید. از این جهت این موضوع که سوالات آزمون‌های آزمایشی شما هم جهت با کنکور هست یا نیست برای شما بسیار اهمیت دارد. سوالات آزمون‌های قلم چی هر ساله به سمتی می‌رود که بیشتر دارای ایده‌های نو داشته باشد و بتواند از تمامی جهات داوطلب را مورد سنجش قرار دهد به همین دلیل تقریبا شاهد سوالات با کیفیتی از این موسسه هستیم ولی کماکان آن طور که باید و شاید در سطح کنکورهای سراسری سوال طرح نمی‌شود و ما شاهد سوالات با درجه دشواری سخت تری نسبت به کنکور در این آزمون‌ها هستیم!

  توجیهی که در این مورد می‌شود این است که ما با بررسی سوالات سخت تر به راحتی از پس سوالات کنکور بر میاییم! توجیهی که البته می‌تواند نتیجه عکس برای بعضی از کنکوری‌ها داشته باشد. با شرکت در این آزمون سوالات چندان آسانی در انتظارتان نخواهد بود. معمولا به صورت متناوب در آزمون‌های کانون چندین درس دشوار تر از باقی دروس هستند. این موضوع می‌تواند برای کسانی که به دنبال نقاط ضعف خود می‌گردند مزیت محسوب شود و برای کسانی که سختی سوالات اعتماد به نفسشان را می‌گیرد یک عیب!

  جامعه آماری

  در بین آزمون‌های آزمایشی مختلف، آزمون‌های قلم چی بیش‌ترین جامعه آماری را دارند که بیشتر به دلیل قدیمی بودن موسسه است. جامعه آماری فوق‌العاده بالای کانون به شما این امکان را می‌دهد که خودتان را در میان رقبای بیشتری (چه قوی و چه ضعیف)  بسنجید؛ اما این نکته را فراموش نکنید که داشتن جامعه آماری بالا نباید تنها دلیل شما برای انتخاب یک آزمون آزمایشی باشد.

  برنامه آزمون‌ها

  آزمون‌های قلم چی در فاصله دو هفته ای در روزهای جمعه به صورت هماهنگ در کل کشور برگزار می‌شود. این فاصله دو هفته ای جنبه آموزشی و یادگیری را در روند مطالعاتی شما افزایش می‌دهد که از ویژگی‌های خوب این برنامه است. معیار خیلی از کنکوری‌ها برای شرکت در یک آزمون آزمایشی برنامه راهبردی است. برنامه قلم چی با توجه به فاصله دو هفته ای آن بیشتر مورد توجه بوده و حتی عزیزانی که در آزمون آزمایشی سایر موسسات شرکت می‌کنند به بهتر بودن برنامه آزمون‌های قلم چی تاکید دارند.

  وجود برنامه زوج درس و هم چنین پنجره بازهایی که در برنامه آمون‌های قلم چی وجود دارد این امکان را به داوطلب می‌دهد که دروس را بارها و بارها مرور کند. چندین ایستگاه جبرانی برای کسانی که از برنامه عقب مانده‌اند در برنامه راهبردی در نظر گرفته شده است. البته که هیچ برنامه ای بدون نقص نیست ولی برنامه راهبردی کانون کم نقص ترین برنامه‌ای است که در بین آزمون‌های آزمایشی می‌توان پیدا کرد. موسسسه قلم چی در برنامه خود سه آزمون هماهنگ و مطابق با بودجه بندی کنکور سراسری به عنوان آزمون‌های جامع برگزار می‌کند.

  کارنامه

  کارنامه‌های آزمون‌های قلم چی بعد از ظهر آزمون بر روی سایت قرار می‌گیرد. نمودار پیشرفت تحصیلی، تعادل مطالعاتی و هم چنین مشاهده تراز و درصد خام برای هر یک از دروس در سایت کانون امکان پذیر است. کارنامه‌های قلم چی به این علت که جامعه آماری بالایی دارند از ترازهای قابل اعتمادتری برخوردار هستند. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا با بررسی کارنامه و پاسخنامه تشریحی متوجه اشتباهات و نقاط ضعف و قوت خود شوید.

  نکات مثبت

  نکات منفی

  چه کسانی در آزمون‌ آزمایشی کانون شرکت کنند؟

  ترازت چند شد؟ جمله‌ای که بعد از شرکت آزمون میان کنکوری‌ها زیاد شنیده می‌شود چرا که این روزها داشتن تراز بالا و افزایش تراز در آزمون‌های کانون یک افتخار برای کنکوری‌ها محسوب می‌شود. توصیه می‌کنم اگر روحیه رقابتی پایینی دارید و اصولاً تحمل داشتن تراز پایین نسبت به دوستانتان را ندارید دور آزمون‌های کانون را خط بکشید. جو رقابتی در آزمون‌های کانون بسیار شدید و سوالات به نسبت سختی طرح می‌شود، بنابراین اگر اهل رقابت نیستید و از سوالات دشوار واهمه دارید شرکت در این آزمون را به شما توصیه نمی‌کنم.

  اگر دنبال سنجیدن خودتان و پیدا کردن نقاط ضعفتان هستید، اگر به دنبال پیشرفت و رقابت در یک جو پرفشار هستید و اگر به دنبال پیشرفتن با یک برنامه منسجم و منظم هستید، آزمون‌های کانون انتخاب خوبی برای شماست. در واقع برای شرکت در آزمون‌های کانون باید پوست کلفت باشید و به راحتی ناامید نشوید!

  آزمون‌ آزمایشی گزینه دو

  آزمون‌های گزینه دو هم چند سالی است شمار زیادی از کنکوری‌ها را به سمت خود جذب کرده در ادامه به بررسی این آزمون آزمایشی پرطرفدار می‌پردازیم.

  سطح سوالات

  گزینه دو از همان ابتدای برگزاری آزمون‌های آزمایشی خود با شعار تطابق سوالات آزمون‌ها با سوالات کنکورهای سراسری وارد میدان مبارزه با سایر موسسات شد. انصافا از حق نگذشته سوالات این آزمون‌ها دارای شباهت‌های زیادی با سوالات کنکور هستند. این شباهت هر ساله با جدید شدن سوالات کنکور ادامه دارد و در تمامی دروس عمومی و اختصاصی سعی بر این بوده که سوالات آزمون هم سو با کنکور طرح شود. تطابق زیاد سوالات گزینه دو با سوالات کنکورهای سراسری اخیر در سایت این موسسه موجود است. در کل سوالات با کیفیت و استانداردی در آزمون‌های گزینه دو طرح می‌شود.

  جامعه آماری

  جامعه آماری گزینه دو با توجه به ویژگی‌های ممتاز این موسسه هر ساله رو به افزایش است اما به طور کلی این جامعه آماری در مقابل قلم چی کم تر بوده و از نظر جامعه آماری بیشتر قلم چی حرف اول را می‌زند.

  گزینه دو برای رفع این مشکل ویژگی مقایسه شدن درصدهای خام هر داوطلب در جامعه آماری کنکور سال گذشته به آزمون‌های خود اضافه کرده است. به عنوان مثال داوطلبی که در آزمون‌های آزمایشی گزینه دو برای کنکور 97 شرکت می‌کند در هر آزمون درصدهای او در جامعه آماری کنکور سال 96 مورد مقایسه قرار می‌گیرد و رتبه و رشته دانشگاه‌هایی که سایر افراد سال قبل با درصدهای او کسب کرده‌اند را مشاهده خواهد کرد.

  برنامه آزمون‌ها

  برنامه آزمون‌های گزینه دو نیز مانند برنامه سایر آزمون‌های آزمایشی به شکلی تنظیم شده است که کل دروس در طول مدت یک سال مطالعه و مرور می‌شود. به نوعی می‌توان گفت وجود چنین برنامه ای برای برگزاری یک آزمون آزمایشی از واجبات است و جزو پوئن های مثبت یک گروه آموزشی محسوب نمی‌شود. طبق برنامه آزمون‌های گزینه دو هر داوطلب می‌تواند دروس را 4 تا 6 بار مطالعه کند. به طور کلی برنامه گزینه دو برای دروس پایه آن طور که باید نسبت به دروس پیش دانشگاهی اهمیت داده نشده، دلیلش هم این است که هر ساله در تابستان درس‌های پایه را با آزمون‌های خود پیش می‌برد به همین جهت در طول سال بیشتر تمرکز خودشان را بر روی دروس پیش دانشگاهی گذاشته‌اند. فاصله زمانی بین آزمون هر سه هفته یکبار است.

  کارنامه

  بعد از برگزاری آزمون‌ها در همان روز مجموعه ای از کارنامه‌های مختلف در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد که کاربری مختلف این کارنامه‌ها به شما در ارزیابی هرچه بهتر روند پیشرفت مطالعاتی کمک می‌کند. هشت کارنامه ای که توسط موسسه گزینه دو در اختیار کنکوری‌ها قرار می‌گیرد به شرح زیر است:

  موسسه گزینه دو از نظر بررسی سطح علمی شما در زمینه‌های مختلف و ارائه کارنامه‌ای بی‌نظیر که می‌تواند بسیار کاربردی باشد، دقیق و حساب شده کار کرده و این اجازه را به شما می‌دهد که وضعیت تحصیلی خود را در طول سال به دقت زیر نظر داشته باشید.

  نکات مثبت

  نکات منفی

  آزمون آزمایشی گاج

  آزمون‌های نوپای گاج هم این روزا غوغای تبلیغاتی برپا کرده و جوایزی برای شرکت در آزمون‌هایش تعیین می‌کند که در نوع خودش جذابیت خاصی برای هر دانش آموز دارد. در ادامه می‌خواهیم با با تحلیل سایت محصل ایرانی از آزمون گاج آشنا شویم.

  ویژگی‌ آزمون گاج

  سطح سوالات

  برخلاف تصور خیلی‌ها که فکر می‌کنند به علت نوپا بودن این آزمون‌ آزمایشی کیفیت چندانی ندارد، باید عرض کنم خدمت شما که آزمون‌ آزمایشی گاج جزو موسسه‌هایی است که بهترین سوالات ممکن را در آزمون‌های خود طرح می‌کند. کیفیت سوالات گاج به قدری خوب و ایده آل و هم سطح کنکور است که از این نظر به برترین‌هاست.

  احتمالا شما هم حداقل یک کتاب گاج در قفسه کتاب‌هایتان دارید. سطح سوالات در این موسسه چه در کتاب‌های آموزشی و چه در آزمون‌های آزمایشی کیفیت بالایی دارد؛ بنابراین مطمئن باشید در صورتی که در آزمون‌های گاج قصد شرکت دارید از نظر کیفیت و هم سطح بودن سوالات این آزمون‌ها با کنکور خیالتان راحت باشد.

  جامعه آماری

  موسسه گاج به دلیل نوپا بودن در زمینه برگزاری آزمون‌ آزمایشی جامعه آماری خوبی ندارد و شاید جزو پایین‌ترین موسسات از نظر داشتن مخاطب برای آزمون‌های خود باشد. همین موضوع باعث می‌شود کسانی که تمایل دارند در یک جامعه آماری خوب مورد سنجش قرار بگیرند تمایل کمتری برای شرکت در آزمون‌های گاج نشان دهند.

  برنامه آزمون‌ها

  آزمون‌ آزمایشی گاج هم مانند قلم چی در فواصل دو هفته ای و در روز جمعه برگزار می‌شود. برنامه ریزی آزمون‌ها هم چندان چنگی به دل نمی‌زند. از نظر میزان دوره مباحث مختلف و داشتن انعطاف پذیری برای داوطلبانی که به دلایل مختلف از بودجه بندی یکی دو آزمون عقب میافتن دچار مشکل است و آن طور که انتظار می‌رفت گاج استراتژی مناسبی برای برنامه آزمون‌های خود تعیین نکرده

  کارنامه

  از نظر ارزیابی بعد از آزمون روند خوبی دارد و مقدمات لازم برای ارزیابی اصولی شما را با ارائه کارنامه‌های مختلف فراهم کرده است. بدون شک یکی از مهم‌ترین بخش‌های برگزاری یک آزمون آزمایشی تحلیلی است که بعد از آزمون باید از وضعیت درسی خود داشته باشید. کلیت کارنامه‌های گاج به این شکل است:

  کارنامه شخصی

  این کارنامه مخصوص شماست و اطلاعات زیر را به شما می‌دهد:

  نمره خام دروس، نمره میانگین کل داوطلبان، نمره میانگین نفرات برتر، نمره تراز هر درس،‌ در مدرسه و شهر و سهمیه و استان و کشور، تعداد شرکت کنندگان در شهر، نمودار وضعیت داوطلب نسبت به وضعیت مطلوب در هر درس، رتبه داوطلب بدون نمره منفی، نمره و رتبه در زیر گروه‌ها

  کارنامه جمع بندی

  این کارنامه هر نیم سال یکبار در اختیار شما قرار می‌گیرد و حاوی این اطلاعات است: نمودار پیشرفت در هر درس، میانگین نمره تراز هر درس، نمایش فاصله داوطلب برای رسیدن به رشته دلخواه، نمودار پیشرفت کلی دروس اختصاصی داوطلب، نمایش اشکالات در مباحث، نمایش تاخیر و غیبت‌ها

  نکات مثبت

  نکات منفی

  آزمون‌ آزمایشی سنجش

  سطح سوالات

  شاید شما هم فکر کنید که سوالات آزمون آزمایشی سنجش به وسیله طراحان کنکور سراسری طرح می‌شود و با بررسی آن‌ها می‌توان با سبک سوالات کنکور هر سال آشنا شد، اما در اشتباهید! اصلا چنین چیزی وجود ندارد! سیستم آزمون‌ آزمایشی سنجش تحت نظر تعاونی سازمان سنجش هست؛ بنابراین این صحبت که با بررسی آزمون‌های سنجش به راحتی از پس کنکور برمی‌آیید را فراموش کنید. به طور کلی سطح سوالات سنجش نرمال است. نه می‌توان از آن‌ها به عنوان سوالات سخت (با ایده‌های جدید) یاد کرد و نه سوالاتی که فاقد ارزش هستند (سطح سوالات به گونه ای نیست که به خاطر آن ریسک کنید و در طول سال شرکت کنید)

  جامعه آماری

  آزمون‌ آزمایشی سنجش در 11 مرحله برگزار می‌شود (7 مرحله در طول سال و 4 مرحله آزمون جامع در انتهای سال)

  جامعه آماری آزمون‌های مرحله ای در طول سال به علت اینکه اکثر داوطلبان با آزمون‌های دیگر پیش می‌روند چندان جالب نیست، ولی آزمون‌های جامع سنجش با حداکثریت شرکت کننده هر ساله برگزار می‌شود. اکثر داوطلبان حتی آن‌هایی که در طول سال در آزمون‌های سایر موسسات شرکت می‌کردند نیز آزمون‌های جامع سنجش را به خاطر جامعه آماری عالی آن از دست نمی‌دهند (شرکت در این آزمون‌ها به همه توصیه می‌شود) این آزمون‌های جامع به علت شرکت کننده زیاد آن رتبه ای که هر داوطلب کسب می‌کند به احتمال زیاد نهایت با 500 نفر اختلاف در کنکور سراسری تکرار می‌شود.

  برنامه آزمون‌ها

  این آزمون‌ها برخلاف آزمون‌های سایر موسسات در فواصل زمانی منظم برگزار نمی‌شود. به همین علت کنکوری‌هایی که قصد دارند در طول سال تحصیلی با برنامه ای منظم مطالعه کنند بهتر است به هیچ عنوان به سراغ این آزمون‌ها نروند. شرکت در آزمون‌های مرحله ای سنجش برای داوطلبانی که فارغ التحصیل هستند و قدرت برنامه ریزی شخصی آن‌ها بالا است بد نیست.

  کارنامه

  شاید تنها موسسه ای که در روز برگزاری آزمون کارنامه ای را برای داوطلبان صادر نمی‌کند همین آزمون‌های سنجش باشد. این موسسه از نظر خدمات بعد از آزمون بسیار ضعیف ظاهر شده است.

  نکات مثبت

  نکات منفی

  منبع مطلب : irmohasel.com

  بهترین منابع زیست شناسی | بهترین کتاب زیست کنکور

  بررسی بهترین منابع زیست شناسی کنکور

  این روزها شنیدن کلمه زیست شناسی برای کنکوری‌ها حجم زیادی از درس و سوالات سخت را تداعی میکنه. البته طبیعی هست که زیست شناسی با بالاترین تاثیر در کنکور تجربی دغدغه خیلی از دانش آموزان این رشته پرطرفدار بشه. برای اینکه از پس زیست شناسی بربیاید باید فاکتورهای موفقیت در این درس را داشته باشید. یکی از این فاکتورها داشتن بهترین منابع زیست شناسی کنکور هست. مطمئنن داشتن منابع عالی برای یادگیری و تست زنی در درس زیست شناسی میتونه تا حد زیادی به شما در راه کسب درصد بالا کمک کنه. در این نوشته سایت محصل ایرانی به طور اختصاصی به بررسی بهترین منابع زیست شناسی کنکور می‌پردازیم. امیدواریم بتونید بهترین انتخاب را متناسب با شرایطتون داشته باشید.

  قبل از همه چیز بگم که منابعی که معرفی میکنم در درجه دوم اهمیت قرار داره و درجه اول اهمیت کتاب درسی هست که تسلط به اون واجبترین کار در رسیدن به درصدهای بالای زیست شناسی هست. توصیه اکید من این هست که کتاب درسی رو هربار آنالیز کنید و فعالانه بخونید، چون هربار بخونید نکات جدیدی پیدا خواهید کرد حتما میپرسید چند دور کتاب رو بخونیم من میگم هرچقدر بیشتر بهتر طوریکه خط به خط کتاب رو از بر باشید و به خوبی توی ذهنتون طبقه بندی کنید. اما بریم سراغ معرفی کتاب های کمک آموزشی زیست شناسی

  بهترین منابع زیست شناسی

  یکی از کتاب های قوی در درس زیست شناسی کتاب خیلی سبز هست ، این کتاب حجم زیاد و در عین حال درسنامه کامل و روانی داره که مطالعه اون رو به داوطلبانی توصیه می کنیم که زمان زیادی تا کنکور دارند و اگر قصد دارید که این مطالب رو در بازه زمانی نزدیک به کنکور مطالعه کنید ، چندان تهیه این کتاب را به شما توصیه نمی کنیم چرا که به دلیل حجم زیاد اون تموم شدنش در زمان کم محال به نظر میرسه.

  این کتاب هم پایه به پایه است با این تفاوت که یک کتاب پایه هم داره که شامل دهم و یازدهم هست. سطح تست های این کتاب از الگو کمی پایین تر است اما درسنامه بسیار خوبی دارد که از الگو هم بهتر کار کرده. برای شروع دانش آموزان ضعیف تر مناسب هست و در الویت قرار داره و از نظر من بهترین کتاب آموزش محور هست و اگر از سطح پایین میخواید استارت بزنید این کتاب بهترین هست البته انتظار زیادی از نظر تعداد تست از این کتاب نداشته باشید.

  پیشنهاد اول من به کنکوری ها همین کتاب هست.

  شاید تا مدتی پیش این کتاب قهرمان کتاب‌های کمک آموزشی بود و با اختلاف بهترین منبع به شمار می‌رفت اما امروزه با ورود کتاب‌های جدید به بازار دیگه اون محبوبیت قبلی خودش رو نداره. زیست نشر الگو هنوز هم کتاب با کیفیتی هست و جزو بهترین منابع زیست شناسی کنکور به شمار میره، به خیلی از دانش آموزان استفاده از این کتاب که بیشتر تست محور هست رو توصیه می‌کنم. اگر بیشتر دوست داری تستی بخونی و تو تست نکات رو یاد بگیری تا درسنامه بهترین کتاب همین هست.

  از ویژگی های این کتاب میتونیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  برای چه کسانی مناسب است؟

  تقریبا همه داوطلبان با هر سطحی متیونن از این کتاب استفاده کنند. اگر نیاز به آموزش دارید و حل تست‌های فراوان با سبک کنکورهای جدید دغدغه شماست این کتاب مناسب وضعیتتون هست.

  کتاب خوبی هست اما بهترین نیست و به کنکوری هایی که دوست دارن در سطح متوسط کار کنن این کتاب بهشون پیشنهاد میشه توضیحات ناشر در رابطه با این کتاب رو ببینید:

  در جلد اول کتاب میکرو طلایی “زیست کامل کنکور” تست‌های چالشی همراه با پاسخ تشریحی قرار داده شده و شما میتونید با تهیه‌ی جلد دوم این کتاب به درس‌نامه ‌های این مباحث دست پیدا کنید.

  چینش مباحث در کتاب پیش رو به‌صورت پایه به پایه و درس به درس (نه موضوع به موضوع) بوده و شامل 3000 تست به همراه پاسخ‌نامه‌های کاملا تشریحی و کادرها و نمودارهایی است که جمع‌بندی مطالب رو برای داوطلب آسون میکنه.

  هر فصل به‌طور میانگین 100 تا 150 تست داره و به چند قسمت تقسیم شده که هر قسمت تست‌های یک بخش از کتاب درسی رو پوشش میده. در هر مبحث تلاش شده از سطر به سطر کتاب درسی حتی پاورقی‌ها و مثال‌ها، سؤالات تالیفی چهارگزینه‌ای مطرح بشه. در لابه‌لای این سوالات، نمونه‌ تست‌هایی از آزمون‌ سراسری داخل و خارج از کشور مطرح شده تا هیچ نکته‌ای از قلم نیفته.

  با یک پاسخ‌نامه‌ی تشریحی علاوه بر مشخص کردن گزینه درست، علت غلط بودن سایر گزینه‌ها به‌صورت تشریحی برای شما توضیح داده شده. این کتاب برخلاف الگو و خیلی سبز جامع است اما کتاب های سال به سال هم داره که اون ها هم خیلی خوب کار کردن و این کتاب به نحوی مجموع اون چند کتاب هست. کتاب تازه منتشر شده و از بهترینهای زیست به شمار میره اما سطح تست های این کتاب از الگو پایین تر هست.

  فاگوزیست یکی از کتاب های پرطرفدار در رشته تجربی هست.

  کتابی پر حجم اما مفید با درسنامه ای که کاملا خط به خط کتاب رو بررسی کرده. قیدها تماما تو این کتاب بررسی شده هستن و اشکال و تصاویر کتاب خیلی خوب مورد توجه قرار گرفته، بنابراین حجم زیاد، تنها عیبی هست که میتونیم به این کتاب داشته باشیم.

  بنابراین یک منبع قدر در زیست شناسی هستش. این کتاب آموزش محور هست و برای تست زدن بهتره یک کتاب دیگه رو تهیه کنید. اما بی نظیرترین درسنامه ها رو در زیست شناسی این کتاب داره و مشکل اون حجم زیادی هست که برای سال کنکور داره.

  اگر در سال های پایه خونده بشه بسیار خوب هست.

  از ویژگی های این کتاب به نقل از ناشر میشه به موارد زیر اشاره کرد:

  کتاب زیست شناسی آبی قلمچی تست های نسبتا قوی داره و برای دانش آموزانی که در آزمون های قلم چی شرکت میکنن منبع تست خوبی به حساب میاد و حتی برای کسانی که آزمون هم شرکت نمی کنن میتونه خوب باشه. با توجه به اینکه تعداد مولفان این کتاب چندین نفر هست، تست های متنوع با دیدگاه های مختلف طراحان در این کتاب دیده میشه که این از نقاط قوت کتاب محسوب میشه.

  بیشتر تست های کتاب تستهای کنکور و قلمچی هست که تست های آزمون های قلمچی از سخت ترین تست های زیست هست. درسنامه این کتاب بسیار خلاصه است و بیشتر جنبه تست داره.

  تنها مزیت این کتاب دارا بودن سوالات ازمون و چندین مولفی بودنش هست که میتونه شما رو با دیدگاه طراح های مختلف بیشتر آشنا کنه در مجموع نسبت به باقی کتاب های بازار حرفی برای گفتن نداره.

  تست‌های آسون و متوسط رو غالب کنکوری ها جواب میدن اما حدود 30 درصد سوالات زیست از جمله تست های چاشی هست و پاسخ دادن به این تست ها هست که رتبه های برتر رو مشخص میکنه. این کتاب واقعا تست های بسیار سختی داره هرچند امکانش هست که دانش آموز رو ناامید کنه اما بعد از مطالعه این کتاب تبدیل به “همه فن حریف” خواهید شد، تنها عیبش این هست که وقت زیادی رو از شما می گیره و امکان ناامید شدن شما رو افزایش میده!!

  کتاب برای دانش آموران سطح بالا طراحی شده و تست محور است و درسنامه نداره البته درمیان پاسخ تشریحی بخش های توضیحی، جداول مقایسه ای، جداول جمع بندی و ارائه نکات تست خیز داره. بنابراین اگر هنوز در زیست شناسی نیاز به آموزش مطالب اولیه دارید به سطح متوسط به بالا نرسیدید اصلا توصیه نمیکنم این کتاب رو تهیه کنید.

  اکثر تست های این کتاب تالیفی و باقی سؤال ها از کنکورهای سراسری پوشش داده شده و تست ها انواع مختلفی دارن که به قول ناشر شرح زیر هست

  در سؤالات این کتاب سه مدل آیکون می‌بینید:

  آیکون اول TNT  که خلاصه شده Top and Necessary Test بوده و اگر فرصت حل کردن همه سؤالات را ندارید یا برای مرور نکات برای بار دوم و سوم و… به فصل مراجعه کرده‌اید، با زدن این تست‌ها، برای هر آزمونی آماده خواهید شد. همان‌طور که از ترجمه این عبارت معلوم است، تست‌های مهم و خوب با این آیکون مشخص شده‌اند.

  مورد دوم تست‌هایی هستند که با آیکون R مشخص شده‌اند که همان حرف اول Repeat به معنی تکرار است. این پرسش‌های چهارگزینه‌ای، نکات تست‌های TNT را طور دیگری بیان کرده‌اند؛ در دور اول تست‌زنی و یا زمانی که وقت‌تان کم است، نیازی به زدن این تست‌ها نخواهید داشت، مگر اینکه نکات تست‌های TNT برایتان جا نیفتاده باشد (در دور دوم برای تسلط بیشتر، این تست‌ها خیلی به کارتان می‌آید.) تست‌هایی که هیچ یک از علامت‌های TNT و R را ندارند، دارای مطالب کم‌اهمیت‌تری (با توجه به کنکورهای گذشته) هستند اما دقت کنید که گاهی این تست‌ها هم ایده‌های جذاب و خوبی برای کنکورهای آینده دارند، پس اگر سرتان درد می‌کند برای زدن تست بیشتر این تست‌ها را حتما پاسخ دهید.

  دسته سوم پرسش‌های چهارگزینه‌ای هستند که با یکی از علامت‌های «»، «» و «» مشخص شده‌اند که نشانگر ترکیبی بودن تست‌ها با مباحث «گذشته»، «آینده» و یا «گذشته و آینده» با هم هستند.

  نویسنده این کتاب دکتر عمارلو از دبیران نام آشنای زیست کنکور است. این کتاب هم بیشتر حالت درسنامه داره و تعداد تست های کمی رو پوشش داده. نکات ترکیبی و مفاهیم به خوبی در اون بیان شده است.

  با خوندن درسنامه و حل کردن تست های این کتاب پر نکته میتونید خط فکری خوبی به دست بیارید که موقع خوندن کتاب درسی توجه تون به ریز نکات و آنالیز خط به خط کتاب افزایش پیدا میکنه.

  در مجموع نشر دریافت رو فقط به عنوان منبع مکمل پیشنهادمیکنم و نه منع کمک آموزشی اصلی

  جمع بندی بهترین منابع زیست شناسی کنکور 1400

  در زیست شناسی منابع خوب زیاد است و انتخاب منبع بیشتر بستگی به سطح و زمان شما دارد. اگر کنکوری هستید و سطح شما متوسط به بالاست بهترین انتخاب کتاب های الگو است و بعد از اون میتونید به سراغ آی کیو برید. اگر متوسط یا ضعیف هستید کتاب خیلی سبز (با تست ها و درسنامه های عالی) یا میکرو طلایی زیست کامل بهترین انتخاب ها برای شما هستند. اما اگر وقت زیاد دارید و درسال های پایه مشغول به تحصیل هستید به شما مطالعه کتاب های فاگوزیست نیز پیشنهاد میکنم.

  در پایان پیشنهاد میکنم بهترین منابع برای درس های دیگه رو هم ببینید:

  بهترین منابع ریاضی تجربی کنکور

  بهترین کتاب کمک آموزشی شیمی کنکور

  منبع مطلب : irmohasel.com

  بهترین آزمون آزمایشی کنکور 1400 + مقایسه و هزینه ثبت نام

  نحوه برگزاری کنکور 1400

  منابع کنکور 1400 تجربی | منابع کنکور 1400 انسانی | منابع کنکور 1400 ریاضی

  بهترین منابع کنکور 1400 تجربی | بهترین منابع کنکور 1400 انسانی | بهترین منابع کنکور 1400 ریاضی

  برنامه ریزی برای کنکور 1400

  تاثیر معدل کنکور 1400

  بهترین آزمون آزمایشی کنکور 1400

  سهمیه های کنکور 1400

  ترمیم معدل برای کنکور 1400

  منبع مطلب : p30konkor.com

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  منبع مطلب : ask98.ir

  بهترین آزمون آزمایشی کنکور

  بهترین آزمون آزمایشی کنکور

  مقایسه و بررسی بهترین آزمون آزمایشی

  شما با شرکت در یک آزمون آزمایشی هم روند مطالعاتی بهتر و منسجم تری پیدا خواهید کرد، هم با سایر رقبای خود از سراسر کشور مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهید گرفت. مطمئن باشید شرکت در آزمون آزمایشی دست آوردهای بسیار خوبی برای شما در ادامه مسیر مطالعاتی‌تان به همراه خواهد داشت. در این مقاله سایت محصل ایرانی سعی کردیم با بررسی آزمون های آزمایشی به نام و مشهور شما را در انتخاب بهترین موسسه که آزمون‌های متناسب با نیاز های شما برگزار می کند یاری کنیم.

  آزمون آزمایشی کانون (قلم چی)

  شاید در اوایل دهه هفتاد که پدر خوانده کنکور ایران یا همان کاظم قلم چی پا به میدان کنکور سراسری گذاشت فکرش را هم نمی‌کرد موسسه‌ای که پایه گذارش بود تا این حد به محبوبیت و شهرت برسد. کانون فرهنگی آموزش همان غول آزمون‌های آزمایشی‌ است که سال‌هاست در عرصه کنکور خودنمایی می‌کند! نام کنکور  و قلم چی دیگر به هم گره خورده و گویی دو عضو جدا نشدنی هستند. این روزها برای خیلی از کنکوری‌ها راهی جز روش طراحی شده کانون برای رسیدن به دانشگاه وجود ندارد. در ادامه بیشتر با ویژگی‌های این آزمون‌ها آشنا می‌شویم.

  ویژگی آزمون‌ آزمایشی کانون

  بررسی سطح سوالات

  همهٔ شما عزیزان برای اینکه موفقیت بزرگی در کنکور به دست آورید باید تمام انرژی خود را صرف اصل مطلب کرده و از حاشیه روی دوری کنید. از این جهت این موضوع که سوالات آزمون‌های آزمایشی شما هم جهت با کنکور هست یا نیست برای شما بسیار اهمیت دارد. سوالات آزمون‌های قلم چی هر ساله به سمتی می‌رود که بیشتر دارای ایده‌های نو داشته باشد و بتواند از تمامی جهات داوطلب را مورد سنجش قرار دهد به همین دلیل تقریبا شاهد سوالات با کیفیتی از این موسسه هستیم ولی کماکان آن طور که باید و شاید در سطح کنکورهای سراسری سوال طرح نمی‌شود و ما شاهد سوالات با درجه دشواری سخت تری نسبت به کنکور در این آزمون‌ها هستیم!

  توجیهی که در این مورد می‌شود این است که ما با بررسی سوالات سخت تر به راحتی از پس سوالات کنکور بر میاییم! توجیهی که البته می‌تواند نتیجه عکس برای بعضی از کنکوری‌ها داشته باشد. با شرکت در این آزمون سوالات چندان آسانی در انتظارتان نخواهد بود. معمولا به صورت متناوب در آزمون‌های کانون چندین درس دشوار تر از باقی دروس هستند. این موضوع می‌تواند برای کسانی که به دنبال نقاط ضعف خود می‌گردند مزیت محسوب شود و برای کسانی که سختی سوالات اعتماد به نفسشان را می‌گیرد یک عیب!

  جامعه آماری

  در بین آزمون‌های آزمایشی مختلف، آزمون‌های قلم چی بیش‌ترین جامعه آماری را دارند که بیشتر به دلیل قدیمی بودن موسسه است. جامعه آماری فوق‌العاده بالای کانون به شما این امکان را می‌دهد که خودتان را در میان رقبای بیشتری (چه قوی و چه ضعیف)  بسنجید؛ اما این نکته را فراموش نکنید که داشتن جامعه آماری بالا نباید تنها دلیل شما برای انتخاب یک آزمون آزمایشی باشد.

  برنامه آزمون‌ها

  آزمون‌های قلم چی در فاصله دو هفته ای در روزهای جمعه به صورت هماهنگ در کل کشور برگزار می‌شود. این فاصله دو هفته ای جنبه آموزشی و یادگیری را در روند مطالعاتی شما افزایش می‌دهد که از ویژگی‌های خوب این برنامه است. معیار خیلی از کنکوری‌ها برای شرکت در یک آزمون آزمایشی برنامه راهبردی است. برنامه قلم چی با توجه به فاصله دو هفته ای آن بیشتر مورد توجه بوده و حتی عزیزانی که در آزمون آزمایشی سایر موسسات شرکت می‌کنند به بهتر بودن برنامه آزمون‌های قلم چی تاکید دارند.

  وجود برنامه زوج درس و هم چنین پنجره بازهایی که در برنامه آمون‌های قلم چی وجود دارد این امکان را به داوطلب می‌دهد که دروس را بارها و بارها مرور کند. چندین ایستگاه جبرانی برای کسانی که از برنامه عقب مانده‌اند در برنامه راهبردی در نظر گرفته شده است. البته که هیچ برنامه ای بدون نقص نیست ولی برنامه راهبردی کانون کم نقص ترین برنامه‌ای است که در بین آزمون‌های آزمایشی می‌توان پیدا کرد. موسسسه قلم چی در برنامه خود سه آزمون هماهنگ و مطابق با بودجه بندی کنکور سراسری به عنوان آزمون‌های جامع برگزار می‌کند.

  کارنامه

  کارنامه‌های آزمون‌های قلم چی بعد از ظهر آزمون بر روی سایت قرار می‌گیرد. نمودار پیشرفت تحصیلی، تعادل مطالعاتی و هم چنین مشاهده تراز و درصد خام برای هر یک از دروس در سایت کانون امکان پذیر است. کارنامه‌های قلم چی به این علت که جامعه آماری بالایی دارند از ترازهای قابل اعتمادتری برخوردار هستند. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا با بررسی کارنامه و پاسخنامه تشریحی متوجه اشتباهات و نقاط ضعف و قوت خود شوید.

  نکات مثبت

  نکات منفی

  چه کسانی در آزمون‌ آزمایشی کانون شرکت کنند؟

  ترازت چند شد؟ جمله‌ای که بعد از شرکت آزمون میان کنکوری‌ها زیاد شنیده می‌شود چرا که این روزها داشتن تراز بالا و افزایش تراز در آزمون‌های کانون یک افتخار برای کنکوری‌ها محسوب می‌شود. توصیه می‌کنم اگر روحیه رقابتی پایینی دارید و اصولاً تحمل داشتن تراز پایین نسبت به دوستانتان را ندارید دور آزمون‌های کانون را خط بکشید. جو رقابتی در آزمون‌های کانون بسیار شدید و سوالات به نسبت سختی طرح می‌شود، بنابراین اگر اهل رقابت نیستید و از سوالات دشوار واهمه دارید شرکت در این آزمون را به شما توصیه نمی‌کنم.

  اگر دنبال سنجیدن خودتان و پیدا کردن نقاط ضعفتان هستید، اگر به دنبال پیشرفت و رقابت در یک جو پرفشار هستید و اگر به دنبال پیشرفتن با یک برنامه منسجم و منظم هستید، آزمون‌های کانون انتخاب خوبی برای شماست. در واقع برای شرکت در آزمون‌های کانون باید پوست کلفت باشید و به راحتی ناامید نشوید!

  آزمون‌ آزمایشی گزینه دو

  آزمون‌های گزینه دو هم چند سالی است شمار زیادی از کنکوری‌ها را به سمت خود جذب کرده در ادامه به بررسی این آزمون آزمایشی پرطرفدار می‌پردازیم.

  سطح سوالات

  گزینه دو از همان ابتدای برگزاری آزمون‌های آزمایشی خود با شعار تطابق سوالات آزمون‌ها با سوالات کنکورهای سراسری وارد میدان مبارزه با سایر موسسات شد. انصافا از حق نگذشته سوالات این آزمون‌ها دارای شباهت‌های زیادی با سوالات کنکور هستند. این شباهت هر ساله با جدید شدن سوالات کنکور ادامه دارد و در تمامی دروس عمومی و اختصاصی سعی بر این بوده که سوالات آزمون هم سو با کنکور طرح شود. تطابق زیاد سوالات گزینه دو با سوالات کنکورهای سراسری اخیر در سایت این موسسه موجود است. در کل سوالات با کیفیت و استانداردی در آزمون‌های گزینه دو طرح می‌شود.

  جامعه آماری

  جامعه آماری گزینه دو با توجه به ویژگی‌های ممتاز این موسسه هر ساله رو به افزایش است اما به طور کلی این جامعه آماری در مقابل قلم چی کم تر بوده و از نظر جامعه آماری بیشتر قلم چی حرف اول را می‌زند.

  گزینه دو برای رفع این مشکل ویژگی مقایسه شدن درصدهای خام هر داوطلب در جامعه آماری کنکور سال گذشته به آزمون‌های خود اضافه کرده است. به عنوان مثال داوطلبی که در آزمون‌های آزمایشی گزینه دو برای کنکور 97 شرکت می‌کند در هر آزمون درصدهای او در جامعه آماری کنکور سال 96 مورد مقایسه قرار می‌گیرد و رتبه و رشته دانشگاه‌هایی که سایر افراد سال قبل با درصدهای او کسب کرده‌اند را مشاهده خواهد کرد.

  برنامه آزمون‌ها

  برنامه آزمون‌های گزینه دو نیز مانند برنامه سایر آزمون‌های آزمایشی به شکلی تنظیم شده است که کل دروس در طول مدت یک سال مطالعه و مرور می‌شود. به نوعی می‌توان گفت وجود چنین برنامه ای برای برگزاری یک آزمون آزمایشی از واجبات است و جزو پوئن های مثبت یک گروه آموزشی محسوب نمی‌شود. طبق برنامه آزمون‌های گزینه دو هر داوطلب می‌تواند دروس را 4 تا 6 بار مطالعه کند. به طور کلی برنامه گزینه دو برای دروس پایه آن طور که باید نسبت به دروس پیش دانشگاهی اهمیت داده نشده، دلیلش هم این است که هر ساله در تابستان درس‌های پایه را با آزمون‌های خود پیش می‌برد به همین جهت در طول سال بیشتر تمرکز خودشان را بر روی دروس پیش دانشگاهی گذاشته‌اند. فاصله زمانی بین آزمون هر سه هفته یکبار است.

  کارنامه

  بعد از برگزاری آزمون‌ها در همان روز مجموعه ای از کارنامه‌های مختلف در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد که کاربری مختلف این کارنامه‌ها به شما در ارزیابی هرچه بهتر روند پیشرفت مطالعاتی کمک می‌کند. هشت کارنامه ای که توسط موسسه گزینه دو در اختیار کنکوری‌ها قرار می‌گیرد به شرح زیر است:

  موسسه گزینه دو از نظر بررسی سطح علمی شما در زمینه‌های مختلف و ارائه کارنامه‌ای بی‌نظیر که می‌تواند بسیار کاربردی باشد، دقیق و حساب شده کار کرده و این اجازه را به شما می‌دهد که وضعیت تحصیلی خود را در طول سال به دقت زیر نظر داشته باشید.

  نکات مثبت

  نکات منفی

  آزمون آزمایشی گاج

  آزمون‌های نوپای گاج هم این روزا غوغای تبلیغاتی برپا کرده و جوایزی برای شرکت در آزمون‌هایش تعیین می‌کند که در نوع خودش جذابیت خاصی برای هر دانش آموز دارد. در ادامه می‌خواهیم با با تحلیل سایت محصل ایرانی از آزمون گاج آشنا شویم.

  ویژگی‌ آزمون گاج

  سطح سوالات

  برخلاف تصور خیلی‌ها که فکر می‌کنند به علت نوپا بودن این آزمون‌ آزمایشی کیفیت چندانی ندارد، باید عرض کنم خدمت شما که آزمون‌ آزمایشی گاج جزو موسسه‌هایی است که بهترین سوالات ممکن را در آزمون‌های خود طرح می‌کند. کیفیت سوالات گاج به قدری خوب و ایده آل و هم سطح کنکور است که از این نظر به برترین‌هاست.

  احتمالا شما هم حداقل یک کتاب گاج در قفسه کتاب‌هایتان دارید. سطح سوالات در این موسسه چه در کتاب‌های آموزشی و چه در آزمون‌های آزمایشی کیفیت بالایی دارد؛ بنابراین مطمئن باشید در صورتی که در آزمون‌های گاج قصد شرکت دارید از نظر کیفیت و هم سطح بودن سوالات این آزمون‌ها با کنکور خیالتان راحت باشد.

  جامعه آماری

  موسسه گاج به دلیل نوپا بودن در زمینه برگزاری آزمون‌ آزمایشی جامعه آماری خوبی ندارد و شاید جزو پایین‌ترین موسسات از نظر داشتن مخاطب برای آزمون‌های خود باشد. همین موضوع باعث می‌شود کسانی که تمایل دارند در یک جامعه آماری خوب مورد سنجش قرار بگیرند تمایل کمتری برای شرکت در آزمون‌های گاج نشان دهند.

  برنامه آزمون‌ها

  آزمون‌ آزمایشی گاج هم مانند قلم چی در فواصل دو هفته ای و در روز جمعه برگزار می‌شود. برنامه ریزی آزمون‌ها هم چندان چنگی به دل نمی‌زند. از نظر میزان دوره مباحث مختلف و داشتن انعطاف پذیری برای داوطلبانی که به دلایل مختلف از بودجه بندی یکی دو آزمون عقب میافتن دچار مشکل است و آن طور که انتظار می‌رفت گاج استراتژی مناسبی برای برنامه آزمون‌های خود تعیین نکرده

  کارنامه

  از نظر ارزیابی بعد از آزمون روند خوبی دارد و مقدمات لازم برای ارزیابی اصولی شما را با ارائه کارنامه‌های مختلف فراهم کرده است. بدون شک یکی از مهم‌ترین بخش‌های برگزاری یک آزمون آزمایشی تحلیلی است که بعد از آزمون باید از وضعیت درسی خود داشته باشید. کلیت کارنامه‌های گاج به این شکل است:

  کارنامه شخصی

  این کارنامه مخصوص شماست و اطلاعات زیر را به شما می‌دهد:

  نمره خام دروس، نمره میانگین کل داوطلبان، نمره میانگین نفرات برتر، نمره تراز هر درس،‌ در مدرسه و شهر و سهمیه و استان و کشور، تعداد شرکت کنندگان در شهر، نمودار وضعیت داوطلب نسبت به وضعیت مطلوب در هر درس، رتبه داوطلب بدون نمره منفی، نمره و رتبه در زیر گروه‌ها

  کارنامه جمع بندی

  این کارنامه هر نیم سال یکبار در اختیار شما قرار می‌گیرد و حاوی این اطلاعات است: نمودار پیشرفت در هر درس، میانگین نمره تراز هر درس، نمایش فاصله داوطلب برای رسیدن به رشته دلخواه، نمودار پیشرفت کلی دروس اختصاصی داوطلب، نمایش اشکالات در مباحث، نمایش تاخیر و غیبت‌ها

  نکات مثبت

  نکات منفی

  آزمون‌ آزمایشی سنجش

  سطح سوالات

  شاید شما هم فکر کنید که سوالات آزمون آزمایشی سنجش به وسیله طراحان کنکور سراسری طرح می‌شود و با بررسی آن‌ها می‌توان با سبک سوالات کنکور هر سال آشنا شد، اما در اشتباهید! اصلا چنین چیزی وجود ندارد! سیستم آزمون‌ آزمایشی سنجش تحت نظر تعاونی سازمان سنجش هست؛ بنابراین این صحبت که با بررسی آزمون‌های سنجش به راحتی از پس کنکور برمی‌آیید را فراموش کنید. به طور کلی سطح سوالات سنجش نرمال است. نه می‌توان از آن‌ها به عنوان سوالات سخت (با ایده‌های جدید) یاد کرد و نه سوالاتی که فاقد ارزش هستند (سطح سوالات به گونه ای نیست که به خاطر آن ریسک کنید و در طول سال شرکت کنید)

  جامعه آماری

  آزمون‌ آزمایشی سنجش در 11 مرحله برگزار می‌شود (7 مرحله در طول سال و 4 مرحله آزمون جامع در انتهای سال)

  جامعه آماری آزمون‌های مرحله ای در طول سال به علت اینکه اکثر داوطلبان با آزمون‌های دیگر پیش می‌روند چندان جالب نیست، ولی آزمون‌های جامع سنجش با حداکثریت شرکت کننده هر ساله برگزار می‌شود. اکثر داوطلبان حتی آن‌هایی که در طول سال در آزمون‌های سایر موسسات شرکت می‌کردند نیز آزمون‌های جامع سنجش را به خاطر جامعه آماری عالی آن از دست نمی‌دهند (شرکت در این آزمون‌ها به همه توصیه می‌شود) این آزمون‌های جامع به علت شرکت کننده زیاد آن رتبه ای که هر داوطلب کسب می‌کند به احتمال زیاد نهایت با 500 نفر اختلاف در کنکور سراسری تکرار می‌شود.

  برنامه آزمون‌ها

  این آزمون‌ها برخلاف آزمون‌های سایر موسسات در فواصل زمانی منظم برگزار نمی‌شود. به همین علت کنکوری‌هایی که قصد دارند در طول سال تحصیلی با برنامه ای منظم مطالعه کنند بهتر است به هیچ عنوان به سراغ این آزمون‌ها نروند. شرکت در آزمون‌های مرحله ای سنجش برای داوطلبانی که فارغ التحصیل هستند و قدرت برنامه ریزی شخصی آن‌ها بالا است بد نیست.

  کارنامه

  شاید تنها موسسه ای که در روز برگزاری آزمون کارنامه ای را برای داوطلبان صادر نمی‌کند همین آزمون‌های سنجش باشد. این موسسه از نظر خدمات بعد از آزمون بسیار ضعیف ظاهر شده است.

  نکات مثبت

  نکات منفی

  منبع مطلب : irmohasel.com

  بهترین منابع زیست شناسی | بهترین کتاب زیست کنکور

  بهترین منابع زیست شناسی | بهترین کتاب زیست کنکور

  بررسی بهترین منابع زیست شناسی کنکور

  این روزها شنیدن کلمه زیست شناسی برای کنکوری‌ها حجم زیادی از درس و سوالات سخت را تداعی میکنه. البته طبیعی هست که زیست شناسی با بالاترین تاثیر در کنکور تجربی دغدغه خیلی از دانش آموزان این رشته پرطرفدار بشه. برای اینکه از پس زیست شناسی بربیاید باید فاکتورهای موفقیت در این درس را داشته باشید. یکی از این فاکتورها داشتن بهترین منابع زیست شناسی کنکور هست. مطمئنن داشتن منابع عالی برای یادگیری و تست زنی در درس زیست شناسی میتونه تا حد زیادی به شما در راه کسب درصد بالا کمک کنه. در این نوشته سایت محصل ایرانی به طور اختصاصی به بررسی بهترین منابع زیست شناسی کنکور می‌پردازیم. امیدواریم بتونید بهترین انتخاب را متناسب با شرایطتون داشته باشید.

  قبل از همه چیز بگم که منابعی که معرفی میکنم در درجه دوم اهمیت قرار داره و درجه اول اهمیت کتاب درسی هست که تسلط به اون واجبترین کار در رسیدن به درصدهای بالای زیست شناسی هست. توصیه اکید من این هست که کتاب درسی رو هربار آنالیز کنید و فعالانه بخونید، چون هربار بخونید نکات جدیدی پیدا خواهید کرد حتما میپرسید چند دور کتاب رو بخونیم من میگم هرچقدر بیشتر بهتر طوریکه خط به خط کتاب رو از بر باشید و به خوبی توی ذهنتون طبقه بندی کنید. اما بریم سراغ معرفی کتاب های کمک آموزشی زیست شناسی

  بهترین منابع زیست شناسی

  یکی از کتاب های قوی در درس زیست شناسی کتاب خیلی سبز هست ، این کتاب حجم زیاد و در عین حال درسنامه کامل و روانی داره که مطالعه اون رو به داوطلبانی توصیه می کنیم که زمان زیادی تا کنکور دارند و اگر قصد دارید که این مطالب رو در بازه زمانی نزدیک به کنکور مطالعه کنید ، چندان تهیه این کتاب را به شما توصیه نمی کنیم چرا که به دلیل حجم زیاد اون تموم شدنش در زمان کم محال به نظر میرسه.

  این کتاب هم پایه به پایه است با این تفاوت که یک کتاب پایه هم داره که شامل دهم و یازدهم هست. سطح تست های این کتاب از الگو کمی پایین تر است اما درسنامه بسیار خوبی دارد که از الگو هم بهتر کار کرده. برای شروع دانش آموزان ضعیف تر مناسب هست و در الویت قرار داره و از نظر من بهترین کتاب آموزش محور هست و اگر از سطح پایین میخواید استارت بزنید این کتاب بهترین هست البته انتظار زیادی از نظر تعداد تست از این کتاب نداشته باشید.

  پیشنهاد اول من به کنکوری ها همین کتاب هست.

  شاید تا مدتی پیش این کتاب قهرمان کتاب‌های کمک آموزشی بود و با اختلاف بهترین منبع به شمار می‌رفت اما امروزه با ورود کتاب‌های جدید به بازار دیگه اون محبوبیت قبلی خودش رو نداره. زیست نشر الگو هنوز هم کتاب با کیفیتی هست و جزو بهترین منابع زیست شناسی کنکور به شمار میره، به خیلی از دانش آموزان استفاده از این کتاب که بیشتر تست محور هست رو توصیه می‌کنم. اگر بیشتر دوست داری تستی بخونی و تو تست نکات رو یاد بگیری تا درسنامه بهترین کتاب همین هست.

  از ویژگی های این کتاب میتونیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  برای چه کسانی مناسب است؟

  تقریبا همه داوطلبان با هر سطحی متیونن از این کتاب استفاده کنند. اگر نیاز به آموزش دارید و حل تست‌های فراوان با سبک کنکورهای جدید دغدغه شماست این کتاب مناسب وضعیتتون هست.

  کتاب خوبی هست اما بهترین نیست و به کنکوری هایی که دوست دارن در سطح متوسط کار کنن این کتاب بهشون پیشنهاد میشه توضیحات ناشر در رابطه با این کتاب رو ببینید:

  در جلد اول کتاب میکرو طلایی “زیست کامل کنکور” تست‌های چالشی همراه با پاسخ تشریحی قرار داده شده و شما میتونید با تهیه‌ی جلد دوم این کتاب به درس‌نامه ‌های این مباحث دست پیدا کنید.

  چینش مباحث در کتاب پیش رو به‌صورت پایه به پایه و درس به درس (نه موضوع به موضوع) بوده و شامل 3000 تست به همراه پاسخ‌نامه‌های کاملا تشریحی و کادرها و نمودارهایی است که جمع‌بندی مطالب رو برای داوطلب آسون میکنه.

  هر فصل به‌طور میانگین 100 تا 150 تست داره و به چند قسمت تقسیم شده که هر قسمت تست‌های یک بخش از کتاب درسی رو پوشش میده. در هر مبحث تلاش شده از سطر به سطر کتاب درسی حتی پاورقی‌ها و مثال‌ها، سؤالات تالیفی چهارگزینه‌ای مطرح بشه. در لابه‌لای این سوالات، نمونه‌ تست‌هایی از آزمون‌ سراسری داخل و خارج از کشور مطرح شده تا هیچ نکته‌ای از قلم نیفته.

  با یک پاسخ‌نامه‌ی تشریحی علاوه بر مشخص کردن گزینه درست، علت غلط بودن سایر گزینه‌ها به‌صورت تشریحی برای شما توضیح داده شده. این کتاب برخلاف الگو و خیلی سبز جامع است اما کتاب های سال به سال هم داره که اون ها هم خیلی خوب کار کردن و این کتاب به نحوی مجموع اون چند کتاب هست. کتاب تازه منتشر شده و از بهترینهای زیست به شمار میره اما سطح تست های این کتاب از الگو پایین تر هست.

  فاگوزیست یکی از کتاب های پرطرفدار در رشته تجربی هست.

  کتابی پر حجم اما مفید با درسنامه ای که کاملا خط به خط کتاب رو بررسی کرده. قیدها تماما تو این کتاب بررسی شده هستن و اشکال و تصاویر کتاب خیلی خوب مورد توجه قرار گرفته، بنابراین حجم زیاد، تنها عیبی هست که میتونیم به این کتاب داشته باشیم.

  بنابراین یک منبع قدر در زیست شناسی هستش. این کتاب آموزش محور هست و برای تست زدن بهتره یک کتاب دیگه رو تهیه کنید. اما بی نظیرترین درسنامه ها رو در زیست شناسی این کتاب داره و مشکل اون حجم زیادی هست که برای سال کنکور داره.

  اگر در سال های پایه خونده بشه بسیار خوب هست.

  از ویژگی های این کتاب به نقل از ناشر میشه به موارد زیر اشاره کرد:

  کتاب زیست شناسی آبی قلمچی تست های نسبتا قوی داره و برای دانش آموزانی که در آزمون های قلم چی شرکت میکنن منبع تست خوبی به حساب میاد و حتی برای کسانی که آزمون هم شرکت نمی کنن میتونه خوب باشه. با توجه به اینکه تعداد مولفان این کتاب چندین نفر هست، تست های متنوع با دیدگاه های مختلف طراحان در این کتاب دیده میشه که این از نقاط قوت کتاب محسوب میشه.

  بیشتر تست های کتاب تستهای کنکور و قلمچی هست که تست های آزمون های قلمچی از سخت ترین تست های زیست هست. درسنامه این کتاب بسیار خلاصه است و بیشتر جنبه تست داره.

  تنها مزیت این کتاب دارا بودن سوالات ازمون و چندین مولفی بودنش هست که میتونه شما رو با دیدگاه طراح های مختلف بیشتر آشنا کنه در مجموع نسبت به باقی کتاب های بازار حرفی برای گفتن نداره.

  تست‌های آسون و متوسط رو غالب کنکوری ها جواب میدن اما حدود 30 درصد سوالات زیست از جمله تست های چاشی هست و پاسخ دادن به این تست ها هست که رتبه های برتر رو مشخص میکنه. این کتاب واقعا تست های بسیار سختی داره هرچند امکانش هست که دانش آموز رو ناامید کنه اما بعد از مطالعه این کتاب تبدیل به “همه فن حریف” خواهید شد، تنها عیبش این هست که وقت زیادی رو از شما می گیره و امکان ناامید شدن شما رو افزایش میده!!

  کتاب برای دانش آموران سطح بالا طراحی شده و تست محور است و درسنامه نداره البته درمیان پاسخ تشریحی بخش های توضیحی، جداول مقایسه ای، جداول جمع بندی و ارائه نکات تست خیز داره. بنابراین اگر هنوز در زیست شناسی نیاز به آموزش مطالب اولیه دارید به سطح متوسط به بالا نرسیدید اصلا توصیه نمیکنم این کتاب رو تهیه کنید.

  اکثر تست های این کتاب تالیفی و باقی سؤال ها از کنکورهای سراسری پوشش داده شده و تست ها انواع مختلفی دارن که به قول ناشر شرح زیر هست

  در سؤالات این کتاب سه مدل آیکون می‌بینید:

  آیکون اول TNT  که خلاصه شده Top and Necessary Test بوده و اگر فرصت حل کردن همه سؤالات را ندارید یا برای مرور نکات برای بار دوم و سوم و… به فصل مراجعه کرده‌اید، با زدن این تست‌ها، برای هر آزمونی آماده خواهید شد. همان‌طور که از ترجمه این عبارت معلوم است، تست‌های مهم و خوب با این آیکون مشخص شده‌اند.

  مورد دوم تست‌هایی هستند که با آیکون R مشخص شده‌اند که همان حرف اول Repeat به معنی تکرار است. این پرسش‌های چهارگزینه‌ای، نکات تست‌های TNT را طور دیگری بیان کرده‌اند؛ در دور اول تست‌زنی و یا زمانی که وقت‌تان کم است، نیازی به زدن این تست‌ها نخواهید داشت، مگر اینکه نکات تست‌های TNT برایتان جا نیفتاده باشد (در دور دوم برای تسلط بیشتر، این تست‌ها خیلی به کارتان می‌آید.) تست‌هایی که هیچ یک از علامت‌های TNT و R را ندارند، دارای مطالب کم‌اهمیت‌تری (با توجه به کنکورهای گذشته) هستند اما دقت کنید که گاهی این تست‌ها هم ایده‌های جذاب و خوبی برای کنکورهای آینده دارند، پس اگر سرتان درد می‌کند برای زدن تست بیشتر این تست‌ها را حتما پاسخ دهید.

  دسته سوم پرسش‌های چهارگزینه‌ای هستند که با یکی از علامت‌های «»، «» و «» مشخص شده‌اند که نشانگر ترکیبی بودن تست‌ها با مباحث «گذشته»، «آینده» و یا «گذشته و آینده» با هم هستند.

  نویسنده این کتاب دکتر عمارلو از دبیران نام آشنای زیست کنکور است. این کتاب هم بیشتر حالت درسنامه داره و تعداد تست های کمی رو پوشش داده. نکات ترکیبی و مفاهیم به خوبی در اون بیان شده است.

  با خوندن درسنامه و حل کردن تست های این کتاب پر نکته میتونید خط فکری خوبی به دست بیارید که موقع خوندن کتاب درسی توجه تون به ریز نکات و آنالیز خط به خط کتاب افزایش پیدا میکنه.

  در مجموع نشر دریافت رو فقط به عنوان منبع مکمل پیشنهادمیکنم و نه منع کمک آموزشی اصلی

  جمع بندی بهترین منابع زیست شناسی کنکور 1400

  در زیست شناسی منابع خوب زیاد است و انتخاب منبع بیشتر بستگی به سطح و زمان شما دارد. اگر کنکوری هستید و سطح شما متوسط به بالاست بهترین انتخاب کتاب های الگو است و بعد از اون میتونید به سراغ آی کیو برید. اگر متوسط یا ضعیف هستید کتاب خیلی سبز (با تست ها و درسنامه های عالی) یا میکرو طلایی زیست کامل بهترین انتخاب ها برای شما هستند. اما اگر وقت زیاد دارید و درسال های پایه مشغول به تحصیل هستید به شما مطالعه کتاب های فاگوزیست نیز پیشنهاد میکنم.

  در پایان پیشنهاد میکنم بهترین منابع برای درس های دیگه رو هم ببینید:

  بهترین منابع ریاضی تجربی کنکور

  بهترین کتاب کمک آموزشی شیمی کنکور

  منبع مطلب : irmohasel.com

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  Negin 25 روز قبل
  0

  از نظر من ماز از همش بهتره شاید سوالای سطح بالایی داشته باشه ولی جون میده برای یادگیری و نکته دراوردن

  مهدی 8 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید